Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ABnormal


ABnormal
őstag

Bővebben: link

:( opera 8... pedig már évek óta operát használok...másnál is ilyen?

(#402) LukE válasza Sil (#394) üzenetére


LukE
veterán

egy idealis vilagban valszeg mukodne is elsore, de polo a PH! keresojet nem sikerult klikk&pléj beallitani. Kereses helyett csak a ''http://prohardver.hu/rios3_redir.php?act=search''-et jegyezte meg. Persze utolag meg lehet szerkesztgetni, de akkor mar kb. ugyan ott vagyunk...
Lassunk egy gúglt: 50 talalat/lapot megjegyezte, de hogy gorogul keressen, vagy az also blokkban talalhato opciokat mar nem. Szerkesztgetessel persze ezt is meg lehet csinalni tokeletesre...
(latom a searchplugins konyvtarat, meg hogy azzal is lehet erdekes dolgokat csinalni)
Kozel sem tokeletes:)

(most nem szedek elo egy hmm, sacc/kb nehany evvel ezelotti operat, hogy megnezzem, hogy megis miota van ez benne ez a lehetoseg. Mozilla/FF oldalon szinten nem tudom.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#403) koxx válasza ABnormal (#401) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem akkor csinált hasonlót amikor a tűzfalban bekapcsoltam az AD szűrést

(#404) ABnormal válasza koxx (#403) üzenetére


ABnormal
őstag

igazad volt!!! köszi :D

(#405) LukE válasza koxx (#403) üzenetére


LukE
veterán

lassu vagyok...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#406) Sil válasza LukE (#402) üzenetére


Sil
senior tag

Ez keresőtől függ, de épp erre van a második módszer, hogy beállítod, végrehajtod a keresést és úgy veszed fel. Az Operás verziónál se a kisujjadból rázod ki, hogy mi a link...

A searchplugins mappa a beépített keresőmezőhöz tartozó keresőpluginokat tartalmazza, olyanokat lehet pl a mycroft.mozdev.org-ról telepíteni, meg pl a SZTAKI szótáraihoz is vannak ilyen pluginok (Bővebben: link), de csinálhatsz is sajátot (én pl az SG fóumkeresőjéhez csináltam anno). De ez csak a GET-et használó keresőknél használható.

Meg persze van több különféle, kereséssel kapcsolatos kiterjesztés is, amivel még tovább lehet alakítani rajta.

[Szerkesztve]

(#407) LukE válasza Sil (#406) üzenetére


LukE
veterán


nagyon off: POST-ot hasznalo kereso/kereso szerunek tuno akarmi?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#408) Sil válasza LukE (#407) üzenetére


Sil
senior tag

Pl ha jól emlékszem, a rovidites.hu keresője valami ilyesmi...

(#409) Bash válasza tildy (#399) üzenetére


Bash
őstag

Nem tévedés, nem elírás, és nem javítom, maximum majd kiegészítem ezzel a hozzászólással.

Kétféleképpen lehet Opera-t telepíteni, egy felhasználóra ill. több felhasználóra. Egy felhasználó esetén a következő lesz az elérési út: C:\Program Files\Opera8\profile\.
Több felhasználó esetén így alakul: C:\Documents and Settings\User name\Application Data\Opera8\profile\.
Az Opera8 helyett természetesen lehet Opera vagy akár HupikékTörpikék is ha azt adod meg, de alapértelmezettként a 8-as Opera az Opera8 könyvtárat ajánlja fel, és ennek szellemében készítettem a leírást is.

És mint ős-Operás tessék elszégyellni magad, mert ezt kisujjból kellett volna kiráznod! ;]

http://bashtravel.com/

(#410) tildy válasza Bash (#409) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát figy, telepítettem már pár opera 8ast (beta valtozatot is), és eddig egy kivételével mind az opera, és nem az opera8 könyvtárat ajánlotta fel alapból.
Na gondoltam biztos ott van, a doc and settingsre nem is gondoltam
:(((
Alapból a program filesban lkerestem, honnét tudhattam volna, hogy nem ott van?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#411) Bash válasza tildy (#410) üzenetére


Bash
őstag

Ok, akkor még egy kis kiegészítés:

