Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) crey


crey
MODERÁTOR

Nikon fronton melyik UWA-t ajánljátok olyan 200k HUF-ig? Az sem baj ha fix, de lehetőleg ne torzítson nagyon. DX vázra kell (D7000).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13952) TayRol válasza crey (#13951) üzenetére


TayRol
veterán

Tokina 11-16. Vagy nikon 12-24.

(#13953) #74459392 válasza TayRol (#13952) üzenetére


#74459392
törölt tag

sigma 10-20 nem jó? vagy az már nagyon lágy a széleken?
én azt szemeltem ki

(#13954) TayRol válasza #74459392 (#13953) üzenetére


TayRol
veterán

dede, csak ha a keret ilyen magas akkor ez a kettő a legjobb. ha feleennyid lenne rá akkor a 10-20-at mondtam volna. amúgy is f8-f11-en kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#13955) crey válasza TayRol (#13954) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Köszi TayRol :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13956) JackFeryll válasza #74459392 (#13953) üzenetére


JackFeryll
őstag

Nekem nincs Sigma 10-20-am, de láttam vele nagyon jó képeket. Elvileg a fentebb említettek jobbak. Igazából szerintem inkább nagy nyomatoknál lehetne látni a különbségeket, de wide angle-el nagy nyomatra meg nem DX vázzal lövünk.
Persze ha a pénz nem korlátozza az embert akkor nem ez lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#13957) TayRol válasza JackFeryll (#13956) üzenetére


TayRol
veterán

a tokina 116 építési és képminőségben is a legjobb 3rd party obi, néhol veri a nikkort is. 150-160k körül szoktak menni használtan, akinek van nem akarja eladni. mondjuk en a 10-20-tól sem szabadultam volna meg ha nem lett volna rendszercserém.

bazz, 135e ft. újonnan az USA-ban, ha valaki behozza még talán úgy is megéri.

[ Szerkesztve ]

(#13958) Creever válasza TayRol (#13952) üzenetére


Creever
csendes tag

Köszi, ez nekem is nagy segítség a döntésben.

Eladó Sigma 8mm f/3.5 circular halszemobjektív - http://bit.ly/19AeSav

(#13959) forceberg válasza crey (#13951) üzenetére


forceberg
veterán

A Sigma 8-16.
Nem egészen lehet szűrőzni, de a legnagyobb látószög, jó képpel.

(#13952) TayRol: az a Nikon ár/értékben a béka se... alatt van.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13960) Creever válasza TayRol (#13957) üzenetére


Creever
csendes tag

Ahogy látom, két típus is van dx és dx II. Fókusz motoron kívül van más látványos különbség is?

Eladó Sigma 8mm f/3.5 circular halszemobjektív - http://bit.ly/19AeSav

(#13961) Deadzone41 válasza TayRol (#13957) üzenetére


Deadzone41
őstag

és a sigma 10-20 3.5 -el mi a helyzet?

(#13962) gab.m válasza Deadzone41 (#13961) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem éri meg az árkülönbözetet a változó fényerejűvel szemben, pláne úgy, hogy állítólag rosszabb a képminősége.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13963) TayRol válasza Deadzone41 (#13961) üzenetére


TayRol
veterán

nekem 3.5-ös volt, nem rosszabb a képe egyáltalán de szinte sehol nem tudod kihasználni a az előnyét, mert teljesen nyitva nincs jó képe. ezeket mind rekeszelni kell.

Creever: nem igazán. kicsit még designban.

[ Szerkesztve ]

(#13964) aleister válasza Creever (#13960) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Az új verzióban lesz aszférikus lencsetag (tehát kevesebb lesz a CA), valamint a lencsék bevonata is módosult. Ez utóbbinak a becsillanásokra, flare-re van hatása.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13965) .DLL válasza aleister (#13964) üzenetére


.DLL
veterán

Csak egy kis igazítás, hogy az aszférikus tag a gömbi (szférikus) hibákat hivatott csökkenteni, miszerint az érzékelő felülete sík, ezért a sarkok felé egyre csökken az élesség.

A CA-t az alacsony színszórású (LD, UD, stb.) tagokkal tudják visszafogni.

(P.H.)

(#13966) aleister válasza .DLL (#13965) üzenetére


aleister
veterán

Igazad van. Reggel van még. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13967) Darko


Darko
senior tag

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy tami 70-300 vc-t közgyűrűvel használva, csökken-e a közelpontja, és ha igen, milyen minimális kp. érhető el?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13968) JackFeryll


JackFeryll
őstag

sorry, rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#13969) TayRol válasza aleister (#13964) üzenetére


TayRol
veterán

hm, ezt nem tudtam.

