Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Nimrod


Nimrod
addikt

Viszont az órát seholsem találom. Tudja valaki, hogy hol lehet? :F

(#52) LukE


LukE
veterán

qúl, mindjart nezem.
Bar szerintem a 7.52 tegnap-tegnapelott stabilitasi rekordot dontott. 7.52-ben egyik ablakban 50+ tab, masik ablakban kb 10, 7.54-ben kb husz. jovanna, kerestem infokat, meg ranyomtam vagy 10 cikkre, hogy majd reggel elolvasom.:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#53) LukE válasza Nimrod (#51) üzenetére


LukE
veterán

ott mint eddig:) jobbgomb a keretre, Customize-> buttons-> status es a clock-ot kihuzni a kivant helyre.

Es a fulecskek melletti X-et is vissza lehet kuldeni megszokott helyere;)references-> Windows->ott van 3 opcio ''Window hangling'' neven.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#54) Nimrod válasza LukE (#53) üzenetére


Nimrod
addikt

Ahüm! Köszi! Én még egy régi szerint a View/Nézetben kerestem. :U

(#55) LukE válasza Nimrod (#54) üzenetére


LukE
veterán

nm. Viszont nekem is lenne 1 kerdesem: oldalak mentese keppel megy valakinek?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#56) Batman


Batman
őstag

Na kipróbálta valaki a hang irányítást?
Működik?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#57) Finwe


Finwe
őstag

Nekem néha megfagy, pedig semmi nehezet nem csinálok, csak +1 oldal, másik vissza. Ja és 8 - 10 ablak szokott nyitva lenni.

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#58) Dr_Hengelhof válasza LukE (#53) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

Bocs, de az óra funkció csak a 8-ban van? A 7.54-ben nem találtam

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#59) Nimrod válasza Dr_Hengelhof (#58) üzenetére


Nimrod
addikt

A Nézet menüben nézz körbe! Legalábbis a 6-osban ott volt. :U

(#60) lamadou


lamadou
senior tag

Ti szoktátok használni a ''mouse gesture''-okat? Nekem nagyon bejönnek:D

(#61) Dr_Hengelhof válasza Nimrod (#59) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

Kinéztem a szemem..:( de semmit sem találtam.

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#62) Nimrod válasza Dr_Hengelhof (#61) üzenetére


Nimrod
addikt

Nézet -> Állapotsor és ott látod is, hogy Óra megjelenítése.
6.05 alatt. A többinél nemtom.

Vagy:
Ablakoknál jobb egérgomb: Customize... (Testreszabás) -> Buttons fül -> Status és ott ki van írva, hogy Clock (Óra). Ezt a szót megfogod és oda teszed az asztalon ahova kedved van, meg ahova engedi (drag-and-drop).

(#63) Sil válasza Nimrod (#50) üzenetére


Sil
senior tag

Ma megjelent Linuxra is, de ezt már biztos tudjátok...

(#64) Finwe válasza Nimrod (#62) üzenetére


Finwe
őstag

Ebben nem találni ott órát.

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#65) LukE válasza Finwe (#64) üzenetére


LukE
veterán

7.5x-ben, es 8.beta-ban is van ora. Jobbgomb az egyik toolbar-ra, customize, ''buttons and fields'' fül, ''Status'' category, es ott van, hogy ''Clock''. Kihuzod a kivant helyre, es mutatja az idot.
Ja, most nezem, hogy Nimrod is pont ugyan ezt irta. Akkor meg nem ertem, hogy nalad hova bujt.

Egyebkent nekem eddig stabil.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#66) Finwe válasza LukE (#65) üzenetére


Finwe
őstag

Neeee!!! Tényleg ott van, pedig 2x is megnéztem, hogy ne írjak megint hüleséget.

Hát nem jött be:(

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#67) Dr_Hengelhof válasza Finwe (#66) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

Szégyenlem magam... én is megtaláltam.:B

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#68) Finwe


Finwe
őstag

A g, y, j betűk alját levágja. Ha másik betűtípust állítok be akkor is le fogja vágni?
(nem esnék neki most)

szerk: az-az nem mindig, most pl direkt nem csinálja.

[Szerkesztve]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#69) Batman


Batman
őstag

Most próbálkozok,ezzel a voic-la.Hát eddig egyszer sikerült , úgy mondanom a close page-t ,hogy be is zárta az aktuális oldalt.
De amúgy tök király remélem ráérzek, hogy kell mondani......