Tiszta install-nál a default telepítési könyvtár a C:\Program Files\Opera8\, ha korábban már volt fenn Opera-d, akkor azt a könyvtárat fogja felajánlani.
''Alapból a program filesban lkerestem, honnét tudhattam volna, hogy nem ott van?'' - ilyenkor meg legelső dolog: Help -> About Opera és ott a Paths alatt megtalálsz minden lényeges elérési utat.

http://bashtravel.com/

(#412) tildy válasza Bash (#411) üzenetére


tildy
nagyúr

Igayad van egyébként, cska nem jutott eszembe.
Én ha valamit olvasok (doksit...) akkor az ilyesmit ott nézem, ahol a doksi is írja.
Főleg hogy ez nem opera feature, hanem teáltalad kreált.
(Bocs hogy beleszóltam, de ha már doksi, akkor legyen fullos....)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#413) tildy válasza tildy (#412) üzenetére


tildy
nagyúr

A doksi szót értsd a leírásodra.

(Pl. ha egy linuxos manual azt írja, hogy mondjuk a /etc/apt/sources.list , akkor én nem egy /opt/xyz könyvtárban fogok kutakodnia fájl után...... )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#414) lamadou válasza LukE (#393) üzenetére


lamadou
senior tag

hmmm... ez tetszene, csak nem megy
opera 8.01 alatt próbáltam a TV műsort beállítani. nem sikerült ha csak cósimán p 1 -et artam akkor bejön a www.p1.com, ha így: ''p 1'' akkor ez opera:illegal-url-3 (Csak opera alatt müxik)

(#415) tildy


tildy
nagyúr

Reélem ezt a 7624es verziót nem fogják még rendesbe kiadni.
Ma raktam fel, eddig 5* szállt el.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#416) LukE válasza lamadou (#414) üzenetére


LukE
veterán

ha beirtad, hogy >>p 1<<, es azt valaszolta, hogy www.p1.com, akkor nem jo search.ini-t modositottal.
Nekem is ketto volt, a \Opera\search.ini -t egyszeruen toroltem, a \Opera\profile\search.ini -bol keszitettem egy masolatot, es azt turkaltam tovabb. Ha ketto van, akkor az egyiket tuntesd el, a masikbol keszits egy masolatot (legegyszerubb search.ini.eredeti vagy hasonlo neven) Egy friss kopi-paszta:


[Search Engine 16]
Name=&Port.hu TV musor
Query=
Key=p
Is post=0
Has endseparator=0
Encoding=utf-8
Search Type=7
Verbtext=17063
Position=-1
Nameid=0
URL=http://port.hu/pls/tv/tv.prog?i_days=%s&i_ch=1&i_c_ch=0ď_2C&i_c_type=0ď_2C&i_ch_nr=3


Ja, es persze olyankor modositsd, amikor az Opera nem fut! (vagy minimum allitsd le, mentsd el a filet, es mentes utan inditsd az Operat ujra!

Tildy-> nekem toketeltesen megy. Megette a konyvjelzoimet, majd 5500 levelem, 2500 newsfeed-et gond nelkul, most is van vagy 15 ablak megnyitva.
Egyedul a Breeze skin kulonbozo verzioival csinal eleg nagy baromsagot: egyszeruen az ablak hatarain kivul kezdi el megjeleniteni a kepet???


Sil-> bookmarkokhoz ''nick'' rendelese mar eleg reg benne van az operaban is. De azzal nem mukodik a kerese (%s az URL-ben). De amig nem mondtad, hogy FF-ban igy (is) lehet keresgelest csinalni, eszembe se jutott. Keresni en keresovel szoktam, nem konyvjelzovel:)
egyebkent csak Bash leirasan felbuzdulva leirtam valamit, amit mar nehany eve hasznalok (bar a port.hu-s most jutott eszembe). A celom pedig csak annyi volt, hogy bemutassam, hogy a keresot nem csak keresesre lehet hasznalni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#417) Sil válasza LukE (#416) üzenetére


Sil
senior tag

Na igen, csak egy könyvjelzőt könnyebb szerkesztgetni, mint egy fájlt, ezt a kevésbé haladó felhasználók is meg tudják csinálni. ;) (A könyvjelzők amúgy elég sok mindenre jók tudnak lenni, pl a bookmarkletek is speciális könyvjelzők - és azokból van mindenféle böngészőhöz... Pl régebben, amikor még nem használtam külön kiterjesztést a weboldalak számomra ismert nyelvre fordításához, akkor bookmarklet-ek segítségével csináltam ezt.)