(#13970) Creever válasza .DLL (#13965) üzenetére


Creever
csendes tag

Akkor már csak az a kérdés, hogy szerintetek megéri azt a plusz ~$100? Köszönöm!

Eladó Sigma 8mm f/3.5 circular halszemobjektív - http://bit.ly/19AeSav

(#13971) TayRol válasza Creever (#13970) üzenetére


TayRol
veterán

ha csak 100 dodo a különbség akkor mindenképp.

(#13972) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Ezen a lapon lejjebb van két db sigma napellenző 70-200hoz. Melyiket kell rendelni a 70-200 OS-hez?

(#13973) Fandango válasza imyourfriend (#13972) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a hozzavalo a Sigma oldala szerint: LINK

[ Szerkesztve ]

(#13974) TayRol válasza imyourfriend (#13972) üzenetére


TayRol
veterán

ezek közül egyik sem. szerintem nem sok hazai boltban találsz még hozzá, eléggé újdonság. goto ebay.

illetve ugye ez 2db.-ból áll, van a klasszikus szirom plusz hozzá a gyűrű a dx/fx miatt. tehát a linkelt cucc csak a fele annak ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#13975) imyourfriend válasza TayRol (#13974) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm. Akkor nem lesz egyszerű művelet beszerezni. És ha egy ilyent felteszek nagy probléma? Ahogy nézem front fókuszosnak tűnik a lencse. Így előbb ennek kell utánajárjak.

(#13973) Fandango: köszi.

(#13976) TayRol válasza imyourfriend (#13975) üzenetére


TayRol
veterán

dx vázad van, ahhoz kell a gyűrű.

[ Szerkesztve ]

(#13977) stabil50


stabil50
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Van egy fényképezőgépem. Az objektívja össze lett zsírkrétázva... :-) Ezt

szeretném letisztítani. Tiszta alkoholra gondoltam, úgy tudom a gyógyszertárban lehet 70%osat

venni, csak az bizonytalanít el, hogy nem tudom, hogy nem árt-e a lencsének v a bevonatának az

alkohol. Kerestem a neten, de nem találtam meg, hogy van egyáltalán az objektíven bevonat. A

gép típusa
Canon SX1 IS. Tudnátok tanácsot adni, mivel tudom megtisztítani az objektívet? Köszönettel,

Laci

(#13978) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Irányjelzőn 17-55 f/2.8 200 pénz

(#13979) JackFeryll válasza imyourfriend (#13978) üzenetére


JackFeryll
őstag

Az nem valami hű de jó ár :)

(#13980) Zozzant válasza stabil50 (#13977) üzenetére


Zozzant
addikt

[link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13981) JohnyBlue válasza imyourfriend (#13975) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem próbáltad ki megvétel előtt ? :((

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13982) imyourfriend válasza JohnyBlue (#13981) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kipróbáltam. Tegnap este lőttem kézből papíron szövegre és ott jól működött. Van fél év garanciám maximum visszaviszem. Inkább úgy tűnik elrontottam vele valamit ezért ha időm engedi sétálok vele ma elég sokat és nap végén levonom a következtetést. Jelen pillanatban "user error".

(#13983) spanyoll válasza imyourfriend (#13978) üzenetére


spanyoll
addikt

Úgy látszik neked ez az obi a mániád ... node kinek mi :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13984) JohnyBlue válasza imyourfriend (#13982) üzenetére


JohnyBlue
őstag

De miért kézből? Ajj ajj :W

Mióta itt vagy 28.000 szer elhangzott már hogy kell fókusztesztet csinálni.

Állványodra felrakod a csövet és elkezded lőni a tesztábrát. (az utolsó előtti oldalt kell kinyomni és arra lődözni, a mikéntje meg le van írva)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13985) imyourfriend válasza JohnyBlue (#13984) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem cipeltem magammal az állványt. Így vagy kerítek egyet itt Győrben vagy megvárom a hétvégét. Ezt a papírt meg maholnap kinyomtatom hozzá. Köszönöm :R
Nem tűnik vészesnek a dolog sőt egyre inkább úgy tűnik csak beképzeltem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#13986) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

1.8-as zoom obi. lehet nyálat csorgatni :)

[link]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#13987) Harsonás válasza sanyixXx (#13986) üzenetére


