Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) EmThor


EmThor
addikt

a personal toolbar-ba [1. kérdés, ez most 1soros, lehet 2soros, mint mozilla userChrome átírással lehet?] beraktam kedvenceimet, amikor megnyitom őket, akkor nem frissülve nyílnak meg, frissítenem kell, hogy az új hírek, stb megjelenjenek, mert pl 1 órával ezelőtti állapotot tükrözik. 2. kérdésem: hol állíthatom be, hogy ha megnyitok egy kedvencek oldalt az mindig legfrissebben jelenjen meg? [eszközök beállítások böngészés lapok újrahasznosítása??] thx előre is!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#602) EmThor


EmThor
addikt

ja, a 90 mega ram amit épp' most fogyaszt, az normális? [1 letöltött és használt skin...]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#603) LukE válasza EmThor (#602) üzenetére


LukE
veterán

nalam 141Mb ötven valahany tab-bal, kismillio levellel es RSS feed-del.

ja, personal bar: nemtom, olyat nem hasznalok. (az a lapok ujrahasznositasa nem a frissites/nem frissites, hanem hogy egy mar megnyitott tab-ba rakja-e az uj oldalakat.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#604) EmThor válasza LukE (#603) üzenetére


EmThor
addikt

kösz, oldalfrissítésre valahogy rájöttem :D eszközök beállítások haladó előzmények weblapok ellenőrzése -> mindig; eszközök beállítások haladó böngészés -> újrarazjzolás azonnal, ezek vmelyike oldhatta meg a gondomat.

sok ram nekem is sok tab mellett volt.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#605) Grunya


Grunya
aktív tag

Hogyan lehet úgy zoomolni, hogy az csak a szövegre vonatkozzon? Mint firefoxban a Ctrl + ? Nem tetszik, hogy minden apró képet is felnagyít és pixelessé tesz...

(#606) Grunya


Grunya
aktív tag

Ill. azt sem tudom, hogyan kell a lapon lévő linket megnyitni új lapon a háttérben... (Lsd: Legszebb nők topic :))

(#607) cousin333 válasza Grunya (#606) üzenetére


cousin333
addikt

Középső egérgomb (tipikusan a görgő).

"We spared no expense"

(#608) Dexter68


Dexter68
addikt

Találtam egy kis olvasnivalót: Bővebben: link

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#609) Grunya válasza cousin333 (#607) üzenetére


Grunya
aktív tag

Köszi!

Azt hogyan lehet beállítani, hogy minimalizáláskor csak a jobb alsó sarokba tegye az O-t, a tálcára pedig ne?

(#610) EmThor


EmThor
addikt

email törlésénél kikapcsoltam a figyelmeztetést. hol tudom visszaállítani? thx

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#611) cousin333


cousin333
addikt

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a hivatalos segédletet (angol nyelvű): Bővebben: link.

Grunya, EmThor: Sajnos nem tudom a megoldást, nézegessétek a fenti linket, hátha... Rövid kutakodás után nem találtam semmit... :(

"We spared no expense"

(#612) EmThor válasza cousin333 (#611) üzenetére


EmThor
addikt

:R:R

[Szerkesztve]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#613) EmThor


EmThor
addikt

üdv, Opera levelezőjével lenne egy sürgős problémám. 23 embernek elkéne küldenem egy levelet. levelet megírtam, beraktam jegyzetek közé, hogy meglegyen! fogom, partnerek közt csinálok egy mappát, mind a 23 ember ékezetes nevével meg email címével. új levél, címzettek, mondom partnerek, az a mappa, 23 név, összes hozzáadása, gyönyörűen megvan, téma kitölt, szövegmezőbe beilleszt a jegyzet, kattint a küldésre, és semmi. nem veszi ki a postázandóból... alul mappa ellenőrzése azt írja ki. bejövő pop3: mail.freemail.hu, kimenő is jó [smtp.fibermail.hu], mert nautúr küld levelet, tesztet kipróbáltam másik 2 email címemre... mi a vér van? plíz help! lehet egyik email cím nem jó? mert kézírással kaptam meg a listát és lehet rosszul gépetem be... akkor is menni kéne nem? Név <email cím>, <2. email cím>, név <email>, név, stb így néz ki a címzett sor.... HELP plíz :) :F

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#614) EmThor


EmThor
addikt

elküldtem freemail alól, 5 címről mailer démon írt vissza... ezért nem küldte el az opera levelezője akkor? thx előre is

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#615) Nimrod válasza EmThor (#614) üzenetére


Nimrod
addikt

Inkább arra gyanakszom, hogy a formátuma nem felelt meg valaminek, pl. az egyik mailcím lehetett elírva vagy hasonló.

