Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12051) Hintalow válasza hamti2 (#12049) üzenetére


Hintalow
senior tag

A kép már a paypal fizetést mutatja, ott sehol, az már a "számla", amit küld neked az eladó a fizetendő összegekkel.
Ha kértél extra szolgáltatást (az általad említett tracking számot) akkor annak már alapból fel kellene tüntetve lennie.
Ha magán a vásárlási felületen (webshop, ebay stb) nem lehetett választani a szállítási opciók között, akkor az eladó dolga lett volna annak a díjját is hozzácsapni a fizetendőhöz, ezt nem tette meg.
Vele kell lerendezni.

Pogika: pár munkanap

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12052) Nus


Nus
tag

Pénzt szeretnék majd küldeni paypal-on keresztül, ha a send money menüben beírom a címzettet, összeget és a valutát akkor ezen összeget is levonja a bankkártyáról vagy ennek a paypal-on kell lennie?

Üdv...

[ Szerkesztve ]

The sky was pink...

(#12053) parkr


parkr
őstag

Hali! nem tudjátok, probléma lehet-e hogy az ebay-en ékezet nélkül adtam meg az adataimat, paypal-en viszont ékezetesen?

(#12054) Lajkó


Lajkó
őstag

Pénz küldésnél honnét tudja a paypal, hogy valóban vásárolni akarok, vagy csak úgy küldöm akárkinek?? :U
Nem küldtem még, de ha küldeném, akkor meg tudnám úszni az eseti díjat ?

(#12055) Stanley-B. válasza Lajkó (#12054) üzenetére


Stanley-B.
őstag

meg tudod úszni ha "friends, family"-nek küldöd az összeget és ezt jelölöd be, de olyankor nincsen buyer protection sem.

(#12056) Stanley-B. válasza parkr (#12053) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem gond, de miért nem írod át eBayen is?

(#12057) parkr válasza Stanley-B. (#12056) üzenetére


parkr
őstag

jó ötlet, meg is csináltam :B

(#12058) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ha egyszer beállítottam, hogy a bankom konvertálja a pénzt, akkor az úgyis marad az idők végezetéig?

(#12059) Frenky89 válasza KISDUCK (#12058) üzenetére


Frenky89
őstag

Elvileg igen, de (bár nem vagyok PP veterán) úgy vettem észre, hogy minden fizetésnél (pl. eBay) lehet állítgatni - ha erre van igény -, nem kell mindig a beállításokból elővadászni az ide vonatkozó részt.

(#12060) axioma válasza KISDUCK (#12058) üzenetére


axioma
veterán

Megforditanam a kerdest: nem kell a beallitasokat nezegetni, ha forintban van devizas osszeg a fizetesi osszesito oldalon mielott raboksz egy utolsot hogy mehet, akkor rosszul all, egyebkent jol. Amugy mivel kartyahoz van rendelve maga a beallitott modszer, ezert igazabol az adott kartyareg. megleteig, uj kartyanal arra ismet el kell jatszani.

(#12061) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Üdv

Mondhatni új vagyok a paypal világában, mindössze 2 napos a regem :B. Szeretnék lebonyolítani egy elég nagy pénzforgalmat egy külföldi úriemberrel. Ő business accounttal rendelkezik. Ami az adásvétel tárgyát képezné, mindössze pár oldalhoz tartozó admin jog. Mint minden ember én is félek, hogy csalás áldozatává válok. A kérdésem pedig erre irányul, mégpedig, hogy mennyire érezhetem magam biztonságban, ha paypalon keresztül bonyolítjuk le a dolgot? Előre is köszönöm!

(#12062) Stanley-B. válasza Lengyi (#12061) üzenetére


Stanley-B.
őstag

erre nincs PayPal védelem, tehát nem leszel védve általuk.

(#12063) Lengyi válasza Stanley-B. (#12062) üzenetére


Lengyi
aktív tag

És ez a refund dolog, hogy működik illetve, hogy működne az én esetemben? Elnézést az ilyen alap kérdésekért, de nincs időm bogarászni, így inkább kérdezek.

(#12064) Stanley-B. válasza Lengyi (#12063) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem működne esetedben, kivéve ha az eladó önszántából refundol neked.

(#12065) Padree


Padree
senior tag

Sziasztok!

