Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) l@czko válasza Sil (#350) üzenetére


l@czko
tag

Köszi a jótanácsokat, most meg fogom próbálni mindkét dolgot.
Aztán jelentkezem.:)

(#352) l@czko


l@czko
tag

Cache törlés nem segített.De sajnos az uninstall utáni reisntall sem.:((
Szomorú!
Nem lehet, hogy az a baj, hogy a 7.54 is fent van?

(#353) szomorú


szomorú
csendes tag

Egy kis segitséget szeretnék:

Macromedia Shockwave Player plugint nem telepit az opera 8.01-esem.A Macromedia Flash Player-t telepitette ,de ezt nem akarja.Esetleg másnak is volt hasonló problémája?
Bővebben: link
Itt lehetne tesztelni ha sikerült.

(#354) szomorú


szomorú
csendes tag

Senki?
Mostmár tényleg szomorú leszek.

(#355) szomorú


szomorú
csendes tag

up

(#356) Bass


Bass
addikt

Tapasztalt már valaki olyat hogy nem jeleníti meg az oldalt csak a html kódot? Nekem a zeneáruház oldalával csinálja ezt (internet explorer behozza rendesen de az meg sz.r :))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#357) L3zl13 válasza Bass (#356) üzenetére


L3zl13
nagyúr

html-nél még nem volt ilyen, de volt, hogy bináris fájl tartalmát kilistázta a képernyőre. Pl akkor is lehet ilyen, ha a mime-type-ot hibásan kezeli a szerver.

Aki hülye, haljon meg!

(#358) Bass válasza L3zl13 (#357) üzenetére


Bass
addikt

És nincs erre még javítás?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#359) cousin333 válasza szomorú (#353) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem működik.

Olvasd el ezt: Bővebben: link

A lejátszót meg leszedheted innen: Bővebben: link

"We spared no expense"

(#360) cousin333 válasza Bass (#358) üzenetére


cousin333
addikt

Azt hiszem, megvan a megoldás a problémára.

Nem tudom, hogyan magyarázzam el pontosan, de megpróbálom. Az oldalaknál kell lennie egy View/Nézet gombnak, ha nem állítottad el. Esetleg Beállítások/Speciális/Hálózat (angol esetén értelemszerűen máshogy). Ha megvan, akkor meg kell keresni a böngésző azonosítása részt (identify). Valószínűleg ebben az esetben ''Azonosítás, mint Internert Explorer'' lesz (Identify as...). Ezt kell átállítani Operára vagy Mozillára, és újra kell tölteni az oldalt (Refresh). Figyelni kell, mert az egyes beállítások nem biztos, hogy minten Tab-ra érvényesek lesznek.

Még egyszerűbb módszer: F12-t lenyomod, és a megjelenő menüben alul kijelölöd: Azonosítás, mint Opera. :)

Ha megcsináltad, akkor működnie kell, nálam legalábbis megy, feltéve, hogy erről a honlapról van szó: Bővebben: link.

Ha nem működik, akkor még agyalok rajta, de működjön! :)

"We spared no expense"

(#361) Nimrod válasza cousin333 (#360) üzenetére


Nimrod
addikt

Na ezt én is megpróbáltam. Alapesetben nekem is a forrást hozza be, de ha átlövöm Operára az azonosítást, akkor egyből jó. :R

(#362) Bass válasza cousin333 (#360) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm!!! MŰKÖDIK!!!

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#363) szomorú válasza cousin333 (#359) üzenetére


szomorú
csendes tag

Köszi ,hogy próbálsz segiteni.Ezt próbáltam már telepiteni:Sockwawe player 10 full netscape-hoz.Eredmény:létrehoz egy macromed könyavtárat a system32 -ben,és ennyi.Nem telepit semmit az opera/program/plugins könyvtáramba és telepités alatt nem is kérdez hozzáférési utat se.A np32dsw.dll -t sehova se tette fel.:O
A beépülők engedélyezve vannak és azonositásnak operát állitottam be.Explorernél persze feltelepül elsőre.A teszoldalon ezek után ugyanaz a helyzet:Egy Shockwave for Director beépülőre szüksége van a(z) application/x-director tartalom megtekintéséhez.
Esetleg más ötlet?

