Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) máyköl válasza kiskornel (#6950) üzenetére


máyköl
veterán

Ez is igaz... :K

OFF: Ezen a Debreceni Zitán én is már felhúztam magam, de még régebben hallottam róla. Van egy vérgazdag pasija, az vette neki az 1Ds Mark III -at. Mondta neki, hogy szeretne fényképezőt, másnap már ezzel állított haza a srác. :o
De azt sem tudja, mi az a záridő, meg a rekesz, még egy Bridge is sok lenne neki, de neki a Canon legprofibb váza kell. ;] :W

(#6952) bubi92


bubi92
őstag

először kib*szta a biztosítékot a videó, majd visszahozták a jókedvemet a vélemények róla:) :Y :DD

[ Szerkesztve ]

(#6953) Ren Hoek válasza máyköl (#6951) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én is szeretnék ilyen testrést, amivel másnapra lehet szerezni egy 1Ds Mark III-at :( , meg egy sor L-es objektívet. De még van remény, csak el kell vállalni pár vérgazdag vénmacát fotózni, (vag mást).. Meg lefaradni 40 évet PS-ben... .

(#6954) Dorian válasza skiny83 (#6945) üzenetére


Dorian
félisten

Vííííííííííííííííííííí. Nagyon hülye ez a nő. de ki ez egyébként valami celeb?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#6955) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Na jól van gyerekek, látom nagyon nagy divat fikázni itt másokat, de! Van az embernek egy rakat pénze és ezzel szoros összefüggésben még nagyobb rakat szabadideje (igen, persze, már ezért is fújjoljunk rá, mert ha nekününk lenne rakat pénzünk és szabadidőnk, gondolom mindenki az utolsó fillérig eladományozná és menne bányamunkásnak 12 órában), akkor mit is kezdjen magával? El lehet költeni azt a pénzt teljesen értelmetlen dolgokra, mint ahogy el lehet tölteni az időt úgy, hogy abszolúte nem csnál az ember semmit. Vagy meg lehet próbálkozni valamiféle alkotó folyamattal. Fényképezőt vettek a pénzükön - hihetetlen micsoda aljas dolog, mi? Ahelyett, hogy szoligépet vett volna magának :U

Igen, szereti beállítgatni a modelleket, szereti elkattintani a gépet, élvezi, mi is ebben az olyan felháborító? Jaaa, hogy nem tudja azt, hogy mi a záridő meg a rekesz. Tudjátok, lehet még nem tűnt fel itt senkinek, de a fotózás két részből áll: az egyik at echnikai, a másik pedig a látásmód. Modellfotózásnál a modell beállítása, instrukciók adása neki, az, hogy melyik pillanatban honnan fotózzuk épp le a modellt. Érthet ehhez? Fene tudja, lehet. Élvezheti ezt? Miért ne. És felháborító, hogy valaki élvez valamit, akkor is, ha nem mélyedt bele a technikai részébe? Elítélendő? Fujj, hogy képzeli? Gratulálok a fikázó bagázsnak.

Nem mellesleg itt a fórumon is divat, és a fikázók között is van olyan, aki épp csak egy kicsivel van magasabb felkészültségi szinten, ami a fotózás technikai színvonalát illeti, de észt azt szokott osztogatni, gyakran tévesen - a Zita legalább bevallotta, hogy még a szavakat sem érti, amiről kérdezték... Szóval ha már meglátjátok a másikban szemében a szálkát a magatokéban esetleg a gerendát is illene. Csak úgy mondom. (Akinek nem inge, persze... )

További jó fikázódást és a másik kiröhögését. Biztos így kell ezt.

[ Szerkesztve ]

(#6956) eastsider


eastsider
nagyúr

debrecenizitát kihagynám. viszont lenne egy kérdésem...
szeretnék majd egy hosszabb fixet..
makróra, portréra miegymás...

gondoltam a 85/1.8-as nikonra, de nem lenne AF-em vele.. (ez portréra)
a 105/2.8-as sigmából pedig jól látom, hogy nincs HSM motoros változat???
OK h makró, de nem csak arra használnám...
valamit esetleg tudtok ajánlani? (nikon D40x)

(#6957) Ren Hoek válasza Szten Márs (#6955) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Többek között ezért írtam, hogy nem fotós, hanem instruktor. Köze nincs a fotózáshoz.

