Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) EmThor válasza tildy (#849) üzenetére


EmThor
addikt

10-15 megás java csomi install fel gépre.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#852) kovsol válasza koxx (#850) üzenetére


kovsol
titán

de be tudsz lépni ?
mert nem maga az oldal a lényeg

May the Force be with you!

(#853) koxx válasza kovsol (#852) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

persze, beirtam egy nevet és beléptem az 1ik szobába

(#854) tildy válasza EmThor (#851) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogyne lenne fenn. hülye azért nem vagyok:U
Opera ezt aszongya nekem:
Version information
Version 8.51
Build 7712
Platform Win32
System Windows XP

Java Sun Java Runtime Environment version 1.5
XHTML+Voice Plug-in not loaded

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#855) EmThor válasza tildy (#854) üzenetére


EmThor
addikt

bocs, gondoltam hátha lemaradt :B

de akkor gondolom beállításokat is nézted már. eszközök, beállítások, haladó, tartalom, java script engedélyezése, java engedélyezése.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#856) tildy válasza EmThor (#855) üzenetére


tildy
nagyúr

Izé.. ööö... :R:R
Nem gondoltam volna, hogy alapból kiveszi onnét a pipát:U:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#857) nofreenick


nofreenick
aktív tag

sziasztok!
2 gyors kérdés:
- Hogyan tudom ezt a betűtípust megváltoztatni, és miért kezdte el használni az opera (az összes skin alatt)?
[kép]

- Van rá vmi mód, h a 'gyors vissza' gombot eltűntessem, és a 'vissza' gomb legyen legelöl? hihetetlenül zavaró...

(#858) cousin333 válasza nofreenick (#857) üzenetére


cousin333
addikt

Azt, hogy miért kezdte el azt használni, nem tudom. Így tudod átállítani:
- Eszközök -> Beállítások... -> Haladó fül -> Betűtípusok
- itt látod az összes használt betűtípust, értelemszerűen állogathatod őket
- ha egy pontnál a Választ gombra kattintasz, akkor kilistázza a választható betűtípusokat. Elvileg az egyik típus mellett/előtt szerepelnie kell az Alapértelmezett szónak. mindenhol ezt válaszd ki (vagy, amelyik jobban tetszik).

A második kérdésre egyszerűbb a válasz:
- jobbclick a gyors vissza gomb felett
- előjön egy kis menü: Eltávolítás az eszköztárról és voliá!, volt, nincs

Ha nem akarod eltűntetni, csak odébbrakni, akkor:
- jobbclick a gyors vissza (vagy bármely más) gomb felett
- Testreszabás...
- egérrel bármelyik gombot szinte tetszőleges helyre húzhatod Drag&Drop módszerrel... (Így például a vissza gombot a gyors vissza elé teheted)

Tanács: próbáld ki az egér-gesztusokat, és akkor nem is lesz szükséged egyik vissza gombra sem... :).

"We spared no expense"

(#859) nofreenick válasza cousin333 (#858) üzenetére


nofreenick
aktív tag

köszi, működik :)

(#860) Brada


Brada
tag

Szevasztok.
Én is Opera felhasználó vagyok, csak annyi a bajom vele hogy a FlashGet nem fut alatta, vagy mellette, lehet hogy csak én nem tomm belőni a dolgot, ha valaki netán vágja a témát annak előre is THX a segítséget.

(#861) Printszkrín válasza Brada (#860) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Minek letöltés vezérlő?
Az Opera zseniálisan kezeli a letöltéseket.
Ez nem IE. It akárhány letöltést elindíthatsz, alap esetben megoszja a
sávszélt köztük, de meg is állíthatod és folytathatod tovább.
Beállíthatod a sebességet, bármit.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#862) Brada


Brada
tag

Szasztok.

Én is lelkes Opera felhasználó használó vagyok, csak annyi vele a bajom hogy a FlashGet nem műkxik alatta, de szinte eggyik letöltés vez. sem ment, ami meg ment az elég gagyi volt.:DD Hanetán valaki tudja hogy tom alá rendelni a FlashGetet annak előre is THX a segítséget. :R

(#863) Brada válasza Printszkrín (#861) üzenetére


Brada
tag

Na ja ez igaz csak amikor a 100.-dik képet töltöm le és ua. az a neve az akkor kicsit gáz.