Harsonás
tag

Hát lenne helye a táskámban..... :DD

(#13988) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Kamerakft-nél jártam tegnap hogy feltegyenek 70-200ra egy szűrőt. Kibontja az illető, nézegeti nézegeti.. mondom feltehetnénk? Mert mennék a következő busszal. Próbálgatja próbálgatja hát nem fél mm-errel kisebb volt a napellenző azon mérete mint az objektívé? :DDD Oké rendben megy megnézi hogy melyik napellenző kell hozzá. 5 perc múlva: igen ez kell hozzá. Megemlítem neki a fókusz dolgot aztán mondta hogy mivel nem egy gyárban készülnek "utángyártottnak" is nevezte ezért érdemes beállíttatni már kapásból a gépet és az objektívet a megvételkor. Ez mind szép és jó, de ha én veszek használtan egy sigma tele objektívet és netán gari nélkül venném akkor fizessek érte azonnal hogy beállítsák. Vagy hogy is megy ez? :)

(#13986) sanyixXx: most nézem ez a lencse nagyságrendileg 800 gramm ;] mire megkészül a 70-200 f/1.8 az maga egy komoly mérnöki alkotás lesz. Márpedig előbb utóbb elkészítik (kíváncsi leszek a súlyára :P )

[ Szerkesztve ]

(#13989) TayRol válasza imyourfriend (#13988) üzenetére


TayRol
veterán

na ezért nem szeretem, ha megy az "oltás" a Tamronokkal kapcsolatban. itt sem jobb a helyzet.

(#13990) JohnyBlue válasza imyourfriend (#13988) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ez mind szép és jó, de ha én veszek használtan egy sigma tele objektívet és netán gari nélkül venném akkor fizessek érte azonnal hogy beállítsák. Vagy hogy is megy ez?

Pontosan úgy ahogy mondod :) Ha voltál olyan szamóca, hogy nem vetted észre a vételnél és nem alkultad le a kalibálás árát vagy nem hagytad ott az eladónál. Akkor bizony fizess :) Ha én veszek egy autót mondjuk 4 évesen és beviszem a szörvízbe, hogy teee Béla a gyútást állíccsátok mán be! Akkor az ember nem akad ki ha kérnék ezért a szolgáltatásért pénzt :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13991) TayRol válasza imyourfriend (#13988) üzenetére


TayRol
veterán

kicsit vártál volna és 310-315e-ért veszel egy minden alkatrésszel ellátott VR1-et, amit kalibráltatni sem kell és tartja az árát.

(#13992) .DLL


.DLL
veterán

Magasságos egek ez kell!l!44!!!

Sigma 18-35mm f/1.8

Azon gondolkodom, hogy mennyi pénzt tudnék erre rászánni. 150-et biztos, de szerintem ennél jóval drágább lesz. :( Most van egy 28/1.8-am ami az all-time kedvenc obim mind közül, utána jön az 50/1.8 de ez alulra tökéletes lenne, szerintem le sem venném a vázról. :D A lehetőség, hogy nem csak 28mm-em lenne, hanem akár 18 vagy egy szép "hosszú" 35mm is, aaaa!

(P.H.)

(#13993) TayRol válasza .DLL (#13992) üzenetére


TayRol
veterán

lesz vagy 250e.

(#13994) A Zéé válasza TayRol (#13993) üzenetére


A Zéé
addikt

szerintem még több is

Just a simple Lineman...

(#13995) JohnyBlue válasza TayRol (#13993) üzenetére


JohnyBlue
őstag

vagy 350 :) De neked legyen igazad :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13996) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Még jó hogy kaptam rá fél év garit. 310-315ért vettem volna VR1-et és vennék még most is de ennyiért nem árulnak szerintem. Mindenesetre garival elküldöm kalibráltatni. Amúgy 310ért még vevő is lennék egy VR1-re ha tudsz ilyent akkor továbbítom beállíttatás előtt még.

(#13997) crey válasza imyourfriend (#13988) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ha te magadtól nem tudsz tetőt ácsolni, és megkérsz rá egy szakembert, akkor azért nem illik fizetni? De.
Ha esetleg egy helyen vetted volna őket, újonnan - akkor ha jó fejek a boltban, össze lövik neked. Minden más esetben a te feladatod. Aztán hogy megoldod magadnak, vagy kifizeted a munka ellenértékét - az már rajtad múlik.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13999) TayRol válasza JohnyBlue (#13995) üzenetére


TayRol
veterán

hm lehet, ~1300 usd-s árról beszélnek egyes fórumokon..:)

(#14000) Zozzant válasza .DLL (#13992) üzenetére


Zozzant
addikt

Csakhogy nem FF kört rajzol:( Jó kis fényerő de kitobim van 18-55 nem 250-é hanem 10-ért:) A fényerőt lelkesedéssel pótolom:) Szóval nem estem hasra...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.