Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Nimrod


Nimrod
addikt

Elég sokáig használtam és összességében tetszett, de...
A levelezésnél pl. időnként össze-vissza pakolgatta a leveleim, ami elég idegesítő volt. De Opera korszakomnak vége, most a Firefox korszakom élem. :DDD

(#552) yossarian


yossarian
aktív tag

nos, van még egy olyan probléma, hogy elvileg ugye meg lehet adni, hogy hány megát használjon az opera. én megadtam neki 20-at, de már 75,5 megánál jár és folyamatosan pakolja. miért? és hogy lehet ezt megállítani?

(#553) cousin333 válasza yossarian (#550) üzenetére


cousin333
addikt

Ugyanez (mármint az ablak bezárása) megoldható mouse-gesture-el is.
Lenyomod a jobb egérgombot, nyomva tartod, és közben lehúzod, aztán jobbra (kb. L alakban, nagyjából 6, majd 4 óra irányába) :). Ezután felengeded a jobb gombot.

Leírva bonyolultnak tűnik, de ha egyszer ráérez az ember, akkor már hiányzik, ha nincs (pl Explorer ablakoknál).

Ugyanígy lehet előre-hátra lépegetni az ablakok között (már akinek nincs az egerén megfelelő forward stb. gomb). Ha vissza akarsz lépni, akkor lenyomod a jobb gombot, nyomvatartod, és közben lenyomod röviden a balt is. Előrefele lépéshez meg fordítva. Érdemes megnézni a többi mouse gesture-t is, találhatsz még hasznosakat.

A megadható méret a RAM, illetve. a merevlemez gyorsítótárra vonatkozik, és nem a teljes Opera memóriahasználatra (ha jól tudom). Csökkenteni úgy tudod talán, hogy bezárosd az Operát, és újraindítod. De nem hiszem, hogy ez a memóriafoglalás olyan nagy probléma lenne.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#554) LukE válasza T. Almeida (#547) üzenetére


LukE
veterán

hatnemtom.
Nekem mukodik, kb ket fele 8.beta, 8.final, 8.01 es most 8.02.
pedig egyaltalan nem hasznalom kimeletesen. most 8000+ level, 4500 newsfeed (tudom, toroljem ki oket:D), es atlag 20-50 ablak van nyitva tobb napos uptime-okkal.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#555) crab válasza cousin333 (#553) üzenetére


crab
senior tag

szerintem az előre-hátra lépésnek van egyszerűbb módja is: jobb gomb nyomva, és jobra balra mozdítva az egeret lép egyet előre vagy hátra. legalábbis ez egyszerűbb nekem, mert nem fér el a kezem az egéren, szóval görcsölni kell, hogy egyszerre le tudjam nyomni a két gombot:) ami szerintem még hasznos, az a jobb gomb+görgö le vagy fel, így lehet válogatni a tabok között.:)

(#556) T. Almeida válasza LukE (#554) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én UHU alatt használom az Operát...akárhány gépen próbáltam, egyiken se volt OK a 8as. :) Úgyhogy maradt a 7.54, nincs gond vele.

(#557) cousin333 válasza crab (#555) üzenetére


cousin333
addikt

No lám, mindig tanul az ember valami újat :). Azért én maradok a megszokott módszernél. A tab váltás sem rossz, bár általában véletlenül hozom elő, és utána mindig megfeledkezem róla :).

"We spared no expense"

(#558) yossarian


yossarian
aktív tag

az mouse gesturokat ismertem, használom is, nagyon hasznosak szerintem.
ez a memória dolog zavar kcisit, meg az, hoyg most csinált olyat, hogy kb 3 másodpercentént kb 30%-ra felnyomta a procihaszáltságot. és ilyen tüskék voltak a procigrafikonon a task-managerben. most nem csinálja, nem tudom miért volt az...

(#559) LukE válasza T. Almeida (#556) üzenetére


LukE
veterán

ja. nemtom, baglyom meg nem volt


yossarian-> hat neha tenyleg bevadul, az teny...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#560) Stitch


Stitch
őstag

Hello!

Felraktam az operát, csak aztán lefagyott a gép és most meg nem akar elindulni. Uninstall, regclean, újabb verzió, mindent próbáltam már, de még mindig nem jó. Találkozott már valaki hasonló problémával? Szerintetek mivel próbálkozzak?

