Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#5101) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kaptunk egy megrendelést, ahol Allen Bradley SLC 5/03 1747-L532 PLC-vel kell majd dolgozni.
Az ügyfél szeretné vizuálisan is látni a folyamatot, tehát kellene egy kijelző is. Mivel nem kötötték ki a kijelző típusát csak azt hogy minél olcsóbb legyen, ezért én arra gondoltam, hogy siemens kijelzők közül válogatok (mivel ezt ismerem és tudomásom szerint vannak jóval olcsóbb kijelzők, mint az Allen Bradly-nél).
Konkrétan én egy KTP400 basic (6AV2123-2DB03-0AX0) panelre gondoltam.

A kérdésem az lenne, hogy ez a párosítás így működőképes lehet (Allen Bradley SLC 5/03 1747-L532 PLC és a Siemens KTP400 basic)?

Sajnos még nem dolgoztam Allan Bredly-vel, de amennyire tudom a TIA portálban belehet állítani a connection típusánál Allen Bradley TCP/IP kommunikációt is, de sajnos gyakorlati tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban.

(#5102) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok, egy protoolból migrált wincc SP2 archivált projektet probálok step 7 v5.5 + sp2 -vel retriválni, de kapok egy hibaüzenetet:

The archive program terminated itself with exit code 34.

google nem ad semmit, csak a step 7 alap hibakódjait, iletve pár más retriválási hibakodot találok

tudja valaki mit jelent ez a 34es hibakód? ablak fejléc: Retrive (3020:10)

ha winCC SP 3-al probálom megnyitni nem történik semmi, nemműködik

[ Szerkesztve ]

(#5103) Szirty válasza Peddy789 (#5102) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Peddy789!

Nos vagy nagy baj van, vagy nem. De az biztos! :)
A WinCC (és a Step7 is) az arhiválásra a ZIP programot használja.
A hiba oka az, hogy a winzipnek nem sikerült megnyitnia az arhív file-t és 34-es hibával tért vissza. Esetleg magát a winzip-et sem sikerült neki meghívnia, mert nincs a gépen vagy nem az a verzió van amit kezelni tud.

Tehát a hibának szerintem két alapvető oka lehet:
1. A zip program vagy hiányzik vagy nem megfelelő azon a gépen (inkompatibilis)
2. maga az arhivált projectet tartalmazó file hibás, sérült, vagy inkompatibilis a meghívott unzippel.

A következőt javaslom:
A file-t bontsd ki (winzippel, vagy total commanderrel pl.). Ez egy közönséges ZIP és két file van benne elvileg. Egy .LDF és egy .HMI. Bontsd ki őket egy tetszőleges mappába és töltsd be úgy a WinCCF-el (nem Retrieve, hanem Open Project menüpont).
Ha a ZIP hibás az már akkor ki fog derülni amikor megpróbálod "gyalog" kibontani. Ebben az esetben vagy megszerzed újra a projectfile-t hibátlanul vagy lehet kísérletezni esetleg a zip helyreállításával.

[ Szerkesztve ]

(#5104) miclucky válasza miclucky (#5086) üzenetére


miclucky
tag

sziasztok
ismerkedtem a step7-el és a TIA-val. :)
Step7-ben két plc-ről online mód-ból ki tudtam másolni a progit, de a hw konfigot nem(lásd kép),

De szerencsére a fő plc-t (151-8cpu,profinetes hálóban intelligens eszközökkel kiderült, hogy Step7-el programozták, így símán upload-olta a hardverkonfigot is (első körben erről nem is próbáltam menteni Step7-el csak TIA-val :W ).
Siemens support:
TIA-ban monitorozni csak compile után lehet (és tényleg :) )
továbbá
http://support.automation.siemens.com/WW/view/en/97554055

Bár tag-list és kommentek nincsenek, a nagyobb probléma a KTP600-panelek, amelyekről a programot nem lehet lementeni(szerkeszthető verzióban, legalábbis a backtransfer inaktív ).

üdv
lucky

[ Szerkesztve ]

(#5105) Szirty válasza miclucky (#5104) üzenetére


Szirty
őstag

Helló miclucky!

