Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#6300) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem ezt megbeszéljük szombaton, élőben :D Legalábbis részemről :K

[ Szerkesztve ]

(#6302) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#6301) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Jaja :K

Holnap majd jól beletépünk...

(#6303) the_sam


the_sam
csendes tag

Sziasztok.
Van nekem egy Fuji S7000esem.
Az lenne a kérdésem, hogy a gép rövid expozíciós idővel való fényképezésekor, nagyon sötét képet készít. Ez normális? Mi lehet a baja? :F
Illetve ehez a géphez milyen kitobjektívet tudnátok ajánli? :D

A föld megtelt, mindenki menjen haza!

(#6304) máyköl válasza the_sam (#6303) üzenetére


máyköl
veterán

Erre a gépre nem lehet feltenni objektívet, és nem is lenne értelme egy kitobit rárakni, hiszen bele vam szerelve egy objektív, ami tudja a kitobi tudását. :K

(#6305) Szten Márs válasza the_sam (#6303) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most ugratsz minket?
Ha nem, akkor sorry. Ez esetben, a Fuji S7000 nem cserélhető objektíves gép, szóval semmilyet, azt az objektívet lehet használni, ami rajta van. Ha az expóidőt csökkented, és nem kompenzálod ugyanolyan mértékben más módon (érzékenység emelése, blendenyílás tágítása), akkor csak simán annyi történik, hogy kevesebb fényt kap a szenzor a kelleténél, természetes, hogy sötét lesz.

(#6306) Ndruu válasza the_sam (#6303) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az egy kompakt gép, tehát nem cserélhető az objektíve.

Minél rövidebb ideig van nyitva a zár, annál kevesebb fény jut az érzékelőre, ez normális. Nagyobb rekeszt (azaz kisebb rekeszérték), vagy nagyobb ISO-t kell használni, ha ugyanazzal a zársebességgel szeretnél fotózni. Mindkettőnek megvannak a hátulütői. ISO emelésnél zajosabb lesz a kép, rekesz növelésnél pedig csökken a mélységélesség (a kép éles tartománya).

Azonnali fotós kérdések
Fuji kompakt gépek topikja

Lemmmmmmmmaradtam...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6307) the_sam


the_sam
csendes tag

Kösz a válaszokat, van még mit tanulnom a fényképezők terén...:D

A föld megtelt, mindenki menjen haza!

(#6308) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#6300) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szerintem az a biztos, ha mindből van 1db, így nem gond az se ha időközben felnő a gyerek ezért aztán egész alakoshoz túl hosszú lesz az 50-es gyutávja :D :))

(#6309) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#6308) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Na ezzel most előrébb jutottam :DD :D

Holnap majd jól beletépünk...

(#6310) Kazimír válasza t_a_m_a_s (#6300) üzenetére


Kazimír
őstag

Ha kell az autofókusz (miért ne kellene?), és kevés a pénz (kinek sok?) akkor egyértelmű.
eastsider majd bemutatja neked a 35/ f1,8-at. :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6311) t_a_m_a_s válasza Kazimír (#6310) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezért is bizonytalankodom. A két linkelt 50-es között van 1 rekesz és 60k különbség. Csak az a baj, hogy - ahogy nézegettem a monstani nikon kínálatot - motor az csak D90-től felfelé van a vázakban, az meg 200k. annyi meg nem mostanában lesz gépvázra :( Ezért is molyolok a 35-ösön, az árba sem rossz, motoros is, fényerős is:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#6312) kiskornel válasza t_a_m_a_s (#6311) üzenetére


kiskornel
addikt

Hehe... Ezért jó a Kanyon... Ott biztos egyikbe sincs motor. :DD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#6313) Kazimír válasza t_a_m_a_s (#6311) üzenetére


Kazimír
őstag

Azt hiszem már a D80-ban is van. Most láttam egyet használtan 100e-ért, persze az sem kevés.. :(

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6314) #31757056 válasza Kazimír (#6313) üzenetére


#31757056
törölt tag

Igen, a D80-ban van, de a Tamást ismerve az nem biztos hogy jó lesz neki, mert ő nem igazán kedveli a használt piacot...
Bár amennyit új vázra költene, az az összeg már bőven betakarja a motor nélküli 50 1.8 és 1.4 közötti árdifferenciát.