[Szerkesztve]

(#364) Sil válasza szomorú (#363) üzenetére


Sil
senior tag

És ha telepíted mondjuk Firefoxhoz vagy Mozillához (ami épp van még a gépeden), és utána átmásolod a fájlt az Opera plugins mappájába?

(#365) CuKoR


CuKoR
senior tag

Próbáljátok megnyitni a Mustár (www.mistral.hu) budapesti összesített árlistáját... széthal az egész... Én is operával nyomulok több mint 1 éve...de még mindig sok oldal van ami elérhetetlen operával PL (www.bigbike.hu) Azt már felfeldeztem... sok átlalam készített honlapon kijavítottam.. .szóltam akinek tudtam, hogy ha javascriptel nyomulnak... akkor ne azt irják a kódba h javascript1.2 mert azzal se az opera se a firefox nem tudnak mit kezdeni... IE sztem meg figyelmen kivül hagyja az 1.2 -t.... simán Javascript és kész,,

Ennyit szerettem volna elmondani ! Ússzon a vezérigazgató !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#366) cousin333 válasza CuKoR (#365) üzenetére


cousin333
addikt

A Mistral honlapja nem egyedi jelenség, gyakorlatilag az IE kivételével mindenen meghal (Firefox, Netscape, Opera). A kerékpáros honlap nem elérhetetlen, csak azt tapasztalom, hogy ennél a lapnál és még jópár másiknál a menü az, ami nem akar rendesen működni. Mivel az alternatív böngészők követik a szabványokat, ezért a hiba valószínűleg a honlapokban és az IE-ben keresendő. Azt viszont nem értem, hogy az alternatív böngészőkbe miért nem tudnak IE üzemmódot berakni, hogy ugyanolyan megengedő legyen ha kell, mint az IE. Nem rossz a Netscape kezdeményezése sem, hogy IE motort is tud használni. Ha valaminek nagyon IE kell, akkor Maxthont használok.

szomorú: (nem mondom, jó név... :) ), próbáld ki Sil tanácsát (thx érte), mást én sem nagyon tudok mondani.

"We spared no expense"

(#367) cousin333 válasza cousin333 (#366) üzenetére


cousin333
addikt

Most én szeretnék segítséget kérni. Mit kell ahhoz beállítani, hogy a honapokon elérhető szavazásokon részt tudjak venni. Ugyanis 1-2 honlapon rákattintok a Küld-re de nem történik semmi...:(

"We spared no expense"

(#368) Nimrod válasza cousin333 (#367) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem a régi jobline-al volt gondom, illetve az Adeco weblapja is hasonló, csak rosszabb... :(((

Próbáld meg más azonosításra tenni (pl. Identify as Opera vagy IE). Más ötletem nincs. :(

(#369) szomorú válasza Sil (#364) üzenetére


szomorú
csendes tag

Köszi a tanácsot,rákerestem a np32dsw.dll-re google-val és találtam letöltőhelyet is.Bemásoltam és egyből jó lett.

(#370) koxx


koxx
MODERÁTOR

A bal oldalt lévő menüt rosszul jeleníti meg http://magellan.hu/, mozilla alatt se jó csak IE-ben hibátlan

(#371) soctavia


soctavia
tag

azt be lehet állítani valahol, ha megszakad a kapcsolat, utána automatikusan folytassa a letöltést, és ne nekem kelljen manuálisan újraindítani?

(#372) Bash


Bash
őstag

Nah, végre rászántam magam egy kis tutorial írására. Gh0sT és tildy is érdeklődött pár napja, remélem tudnak belőle profitálni valamit.