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#70) Batman


Batman
őstag

Oldalt bezárni és nyitni már tök jól tudok.:))

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#71) NuCLEARScoRp


NuCLEARScoRp
csendes tag

A Mozilla Firefox szerintem simán veri az Operát (régebben 2 hónapja nekem is opera volt ):P

(#72) LukE válasza NuCLEARScoRp (#71) üzenetére


LukE
veterán

te valamit felreertesz, az Opera egy bongeszo, nem csata-program :P

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#73) Batman


Batman
őstag

Rajtam kívül még senki sem próbálta ki , milyen hangal irányítani az operát???

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#74) Dr_Hengelhof válasza Batman (#73) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

én próbáltam, de semmire sem mentem vele... eddíg

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#75) tildy válasza NuCLEARScoRp (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Párom is ezt hitte. 2 napig... Azt mondta akkor o firefox en opera... Ne tudjatok meg azota mit hasznal megint:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#76) Dr_Hengelhof válasza tildy (#75) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

Internet Explorer?

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#77) Finwe


Finwe
őstag

ööö, meg lehet oldani, hogy képletöltésnél egyszerűen csak letöltse, ne kérdezze meg hova és ne ugorjon át a letöltésablakra?

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#78) tildy válasza Dr_Hengelhof (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Linux alatt???;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#79) Batman válasza Dr_Hengelhof (#74) üzenetére


Batman
őstag

Csak rá kell érezni nekem egy két funkcio már tök jol megy, mindig megcsinalja amit mondok.:)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#80) Dr_Hengelhof válasza tildy (#78) üzenetére


Dr_Hengelhof
csendes tag

Bocsi, nem tudtam...:Y

Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya.

(#81) LukE válasza Finwe (#77) üzenetére


LukE
veterán

mire gondolsz? van sok kep, es le akarod oket menteni? ha linkkent vannak, akkor ctrl-j, kivalasztod a listabol amit menteni akarsz. Minden filenal kerdez, de az elso utan csak entert kell nyomkodni.
A letoltesablak felugralasat meg a letoltes ablak ''View'' gombjara nyomva ki kell szedni a pipat a ''View transfers when starting new.... opcio mellol.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#82) Rufusz


Rufusz
tag

A 7.54ből vajon miért nem importálja át a bookmarkokat +a contactokat?
Lehet h le kellett volna előbb szednem a régit, oszt utána feltenni a 8b-t :F



[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#83) Nimrod válasza Rufusz (#82) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is régi mellé tettem fel és nekem sem hozta át a bookokat. Talán a régi könyvtárába kellett volna telepíteni? :F

(#84) Rufusz válasza Nimrod (#83) üzenetére


Rufusz
tag

Nos megpróbáltam, leszedtem a régit, fel a helyére az újat. Semmi.
Visszaraktam úgy ahogy volt: erre a 7.54-ben sincsenek már bookmarkjaim, email contactjaim, és persze az összes jelszót elfelejtette.

Asszem erre a legenyhébb kifejezés az hogy :YÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ:Y

Tudja vki, h hova rakja ezeket az adatokat az opera? Van vmi esély arra h ne kelljen 1esével bepötyögnöm az elveszett adatokat:F

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#85) Finwe válasza LukE (#81) üzenetére


Finwe
őstag

Ilyenekről van szó:Bővebben: link
Természetesen amint megkérdeztem, már meg is találtam, hogy ne villanjon fel a letöltés ablak, de még mindig le kell okézni. Asszem ez maradni is fog.;]

Köszönöm a segítséget!

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#86) NuCLEARScoRp


NuCLEARScoRp
csendes tag

A tény az akkor is tény, a Firefox népszerűsége egyre nagyobb, már 4% feletti a részesedésük, év végére 10% elérése a cél, szerintem meglesz az elöbb is :D:D:D

(#87) zabla válasza Rufusz (#84) üzenetére


zabla
aktív tag

na erre én is kiváncsi lennék

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#88) Rufusz


Rufusz
tag

Na akkor asszem kénytelen vagyok egyesével pepötyögni a dolgaimat :O:O:O

No nem baj, legalább lelkes újonc lettem :DD

[Szerkesztve]

''Az élet olyan mint egy motorkerékpár, be kell rúgni,aztán megy magától''

(#89) tildy válasza NuCLEARScoRp (#86) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom mirefel... NEkem nem jött be, és hála égnek a páromnak se:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#90) drpele válasza NuCLEARScoRp (#86) üzenetére


drpele
senior tag

Az operának van egy hatalmas háránya a Firefoxal szemben...
A reklámcsík (vagy 39 USD). Engem halálra tud idegesíteni az a bizonyos csíkocska :)
Amúgy meg: Opera rulez!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#91) Sil válasza Rufusz (#88) üzenetére


Sil
senior tag

Operában nincs olyan, hogy Profil? Se valami külön könyvtárban (mint a Firefoxnál az Application Data-n belül, hogy verzióváltáskor ne legyen gond), se az Opera mappáján belül? Mert ha van, akkor a könyvjelzőknek meg az összes személyes beállításnak ott a helye...

