Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) cousin333 válasza Gh0sT (#96) üzenetére


cousin333
addikt

Jobbclick az ikonos (a képen piros :)) panelen. -> costumize. Toolbars fül, placement menüpont, itt válasz a top-ot, és voilá.

Amúgy ugyanitt a Panels menüponton, ha bejelölöd (azaz pipát bele) a ''Show panel toggle at the edge of window'' nevezetű checkboxot (ha még nem lenne alapból megjelölve, akkor a képernyőnek teljesen a bal szélére kattintva ki be kapcsolgathatod a panelt. Én legalábbis így használom, és kényelmesnek találom.

"We spared no expense"

(#102) Nimrod válasza tildy (#89) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem vagy egyedül. ;)

Én anno végignyüstöltem, IE-t, Netscape-et, de Operánál maradtam. Aztán megnéztem a Konquer-t, Mozillát és maradtam az Operánál. :C

(#103) Sil válasza tildy (#100) üzenetére


Sil
senior tag

Mert minek tudjon olyan dolgokat alapból, ami nekem nem kell. Az IE is tud egy csomó dolgot alapból (amit sose használsz: pl van olyan, aki használta IE-ben a Keresés meg Multimédia meg mittudoménmilyen gombokat?), csak pont amit kellene, azt nem. Az Opera is biztos tud egy csomó tökfölösleges dolgot is (pl kapásból minek bele emailkliens, amikor én Thunderbird-öt használok). De mondom, ez tényleg a kinek a pap, kinek a papné esete, nekem pont a moduláris felépítés jön be a Firefoxban, másnak meg nem, ezen fölösleges vitázni.

A reklámcsík meg engem kifejezetten zavarna, pl eleve 800x600-as a képernyőm, ha még ebből elvenne helyet egy reklámcsík, akkor hova rakom a gombokat meg az eszköztárakat? Meg nem azért tüntetem el a reklámokat a weboldalakról (AdBlock kiterjesztés rulez), hogy aztán a böngészőm nyomja a képembe a reklámokat... Ha meg pl rájövök, hogy neadjisten angolul kéne tanulnom (vagy bármi másra van szükségem), akkor nem reklámokból fogok tájékozódni, hanem rákeresek a Google-n...

(#104) cousin333 válasza cousin333 (#101) üzenetére


cousin333
addikt

kiegészítés:

A fentiek csak az Opera 8b-ra vonatkoznak (mmint amit Gh0sT-nak írtam)
A felső bekezdés igaz a 7.54-re is, csak nem pont úgy hívják a dolgokat (+nekem a 7.54 magyar a béta meg angol), de az elv ugyanaz.

A második bekezdésben szereplő funkció beállítását nem találtam meg ot a 7.54-ben, de szerintem alapból tudja.

ui: írjátok meg az eredményeket, kiváncsi vagyok ;).

"We spared no expense"

(#105) Gh0sT válasza cousin333 (#101) üzenetére


Gh0sT
addikt

Kicsit furcsa ez a menüszerkezet, de végül sikerült megcsinálnom. :) Köszönöm a segítséget! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#106) Rufusz válasza cousin333 (#99) üzenetére


Rufusz
tag

:B Kár h ezt nem vettem észre :B
Uninstallnál 1ébként meghagyott pár könyvtárat (már nem emléxem miket), és sztem elvárható lenne h ha ugyanoda telepítem, akkor az új lássa a régi cuccaimat. Mikor visszatettem a régit és láttam h ''elvesztek'' az adataim, minden mindegy alapon kiírtottam mindent, úgyhogy mostmár késő a segítség, de azért txh :DDD

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#107) Rufusz válasza Gh0sT (#96) üzenetére


Rufusz
tag

Alternatív megoldás: a ''baloldali szarság'' F4-gyel ki/be kapcsolható :)

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#108) Rufusz válasza Sil (#103) üzenetére


Rufusz
tag

Sztem nincs még 1 ennyire ''testreszabható'' browser, mint az opera. Az h olyan dolgokat is tud amit nem használok, nem igazán zavar, mert úgy alakítom ahogy akarom (pl. kb 10 ikont le is szedtem), így csak azt látom ami nekem szükséges.

