Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) forceberg válasza kiskornel (#6749) üzenetére


forceberg
veterán

Bizony. Eddig kb. semmire sem volt PK, amit onnan rendeltünk. Vagy úgy volt írva az egyik eladónál, hogy 69USD, a másiknál meg, hogy 49UDS + 20USD P&P. :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6752) Zozzant válasza forceberg (#6745) üzenetére


Zozzant
addikt

Az eladó termékei közt továbbra is ott van. A kínai gagyi utánzatokkal vigyázni kell.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6753) jorden06 válasza TeeJay (#6746) üzenetére


jorden06
senior tag

Igen néztem, viszont USA-ban 70e az f/2, nem lenne postaköltség (testvérem hozná be), max. csak nemzetközi garanciát kellene vennék hozzá. Viszont ha, nem akarom lecserélni a DX-emet, és nincs is olyan jelentős különbség közöttük, akkor nem szánok rá többet. Köszi a válaszokat :)

(#6754) Degeczi válasza jorden06 (#6753) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nem tervezel áttérést, csak az alacsonyabb torzítás érv az f/2 mellett, de amiatt aligha éri meg a többletet (mivel sima hordó jellegű torzítás, könnyű a korrigálás az 1.8 esetén - de a tipikus témáknál egyébként sem szükséges)

(#6755) 1010


1010
őstag

Hasznal valakit tukros objektiveket?
Jok?Szepek?

(#6756) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Keresgéltem már a fórumban, de nem találtam választ miszerint :

Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC MACRO HSM

róla mi a véleményetek? :)

UI: Allaround obinak lenne a nikon AF-S 18-55 DX ED VRII-t lecserélni. (szeretek közeli képeket csinálni és az 55-200-al másfél méterről csinálni picit megterhelő, ezért tetszene a macro. Kérdés, hogy minőségben ott van-e ez a szerkentyű arra, hogy évekig ez legyen a fő obim :)

[ Szerkesztve ]

(#6757) Szten Márs válasza skippper (#6756) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én csak ebben a topicban több, mint 130 találatot kaptam arra a keresőszóra, hogy 17-70 ;)
[link] - a többsége ugyan nem a HSM-es verzióra vonatkozik, de azt hiszem, hogy nyugodtan átültetheted a tapasztalatokat :K
(Igen, a 17-70 egyértelműen a Sigma 17-70-et jelöli... rajta kívül csak a Pentax 17-70 van, de arról ritkán esik szó, ahol meg mégis, ott látni fogod, hogy nem arról beszélnek, amit te keresel)

[ Szerkesztve ]

(#6758) Segnior_Barthez válasza skippper (#6756) üzenetére


Segnior_Barthez
senior tag

Döntsd el te magad: Ezek alapján nem rossz, bár az exifeket dugdossák.

Az obikat később úgyis váltogatod amennyiben rákattansz, és a végén kikötsz egy 500asnál :D

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#6759) rumos14 válasza skippper (#6756) üzenetére


rumos14
nagyúr

a kérdés az, hogy miért akarod lecserélni a VR-es kitobit.
ha valamivel jobb fényerőt és makró képességet szeretnék, akkor jó a Sigma 17-70. megfontolandó az új, stabis változat, igaz, jóval drágább. már az óvodások is tudják, hogy Sigma, Tamron (ill. szvsz bármilyen) obit csak alapos kipróbálás, fókusztesztelés után szabad megvenni, te is tegyél így.
ha csak nagyobb átfogás kell, akkor Nikon-ra egyértelműen bestbuy a 18-105 VR. occsó és jó.

(#6760) johnjohn


johnjohn
addikt

Ahogy rumos14 kolléga írta, nagyon alaposan ki kell próbálni, ami nálam járt példány az pl. f 6.3-rekesztől volt csak igazán jól használható, mert rettenetesen lágy képeket produkált tágabb rekesszel.

(#6761) Bubanc


Bubanc
aktív tag

[link]

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel az obival? Ugyanolyan jó mint a régi VC nélküli, esetleg még jobb is? Köszi :R

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#6762) Bubanc válasza Bubanc (#6761) üzenetére


Bubanc
aktív tag

Most nézem, hogy nem olyan régen volt már ez téma, bár nem a Canonos változat... de ahogy látom nem sok infó van erről az obiról, nagyságrendileg ua mint a VC nélküli minőségre, és anyagra.

