Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Opera 9.00 8225-öm van, és lapváltáskor néha simán kilép. Mintha bezárást nyomnék. Ezt általában naponta néhányszor (1-5) eljátssza. Szerencsére utána a Continue from last time ablakkal indít, de azért elég bosszantó. Ha valakinek lesz az előző hsz-ben említett zsírúj verzióval tapasztalata, plíz ossza meg, hátha az jobb.

(#1102) REDeath


REDeath
őstag

Otthon készítem weboldalam és beleépítettem egy phpbb2 forumot is.
de az opera nem bírja mindig kilép meg szétfagy ha abban nézem meg.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1103) cousin333 válasza [HUN]Tyson (#1101) üzenetére


cousin333
addikt

Az #1100-as hozzászólásban van egy link, ahonnan letöltheted a legfrissebb build-et. Telepítsd rá az előző verzióra (esetleg külön), és nézd meg úgy is.

"We spared no expense"

(#1104) cousin333


cousin333
addikt

Megjelent az Opera 9 Beta! [link]

Pánikra semmi ok, a fenti verzió a 8371-es build, ami azonos a legutóbbi (általam fentebb 9b RC1-ként aposztrofált) verzióval.

"We spared no expense"

(#1105) [HUN]Tyson válasza cousin333 (#1104) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Még mindig hetente frissítenek?

(#1106) erdoke válasza l@czko (#1095) üzenetére


erdoke
titán

Nyomj egy refresht/frissítést.

A legjobb aláírás a héten

(#1107) RedAnt válasza cousin333 (#1104) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ami tetszik: eddig (ubuntuban) a menü betűi elég csúnyák voltak, bármit állítottam be, ebben a verzióban már azok is szép élsimítottak.
Viszont azt jól látom, hogy ezzel a verzióval nem kompatibilisek a 8.5x-es magyar fordítások? eddig (tp2-vel) működtek szépen, most hibát dob ha ki akarom választani őket...

╚╦╦╦

(#1108) Fori23 válasza RedAnt (#1107) üzenetére


Fori23
őstag

Tessék [link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1109) RedAnt válasza Fori23 (#1108) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Kössz :)

╚╦╦╦

(#1110) Vincsó válasza Fori23 (#1108) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ezt hova is kell bemásloni hogy magyar legyen? :B

(#1111) cousin333 válasza [HUN]Tyson (#1105) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, kivéve, amikor nem :). Egyszer volt, hogy másfél hét után jött, néha meg pl. szerdán (is), noha általában pénteken szokták kiadni.

Opera 9 beta változásai a 8.54-hez képest: [link]

"We spared no expense"

(#1112) cousin333 válasza Vincsó (#1110) üzenetére


cousin333
addikt

Mindegy... Célszerű a fő telepítési könyvtárba tenni. Aztán Tools -> Preferences -> General fül. Legalul a Language-nál: Details..., majd legfölül megmutatod neki a letöltött nyelvi file-t.

RedAnt: Jól láttad, hogy nem kompatibilis, mert folyamatosan állogatják/változtatják.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1113) fridaycs


fridaycs
tag

Hi!

Az opera levelezőjébeen be lehet állítani azt, hogy küldjön értesítést ha megnyitotta a címzett a levelet?

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#1114) cousin333 válasza fridaycs (#1113) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy tudom, nem lehet ilyet.

Újabb Opera build :): [link]

"We spared no expense"

(#1115) fridaycs válasza cousin333 (#1114) üzenetére


fridaycs
tag

aaa...
de kár... :O

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#1116) cousin333


cousin333
addikt

Nézegetve egy másik oldalon az Opera 9 bétájának megjelenéséről szóló cikket, az illusztrációk között az alábbi screenshootot találtam: [link]. Amin megakadt a szemem, az a címsávban jobb oldalt található csillag. Ez a korábbi verziókban a könyvjelzőként való elmentésre szolgált, de a 9-esben (legjobb tudomásom szerint) nem volt megtalálható. A kérdés, hogy akkor hogy kerül oda megint? Visszarakták? A highlight funkció alapján ez valóban a 9-es verzióról készült kép, nem csak ''illusztráció''. Be lehet valahol kapcsolni ezt a funkciót (nem igazán találtam ilyen beállítási lehetőséget)?

Érdekesség, amit a changelogban találtam: Ha a küldendő e-mail-nek nincs kitöltve a tárgy mezője, akkor elküldéskor figyelmeztet. Milyen figyelmesek :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1117) LukE válasza cousin333 (#1116) üzenetére


LukE
veterán

erdekes. nekem vagy nincs ott semmi, vagy a defaktosztenderd RSS logo van, ha van RSS feedje az oldalnak.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1118) l@czko


l@czko
tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy nem reagáltam hamar, de lakásvásárlás közepén vagyunk.