[Szerkesztve]

(#418) LukE


LukE
veterán

ja, search.ini kusztomizalo progi:Bővebben: link Van benne jopar elore definialt magyar kereso oldal is.


Sil-> igen, vannak jo dolgok a FF-ban, es amikor nezegettem az altalad emlitett dolgokat egyszer sem kaptam tole idegrohamot, de meg mindig messze all attol, hogy komolyan ujra foglalkozzak a valtas gondolataval.
Ja, egyebkent valszeg szemely fuggo, de en nagyobb valoszinuseggel toltok el fel orat .ini fileok turkalasaval, mint kulonbozo kiegeszitesek/pluginek toltogetesevel/probalgatasaval.


ja, Tildy most uj helyre telepitettem, mert a regi helyen vagy harom 8.beta volt egymasra telepitve. Szerintem probald meg te is uj helyre rakni, ha most nem ugy lenne.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#419) Sil válasza LukE (#418) üzenetére


Sil
senior tag

Nem is mondtam, hogy válts, mert mind a kettő jó progi, kinek mi jön be. De pl ez most pont nem olyan dolog volt, amihez bármilyen kiterjesztés kellett volna.

(#420) LukE válasza Sil (#419) üzenetére


LukE
veterán

nem mondtad, de elegge hitterites kinezete van nemely hozzaszolasodnak (no offenz:) )
Nem pont a FF kiterjesztesekre gondoltam, hanem ugy altalaban barmihez kiegeszitok (legyen az extension, plugin, bookmarklet, akarmi) vadaszatara nincs sok kedvem. Operahoz sem igazan keresgeltem, ha eppen eszembe jutott valami, azt megcsinaltam/megkerestem, de alapvetoen hasznalom, pofozgatom/bovitgetem. Es ugy alt. nekem eleg jo az opera ahogy van. (es haszanlom eleg sok beepitett funkciojat)
De ez mar elegge off, szoval tavabbiakat szerintem max mailban

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#421) Sianis


Sianis
addikt

Nyami!

Kipróbáltam az Operát! Nagyon jó a hangzás ám! :) Nincsenek félre csúszott flashek, minden csodaszépen megjelenik rajta, mint IE-n, és olyan biztonságos akár Firefox. Megtartom. Ez mostmár biztos! :)

(#422) LukE


LukE
veterán

Hogy valami hasznosat is írjak: POST-os ''keresők'' is működnek, kipróbálni a Wigwam felderítő varázslatával próbáltam (Bővebben: link).
Különösebb bonyolultság nincs benne (Sil, ez hogy megy FF alól? :D j/k), a dolgunk mindössze annyi, Is post=1 legyen, és ki kell tölteni a Query= sort a HTML oldalból kiszedett adatok alapján.


[Search Engine 19]
Name=Wigwam felderito varazs
URL=http://wigwam.sztaki.hu/varazslatok/kombinalt.php
Query=queryType=all&target=%s
Key=wig
Encoding=utf-8
Is post=1
Has endseparator=0
Search Type=7
VerbText=17063



Ez a ''Full service''. Ha ennek csak egy része kellene, akkor a ''queryType='' mögé ''lookup'', ''dig'', ''wwwhois'', ''arin'', ''p'', ''tr'', vagy ''all'' kerülhet (a weboldalon így vannak sorban).
Az ''&target=%s'' pedig talán egyértelmű.

(hogy mire jó ez: megmondja, hogy egy IP cím vagy domain név kihez-mihez tartozik.
Használata jelen esetben: új ablak, wig és egy CTRL-D (merthogy a ctrl-d egy ctrl-v + enter-nek felel meg), ha a vágólapon van a kérdéses IP vagy domain név.)

(csak queryType=all-al probaltam ki, de csak mukodik a tobbi is. Igazsag szerint az egeszet csak a proba kedveert csinaltam, hogy tenyleg azt takarja-e az IsPost= sor, amire gondoltam)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#423) LukE válasza Sianis (#421) üzenetére


LukE
veterán

egészségedre:)

azert az az ''olyan biztonságos akár Firefox'' mar csak az idorend miatt sem az igazi:))

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#424) Sianis válasza LukE (#423) üzenetére


Sianis
addikt

Az lehet, viszont még mindíg jobb, mint az IE, és funkciókban majd oly gazdag, mint a Tűzróka. Tesztelgetem egy kicsit ezt is, hogy ilyet is lássak, viszont mivel nem ingyenes, ezért le fog kerülni a gépről, és vissza a kissé fapados Firefoxhoz. Érdekes, hogy Operában jó a megjelenítés, Firefoxban meg általában nem tökéletes...

