Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) cousin333 válasza EmThor (#700) üzenetére


cousin333
addikt

Légy kreatív. Nem működik... ;]

"We spared no expense"

(#702) EmThor válasza cousin333 (#701) üzenetére


EmThor
addikt

ez csak kisebbre veszi az oldalt, operával, gondoltam akkor nem lóg ki, de félreértelmeztem problémát akkor bocsi :F

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#703) cousin333 válasza EmThor (#702) üzenetére


cousin333
addikt

Sokáig én sem fogtam a probléma lényegét.

Érdekes megnézni, hogy a + és - mit tesz a szöveggel. Egy adott tartományban tördeli, ahogy éppen megfelelő neki.

"We spared no expense"

(#704) Zoltán


Zoltán
őstag

MEGOLDÁS: ''SZÖVEG ALAPLÚ BÖNGÉSZŐ EMULÁLÁSA''!!!
Ez megoldotta, így már lehet oldalra scrollozni. Bűn ronda, de működik. Már nem remélem, hogy lenne ennél elegánsabb megoldás, inkább csak érdekességképp írom ezt a megoldást.

(#705) balco válasza balco (#660) üzenetére


balco
aktív tag

megint megkérdem:
miért nem frissít magától 8.5re?

(#706) cousin333 válasza Zoltán (#704) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld ki a Stílus -> kisegítő elrendezést + táblázatok tiltása

Egész tűrhetően néz ki :).

Érdemes lehet próbálkozni az egyéni stílus különféle beállításaival...

"We spared no expense"

(#707) cousin333 válasza balco (#705) üzenetére


cousin333
addikt

Azért, mert HIVATALOSAN nincs 8.50-es magyar verzió, nézd csak meg az oldalt: Bővebben: link

A magyar nyelvi file-t máshonnan kell letölteni hozzá. (Azaz létezik, csak nem az Opera csinálta, és még nem fogadták be, mint hivatalos fordítást)

Úgyhogy egyelőre a 8.01 az utolsó hivatalos magyar verzió, tehát nem ír hülyeséget frissítéskor.

"We spared no expense"

(#708) EmThor


EmThor
addikt

az miért van, hogy a feliratok.hu fórumán bármilyen szöveg [hozzászólás, topictéma] fölé viszem az egeret, az aláhúzza a szöveget, egeret kiviszem oldalra a boxból, a görgetősáv és box közé és akkor nem érzékeli a dobozt, és jó. de az sg.hu fórumán meg nem csinálja, meg itt se, pedig sg.hu, meg feliratok.hu is ua. a motor :F

ja meg prohardware.hu főoldalre megyek és baloldalt ott egy hasábnyi szöveg, vmi it news, mint vmi rss feed, de kitakarja alatta a szöveget és nem lehet odébb húzni. pc dome fórumán is ez van, csak ott reklám oszlop takarja ki hozzászólásokat. 8.5 opera... thx:F

[Szerkesztve]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#709) cousin333 válasza EmThor (#708) üzenetére


cousin333
addikt

Huhh, kicsit késő van már, az agyam nem veszi be ilyen gyorsan a dolgokat... .) Screenshootot tudsz mutatni?

"We spared no expense"

(#710) Toness


Toness
őstag

Opera 8.50-et használok, ha letöltök akármit vele akkor hibás lesz a letöltés, nem lehet használni a fájlokat. A képeket is hibásan tölti be, explorerben minden működik. Mitől lehet ez?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#711) EmThor válasza cousin333 (#709) üzenetére


EmThor
addikt

Bővebben: link

Bővebben: link

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#712) koxx válasza Toness (#710) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

az azonosítás mire van állítva? F12-vel tudod előhozni a menüt

(#713) Nimrod válasza Toness (#710) üzenetére


Nimrod
addikt

Korábbi Operákkal ment?

(#714) cousin333 válasza EmThor (#711) üzenetére


cousin333
addikt

A 2. kép alapján valami ad-blokker progi a ludas. Pl. egy tűzfalba beépítve (á lá Outpost).

Az első számú hiba nálam is jelentkezett (de már nem tudom, hogy hol), kicsit zavaró, az okát viszont nem tudom. Talán az oldal nem megfelelő kódja okozza.

"We spared no expense"

(#715) EmThor válasza cousin333 (#714) üzenetére


EmThor
addikt

ön nyert egy hangszórót, outpost :) thx. és télleg , adblock kilőve és lőn, de jó :D isten vagy! köszi! egéraláhúzás nem szűnt meg, lehet az is vmi ilyesmi dolog :D

[Szerkesztve]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#716) cousin333 válasza EmThor (#715) üzenetére


cousin333
addikt

A hangszórót az alábbi címre kérném...
:C

"We spared no expense"

(#717) Toness válasza koxx (#712) üzenetére


Toness
őstag

Identify as internet explorer

Igen ment a korábbi operákkal, sőt evvel is, csak pár napja csinálja ezt...