A mailkliense pedig nekem nagyon bejön, ilyen könnyen mással nem hiszem h hozzájutnék a mailjeimhez, de alapból asszem nem is látszik a mail, szal nemtom miért zavar :)

A reklámcsíkkal teljesen 1etértek, de úgy hiszem a közeljövőben lesz megoldás a problémára (és nem a harmincakárhány $-osra gondolok ;])

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#109) NuCLEARScoRp


NuCLEARScoRp
csendes tag

Itt a megoldás a ''reklámcsík problémára'',: Ugye nem kell kommentár??

*moderálva
Bash

(#110) Gh0sT válasza NuCLEARScoRp (#109) üzenetére


Gh0sT
addikt


:(((

Bővebben: link

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#111) LukE válasza Sil (#103) üzenetére


LukE
veterán

az tuti, hogy FF-ra ra kellene szanni az idot, ha nincs opera akkor en _már_ inkabb IE-t hasznalok...

Vannak benne olyan dolgok, amit nem hasznal mindenki, de a mail es RSS klienst hasznalom, ugyan nem csetelek valami gyakran, de arra a nehany alkalomra eleg az opera cset kliense boven eleg.

Viszont ha nekiallok bongeszni, akkor ritkan allok meg 10 ablaknal, szoval elonyos, hogy birja az ilyen allatsagokat:)


modd3r-> Te is? Akkor mar legalabb 4-en a radikalnal:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#112) NuCLEARScoRp válasza Gh0sT (#110) üzenetére


NuCLEARScoRp
csendes tag

Tisztába vagyok a szabályokkal, te buzgómócsing !!!

(#113) Bash válasza NuCLEARScoRp (#112) üzenetére


Bash
őstag

Majd gyere vissza akkor, ha meg is értetted a szabályokat. Ugye nem kell kommentár?

http://bashtravel.com/

(#114) drpele válasza NuCLEARScoRp (#109) üzenetére


drpele
senior tag

Már ne is haragudj, de aki tudja mi ez az azt is tudja hol keresse.
Aki meg nem tudja annak tök felesleges. Ezt nem itt kéne.
Ennyit erről...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#115) Gh0sT válasza Rufusz (#107) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt tényleg csak alternatív megoldás. :)

Valaki kérdezte a voice commandot: kipróbáltam. Konklúzió: rossz a kiejtésem, körülményes a használata. Gyorsabban klikkelek, mint beszélek. :D

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#116) Rufusz válasza Gh0sT (#115) üzenetére


Rufusz
tag

Én eddig csak a zoom parancsokra próbáltam a voice commandot, de azok kis gyakorlás után működnek. Poénnak nem rossz, de sztem még van mit fejlődnie (meg persze a kiejtésemnek is :DD)

Apropó poén: próbált már valaki magyar szöveget ''felolvastatni''? Nagyon LOL :C

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#117) Sil válasza LukE (#111) üzenetére


Sil
senior tag

RSS-t én is használok, némelyiket Thunderbirddel, de a legtöbbet simán élő könyvjelzőként, a Firefoxból, autofelismeréssel. (Asszem az új Operaban bevezettek valami olyan dolgot, ami a leírás alapján feltűnően hasonlít az élő könyvjelzőkre.) Chatkliens is van, ha kell, igaz, kiterjesztésként, a ChatZilla. 10 böngészőlap meg nem túl sok, miért ne bírná?
Alapból kb ugyanaz egyébként, bár az Opera inkább a Mozillával esik egy kategóriába, mivel nem csak böngésző, hanem egy egész programcsomag. A Firefox lehet jobb, én pl nem térnék át Operára, de ezen nem érdemes vitatkozni, nektek ez jön be, nekem meg amaz. Teljesen eltérő az alapelvük, ez olyan dolog, hogy kinek melyik tetszik.