(#616) LukE válasza Grunya (#609) üzenetére


LukE
veterán

ctrl-h

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#617) ragazzo


ragazzo
őstag

Már valahol kérdeztem,de nem válaszolt rá senki.Az opera biztonságosabb mint egy firefox,mert az utóbbiról elég sok rosszat hallottam mostanság.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#618) ragazzo


ragazzo
őstag

Senki nem tudja?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#619) cousin333 válasza ragazzo (#617) üzenetére


cousin333
addikt

Persze! Most jó? ;]

Az Operával kevesebb biztonsági probléma van, ami betudható akár annak is, hogy kevesebben használják.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#620) ragazzo válasza cousin333 (#619) üzenetére


ragazzo
őstag

Igen.Jó! Akkor lehet hogy én is leváltom a Firefoxot meg az IE-t.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#621) Grunya


Grunya
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a Thunderbird-ös címlistámat hogyan lehetne az Operába importálni? Nekem úgy tűnik, hogy csak az .adr formátumot kezeli. Ebbe pedig nem tudok exportálni Tbirddel.

(#622) EmThor válasza Grunya (#621) üzenetére


EmThor
addikt

file -> imort export

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#623) Grunya válasza EmThor (#622) üzenetére


Grunya
aktív tag

Éppen ez az, hogy az Opera csak a .adr kiterjesztésű címjegyzéket képes importálni. Ilyet pedig nem tudok a thunderbird-ből exportálni...

(#624) crab válasza Grunya (#623) üzenetére


crab
senior tag

file>import and export>mail>thunderbird> bejelölöd, hogy mit szeretnél importálni, pl. csak a címlistát>browse :)

(#625) Zoltán


Zoltán
őstag

Mi a különbség az eszköztáron az ''Előre'', ''Gyors előre'' között?
Szóval mitől függ, hogy mennyivel lép többet vissza?

[Szerkesztve]

(#626) cousin333 válasza Zoltán (#625) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem a gyors előre több lapot ugrig, mint a sima. Persze csak akkor. ha előtte sokat léptél visszafele...

"We spared no expense"

(#627) T. Almeida válasza Zoltán (#625) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A gyors előre az oldal kezdőlapjára dob vissza.

(#628) Zoltán válasza T. Almeida (#627) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi.

(#629) cousin333


cousin333
addikt

Hmmm, kicsit leült a topic...

Egyelőre úgy tűnik, hogy megjavultak a szűrők. Régebben a szerintem egyértelmű beállítás ellenére sem szűrte ki rendesen a leveleket. Remélem most már jó is marad.

Mit tudtok a megjelenítési hibák kijavításáról? Lehet jelenteni az oldalhibákat, nyilván ők is dolgoznak az ügyön. Állítólag van beépítve egy olyan megoldás is, ami ''on-the-fly'' javítja az oldalakat.

Apróság, de mindenesetre örömteli, hogy az alábbi honlapon (Bővebben: link) megjavult a legördülő menü. Korábban a menüpontok alsó fele nem látszott, most már jó. Nem tudom, hogy ez a honlap készítőine, vagy az Operásoknak köszönhető. Ha tudtok olyan honlapokat, amiket korábban helytelenül jelenített meg az Opera, de most jó, azt ne habozzatok közölni :). Csak, hogy lássuk, hogy tendenciáról van-e szó.