Én mélységesen együtt érzek veled a problémával kapcsolatban, még ha ez számodra nem is mindig egyértelmű.
Az biztos hogy ha egy rendszerhez nem kapja meg az ember a forrást és bele kell merülni az sokféleképpen alakulhat, és ritkán könnyű jól kijönni belőle. Főleg ha nagy és bonyolult a rendszer.

(#5106) mjmate


mjmate
újonc

Sziasztok,

A következőben szeretném a segítségeteket kérni.

Rendelkezem egy IMO iSmart SMT-ED-R20 plc-vel és kommunikációra szeretném bírni PC-vel:

A PLC programozása RS232 kábelen keresztül történik. A kérdésem az lenne, hogy létezik arra megoldás, hogy a PLC adjon jelet a számítógépnek ezen keresztül? vagy bármilyen más módon?

Egy olyan programot szeretnék írni ami ad egy hangüzenetet, ha észleli a jelet, csak nem tudom, hogyan lehetne ezt a PC-vel felfogni:S

Köszönöm előre is,
Máté

(#5107) Szirty válasza mjmate (#5106) üzenetére


Szirty
őstag

Helló mjmate!

Nem ismerem a típust, egy kis guglizás alapján úgy tűnik, hogy az RS232 protokollja nem nyílt és valószínűleg nem is szabványos. Anélkül nehéz lesz megszólítani saját programmal sajnos.

De ha csak egyetlen egy bináris jel kell, azt átviheted a PC-be a soros port egyik handshake jelén keresztül is. Csak egy egyszerű tranzisztoros illesztés kell.
Nem szép megoldás, de praktikus :-)

(#5108) mjmate válasza Szirty (#5107) üzenetére


mjmate
újonc

Szia Szirty,

Köszi a gyors választ és örülök, ha egyszerűen meg lehet oldani, mert elegendő lenne egy bináris jel. Viszont van még egy problémám, mivel sajnos a hardweres dolgoban nagyon kezdő vagyok:(

Hogyan nézne ki ez a tranzisztoros illesztés?

én a következő modullal gondoltam megvalósítani a kommunikációt
http://www.ebay.com/itm/3V-5V-DC-RS232-Serial-Port-To-TTL-Converter-Module-MAX3232-w-DuPont-Line-DIY-/131166700581
viszont házilag tesztelve a PLC nem érzékeli az 5V-ot, csak a 24-et. Ezt kellene felerősítenem tranzisztorral?

Köszi,
Máté
(bocsi ha hülyeségeket kérdezek) :)

(#5109) Szirty válasza mjmate (#5108) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv mjmate!

Nem soros kommunikációra gondoltam, hanem arra, hogy a PC-ben pl. a "handshaking" jeleket közvetlenül lehet olvasni szoftverrel.
Pl. a CTS jelre küld a PLC-d egy +12V-os jelet (a nyugalmi -12V helyett), azt a PC-ben tudod érzékelni.

Konkrét példával nem fogok szolgálni, ötlet indító tippnek szántam.

(#5110) mjmate válasza Szirty (#5109) üzenetére


mjmate
újonc

Szia Szirty,

Köszi a tippet! Remélem menni fog, jelentkezem, ha sikerült megoldani :)

(#5111) kemeny76


kemeny76
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára kérnék tippeket, hogyan lehetne megvalósítani. Az elképzelés az, hogy egy S7 300-as PLC által gyűjtött jeleket szeretnék megjeleníteni egy nagy (kb.80cm képátlójú) monitoron. A monitornak más funkciója nem lenne csak a megjelenítés. Gondolom ehhez valamilyen PC - PLC kapcsolat kell. A 300-as CPU profineten van.
A tippeket előre is köszönöm.

(#5112) Szirty válasza kemeny76 (#5111) üzenetére


Szirty
őstag

Helló kemeny76!

Egy kisebb teljesítményű ipari PC és egy HMI szoftver.