(#864) tusi74 válasza Printszkrín (#861) üzenetére


tusi74
őstag

Az előbb valamiért elszállt a hsz.-em.
Szóval Getright simán megy Opera alatt, és az minden, csak nem gagyi.
[link]

[Szerkesztve]

(#865) Brada válasza tusi74 (#864) üzenetére


Brada
tag

Oksa akkor Getright. THX kiprószálom :R :R :R

(#866) Brada válasza tusi74 (#864) üzenetére


Brada
tag

Tutttti a Getright, Köszi. :))

(#867) tusi74 válasza Brada (#866) üzenetére


tusi74
őstag

És a Getright tök jól konfigolható, én nagyon szeretem.

(#868) Steelheart válasza Brada (#866) üzenetére


Steelheart
senior tag

Egyébként ha arra gondolsz, hogy az Opera jobbklikkes menüjében ott legyen a ''Letöltés mind...'' opció, manuálisan kell bütykölni valamit egy fájllal... le van ez írva valahol a neten. Mondjuk én iylen esetben, ami elég ritka, inlább megnyitom az IE-t, vagy kézileg állítom be FlashGetnek a letöltési tartományt vagy csoportot.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#869) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Most telepítettem fel az Opera 8.51-et, eddig Netscape 7.2-őt használtam. Tök jó, csak annyi a gáz vele, hogy nem jegyszi meg a jelszókat. Pl. a Prohardverét sem. Szépen beírom, megkérdezi hogy elmentse-e (FOR ENTIRE SERVER), de amikor legközelebb elindítom az oldalt, ba**ik bírni. :F A ''Wand passwords''-ban benne van hogy elmentette, de egyszerűen nem hajlandó autómatikusan kitölteni a mezőket.

Mit rontottam el? :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#870) Oliverda


Oliverda
félisten

Na...jóóó....kissé álmos vagyok már. :B :B Ott a WAND ikon. Viszont nem lehet azt beállítani hogy autómatikusan töltse ki a mezőket ha bejön az adott lap?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#871) Oliverda


Oliverda
félisten

Láma voltam. Bocs. :B :B :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#872) twollah


twollah
nagyúr

Van Opera ala vmi adblocker?
Mert kegyetlenul zavarnak a reklamok.
Firefoxban szinte az osszes reklamot kiirtottam az Adblock pluginnel, de Opera alatt sem artana.

Lehet visszaterek az Operahoz, mert az uj Firefox (1.5) memoria zabalasa katasztrofalis.

(#873) cousin333 válasza twollah (#872) üzenetére


cousin333
addikt

Amennyire én tudom, csak ez: OperaAdFilter [link]
Nem olyan júzer frendli, mint az Ad-block, de elmegy...

"We spared no expense"

(#874) Digital


Digital
addikt

Most raktam fel a 8.5-ös verziót,de egy hibát nem tudok megoldani :( Ha pl megnyitom a böngészöt,majd szeretnék még egyet indítani akkor az első megnyitott oldala ugrik át egy üres lapra! Meg lehet oldani hogy két opera fusson egyidőben más oldalakkal?
Amúgy nekem nagyon tetszik:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#875) Digital válasza Digital (#874) üzenetére


Digital
addikt

Megtaláltam! Ügyes vagyok ? :C

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#876) Digital


Digital
addikt

Illetve mégsem :( Minden megnyitott oldalt új ablakban nyit meg:(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#877) cousin333 válasza Digital (#876) üzenetére


cousin333
addikt

Nagyon nem elegáns megoldás, de kattints a beállítások... menüpontra, aztán a Súgó gombra. Meg fog nyitni egy lapot egy másik ablakban :).

"We spared no expense"

(#878) Steelheart válasza Digital (#876) üzenetére


Steelheart
senior tag

Ha jobb gombbal klattyolsz egy linkre, van egy olyan választható opció, hogy ''Megynitás új ablakban''. Értelemszerűen új ablakot nyit, és nem új lapot.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#879) Steelheart


Steelheart
senior tag

Miért van az, hogy ha beállítom az opciókban, hogy az előző böngészéskor otthagyott ablakokkal induljon legközelebb az Opera, akkor egy géprestart után úgyanúgy behozza az indítási párbeszédpanelt???