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#718) balco válasza cousin333 (#707) üzenetére


balco
aktív tag

thx

(#719) cousin333 válasza cousin333 (#658) üzenetére


cousin333
addikt

Újabb ismeretek: :)

billentyűhasználat:

- F1: Opera súgó
- F2: ugrás egy adott lapra párbeszéd-panel
- F3: keresés az oldalon
- F4: panelek megjelenítése/eltüntetése
- F5: oldal frissítése
- F8: címsorra ugrás
- F11: teljes ablakos böngészés
- F12: gyors beállítások

egérgörgő:

- jobbgomb nyomva + görgetés: váltás a tabok között (ugyanez bill-el: ctrl+tab)
- shift + görgetés: előre/hátra lépés a tab history-jában.

Egy kérdés: Hogy tudok olyan panelt csinálni; amin tetszőleges számú kedvencek link van? (kis gombok formájában) Eddig csak olyat tudtam csinálni, hogy egy létező panelre raktam fel plusz gombokat, de az nem túl nyerő szerintem. Personal bart nem erőltetném, mert szeretném maximalizálni a látható képet, és ugye a panelek elrejthetőek.

"We spared no expense"

(#720) LukE válasza cousin333 (#719) üzenetére


LukE
veterán

ha baratsagban vagy a href HTML tag-gel, akkor rakj ossze egy html-t a lokál gepen, es azt rakd be panelnek

shift-F2: nick alapjan bookmark megnyitasa.
ctrl+eger: zoom
ctrl+szamok: valtogatas a panelek kozott.
ctlr+j: az oldalon talalhato linkek kigyujtese egy kulon ablakba. pl. ha sok filet kell akarsz leszedni.
ctrl+d: a vagolapon levo szoveg beillesztese a cimsorba+''enter''. Vagyis azonnal elindul a vagolapon levo linkre.

''.'' == pont: kereses az oldalon belul. Racsapsz a pontra, es elkezded begelepni a keresedno szoveget. probald ki, es rajossz.:)
'',''==vesszo: a linkek kozott keres

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#721) bobsys


bobsys
addikt

lenne itten egy problem
van az operában vmi sáv ami mutatja hogy hova mutat a link amin éppen az egerem tanyázik
na ezt eltüntettem (off) aztán visszaraktam, de amint bezárom a testreszabást megint eltűnik
hogy a rákban lehet visszavarázsolni?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#722) cousin333 válasza LukE (#720) üzenetére


cousin333
addikt

Ez nem túl elegáns megoldás... :(

A ''.''-ot ismertem, a '','' nekem új. Vigyázni kell, hogy a kurzor épp ne egy szöfegmezőben legyen, mert akkor nem fog menni a dolog :D

A hivatkozásos dolog is érdekes. Van külön Hivatkozások panel is, ami ugyanezt tudja.

Amint te is említetted, lehet a bookmarkoknak nicket adni :).

"We spared no expense"

(#723) cousin333 válasza bobsys (#721) üzenetére


cousin333
addikt

A Testreszabás részen az Állapotsávot kell bekapcsolni, és a kívánt helyre (fent/lent... stb.) beállítani.

Most éppen azt próbálom, hogy a tab-okat jobbra rakom listában. Mivel a lapok többsége 1024x768-ra van optimalizálva, még így is elférek (17'' TFT). Bár finoman szólva is szokatlan. Kicsit zavar a nagy kihasználatlan felület. Viszont vertikálisan többet látok a lapból (kb 1cm-el :) ). De így legalább egyszerre több tab is kényelmesen kifér.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#724) bobsys válasza cousin333 (#723) üzenetére


bobsys
addikt

de nem jelenik meg az a szar:(((

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#725) cousin333 válasza bobsys (#724) üzenetére


cousin333
addikt

Állapotsáv legyen kipipálva, elhelyezés legyen: Lent. Így mennie kéne.
Ha nem megy tegyél fel valahova egy screenshootot, hogy lássam a beállításaidat.

"We spared no expense"

(#726) bobsys válasza cousin333 (#725) üzenetére


bobsys
addikt

tessék: Bővebben: link ha kell még screenshot, szólj

[Szerkesztve]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#727) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki hogy hol tárolja az Opera 8.01 a jelszókat amiket megjegyez, mikor azt mondom neki hogy jegyezze meg!
Nem tudja véletlenül valaki??