(#425) Nimrod válasza Sianis (#424) üzenetére


Nimrod
addikt

Opera is ingyenes, csak a shareware változatban muszály eltűrnöd a reklámblokkot, ami pl. engem egyáltalán nem zavar és nincs is útban.
Firefox alatt a karakterek kezelésével volt gondom. A PH! pl. nagyon ronda volt Firefox alatt, Operával viszont semmi gondom. Leszámítva az IE-buzi oldalakat... :(((

(#426) Sianis válasza Nimrod (#425) üzenetére


Sianis
addikt

Én most ilyen böngésző tesztelő estet tartok! Most próbálom ki a Netscape-t. Ajánlajtaok még neves, minőségi böngészőket, mert hirtelen nem jut más az szembe.

(#427) Nimrod válasza Sianis (#426) üzenetére


Nimrod
addikt

Mozilla, Conqueror, Szafari (Mac only)

(#428) cousin333


cousin333
addikt

Kpróbáltam a programot, és egész jól tudok keresőmotorokat hozzáadni. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e két paramétert megadni neki (pl egyik a szó, másik a min. méret), tehát, hogy két különböző mezőbe helyettesítsen?

"We spared no expense"

(#429) pojakcs


pojakcs
senior tag

Negatívumok:

- Nehéz volt megszokni, hogy itt már a kis fülön van a bezáró x és nem ott, ahol régen volt. Alapvetően jó ötlet, de könnyű mellényomni, ha sok ablak van már nyitva.


Nincs erre valami megoldás? Mármint hogy visszakerüljön a 7.5-ben megszokott helyre.

Üdv: Csaba

(#430) Bash válasza pojakcs (#429) üzenetére


Bash
őstag

Preferences -> General -> Show close button on each tab
Pipa ki, OK.

http://bashtravel.com/

(#431) pojakcs válasza Bash (#430) üzenetére


pojakcs
senior tag

Köszönöm! Ezt szoktam meg ,nehéz lenne egy új beállításra átszokni, pláne a családom laikusabb tagjainak.

Üdv: Csaba

(#432) Sil válasza pojakcs (#429) üzenetére


Sil
senior tag

Szerintem teljesen fölösleges is a tabokra tenni az X-eket, amikor simán középső egérgombbal is be lehet őket zárni...

Viszont nekem is lenne egy kérdésem, amin filózok már egy ideje: a fülek sávját hogy lehet áttenni a a Címsor alá, azaz úgy, hogy közvetlenül a weboldal fölött legyen (ahol logikus lenne)?

(#433) LukE válasza cousin333 (#428) üzenetére


LukE
veterán

tudtommal nem.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#434) LukE válasza Sil (#432) üzenetére


LukE
veterán

máuz gesztúrák mire vannak?:)
kozepso gombon nekem az open in background van. Meg a kozepso gombra bejon fol-le mozgas, ha eppen lusta vagyok gorgetni.


''workaround'': customize, main bar-t be, huzd at arra ami kell, es kapcsold ki az address bar-t.

...Rájöttem, hogy hogy akarod, de eltartott egy darabig.
Igazság szerint már gondolkodtam rajta, hogy kikapcsolom a fülek megjelenítését ahogy van, mert úgyis jobbgomb-nyomvatart+görgetés-sel váltok oldalt. Meg úgyis mindíg teli van, úgyhogy legtöbbször csak az oldalak ikonja látszik (1280-ban:) )

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#435) Sil válasza LukE (#434) üzenetére


Sil
senior tag

Mouse Gestures-t nem szeretem, kipróbáltam, de ki is szedtem a Firefoxból, nem kell nekem ilyen, nem jött be. Középső egérgomb a linkeken csinálja azt, hogy megnyitás a háttérben (+ üres helyen görgetés, ha épp úgy van beállítva), de ha magára a fülre kattintasz vele, akkor azzal becsukja az adott fület - ez a legtöbb böngészőben alapból így műxik, ahogy eddig láttam, az Opera sem kivétel.

