Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Viktor0610 válasza Bash (#948) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam (Opera 8.5) csak standard_menu.ini van.
Ebben akármit is teszek a [Translate menu] bejegyzéssel (pl. kitörlöm az alatta szereplő dolgokat), azok ottmaradnak.
Azt mondjuk megfigyeltem, h. nem működnek megfelelően (kitörlés nélkül sem), mert bármelyikre kattintok, a Google-t nyitja meg -talán azért, mert a search.iniből kitöröltem azokat...

Samsung Galaxy A54

(#952) Bash válasza Viktor0610 (#951) üzenetére


Bash
őstag

Abból a standard_menu-ből csinálsz egy másolatot magadnak Tools->Preferences (Ctrl+F12)->Advanced->Toolbars->Menu setup->Duplicate alatt, szerkeszted igényeid szerint, majd a fenti útvonalon kiválasztod a szerkesztett setup file-t.
search.ini nem áll kapcsolatban a menü elemeivel.

http://bashtravel.com/

(#953) Viktor0610 válasza Bash (#952) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem akarok értetlennek tűnni, de csak a listában lett másolat a Menu setupnál, a vinyómon nem... :F

Samsung Galaxy A54

(#954) Bash válasza Viktor0610 (#953) üzenetére


Bash
őstag

\profile\menu\ könyvtárban érdemes keresni.

http://bashtravel.com/

(#955) Zoltán válasza Bash (#954) üzenetére


Zoltán
őstag

Bash Moderátor!

Moonmanon keresztül kaptam tőled egy linket a fenti problémámra, hogy az Opera nem veszi fel a netkapcsolatot xp alatt. Végigcsináltam az ott leírtakat, de most sem műxik. Nincs esetleg ötleted, hogy mi lehet a gond?
Köszi.

Ja, a link: [link]

(#956) Viktor0610 válasza Bash (#954) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a gond, h. vagy a módosított ''Menu setup'' működik, vagy a SZTAKI-féle (ebben viszont bennevan az összes többi is), ez utóbbi pedig nem szerkeszthető... :O
Hagyom a fenébe az egészet... :O

Samsung Galaxy A54

(#957) Bash válasza Viktor0610 (#956) üzenetére


Bash
őstag

Valamit rosszul csináltál, most kipróbáltam, nem egész 30 mp alatt működésre bírtam.

Zoltán!
ADSL kapcsolat híján nem igazán tudok jobb tanácsot adni, minthogy nézz szét az Opera fórumán [link].

http://bashtravel.com/

(#958) Viktor0610 válasza Bash (#957) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy, h. a Translate részben _csak_ a SZTAKI-féle rész volt benne?
Akkor leírhatnád lépésről-lépésre :B , h. sikerült...

Samsung Galaxy A54

(#959) Bash válasza Viktor0610 (#958) üzenetére


Bash
őstag

Úgy is működik, ha csak a SZTAKI-féle rész van benne, és úgy is, ha az összes többi alapértelmezett elem is. Tehát szájbarágósan (remélem screenshot-ok nélkül is menni fog):

1. Elsőként a C:\Program Files\Opera8\defaults\standard_menu.ini-ről csináljunk egy másolatot, ezek után ennek a szerkesztésével fogunk foglalkozni
2. Keressük meg a

[Info]
Name=Opera Standard


és módosítsuk a következőképp

[Info]
Name=Opera Custom


3. Keressük meg a

[Translate menu]

részt és a menün belül tetszőleges helyre másoljuk be a következő két sort

Item, ''SZTAKI English-Hungarian'' = Go to page, ''javascript:void(window.open('http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?O=ENG&F=0&popup_partner=szotar.sztaki.hu&T=1&E=1&C=1&A=1&W=%t&L=ENG:HUN:EngHunDict&in_operacontext=1', 'sztaki_szotar', 'toolbar=no,scrollbars=yes,width=500,height=350'));
Item, ''SZTAKI Hungarian-English'' = Go to page, ''javascript:void(window.open('http://szotar.sztaki.hu/dict_search.php?O=ENG&F=0&popup_partner=szotar.sztaki.hu&T=1&E=1&C=1&A=1&W=%t&L=HUN:ENG:EngHunDict&in_operacontext=1', 'sztaki_szotar', 'toolbar=no,scrollbars=yes,width=500,height=350'));