(#5113) attrax


attrax
aktív tag

Sziasztok.Segitségre volna szükségem.Van egy régi fémöntőgép aminek a relés vezérlését szeretném kiváltani modernebb dologra.PLC-re gondoltam de a gond az ,hogy kb6db_kivezetett_időrelé_van_amit_folyton_tekergetnek.Csak_az_időrelékkel_modositjak_a_beállitasokat.A_hőfokok_nem-relevánsok.Milyen_plc-t_ajanlotok_ami_lekezel_mondjuk_6-potmetert_és_meg-arban-is-jo?Egyebkent_kb_20-bemenet_lenne_és_12 kimenet.Nem-bonyolult_a_folyamat.Gondoltam siemes-logora_is-analog-kartyakkal-de-nem-tudom-hogy-az-jó-döntes-lenne-e.(Bocs-rossz-a-biil)

Unterschreiben

(#5114) Szirty válasza attrax (#5113) üzenetére


Szirty
őstag

Helló attrax!

Logo-val is megoldható szerintem, de az időtagok állításához analóg bemenet potméterrel szerintem drága.
Alternatív megoldás lehet, hogy a vezérlést kiváltod ilyen programozható relé, az időreléket pedig meghagyod.
A PLC indítja őket, az időrelé pedig visszamegy bemenetre. A módszer előnye (ha ez számít) hogy ugyanúgy lehetne állítani mint régen.
Ha az időreléket ki akarod hagyni, akkor olyan programozható eszközt javaslok, aminek van kijelzője és billentyűzete vagy kapcsolható hozzá kisebb HMI egység.
A Logo-nak iy van kijelzős változata, a saját kijelzőjén megoldható időtagok állítgatása, de a kijelző felület nem programozható szabadon, ami esetleg körülményessé teheti a beállítást. Ha jól tudom a logo-hoz lehet illeszteni kis HMI eszközt, aminek a képességeit nem ismerem,d e lehet hogy így már túl drága lenne.
Ezeket érdemes átgondolni szerintem.

Illetve amit még valamennyire ismerek, az az UNitronics Jazz, ami egy HMI-vel egybe épített, előlapba szerelhető kis PLC, Ennek a HMI felülete szabadon programozható, az időtagok beállítása megoldható vele.

[ Szerkesztve ]

(#5115) kemeny76 válasza Szirty (#5112) üzenetére


kemeny76
csendes tag

Köszönöm a tippet. Ha jól érem akkor jó lenne egy PC amin a Wincc flex runtime fut és ez lenne HMI-nek beállítva a PLC hardver konfigba?

(#5116) Szirty válasza kemeny76 (#5115) üzenetére


Szirty
őstag

Helló kemeny76!

Igen, de nem kell feltétlen WinCC Flexible és a HMI nem szerepel a HW configban (akkor sem ha az épp WinCC Flexible).

(#5117) Dezsi82 válasza mjmate (#5106) üzenetére


Dezsi82
tag

Üdv
Szerintem a legegyszerűbb megoldás ha a plc kimeneted rövidre zárja relével az Rx-Tx-et. A pc oldalon úgy ellenőrzöd, hogy ha az jön be, ami kiment, akkor a plc kimenet igaz

[ Szerkesztve ]

(#5118) Szirty válasza Dezsi82 (#5117) üzenetére


Szirty
őstag

Üdv!

Nem tudom egyszerűbb-e adatküldéssel, hibakezeléssel, összehasonlítással foglalkozni mint egyszerűen figyelni egyetlen bit állapotát.

Én azért aggódnék, hogy mi is történik ha a relé fogja magát és belekapcsol az adás közepébe (mivel teljesen aszinkron módon kapcsolgat, erre elég nagy esély van). Akkor jön a krix-krax. Ami vagy "kisimul" a következő stop bit után (már ha sikerül beállítani egyáltalán hogy legyen stop bit) vagy nem.
Megtelik a vételi puffer, vagy épp nem ürül ki, jönnek a hibák...
Aztán lehet port újraindítgatással vacakolni, meg nagyobb szüneteket hagyni a küldések között, stb.