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#6763) skippper válasza rumos14 (#6759) üzenetére


skippper
senior tag

Fényerő kéne és Macro... Amin gondolkozom még az egy Tamron 17-50 f2.8 + közgyűrűsor. Az a gáz, hogy a Nikkor jó fényerejű obijai aranyárban vannak. Ahogy nézegettem igazából három opcióm van ami belefér a budgetbe : Sigma 17-70 f2.8-4.5 , Tamron 17-50 f2.8 , Tokina 28-70 f2.8. Utóbbi is jó lenne, csak kifogásom van a minőségével szemben (meg midnenhol azt olvasom, hogy f2.8-on gyakorlatilag használhatatlan, annyira lágy)

[ Szerkesztve ]

(#6764) skippper válasza skippper (#6763) üzenetére


skippper
senior tag

Vagy rászánok többet és akkor : Sigma 17-70/2,8-4 DC OS HSM Macro

Kérdés, hogy megéri-e...

(#6765) rumos14 válasza Bubanc (#6762) üzenetére


rumos14
nagyúr

photozone.de tesztje szerint a VC-s változat optikailag sajnos lényegesen gyengébb az első változatnál, ami igencsak kár, tekintve hogy az mennyire jó obi. anyagilag is megfontolandó, hogy ~70-75k-ért kapsz egy sima 17-50-t, a VC-s újonnan pedig 2x annyi.

(#6766) rumos14 válasza skippper (#6763) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 28-70-t a kezdő látószög miatt is kizárnám.
nos a makrózás nekem sosem volt kenyerem: állvány és szélcsend és MF kell hozzá.
nemtom menyire visz előre, a Tami 17-50 viszont (húdesoxor leírtam már) nagyon bejött nekem, f2.8-on is nagyon jó, de persze nem való makrózásra. az új Sigma 17-70 jó alternatíva, de 130k-ért nem olcsó.

(#6767) nesa


nesa
veterán

Sigma 30 /f:1,4 obit probalta mar valaki ?

(#6768) Zebu válasza Slowman (#6666) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem Tamron 28-75 van és nagyon szeretem. Nagyon meg vagyok elégedve mind az AF sebességével, mind a rajzával, súlyával, mindennel! Az egyik kedvencem jelenleg! SZinte mindig ezt használom! ;) :B

(#6769) Zebu


Zebu
addikt

Kéééész, 50-ért láttam Nikkor 80-200 f2.8 AF-D ED obit.... természetesen 1 napon belül elvitték.... Ááááááhhhhhhhh miért nem jön össze nekem? :( :O :O

(#6770) Degeczi válasza Zebu (#6769) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tekintve, h 3-4x annyi egy jó példány ára, el lehet képzelni milyen állapotban volt, ne sajnáld...

(#6771) rumos14 válasza nesa (#6767) üzenetére


rumos14
nagyúr

most épp próbálok egyet, kölcsönben van nálam. nagyon jó! elolvastam korábban x tesztet, többnyire rettenetesen lehordják, hogy képszélen szar, de nekem egyáltalán nem ez a tapasztalatom vele.

(#6772) nesa válasza rumos14 (#6771) üzenetére


nesa
veterán

Csinalj majd teszt kepeket,hol kezd olyan eles lenni mint a penge?

(#6773) Stitch válasza rumos14 (#6771) üzenetére


Stitch
őstag

Engem is érdekelnének tesztképek.

(#6774) roonin


roonin
tag

Sziasztok! A gépem egy Pentax K100d Super. Milyen objektívet ajánlotok ami azért jobb mint a kit objektív. Amit leginkább szeretek fotózni az utca, épületek, emberek. Még eléggé kezdő vagyok. Ha lehetséges jó lenne az esetleges későbbi váz cserét is figyelembe venni. Árban jó lenne persze minél olcsóbban megúszni persze szívesen veszem azt a tanácsot is ha nem érdemes spórolni ezen akkor legfeljebb gyűjtök még rá.