(#118) LukE válasza Sil (#117) üzenetére


LukE
veterán

bááz, le akarom szedni a FF-ot, hogy megnezzem kozelebbrol is, katt downloadra, es opera szetfagy:D Ilyet se lattam meg. Mar csak az erdekel, hogy melyik ceg miatt:DDD

(egyebkent ''ritkan allok meg 10 lapnal'' legutobbi allatsagom ~50+10+14 tab volt:D az a vicc benne, hogy ezek kozul csak 3-4 volt ott felejtett, felesleges oldal. Meg benne van nehany evnyi levelezesem, es hasonlok.
A jelenlegit 7.0 ota csak felulirom az ujabb verziokkal, volt kozben 3-4 win rerainstall, es mar kezd hulyesegeket csinalni (getright pluginja szinte mindent el akart kapni, alig birtam visszakalapalni:D), ugyhogy itt volt az ideje a 8-nak:)

na megprobalom ujra leszedni a FF-ot.:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#119) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Az e-maileknél lehet valahogyan almappákat létrehozni a ''Beérkezett'' mappán belül? Ha igen, akkor szabályokat is lehet hozzárendelni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#120) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

vannak ugye a megnyitott ablakok,és az azokat jelképező fülek.

a jobb oldalukon van egy bezáró X. azt hogy lehet eltüntetni?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#121) LukE


LukE
veterán

muldör-> preferences-> windows; folul van, hogy window handling, azt rakd ''Advanced opera workspace''-re.

Goszt, hogy erted pontosan? siman szurje a bejovo leveleket?
jobbgomb->new filtre, adsz neki 1 nevet. Jobbgomb a filterre->properties-> rules, es ott tudsz adni hozza. Ha tudsz kulfoldiul, akkor ezt mindenkepp olvasd el, ha nem, akkor csak a kepeket nezegesd meg:D Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#122) Gh0sT válasza LukE (#121) üzenetére


Gh0sT
addikt

Közben rájöttem, hülye voltam. :) Annyit akartam, hogy minden partnertől külön mappába rakja a bejövő maileket, de látom ezt alapból tudja. :B

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#123) Rufusz


Rufusz
tag

Beállítottam a mailek spamszűrését, de úgyanúgy látom ezeket a received mappába mint eddig, annyi különbséggel h kapnak egy spam címkét.
Be lehet valahol állítani, h a spamet 1ből törölje? :F

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#124) LukE válasza Rufusz (#123) üzenetére


LukE
veterán

egybol torles asszem necces, de szerintem nem is tuti otlet, mert neha tudnak emberek tenyleg idiota subjecteket adni. Azt meg lehet csinalni, hogy ne jelenjen meg mashol. A szabalyoknal be kell pipalni a ''mark as filtered'' es ''mark as read'' opciokat. Igy nemnagyon latszik, es idonkent urited a kukat.

Gh0sT->:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#125) Köcsög válasza Nimrod (#1) üzenetére


Köcsög
csendes tag

Pozitívumok:

- Az, hogy már csak egy vékony csíkreklám van felül, az nagyon tetszik. Jobb, mint a régiekben, mert ''kevesebb'' helyet foglal és nem is zavar.

Ekkora lámát mint te ne is haragudj... :D:DD:DD

(#126) I_Am válasza Köcsög (#125) üzenetére


I_Am
veterán

Bocs, hogy Én kérdezek de miért is láma?

Köcsög mikor valakit leintesz indokold is meg miért teszed, ne csak a levegőbe irogass.

ui: ;] :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#127) Nimrod válasza I_Am (#126) üzenetére


Nimrod
addikt

Szerintem a nickjében benne van a válasz. :DDD

(#128) Rufusz válasza LukE (#124) üzenetére


Rufusz
tag

Aha, már vágom, ki is pipáltam. Persze most sehonnan sem kapok spamet, nehogy ki tudjam próbálni :))
thx

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#129) LukE válasza Rufusz (#128) üzenetére


LukE
veterán

felirjalak nehany spam listara? vagy tudodmit? ami hozzam jon, atiranyitom:DDD
nm:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#130) Finwe


Finwe
őstag

Ebben van kedvencek? Mert nem találtam és lassan kellene.