Előre is kösz a választ!

(#561) yossarian


yossarian
aktív tag

kezdek kicsit izé lenni....
szóval. a 7.54-es nem csinálja azt, amit a 8-as hogy néha gondolja magát, és nem hajlandó több oldalt betölteni, ennyivel jobb. hátránya, hogy a levelezésben a csatolmányokat a levél alján jeleníti meg, nem úgy mint a nyolcas, ami rögtön a küld mellett, a fejlécben. ez eléggé zavaró.
a másik dolog meg ha a 7.54-es nem tud valami miatt egy szerverhez csatlakozni, akkor állandóan a képembe nyomja a hibaüzeneteket, de nem is egyet, hanem valamikro többet is. a 8-as meg iylet nem csinál....
van valami megoldás akár egyik akár másik verziónál tapasztalt hibákra?
bosszant, nagyon bosszant.
de az érdekes a dologban az, hogy az otthoni gépen nem tapasztalatam iylet a nyolcassal, viszont a laptomomon igen. szutyokszarwindóz? mit lehet tenni ellene?

(#562) LukE


LukE
veterán

Bővebben: link (csak bokjetek ra)
:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#563) l@czko


l@czko
tag

Sziasztok!

Látom, sokaknak van gondja Opera 8 téren.

Nekem a 8.10-es van fent, amit bétaként ismerek.Teljesen jól működk.Naponta sok órát használom.Levelezek, letöltök vele.Tetszik.

Nem tudom, nálatok mi lehet a nyűg.
Persze ezzel okosabbak lettetek, de gondoltam, leírom ezzel a verzióval a tapasztalatokat.

(#564) Dexter68


Dexter68
addikt

Hol lehet beállítani, hogy hol tartsa a cache-t? Ugyanis én jobb szeretem a mindenféle tempfájlokat külön tartani és nem a rendszervinyón.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#565) Dexter68 válasza Dexter68 (#564) üzenetére


Dexter68
addikt

Megvan... (úgy látszik nekem is jóbarátom a Gugli) :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#566) Dexter68


Dexter68
addikt

Újabb kérdés (ezt már kerestem, csak valószínű, láma vagyok):
Firefox alatt NetTransportot használtam letöltéskezelőnek. A FlashGot nevű extension hívta be.
Hogyan tudnám a NetTransportot az Operához (-ba) integrálni?
:F

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#567) LukE válasza Dexter68 (#566) üzenetére


LukE
veterán

passz.
en alt. az opera sajatjat hasznalom. Max tobbszaz megas fileoknal vagolapra a linket, es onnnan eszreveszi a legtobb toltogeto progi, hogy ezzel dolga van.

(ja, download all->nyomj egy CTRL-J-t, behozza az oldalon levo linkeket, es egybol le lehet oket kapni. Persze nem olyan funkcionalitasu mint egy direkt letoltes vezerlo...)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#568) Dexter68 válasza LukE (#567) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet, hogy kézzel fogom használni... Majd megszokom a sajátját. Most kezdtem Operába járni :DDD és nagyon tetszik. Lelkesebb vagyok, mint amikor IE-ről áttértem Firefoxra.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#569) dabadab


dabadab
titán

Ugy latom meg itt sem volt hir:
tegnaptol kezdve ingyenes az Opera, nincsenek reklamok sem, mindenki menjen, aztan toltse a 8.5-ot :)

DRM is theft

(#570) Rolly


Rolly
veterán

Juhééééj

Bővebben: link

Mindenkinek OPERÁT

(#571) koxx válasza Dexter68 (#568) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

flashget működik opera alatt másról nem tudok ,hogy menne, ha visszaolvasol a topicban találsz róla infot

(#572) Dexter68 válasza dabadab (#569) üzenetére


Dexter68
addikt

na. ettől lettem lelkes :DD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#573) Dexter68 válasza koxx (#571) üzenetére


Dexter68
addikt

Igen. Azt már látom, hogy olvasnivalóm lesz bőven :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#574) Nimrod válasza Rolly (#570) üzenetére


Nimrod
addikt

Én meg pont ilyenkor váltok Firefox-ra. :DDD

(#575) Nimrod válasza Dexter68 (#573) üzenetére


Nimrod
addikt

Egy Dexter-nek ez meg se kottyan. :DDD

(#576) Zoltán


Zoltán
őstag

Nem tudjátok, hogy melyik az az oldal, amin van egy kép (egy vigyorgó fej) amit ha jól jelenít meg a böngésződ, akkor az teljesen szabványos? Szóval valami böngész-szabványokért küzdő szervezet honlapja. Meg van ott egy mintakép is, ami helyes.
Köszi.