(#6775) rumos14 válasza Stitch (#6773) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak a gyerkőcről, lakásban csináltam képet, az meg nem tesztkép :) inkább leírom a tapasztalatomat. képközépen f1.4 is teljesen jó. a képszélek állitólagos szar mivolta nekem egyáltalán nem tűnt fel, de még az is aki nagyon kukkol, f2-n már elégedett kell h legyen. az AF-je lehetne egy hajszálnyit pontosabb, ennyit tudok felhozni ellene. meg azt hogy nekem nincs ilyenem :)
nesa, Oly-n a kisebb képkocka miatt a képszélek még ennyire sem jelenthetnek problémát. az ekv. 60-as látószög is jó dolog.

(#6776) rumos14 válasza roonin (#6774) üzenetére


rumos14
nagyúr

íme pár tipp, ömlesztve:
Pentax-tól (ársorredben) 16-45/f4, 17-70/f4, 16-50/f2.8
Tamron 17-50/f2.8
Sigma 17-70/f2.8-4.5, 18-50/f2.8
ezek mind alap zoomobik. utcához, épületekhez a nagylátó jól jöhet, lehetőleg kevés torzítással. "emberekhez" pedig fényerős fix. ha nem bánod a manuál fókuszt, a gépedhez tengernyi régebbi, olcsó obi közül választhatsz.
a vázcsre Pentax-nál nem gond, a csúcsmodell K-7 is u.olyan obikat (bajonettet, képkocka méretet) használ mint a K100.

(#6777) nesa válasza rumos14 (#6775) üzenetére


nesa
veterán

Azert ha lesz alkalmad kimenni a szabadba megneznek par kepet :K gondoltam hogy nalam megjobb kell legyen de azert kivancsi vagyok :K

Pont a 60mm miatt gondoltam ere az obira szerintem az teljessen jol hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#6778) SH4D0W87


SH4D0W87
csendes tag

Üdv!
Van egy aus Jena Pancolar 1.8/50-es objektívem, amin található egy kétállású kapcsoló. Az egyik állásban rekeszállításnál változik a rekesz nyitottsága, a másikban nem. Az lenne a kérdésem, hogy analóg, illetve digitális gépen hogyan kell helyesen használni az objektívet?

http://4ndre.deviantart.com/

(#6779) Zozzant válasza SH4D0W87 (#6778) üzenetére


Zozzant
addikt

Digitális gépen M-be állítva a kapcsoló és te állítod a rekeszt, mivel nem tudja mozgatni a pöcköt A módban, lehet A-ban is csak akkor a legnagyobb rekeszen fényképezel. Analóg gépen, ami ugye M42 menetes, és be tudja expókor nyomni a pöcköt, tetszés szerint.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6780) Padam


Padam
aktív tag

Na ez vajon mennyibe fog fájni? :U

(#6781) Zozzant válasza Padam (#6780) üzenetére


Zozzant
addikt

Nincs ára mert ez csak egy 3D modell:)
"I tried to apply the design from nikon 105 macro into 85mm proportion with 3D software. "

[link]

:D

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6782) skippper


skippper
senior tag

Ha használt objektívet veszek, mit ajánlotok, mit nézzek meg nagyon?

Ami triv az, hogy karcos-e poros-e fókusz pontos-e. Van esetleg még valami amit alapos megvizsgálással kideríthetek?

(nikkor 50mm 1.4G lesz, ha esetleg tudtok tipushibákról azt is szivesen fogadom)

(#6783) legenda007


legenda007
aktív tag

Sziasztok ezekről mi a véleményetek? [link]

Érdemes vele foglalkozni?

(#6784) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

hali!
szerintetek mennyire gáz, ha egy használt sigma 18-50/2.8 zoomgyűrűjének 1-2mm-es holtjátéka van? nem lötyög látványosan, csak 1-2mm-t ide-oda lehet forgatni zoomolás nélkül.

konkrétan nem zavar, csak attól félek, hogy kezd szétesni. valaki meg tudna ebben erősíteni / cáfolni? (bár ez utóbbinak jobban örülnék :DDD )

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#6785) Doom válasza macskajancsi (#6784) üzenetére


Doom
aktív tag

Sigmám ugyan még nem volt, de a zsír új Canon kitobim és a telém is ugyanezt produkálta, így valszeg ez az olcsóságból fakadó "feature".

(#6786) macskajancsi válasza Doom (#6785) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

mondjuk ez egy EX -es obi, ami elvileg a sigma prémiumkategóriája, és pont ezért nem tudom hova tenni...

coito ergo sum...