De itt főleg nem ezzal van a probléma...hanem azzal, hogy megvan rá minden eszöze, lehetősége, "kijárt" egy "fotósiskolát", modellekkel dolgozhat... és ennek ellenére semmi igénye, érdeklődése nincs rá, hogy a fényképezés leges legalapabb dolgait megismerje, miként lesz a fényből fotográfia - már nemazért de ezt kb egy óra alatt meg lehet érteni és alkalmazni... ehelyett valószínüleg automata módban nyomogatja az 1Ds-t, ami "kijelzi a számokat" ez oké... De akkor semmi köze a fotózáshoz, mert az 1Ds fotózik helyette

Ő ettől még lehet instruktor, látványtervező, vagy lakberendező, vagy koreográfia rendező...akármi, de a fotózáshoz semmi köze...

Ennek fényében teljesen jogos a felháborodás, hogy miért ilyen ember kezébe kerül olyan lehetőség ami nekünk valószínüleg soha nem fog megadatni... neki még arra sincs igénye a "fotóssuli" meg a divatfotózások között kicsit elgondolkozik, hogy mi történik az exponáló gomb lenyomása után.

Ez pusztán igénytelenség, semmi más.

(#6958) máyköl válasza Ren Hoek (#6957) üzenetére


máyköl
veterán

1Ds -en van egyáltalán automata mód? :F

(#6959) Ren Hoek válasza máyköl (#6958) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor félautomata :) Aztán "lesz amilyen lesz"...

De amúgy dolgoztam 2 évig egy studióban asszisztensként, és nem egyszerű a modellfotózás.. nagyon nem. Aki meg megengedheti magának hogy a "klasszikus mester" stílusban csinálja (avagy az inasok fénytmérnek, beállítják a gépet, a világítást, megigazítják a modell ruháját stb..) és a mester megálmodja a képet és csak az expógombot nyomja, meg - nah ehhez azért el kell tellnie több évtizednek... vagy ha nem akkor marha nagy mákos az illető. Viszont megjegyezném, hogy így bárki akinek van egy kis képi látása könnyen készíttethet jó fotókat. (de ettől még semmi köze a fotográfiához)

[ Szerkesztve ]

(#6960) máyköl válasza Ren Hoek (#6959) üzenetére


máyköl
veterán

Akit egyébként még ismerek ilyen "celebet", aki modellfotózással foglalkozik, az a Kasza Tibi, ő neki 5D Mark II -je van, nem olyan rég cserélte le tudtommal a 40D-jét, bár nála más a helyzet, szerintem ő nagyon is képben van az alapokkal, bár erről nincs pontos információm, csak néha be szoktam nézni a Flickr-ébe. :K

(#6961) johnjohn válasza Szten Márs (#6955) üzenetére


johnjohn
addikt

Az emberi hülyeség kútja feneketlen, belenézel, azt hiszed az alját látod, pedig csak kanyarodik.Az irigység még fokozza.
Nem tudom, van-e itt valaki, aki személyesen is ismeri a lányt, de ha valaki találkozik vele valahol, és van módja beszélgetni vele, nagyot fog csodálkozni. Teljesen normális, kedves elég intelligens, a technikai tudását nem firtatom, ennek ellenére remek meglátásai vannak ha fotózásról, illetve a modellek beállításáról van szó. Látatlanban vagy ismeretlenül becsmérelni valakit meg paraszt dolog szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6962) johnjohn válasza máyköl (#6960) üzenetére


johnjohn
addikt

Tényleg ismered ? Mert ha igen, és szerinted Ő képben van, az akkor téged is /le/minősít.
Én ismerem személyesen, és kevés nála önteltebb, beképzeltebb, lenézőbb figurát láttam eddig.A fotóit meg mások segítségével csinálgatja, "csapatmunkában" dolgozik.