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#131) LukE válasza Finwe (#130) üzenetére


LukE
veterán

búkmárkokra gondolsz? (bookmarks)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#132) Rufusz válasza LukE (#129) üzenetére


Rufusz
tag

Épp kérni akartam... :D

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#133) Köcsög válasza I_Am (#126) üzenetére


Köcsög
csendes tag

Szerintem az ''idézetben'' benne van a válasz, most inkább nem írom le, hogyan lehet
eltüntetni azt a bizonyos reklámcsíkot, mert még törlik a nickem, de ha valakit érdekel
írjon E-mail-t!! ;:D:D:D:D

(#134) Rufusz


Rufusz
tag

Ma jelentkezett először h mikor egy weblapon egy linkre kattintok, oda kerülök ahová egy tök másik link mutat ugyanazon az oldalon.

Magyarul pedig így hangzik a problémám: Rákattintok pl az ''árlista'' fülre, erre teszem azt az ''akcióink'' alatt találom magam.
Ha visszalépek, és újra csinálom, akkor általában jó helyre kerülök.

Ez ma legalámm 3 különböző helyen fordult elő. Ez most lehet az opera hibája, v az oldalak rosszak?

Ja és tuti hogy nem néztem el a menüpontokat, vagy ilyesmi :)

Szal mi ez, szellem a gépben??? :Y

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#135) LukE válasza Rufusz (#134) üzenetére


LukE
veterán

heh, en is ma talaltam az elso bugot Bővebben: link opera 7.x-el megy a menu, 8.betaval nem:(
Lehet, hogy te is valami hasonloba futottal bele...

köcsög: szerintem mindenki tisztaban van a lehetosegekkel...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#136) Finwe válasza LukE (#131) üzenetére


Finwe
őstag

Igen, erre gondoltam de nem így kerestem. Hiába volt gyanús, simán elsiklottam felette:D
Amúgy egyre jobban tetszik, főleg az Avant után. Most találtam meg itt bal oldalt ezt gyorscuccost:U (amit nyilván el lehet tenni innen de felesleges)

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#137) Gh0sT válasza Rufusz (#134) üzenetére


Gh0sT
addikt

A probléma nálam is jelentkezett épp ma.

Más: Vodafone mail postafiókomba az istennek nem tudok belépni Opera alól. Explorerrel tökéletesen működik. Nehogy már ezért használjak Explorert!

Más: ahhoz, hogy a Neptunt használni tudjam, milyen bővítményt kell telepítenem?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#138) LukE válasza Finwe (#136) üzenetére


LukE
veterán

:) van benne eleg sok lehetoseg, amit nem hasznal ki az ember. Hotlisten nekem alt. levelek/RSS/bookmarkok vannak nyitva, igy 1280-ban a legtobb 1024-re irt weboldal kifer, es nem olyan ures a kepernyo.

Ghost-> neptunhoz activeX kell, szoval sehogy. Vagy leszedsz valami remote klienst, vagy XP tavoli asztalaval beloginolsz (login nev/pass-t a sulitol kerdezd, bme-set tudom, ha az kellene) Vagy IE. (kb erre, meg a radikal admin reszere hasznalok explorert:D)
Egybkent lehet, hogy tenyleg nem fog menni a Voda, IE elfogad nem rendesen megirt cookie-kat is, ismerek egy egesz oldalt, ami nem birja operaval megertetni magat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#139) Gh0sT válasza LukE (#138) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt az activeX-et nem is tudom engedélyezni az Operában? A 7.23-as verzióban asszem még ment a dolog. Csak már nem emlékszem, hogy mit is állítgattam, vagy töltöttem le. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#140) LukE válasza Gh0sT (#139) üzenetére