PH! Codes for Opera
Lényegében csak egy kis extra menüről van szó, amit nagyon egyszerűen a megfelelő ini-fájlok szerkesztésével készítettem a PH!-n való fórumozás megkönnyítésére. Egy szó mint száz, beszéljen a kép:
Bővebben: link

1. Elsőként a C:\Program Files\Opera8\defaults\standard_menu.ini-ről csináljunk egy másolatot, ezek után ennek a szerkesztésével fogunk foglalkozni
2. Keressük meg az

[kép]

részt és az ott található

[kép]

sorokat módosítsuk ennek megfelelően:

[kép]

3. Keressük meg az

[kép]

részt, majd itt a

[kép]

bejegyzés alá írjuk be a következőt:

[kép]

4. Új menüként írjuk be a következő sorokat (mindegy hová, de célszerű a fentebb említett

[kép]

után, hogy kéznél legyen):

[kép]

Igény szerint egy-egy bejegyzés elhagyható, illetve az egész Smileys almenü is, hiszen billentyűkódokkal sokkal gyorsabban elérhetőek, mint a jobb-klikkes menüben keresgélve. Személyre szabást rátok bízom, amint látjátok nagyon egyszerű az ini-fájl felépítése, nem okozhat gondot senkinek.
5. Szerkesztés után mentsük el a fájlt custom_menu.ini néven és helyezzük át a C:\Program Files\Opera8\profile\menu\ könyvtárba, így a beállításoknál meg fog jelenni (Preferences -> Advanced -> Toolbars -> Menu setup) az Opera Custom nevű opció.

Ezzel meg is vagyunk, az Opera Custom kiválasztásával (OK gomb lenyomása után) a hozzászólásablakban jobb klikkre meg fog jelenni a PH! Codes almenü. Már ez is elég jól használható, de legjobban a billentyűzetparancsokkal lehet pörgősebbé tenni a hozzászólások szerkesztgetését, a továbbiakban ezzel fogunk foglalkozni:

1. Készítsünk egy másolatot a C:\Program Files\Opera8\defaults\standard_
keyboard.ini
-ról, majd ezek után ezt szerkesszük
2. Keressük meg az

[kép]

részt és az ott található

[kép]

sorokat módosítsuk ennek megfelelően:

[kép]

3. A szöveges fájl legvégén található

[kép]

rész alá írjuk a következő sorokat:

[kép]

4. Az ugyanebben a részben található

[kép]

sort a következőképpen módosítsuk:

[kép]

az egyezések elkerülése végett.
5. Szerkesztés után mentsük el a fájlt custom_keyboard.ini néven és helyezzük át a C:\Program Files\Opera8\profile\keyboard\ könyvtárba, így a beállításoknál meg fog jelenni (Preferences -> Advanced -> Shortcuts -> Keyboard setup) az Opera Custom nevű opció.

Szintén az Opera Custom kiválasztásával (OK gomb lenyomása után) a PH! Codes almenüben a menüpontok mellett meg fognak jelenni a billentyűzetparancsok, és ezzel együtt természetesen használhatóak is.

Egyetlen utolsó mozzanat maradt, a Smileys almenüben a képek megjelenítése. Ehhez szükségünk lesz a megfelelően átalakított PH!-s arcocskákra, ezeket saját kezűleg elkészítettem. Illetve szükségünk lesz a skin szerkesztésére.
1. Csomagoljuk ki a C:\Program Files\Opera8\profile\Skin\ könyvtárban található skin-fájlunkat (azt amelyiket használjuk) egy ideiglenes könyvtárba
2. Csomagoljuk ki az ideiglenes könyvtárba az innen letölthető: Bővebben: link átalakított arcocskákat.
3. Az ideiglenes könyvtárunkban található skin.ini fájlt szerkesszük az alábbi módon:
Az

[kép]

rész alá bárhová beilleszthető:

[kép]

4. Mentsük el, majd csomagoljuk vissza az ideiglenes könyvtárunk megváltoztatott tartalmát és cseréljük ki az így kapott fájlt az eredeti skin-fájlunkkal.