"We spared no expense"

(#630) cousin333


cousin333
addikt

Tulajdonképpen ez az első alkalom, hogy a feltelepített Operának igyekszem felderíteni a rejtett tulajdonságait. Kontaktokat, szűrőket, skineket... stb. állogatok orrba-szájba ;). Egyelőre tetszik a dolog, az Opera mindig meg tud lepni valami újjal. Javaslom, hogy ha valaki felfedez valami érdekes újdonságot, akkor azt ossza meg a többiekkel is, hátha ők még nem találták meg :B. Néhány kényelmi funkció, amire az utóbbi időben jöttem rá/hívták fel a figyelmemet:

- a tabok zárhatók az egérgörgővel történő kattintással (a tab-füleken)
- szintén egérgörgővel a linkre kattintva új ablakban nyílik a link, érdekes, hogy bizonyos popup ablakok (pl PH!-s egyének adatlapja) esetén nem működik a dolog
- bármely szöveg, bárhonnan egyszerű copy-paste-al jegyzetbe rakható (notes), és ily módon fel is olvastatható (persze angol szöveg előnyben)
- levelek, partnerek, könyvjelzők komoly hierarchiába szervezhetők, többféle nézetben, és mindegyikben lehet keresni gyorsan és egyszerűen
- könyvjelzőknél egy mappára kattintva megnyitja a mappa összes elemét
- a mappák sokféle szempont szerint rendezhetőek (többek közt teljesen szabadon is)
- tetszőleges szövegmezőbe (így például hozzászólásoknál, mint ez is) be lehet szúrni jegyzetet a jobbegérgombos menü segítségével. Én például csináltam jegyzetet a HTML kódokhoz, amikkel pl. linkeket lehet ide beszúrni (lásd: [ L ] [ /L ] és társai)

Elnézést kérek azoktól, akiknek a fentiek eddig is triviálisak voltak, majd igyekszem olyan dolgokat is találni, amit ők sem ismernek. Fordított esetben remélem, hogy ők is megosztják velünk a hasznos dolgokat. ;) :B

Ez egy építő jellegű UP! volt :B :U.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#631) cousin333 válasza MoP_FX 57 (#7) üzenetére


cousin333
addikt

Jó régi hsz, de én meg arra lennék kíváncsi, hogy bevált-e?

Vagy egyszerűbben, milyen böngészőt használsz most, és miért? :);)

"We spared no expense"

(#632) cousin333 válasza cousin333 (#630) üzenetére


cousin333
addikt

Kis kiegészítés:

- a kontaktokat mappákba rendezve, ha kijelölöm a mappát, majd az új levél írását választom, akkor automatikusan megcímzi az összes mappában szereplő embernek

Na jó, most már eldugulok :DDD

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#633) meat grinder


meat grinder
csendes tag

én most tértem át firefoxról a 8.5-re. és tényleg ász. régebben is kacsingattam felé, de az a bazi nagy reklámfelület ami benne volt, enyhén szólva zavarta a szemeimet.:DDD
szvsz sebesség területén is eléggé odaver a tűzrókának. érdemes kipróbálni.;)

(#634) crab válasza cousin333 (#630) üzenetére


crab
senior tag

a beépített irc kliensben így lehet letiltani a szmájlikat:
megkeresed az im.css fájlt, ami az /opera/styles/ mappában van és a végébe beszúrod ezt:


img {
height: auto !important;
width: auto !important;
background-image: none !important;
content: attr(title);
position: relative;
top: -3px;
left: 0px;
}



ami még érdekes lehet az az, hogy be lehet rakni egy órát a címsor mellé.
jobb klikk, /customize/buttons/status/ és a clock-ot odahúzod a kívánt részhez.
ugyanígy el is lehet távolítani a nem használt gombokat, jobb klatty>remove from toolbar.

ctrl+F11, ha az oldal nagyobb mint a használt felbontás, shift+F11-re pedig megmutatja, hogy milyen képet kapnál, ha smartphone-on használnád az operát.

szerk: a ph-n azért nem működik a middle clickes módszer, mert relatív hivatkozást használ és új ablakban ''nem tudja'' az url elejét.:)



[Szerkesztve]

(#635) cousin333 válasza crab (#634) üzenetére


cousin333
addikt

Na, ilyen dolgokra gondoltam. Még, még írjatok ;).

A többieknek hasznos lehet ez az irc-s ötlet, viszont ez az egyetlen feature, amit egyáltalán nem használok, és nem is tervezem.

A popup-ról jut eszembe, hogy a felugró ablakoknál a fejléc alatti csíkra kattintba megjeleníthető a popup url-je.

F11-el teljes képernyőn lehet megnézni az oldal.

beállítások -> haladó -> böngészés menüpontnál a megfelelő helyre tett pipával az ablakok fejlécére kiiratható az ablak látható mérete.

