Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem pl. az Adecco weboldalával van bajom. Kinézetre stimmel, de néha nem működnek a gombok. :Y
Egyébként épp tegnap olvastam egy cikket, miszerint a túlméretezett képekkel ki lehet fektetni az IE-t és a Firefox-ot, de az Operát nem. ;]
Halkan megjegyzem, hogy képnéző szoftvert is ki lehet így fektetni, nem csak böngészőt, bár ez érthető.

(#452) Sil válasza Nimrod (#451) üzenetére


Sil
senior tag

Ahol a gombokkal vagy az egész menüvel vannak gondok, ott általában nem szabványos javascriptet használ az oldal, de azon persze nem segít a useragent megváltoztatása sem (olyankor csak ''hazudik'' a böngésző, attól még nem használja az IE motorját).

Muti azt a cikket, erre kíváncsi lennék, ilyennel eddig nem találkoztam... Mistral teljes árlistával pl eléggé ki lehet fektetni a Firefoxot (gyengébb gépen, ha nincs elég memória és van AdBlock, akkor még akár ki is fagy tőle), de az mondjuk nem is csoda, ilyet viszont még nem láttam, hogy képektől kifeküdt volna...

(#453) Bash válasza canniball (#449) üzenetére


Bash
őstag

3. lépésnél vétettél hibát, a mymenu.ini-t a C:\Program Files\Ppera75\profile\menu\ mappába másold be.

http://bashtravel.com/

(#454) Nimrod válasza Sil (#452) üzenetére


Nimrod
addikt

Meg is találtam.
Bővebben: link

(#455) canniball válasza Bash (#453) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem nincs profile mappám, ezért beraktam a defaults mappába, ahol az eredeti (standard_menu.ini) van. Ilyenkor mi a megoldás? Ha létrehozok egy profile mappát és átpakolom oda akkor vajon működni fog?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#456) Bash válasza canniball (#455) üzenetére


Bash
őstag

Van profile mappád, de akkor máshol kell keresni: C:\Documents and Settings\User name\Application Data\Opera75\profile\, de ha biztosra akarsz menni, akkor megnézed a Help -> About Opera oldalon a Paths alatt az Opera directory-nál.

http://bashtravel.com/

(#457) Sil válasza Nimrod (#454) üzenetére


Sil
senior tag

Ott azt írják, ez Windows hiba (a Secunia oldalán se a böngészőknél szerepel: Bővebben: link), és nálam nem is fagyott le, meg semmi, pedig kipróbáltam Firefoxban, és csak Win98 van a gépen (bár lehet, épp azért, mert nem XP)...

[Szerkesztve]

(#458) canniball válasza Bash (#456) üzenetére


canniball
nagyúr

Tényleg ott volt :B, átraktam a mymenu.ini-t a profile\menu mappába, így már ki tudtam ezt választani a menübeállításnál. Viszont a ''Download all using FlashGet'' opció továbbra sem működik :(. Egy file-t le tudok tölteni, de az összeset nem. :O Pedig a hivatkozások passzolnak (mind az öt helyen), leellenőriztem őket még egyszer.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#459) LukE válasza Sil (#446) üzenetére


LukE
veterán

ödön netbankja, MSDN (probald ki, eleg viccesen nez ki, ha Operanak identifikalja magat a browser. Ha proxy-val atiratod a header-ben browserID-t, akkor IE alatt is csak ugyan az a sz*r latszik.). Meg masnak is hasznos lehet.

Gmail Opera 8.beta-val neha nekem bevadult(minden proc idot megevett), de egy ablak kiloves+alt-ctrl-z megoldotta. 8.01-el meg nem volt ilyen gondom.

lol, ez az orias kep kb. olyan, mint az input type=crash volt. :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#460) cousin333 válasza LukE (#459) üzenetére


cousin333
addikt

A netbank valóban finnyás a browserID-re :).

GMail Opera 7-el nem jött be, Opera 8-al változatosan működött (bétákat is beleértve), de szerintem ebben nagy szerepe volt, hogy a GMail-t fokozatosan állítgatták, fejlesztgették (hol nem támogatott volt a böngészőm, hol igen, aztán megint nem :((().

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#461) domedee


domedee
senior tag

Most raktam fel suse 9.3-ra az Opera8-at, de NINCS benne a mail! Most ezzel mi van? Linux alatt nem rakták bele? Mert akkor nagyon morci leszek:(((

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#462) domedee válasza domedee (#461) üzenetére


domedee
senior tag

Rájöttem, mi a bibi.... Én voltam béna :B Ugyanis közben elkezdtem kicsit átállítgatni a nekem megfelelő dolgokra az ini fájlt.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#463) tonyo2


tonyo2
tag

Van egy kis problémám Opera-Thunderbird vonatkozásban.
Szóval az operában be van állítva, hogy levelező klienst az alapértelmezettet használja, de amikor megnyomom a notin az alapértelmezett email program gombot akkor az opera böngészője jön be, ha az opera ablaka aktív. Ha nem aktív az opera akkor normálisan bejön a Thunderbird. Valakinek javaslat, ötlet?

