Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Viktor0610 válasza cousin333 (#1199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért szeretem így, mert utálom, h. az összes program 978236487236 különböző helyre menti a dolgait.
Így legalább e kettő egy helyre megy.
Köszi a segítséget. :R

Samsung Galaxy A54

(#1202) twollah válasza Viktor0610 (#1201) üzenetére


twollah
nagyúr

Azert a Firefox sem ment sok helyre.

De ez egy masik topic temaja.

(#1203) Dexter68


Dexter68
addikt

Azt tudja valaki, hogy a Google Analytics [link] grafikonjait miért nem látom Opera alatt?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1204) cousin333 válasza Dexter68 (#1203) üzenetére


cousin333
addikt

Biztos jó dolog lehet, de én nem tudom megnézni, mert regisztrálni kell, vagy mi a szösz. Egyébként meg próbáld meg az Identifiert átállítani (F12, aztán Identify as Mozilla/IE), bár nem fűzök sok reményt hozzá. A Google cuccai először IE altt jók, aztán FF alatt, aztán (talán) Opera alatt. Így volt ez a GMail-el, és így van most a Google Calendar-ral is. Ez utóbbi IE és FF alatt jó, Opera alatt nem tökéletes...:( Ez van, a kicsiség átka :(((

"We spared no expense"

(#1205) Dexter68 válasza cousin333 (#1204) üzenetére


Dexter68
addikt

Télleg jó. A reg. abból áll, hogy a jelenlegi gmailos accountoddal küldesz nekik egy érdeklődést, és ha lesz hely, akkor értesítenek. Ez 1-2 hónap.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1206) Senior tag válasza twollah (#1200) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Annyira nem volt lassú a 8.5x Opera sem, hogy áttérjek Firefoxra. :)

Ugorgyunk!

(#1207) cousin333


cousin333
addikt

Na, ez elég nagy szemétség: [link]
Röviden arról van szó, hogy az új Yahoo portál ([link]) nem támogatja az Operát, és ezt közli is velünk az első betöltéskor. Viszont a 9-es Operával, ha a Site preferences...-nél beállítjuk, hogy Mask as Internet Explorer, akkor teljesen jól működik! Nem tudom, mi szükség erre a diszkriminációra :(((.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1208) kamikaze boci válasza Dexter68 (#1203) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nekem (látszólag) rendben megy 8212-es builddel, melyik grafikonokat nem látod?

egyéb állatfajták

(#1209) Gabcsika


Gabcsika
tag

Kaptam egy pdf-et csatolt file-ként. A ''megnyitás''-ra kattintva, nem nyitja meg, inkább belefagy. Ez miért van? (ver. 8.54)

Freedom, Nature, Love & Music

(#1210) Dexter68 válasza kamikaze boci (#1208) üzenetére


Dexter68
addikt

Magyar 8.53 7722 build. Semelyik grafikont nem látom. MIndegyiknek csak a háttere van ott és még a címét sem írja ki.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1211) cousin333 válasza Gabcsika (#1209) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom. Pluginnel nyitná meg? Azaz az Operán belül? Érdemes átállítani, hogy Acrobattal (vagy másik pdf nézegetővel, pl. Foxit Readerrel) nyissa meg. Ezt a beállítások, letöltések résznél tudod szabályozni

"We spared no expense"

(#1212) rdi válasza cousin333 (#1207) üzenetére


rdi
veterán

na vajon miért ? :D

Fej! Tor! Potroh!

(#1213) cousin333 válasza rdi (#1212) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam már késő van. Miért is?

mod: Pfff. Leesett, hogy nem arra válaszoltál, amire én gondoltam, hogy válaszoltál :). De azért ezt bővebben is kifejthetnéd... (nem csak szakmai hsz-t növelünk, ugye? ;] )

BTW, új Opera Weekly, név szerint b8414: [link]; pár apróbb hiba javítása. Az Origo megnyitása még mindig betesz az Opera 9-nek...:( Na nem mintha gyakran látogatnám, de azért mégis...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1214) ZCoyote válasza cousin333 (#1213) üzenetére


ZCoyote
őstag

Érdekes, nekem megy.

Romani ite domum.

