Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Jó lenne ha legalább utána néznétek mi lesz az ascendancy(videók/cikkek). Nem ügyességi pályák lesznek, és nem lesz lehetetlen olyan egyedi skillpontokat szerezni, szóval nem kell rettegni ha casualba tolja valaki. Olyan területek lesznek ezek, mint pl a vaal side areak- annyi különbséggel, hogy a végén a boss leölése után lesz 2 shrine szerű valami, az egyik skillpontot ad, a másik meg egy egyedi craft-hoz való cuccot(egyfajta currency-t). Minegyik side area-ban lesznek ilyen olyan csapdák/mobok/kulcsos ajtók amiket ki kell kerülni/meg kell ölni/ki kell nyitni(kb doom szindróma - sárga kulcs, sárga ajtóhoz). Ezen nem kell semmit túlmisztifikálni.

(#6202) Plazmacucci válasza Nordic (#6201) üzenetére


Plazmacucci
félisten

de, ebben a játékban mindent túl kell :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6203) tocsek18 válasza Har_melin (#6197) üzenetére


tocsek18
senior tag

totemenként -10% 5nél már -50% damázs :D
nem op az, azaz adott idő meg 1second hát minden csak nem op

(#6204) Har_melin válasza San398 (#6198) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Közben megnéztem még egyszer: -10% dmg per active totem.

Így azért már árnyaltabb a dolog, az négy totemnél -40% sebzés. Viszont ha ez nem esik az Ancestral Bond hatálya alá (vagyis lehet mellette aktív skill-t használni), akkor a három totem golyófogónak még -30% sebzéssel is megérheti.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6205) Har_melin válasza tocsek18 (#6203) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

"az adott idő meg 1second"

ezt én nem hallottam a videóban, ez hol szerepelt?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6206) tocsek18


tocsek18
senior tag

4% increased damage per enemy killed by you or your totems in the second

ez 1 nem?:D vagy kihagyták de olyan sok úgysem lesz ha gyorsan ölsz nagy packokat megérheti amúgy meg passz, engem nem izgat totem clear speed kurvalassú :C

[ Szerkesztve ]

(#6207) Har_melin válasza tocsek18 (#6206) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A cikkben lévő képenek levágták a szélét: "4% increased dmg per enemy killed by youor your totem in the last 4 seconds"

Ez egyébként egyrészt egy másik skill, nem a multi-totemes, másrészt ez a skill a saját mészárlásra is vonatkozik, ld. "by you or your totem"

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6208) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#6209) Har_melin válasza tocsek18 (#6208) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Végigolvasni is sok volt, viszont bírtam a GGG-s srác pozitív visszajelzését a végén. nagyon sok jó ötlet van benne, meglátjuk, lesz-e belőlük egyszer valami.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6210) wikings2


wikings2
őstag

Nem igazán vagyok képben, de ez most totál end game tartalom lesz vagy a hőssel együtt mondjuk 10lvl-enként unlockolható 1 skill node specializációból, vagy hogy megy ez?

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#6211) Nordic válasza wikings2 (#6210) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

(#6212) wikings2 válasza Nordic (#6211) üzenetére


wikings2
őstag

Köszi, nem követtem mostanság nagyon a poe dolgokat. :B

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#6213) guardini


guardini
újonc

Üdv, non-HC íjász buildet keresek, kezdő vagyok. Keresgéltem neten, de mivel nem igazán tudok eligazodni a sokféleségben, arra gondoltam, megkérem a fórumozókat – titeket –, hogy linkeljetek valami használhatót. Szeretem a gyors, pörgős karaktereket, tehát valami ilyesmit keresek ill. földhözragadt vagyok, ezért egy karakterrel szeretném végigjátszani a játékot – már amennyire ez lehetséges. Ennélfogva olyan buildet keresek, ami kezdőknek való, nem dárga, mégis sokáig lehet vele haladni. Remélem van ilyen...:D MF buildnek különösen örülnék, feltéve, ha nem rontja jelentős mértékben a dmg-t. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#6214) Nordic válasza guardini (#6213) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Phys-crit tornado shot...így keress buildet. Olcsó, nem sok unique kell hozzá, sőt egy sem, nagyon budget cuccokkal is ütős.