Természetesen működhet így is, szó se róla, majd eldönti hogyan csinálja, nekem mégis olyan mint elefánt a porcelán boltban.
Az a mondás jut eszembe hogy: "Unatkozik? Vásároljon mosómedvét!"

(#5119) Dezsi82 válasza Szirty (#5118) üzenetére


Dezsi82
tag

Nem tudom egyszerűbb-e adatküldéssel, hibakezeléssel, összehasonlítással foglalkozni mint egyszerűen figyelni egyetlen bit állapotát.
Nos, én viszont tudom. A soros port alapvetően kommunikációra lett kitalálva, nem arra, hogy egy, egy tüskéjén megállapítsuk, van-e feszültség. Tehát mivel a fejlesztő környezetek többsége felkészült ilyenre, így mondjuk egy "bonyolult" kommunikációs megoldás így néz ki:
var
Receivebuffer:array of char;
begin
Comport1.Open;
SetLength(ReceiveBuffer,1);
while True do
begin
ReceiveBuffer[0]:=' ';
Comport1.WriteStr('X');
Comport1.Read(ReceiveBuffer,Length(ReceiveBuffer));
if ReceiveBuffer[0]<>' '
Then 'Relé Zárva'
Else 'Relé nyitva';
end;
end;
ugyanakkor az "egyszerű" bit lekérdezés során olyan windows apikba kell belemenni, ami egy kezdő számára egyáltalán nem egyszerű. (És ezzel nem a kérdező programozási tapasztalatát saccolgatom, csak általánosságban összehasonlítok)
Akkor jön a krix-krax
Nem baj, ha az, tudjuk, hogy a relé zárt. Bár én már sajnos többször kellett ezt alkalmazzam, de még nem tapasztaltam
Megtelik a vételi puffer, vagy épp nem ürül ki, jönnek a hibák...
Nincs mitől megtelnie, hiszen beolvassuk. A küldési meg ismét nem tud megtelni, hiszen a programsor akkor fut tovább, amikor már az adat elment.
Természetesen működhet így is
Nem működhet, működik :)
nekem mégis olyan mint elefánt a porcelán boltban.
A hardveres konverter, WinAPI-val számomra meg ágyúval verébre esete, de ízlések és pofonok különbözőek

(#5120) Szirty válasza Dezsi82 (#5119) üzenetére


Szirty
őstag

Helló Dezsi82!

Most egy kicsit megsértődtél. :-)
Az élet nem könnyű!

Van akinek biciklivel egyszerű kenyérért menni, van akinek autóval. Pedig az autóban sokkalta több alkatrész van, meg több mikroprocesszor is. Ez már csak ilyen. Az adott helyzet eldönti.
A jó megoldás általában valahol a végletek között van.

Ki tudja melyik a jobb? 64 bitet felhasználni egy boolean változóhoz, vagy 1 bitet?

(#5121) attrax válasza Szirty (#5114) üzenetére


attrax
aktív tag

Lehet hogy az első verziónál maradok ,mert a "finom" dolgok nem valók egy ilyen üzembe barbárok közé.Vagy cimborámmal megoldjuk egy AT megával.Bár nagyon üzembiztosnak kell lennie(150bar olvadt fém!)Még a logo is félő ebben a helyzetben.A hidro szelepeket logikai Fetekkel hajtanám meg.
Köszönöm :R

Unterschreiben

(#5122) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok,
egy kis segítség kellene. S7300/315 CPU, TIA V13
Van pár változó amit egy DB-ben tárolok, de ezekben a változókban etalon értékeket vannak valójában.
Mivel ezek az értékek megváltozhatnak, ha cserélik az etalont ezért nem vehetem fel az értékeket a Start Value-be. Most jön a probléma, ha vmi olyat változtatok a progin amit csak a CPU megállításával tud végrehajtani a Tia (Van reinit, consistens download) Akkor szépen elvesznek ezek a beírt értékek.
Nem kell az sem, hogy abban a DB-ben változtassak amiben tárolva vannak ezek az értékek.
Szóval erre a problémára keresek vmi frappáns megoldást.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5123) byte-by válasza rsf (#5122) üzenetére


byte-by
tag

halo!

egy startup OB meghívásával esetleg nem megoldható move utasítással bemásolni a kritikus regiszterekbe az adatokat?
ezeket az OB1 végén valamilyen blokkban el lehetne menteni retain memóriákba amiket máshol nem írsz , így mindíg a legutolsó másolódna be be újraindításkor.

byte

[ Szerkesztve ]

(#5124) Achilles83


Achilles83
csendes tag

Sziasztok!Foglalkozott már valaki Fanuc Ladder létra programozással?Kéne hozzá leírás, utasításokról, meg úgy mindenről.