Személyre szabást rád bízom, amint látod nagyon egyszerű az ini-fájl felépítése, nem okozhat gondot.
4. Szerkesztés után mentsük el a fájlt custom_menu.ini néven és helyezzük át a C:\Program Files\Opera8\profile\menu\ vagy a C:\Documents and Settings\User name\Application Data\Opera8\profile\menu könyvtárba, attól függően, hogy egy vagy több felhasználóra van telepítve az Opera, így a beállításoknál meg fog jelenni (Preferences -> Advanced -> Toolbars -> Menu setup) az Opera Custom nevű opció, amit kiválasztva és az OK gombra kattintva már készen is vagyunk.

http://bashtravel.com/

(#960) Viktor0610 válasza Bash (#959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

THX... :R
Hálám örökké üldözni fog!!! :R
THX... :R

Samsung Galaxy A54

(#961) cousin333


cousin333
addikt

Vélhetőleg holnap megjelenik az Opera 9 második technikai előzetese!

Részletek, és kiindulási pont: [link]

"We spared no expense"

(#962) Zoltán válasza Bash (#957) üzenetére


Zoltán
őstag

Hopp, most vettem csak észre a válaszod. Szóval köszi, nézelődök.

[Szerkesztve]

(#963) Fori23


Fori23
őstag

Opera 9 Technology Preview 2 [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#964) cousin333 válasza Fori23 (#963) üzenetére


cousin333
addikt

Afene... Megelőztél :)
Ki próbálta már? Én most tettem fel. Első benyomások:

+ gyors (de ez nem újdonság...:) )
+ beállítások részt átalakították (nem jelentősen, csak itt-ott 1-2 dolgot)
+ számos beállítás oldalanként állítható
+ opera:config némiképp megváltozott (külsőre biztosan, ezt a részt korábban nem nézegettem olyan sokat)
+ Bittorrent támogatás
+ widgetek támogatása
(egyelőre 6 darab van, köztük analóg/digitális óra és egy számológép)
+ Qiuck Preferences (F12) kiegészült egy Site preferences... ponttal
+ Gmail-t jobban jeleníti meg (a settings résznél látszik a különbség)
+ lehetőség van egyes oldalak blokkolására (pl. ad-blockingra jó lehet)
+ lehetőség van alapszinten állítani a keresőmotorokat (nincs hozzá varázsló, de már definiálható új is)
+ bár egy másik könyvtárba telepítettem, magától megtalálta és használja a 8.51-es Opera bookmark-jait
+ a History több szempont szerint rendezhető (például hagyományos módon; Firefox módra: today, yesterday, last week...; oldalanként lebontva)
+ jópár részt/menüpontot átdesignoltak (pl. Info panelt)
+ honlaponkénti beállításoknál Identify as... mellett lehet választani a Mask as... módokat is a Browser identificationnál
+ a tabokon tartva a kurzort, előnézeti képet kaphatunk a tabról
+ oldalkompatibilitási gondom eddig nem volt (kopp-kopp)
- még mindig meghülyülnek (felgyorsulnak) néha a smiley-k

Egyelőre ennyi a tapasztalat, de csak most kezdtem. Szerintem minden Opera rajongónak kötelező kipróbálni. Ha valaki még felfedezett valami újat, az ne tartsa magában.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#965) cousin333 válasza cousin333 (#964) üzenetére


cousin333
addikt

Wow!