(#6315) forceberg válasza #31757056 (#6314) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, ha kevés a pénz, akkor kénytelen az ember a használpiacot is figyelembe venni, főleg használt, de még garanciális áruk lehetnek érdekesek.
100k-ért a 17-50 F2.8-as Tamron lehet a nyerő a tesztek alapján. De állítólag sok a fókuszhibás darab. Viszont ha jót kifog belőle, akkor már F2.8-on is jó a képe(ahogy én láttam).
Fix 50-esre én csak akkor adnék 100k-t, ha mindenképp az kell.
A d80-nak a keresője is méretesebb, szóval nem csak a motorral több. Ha nem lenne még 16 hónapig garis a D60-am, 20k ráfizetést megérne egy D80. Mivel D80-ból - jó áron - csak lejárt garisokat láttam, így nem is mentem rájuk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6316) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#6314) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezt így kategorikusan nem jelenteném ki, de az biztos, hogy használt vázat, hatjegyű forintért csak nagyon tuti helyről vennék... Mondjuk a sógorét, de ő meg egyenlőre nem adja el... Meg szeretem is a D40-et, és még egyenlőre bőven nem vagyok felnőve a tudásához, meg az obipark is alakulgat már... Jó lenne egy 35-ös vagy 50-es fix, ám amit még kinéztem (nagyon távlati) 70-300 VR meg úgyis motoros, szóval nem 100%, hogy kell nekem motoros váz. De jó lenne:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#6317) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#6316) üzenetére


kricsi81
senior tag

Én most is azt mondom, hogy azt kell fejleszteni, amit a legtöbbet használsz vagy legjobban hiányzik.
Szerintem tölts el pár napot/hetet úgy, hogy az obit 50mm-re tekered, és úgyis hagyod, majd ezt ismételd meg, csak 35mm-re állítva, aztán kiderül, hogy melyik fekszik/tetszik jobban...

én nikon obit simán mernék használtan venni, 50/1.8-at 20-25-ért lehet venni, 35-öst (igaz még nagyon ritka) meg 35-40 körül...

az 50/1.4 nem éri meg. most, hogy megjelent az af-s 50/1.4, azt érdemes inkább venni, gyorsabb (csak kicsit), halkabb, jobb lett a minősége is, meg újab...

a 35-ös szerintem pont ilyen fotósoknak lett tervezve, mint te. motor nélküli váz, általános objektív, általános elvárások.
erre szerintem pont jó :)

(tele: engem mivel a sportfotózás, és a portré érdekel a legjobban, ezért tervezem, hogy veszek egy jobb minőségű, nagy fényerejű használt telét. még nemtudom, hogy a sigma 70-200 hsm II, vagy a nikon 80-200 legyen (a sigmát itthon 135körül, a 80-200-at meg 180 körül lehet venni)
szóval ami ide is kapcsolódik, hogy lehet majd megválok a 70-300vr-től, ha majd rásznom magam az eladásra (mert nagyon szeretem :B ), szólok neked, ha szeretnéd :)
plusz: ha a mostani telédet sokat használod, de sokszor kevés a 200mm, akkor érheti meg szerintem fejleszteni, ha viszont alig használod a telét, és azt gondolod, ezt majd sokat fogod, nem biztos, hogy jó döntés lesz :) (így voltam énis ezzel a tele üggyel kezdetben...)

:)

kovacsrichard.hu

(#6318) Kazimír válasza kricsi81 (#6317) üzenetére


Kazimír
őstag

"...a 80-200-at meg 180 körül lehet venni"

Bár lehetne! :)
Nemrég szép vitát sikerült keltenem egy érdeklődő hozzászólással, az index fórumán, pont ez ügyben.. :B

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#6319) t_a_m_a_s válasza kricsi81 (#6317) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Az a vicc, hogy - lustaságomból adódóan a 18-105-öt alig csavarom le a gépről, és általában elég (bár ehhez az is hozzájárul, hogy az 55-200 kit tele vége már elég lágy képet ad...). Viszont egy 70-300 VR-el felvértezve le lenne fedve a 18-300 tartomány, rázkódáscsökkentve. Ehhez jön még a 11-18 Tamron, meg lenne egy 35 vagy 50 fix, és kész az obiparkom:) j.bravo már vihetné is az 55-200-at, bagóér' :DD

Szóval mindenképp szólj, ha eladó sorba kerül a 70-300VR-ed, de majd 7végén úgyis beszélünk róla.