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#464) LukE válasza tonyo2 (#463) üzenetére


LukE
veterán

<;]>M2</;]>

egyebkent szerintem valahol windóz es a noti spec. gombokat kezelo progija kornyeken van a huba.

szerk: egyebkent nekem is van/volt ilyen bajom, de winamppal, ha nem futott, a billentyuzet play gombja a WMplajert inditotta, ha winamp fut, rendesen plaj-el...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#465) tonyo2 válasza LukE (#464) üzenetére


tonyo2
tag

Nem biztos, mert ha a programozható gombra beállítom a thunderbird.exe-t, ugyanezt csinálja

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#466) Bash válasza tonyo2 (#465) üzenetére


Bash
őstag

Megpróbálhatod az Internet Options -> Programs -> E-mail-nél beállítani a Thunderbird-öt, hátha.

http://bashtravel.com/

(#467) tonyo2 válasza Bash (#466) üzenetére


tonyo2
tag

Arra van beállítva...

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#468) Bash válasza tonyo2 (#467) üzenetére


Bash
őstag

Akkor viszont azt tudom mondani, hogy bugos a billentyű-driver. Nézz utána, hátha van újabb verzió.

http://bashtravel.com/

(#469) tonyo2 válasza Bash (#468) üzenetére


tonyo2
tag

Nem hiszem hogy van neki drivere, a windows-ét használja. szerintem nem ott van a baj. Nem tudom...

[Szerkesztve]

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#470) tonyo2


tonyo2
tag

Még mindig nincs megoldás....

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#471) Sil válasza tonyo2 (#463) üzenetére


Sil
senior tag

Ha XP-d van, akkor a Vezérlőpult / Programok hozzáadása és eltávolításán belül kell lennie egy olyan gombnak (az angol verzióban Set Program Access and Defaults), amivel részletesebben meg lehet adni az alapértelmezett programokat, ott is próbáltad már?

(#472) tonyo2 válasza Sil (#471) üzenetére


tonyo2
tag

Igen, ott is be van állítva a Thunderbird. Az opera látja hogy a Thunderbird a kliens progim,mert ha kiválasztom az alapértelmezett kliens használatát, alatta automatikusan kiírja szürkével hogy Mozilla Thunderbird.

[Szerkesztve]

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#473) yossarian


yossarian
aktív tag

nem olvastam teljesen végig a fórumot, bocs, ha esetleg volt már. szóval az opera levelzőprogijában meg lehet egyáltalán azt csinálni, hogy amit írok leveleket azok is felkerüljenek a szerverre? szóval ha nem itthonról nézem pl a freemail-t, akkor lássam az elküldött leveleimet is az elküldöttek között.

(#474) LukE válasza yossarian (#473) üzenetére


LukE
veterán

ezt igy egybol nem.
Azt meg lehet csinalni, hogy kuldesz magadnak is egy peldanyt a levelbol. Ha nem torlod a leveleidet leszedeskor, akkor itt akar meg is allhatsz, max. minden alkalommal visszakapod operaba is az elkuldott leveleidet.
Ha torlod a leveleidet a szerverrol akkor a webmail feluleten allits be egy szurot, hogy amit te kuldtel magadnak, azokat a leveleket mozgassa at egy kulon konyvtarba. Freemailnal nem tudom, hogy ezt igy meg lehet-e csinalni, de primpostanal mukodik. POP3-al csak az ''inbox'' tartalmat engedi ki a szolgaltato, ami kulon konyvtarba lett mozgatva, az marad a szolgaltatonal.
Valszeg freemail-lel is meg lehet oldani valahogy.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#475) yossarian válasza LukE (#474) üzenetére


yossarian
aktív tag

értem. a saját példány küldésére gondoltam én is, de az úgy nem az igazi :) köszi az ötleteket.

(#476) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Sziasztok én is az Operát használom nagyon jó kis progi!!! Az lenne a kérdésem, hogy ha a personal barba berakok valami bookmarkot ,hogy tudom arra rávenni ,hogy két sorba rakja őket ne pedig egybe mert ha sok van akkor nem látszanak a bookmarkok címei?:F

(#477) cousin333 válasza Vincsó (#476) üzenetére


cousin333
addikt

Talán testreszabás -> eszköztárak. Kijelölöd a személyes sávot, majd Tördelés -> hosszú sorok tördelése. Talán ez segít, ha nem, amjd jönnek akik elmondják, hogy hogyan kell... Angol verziónál értelemszerűen a fentiek angol megfelelője alkalmazandó.

"We spared no expense"

(#478) Sil válasza yossarian (#473) üzenetére


Sil
senior tag

Ilyet szerintem csak IMAP eléréssel lehetne csinálni, az meg az ingyenes emailszolgáltatóknál nagyon ritkán van (csak POP3, az meg erre nem alkalmas).