(#6215) Ramos_ válasza guardini (#6213) üzenetére


Ramos_
tag

mazsolázgass

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/917964

(#6216) nyic19


nyic19
tag

Lesz halál az Ascendancyn rendesen :C

(#6217) dave118


dave118
senior tag

Szerintetek 5S5L Shav-ra érdemes egyenként pakolni a chrom-ot vagy inkább Vorici 285-ös ajánlatát egyből kihasználni? 4G kellene rá Low Life COC buildhez, ami elég lehetetlennek tűnő feladat.

... Ami ami, az az.

(#6218) rumkola


rumkola
veterán

6-700 óra játék után is gusztustalanul felháborítóan undorító az egyhitelés... :)

A másik az exalted orb. Hát én eddig összesen 3db-ot találtam, hogy van ez? Esélyem sincs vásárolgatni. T10 feletti mapokon kezdik el dobálni?

(#6219) dave118 válasza rumkola (#6218) üzenetére


dave118
senior tag

2 éve játszom és még 1et sem találtam :) ugyh a 3 egész jó arány.

... Ami ami, az az.

(#6220) rumkola válasza dave118 (#6219) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor ezeknek honnan van több száz? :))) Érthetetlen.

(#6221) Patrick


Patrick
addikt

Nekem kb 1000 óra van benne és olyan 5-10 között esett exalted orb... és kb 5-10 az, ami nem nekem esett, de én nyitottam ki a dobozt vagy öltem le a mobot.:D

Többi az trade.

És hogy mi lehet az ex vendor receptje, ha egyáltalán van neki, azt nem tudom... de szerintem ők sem.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6222) Nordic válasza Patrick (#6221) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Van verdor receptje...adj el egy Mirror Of Kalandrát... ;]

Amúgy rendes receptje nincs, ahogy a fusingnak sincs. A sok Ex az mind trade-ből jön össze a streamereknek.

(#6223) Patrick válasza Nordic (#6222) üzenetére


Patrick
addikt

Jó, ezt most Te sem gondoltad komolyan. :D

Nem tudom, hogy meg van e erősítve a készítők által... hogy nincs receptje, vagy csak nem mondanak semmit ezzel kapcsolatban...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6224) Nordic válasza Patrick (#6223) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nincs. Csak gondolj arra, hogy lassan 4 év alatt valaki csak rájött volna, ahogy a többire. Általában a receptek logikusak, ha végig gondolja az ember akkor minden recept kitalálható.

(#6225) Patrick válasza Nordic (#6224) üzenetére


Patrick
addikt

Olyan furi, hogy huszon x db orb-ból kihagynak kettőt, hármat...

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#6226) Har_melin válasza rumkola (#6220) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Az "egyszerű" mód: fuse harácsolás (olyan 1000 db-ig legalább, hogy utána ne üssön meg a guta) => 6S kurrens páncél vagy fegyver vásárlás (általában viszonylag olcsó, pár 10 chaos vagy annyi se) => 6L => eladod 15+ exa-ért => exa-ból fuse vásárlás => kezded elölről.

Azért célszerű legalább 1000 fuse-zal indulni, mert annál elég jó eséllyel már beesik a 6L. 4-500 db-nál már cinkes. Ha ezer alatt bejön, akkor jó eséllyel legalább pénzednél vagy a végén, ha mázlid van, akkor nagyot nyersz. A mázli egyébként nem annyira ritka: nekem eddig háromszor sikerült 6L-t csinálnom 100 körüli fuse-ból. Aztán persze volt, hogy elszúrtam ötszázat potyára, ezért nem érdemes kevéssel belevágni. Ez is olyan, mint az eredeti tőkefelhalmozás: ha már megvan az induló, akkor azt el lehet kezdeni megsokszorozni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6227) San398 válasza Har_melin (#6226) üzenetére


San398
őstag

Mázlista vagy! Nekem 1100 fuse ment a levesbe még 5L se jött össze :O

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#6228) Har_melin válasza San398 (#6227) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Igen, tudom :DD Viszont összességében eddig kb. minden harmadik esetben bejött és így olyan 700/6L körülire jön ki az átlag. De ehhez persze az kell, hogy lehessen miből átlagot számolni.