(#6963) Ren Hoek válasza johnjohn (#6961) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Látatlanban vagy ismeretlenül becsmérelni valakit meg paraszt dolog szerintem.

Mivel ő egy közszereplő, egy celebritás ezért bizony a megnyilvánulásai alapján fognak az emberek róla kritikát alkotni. Ha ezt valaki nem képes elviselni, akkor ne közszerepeljen. Így szerintem mindenki jogosan alkothat véleményt róla. Lehet jó meglátásai vannak a fotózásról, de akkor miért nincs igénye arra, hogy legalább a teljesen alapokat megértse? :F (nem is értem hogy hogy lehet komolyanvenni a fotózást ilyenek nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#6964) johnjohn válasza Ren Hoek (#6963) üzenetére


johnjohn
addikt

Lehet valaki műszaki antitalentum létére valamiben jó szerintem. Meddő vita, mint egyre több dolog errefelé. Felhígultunk sajnos. :O

(#6965) Ren Hoek válasza johnjohn (#6964) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem is téma off. Amúgy meg egyetértünk... mert mint látványtervező, vagy megálmodó biztos kiváló képi látásmóddal bíró tehetség. Ellenben nemhinném, hogy olyan nagy műszaki zseninek kell lenni a téma alapvető felfogásához.

De mindegy, mostmár bárki foghat fényképezőgépet és onthatja magából a képeket tucatszámra... ezt azért nem lehetett megcsinálni az analóg időkben...Jó is volt az, szerettem nagyítani, előhívni és látni ahogy megelevenedik a kép a vegyszerben... Ott még kellett gondolkodni az expógomb lenyomása előtt, és aki csináta annak volt tisztelete, ahogy a szakmának is. Most meg tényleg már mindenki "profi" fotográfus, aki egyszer megnyomta a gombot...
Ezért váltottam IT-re, programozásra...jobban lehet boldogulni mert legalább ahhoz kell iszonyatsok tudás, különben nem ér semmit az ember...

Szóval tényleg felhígultunk, de inkább a szakma... :(

Részemről off... engem is jobban érdekelnek az objektívek.

[ Szerkesztve ]

(#6966) skiny83


skiny83
aktív tag

Na akkor én kérek elnézést, hogy meg mertem említeni nem gondoltam, hogy ekkora vita keveredik belőle. Nekem semmi bajom azzal, hogy milyen gépet/obit használ. Nem vagyok irigy. Ezzel az erővel a dslr-t használó emberek 95%-át irigyelhetném. Engem sokkal jobban zavar, hogy amíg elő nem álltak a kérdésekkel addig akkora arca volt mint a bécsi kapu. Ezek után még azt az embert írta le aki őt segítette. Na ez a paraszt dolog szerintem. És miután kigyulladt a vesztettem felirat a homlokán azután hátrált ki azzal a szöveggel, hogy neki még sokat kell tanulnia. Kb annyi bajom van vele mint john-nak a tibor gyerekkel.. Kurva kezdő vagyok de nem becsmérlem senki előtt azokat az embereket akiktől esetleg tanulhatok. Mégegyszer bocs mindenkitől. Zita tőled is ha esetleg olvasod.

Amúgy: Ha esetleg úgy alakulna. rövid IS kitobi helyett mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#6967) Szten Márs válasza Ren Hoek (#6963) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fotós tudását - pontosabban csak és kizárólag annak a technikai részét - meg lehet ítélni ennyiből természetesen, de itt jobbra-balra botránkozni, és főleg csámcsogni rajta, igen érdekes dolog. Ilyenkor jön rá az ember, hogy a különböző bulvárműsorok és szennylapok miért is élhetnek meg. Mindegy. És attól, hogy a fotós tudásának technikai részét meg tudjuk ítélni még nagyon nem tudjuk, hogy milyen ember is ő. Így mellékesen.