Ezzel meg is volnánk, viszont nem tudom hogy fog megjelenni ez a sok kód, van egy olyan érzésem, hogy kezdhetem újraszerkeszteni a hozzászólást. Mindenesetre megkönnyítem a dolgotokat, elérhetővé tettem a módosított ini-fájlokat, csak egyszerűen be kell másolgatni és a beállításokban kiválasztani. Az eredeti fájlok természetesen a legújabb Opera verzióból valók (Opera 8.01 Technical Preview 1: Bővebben: link).
custom_menu.ini: Bővebben: link
custom_keyboard.ini: Bővebben: link
Cocoa.zip: Bővebben: link (skin-fájl)

http://bashtravel.com/

(#373) balco válasza Bash (#372) üzenetére


balco
aktív tag

THX!
A mouse gesture + az ilyenek csinálnak királyt az Operából! :C:C:C

[Szerkesztve]

(#374) Gh0sT válasza Bash (#372) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#375) Gh0sT válasza Bash (#372) üzenetére


Gh0sT
addikt

Elkezdtem átírni.
Egyelőre annyit fűznék hozzá, hogy nekem nem a C:\Program Files\Opera\profile\menu könyvtárba kellett visszamásolnom, hanem a C:\Documents and Settings\Felhasználó\Application Data\Opera\Opera Beta\profile\menu-be.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#376) balco válasza Gh0sT (#375) üzenetére


balco
aktív tag

Bash: ''Az eredeti fájlok természetesen a legújabb Opera verzióból valók (Opera 8.01''

(#377) Sil válasza balco (#373) üzenetére


Sil
senior tag

Azért ez az ''ilyenek csinálnak királyt'' erős túlzás, az ''ilyenek''-et pl Firefoxban sokkal egyszerűbben meg lehet csinálni, kiterjesztésekkel. Pl van egy BBCode nevű kiterjesztés, ahhoz könnyen hozzá lehet adni saját kódokat is a beépített BBCode/HTML/XHTML kódokon kívül, illetve egyik fórumozó társunk csinált régebben egy módosított változatot ebből a kiterjesztésből külön a PH!-s kódokra. Nem kell hozzá fájlokban turkálni, csak felrakni egy pár KB-os kiterjesztést, szerintem jóval felhasználóbarátabb módszer.

(#378) balco válasza Sil (#377) üzenetére


balco
aktív tag

Erről kár vitát nyitni!
Elfogult vagyok! Én az Opera-t csak a szerelemhez tudom hasonlítani!:)):)):))

(#379) Sil válasza balco (#378) üzenetére


Sil
senior tag

Nem is azért írtam (hisz meg tudom érteni, én hasonlóképpen vagyok a Firefoxszal), csak ez egy olyan terület, ahol az Operának azért vannak még hiányosságai (bár minden további nélkül el tudom képzelni, hogy egyszer egy jövőbeli verzióban majd javítanak ezen). Hisz látod, maga a lehetőség megvan arra, hogy hozzáadj ilyen plusz dolgokat, de ez így túl bonyolult, túl macerás ahhoz, hogy egy teljesen láma átlagfelhasználó is nekiálljon megcsinálni (és ne is rontsa el közben). Nincs hozzá egy olyan keretrendszer, ami ezeknek az automatizált telepítését/eltávolítását segítené, kezelné. Ráadásul verzióváltáskor meg pl több ilyen változtatás egyszerre történő alkalmazásakor meg valószínűleg nem elég csak a kész fájlokat bemásolni, hanem akkor tényleg neked kell megcsinálnod.

[Szerkesztve]

(#380) domedee válasza Bash (#372) üzenetére


domedee
senior tag

:R

Thx ezért a is leírásért...

egy kis észrevétel lenne csak: a linkelt képeken, a betűtípus miatt nem egyértelmű az ''1'' s az ''l'' közötti különbség, ez főleg a code_15.png-nél van így. bár rá lehet jönni, melyik esetben mi kell.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#381) lamadou


lamadou
senior tag

Hova teszi a 8.0 a jelszavak adatait. Most tettem fel a 8.01-et és át akarom másolni. Akárcsak a bookmarksokat.