(#1215) koxx válasza cousin333 (#1213) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

origo.hu nálam is rendben van opera 9 b8393, skf.com viszont teljesen sz.r :((

(#1216) ZCoyote válasza koxx (#1215) üzenetére


ZCoyote
őstag

8410-el nekem megy.

Romani ite domum.

(#1217) Fori23 válasza cousin333 (#1213) üzenetére


Fori23
őstag

Az Origo nekem is megy, viszont amit itt írtam (#1184) még mindig fennáll. Úgy látom mindenkinek egyénre szabott bugja van, ami itt nem megy az ott jó, és fordítva.
Az új nem lassabb mint a 8410, vagy csak képzelődöm? Nekem az nagyon hasított.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#1218) cousin333 válasza koxx (#1215) üzenetére


cousin333
addikt

Mi a baj az skf.com-al?:) Nekem látszólag minden OK. Bár menet közben kiírta, hogy nem támogatott a böngészőm, de aztán elmaszkíroztam ;). Viszont nem értem, hogy 1-2 lapjának betöltésekor miért kérdez rá álladóan arra, hogy megjelenítse-e a flasht :F

Jah, és b8414 :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1219) cousin333 válasza Fori23 (#1217) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem nem lassabb, vagy legalábbis nem érzek jelentős különbséget. Egyes honlapokon még mindig láthatatlan a vízszintes görgetősáv, és a smiley-k is túl gyorsak néha.

Állítólag jövő héten jön az új béta. Remélem a végleges verzióban minden a helyére kerül, és az összes említett probléma orvosolva lesz...

"We spared no expense"

(#1220) koxx válasza cousin333 (#1218) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha identifiy as operára van állítva akkor nem megy, de ha IE-re állítom akkor ok. Régebbi verzióban 8.5x nem jelenített meg néhány dolgot a products menünél.

(#1221) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Hali!

Levelezésre hogy leht használni az operát? Be lehet állítani, hogy leszedje a postafiókjaimból az üzeneteket?

(#1222) [HUN]Tyson válasza [HUN]Tyson (#1221) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Közben kikísérleteztem, már megint előbb kérdeztem, mint cselekedtem volna.
Sorry!

(#1223) zabla


zabla
aktív tag

tapasztalt már valaki olyat, hogy az opera önkényesen átméretezi pl a keresőablak vagy a login ablak méretét? kezd nagyon zavaró lenni :((

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#1224) cousin333 válasza [HUN]Tyson (#1221) üzenetére


cousin333
addikt

Egy kis info: [link]

"We spared no expense"

(#1225) kamikaze boci válasza Dexter68 (#1210) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ha IE-nek azonosítja magát, akkor tényleg nem, de ha átállítod, hogy Operának látszódjon, akkor jók a grafikonok (legalábbis 8.52 7721-nél).

egyéb állatfajták

(#1226) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Vannak értelmes widgetek a 9 alá? :F
Csak mert én egyet találtam, amit fel is telepítettem, egy számológépet.

Samsung Galaxy A54

(#1227) birno


birno
addikt

Hi!
2 kérdésem lenne.
1. Az Operában valóban nem lehet megfogni a linkeket s pl. behúzni egy bedobó ablakba vagy csak be kell állítani?
2. A tvn oldalán folyton azt ezt írja a javara: Sajnos nincs a számítógépén Java Runtime vagy le van tiltva.
Pedig fent van és az opera:config-ban engedélyezve is van.Mi lehet a gond?

(#1228) cousin333 válasza birno (#1227) üzenetére


cousin333
addikt

Minek akarod behúzni? Ha le akarod tölteni linken levő file-t, akkor nyisd meg a transfers ablakot (Ctrl+Alt+T), és a letöltött programok listájára húzd rá a linket, és letöltődik (Opera 9 b8414). A linket rá lehet dobni pl. a személyes sávra is. Vagy F4 lenyomásakor van egy Links nevű fül is, ahol fel van sorolva az adott oldal összes linkje.

2. Help -> About Opera. Itt nézd meg a java sort, hogy mit ír. Esetleg tedd újra a Java-t, vagy 9-es Opera esetén nézd meg a Site preferences...-t, mert esetleg ott van letiltva.