(#577) yossarian


yossarian
aktív tag

hello, letöltöttem én is a 8.5-öt, eddig jó. ebben java benne van? mert jóval kevesebbet foglal mint a java-s. ha nincs hogyan lehet hozzátenni, mert egypár oldal nem megy, azt hiszem emiatt.
a flashgettel kapcsolatban pedig, kell hozzá ugye természetsen a flashegt progi, valamint kell egy operaget nevű kis beépülő is. ha az le van töltve, akkor ott le is van írva, hogy hogyan kell használni.

(#578) crab válasza Zoltán (#576) üzenetére


crab
senior tag

(#579) cousin333 válasza yossarian (#577) üzenetére


cousin333
addikt

Nincs benne Java: Bővebben: link

"We spared no expense"

(#580) Zoltán válasza crab (#578) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi!

IE 6.x, Mozilla 1.7.3 és Opera 8.5 bukott meg nálam ezek a teszten... :(
De fordított sorrendben, tehát (nem tudom ez számít-e) Operával volt legjobb a kép.

(#581) Nimrod válasza Zoltán (#580) üzenetére


Nimrod
addikt

Nálam a Galeon 1.3.19 és Firefox is megbukott, de még a Firefox-é lett a legjobb.

(#582) Dexter68 válasza Nimrod (#574) üzenetére


Dexter68
addikt

Azt megkérdezehetem, hogy mi az oka?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#583) Nimrod válasza Dexter68 (#582) üzenetére


Nimrod
addikt

Hátrébb már írtam, túl nagy az erőforrásigénye - szerintem - és néha összekutyulja a mailjeim.

(#584) Dexter68 válasza Nimrod (#583) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát, furi. Nem mértem ugyan, de az Opera nekem jobban hasít, és a gépet is valahogy gyorsabbnak érzem. Persze mire a Firefoxot olyanná tettem, hogy meglegyen a komfortérzetem, jól tele kellett nyomjam extension-ökkel. Az opera meg jó, ahogy van. Magam sem gondoltam volna. :) Valahogy olyan érzés, mint amikor volt egy jó kisautóm, aztán meg lett egy jó nagyautóm. Jó mindkettő, de más a feeling :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#585) Sil válasza Nimrod (#581) üzenetére


Sil
senior tag

Átmenni tudomásom szerint csak a Safari, az iCab és a Konqueror megy át rajta jelenleg. Firefoxban és Operában viszonylag tűrhető, asszem Operánál valamikor a 8.0 körül (vagy után nem sokkal) javítottak rajta egy kicsit, előtte sokkal rosszabbul nézett ki benne.

(#586) EmThor


EmThor
addikt

győzzetek meg miért térjek át firefoxról operára? [firefox skin,irc kliens, tbird levelező progi, skinezett stb...], mert ha jobb miért ne? [maxthonba voltak egér parancsok operába gondolom nincs, olvastam hangparancsot, de éjjel... :)] THX :F

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#587) Nimrod válasza Sil (#585) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem Konqueror 3.3.2 alatt sem tökéletes, bár eddig a legjobb.

(#588) Nimrod válasza EmThor (#586) üzenetére


Nimrod
addikt

Kevesebb kritikus hiba lát napvilágot az Operával kapcsolatban, ez jó érv? :DDD

(#589) EmThor válasza Nimrod (#588) üzenetére


EmThor
addikt

akár, thx , meg előre is többieknek ;)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#590) Sil válasza EmThor (#586) üzenetére


Sil
senior tag

IRC kliens, mouse gestures meg minden ilyesmi van Firefoxhoz is (többféléből lehet válogatni), pár másodperc felrakni őket. Operában ezek alapból benne vannak. Csak azon múlik, melyik módszer jön be neked jobban. Vagy esetleg van-e olyan, számodra létfontosságú dolog, amit más böngésző nem tud úgy, ahogy te akarod.