[Szerkesztve]

(#382) Bash válasza lamadou (#381) üzenetére


Bash
őstag

Bővebben: link

http://bashtravel.com/

(#383) breetai válasza Bash (#382) üzenetére


breetai
aktív tag

HI! Nekem még a 7.54-es Operám van, ezt valamilyen módon tudom úgy pl. frissíteni, hogy a könyvjelzőim úgy ahogy most vannak megmaradjanak? Persze ez kéne, hogy vonatkozzon a jelszavaimra is! Tehát, ha ''rátelepítem'' a 8-ast a 7-esre marad minden ott ahól most van? Még egy kérésem is lenne! Tudnál adni linket ahonnan konkrét file formájában letőlthető a magyarosítás?
Előre is kösz! :R

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#384) Bash válasza breetai (#383) üzenetére


Bash
őstag

Majdnem minden beállítással kapcsolatos fájlt a már említett profile könyvtárban találsz, legfontosabbak:
cookies4.dat: cookie-k
notes.adr: jegyzetek
opera6.adr: bookmark-ok
opera6.ini: általános beállítások
search.ini: keresési beállítások
wand.dat: jelszavak
Ezeken kívül vannak a profile könyvtárban alkönyvtárak (keyboard, menu, mouse, Skin, toolbar), amik a személyre szabott megjelenéshez és működéshez szükséges fájlokat tartalmazzák. Az Opera főkönyvtárában is van néhány beállítással kapcsolatos fájl, én pl. a dialog.ini-t is átszabtam, de ezekkel nem kell foglalkoznod.
Rátelepítéskor a profile könyvtárad megmarad minden beállításoddal együtt.
Magyarosítás: Bővebben: link.

http://bashtravel.com/

(#385) breetai válasza Bash (#384) üzenetére


breetai
aktív tag

Kösz! :D Akkor most a letöltött 8.0-át ''rátelepítem'', és minden megmarad. :C
Viszont a magyarosításhoz adott linkednél, az Opera Fórum jön be. Tudom, hogy NAGY PARASZT VAGYOK! De halvány gőzöm, hogy mire kéne kattintani ahoz, hogy megkaparintsam a file-t!? :F :O

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#386) Bash válasza breetai (#385) üzenetére


Bash
őstag

Pedig az 1. postban magyarul van leírva, nem nagy ördöngősség: Bővebben: link.

http://bashtravel.com/

(#387) breetai válasza Bash (#386) üzenetére


breetai
aktív tag

Csakugyan! :D Igazad van. Mindent nagyon szépen köszönök!!! :R :R
Mintha gyorsabb lenne mint a 7.54 volt. :)

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#388) Nimrod


Nimrod
addikt

Nekem most olyan gondom van, hogy minden ok vagy indok nélkül fogja a leveleim egy részét és átpakolja a Sent mappába vagy megjelöli Spam-ként. :F

(#389) Mentor


Mentor
csendes tag

Megjelent egy új verzió:

Opera 8.01 build 7624

Bővebben: link

(#390) tusi74 válasza Mentor (#389) üzenetére


tusi74
őstag

Én csak azt nem értem, hogy szinte naponta rákattintok a menüben az ''Új verzió ellenőrzése'' gombra, de nekem magától sosem találja meg. Miért?

(#391) DexterRulez


DexterRulez
csendes tag

Üdv!
Azu opera honlapjáról levették szerintem nekrm se sikerült csak egyszer leszednem szerintem ennek csak a designje job a régebbinél, sokkal többször csinál hibát vagy rebootoltatja a gépet... de amúgy egy jó kis böngésző

DexterRulez

(#392) Bash válasza tusi74 (#390) üzenetére


Bash
őstag

Valószínűleg azért, mert még hivatalosan nem jelentették be: Bővebben: link. Gondolom megvárják vele a hétfőt.

http://bashtravel.com/

(#393) LukE


LukE
veterán

Akkor egy kis ''keresgélés''. A keresgélés szót azért tettem idézőjelbe, mert keresésen kívül elég sok dologra lehet használni a search.ini file-t.

Először is: keresni nem csak a címsor melletti ablakba írva lehet, hanem a címsorba beírva is, valahogy így: ''g érdekes''. Ha ezt beütöd, akkor beugrik egy google kereső ablak, az ''érdekes'' szóra mutató találatokkal.

Egy kicsit fejlesszük tovább a \Opera\profile\search.ini -t.