"Lehet jó meglátásai vannak a fotózásról, de akkor miért nincs igénye arra, hogy legalább a teljesen alapokat megértse? (nem is értem hogy hogy lehet komolyanvenni a fotózást ilyenek nélkül)"

Mert nincs rá igénye. És akkor mi történik? Ha neki az okoz örömet, hogy beállítgatja a modelleit és kész, akkor ezt már ne is tehesse és ezt ítéljük el? Ítéljük el és botránkozzunk, csámcsogjunk rajta, hogy hogy képzeli, hogy nem foglalkozik olyannal, ami nem érdekli? Ne érdekelje, kattintgasson, örüljön neki, okozzon neki szép perceket a fotózás így is. Mindegy, én kiszálltam, nem nekem való ez a vita.

skiny83:
Most nem néztem meg ezt a videót, jó rég tettem, hónapokkal ezelőtt. Nem emlékszem bécsi kapus nagyképűségre, de lehet csak nem emlékszem már rá, majd megnézem újra.

[ Szerkesztve ]

(#6968) Ren Hoek válasza skiny83 (#6966) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nehéz kérdés, mert szerintem elég jól sikerült üveg a 18-55 IS ilyen áron. Nézegettem az USM-et ami 17-85 IS-t, de nem győzött meg 100 ezerért. Legalábbis a tesztábrák szerint. Vaterán most vittek el egy ilyet 51 ezerért. Annyiért megvettem volna, de most kifogytam a léből sajna. Majd a többiek biztos tudnak ajánlani valamit :) Én csak "hobbista" vagyok.

(#6967) Szten Márs: Részemről már off téma, már inkább nem reagálnék rá, viszont skiny83-al értek egyet abszolút.

[ Szerkesztve ]

(#6969) Joeey válasza eastsider (#6956) üzenetére


Joeey
csendes tag

szia

én elsőkézből ajánlánám a nikkor 105 micro vr t. szerintem nagyon sokcélú objektív, és én nagyon elégedett vagyok vele, hazsnáltan érdemes nézelődni, mert újonan horror ára van.

esetleg a nikko 85 micro vr (f 3.5), nem írtak róla rosszat....nézz jobabn utána h neked megfelelne-e

de én leginkább az elsőt ajánlanám...
(én d60-on használom)

Józsi

(#6970) máyköl válasza johnjohn (#6962) üzenetére


máyköl
veterán

Nem-nem ismerem, csak a fotóira nézek rá néha, csak gondoltam, hogy ő képben van az alapokkal, de hozzá tettem, hogy szerintem. Viszont köszönöm a felvilágosítást! :R

(#6971) nesa válasza máyköl (#6970) üzenetére


nesa
veterán

Latom flickren 45 oldal kontaktod van :C

(#6972) máyköl válasza nesa (#6971) üzenetére


máyköl
veterán

És ez, hogy jött ide? :DDD
Egyébként mi baj van vele? :)

(#6973) nesa válasza máyköl (#6972) üzenetére


nesa
veterán

Csak ugy hogy emlitetted a kaszast aki fotozik gondoltam meglesem a kontaktodat hatha ott van de 45 oldalt lattam ,jo sok.....

Amugy semmi gond csak igymar nem keresem meg.

(#6974) máyköl válasza nesa (#6973) üzenetére


máyköl
veterán

Nem contactoltam. :N

(#6975) eastsider válasza Joeey (#6969) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm a 85-ös nem rossz, de gyengécske a fényereje egy makróhoz nem? "illik a 2.8"...

az a 105-ös nikon az elég durva lehet :R de 200k.. hát a sigma kicsit több, mint a fele

(#6976) Joeey válasza eastsider (#6975) üzenetére


Joeey
csendes tag

makróhoz nem hiszem h kevés lenne a f3.5, viszont portréhoz igen...
viszont cserébe olcsóbb és jóval kisebb mint a 105

múltkor láttam egy 105 öst 150 fele használtan, tartsd nyitva szemed hátha bejön, illetve ebay...ha ...