(#591) EmThor válasza Sil (#590) üzenetére


EmThor
addikt

alapból benne van? hm ezeket mind fel kéne rakni mozillához. adok egy esélyt az operának azthiszem ;) hisz magamnak kell rájönni, ti csak az utat mutathatjátok ... :R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#592) EmThor


EmThor
addikt

felraktam, pár oldalt megnéztem vele, veszett gyors, tiszta és pihepuha érzés, gondolom ahova viszem egeret, szövegaláhúzást ki lehet majd kapcsolni, de más érzés tényleg, holnap még tesztelek, byez

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#593) cousin333 válasza EmThor (#591) üzenetére


cousin333
addikt

Hát, ha még rájössz, hogy van benne e-mail kliens is :).

Mouse gesture-t asszem Opera találta ki, szóval benne van, csakúgy, mint a tabbed browsing, vagy az egyszerre megnyitható számos könyvjelző, vagy az elmenthető ablakhelyzetek, vagy... vagy nézd meg magad ;) Bővebben: link :).

"We spared no expense"

(#594) cousin333


cousin333
addikt

Opera 8.5

Két nap alatt egymillió (1000000) letöltés :). Bővebben: link

Kezdetnek nem is rossz...

"We spared no expense"

(#595) Zoltán


Zoltán
őstag

Na most próbáltam ki az Operát, hogy ingyenes lett. Hát mit mondjak, ugyanazt tudja mint a Firefox/Mozilla(rengeteget), csak ez (eddig) minden honlapot helyesen jelenít meg!
Eddig Mozillát (1.7.3) használtam, de 4 honlap is volt amit nem jól jelenített meg, ebből egy teljesen használhatatlan is lett ezáltal, a többi 3 -nál kis trükközéssel meg lehetett oldani, de csak ha értett hozzá az ember. Na, a fenti 4 ből 3-at leteszteltem az új Operával és mindegyik tökéletesen ment! Mint IE-vel, csak hát ennek van ugye rengeteg plusz szolgáltatása, meg ugye sokkal szebb. Szóval erősen úgy néz ki, hogy nálam leváltja a Mozillát, de azért még tesztelek mielőtt végleg döntök. (a 4.-el azért nem néztem meg, mert elfelejtettem azóta a pontos url-t)

(#596) ssolitude


ssolitude
őstag

Lenne egy kérdésem:minden egyes Operaujraindításnál,vagy egy uj tab nyitásánál külön be kell állítani a Nézet/Stílus/Szerzõi nézet opciót,mert nagyon nyomorékul jelenik meg az oldal.Ha egyszer átállítom,akkor mártökéletesen megy minden,a következõ ujrainditásig.Opera 8.50,WinXp,semmi extra.
(Szerk).Ok,semmi,megtaláltam...

[Szerkesztve]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#597) EmThor


EmThor
addikt

meglévő freemailes leveleimet a thunderbird levelezőprogi, leszedte magának. át tudom rakni őket opera levelezőkliensébe? thx

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#598) kovsol


kovsol
titán

a hangvezérlésnél hogy tudom berakni hogy a saját hangom legyen a minte amihez hasonlítja?
mert mindig azt mondja ,hogy bocsi nem értettem :(((

May the Force be with you!

(#599) cousin333 válasza EmThor (#597) üzenetére


cousin333
addikt

Fájl -> Importálás és exportálás -> Levelek importálása
(angol verziónál értelemszerűen a megfelelő menüpontok)

Tud Opera korábbi verzióiból, Eudorából, Netscape-ből, Outlook Expressből, általános levélfile-ból és Thunderbirdből. Ezt az egészet valami varázsló-szerűséggel tudod megcsinálni, azaz elvileg lehetséges, és nem is nehéz, de én még soha nem csináltam, tehát nem tudom, milyen hatékonysággal működik.

"We spared no expense"

(#600) EmThor válasza cousin333 (#599) üzenetére


EmThor
addikt

ez az Opera, kész el vagyok ájulva, ma jól bekonfigolom, thx :R

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.