Jobbclick egy oldalon (valami üres részen), menüből Block content..., és megjelennek a képek, oldaltartalmak. Csak rá kell kattintani a kívánt képre, majd Done, és volt AD, nincs AD. Veszett jó, és nagyon egyszerű :). Hatalmas pirospont az Operának.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#966) Fori23 válasza cousin333 (#964) üzenetére


Fori23
őstag

Zsír nagyon. Azt írták, minden további nélkül telepíthető az előző verzióra.
A widgeteket nem vágom. Erről tudhatnék bővebbet?
A torrent múködik, egyszerű, és jó.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#967) cousin333 válasza Fori23 (#966) üzenetére


cousin333
addikt

Azért nem telepítettem az előző verzióra, mert ez nem végleges változat, és a leveleimet meg a beállításaimat féltem :). Egyelőre csak ismerkedek az új verzióval, de eddig nagyon tetszik :D .
Widgetek: kis programocskák, amiket kitehetsz az asztalra. Mindig előtérben vannak. Akkor is láthatók, ha nem az Opera van legfölül. Linkelek egy képet, a kép jobb oldalát kell nézni :) [link]

Még egy újdonság. Megváltoztatták a hibaüzeneteket (pl. ha elgépelted az oldal címét), most hasonló a legújabb Firefoxéhoz...
A widgetekre kattintva különböző színsémák is elérhetők, például az analóg óra esetében biztosan :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#968) cousin333 válasza cousin333 (#967) üzenetére


cousin333
addikt

Már csak egy dolgot hiányolok. Egy egyszerű, de teljeskörű Opera beállítás mentő varázslót :). Ahol kijelölhetem, hogy mit szeretnék menteni (pl levelek, azok közül is csak az elküldöttek, bookmarkok, keresőmotorok, megjelenésre vonatkozó beállítások) és az egészet elmenti EGY file-ba. Egy másik Opera verzió meg gond nélkül - szükség esetén módosítva a frissebb verziójú file-jait (azaz ez nem egyezne meg azzal, hogy elmentek 1-2 ini file-t és azzal felülírom az újabb verzió hasonló file-jait) - beolvasná, és alkalmazná azokat.

Itt is lehet olvasni az új Operáról: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#969) Fori23 válasza cousin333 (#967) üzenetére


Fori23
őstag

Igen, csak azt nem tudom, mit tegyek a letöltött fájlal, hogy működjön, pl. számológép.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#970) cousin333 válasza Fori23 (#969) üzenetére


cousin333
addikt

???

F6 -> Add -> kiválasztod -> letölti -> megtartod -> használod

"We spared no expense"

(#971) Fori23 válasza cousin333 (#970) üzenetére


Fori23
őstag

Igen-igen, csak nekem a Download Manager szedi le, persze nem oda teszi ahova kell.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#972) Fori23 válasza cousin333 (#970) üzenetére


Fori23
őstag

Köszi, megoldva.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#973) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Hát ez iszonyat jóóó! UP! :)
torrent kliens teljesen jó, most már beépítették az adblockingot, nagyon tetszik hogy a tabok füleire véve a kurzort, láthatjuk kicsiben az oldal tartalmát... és eddig teljesen stabil, ha nagyon gáz lenne nem adták volna ki previewnak se szvsz... én gond nélkül felülírtam az eddigi verzióm... najó azért a személyes fájlokat backupoltam előtte ;]

böngésző, levelező, torrent, rss, irc kliens... azon gondolkozom mi nincs még benne? :) esetleg netes rádió-lejátszó, im kliensek :) de sztem ez is csak idő kérdése...

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#974) L3zl13 válasza RedAnt (#973) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem rossz tényleg. Asszem megvárom a véglegest belőle, de tényleg nagyon jónak tűnnek a funkciók.
Amit a 8.5-ből leginkább hiányolok, az az oldalankénti popup blocking beállítás...

Aki hülye, haljon meg!

(#975) Sil válasza RedAnt (#973) üzenetére


Sil
senior tag

Ezt a ''kicsiben az oldal tartalmát'' dolgot hogy oldották meg? Úgy, mint Firefoxban is, canvas segítségével?

(#976) RedAnt válasza Sil (#975) üzenetére


RedAnt
aktív tag

ilyen van fx-ban is? eddig nem találkoztam vele...
itt egy kb 135x100 pixeles képet jelenít meg, így néz ki:
[link]
*moderálva A képet mérete miatt linkesítettem. Bash

╚╦╦╦

(#977) Nabu válasza RedAnt (#976) üzenetére


Nabu
aktív tag

Firefoxban alapból nagyon kevés dolog van Te tudsz magadnak ''kiterjesztések'' segítségével bőviteni a határ a csillagos ég, elképesztő hogy mennyi fajta bővítményt ''gyártottak-gyártanak'' hozzá! Többek között az általad említettet is ha akarod ezt a funkciót felteszed ha meg zavar akkor egyértelmű: fel sem rakod ! 100%-ig testreszabható!!!