Egy bejegyzés így néz ki:


[Search Engine 1]
Name=&Google
URL=http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8
Query=
Key=g
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=0
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0



Ebből ami érdekes:
Első sor, ahol a kereső-engine sorszáma szerepel. Minden szorszámmal csak egy kereső engine szerepelhet, és növekvő sorrendben kell lenniük (legalábbis a [Search Engine 99] nem tetszett neki).
A ''Name='' sor. Itt két dolgot lehet állítani: Egyrészt a kereső neve, másrészt a ''&'' után álló karakter lesz a ''hotkey'', ha éppen menüből választjuk ki.
Az ''URL='' sor tartalmazza az érdemi részt. Magának a használt (kereső) engine-nek a címét/paramétereit, és a ''%s'' helyére kerül be az, amit ''keresünk''. A ''%i'' helyére a Preferences/Advanced/Search ablakban beállítható találat/lap érték másolódik.
A ''Key='' pedig azt szabja meg, hogy ha közvetlenül a címsorba beírva akarjuk használni, akkor mi legyen az első karakter. Google keresésnél például a ''g'' karakter.
A többi módosítása nélkül eddig megvoltam...

Akkor lássunk is egy példát:


[Search Engine 14]
Name=Google-csak &magyar oldalak
URL=http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_hu
Query=
Key=m
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=0
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0



Szerintem viszonylag egyértelmű, az URL sor végre bekerült az, hogy ''&lr=lang_hu'', ami azt mondja google-nek, hogy magyar oldalak között keresgéljen. A ''címsor hotkey'' az ''m'', vagyis ''m akármi'' beírására magyar oldalakon keres az ''akármi'' szóra.
Hasonlóan más keresőket is meg lehet dolgozni, némileg gyorsítva a net-túrási sebességünket. (pölö a PH!-s keresőt is lehet használni hasonló módon)
Ha magyar google-t szeretnénk, akkor szúrjuk be az URL végére azt, hogy

&hl=hu

. (személy szerint kiütést kapok a legtöbb magyarra fordított szoftvertől...)


És hogy miért is tettem idézőjelbe a keresés szót? Mert nem csak keresésre lehet használni, hanem gyak. bármilyen URL-kiegészítésre.
Például használni szeretném a google weboldal-fordító motorját. Ehez vagy megkeresem a weboldalat google-lel, vagy emlékszek rá, hogy mi a fordító web címe, és hogyan kell paraméterezni, vagy létrehozok egy újabb keresési lehetőséget:


[Search Engine 15]
Name=&Forditas
URL=http://216.239.37.104/translate_c?hl=en&u=%s
Query=
Key=f
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=0
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0



Az URL sorba most a google fordító motor IP-je került, a paraméterekben szerepel a fordítandó weboldal címe, és hogy angolul szeretném viszontlátni. Ha az angol nem tartozna kedvenc nyelveink közé, akkor a ''?hl=en'' részben az ''en''-t kell átírni a kívánt nyelvre.
A weboldalak nyelvét egész jól képes detektálni (német, francia, japán oldalak fordítása sikerült neki használható minőségben), ha mégsem sikerülne neki, akkor be lehet állítani, hogy egy adott nyelvről próbáljon fordítani, ha az URL sorba beszúrjuk, hogy''&sl=de''. Jelen esetben németet adtuk meg neki forrás nyelvként.
(Eredetileg a 9-es szörcs engine használja az ''f'' betűt, ezt onnan kitöröltem.)


Akkor lépjünk még távolabb a keresőktől! Például a netes TV műsorok irányába!


[Search Engine 16]
Name=&Port.hu TV musor
URL=http://port.hu/pls/tv/tv.prog?i_days=%s&i_ch=1&i_c_ch=0%2C&i_c_type=0%2C&i_ch_nr=3
Query=
Key=p
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=0
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0



Használat: ''p _melyik_napra_vagyok_kíváncsi_''. Például ha a mai műsor érdekel, akkor annyi a dolgom, hogy berántok egy új ablakot, és begépelem, hogy ''p 1''. Ha a holnapira, akkor ''p 2'', és így tovább. Ezzel a beállítással az mtv1-től kezdődően három csatornát jelenít meg. Ha ez így nekünk nem tetszene, akkor választhatunk másik kezdő-csatornát (

&i_c_ch=1

(a pontos kódot ki kell keresni), vagy más csatorna-számot szeretnénk látni (

&i_ch_nr=

). De most látom, hogy cookie-kal egyedi beállításokat is el lehet követni.