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#728) L3zl13 válasza .:GoliBali:. (#727) üzenetére


L3zl13
nagyúr

C:\Documents and Settings\usernev\Application Data\Opera\Opera\profile\wand.dat

Aki hülye, haljon meg!

(#729) cousin333


cousin333
addikt

Ajánlom mindenki figyelmébe: Bővebben: link

bobsys: nem értem, hogy mitől nem jó az Operád. A screenshoot alapján jók a beállítások.

"We spared no expense"

(#730) bobsys válasza cousin333 (#729) üzenetére


bobsys
addikt

nahát ez az, ezért em értem én sem :(

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#731) koxx


koxx
MODERÁTOR

kijött az opera 9.0 TP1 Bővebben: link

(#732) Nimrod válasza koxx (#731) üzenetére


Nimrod
addikt

Topic zárható. :U

(#733) Rufusz válasza koxx (#731) üzenetére


Rufusz
tag

Jó cucc! az [L]opera:config[/L]-al nem tudok betelni:C

Sőt úgy vettem észre hogy kb 10%al kevesebb memóriát zabál, mint a 8.5, legalábbis a system monitorom szerint

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#734) cousin333 válasza Nimrod (#732) üzenetére


cousin333
addikt

Földet rá? :D

Inkább át kellene nevezni: mondjuk Opera-ra. (Az Opera böngésző név sajnos már foglalt). Vagy nyitni egy Opera 9 topicot :B.

Rufusz: Mennyire stabil? Mi változott? (Érzetre, nem a lista érdekel, azt én is látom)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#735) crab válasza cousin333 (#734) üzenetére


crab
senior tag

úgylátom kijavították a hibát ami azt okozta, hogy nem használta néhány oldalnál a css-t, többek között itt a ph-n sem, nem mindíg, de zavaró volt. a report site problemmel elkezdtem raklamálni az összes oldalra amivel probléma volt, úgylátszik hatott, mert ebben a verzióban még nem esett szét a kép sehol:)
már nagyon várom egyébként a bittorrent támogatást, azthittem ebben már benne lesz.. kíváncsi vagyok mekkora letöltési dömping lesz majd, ha megjelenik a végleges verzió:)

(#736) cousin333 válasza crab (#735) üzenetére


cousin333
addikt

:D. Thx.

Régebben volt egy olyan terv, hogy ICQ-t is integrálnak bele... Ez az ötlet kukába került?

Ezen kívül volt egy olyan problémám, hogy pl. a PH fórumon nem töltött be minden képet (tipikusan avatarokat), főleg, akkor, ha egyszerre több PH oldalt nyitottam meg. Ilyen jelenség volt/van másnak is?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#737) crab válasza cousin333 (#736) üzenetére


crab
senior tag

hát én az icq-ról nem halottam, de nem lennék ellene:) nálam az avatarokkal nem volt probléma, de azt ajánlom, hogy tegyél bejelentést te is amíg meg nem jelnik a végleges ver, hátha csinálnak valamit:)

szerk: itt is van a hiba amiről beszéltem, ez még a 8.5-ös ver.:Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#738) cousin333 válasza crab (#737) üzenetére


cousin333
addikt

Én is csak hallottam az ICQ-ról, hogy valamelyik preview-ben benne volt, de a következő verzióba már nem került bele (itt, ebben a fórumban írták, azt hiszem).
Bővebben: link: Ennek a honlapnak a menüsora miatt panaszkodtam is. Azóta jó, és szeretném hinni, hogy a panaszom hatására ;].

A linkelt hibáról: Igen, nekem is szokott ilyen lenni... Egy reload megoldotta, de akkor is... :(((. A linken legfelül én szereplek, mint utolsó hozzászóló... Lehet, hogy ezért jött be rosszul az oldal ;]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#739) crab válasza cousin333 (#738) üzenetére


crab
senior tag

szerintem is a mi reklamációink hatására javítják:D kipróbáltam a több tab/avatar problémát és tényleg nem jelent meg néhány, gyorsan panaszt is tettem:) de lehet, hogy ez inkább szerver oldali probléma.. nekem egyébként a bug amit linkeltem az már nagyon zavaró volt, most hogy visszajöttem a 9-es ből, szinte minden második klattynak ez lett a vége.