Köszi a válaszokat !!
Biztos nálam van a gond, mert ma a UPC honlapja is kissé hiányosan jött be a 8.54-el. :(
Mindegy, mert a 9beta-val meg szépen jön.:)

Tesztelgetem és - szerintem - nagyon szépen dolgozik.



[Szerkesztve]

(#1119) MarKoo


MarKoo
őstag

Ha törlöm az ''előzményeket'' akkor valóban törli a beírt címeket meg a többit, azonban ha kilépek az Operából és ismét elindítom akkor visszajönnek a címek, viszont nem az összes, csak néhány régi. Van valakinek vmi ötlete? :B

(#1120) fradi81


fradi81
veterán

Van egy oldal hotdog.hu - egyik böngésző se kezelte tökéletesen minden funkcióját a lapnak, elég durva, se opera, se firefox se mozilla se IE. Nem értem miért nem lehet normális böngészőket gyártani :)

moto g72, Ninebot d28e

(#1121) MUŁĐER válasza fradi81 (#1120) üzenetére


MUŁĐER
addikt

arra nem gondoltál hogy nem a böngésző hibája hogy szarul van megírva az oldal?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#1122) koxx válasza MarKoo (#1119) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Próbálj meg ccleanerrel [link]egy teljes takarítást

(#1123) MarKoo válasza koxx (#1122) üzenetére


MarKoo
őstag

Próbáltam. Ugyanúgy megvan pl. az anandtech 2006.03.09-es dátummal. :U

(#1124) koxx válasza MarKoo (#1123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

érdekes, esetleg cookies4.dat törlése?

(#1125) cousin333 válasza MUŁĐER (#1121) üzenetére


cousin333
addikt

Arra nem gondoltál, hogy a smiley a végén nem véletlen? :)

"We spared no expense"

(#1126) cousin333 válasza MarKoo (#1119) üzenetére


cousin333
addikt

Tools -> Delete private data sem segít? Nézd meg a Details részt és jelöld ki az összes historyra vonatkozó dolgot.

"We spared no expense"

(#1127) MarKoo válasza cousin333 (#1126) üzenetére


MarKoo
őstag

Ez sem talált. :U Szerintem vudu medzsik. :(

(#1128) bobsys


bobsys
addikt

RSS-t beállítottam, de csak a hírcsatornák menübern van benne. Kilehet valahogy pakolni a fősávra gombként? Vagy külön, külön minden rss-t menüpontként?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1129) cousin333 válasza bobsys (#1128) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem nem sikerült...:(

"We spared no expense"

(#1130) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Feltettem az Opera 9-t, de van egy gondom: importáltam a könyvjelzőimet a 8.54-ből de ha rányomok a könyvjelzőkre nem azok jelennek meg hanem csak az alapértelmezett kjelzők, illetve megjelennek de a trash alatt. Mi lehet a gond?

Romani ite domum.

(#1131) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Megoldottam. Tök jó ez a 9-es.
Importáltam a leveleimet, könyvjelzőimet, jelszavaimat és hibátlanul müxik.
Eddig bongészés közben sem volt gond vele. Tetszik na.

Romani ite domum.

(#1132) Gtxtt


Gtxtt
tag

Hello!
Az Opera 8.54-es verzió nem kezeli jól a jelszavakat.A mágus gomb sem működik. A 8.53 verziót frissítettem.Pl.:a Prohardveren beírom a felhasználónevet és a jelszót->kiírja,hogy a ''belépés sikeres stb.'' de a fórum helyett a főoldal jön be.Mintha be se jelentkeztem volna. :U Ugyanakkor az IE-vel működik.Találkozott valaki ehhez hasonlóval?

[Szerkesztve]

''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

(#1133) REDeath


REDeath
őstag

vki segítsen pls. amikor fel akarom installálni az operát ujraindul az explore.exe
máskor is eljátssza de az opera telepítésénél hibát se jelez csak ujraindul a explorer.exe

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1134) cousin333 válasza REDeath (#1133) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem úgy tűnik, ez nem az Opera hibája. Talán az Azonnali kérdések órája [link] topicban gyorsabban kapsz szakszerű segítséget.

"We spared no expense"

(#1135) cousin333


cousin333
addikt

Új Opera weekly, build 8393: [link]

Eddig egy komoly újítást találtam, a widgetek kezelése drasztikusan megváltozott (konkrétan: saját menüpontot kapott), úgyhogy aki kiismerte az eddigi megoldást, az kezdheti elfelejteni ;]. Bizonyos szempontból visszalépésnek érzem a dolgot...

+ mindenféle hibajavítások (changelog a fenti linken)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1136) paramparya válasza Gtxtt (#1132) üzenetére


paramparya
őstag

Nincsenek a cookie-k kikapcsolva, vagy nagyon korlátozva?

(#1137) cousin333


cousin333
addikt

Még mindig nincs megoldva a layout probléma, ha 300 hsz-t jelenítek meg egyszerre a PH-n :O.