A másik pénzforrás - főleg a folyamatosan játszó, sok lvl 85+ karival rendelkező játékosoknál a gem nevelés. Lvl1/Q20 gemekre mindig van kereslet és ha sokat játszik és cserélgeti a másodlagos fegyverslotban az inkubátor szettet, akkor gyakorlatilag folyamatos eladható utánpótlása van.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6229) Mirman


Mirman
őstag

Srácok az Ascendancy mikor jön kb ? Kipróbálnék pár új buildet de inkább megvárom a wipe-ot ha pár héten belül jön mert baromi unalmas a folytonos kari húzás.

(#6230) Har_melin válasza Mirman (#6229) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Március közepére ígérik, ha jól emlékszem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6231) Ramos_ válasza Har_melin (#6230) üzenetére


Ramos_
tag

március 4-én indulnak az új ligák + ascendancy

(#6232) Nordic válasza Ramos_ (#6231) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Erről van hivatalos infód?

(#6233) Har_melin válasza Nordic (#6232) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A Trickster-es cikk elején írják a március 4-i dátumot. (nem a PoE oldalon, hanem a mmorpg-on.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6234) rumkola válasza San398 (#6227) üzenetére


rumkola
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6235) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Azon agyalok, hogy lehet lassan frissíteni kellene az első hsz-t, legalábbis az Ascendancy előtt. :U

(#6236) Har_melin válasza Nordic (#6235) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Most elolvastam újra, tényleg hasznos lenne, ha jut rá időd. Nincsenek még benne a mesterek, az Act4, az Ascendancy-vel pedig megjönnek a kaszt specifikus buildek is, amelyek kiütik a korábbi "mindenből lehet minden" elvet. (Ennek mondjuk nem örülök, ahogy az időzített ügyességi pályáknak sem, de majd meglátjuk).

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6237) Nordic válasza Har_melin (#6236) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem lesz az rossz szerintem. A subclassokhoz még muszáj megvárni a hiányzó 4 classot, szal addig tuti nem lesz bővítve.

"az Ascendancy-vel pedig megjönnek a kaszt specifikus buildek is, amelyek kiütik a korábbi "mindenből lehet minden" elvet." - nem fogják. Ha valami nagyon egyedit akarsz, max nem fogsz spec kasztot választani, de szerintem a 80%-ba illeni fog, vagyis ha nem is, rontani nem fog a karakteren. A subclassok skillpontjai amúgyis függetlenek lesznek a rendes pontoktól.

(#6238) Har_melin válasza Nordic (#6237) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Erről más a véleményem, szerintem általánosságban erősen vissza fogja vetni a buildekkel való kísérletezést.

Egyrészt eddig a buildek nagy részét több class-ból is lehetett indítani. Hiába volt a vége közel azonos, voltak eltérések, az egyik általában offenzívebb, a másik defenzívebb volt, az egyiknél gyorsan lehetett tápolni az elején, a másiknál maradtak tartalékok a végjátékra, stb. A subclassok ezt az opciót radikálisan le fogják szűkíteni, hiszen ha valaki pl. elemental castert csinál, az nem lesz hülye, hogy kidobja a csak witch által felvehető Elementalist buffjait.

A másik terület, ahol alá fog vágni az eddigieknek, az pont az ötletes, amorf buildek. Az íjász marauder és a többiek. Megint csak az a helyzet, hogy a GGG-t ismerve, a subclassok buffjait ellensúlyozni fogják a játékmenetben. Vagy a monsztákat erősítik, vagy a meglévő skilleket nerfelik majd, hogy az új képességek ne tegyék teljesen OP-vé a játékost. Innen kezdve viszont subclass nélkül irgalmatlan szívatós lesz játszani, vagyis az olyan buildek, amelyek másik class specializációját kellene használják, szépen ki fognak szorulni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6239) Nordic válasza Har_melin (#6238) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Egyelőre ezek mind csak tippek/megérzések. Értem az álláspontodat, de én bízom a GGG-ben. Eddig se vétettek nagy hibákat, vagy ha valamivel mellé nyúltak, azt gyorsan rendbe tették. Én reménykedem hogy most sem lesz másképp.