Ki milyen skin-t használ? Az alapbeállítás nem rossz, de vannak sokkal jobbak is szerintem. Én az alábbiakat találtam jónak (nem néztem meg mindet, jó sok van):

Bright, Cocoa, Fresh, Marina, my_opera_colored, Netscape Modern, Phoenity, Qute, WindowsXP 2003 (ez van most), Zeus 02

Külön öröm, hogy a skinek nagyon könnyen kereshetők, telepíthetők, azonnal alkalmazhatóak (így gyorsan meg lehet nézni, melyik tetszik), ellentétben a Firefox-al, amit mindig újra kell indítani).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#636) crab válasza cousin333 (#635) üzenetére


crab
senior tag

én is kb 2* használtam az irc klienst, viszont akkor nagyon idegesítettek a szmájlik szóval meg kellett oldani:)
kedvenc skinem a Neo, mert nagyon passzol az általam használt xp témához:Bővebben: link

(#637) cousin333 válasza crab (#636) üzenetére


cousin333
addikt

Így elég egyértelmű a választás... :)

Külön mindenki figyelmébe ajánlom a színsémákat, amikkel egy létező skin (szó szerint más színben tűnik fel. Mintha egy másik skin-t használnál.

Az enyém most valahogy így néz ki: Bővebben: link

Egyébként jobban szeretem azokat a skineket, amikben a tabok egyforma méretűek. Vagy ezt be lehet valahol állítani?

Nem volt nyerő ötlet jpg-be menteni, a szövegen meglátszik. De legalább kisebb a méret.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#638) Korcsii


Korcsii
őstag

Na letöltöttem a 8.5-ös verziót, de nem tudom hogy hogy lehet beállítani hogy magyar legyen. Vagy nincs is még a 8.5-höz magyarítás? Segítene valaki.
thx

[Szerkesztve]

(#639) Nabu válasza Korcsii (#638) üzenetére


Nabu
aktív tag

Mentsd le innen ''Hivatkozás mentése más néven''(legalábbis firefoxban ez van írva)
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#640) Korcsii válasza Nabu (#639) üzenetére


Korcsii
őstag

Kösz, de ezt én is megtaláltam, de nem tudom hogy hova kell menteni.

(#641) cousin333 válasza Korcsii (#640) üzenetére


cousin333
addikt

Célszerűen másold be az Opera telepítési könyvtárba. Aztán:

Tools -> Preferences -> General

Legalul Details... , majd a Choose gomb, és kiválaszod a file-t amit letöltöttél.

Aztán addig OK-zol, amíg magyar nem lesz :).

A levelezésnél nem mindent fordít le (Incoming, Unread... stb.), de ezt az adott ikon Tulajdonságainál át tudod állítani.

"We spared no expense"

(#642) cousin333


cousin333
addikt

Próbálgattam a keresőmotorok hozzáadását. Sikerült beállítanom, hogy a kijelölt szavakon ''jobbkattintva'' előjövő menüben a fordítás résznél a megfelelő Sztaki szótárat hozza be. Viszont nem tudom, hogyan lehet eltüntetni a feleslegessé váló menüpontokat (pl. angol->japán...). Valakinek valami ötlete?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#643) yossarian válasza cousin333 (#642) üzenetére


yossarian
aktív tag

hello, hogyan tudtál új keresőt hozzátenni? én valahogy nem találtam meg...
és például lehet olyat, hogy a pl. supersubtitles-es oldalt adom hozzá és azon keressen a megfelelő gyorsbillentyű segítésgével?

(#644) cousin333 válasza yossarian (#643) üzenetére


cousin333
addikt

Itt van egy-két link:

Bővebben: link
Bővebben: link

A lényeg, hogy a Search.ini file-t kell módosítani, amihez segítségül le kell tölteni az első linken belinkelt progit. Vannak benne előre definiált (magyar) keresőmotorok is (pl. Sztaki szótárak).
A POST típusú kereső trükkösebb, segítségül olvasd el a 2. linket.
Luke kollégának háromszoros :R.

Végül kiegészítésképpen és érdekesség gyanánt Bash Moderátor Úr (:R ;)) munkásságáról emlékeznék meg: Bővebben: link

Ha meg valami nem megyen, akkor kérdezz bátran, ha tudunk segítünk ;).