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#978) Fori23 válasza RedAnt (#976) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem sajna rosszul jelenik meg
[link]
*moderálva A képet mérete miatt linkesítettem. Bash

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#979) Sil válasza RedAnt (#976) üzenetére


Sil
senior tag

Persze, lásd Tab Preview kiterjesztés. A mérete állítható.
[link]
*moderálva A képet mérete miatt linkesítettem. Bash
Amióta van canvas támogatás (kb az 1.5 bétái óta), van egy csomó ilyen kiterjesztés (ezen kívül pl a Tab Sidebar, az IE7 megoldására hasonlító Viamatic foXpose, Viamatic Tabnail)...
Canvas segítségével (meg némi javascripttel) egyébként weboldalakhoz is lehet elég látványos effekteket csinálni, pl: [link]

(#980) cousin333


cousin333
addikt

Nem lehetne inkább linkelni a képeket... ? Szerintem eléggé elcsúfítja a topikot. :(
Arról nem is beszélve, hogy a modemesek nem örülnek neki.

"We spared no expense"

(#981) cousin333 válasza cousin333 (#980) üzenetére


cousin333
addikt

Változások listája: [link]

"We spared no expense"

(#982) REDeath válasza LukE (#937) üzenetére


REDeath
őstag

nVidia firewall van a gépemen. Az opera alapból nem támogatja a microsoft activex vezérlőket? már ha egyáltalán emiatt nem nyitja meg.
Azt viszont kétlem mert a picit régebbi verzióval ment!!!!!! (nem hiszem hogy a nod32 miatt lenne.) :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#983) LukE válasza REDeath (#982) üzenetére


LukE
veterán

nem tamogatja.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#984) fradi81


fradi81
veterán

Át lehet hozni a könyvjelzőket operába a firefoxból? Operához honnan lehet leszedni kiterjesztéseket, pl Adblock, stb?

[Szerkesztve]

moto g72, Ninebot d28e

(#985) cousin333 válasza fradi81 (#984) üzenetére


cousin333
addikt

Simán: File -> Import and Export> Import Netscape/Firefox Bookmarks (megjegyzem, ezt visszafele (Operából Firefoxba) még nem sikerült eljátszanom).

Operához nincsenek kiterjesztések, csak 1-2 segédprogram (pl .Opera Ad Filter), esetleg AD-filtering ügyben próbáld ki a legújabb technical preview-t. Léteznek még ún User java scriptek is, keress rá neten. A Legújabb preview tartalmaz ún. widgeteket is.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#986) fradi81 válasza cousin333 (#985) üzenetére


fradi81
veterán

kösz, és hol vannak a firefox bookmarkjai? nem találtam se a program filesba se a local settingsbe.

moto g72, Ninebot d28e

(#987) Nabu válasza fradi81 (#986) üzenetére


Nabu
aktív tag

Application Data-->Mozilla-->Firefox-->Profiles-->profilod neve''-->bookmarks.html

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#988) cousin333 válasza fradi81 (#986) üzenetére


cousin333
addikt

Ha felteszed a legújabb preview 2-t, akkor az az indulásakor automatikusan megpróbálja importálni az alapértelmezett böngésző bookmark-jait ;).

"We spared no expense"

(#989) cousin333


cousin333
addikt

Látom, nagy a pangás... :(
Az Opera bejelentette, hogy mostantól hetente szeretnének kiadni egy preview verziót, hogy a felhasználók naprakészebben követhessék a változásokat, és ezáltal jobban magukénak érezhessék a fejlesztést... :)
[link] és [link] és [link]

Megjelent az Opera 8.52!
Letöltés innen: [link]
Változások listája: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#990) koxx


koxx
MODERÁTOR

''ezt visszafele (Operából Firefoxba) még nem sikerült eljátszanom)'' én is próbáltam már mindent, de sikertelenül
Hogyan lehetne az opera levelezését mozilla(thunderbird)-be importálni? :U

(#991) cousin333


cousin333
addikt

Van arra valami mód, hogy az Opera telepítés nélkül (pl. pendrive-ról) működjön?