Paypal accountomhoz kapcsoltam OTP webkartyamat. A kartyahoz tartozo webszamlan van 5000ft, a paypal accon az a bizonyos proba 400ft.
1400ft ot akarok fizetni paypalrol. Top up -olnom kell a paypalra a kartyarol penzt vagy ilyenkor hasznalja a csatolt kartyan levo penzt?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#12066) Frenky89 válasza Padree (#12065) üzenetére


Frenky89
őstag

A számláról fogja levenni.

[ Szerkesztve ]

(#12067) hidroponi válasza Padree (#12065) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a kartyarol kozvetlenul veszi le a penzt, topup-olni bankszamlarol kell.

(#12068) Lengyi válasza Stanley-B. (#12064) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Köszönöm szépen! Akkor úgy fest csak személyesen lehet lebonyolítani ezt az ügyet, nincs jobb ötletem..

(#12069) Kernel válasza Lengyi (#12068) üzenetére


Kernel
nagyúr

Miután párszor szóba is került a topikban, hogy nem postán küldött, "megfoghatatlan" dolgokkal lehet a legkönnyebben szélhámoskodni. Bár azt is javasolták már, hogy postai úton, papíron kell kérni ezt is, követési számmal, de az sem garancia, illetve már nem is emlékszem pontosan, hogyan gondolták ezt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#12070) *phantom*


*phantom*
csendes tag

Sziasztok!

Röviden: 300 EUR körüli összegért vásároltam elektronikai terméket. Nem eBayen, e-mailen lett egyeztetve, PayPalen utalva. Az utalásig készségesen válaszolt az eladó mindenre, de ahogy megkapta az összeget azóta nem válaszol az e-mailekre. Utólag megnéztem a tranzakciónál és Unverified az accountja.

Mik az esélyeim? Látok még valamit a pénzemből?

Köszi előre is!

(#12071) hidroponi válasza *phantom* (#12070) üzenetére


hidroponi
aktív tag

paypalon hogy kuldted a penz? szemelyes kuldes vagy termekert,szolgaltatasert?

(#12072) *phantom* válasza hidroponi (#12071) üzenetére


*phantom*
csendes tag

Termékért, szolgáltatásért.

(#12073) Stanley-B. válasza *phantom* (#12072) üzenetére


Stanley-B.
őstag

akkor van még esélyed.
Mennyi ideje nem válaszol?

(#12074) *phantom* válasza Stanley-B. (#12073) üzenetére


*phantom*
csendes tag

Csak kb. 2 nap, de azt tudom, hogy máshova válaszolgat (új "üzlet" reményében).

(#12075) deadwing


deadwing
addikt

Adózással kapcsolatban kellene nekem információ, feltúrtam a topicot, de nem igazán láttam konkrét választ a kérdésemre, ami a következő: PayPalról érkezik x összeg az itteni bankszámlámra, legyen mondjuk 300k Ft. A NAV felé ez jelentendő/adózandó összeg-e? Olvastam ilyeneket, hogy évi 600k-ig nem, de nem vagyok meggyőzve. Nem rendszeres jövedelemről van szó, csak 1-2 alkalomról, éves szinten 3-400k-ról. Valaki tudja a választ?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#12076) Stanley-B. válasza deadwing (#12075) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen, 1-2 alkalom és ilyen összeg még nem minősül üzletszerű tevékenységnek, nyugodtan aludhatsz majd.

(#12077) deadwing válasza Stanley-B. (#12076) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi a választ de sajnos nem tudok nyugodtan aludni.
[link]

Az a baj, hogy egy ilyen egyszerű kérdésben az egész neten nincs semmi kézzel fogható info, illetve amit találtam az nem nagyon tetszik... Mindenki csak kósza hírekből tájékozódik csak.
Illetve egy valamit találtam.
Úgy tűnik ez alkalmazható rám is. Kezdek megnyugodni :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#12078) Stanley-B. válasza *phantom* (#12074) üzenetére


Stanley-B.
őstag

még várj egy kicsit, nem biztos, hogy át akar vágni
bár az unverified nem túl bíztató, de lehet, hogy csak friss regisztrációról van szó csupán.