(#6240) Ramos_ válasza Har_melin (#6238) üzenetére


Ramos_
tag

érdekes én mennyivel másképp látom a dolgokat

egyrészt rohadtul örülök hogy létezik ez a játék ahol ingyen kapunk egy óriási expansiont, más játékoknál egy ilyen kiegészítőt megvehetsz a boltban, itt max vehetsz stashtabot ha szeretnél

másrészt aki 2013 január óta tolja mint én az sztem rendkívül örül ennek az óriási vérfrissítésnek, iszonyuan szüksége volt a játéknak, hogy változzon valami, mert hiába nagyon komplex már sokaknak kezd monoton lenni és sok régi veterán streamer is lelépett, de erre mindenki vissza fog jönni

harmadrészt sztem az új classok nemhogy szűkíteni fogják hanem növelni fogják a build diversityt, az elején attól tartok nem lesznek teljesen balancoltak a classok de egy kis idő múlva majd jobban
mostmár simán lesznek majd ranger casterek akik majd az ingyen chain-re mennek
vagy CI marauder akinek az unstoppable miatt nincs frozen, vagy bow duelist free fortify-al, vagy sorolhatnám a rengeteg uj kombót ami ezek után létrejön, gyakorlatilag teljesen átláthatatlan egyenlőre az egész és ez kell, igy lesz jó a játék

(#6241) Har_melin válasza Ramos_ (#6240) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Lehet, legyen neked és Nordicnak igaza, én fogok a legjobban örülni neki.

Amit írtam annak egyébként semmi köze az ingyenességhez és nem a GGG-t szóltam le, csak elmondtam, hogy az előzetes információk alapján nekem mi az, ami nem tetszik.

Valaki belinkelt nemrég egy fan posztot, "miket lehetne fejleszteni a játékban" témában, abban több olyan javaslat volt, ami tetszett, mint a mostani elképzelésben.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6242) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

A most bejelentett Stone Golem pl. kifejezetten jó adaléknak tűnik. Gondolom a tőle származó life regen bekonvertálódik majd a Zealoth Oath alá is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#6243) nyic19


nyic19
tag

A Grimm Dawn játékon gondolkodok még mindig. Megvegyem-nevegyem? :U
Esetleg vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#6244) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
MAP-ozásnál a Tier szint vagy a mapnak kiírt Item level szint számít XP penalty szempontjából?
Én úgy vettem észre, hogy az item lvl szint, de ez nem tűnik ésszerűnek.

(#6245) rumkola válasza nyic19 (#6243) üzenetére


rumkola
veterán

Én hónapok óta gondolkodom. :)

(#6246) Szeszkazán válasza nyic19 (#6243) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Nekem van benne 160 órám. Nagyon jó kis játék. Olyan feelingje van mint régen a D2-nek. Most fog megjelenni a teljes játék Februárban. Igazából már kész csak csiszolgatnak.

[ Szerkesztve ]

(#6247) nyic19


nyic19
tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy az új Ascendancy kiegészitő skillpontokból(12) vajon mennyi lesz elérhető? Mennyit tudunk megszerezni(könnyen)?

(#6248) Ramos_ válasza nyic19 (#6247) üzenetére


Ramos_
tag

összesen 6-ot szerezhetsz
minden nehézségi szint végén a labirynth teljeseítése ad majd 2-t

(#6249) nyic19


nyic19
tag

Még egy kérdés. Az Iron Will hat a Molten shellre(vagy a Flame Dashre)? Növeli a fire sebzését?
És alapból a Chargok hány másodpercig vannak fent?

[ Szerkesztve ]

(#6250) Har_melin válasza nyic19 (#6249) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

1) Mivel a Molten Shell spell, az Iron Will pedig spell-re hat, tehát igen, megkapja tőle a buffot.

2) 10 sec

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.