(#6977) forceberg válasza eastsider (#6975) üzenetére


forceberg
veterán

Csak a 105-ös Sigmából nincs motoros!
A 90-es Tamron lehet még jó(egyedül a flare controlja a gyenge), de a 3.5-ös 85-ös Nikkor sem lehet rossz. Az a 2/3FÉ hátrány. Hát, közelre fókuszáláskor, talán nem hátrány. Ha esetleg rosszak a fényviszonyok, nem makrózáskor, akkor pl. 1/50 helyett 1/80-as záridőt ad a gép.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6978) eastsider válasza Joeey (#6976) üzenetére


eastsider
nagyúr

ebay is jó.. nikont még mernék is onnan venni...
igen.. pont a portré miatt...

forceberg: jaja, de azért ezzel tisztában vagyok :)) :D
a tamiból van fókuszmotorral felszerelt?

(#6979) Ren Hoek válasza eastsider (#6978) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miért csak nikont? :D Hamisítják az objektíveket vagy miért?

(#6980) eastsider válasza Ren Hoek (#6979) üzenetére


eastsider
nagyúr

3rd partyból sok a fókuszhibás...

(#6981) forceberg válasza eastsider (#6978) üzenetére


forceberg
veterán

Elvileg az újabbak már azok...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6982) eastsider válasza forceberg (#6981) üzenetére


eastsider
nagyúr

hmm az elég jó .
akkor jó kompromisszum lehet egy 90-es tami :)

(#6983) Klemice


Klemice
senior tag

[link]

ilyesféle fordítógyűrűt vagy micsodát hol kaphatnék 52-52-es méretben?

(#6984) eastsider válasza Klemice (#6983) üzenetére


eastsider
nagyúr

ebay

úgylátom a tamiból a 272E modell van fókuszmotorral felszerelve.. szóval ezt kell keresni :))

(#6985) fairi válasza Ren Hoek (#6968) üzenetére


fairi
addikt

nemcsak a tesztábrákon hanem a valóságban se meggyőző..
17mm-en katasztrófa volt..
hordótorzítás,CA minden mennyiségben, ráadásul a szélei még rekeszelve se akartak részletesek lenni,erős peremsötétedés...
obi képes minden létező hibát produkálni,ami a nagy könyvekben meg van írva...
PS-sel jól meg kell dolgozni,de a széleken ez se segít..
én 60k-ért szereztem(napellenzővel,UV szűrővel) és 65k továbbadtam...
viszonyom akkor romlott meg vele nagyon mikor a 70-200 f/4 L IS megvettem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6986) rumos14 válasza eastsider (#6956) üzenetére


rumos14
nagyúr

makróra vagy portréra? nem mindegy. de ha marad a váz, akkor a Sigma a jobb választás a kettő közül.

(#6987) Ren Hoek válasza fairi (#6985) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor kb jó hogy nem vettem meg. Az USM úgylátszik még nem jelenti azt, hogy optikailag is rendben van az üveg. (Pedig azt gondolná az ember, hogy jobb minőségű uborkákba építik bele)

Áh irigyellek az 70-200 is-ért ... bizony tönkre tud tenni egy objektív-fotós házasságot :)

(#6988) forceberg válasza rumos14 (#6986) üzenetére


forceberg
veterán

Sigma 105-ből sem láttam még fókuszmotoros verziót, így jött a Tamron 90-es makrója.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6989) eastsider válasza forceberg (#6988) üzenetére


eastsider
nagyúr

de elég jókat olvasok róla, amiket küldtél tesztek alapján

(#6990) forceberg válasza eastsider (#6989) üzenetére


forceberg
veterán

Jaja, egyedül az obi végétől 9.9cm-re lévő 1:1-es munkatáv nem tetszik, de amúgy teljesen jónak tűnik.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6991) fairi válasza Ren Hoek (#6987) üzenetére


fairi
addikt

szívesen ajánlanám alapobinak a 17-55 f/2.8 IS,de gondolom a kereteden túl van..
méltó társa az f/4 L IS-emnek :))

de alapobinak még említésre méltó a tamron 17-50 f/2.8 ( vagy sigma változat),persze ha jó darabot fogsz ki,és nem fókuszhibásat! vagy egyéb gyártási bajban szenvedőt..