(#6787) macskajancsi válasza skippper (#6782) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

itt például le van írva 1-2 jó dolog.
itt is.

egyébként szvsz lőjél vele több képet különböző fókusztávokon, különböző blendeállásokban.
front - backfókuszt is érdemes tesztelni.
fizikailag: lötyög-e, kotyog-e, kicsúszik-e lefelé fordítva, ilyesmik.. :)

coito ergo sum...

(#6788) johnjohn válasza macskajancsi (#6786) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha használtan vetted, lehet, hogy már szétszedték, és összerakták, feltehetőleg nem túl precízen. Javasolt megnézetni Csurgó úrral. [link]

(#6789) Degeczi válasza macskajancsi (#6784) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nálam egy pár hónapos példánya legalábbis biztosan nem ilyen

de flickr fórumon is írt már olyan, aki pár év alatt bekövetkezett kotyogásra panaszkodott (de annak sem volt hatása semmire, csak zavaró)

(#6790) macskajancsi válasza Degeczi (#6789) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi szépen mindenkinek, Csurgó úrnak meg utánanézek!

OFF:
a johnjohn által linkelt oldalon van egy ilyen a mesterről :
"a város második legprofibb fényképezőgépszerelője"
erről a mondatról nem tudom eldönteni hogy szerénység, vagy szerénytelenség-e... :DDD

coito ergo sum...

(#6791) Dorian válasza roonin (#6774) üzenetére


Dorian
félisten

Ha minden igaz, szombaton veszek egy FA 50/1.4-et, így eladóvá válik az M50/1.7 obim. Biribum kollégától vettem pár hónapja. Semmi baja, de vágytam az AF-re :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6792) johnjohn válasza macskajancsi (#6790) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezt nem Ő maga rakta fel, hanem ez egy "ajánló" oldal, ahová lehet feltenni tippeket. Azt hiszem nem is hirdeti magát.

(#6793) Zozzant válasza Dorian (#6791) üzenetére


Zozzant
addikt

Nekem is most lett fa1.4, nagyon jó obi :C

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6794) Mercutio_ válasza macskajancsi (#6790) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy utalás "a világ második legjobb gitárosa" c. fílmre :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6795) BiriBum válasza Dorian (#6791) üzenetére


BiriBum
őstag

:( :DDD

(#6796) zozoharp


zozoharp
csendes tag

Sziasztok!
Valaki fotózik zenitar 16mm halszemmel d90-en?mik a tapasztalatok?
Szerintetek samyang 14mm vagy zenitar 16mm, ha választani kellene?
Előre is köszi... :)
Zozó

(#6797) balaaazs


balaaazs
senior tag

Üdv! két objektív között vacilálok 350d -re...az egyik a canon 28-135 is usm (60e), a másik pedig canon 100-300 usm 4.5-5.6 (40e)... jó, tudom, hogy nem épp ugyanarra a célra lettek kitalálva ezek, ezért nem is összehasonlítást kérnék, csak véleményt. melyik éri meg jobban, minőségre, mit hallottatok róluk, avagy ilyen 60-70ezres felső határ esetén persze használtan, milyen obit ajánlotok? köszi, Bali

¯\_(ツ)_/¯

(#6798) zozoharp


zozoharp
csendes tag

Még egy dolog eszembe jutott nagylátószögű előtét lencsével érdemes foglalkozni?van fix 28mm es nikonom ahhoz esetleg...gondolom nem összehasonlítható a képe minőségileg egy 14mm es fix obival egy 28mm fix 0,5 ös nagylátószögű előtéttel...
köszi a tanácsokat :))

(#6799) johnjohn válasza zozoharp (#6798) üzenetére


johnjohn
addikt

Nem. Szar lesz a minőség, kár lerontani.Még egy 18-55-ös kit obi is veri.

(#6800) Ijk válasza zozoharp (#6796) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én a helyedben dobnám az ötletet. A halszemmel sok szívás van, szerintem nem éri meg vele vesződni. Inkább nézz valami normális nagylátó után. Legolcsóbbnak ott a sigma 10-20, viszont egy tokina 11-16-al életed végéig elvagy ha rászánod a pluszt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.