"We spared no expense"

(#1229) cousin333 válasza Viktor0610 (#1226) üzenetére


cousin333
addikt

Azt honnan szedted le? Ha az Add Widget gomra kattintasz (vagy itt: [link]), akkor kiad egy listát, amin ez idő szerint 165 widget van. Ezek között szemezgethetsz, aztán vagy találsz neked megfelelőt, vagy nem. A számológép tényleg hasznos...

Esetleg Periodic table, Widget Tetra, Calendar, Raggregator...

ui.: Egyiket sem használom... ;] ;)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1230) Viktor0610 válasza cousin333 (#1229) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ahogy írod: az ''Add'' után a keresőbe beírtam, h. calculator és a sz.tem legszebbet töltöttem le, erről a [link]ről.

Samsung Galaxy A54

(#1231) birno válasza cousin333 (#1228) üzenetére


birno
addikt

About Opera-nal szerepel s a helyes verzió is, site preferencesnel nincs tiltva, mindenhol engedélyezve van, de se melóban se otthon nem megy, 2 különbözö java verzió van fent vagyis nem hinném, hogy a java-val van gond.
Ha nincs több ötletetetek akkor majd megkérdezem a tvn-t, mert csak náluk nem egy s csak a feltöltési rész érdekes mód, lehet náluk nem jól van optimalizálva.

Behúzni meg azért akarom, mert opera nem tudja folytatni ha megszakad, nem szed több szálon s már megszoktam egy letöltésvezérlőt, ezért inkább azt használnám.
A hivatkozások rész nem rossz, köszi, de azért furcsállom, hogy miért hagyták ki.

(#1232) cousin333 válasza Viktor0610 (#1230) üzenetére


cousin333
addikt

Na, ha nem keresőt használsz, hanem végignézed a listát, akkor látod a felhozatalt. Jelenleg ezek vannak, nincs olyan sok, hogy ne lehetne átfutni a listát. Amit találtál, az lehet, hogy az egyetlen számológép program, és egyike annak a fél tucatnak, amit az Operások ütöttek össze, azaz a legelső widgetek egyike.

"We spared no expense"

(#1233) cousin333 válasza birno (#1231) üzenetére


cousin333
addikt

A fentiek alapján valóban a honlap hibájának tűnik. Más böngészővel (IE, FF) működik?

Elvileg léteznek Operához is idomítható letöltésvezérlők, bár írod, hogy már megszoktad az általad használtat. Esetleg keress rá neten, hogy nem lehet-e Operával is társítani valamilyen módon.

"We spared no expense"

(#1234) birno válasza cousin333 (#1233) üzenetére


birno
addikt

A másik két bőngésző alatt jó.
Operagetet próbálgatom, majd meglátjuk mi sül ki belőle. :)

(#1235) BigBadPlaYeR válasza birno (#1234) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Az Internet Download Manager beépül azonnal az Operába. Épp úgy, ahogy IE-be, Mozillába, Netscape-be. És nagyon barátságosan tölthetünk le vele egész lapolat. MEgadhatjuk, hogy ''x'' link mélységig szedjen le minden képet vagy videót vagy akármit. Vagy, hogy a html-eket kódolja át helyi linkekre, az offline böngészéshez. Ha érdekel PM.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1236) birno válasza BigBadPlaYeR (#1235) üzenetére


birno
addikt

Én a Reget Deluxe-ot használom, az is beépül csak kell hozzá opera plugin a gyártó oldaláról s minden fontos dolgot tud amire szűkségem van.
Viszont egy valami felkeltette a figyelmem ''a html-eket kódolja át helyi linkekre, az offline böngészéshez''.Ez csak akkor használható ha minden lapot külön lementegetsz vagy képes egy domain alá tartozó minden oldalt letölteni s úgy átalakítani a linkeket?

(#1237) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Valaki tudna nekem segíteni? :U

Adott a munkahelyem, ahol Explorert használunk és egy proxyn keresztül csatlakozunk a netre. Felraktam az Operát, mert sokkal könnyebben és jobban használható, ráadásul szerintem gyorsabb is.

Viszont Operával nem tudok még csak a belső intranetes hálózatra sem csatlakozni, a weboldalakról nem is beszélve. Megnéztem az Internetbeállításokat az Explorerben és megvan a proxy szerver neve és portja. Ezeket a HTTP protokollhoz beírtam az Operába is, de semmi eredmény. Üres oldalak mindenhol.