(#5125) KB.Pifu válasza Achilles83 (#5124) üzenetére


KB.Pifu
tag

Üdv!

Én csak hibakeresést csinálok vele, programozni nem fogom soha, melyik vezérlőre gondolsz?

Vagy ha már kész gépet kell nézni, akkor esetleg a Keep-relék-ben lehet keresgélni dolgokat, de ez megint gép függő.
Pl:. ahhoz, hogy egy bizonyos cooler szivattyú folyamatosan menjen elég volt átírni azt a paraméter bitet, ahhoz meg egy jó vaskos könyvet végigbogarászni, de még mindig jobb volt mint még egy időrelé

üdv
Pifu

(#5126) rsf válasza Achilles83 (#5124) üzenetére


rsf
senior tag

Mire gondolsz?
LM90?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#5127) Achilles83 válasza rsf (#5126) üzenetére


Achilles83
csendes tag

Kisebb programokat tudok írni, csak az utasításkészletéről egy kicsit többet megtudni jó lenne.A súgója eléggé hiányos.Mivel én Omronos vagyok úgy vettem észre hogy Fanuc, Omron eléggé hasonlítanak egymásra gondolom mert mindkettő Japán egyforma a gondolkodásuk.Nálunk inkább 16i-s től van 31i-s vezérlőig.

(#5128) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo napot mindenkinek!
Lenne egy kerdesem, nem feltetlen PLC-hez kotott. Van egy nagyon egyszeru gep. Egy 15kW-os motor van rajta, meg nehany szenzor. Eddig egy lagyindito volt beleteve, amit frekivaltora cserelnek. A veszstop releje a motor es a lagyindito kozott van. Most mit lehetne megszakitani? Elmeletileg a frekivalto es a motor kozti kabelt nem szakithatom meg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5129) Dezsi82 válasza soldi3r (#5128) üzenetére


Dezsi82
tag

Üdv
Általában a frekvenciaváltóknak vannak bemenetei. Mi az egyik ilyen bemenetre szoktuk kötni

(#5130) soldi3r válasza Dezsi82 (#5129) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom, akkor megvarom a doksijat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5131) Szirty válasza soldi3r (#5128) üzenetére


Szirty
őstag

Helló soldi3r!

Az egyszerűbb (basic) frekvenciaváltóknál nincs safety stop.

Ilyenkor általában a frekvenciaváltó betáplálását kapcsolja le a vészleállítás.
Bizonyos frekvenciaváltóknál megengedik a motor lekapcsolását kontaktorral a kimenetén.
Meg kell nézni a gépkönyvben, ahogy Dezsi82 javasolta, Sajnos sok gépkönyv erről mélyen hallgat.

(#5132) soldi3r válasza Szirty (#5131) üzenetére


soldi3r
veterán

Igazabol ez eszembe sem jutott a kivalasztasnal, csak az analog bemenetre kerdeztem ra.
Az mennyire art a frekivaltonak?

E30 (oo=[][]=oo)

(#5133) Dezsi82 válasza soldi3r (#5132) üzenetére


Dezsi82
tag

Üdv
Az mennyire art a frekivaltonak?
Általában nem árt neki, de valószínű, hogy ha az ember elkezdi másodpercenként 10-szer ki, bekapcsolgatni, az nem tesz jót az élettartamának. De ettől eltekintve nem szabad, hogy baja legyen tőle, hiszen kikapcsolni sem, tudod máshogy, csak ha elveszed a tápot.
Annyi gond lehet esetleg ennél a kivitelnél, hogy ilyenkor a frekiváltó nem biztos, hogy tud fékezni, lehet hogy egyszerűen csak szabad kifutással áll meg a motorod. De nyilván a lágyindító sem tett ennél többet, így elvileg nem lehet belőle gond.