(#92) modd3r válasza drpele (#90) üzenetére


modd3r
őstag

Hűha, ez ám a hatalmas probléma ! :D

(#93) drpele válasza modd3r (#92) üzenetére


drpele
senior tag

Sokaknak az, mert
1.) egyszeűbb csak feltelepíteni és használni egy progit
2.) nem szerente illegális software-t használni a gépén

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#94) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Na nekem is van vele egy kis bajom. Adott ez a panelos dolog. Szeretem, ha a baloldalon megjelennek az e-mailjeim. De a 8.00-ásban iszonyat sok helyet foglal a panel.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#95) Sil válasza tildy (#89) üzenetére


Sil
senior tag

Aki megszokta az Operát, az nehezen tér át (meg miért is tenné, hisz az Opera se rossz - de ez tényleg ízlés dolga). Bár a Firefox már alapból is egy jó kis böngésző, igazán verhetetlen akkor lesz, ha rászán némi időt az ember a testreszabására, meg felrak pár kiterjesztést. Amivel az Opera többet tud, az gyakorlatilag az egészoldalas zoomolás (ez mobiltelefonoknál meg gyengénlátóknak hasznos lehet, egyébként szerintem nem sok vizet zavar), de szerintem nincs más, amit a Firefox ne tudna akár jobban is. A párodnak is biztosan megvolt, hogy miért nem jött be a Firefox, mi hiányzott neki belőle, de ahelyett, hogy megkereste (vagy megkérdezte) volna a megoldást, egyszerűen feladta.

(#96) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Na, csináltam screenshotot, mert visszaolvasva a hsz-em, nem jöttem rá, hogy mi a bajom. :D

Bővebben: link

A képen látható piros téglalap tartalmát kellene a kékbe varázsolni. Egyáltalán azt a baloldali szarságot nem akarom ott látni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#97) modd3r válasza drpele (#93) üzenetére


modd3r
őstag

Ezt az Operával is megteheti. (az a pici reklámcsík...)
Mellesleg megnézném annak a gépét, akinek MINDEN progi jogtiszta.
(Windows, Office, Total Commander, Corel, Photoshop, stb, stb...)
Persze biztos van ilyen is...

[Szerkesztve]

(#98) drpele válasza Sil (#95) üzenetére


drpele
senior tag

Amivel az Opera többet tud, az gyakorlatilag az egészoldalas zoomolás (ez mobiltelefonoknál meg gyengénlátóknak hasznos lehet, egyébként szerintem nem sok vizet zavar)

A monitorom nem mobilkijelző, ráadásul a szemem is jó :)) de számomra mégis igen fontos a zoomolás, mert 1280*1024-ben használom a 17''-os TFT-met és így az oldalak többsége nagyon kicsi.

Anno megpróbáltam az egészoldalas zoomolást Firefox alatt egy pluginnal (már nem emléxem a nevére) de teljesen szétestek tőle a weblapok...

Azt azért meg kell mondjam nekem is eléggé szimpatikus a Firefox, csakhát...

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#99) cousin333 válasza Rufusz (#88) üzenetére


cousin333
addikt

Sziasztok!

Az Opera a beállításokat és a leveleket a ''profile'' és a ''mail'' könyvtárban tárolja.:DD (Ez egyébként az Súgó/Opera névjegye... menüpontot megnyitva derül ki.)

Én azt csináltam, hogy ezeket a mappákat egy az egyben átmásoltam egy saját könyvtárba (az eredetit sem töröltem le!). Ezek után az eredeti (pl. c:\program files\Opera\profile) profile könyvtárban megnyitottam az ''opera6.ini'' file-t, és abban az összes erre a két könyvtárra mutató linket (pl Mail Root Directory=) átírtam arra, amit most használok (remélem elég érthető voltam :)) ). Innentől kezdve új verzió esetén csak ezt a pár sort kell átírni, és megmaradnak a levelek, bookmarkok stb.

Ha vmi nem volt világos, írj, talán tudok segíteni. :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#100) tildy válasza Sil (#95) üzenetére


tildy
nagyúr

Érted minek plugin, ha vaami alapból tudja...
Nem is tudom már mivel volt gondja, de ekét napig nagyon ajnározta , hogy miylen jó, (még viccelődtem is vele, hogy jó akkor használjon azt de engem emg se próbáljon áttéríteni) , két nap után kezdődtek az olyan dolgok, hogy ááá mennyivel jobb az opera.
A reklámcsík meg soxor tök hasznos. most épp ezt adta ki nekem: Angolul tanulni könnyű! PE nyelviskola

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.