Amúgy nem kéne neked még suliban lenned??? ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#6320) TeeJay válasza t_a_m_a_s (#6311) üzenetére


TeeJay
félisten

tessék itt egy teszt az AF-S 35mm f/1.8-ról [link]
5csillagot kapott ár/érték arányra!
nagyon ajánlott objektív, 220volt-nál megkapod 51ezerért és nagyon szép képeket lehet majd vele csinálni az tuti. amint megvan a vakum én is venni akarok egy ilyen objektívet egész alakos képekhez mert kell a fényerő nagyon :B
50mm f/1.4-et semmiképp se venném helyedben mert kétszer ennyibe kerül és beltéren az 50mm ekv. 75 sok lesz és akkor nem mindig tudsz egész alakos fotókat csinálni
a sima 50mm f/1.8-al meg nem lenne AF mivel nincs motor a vázadban.

legjobb a 35mm f/1.8 mert az kb. 50mm ekv. lesz az meg tökéletes ilyen képekhez :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6321) TeeJay válasza t_a_m_a_s (#6319) üzenetére


TeeJay
félisten

nézd az AF-S 35mm f/1.8-al milyen jó fotókat lehet készíteni

[link]
[link]

engem meggyőzött :R :K ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6322) t_a_m_a_s válasza TeeJay (#6320) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

köszi :R

Holnap majd jól beletépünk...

(#6323) kricsi81 válasza Kazimír (#6318) üzenetére


kricsi81
senior tag

lehet :)
azért mert egy ember 250-ért adja, azért a másik 10 még normális áron...
szokott azért indexen is lenni 180-ért... :)
(amúgy énis olvastam :))

kovacsrichard.hu

(#6324) Agent87


Agent87
aktív tag

Én egyelőre csak álmodozás szintjén elkezdtem nézegetni, hogy a Pentaxom kitobija helyett mit lehetne beszerezni.
A pénzügyi reaálitásokat nézve 2 jelölt jött szóba:

Sigma 18-50 f/2.8 - 4.5 OS HSM (nem makrós)
Sigma 17-70 f/2.8 - 4.5

Képstabi nem szempont a beépített miatt.
Mindkettő 70-80 körül van ez még árban aránylag jó volna. Lefedettség szempontjából a 17-70 lenne az alkalmasabb a tamron 70-300am mellé ám a rajzolat döntene inkább amelyik élesebb képet ad. Szerintetek melyik jobb? Illetve ha tudtok jobbat ebben a kategóriában hajrá.:) Használt is szóba jöhet így talán az EX-18-50 f2.8 is tetszene ha jó árba van.

(#6325) rumos14 válasza Agent87 (#6324) üzenetére


rumos14
nagyúr

határozottan ezt ajánlom: [link]

(#6326) Szten Márs válasza Agent87 (#6324) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem sok képet láttam a 18-50 F/2,8-4,5-től, de amiket láttam azok pont elég gyengék voltak. De ez azért kevés ahhoz, hogy korrekt véleményt tudjak mondani róla, így csak annyit mondok, hogy nem vagyok meggyőződve róla, hogy jól sikerült obi lett :)
A 17-70 tetszett - pár tucat képet csináltam csak vele, de abszolút jó benyomást tett rám, olyannyira, hogy nagy valószínűséggel ez lesz a következő fotós cucc, amit be akarok szerezni :K

[ Szerkesztve ]

(#6327) eastsider válasza t_a_m_a_s (#6319) üzenetére


eastsider
nagyúr

én nem így nézném, hogy mennyi tartomány van lefedve... legalábbis engem tökre nem vonz a 300mm gyűjtótáv.. néha jó lenne, de.... nem érné meg...mert most hiányzik 20mm.. nincs semmi, ha van pl egy jobb optikai minőséget produkáló(heh) obid, ami kárpótol a 20mm hiányért...
a 35-öst ajánlom! rengeteg mindenre jó! szép képe van, nem lágyul.. nem próbáltad ki a csepel-műveknél? de azthiszem igen, mert próbáltam a 18-105-öt...
nekem még mindig a nagylátó kellene.. egy olyannal is megelégednék, mint a Tied (motor nélkül ugye) :) nagyon bejön...(és sajnálok rá annyit, amennyi egy 10-20-as sigma...pedig sokat használnám...úgyhogy ki fogok érte adni annyit) és mostanában nagyon rá vagyok izgulva (mostanában 2-3 hónapja) a nagylátóra... de be kell érjem a kit 18-as végével, ami azért annyira nem karcol... meg a színei sincsenek sehol a 35/1.8-hoz képest...(tényleg, mikor lecsavarom a 35-öst, és fel a kitet, olyan, mintha egy játékot csavargatnék,sehol sincs az építési minősége sem a 35-öshöz képest)(ha érdekelnek képek, kiváncsi vagy valamire írj rám, vagy nézd meg a flickrem. aztán látszik melyik, mivel készült :)
viszont tudnod kell, ha veszel egy ilyen fixet, az kemény cserélgetéssel jár.. vagy a másik, hogy ugye lefedi a 18-105 is, és így inkább azt csavarod 35-re..én rengeteget cserélgetem az obit...(de még bírja a kit műanyagbajonettje)
(meg vazz nem tudom hol vannak az objektívsapkáim... vagy a kocsiban hányódnak, vagy a házban, de sehol sincsenek.. GRR

a mostani talira nem hiszem, hogy el tudok menni :( .... így is ma/holnap szhelyen leszek... meg amíg jó a jég, végre(!) kéne korizni egyet...
majd érettségi után :D

[ Szerkesztve ]

(#6328) Agent87


Agent87
aktív tag

rumos14: hmm az biztos, hogy jó kis obi lehet :D 100ezer kicsit húzós. talán használtan ha tudok vadászni.