(#5134) KB.Pifu


KB.Pifu
tag

Sziasztok!

témánál maradva: U/f kompenzációt a frekvenciaváltóknál mire is használjuk?

Ha jól emlékszem névleges frekvencia alatt a nyomatékot állandó értéken tartja, igaz?
A frekiváltó paraméterezésekor pedig a beírt frekvencia alatt állandó nyomatékot tud leadni a motor, javítsatok ki ha tévedek, melóhelyen ilyenekről nincs kivel beszélgetni

üdv
Pifu

(#5135) joci9 válasza soldi3r (#5128) üzenetére


joci9
tag

Milyen gép? Milyen biztonsági szint kell? Omronkft oldalán van pár ez az.
A magyar lifteknél 2 mágneskapcsoló van a motor és a brekiváltó közt.
Ha elmegy a biztikör, motorról hajtónyomatékot leveszi a két mágnes azonnal, fék zár.
Mi egyéb gépeknél használjuk a frekiváltó minősített tiltó bemenetét és a fékfeszültséget két kontaktorral szakítjuk meg biztonsági relé által felügyelten.
Ja meg ugye gondoskodni kell az adott gép leállásáról is ha szükséges, megfelelő időn belül.

[ Szerkesztve ]

(#5136) joci9 válasza KB.Pifu (#5134) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Tanultam de elfelejtettem.
http://users.atw.hu/majki/elektro/mcu/project/fv600/fv600.htm
Szerintem csak ritkán kell piszkálni a gyárit.

üdv

(#5137) KB.Pifu válasza joci9 (#5136) üzenetére


KB.Pifu
tag

szia!

Ez nekem egy fontos téma, sajnos nem tudok vele csak elméletben foglalkozni, karbantartás közben meg tőlünk nem várják el hogy sokat gondolkodjunk.

Adott a kérdés:
U/f kompenzáció: 230V/50 hz -re van állítva, akkor a motor kapcsain f =25 hz -nél csak 115 V-t kell mérnem, igaz?

amúgy a téma akkor jöt fel amikor egy 150k/min fordulatszámú motor frekiváltója lett cserélve és paraméterezgették pár műszakon keresztül, a motoron csak csiszoló-kő van, tehát nem nagy nyomaték igényű.

(#5138) KLR válasza KB.Pifu (#5137) üzenetére


KLR
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit én is hozzászólnák a témához.

Alapvetően különféle gyártók kicsit másképp értelmezik a kompenzációkat.
Az U/f vezérlés hátránya a nyomaték csökkenése alacsony frekvenciákon. Az alsó határ általában 5Hz. Ennek elkerülésére megemelik a feszültséget (nem tartják be a U/f arányt). Ez történhet automatikusan vagy paraméteren keresztül. Ezt néha alacsony fordulatú teherkompenzációnak is hívják (pl. Danfoss). Más gyártók pedig az egész tartományban használják ugyanezt az elvet (különféle TorqueBoost funkciók). Ezen kívül van még csúszáskompenzáció is (szinkronfordulat elérése), na meg különféle energiatakarékos funkciók (ezek meg csökkentik a feszültséget). Ezért a kimeneti feszültség csak hozzávetőlegesen utalhat a motorfordulatra.
Lehet egy kicsit összecsaptam a "kompenzációkat", de remélem segít valamit.

A vészstoppra szerintem is a legjobb a mágneskapcsoló a frekiváltó tápjában.
Ha mágneskapcsolót iktatsz a frekiváltó és a motor közé, megszakításkor a frekiváltó kerüljön szabadonfutásba, mert ha utána még futó frekváltóra álló motort kapcsolsz, kijöhet belőle a fehér füst. :)

(#5139) TotoThomas


TotoThomas
csendes tag

Sziasztok!