Egyébként ha explorerrel kapcsolódok a netre, akkor feljön egy kis ablak, ahova be kell írnom a felhasználónevem és jelszavam. Gondolom ezt a proxy kéri. Operával ideáig el sem jutok, ablak sincs, ahova írhatnék. :(

Mit rontottam el?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1238) LukE válasza Gh0sT (#1237) üzenetére


LukE
veterán

Nem emlekszem pontosan, de tuti, hogy valamilyen jelszavas proxy tipust nem kezel az opera. Talan probald meg ugy, hogy egy olyan proxy progit folraksz a sajat gepedre, ami elboldogul a ceges proxyval :D
talan [link], de nem vagyok biztos.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1239) Dexter68 válasza kamikaze boci (#1225) üzenetére


Dexter68
addikt

Királyság - tényleg. Nem gondoltam volna, hogy van valami jelentősége a dolognak

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1240) l@czko


l@czko
tag

Egy kis segítséget kérnék:

Használom az Opera 9 beta build 8367 böngészőt.
Van egy oldal, ahol beugrik egy flash hírdetés.
Hiába van rajta a bezárás gombocska, ha rákattintok, semmi nem történik.Nem tudom bezárni! :(
Máshol is így viselkednek a flash-ek.

Valami ötlet? :F

Köszi előre is!

(#1241) L3zl13 válasza l@czko (#1240) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Legfrissebb (8-as) flash plugin fent van?

Aki hülye, haljon meg!

(#1242) l@czko válasza L3zl13 (#1241) üzenetére


l@czko
tag

Hol tudom megnézni, hogy melyik verzió van fent?
A mostani dll dátuma 2006.01.02.
Ennyit látok csak.

(#1243) cousin333 válasza l@czko (#1242) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem is ez a verzió van fenn. Annyi a különbség (?), hogy nekem a Firefox könyvtárában levő plugint használja. Esetleg link a renitens oldalak valamelyikére?

Megjelent az Opera 9 beta 2!
Innen leszedhető: [link]
Figyelem, a fenti verzió azonos a legújabb weekly-vel, azaz b8414!

"We spared no expense"

(#1244) l@czko válasza cousin333 (#1243) üzenetére


l@czko
tag

Jól eltoltam! :(
A renitens linket elkevertem egy véletlen bezárással.Előzményket meg nem gyűjtöm!
Ha oda keverednék megint, küldöm a linket!

Köszi !!


[Szerkesztve]

(#1245) cousin333 válasza l@czko (#1244) üzenetére


cousin333
addikt

Ha még nem zártad be az Operát, akkor a kukából elő tudod szedni.

"We spared no expense"

(#1246) l@czko válasza cousin333 (#1245) üzenetére


l@czko
tag

Már késő! :( Nem sikerült még ráakadnom.Ha meg lesz, szólok rögvest.

(#1247) L3zl13 válasza l@czko (#1242) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[link]

Az oldalon kiírja milyen verzió van neked installálva.

Aki hülye, haljon meg!

(#1248) l@czko válasza L3zl13 (#1247) üzenetére


l@czko
tag

Köszönöm, megnéztem:

You have version 8,0,24,0 installed

Ezek szerint ez elég friss.
Tegnap óta nem találom azt a huncut oldalt.Ebből az következik, hogy nem zavar annyira ez a dolog, mert ritka, hogy belefussak egy bezárhatatlan reklámba.
Köszi a segítséget mindenkinek!

Érdemes a 9 beta-ra a 9 beta 2-őt ráhúzni?
Próbálta már valaki?

(#1249) L3zl13 válasza l@czko (#1248) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én feltettem a beta 2-t. 2-3 héttel ezelőtti weekly build volt fenn előtte.
Sok változást nem vettem észre.

Aki hülye, haljon meg!

(#1250) l@czko válasza L3zl13 (#1249) üzenetére


l@czko
tag

Köszi!
Megpróbálom én is.
Gondoltam nem kell egetrengető változástól tartani.De ha javítottak benne ezt-azt, higgyük azt, hogy jobb lett, mint az elődje. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.