Ezen kívül kezd kissé kusza lenni a menü és a beállítások rész :(. Össze-vissza, logikátlanul vannak a lehetőségek. Miért nem lehet egységesebben megcsinálni? Például miért nincs a Mail menüpont alatt a Mail beállítási lehetősége, miért a Tool-ba kellett tenni? Miért nincs egyetlen egységes beállítási menüpont? Onnan megnyílhatna egy ablak, ahol bal oldalt tetszetős piktogrammal ellátott gombok segítségével választhatnánk a főbb lehetőségek (pl. böngészés, kinézet, levelezés...) között, mire a jobb oldalon megjelenne egy ablak, ahol - mondjuk tabok segítségével alfejezetekre bontva - be lehetne részletesebben állítani amit akarunk. A legszélső tab mindig az Advanced lenne, ahol a guruk meghekkelhetnék (az adott témakörben) azokat a beállításokat, amikre az átlag usernek nincs szüksége. Nem olyan bonyolult, ha logikusan van felépítve :).
Vagy lenne egy Tools menü, ebbe mehetnének a widget menüpontok is a Notes, Transfers... stb. mellé. És lenne egy Settings menü, ahol a menüpontok pl. a Megjelenés, Tabok beállításai, Böngésző beállításai, Mail beállításai... stb. lehetnének.

Na, kiírtam magamból :). Vélemények?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1138) erdoke válasza Gtxtt (#1132) üzenetére


erdoke
titán

Nálam nincs eltérés a 8.53 és a 8.54 között, mindkettő problémamentes.

A legjobb aláírás a héten

(#1139) cousin333 válasza cousin333 (#1137) üzenetére


cousin333
addikt

A fentiek állnak az Opera:config nevű okosságra is. Nézzétek meg például az ''SVG'' és a ''User prefs'' menüpontok között fennálló ordító aránytalanságot.

Tudom, írjak jobbat... De fogjátok fel ezt építő jellegű kritikának (vagy arról való vitának).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1140) cousin333 válasza erdoke (#1138) üzenetére


cousin333
addikt

Persze, mert a két verzió között minimális az eltérés: [link]. Vagy legalábbis elvileg... Ezek szerint neki betett.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1141) LukE válasza cousin333 (#1137) üzenetére


LukE
veterán

8.53, es 9.franctuggyamennyivel is tokeletes 300 hsz-al. Uj menuket (meg uj shortcutokat) nekem is keresgelnem kell neha. Vissza kene szerkesztgetni olyanra, mint a 8.xx-ben, csak arra mar lusta vagyok :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1142) birno


birno
addikt

Sziasztok!
Az beállítható, hogy a fejlécben ne irja ki előre, hogy Opera böngésző, csak az oldal nevét?

(#1143) LukE válasza birno (#1142) üzenetére


LukE
veterán

Jelen pillanatban azért van az oldal fejlécében az, hogy ''Opera böngésző'', mert az a topik címe, és azt állítja a weboldal ''title''-nek. Szóval minden böngészővel így néz ki :)
Ha máshova mész, más lesz ott :DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1144) birno válasza LukE (#1143) üzenetére


birno
addikt

Utána már rájöttem, csak előtte meg a méretet írta ki s nem tudtam mi az,majd itt a topikban megtaláltam, kikapcsoltam, aztán meg ezt a szöveget adta s hirtelen nem kapcsoltam.
Ez mekkora égés. :B :D

(#1145) cousin333 válasza LukE (#1141) üzenetére


cousin333
addikt

Legyepáltam a teljes Opera9 könyvtárat, az írmagját is kiírtottam (majdnem), újratettem, és rossz maradt :(. A 8.54-essel nekem sincs ilyen gondom.
Te használtad az újfajta telepítőt?

"We spared no expense"

(#1146) birno


birno
addikt

Most egy komoly kérdés.
Hogyan lehet beállítani, hogy kilépéskor rákérdezzen a lapok bezárására?

[Szerkesztve]

(#1147) ~DD~ válasza birno (#1146) üzenetére


~DD~
tag

Üdw! A legújabb bétában: Tools / Preferences / Advanced / Browsing / Confirm exit (legalul)

All of this has happened before, and will happen again.

(#1148) birno válasza ~DD~ (#1147) üzenetére


birno
addikt

Aha, a 8.54-ben ez nem működött nekem, köszi.


[Szerkesztve]

(#1149) birno


birno
addikt

A profil áthelyezéséhez csak az opera6.ini-t kell szerkeszteni?
Mert azt megtettem mégse azt látja alapértelmezett directorynak a névjegynél amit megadtam, hanem az alap documents and settingset.
Mit kell még átállítani?

(#1150) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Feltettem ezt a 9 beta 8393 buildet.
A régebbivel x óra böngészés után 60 mega körül volt a mem használat, ezzel meg 90 körül.
Nem örülök:(((

Romani ite domum.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.