Megpróbáltam ezt a Main Bar-os cuccot, de nem jó, mert akkor meg még nagyobb lesz a reklámok helye (ráadásul a Google reklámok helyett hülye villogós bannereket jelenít meg), és ki se férnek az áthúzogatott gombok + a Címsor (illetve a Címsor eléggé használhatatlan méretű lesz az én kis 800x600-as monitoromon). Na, most sikerült valahogy elérnem, hogy többsoros legyen, így most normálisabb a Címsor mérete, de így meg továbbra is ott a vacak villogó banner, meg továbbra is túl sok helyet foglal az egész. (Pedig Könyvjelző Eszköztárat még nem is csináltam. Firefoxban ennél kevesebb helyen még az ötnapos időjárás-előrejelzés meg a többi kutyafüle is kifér. Hmm... A fenti menü sávjába semmit nem lehet rakni? Na mindegy, végülis nagyon úgyse használom, csak tesztelésre, de azért jó lett volna egy kicsit kényelmesebb elrendezés.)

(#436) Gh0sT válasza LukE (#434) üzenetére


Gh0sT
addikt

A mozdulat parancsokat hol a rákban tudom átdefiniálni? Konkértan jó az amit használsz: középső gomb = megnyitás háttérben.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#437) koxx válasza Gh0sT (#436) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

eszközök/beállítások/speciális/billentyűparancsok/egér beállítás/szerkesztés

(#438) opr


opr
veterán

nekem o/a 7.5 van, szerintetek érdemes letölteni a 8-ast?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#439) LukE válasza Gh0sT (#436) üzenetére


LukE
veterán

preferences/advanced/shortcuts/middle click options. De ez nem mozdulat, csak rá kell középső gomolni a linkre.


Sil-> ja, később jöttem rá, eddig erről sem tudtam, de így kevesebbet kell mozgatnom a kurzort. mar mastol is hallottam, hogy a FF-os megvalositasa nem a legjobb;]
(tudom, hogy tobb ext. is van ra, egyik biztos jo)

800x600? Akkor ertem, hogy miert tunsz frusztraltnak:DDD
File meg hasonló menük mellé? Nem, tényleg jó lenne néha oda pakolni.
Könyvjelző eszköztár? ctrl-2:) (bal panelen majilok helyett beugranak a bookmarkok.) Gyakrabban használtaknak meg van ''nick''-je.
Attól függ, hogy ki hogy használja...

szerk: milyen idojaras-jelentest hasznalsz?

szerk3: Opr: ja:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#440) Sil válasza LukE (#439) üzenetére


Sil
senior tag

Van rá több kiterjesztés is, valószínűleg kb ugyanaz, mint az Operás mouse gesture-ök, végülis a mozdulatok nyilván ugyanazok. Meg pl az All-In-One Gestures-ben saját mozdulatokat is lehet definiálni az alapértelmezettek mellett. Nem az a baj, hogy béna lenne, csak az én böngészési szokásaimhoz nem illik, nem használom. Mint ahogy pl billentyűkombinációkból se használok túl sokat.

Bizony, 800x600, nem túl nagy a képernyőm és elég rossz a szemem (1024x768-at is próbáltam, de pár percnél tovább egyszerűen nem bírja a szemem).

A menük mellé azért gondoltam, hogy jó lenne odarakni, mert ott még van egy csomó üres, kihasználatlan hely. Firefoxban pl odapakoltam a FoxyTunes gombjait, pont elfér.

Oldalsávot én nem igazán használok (800x600, ugye), de a leggyakrabban használt könyvjelzőimet az eszköztáron tartom, úgy egyszerűbb nekem. A többi fontosabb könyvjelzőnek meg persze van rövidítése nálam is.

Időjárás-előrejelzésre a jó öreg ForecastFox kiterjesztést használom, bár most épp azon gondolkozom, hogy downgrade-elem egy korábbi verzióra (a 0.7.1-re), ami még a weather.com adatait használta, mert az újban ugyan több magyar város van, de nem tűnik annyira pontosnak. Ez tölti ki a Könyvjelző Eszköztáram másik felét, ahol épp nem lennének könyvjelzők.