LukE
veterán

nemtom, nekem nem remlik, kerestem 1 kicsit opera forumokban, de csak valami lengyel hablatyot talalt, ugyhogy azt se tudom, egyaltalan arrol beszeltek-e, vagy valami masrol:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#141) V.ki


V.ki
aktív tag

Az lenne a gondom az Opera 8.0-val,hogy le szeretnék tölteni egy 345MB-s alkalmazást.(Konkrétan a NFSU2 demoját)Ez mind szép és jó.Az az igazi probléma,hogy kiírja nekem,hogy 3 óra 45 perc lesz a letöltés.1 óra után megállítja a letöltést,és azt mondja,hogy én állítottam le.:F

(#142) Nimrod válasza V.ki (#141) üzenetére


Nimrod
addikt

Nem azt írja ki, hogy megszakadt a kapcsolat?
Nekem a download.com-al voltak hasonló élményeim, viszont origo-szoftverbázisból simán letöltöttem bármi. Használj letöltésmanagert inkább. Én pl. Star Downloadert használok és egész jó.

(#143) V.ki válasza Nimrod (#142) üzenetére


V.ki
aktív tag

Nemnem:(
Azt mondja,h felhasználói megszakítás

(#144) LukE válasza V.ki (#143) üzenetére


LukE
veterán

345Mb azert bator dolog egy beta bongeszovel. Neha csinalt a regebbi is hulye dolgokat, polo sok link egyszerre mentesekor nehany file eltunt a semmibe, meg hasonlok. Nehany Mb-vel meg nem volt gondom, de tobb szaz Mb-nel szerintem egyszerubb berakni valami managerbe, aztan toltson amikor nem kell masra a savszel.

resume nem megy? Egyebkent ilyenkor meg lehet csinalni azt, hogy elmozgatod onnan a file-t, ujra berakod hogy toltse le, leallitod, filet visszamozgat, ujra elindit.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#145) V.ki válasza LukE (#144) üzenetére


V.ki
aktív tag

megpróbáltam Star Downloader-el,de azért köszi!!!

(#146) Nimrod válasza LukE (#144) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem a cd-nyi iso-kat is simán lehozta. Akkor lehet gond pl. ha nem egyenletes a sebesség, mellesleg ha a célszerver nem támogatja a resume-ot, akkor rábaktál. :(((

(#147) Rufusz válasza V.ki (#143) üzenetére


Rufusz
tag

Nekem is volt már ilyen, nem is egyszer. A resume pedig nem működött :(

1ébként a korábbi problémám, h máshova jutok, mint ahova kattintottam egyre sűrűbben fordul elő. Bizonyos oldalaknál már tényleg idegesítő:(((
Szal lehet h le is szedem az egészet, vagy várjam meg a végleges 8.0-t?:F
Szerintetek mikor lesz kb végleges?

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#148) dpe8


dpe8
tag

Csak egy kérdés (opera 7.54 hun).

Hogyan lehet a levelezésnél plussz mappákat felvenni ( azokba szeretném tárolni a még kellő de már nem annyira fontos leveleket).

Verekedésen még sohasem tört ki focimeccs!

(#149) cousin333 válasza dpe8 (#148) üzenetére


cousin333
addikt

Hali!

Nem tudom, hogy lehet-e mappákba rendezni A mappák tudtommal csak szűrésre használhatók). Én ezekhez a levelekhez egyforma cimkéket rendelnék (pl. Teendők v Értékes) és ez alapján hamar megtalálnám őket a Címkék pontban :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#150) cousin333 válasza cousin333 (#149) üzenetére


cousin333
addikt

Na! Egy kicsit leült a topik :), és nem jó látni, hogy enyém az utolsó hozzászólás... Mintha én fagyasztottam volna be :O

Senkinek semmi gondja, minden megoldódott? :)


dpe8: működik, amit írtam?

Igen lassú a PH :(((

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.