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#880) LukE válasza Steelheart (#879) üzenetére


LukE
veterán

a: nem pipaltad ki, hogy ne kerdezzen ujra.
b: szetfagyott az opera, vagy a geped. Ha nem rendesen allitotta le magat, akkor ujra megkerdezi (pölö egy oldal miatt szetfagy, es minden inditasnal bejonne:D)


Digital-> Vagy elinditasz egy masik konyvtarba installt operat is, vagy file menu, es uj ablak berangatasa. Vagy az annak megfelelo bill. parancs.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#881) cousin333 válasza Steelheart (#878) üzenetére


cousin333
addikt

:)
Erre nem is gondoltam, annyira megszoktam a tabokat. Firefox sem rossz, csak pl. halálra idegesít, hogy egyes lapokat új ablakban nyit meg, minden állítgatásom ellenére.

"We spared no expense"

(#882) Steelheart válasza LukE (#880) üzenetére


Steelheart
senior tag

Minden gép-indításkor ezt csinálja, de már előző verziók is... Szal akármilyen szabályosan is állítom le, egy gép-újraindulás után megint rákérdez. De már megszoktam az évek során - annyira nem zavar.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#883) cousin333 válasza Steelheart (#882) üzenetére


cousin333
addikt

Régebben nekem is volt ilyen, de inkább rapszodikusan fordult elő. Igaz, én üres lappal szoktam kezdeni. Most csak akkor indul el az előző felállással, ha valamiért összeomlott a rendszer. Egyébként ez inkább bugnak látszik, mint beállításbeli hibának.

"We spared no expense"

(#884) LukE válasza Steelheart (#882) üzenetére


LukE
veterán

akkor passz. Nekem akkor jon be az inditasi ablak, ha szetfagyott vagy a gepem, vagy az opera.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#885) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nos, gondoltam kipróbálom az operát, vhogy nem tetszik újabban a Firefox. Egész jó lenne, csak egy bajom van: eléggé átírja az egér alapbeállításait, és nem tudok rájönni ezt hol lehetne kikapcsolni, ellenben nagyon zavar.
Hogy mire is gondolok:
- görgő több sort ugrik mint más alkalmazásokban (5-öt ha jól láttam a beállított 3 helyett)
- ha lenyomom a görgőt, akkor nem ott jelenik meg a ''Mozgató nyíl'' ahol a kurzor van, hanem középen és utána nem is ugrik vissza a kurzor

Lehet hogy ezek csak hülyeségeknek tűnnek, de nagyon zavarnak :)

Ja és még egy: hogy lehet a címsor, tabok sora, stb. sorok sorrendjért cserélni?

(#886) LukE válasza Cathfaern (#885) üzenetére


LukE
veterán

-mokas. nehany napja neztem egy oldalt FF-al, es ugy tunt, hogy keveset gorget mint kellene :D
-ja, ez igy van.

jobbgomb a gombokra/menukre, es customize aztan drag&drop.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#887) Cathfaern válasza LukE (#886) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hehe, ott a pont az FF a ludas abban kisebb :D

ez a d&d nálam nem megy, megjelenik egy ilyen sárga keret az adott részek körül (és akkor tudok állítgatni ezt azt), de nem tudom mozgatni

(#888) LukE válasza Cathfaern (#887) üzenetére


LukE
veterán

a gombokat d&d, a panelek/toolbarok helyet pedig a megjelenest allito ablakbol (aminek akkor meg kell jelennie, amikor customize-t nyomsz) lehet allitani.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#889) Oliverda


Oliverda
félisten

Nálam a Vateránál folyamatasan összehánnya magát az Opera 8. Illetve még nagy ritkán más oldalakon is. Remélem a 9-esben már jobb lesz a kompatibilitás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#890) Steelheart válasza Oliverda (#889) üzenetére


Steelheart
senior tag

Hát vannak oldalak, amiket nem tesztelnek Operán, és azok sok esetben nem mennek rendesen. Én ennek ellenére Operánál maradok, mert még mindig ezzel lehet a legkönnyebben böngészni sztem.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#891) LukE válasza Oliverda (#889) üzenetére


LukE
veterán

vatera nekem tegnap (es regebben is) tokeletesen ment. De sajan tenyleg vannak oldalak amin elverzik.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#892) cousin333


cousin333
addikt

Az Opera nagyon reklámozza az Opera Mini-t :) [link]

Nekem újdonság, hogy a hivatalos honlapon már elérhetők a nyelvi fájlok is, többek között a 8.51-es magyar is: [link]

((UP))

"We spared no expense"

(#893) Deep


Deep
tag

Sziasztok!