Mint régebben említettem, nem vagyok profi a programozásban.Kis segítséget kérnék.
Tia portal v13. Adott egy program, ami S7 1200-as plc-re lett írva, ami pontosan egy 1AG40-es cpu. De nekem ezen programot egy régebbi cpu-ra kellene feltennem. Na most ugye visszafelé nem enged cserélni.
Milyen megoláds lehet még?
Próbáltam a programot "kimeneteni" a global libraryba, de ebben van egy kis gond. A program blocks-on belül van még egy System Blocks, és azon belül egy Progra resources. Ezt nem menti ki, és így persze a program nem megy. Itt is DB-k vannak.

Esetleg valakinek ötlet?
Köszönöm

(#5140) joci9 válasza KB.Pifu (#5137) üzenetére


joci9
tag

Szia!

Igen, megfelelő műszerrel mérve, pl. lágyvasas (ha jól emlékszem)
Okosabb frekiváltókból ki lehet olvasni az aktuális értékeket.
Az egyik sufnituning liftes hajtás alapból megküldi alacsony sebességnél a motort feszkóval, hogy legyen kemény nyomaték, de ettől meg fűt rendesen

üdv

(#5141) Szirty válasza TotoThomas (#5139) üzenetére


Szirty
őstag

Helló TotoThomas!

Új, teljesne üres project az új CPU, val.
Mellé megnyitva másik project és blokkokat copy-paste?

(#5142) soldi3r válasza joci9 (#5135) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem kell tul magas, elmeletben ember sem lesz a kornyeken, amugy is csak a kapcsoloszekrenyen volt. Elkertem a speckot, remelem holnap meg tudom nezni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5143) TotoThomas válasza Szirty (#5141) üzenetére


TotoThomas
csendes tag

Szia!

Sajnos így sem megy. copy paste szerintem csak projecten belül működik :(

(#5144) TotoThomas válasza TotoThomas (#5143) üzenetére


TotoThomas
csendes tag

Megoldva.
A copy-paste nem megy, de...
új cpu-val program megnyit. Eredeti cpu-s program megnyit, és szépen drag & drop módszerrel át lehet húzgálni.
De: Ha az egész programra nyomok egy fordítást, van amikor egyes blokkokban hiba van, de ha a hibás blokkokra nyomok rá újra, akkor szépen lefordul, és működik.

(#5145) soldi3r válasza soldi3r (#5142) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem, nincs veszstop opcio a frekivaltoban, szoval akkor elem kotom a magneskapcsolot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#5146) byte-by válasza TotoThomas (#5144) üzenetére


byte-by
tag

halo.

tia portallal programozva ha nincs elmentve az adott blokk ahol db is vannak akkor hibát jelez.
a db blokkokat el kell menteni, ez lehet probléma.

(#5147) byte-by válasza soldi3r (#5145) üzenetére


byte-by
tag

halo.
a frekiváltóval kapcsolatban:
ha már mindenképp meg kell szakítani a főáramkört akkor a frekiváltó előtt kell és nyilván az indítójelet is elvenni, az analóg jelet nullára.
mi leginkább omron v vagy j sorozatot használunk, ott vannak biztonsági tiltóbemenetek többek között.

(#5148) soldi3r válasza byte-by (#5147) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi! Majd meg mielott bekotom jovok es kerdezek :)

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#5149) joci9 válasza byte-by (#5147) üzenetére


joci9
tag

szia

igen valóban, azt biztosítani kell, hogy ne akarjon áramot tolni, amikor a kontaktorok nem húznak.

(#5150) joci9 válasza byte-by (#5147) üzenetére


joci9
tag

üdv

Egyes helyeken követelmény, hogy a frekiváltó és a motor közt legyen bontva.
Ha a frekiváltó előtt van a mágnes, akkor valamikor majd megáll a motor valahogy.
Pl. a magyar frekiváltós liftek 99% -a így működ, sőt amikor karbantartással közlekednek vele, akkor minden gomb elengedéskor úgy áll meg, rámpa meg minden nélkül.
Normál üzemben "csak" akkor oldanak a kontaktorok, ha megállt már és nyit az ajtó.

ü
BJ

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.