(#6992) eastsider válasza forceberg (#6990) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez a többi makrónál hogy van?

(#6993) Ren Hoek válasza fairi (#6991) üzenetére


Ren Hoek
veterán

azabaj egyelőre (nekem) 18-55 IS is megfelel, csábító az ára, és ahhoz képest egész jól sikerült... 70-200 f4 sima így is elég sokba kerül (ahhoz viszonyítva hogy nem ebből élek, maximum hobbi melók) De ha cserélek majd, mindenképp figyelembe veszem az ajánlásod :) kösz

[ Szerkesztve ]

(#6994) fairi válasza Ren Hoek (#6993) üzenetére


fairi
addikt

DSLR-rel fotózás egy drága hobbi sajnos...
vagy az ember vesz egy UZ kompaktot ls lenyeli a hibáit,de a kiegészítőkre itt is lehet költeni(szűrő,előtét,állvány...)
vagy DSLR ott meg az árak a csillagos eget ütik...
18-55Is addig fog megfelelni míg nem veszel egy L-es lencsét :DD
nem rossz képminőségileg,én is próbáltam de sütött róla gyerekjátékszer-feeling...
jobb a képe mint a 17-85-nek!!

(cigizés 2 napi két dobozzal számolva drágább hobbi)

(#6995) fairi válasza eastsider (#6992) üzenetére


fairi
addikt

egy 100-as macronak kb. 10 cm a munkatávolság...
sigma 150mm-nek tudtommal 24 cm a munkatávolság...
egy ismerős megoldása: 70-200 f/2.8 IS USM+közgyűrűsor+canon kétszerező..
kb 70-80cm lehet a munkatávolság, leképezés elég jó,pontosan fejből nem tudom...

(#6996) forceberg válasza eastsider (#6992) üzenetére


forceberg
veterán

A Sigma 105-nél 12cm az 1:1-es leképzésnél az obi vége és a tárgy közötti távolság.
Az egyik küldött tesztben ott van!

Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM Lens 7.9" (200mm) 3.5" (90mm)
Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro Lens 11.4" (290mm) 3.9" (99mm)
Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens 12.0" (300mm) 6.0" (150mm)
Canon EF 100mm f/2.8 L IS USM Macro Lens 11.8" (300mm) 5.9" (146mm)
Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro Lens 12.2" (310m) 4.8" (122mm)
Sigma 150mm f/2.8 EX DG HSM Macro Lens 15.0" (380mm) 7.6" (194mm)
Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro Lens 19.2" (480mm) 9.5" (240mm)

Ha minden igaz, akkor a második távolságok azok!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6997) fairi válasza forceberg (#6996) üzenetére


fairi
addikt

http://www.sigmaphoto.com/shop/150mm-f28-ex-apo-dg-hsm-macro-sigma

Minimum Focusing Distance 38 cm / 15 in
Working Distance 24cm / 9.56in

Furák az adatok,mást ír a hivatalos,és amit linkelték..
de a sigma 105 megegyezik a két adat...

(#6998) d-boy


d-boy
senior tag

Hali, mi érné meg jobban?

Egy új Sigma 17-70 2,8-4,5 Macro 85e-ért,
vagy használtan egy Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG kb 99e-ért?

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6999) fairi válasza d-boy (#6998) üzenetére


fairi
addikt

nagylátószög mennyire fontos?
egyik 27mm-ről indul,elég korrekt nagylátószög..
másik 36mm,ami nem igazán praktikus mindig,persze embertől függ ez..

persze ha tervbe van véve egy nagylátószögű obi akkor nem kérdés 24-70...komolyabb lencse...
http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/203
http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/349/cat/31

(#7000) BiriBum válasza d-boy (#6998) üzenetére


BiriBum
őstag

A 17-70 teljesen korrekt, a Sigma 24-70 helyett azonban én a Tamron 24-75 ajánlanám, ha nem fontos a nagylátó. Újonnan kb. 100e.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.