(#479) Sil


Sil
senior tag

Egyébként megjelent a 8.01, a bugfixek mellett több sebezhetőséget is javít, rakjátok fel, ha még nem tettétek volna. ;)

(#480) LukE válasza Sil (#479) üzenetére


LukE
veterán

Bővebben: link :)
(bar lehet, hogy ujabb build, de /pillanat eleg almosnak tunik az opera download oldala). Na, csak megindult egy masik mirrorrol, mas a merete, mindjart meglassuk.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#481) Sil válasza LukE (#480) üzenetére


Sil
senior tag

Igen, volt ez már korábban, csak akkor még nem teljesen hivatalosan (a főoldalról nem is volt elérhető, csak a béták közt). Meg voltak vele gondok is, úgyhogy akkor vissza is vonták azt a tesztverziót további javításra. Most jelent csak meg hivatalosan, és nálam pl Build 7642-t mond, nem 7624-et, mint a régi.

[Szerkesztve]

(#482) MichaelSD


MichaelSD
őstag

Kérdés. Windows alatt az új tab mindig az éppen aktív tab mellett nyílik meg. Linux alatt mindig a legvégére kerül, ami kicsit idegesítő. Be lehet ezt állítani valahol?

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#483) LukE válasza MichaelSD (#482) üzenetére


LukE
veterán

preferences/advanced/browsing, es ott ''Open new page next to active''

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#484) MichaelSD válasza LukE (#483) üzenetére


MichaelSD
őstag

Köszönöm szépen!

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#485) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudom alapértelmezett böngészővé tenni az Opera-t? Először megkérdezte, akkor nem akartam, de így utólagosan lehetséges?

(#486) Shia-ko válasza Sianis (#485) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Az hozzárendeléseknél állítsd be, hogy milyen típusú lapokat nyisson meg.

Üdvözlettel: Gabi

(#487) Sianis válasza Shia-ko (#486) üzenetére


Sianis
addikt

Sajna ez nem a legjobb megoldás, mert van egy csomó FF maradvány, amiket még csak törölni sem lehet...

(#488) Nimrod válasza Sianis (#485) üzenetére


Nimrod
addikt

Preferences -> Advanced fül -> Programs
Pipa a default browser-hez.

(#489) Sianis válasza Nimrod (#488) üzenetére


Sianis
addikt

Oh thy! Ez segített!

(#490) yossarian


yossarian
aktív tag

sziasztok,
mitől lehet az, hogy néha csinál olyat, hogy nem akar egy lapot, sőt bármilyen lapot megnyitni, látszik, hogy már elkezdett tölteni dolgokat (a status bar feljön) de nem megy tovább. és aztán ha bezárom az operát, majd újraindítom, akkor pöccre behozza a lapokat. miért csinálja ezt?
8.0, bulid, 7561

(#491) vicces


vicces
addikt

hi!

apám ma reggel szolt, hogy nem megy a böngészöje:

[kép]

már leszedtem, felraktam a java környezetet is felfrissitettem, de semmi változás nem történt.

ötlete van valakinek? de windowst nem akarok ujratelepiteni !

:)

(#492) Gh0sT válasza vicces (#491) üzenetére


Gh0sT
addikt

C:\Documents and Settings\{username}\Application Data\opera\Opera\profile

Itt keresd meg az autosave.win filet. Csinálj róla egy backupot egy másik könyvtárba, majd töröld. Aztán indítsd el az Operát.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#493) Bash


Bash
őstag

Hosszú idő után ismét van hivatalos magyar nyelvű Opera.
Akit esetleg érdekel: Bővebben: link.

http://bashtravel.com/

(#494) kypre


kypre
tag

Sziasztok
Nagyon kezdő operás vagyok, és a kérdésem az lenne, hogy lehet-e a billentyűzettel az ablakok között ugrálni az operában?
és ha igen hogyan???:F:F

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#495) Nimrod válasza kypre (#494) üzenetére


Nimrod
addikt

CTRL+TAB

(#496) kypre válasza Nimrod (#495) üzenetére


kypre
tag

köszi, köszi megy!!
:R:)):R

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#497) Bash


Bash
őstag

Egy kis hírmorzsa, akit érdekel: új verzió jelent meg az Opera ftp-szerverén, 8.02 Technical Preview 1: Bővebben: link.
Ahogy neve is jelzi, csak beta, viszont egy érdekes beépített funkció jelent meg benne: bittorrent kliens. Persze könnyen lehet, hogy hasonló sorsra jut, mint a pár napja megjelent verzióban az ICQ kliens.

http://bashtravel.com/

(#498) koxx válasza Bash (#497) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Érdekes próbálkozás, meglátjuk mi lesz belőle.

(#499) Tapsi válasza Bash (#497) üzenetére


Tapsi
addikt

Hmm-hmm..jolenne igy minden egyben, de remélem nem vmi osdi fapados kliens lesz, mire kiforr, hanem egy igazán jol használható minőségi szolgáltatásokkal ellátott stuff...majd kiderül, ez még a jövő zenéje!
Addigis Azureus a nyerő!:U

(#500) lamadou válasza Bash (#497) üzenetére


lamadou
senior tag

hmm, érdekes próbálkozás. ezt megnézem:)


éés működik:) nem rossz. remélem hamar kijön a végleges verzió:DDD

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.