Én is áttértem IE után Firefox-ra majd tegnaptól Opera 8,51-re... Nagyon tetszik a dolog, kivéve egy dolgot, amit sehogyan sem tudok megszűntetni.
Több vírus, spy...stb... keresőt is indítottam már, de egyik sem segített...
A hiba az, hogy amikor sok-sok böngészés után az utolsó Opera ablakot is bezárom ami még nyitva van, akkor egyszerűen az egész windowsom lefagy, és már csak a restart segít rajtam. :(
Ha pl. úgy zárom be, hogy Ctrl+Alt+Del és ott a feladat bezárása, akkor viszont nem fagy a windows... :F

Mi lehet szerintetek ennek az oka?

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#894) Loha válasza Deep (#893) üzenetére


Loha
veterán

Érdekes dolog, de nem biztos, hogy az Opera a ludas. Kékhalállal fagy vagy csak megmerevedik a gép? Nálam nagyon stabil a 8.51, de most tettem fel a 9.0-át...

(#895) ~DD~


~DD~
tag

A stabilitondom van, de valszeg nem az opera a ludas. Már rég vol formázva a win.. Pár hónapig tökéletes volt, imádtam. Aztán minden letöltésnél kifagyott :O
Ez volt a 8.50/8.51...
Aztán felraktam a 9es pw1-et.. Pár hétig atomstabil... Aztán néha kifagyott. A letöltéseknél nem, de pl IWIW-en állandóan kifagy. Arra gondoltam, hogy azért ez ment tönkre előbb (Firefox 1.5 műxik rendesen), mert ezt használtam jóval többet. De ez elvileg nem lehet logikus, bár ki tudja...
Szóval azon gondolkozom, hogy vagy visszatérek Firefoxra ieiglenesen, vagy win reinstall lesz (már ez is időszerű... fagyogat a drága...).

All of this has happened before, and will happen again.

(#896) Deep válasza Loha (#894) üzenetére


Deep
tag

Hát igen, elég érdekes, az előbb akkor is lefagyott már amikor a Ctrl+Alt+Del -es feladatbezárással zártam be. :(
Szóval nem tudom. Egyébként nem kék halál, csak megmerevedik az egész gép igen!
Esetleg tudsz valami orvoslást rá azt megköszönném. :) Ha az adalék hozzá akkor próbaként sajna én is feltettem az IE 7-et amit elvileg már leszedtem, de hallottam, hogy valami hibát okoz.. :F
Mindenképpen Operát fogok ezek után használni, csak előbb meg kell találjam e hiba okát! :B

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#897) Loha válasza Deep (#896) üzenetére


Loha
veterán

Ha a gép csontrafagy szerintem az nem az Opera hibája, hanem vmi hardverhiba ami pont mindig akkor jön elő... Szerintem a gép nem nagyon tud csontrafagyni szoftverhibából...
Szoftverfiba esetén vagy ablakot dob vagy kékhalált SZVSZ.

(#898) LukE válasza Loha (#897) üzenetére


LukE
veterán

difoltbol XP nem dob kekhalalt, csak szepen csendben ujraindul.
Egyebkent nekem meg nem sikerult Opera eredetu fagyast vagy kekehalalt eloideznem, szerintem sen az Opera a bunos.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#899) Loha válasza Printszkrín (#861) üzenetére


Loha
veterán

A letöltési sebeséget hogy tudom beállítani? Mert erre még nem jöttem rá...

(#900) Loha válasza LukE (#898) üzenetére


Loha
veterán

Akkor is dob kékhalált, csak sokszor nem látni, mert már indul is újra...
Egyébként azt hittem, hogy minden PH!-s első dolga, hogy kikapcsolja ezt a funkciót :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.