(#740) frankie!


frankie!
őstag

Megőrült az Opera!
Mindig is ezt a böngészőt használtam, mert minden pop-upot blokkolt!
Most meg a semmiből jönnek elő, biz. időközönként, pedig nem kattintok semmire!
Hülyét kapok!!! Sőt, megnyitják a böngészőt. Arra gyanakszom, hogy vmi. különlegesen erőszakos spyware lehet! :Y

Hogy tudnám kideríteni, hogy honnan jön a ''parancs'' a megnyitásra?
Találkozott már vki. hasonlóval?

(#741) cousin333 válasza frankie! (#740) üzenetére


cousin333
addikt

Valószinüleg spyware.

Használd ezt: Bővebben: link, és/vagy ezt: Bővebben: link, és/vagy ezt: Bővebben: link.

A parancs forrását nem tudom, hogyan tudod megállapítani, talán agresszívre állított tűzfallal. Nézd meg a pop-ok url-jét (a lap tetején kattintva megjelenik).

"We spared no expense"

(#742) frankie! válasza cousin333 (#741) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi a segítséget!

Úgy néz ki a 3. linken lévő spy sweeper nagyon hatékony! Most futtatom, de már majd 2000 ferőző bejegyzést talált a memóriában, registríben meg 90.000-t!!! :Y Meg alul kiírta kb 20x, hogy blokkolt a köv címről: www.a-d-w-a-r-e.com Nem ajánlom bárkinek, hogy megnyissa! Vszínű innen jöttek a parancsok.
Eddig az Ad-aware-t használtam meg a counterspy-t (azt mondják ez a legjobb), de úgy látszik ez még hatékonyabb.

A furcsa az, hogy amíg az opera fizetős volt, nem támadták ennyire.

(#743) cousin333 válasza frankie! (#742) üzenetére


cousin333
addikt

''A furcsa az, hogy amíg az opera fizetős volt, nem támadták ennyire.''

A furcsa az, hogy eddig nem volt problémád a sokezer registry bejegyzéssel...:Y

Ami pedig a hatékonyságot illeti, a legjobb, ha az ember 2-3 antispy progit használ, és időről időre végignézi velük a gépét. Erről jut eszembe... :)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#744) Sil válasza Rufusz (#733) üzenetére


Sil
senior tag

Nocsak, implementálták a jó öreg about:config-ot?

(#745) cousin333 válasza Sil (#744) üzenetére


cousin333
addikt

Csak, hogy egyel kevesebb érv legyen a Firefox mellett :).
Erre utalnak a megváltoztatott billentyűparancsok is.

"We spared no expense"

(#746) OccsE


OccsE
aktív tag

en is feldobtam a 9-est. Fel is idegesitett, mert minden beallitasomat elfelejtette. Vadaszhattam az elmentett ablakokon keresztul a , kedvenceket, magust :(

de amugy jonak tunik...

(#747) DiXoN008


DiXoN008
tag

Hali all! Én is feldobtam a 9-est és valóban sok oldalnál megoldották a néha félrecsúszó képeket. Nekem csak egy problémám van, az pedig a letöltő résznál, az hogy bármit akarok operával leszedni hibát ír ki neketek nem volt ilyen?

(#748) EmThor


EmThor
addikt

hi nekem semmi problémám nem volt [kop kop kop] régire telepítettem 9est! ajánaltos bekapcsolni a sütik törlését kilépéskor, amúgy be lehet állítani
''elfogad mind''-re. Tipp: sütik törlése kilépéskor kikapcsolva, beregelsz oldalakra ahova akarod, hogy meg legyél jegyezve, opera kikapcsol, opera bekapcsol, sütik törlése kilépéskor bekapcsol, opera kikapcs, opera bekapcs, és voi la :D

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#749) cousin333 válasza crab (#739) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem is ez a helyzet, amikor a 9 után újra a nyolcast használom... Szerintem ez nem egészséges. Valamit elcseszhetett a 9-es. Pedig más könyvtárba raktam.

Ugyanakkor megnyitottam 13 tabot (egyszerre), 13 különböző fórumtémával, és egy avatar sem hiányzott. Ezt eddig nem tudta a 8.50. Most dönthetek, hogy a nem stabil 9-est használjam, vagy a stabil, de ''régi'' 8.50-t... :(

Nekem nincs gond a letöltéssel.
Csak azzal, hogy most egyszerre használoma két böngészőt, amik teljesen ugyanúgy néznek ki. Szóval néha összekeverem őket...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#750) Rufusz válasza DiXoN008 (#747) üzenetére


Rufusz
tag

Ilyen nekem is volt:( Minden filera hibát írt ki (különböző szerverekről), de ha újraindítgattam a letöltéseket, akkor lejöttek nagy nehezen.
Mondjuk azóta minden megy rendesen, sok különbséget nem érezni a 8.5 és a 9.0 között

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.