"We spared no expense"

(#992) koxx


koxx
MODERÁTOR

flashek blokkolására van vmilyen lehetőség? pl index.hu-n jobboldalt lévő hirdetések és egyebek

(#993) cousin333 válasza koxx (#992) üzenetére


cousin333
addikt

Van (legalábbis konkrétan az Index esetén biztos). Nézd meg az Info panelt. Ott láthatod, hogy milyen címekről érkeztek a nem kívánt vendégek. 9pw2-nél egyszerűen megy a dolog, csak rákattintasz a block content... menüpont lenyomása után a tartalomra, majd edit... és kiigazítod a blokkolandó címeket, és már készen is vagy. 8.xx-nél kicsit macerásabb, használd az OperaAdFilter-t, illetve szerkeszd a filter.ini file-t (részletekért keress vissza a topicban).

Index esetén - többek között - a következő helyekről jönnek reklámok:
sher.index.hu
ad.adverticum.net
index.hu/ad
index.hu/assets/ad


[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#994) cousin333 válasza cousin333 (#991) üzenetére


cousin333
addikt

A válasz, van rá mód: Opera portable - [link]. Most is ezt használom :). Kilépéskor töröl minden cookie-t history-t...

"We spared no expense"

(#995) LukE válasza cousin333 (#991) üzenetére


LukE
veterán

simán.
De telepiteskor ugy allitsd be(ha nem ugy lenne), hogy a profilt az opera konyvtarabol szedje. utanna csak atmasolod egy pendrivera/memokartyara/mobil vinyora es kesz.
(vagyis az about: opera -nal a ''Paths'' resznel ne valalmi /documents and settings/ -es eleresi ut legyen)

ja, most latom hogy mar valaszoltal magadnak. Nemrossz nemrossz.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#996) koxx válasza cousin333 (#993) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

felraktam a 9.00 b8219-et, sikerült blokkolni thx
elsőre gyorsabbnak tűnik a 8.51-nél

(#997) cousin333 válasza koxx (#996) üzenetére


cousin333
addikt

Másodikra is gyorsabb lesz... :)

Sok nagyon hasznos feature van benne, amit a 8.xx nem tud (pedig jó lenne), ezért én is egyre gyakrabban a 9-est használom. Ami viszont probléma, hogy ez nem végleges verzió, és ez néha meg is látszik rajta (pl. hiányzik egy scroll sáv, vagy nagyon gyorsak a smíley-k), emiatt nem váltottam még teljesen (meg azért, mert egyelőre nem akarom rábízni a levelezésemet.
Én már csak valami teljeskörű beállítás/levelezés/bookmark migrációt hiányolok, ami lehetővé teszi egy új verzió teljesen tiszta telepítését (értsd: nincs benne felesleges korábbi verziós file), megtartva a korábbi verziókban tárolt információkat és beállításokat, szükség esetén az új formátumba konvertálva azokat..

"We spared no expense"

(#998) kymco


kymco
veterán

Bocs, ha már korábban is elhangzott a válasz, de közel 1000 hozzászólás böngészésére nincs türelmem....
A problémám a következő:
A PH!-n Opera 8.52 alatt nem látom az avatarokat és a emóciós jeleket.....
Ez korábban is elő-előfordult, de egy újraindítás helyretette a dolgokat, csakhogy az utolsó ilyen makrancoskodása már négy napja tart.... Tud valaki segíteni?

www.refujvaros.hu

(#999) LukE válasza kymco (#998) üzenetére


LukE
veterán

szerintem nyomkodd ovatosan a ''g'' gombot.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1000) kymco válasza LukE (#999) üzenetére


kymco
veterán

Nem semmi.... ahogy írtam a fórumra MAGÁTÓL helyrejött :). Korábban kellett volna írnom :)

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.