(#441) tildy


tildy
nagyúr

Bash csak ennyit szeretnék mondani :R:R:R:R:R
Amióta megcsináltam ezt a kis ph codes dolgot, szinte állandóan használom. Kivéve a smileykat:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#442) canniball válasza koxx (#276) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez működik 7.51-n is? (Próbálkoztam vele de nem jött össze és nem tudom hogy én voltam béna vagy csak egyszerűen nem működik ezzel.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#443) Bash válasza canniball (#442) üzenetére


Bash
őstag

Természetesen működik, mivel a hozzászólás születésekor még nem is volt Opera 8-as.
Bővebben: link
Installation-nál részletesen le van írva, hogyan kell működésre bírni, rém egyszerű.

tildy!
Köszönöm. A smiley-khoz oda is tettem megjegyzésbe, hogy nem sok gyakorlati haszna van.

http://bashtravel.com/

(#444) canniball válasza Bash (#443) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát az ini file módosítása nekem már nem olyan egyszerű. :B Hogy is kéne csinálni? (A mintával nekem nem működik.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#445) LukE


LukE
veterán

ja, /profile/ua.ini-t ugyi ismeri mindenki?
ha nem, Bővebben: link.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#446) Sil válasza LukE (#445) üzenetére


Sil
senior tag

Azért a nestle.hu -n kívül nem igazán találkoztam eddig olyan oldallal, ami nem engedi be az alternatív böngészőket, ráadásul úgy, hogy közben tökéletesen működne velük...

(#447) Bash válasza canniball (#444) üzenetére


Bash
őstag

Gondolom az installálással nem volt gondod, valószínűleg nem javítottad az elérési utat a mintafájlban. Semmi ördöngősség, nyisd meg notepad-del, keress rá a Flashget szóra, és az utána következő ''c:\Program Files\Opera75\Plugins\OperaGet.exe'' elérési utat módosítsd értelemszerűen. Nyilván az Opera75 rész nem stimmel, összesen 5 helyen kell korrigálni.

Sil!
Csak hogy néhányat említsek:
- Bank of America Online Banking: Bővebben: link, a bejelentkező mezőkben még a Wand használatát sem engedélyezni, persze ezt is meg lehet kerülni ;);
- U.S. Bank: Bővebben: link;
- My Yahoo!: Bővebben: link
- hallottam, hogy GMail-lel is akadnak gondok.
Ez csak néhány példa, de olyan oldal pedig rengeteg van, amelyik másképpen jelenik meg IE és Opera alatt.

http://bashtravel.com/

(#448) Sil válasza Bash (#447) üzenetére


Sil
senior tag

- banki oldalakon gondolom, nem véletlenül tiltják le a jelszó megjegyzését...
- My Yahoo-val mi a gond? Nálam tökugyanúgy néz ki... azt tudom, hogy a Yahoo Mail hajlamos IE-only javascriptet használni (ezért pl Firefoxban kiterjesztés kell, ha valaki formázgatni akarja a szöveget), de az ilyeneken nem segít egy useragent-hamisítás...
- GMaillel azért voltak gondok, mert az Opera korábban (az Opera 8 előtt) nem támogatta a XMLHttpRequest-et (és úgy tudom, még a bevezetése után is elég bugos volt a béta verziókban, nem tudom, most milyen), ami egy egyre népszerűbb, gyakran használt módszer. A Google különösen szereti használni az újabb projektjeiben (pl Gmail, Google Maps, meg persze a Google Suggest Bővebben: link). IE-ben viszont ezen kívül még asszem ActiveX-et is használ a Gmail, szóval ezen se segített volna, ha átállítod a useragentet.

(#449) canniball válasza Bash (#447) üzenetére


canniball
nagyúr

Így csináltam:
1, a copy og.dll, og_install.bat, operaget.exe file-okat bemásoltam a c:\program files\opera75\plugins\operaget mappába
2, elingítottam az og_install.bat-ot, elsőre nem sikerült, másodikra kiírta hogy rendben
3, bemásoltam a mymenu.ini-t a c:\program files\opera75\defaults mappába (itt van az eredeti standard_menu.ini is), átírtam az operaget.exe-hez tartozó hivatkozásokat (csak annyi nem stimmelt, hogy én létrehoztam neki az operaget könyvtárat)
4, elindítottam az operát-> tools-> beállítások-> eszköztárak és menük, itt pedig a menübeállításnál nem látszik a MyMenu, csak az eredeti Opera Standard Menu.

Mit csináltam rosszul?:F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#450) balco


balco
aktív tag

Bővebben: link
Ehhez mit szóltok? Ez sem túl szép Operával!
Épp térítem a családot, hogy használjanak Operát, és erre jön ez az oldal! :O:O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.