Szten Márs: akkor a 17-70 lesz az egyik opció.

kösz a tippeket.

(#6329) rumos14 válasza Agent87 (#6324) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 18-50/2.8-4.5 mellett tényleg nem sok érv szól, a gyútáv/fényerő adatok alapján egyből kiejteném.
a 17-70 jó kis obi, bár én 2 fókuszhibás és egy zoom creep-es példányba futottam bele, mire a 4. tökéletes volt, amit végül megvettem.
a Tami 17-50-nél - aligha meglepő módon - a fényerő az ami miatt drágább, de még így is meglehetősen olcsónak számít. apronet-en látok egyet használtan 80-ért, egy új, de vélhetően szürkeimportosat 90-ért, ennyit sztem simán megér. az említett 2 Sigma obi nem sokkal olcsóbb.

(#6330) t_a_m_a_s válasza eastsider (#6327) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Köszi.

Azt, hogy mekkora tartomány lenne lefedve, inkább magamnak írtam, így próbálom meggyőzni magamat, hogy nincs szükségem további obira :DD

Próbáltam a 35-ösödet, de annyira nem teszt jelleggel. Inkább abból indultam ki, hogy Cayman 50-esét kicsit szűknek éreztem otthon a lakásban, így logikus lenne a 35-ös beszerzése. A képeid, amiket azzal készítesz, azok meg magukért beszélnek...

Holnap majd jól beletépünk...

(#6331) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Pár éve foglalkozok fotózással, jelenleg egy Canon 30D + Canon 50mm F1.8 + Canon 70-300 F4-5.6-om van. Szeretnék egy nagylátószögű zoom-ot venni.

-Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC Macro
-Canon 17-85 F4-5.6 IS
-Sigma 18-125 F4-5.6 DC OS HSM

Néztem ezeket a teszteket és az egyik ebben jobb a másik abban és olyan kirívóan egyik sem rossz objektív és a használt áruk egy egyforma árkategória. Ajánlgattak máshol ilyen felsőbb kategóriásokat, de ha lenne pénzem nem írnék most ide hanem vennék egy Canon 17-40 F4-et vagy egy Canon 15-85 IS-t. 18-55 IS-t azért nem akarok, mert ezt nagyrészt riport jellegű dolgokra használnám és ahhoz az elég csekély átfogású.

[link]
[link]

Tudnátok segíteni a döntésben?

(#6332) TeeJay válasza eastsider (#6327) üzenetére


TeeJay
félisten

tényleg elég szépek a 35/1.8-al készített fotóid :)
nekem is be kell szerezni egy ilyet amint megvan az SB-900 :DDD
sajnos a 18-105-obit is főleg 24-35mm környékén szoktam használni
vgy portrézásra 85-105mm körül, és valszeg az lesz hogy megoldom ezt fix objektívvel ezt a két gyújtótávolságot :) (35/1.8 és 85/1.8)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6333) kricsi81 válasza t_a_m_a_s (#6319) üzenetére


kricsi81
senior tag

Ott voltam, infó órán ;] :D

TeeJay: szerintem fölösleges sb-900, az sb-800 ugyanolyan jó, a kulcsszáma is nagyobb, és "sokkal" olcsóbb is ;) :K

kovacsrichard.hu

(#6334) Szten Márs válasza Morgal (#6331) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Canon 17-85-öt szidni szokták, mint a bokrot, szerintem húzd ki a listádról. A 18-125-öt nem igazán ismerem, a 17-70-es Sigma egy jó objektív, viszont most jön az utódja ultrahangos éleségállítással, és némileg jobb fényerővel a tele oldalán, lehet érdemes megvárni Canonosoknak :K

(#6335) rumos14 válasza Szten Márs (#6334) üzenetére


rumos14
nagyúr

a HSM-nél és a fényerőnél talán fontosabb a kollégáknak az OS, a képstabilizátor. amúgy ezekben az árkategóriás Sigmákban nem a drágább obikban megtalálható HSM van.