(#12079) Stanley-B. válasza deadwing (#12077) üzenetére


Stanley-B.
őstag

évi 1-2 bevétel, összesen 3-400k értékben nem fogja érdekelni a NAV-ot ha erre célzol, nem fognak Rád vadászni. Ez nagyon kicsi összeg ahhoz.
A hangsúly az üzletszerűségen van.

Ráadásul amúgysem látszik, hogy az az összeg milyen címen érkezett meg a PayPalon keresztül a számládra, lehetett pl simán az, hogy eladtad a laptopod eBayen is akár.

Amit linkeltél az alkalmazható rád.

ha a kérdésed az lett volna, hogy mondjuk árulsz vmit konkrétan azért, hogy ezzel pénzt keress, amit PayPalen keresztül fizetnek ki és van havi jópár vevőd, akkor már más lenne a helyzet.

De ez az évi 1-2 utalás, pár százezer ft-nyi összegben nem üzletszerű.

[ Szerkesztve ]

(#12080) *phantom* válasza Stanley-B. (#12078) üzenetére


*phantom*
csendes tag

Sajnos egyre biztosabb vagyok benne! Másik mailcímről/névvel ha érdeklődtünk tőle, ugyanazokat a dumákat eltolja és kéri az utalást csak már másik accountra.

(#12081) deadwing válasza Stanley-B. (#12079) üzenetére


deadwing
addikt

Minden világos, köszi! :R

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#12082) albert8


albert8
addikt

Tapasztaltatok már olyat, hogy a paypal zároltat 220 forint körüli összeget minden tranzakciónál?
Mert van egy kis eltérés a számlámon és most megvan, hogy ezek azok.
Ezek ebayes vásárlások voltak pp-n keresztül.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#12083) Stanley-B. válasza *phantom* (#12080) üzenetére


Stanley-B.
őstag

akkor igen , az lesz, nagy eséllyel.
nyiss dispute-ot.

[ Szerkesztve ]

(#12084) *phantom* válasza Stanley-B. (#12083) üzenetére


*phantom*
csendes tag

Nyitottam csak kiváncsi voltam, hogy más járt-e már ilyen balul és ha igen akkor hogy végződött a dolog.

(#12085) peje


peje
tag

Sziasztok,

kérek szépen valakit - szólítson meg akár itt, akár privátban - aki képben van PayPal aktiválás, bejövő összegek fogadása ügyében. Köszönöm!

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#12086) Stanley-B. válasza peje (#12085) üzenetére


Stanley-B.
őstag

szerintem itt sokan képbenv annak, mi lenne a konkrét kérdés?

(#12087) parkr


parkr
őstag

összekötöttem a webkártyámmal, most várok a kódra, de létezik hogy kétszer vette le a 400 forintot? mert több mint 800-al csökkent az egyenleg

(#12088) peje válasza Stanley-B. (#12086) üzenetére


peje
tag

Közben sokat olvastam a fórumot.
A pénz fogadásáról lenne szó. Premier fiókom van.
Ha fogadok pénzt, akkor 700e-ig 3,4%+90 Ft a díja tranzakciónként. Eddig rendben.
A díjszabásnál azt látom, hogy a vevő dönti el ki fizeti a díjat. Nos én azt szeretném, ha az utalás díját a vevőtől vonnák le, nem én akarom fizetni.
Meg lehet ezt oldani a Paypal-nál?

Köszönöm!

Senki se lehet tökéletes... Belőlem is hiányzik a hiba.

(#12089) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Ha Paypallal utalok és az other conversion options-t választom és ott azt hogy a bankom váltsa a pénzt át akkor az mennyivel lassabb? Azonnal megkapja a pénzt az eladó?

A másik kérdésem, hogy ebben az esetben a valuta eladási vagy a deviza eladási táblát kell nézni az OTP-nél? Link

Kérlek segítsetek

(#12090) bati1989


bati1989
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Problémám a következő:

Csináltam egy buisness accountot PayPal-en. Amerikából szeretnék Bobcat alkatrészt rendelni mert vámoltatással és minden egyébbel is nagyjából a fele mint amennyiért itthon szeretnék nekem eladni. Napi limitnek 126 000 HUF-ot ír, nekem nagyjából 420 000 HUF-ot kellene utalni. Ha emelni szeretném a limitet, akkor bejön, hogy rendeljem az accountomhoz a bankkártyámat. De a cég nevén lévő bankszámlához nekem nincs kártya. Van valami módja, hogy meg emeljem a limitemet anélkül?