"We spared no expense"

(#645) cousin333


cousin333
addikt

Egy kis PH!fórum-nézés evolúció Opera felhasználók okulására:

stage1: Kezdetben vala a jó kis cookie-s használat, tudniillik, amikor a fórumban oldalt megjelennek a legutolsó hsz-ek. Ezzel több probléma van. Először is, ha valami lelkes program (vagy te magad) törli őket, akkor fuccs a linkeknek. Másodszor, mindig cserélődik a sorrendjük a hsz-ok sorrendje szerint. Harmadszor, ez a link a fórum kezdőoldalára dob, ami >300 hsz-nál már nem olyan frankó.

stage2: Az első ötlet a fórum aktuális oldalára mutató könyvjelzők készítése, lehetőleg azonos mappába rakva őket, így egy kattintással előhozhatók. Előny, hogy így már az aktuális oldalt látod, bár célszerű min 100 hsz/oldal beállítást használni (én a 300-ast használom). Viszont így mindig az aktuális oldal tetején találjuk magunkat. Ekkor jöhet a:

stage3: Meg kell nyitni az összes aktuális fórumot (pl. a stage2-ben vázolt módszerrel). Mindegyiket le kell görgetni a legaljára, és el kell menteni az ablakpozíciót (Fájl->Ablakhelyzetek). Így a visszatöltésnél az adott pozícióba ugrik minden oldal. Nagyon kényelmes, viszont ''néha'' aktualizálni kell. Persze lehet fordított sorrendben is nézni a hsz-okat, de ez nekem nem jön be.

Ha valaki birtokában van a (létező?) stage4 ismeretének, kérem ossza meg velünk :).

Mostanában nem gyengén uralom a topicot ;). Többiek! Merre vagytok? :)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#646) AMD Pista


AMD Pista
tag

opera 8-at használok

512mb memóriám van
nos az a bajom, hogy néha lefagy az opera, valamikor 90mega memóiát eszik valamikor 300-at


mit tegyek? mi lehet a gond, ha egyáltalán gond ez?

(#647) cousin333 válasza AMD Pista (#646) üzenetére


cousin333
addikt

Sajnos néha valóban lefagy, de ez nem olyan gyakori (nálam legalábbis).
Memória: nálam általában 100-150MB-ot eszik. Talán az Eszközök -> Beállítások -> Haladó -> Előzmények résznél beállítható kisebb memóriafoglalás, de nem tudom ez mennyit segít (a beállítás csak a gyorsítótár méretére vonatkozik!; nekem most automatikuson van). De amíg hagy RAM-ot másoknak is, addig nem bánom. Cserébe viszont piszok gyors (főleg a Vissza).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#648) cousin333 válasza cousin333 (#645) üzenetére


cousin333
addikt

Kiegészítés: Az ablakpozíciók visszatöltése új Opera ablakot is nyit...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#649) yossarian válasza cousin333 (#644) üzenetére


yossarian
aktív tag

ok, köszi

(#650) EmThor


EmThor
addikt

szeressük meg az operát 30 nap alatt-ról:

IMDB KERESŐ

''Akkor menjünk is el az IMDB-re. Biztos feltűnt a kereső a bal oldal tetetje felé. Válasszuk ki az összes (All) gombot, és írjuk be a „Batman Begins” szavakat (mert ez az utolsó film, amit láttam) és indítsuk is meg a keresést az GO! gombbal. Ez el fog vinni minket a következő oldalra:

http://www.imdb.com/find?q=batman%20begins;s=all

Azt már tudjuk, hogy a batman%20begins-et kell lecserélnünk a %s-el. Azt is eldöntöttük, hogy az „imdb” lesz a key-ünk, tehát írjuk is ezt be a search.ini -be, miután az Operát kikapcsoltuk. Először kiválasztjuk az egyik keresőt, amit nem fogunk használni, majd mindent kicserélünk a [Search Engine X] sor után, így:

[Search Engine 6]
Name=IMDB
URL=http://www.imdb.com/find?q=%s;s=all
Query=
Key=imdb
Encoding=utf-8
Is post=0
Has endseparator=0
Search Type=0
VerbText=17063
Nameid=0
Position=-1''

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.