(#6336) forceberg válasza Szten Márs (#6334) üzenetére


forceberg
veterán

Nem a stabis verzióra gondolsz?
Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM MACRO: 129k.
Használt meg egy ideig tuti, hogy nem lesz... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6337) Szten Márs válasza forceberg (#6336) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

De, erre gondoltam. Az árát még nem láttam, nem tudtam, hogy már meg is érkezett :B

(#6338) Agent87 válasza rumos14 (#6329) üzenetére


Agent87
aktív tag

hú nemtom na majd meglátjuk de sztem többnyire a pénz fog dönteni de a tamron jó volna azér.

(#6339) Morgal válasza Szten Márs (#6334) üzenetére


Morgal
tag

A Sigma 17-70-ről azt hallottam, hogy nem igazán odafókuszál (főleg 70-es állásban) mint ahova kéne :( Valójában ez lenne a király: Sigma 28-70mm F2.8 EX DG - árban is jó meg minden, de hát nem full frames gépem van :N Építésileg milyenek a sigmák?

(#6340) Klemice válasza Morgal (#6339) üzenetére


Klemice
senior tag

A 2.8-4-ről?

(#6341) Morgal válasza Klemice (#6340) üzenetére


Morgal
tag

aha

(#6342) Szten Márs válasza Morgal (#6339) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez így ebben a formában azért nem igaz. Vannak olyan példányok, amik félrefókuszálnak, de ez minden objektívnél így van, lesznek pontatlan fókuszálású darabok. A Sigma sok típusánál sajnos ezek aránya átlag feletti, minden bizonnyal a 17-70 sem túl jó ebből a szempontból, de ez ellen könnyű védekezni: megvásárlás előtt alaposan ki kell próbálni, le kell tesztelni. Ha így teszel, akkor nem érhet meglepetés, és ha fókuszhiba nélküli példányt fogsz ki, akkor igen jó objektív tud lenni.

Azt nem értem, hogy a teljes, fullframe képkockát lefedő kört kirajzoló objektívekhez miért is kéne fullframe váz :F Ugyanúgy használható APS-C-n is.

A Sigmák építési minősége erősen attól függ, hogy melyik típusról is van szó. Vannak gyengébben építettek, jó középkategóriások és remek építési minőségűek is.

[ Szerkesztve ]

(#6343) forceberg válasza Szten Márs (#6342) üzenetére


forceberg
veterán

Az FF váz "hiányakor" az ekv. 42-45mm induló gyútávra gondolhatott...
Sigmából nekem a "legócskább" kategóriájú obim van, és bizony a hideget nem szereti, ezt a zomm tekergetésekor lehet érezni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6344) Morgal válasza Szten Márs (#6342) üzenetére


Morgal
tag

Igen, arra gondoltam, hogyha még beszorzom 1,6-al- az már nem valami nagylátószög - elég enyhe. Így EF-es obikat szerintem cropos vázon csak teléket érdemes használni. Hát meggondolom ezt a 17-70-et akkor. Köszi egyébként a segítséget :))

(#6345) Klemice válasza Morgal (#6344) üzenetére


Klemice
senior tag

Én is hasonló helyzetben vagyok, 17-es aljú obikat nézek aps-c-re, ma próbáltam egy tamron 28-75 2.8-at, elég meggyőző volt az a 28mm. Gondolkozik az ember kell-e az a 17mm vagy elég egy 24/28. Próbálgatni kell, meg függ mennyire lősz wide-ot. Majd írj hogy döntöttél, érdekelne.

(#6346) barii86


barii86
tag

Sziasztok!
A fent említett géphez szeretnék egy objektívet ~100e forintért. A kitobi után az leső objektív lenne. Jó volna olyan, amit beltérben is tudok használni, de abból a valamirevalók elég drágák, nem?
Olyat szeretnék, amit meg is lehet venni valahol, edigital vagy valami, szóval ha tudtok, linket is küldjetek.
Köszönetem

(#6347) sanyixXx válasza barii86 (#6346) üzenetére


sanyixXx
senior tag

A fent említett géphez szeretnék egy objektívet

melyikhez is? :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#6348) Stitch válasza sanyixXx (#6347) üzenetére


Stitch
őstag

Itt ugyan nem említette, de 350d-hez kell..

(#6349) Klemice válasza barii86 (#6346) üzenetére


Klemice
senior tag

Milyen objektívet? általános zoom, tele, makró, fix, wide?

(#6350) barii86 válasza Klemice (#6349) üzenetére


barii86
tag

nos, igen, először külön támár akartam nyitni, és annak a címében van, de itt minden 1 topicba megy.. nos, első rendes objektívként egy sima zoom objektívet szeretnék:)
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.