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#12091) hidroponi válasza Mexildos (#12089) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a sebessegre nincs hatasa ki valtja. otp passz.

(#12092) Mexildos válasza hidroponi (#12091) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszi a választ, de még annyi kérdésem lenne hogy valutában vagy devizában kell ezt nézni?

(#12093) hidroponi válasza bati1989 (#12090) üzenetére


hidroponi
aktív tag

megprobalkozhatsz azzal, hogy vmekkora osszeget topup-al felutalsz PP-re.
vagy ufsz-nal kersz limitemelest es akkor talan bekernek par doksit, hogy igazold magad.

(#12094) hidroponi válasza Mexildos (#12092) üzenetére


hidroponi
aktív tag

(#12095) Hintalow válasza albert8 (#12082) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez akkor van, ha nincs regisztrált paypal regisztrációd, hanem "vendégfelhasználóként" vásárolsz ebayen, minden esetben újra megadva a kártyaadatokat.
Ilyenkor minden egyes alkalommal a paypal csinál a vásárlás elött egy 1 dolláros próbatranzakciót. Ennek az összegét nem vonják le, egy darabig zárolva van, aztán visszakerül az egyenlegedhez.

peje:

eladóként számlát (invoice) küldesz, és az alapján fizetnek neked, vagy csak simán send money-val küldenek pénzt?

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12096) bati1989 válasza hidroponi (#12093) üzenetére


bati1989
csendes tag

csináltam egy utalást, majd figyelem mikor írják jóvá és megnézem, hogy utána megvan-e még a limitem. uszf?

Foxconn WinFast NF4SK8AA-8EKRS, AMD Athlon 64 3500+, 1024 mb Kingston DDR ram, ATI X 1650 Pro 256 Mb

(#12097) hidroponi válasza bati1989 (#12096) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ufsz, ugyfelszolgalat

(#12098) albert8 válasza Hintalow (#12095) üzenetére


albert8
addikt

Akkor megvan az elásott kutya! kösz :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#12099) Stanley-B. válasza peje (#12088) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ha a PayPal oldalára belépve küldi a vevő a "send money" fülre kattintva az összeget, akkor ő maga bejelölheti, hogy ő kívánja fizetni a tranzakcó díját.

De ha pl webshopba van bekötve a PayPal fizetési rendszere, akkor automatikusan tőled von.

(#12100) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még a PayPal-os/Ebay-es világban és lenne néhány kérdésem a regisztrációval és a használattal kapcsolatban.
1. Az alapadatok megadásánál a "State / Province / Region" részhez nem kell írni semmit (Budapesti vagyok) elég csak a "City", "Address" és a "Postal code"?
2. Szintén ugyanitt az "Address"-nél, ha ahol lakom az nem utca, hanem sor, akkor azt írjam be normális szórendben és magyarul "x y, sor, házszám."?
3. Telefonszámot milyen formátumban kell megadni? +36... vagy 0036...?
4. Olvastam, hogy nem feltétlen kell bankszámlával összekapcsolni a PayPal fiókot és így bankkártya adatokat megadni, hanem működik úgy is a dolog, hogy a saját folyószámlámról időnként utalok annyit összeget, ami a vásárlásomhoz szükséges. (Így biztonságosabbnak érzem!) Ettől függetlenül a PayPal verifikációt meg lehet csinálni? Ha igen, hogyan?
5. USD-ben vásárolnék nagy többségben, tehát érdemes ilyenkor USD-ben elutalni az összeget az itthoni HUF-os folyószámláról netbankon keresztül? Azt olvastam a bankok általában jobban váltják a devizát mint a PayPal.
6. Az PayPal Ebay-el való összekapcsolásának gondolom nem feltétele, hogy a bankkártya adataimat megadjam, hanem megy a fent említett "egyenleg feltöltéses" módszerrel is?
7. Visszautalás a magyar folyószámlámra az ingyenes? Vagy felesleges is visszautalnom, mert a PayPal nem von le belőle és nyugodtan hagyhatom rajta hónapokig adott esetben?

Köszönöm a segítségeteket! :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.