Újabb fordítás, ezúttal magyar-angol/angol-magyar, de csak címszavakban:
MTA-sztaki fordítója:Bővebben:� link
angol-> magyar fordításhoz:

URL=http://dict.sztaki.hu/dict_search.php?L=ENG%3AHUN%3AEngHunDict&O=ENG&flash=&E=1&in_form=1&W=%s&M=2&P=0&C=1&A=0&T=1&F=0



magyar-> angol fordításhoz:

http://dict.sztaki.hu/dict_search.php?L=HUN%3AENG%3AEngHunDict&O=ENG&flash=&E=1&in_form=1&W=%s&M=2&P=0&C=1&A=0&T=1&F=0



Ha magyarul szeretnénk a weboldalt látni, akkor a végére kell egy

&O=HUN



na ennyi ''hirtelen'', ha valami nagyon zavaros lenne, vagy nem működne valami, akkor szóljatok.

ja, FF hasznaloknak, mert ugy tunik ok is olvassak ezt a topikot is: valahogy FF alatt is biztos meg lehet csinalni, talan nem lesz olyan gyors a hasznalata, mint Opera alatt, de valaki biztos kitalal valami ultimét extenziót erre is. Ha még nem létezne...


szerk: naná, hogy nem úgy néz ki elsőre, ahogy szerettem volna...

szerk2: a túl hosszú sorok vége ott van, csak nem látszik, de ki lehet jelölni, és kopi-paszta is működik.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#394) Sil válasza LukE (#393) üzenetére


Sil
senior tag

Ha már megkérdezted, Firefox alatt ez valójában gyorsabb is és egyszerűbb is. A legegyszerűbb módszer erre úgy néz ki, hogy beállítgatod az adott weboldalon a keresőt (pl milyen nyelven keressen, csak képeket, stb), utána a keresőmezőben a jobb egérgombbal kattintasz, és a ''Kulcsszó hozzáadása kereséshez'' menüpontot választod. Ezzel felveszed könyvjelzőnek, a lényeg, hogy a Kulcsszó mezőbe a kereséshez használni kívánt rövidítést írd (pl Google esetén g).
A hosszabbik módszer (ha az előbbi valamiért nem működik) az, hogy a kívánt paraméterekkel végre is hajtod a keresést egy tetszőleges kifejezésre, és az eredményként kapott lapot veszed fel könyvjelzőnek. Utána átszerkeszted a könyvjelzőt: szintén adsz neki egy Kulcsszót, és az URL-jában a keresett kifejezést kicseréled %s-re. (Érdemes az ilyen kulcsszavas kereséseknek külön mappát csinálni a Könyvjelzők közt, de persze nem kötelező. Ja, és ez alapfunkció, ehhez nem kell kiterjesztés.)

[Szerkesztve]

(#395) tildy válasza Bash (#372) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem így nem működik.
C:\Program Files\Opera8\profile\menu\ <- opera 8 könyvtáram ninc sis, se profile se menu ,de ha letrehozom, akkor sem jelenik meg:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#396) Sil válasza tildy (#395) üzenetére


Sil
senior tag

Szerintem a ''C:\Program Files\Opera8'' helyébe képzeld oda egyszerűen azt a mappát, ahova nálad konkrétan telepítve van az Opera.

(#397) koxx válasza tildy (#395) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Itt nézd meg c:\Doc and settings\username\Appl. data\Opera\profile

(#398) tildy válasza Sil (#396) üzenetére


tildy
nagyúr

opera8 helyett opera könyvtáram van.Szvsz bash elírta és a doc and settingseben lesz a dolog...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#399) tildy


tildy
nagyúr

hehe megy...Bash légszi javíts a dolgot, elég megtevesztő volt így:(
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#400) Sil válasza tildy (#398) üzenetére


Sil
senior tag

Nekem is, de abban viszont nálam van profile és azon belül menu mappa. Az Application Data-ban levő Opera mappa viszont töküres nálam. Igaz, nem is nagyon használom az Operát, és nem csináltam egyszer se teljesen tiszta installt, csak rátelepítettem a régire.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.