Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) imyourfriend válasza JohnyBlue (#14200) üzenetére


imyourfriend
őstag

35-ös kezdő ami zavarna egyedül. Azt még valamennyire kiheverem hogy nincsen benne stabi, de ha elpasszolom 17-70et akkor feljebb kacsingatok. :) Ezért jön szóba a 17-50es, a legújabb 17-70 nem éri meg a többlet pénzt még nekem. Más meg nem nagyon van alapzoom ami nagylátó és fix 2-8 stabis. Veszek én szívesen nikont is de ilyen téren 17-55 van aztán kifújt a fényerő :( (érdekes eddig csak nikon nem adott ki f2.8 alapzoom + stabi objektívet)

(#14202) JackFeryll válasza JohnyBlue (#14200) üzenetére


JackFeryll
őstag

Úristen. Tamront ingyen se miközben az össze-vissza front/backfocusos sigmákat dicsőíti ? :D
Canon L és nincs probléma. Lehet, hogy drága, de tartja az árát, nem hullik szét és tényleg a legjobbat kapod.
Ja hogy Nikon.

[ Szerkesztve ]

(#14203) JohnyBlue válasza imyourfriend (#14201) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Háth nemtudom, én nem adnám el azt a 17-70 et... jó kis üveg az. 47 miliig F3.5 utána meg F4. Amit 70milin f4 en nem tudsz meglőni azt simán lövöd a 70-200 al. Amit meg 3.5 ön nem tudsz meglőni azt 2.8 al se fogod meglőni. vagy ha meg is lövöd nem lesz akkora különbség ami miatt megérje váltani.

Én tutkó nem adnám el :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#14204) Zozzant válasza imyourfriend (#14198) üzenetére


Zozzant
addikt

Két legjobb obim a tampon 28-75 és a 90... de ne firtassuk:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14205) Zozzer888 válasza Zozzant (#14204) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 17-50es Tamronom csak azért nem szorult rá eddig a vázamra, mert ha hosszabb időre (ha tudom hogy pár napig nem fogom használni) rakom el a gépet, akkor leszedem róla az obit. (A portrémarkolat és a félkilós Tamron miatt nem tud a "talpán" állni:D )

Amúgy anno a 17-70es Sigma volt a másik versenyző és valaki innen mondta, hogy rajzban sokkal jobb a Tami, azt a +20mm-t meg ne bánjam,mert van annyira jó rajza,hogy bátran lehet vágni.Hát még így 4hónap után is megdöbbenek néha, hogy milyen brutálisan lehet cropolni a képekből:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14206) crey


crey
MODERÁTOR

"De tény azok között vagyok akik ingyen sem fogadnának el egy tampon lencsét."

ÓMÁJFÁKINGÁD! :W

Nálam most sikerült kiverned a biztosítékot véglegesen. :U

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#14207) akela91 válasza crey (#14206) üzenetére


akela91
addikt

Egész sokáig bírtad pedig. :DDD Mehetne az aláírásodba, mint fattyunak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#14208) spanyoll válasza imyourfriend (#14198) üzenetére


spanyoll
addikt

Ahogy mondod, tényleg inkább ne firtassuk, mert még a végén olyat találok mondani amit nem kéne... meleg van, munka van, sok a hülye ember, adjatok egy katanát!

mod: Milyen meglepő, hogy x ember szerint semmi baj a tamronokkal, vagy legalábbis bőőőőven nem annyi mint te gondolod :U

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14209) freelanced


freelanced
addikt

Nemár :((( senki semmi erre az obira: Nikon 40/F2.8 AF-S G DX Micro ??

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14210) spanyoll válasza freelanced (#14209) üzenetére


spanyoll
addikt

2 óra alatt nem érkezett válasz. Ennyire sürgős? :)
mod: De tessék, válasz: ha makrózni akarsz akkor nagyobb gyutávval nézelődj, 90 körültől, arra is van pl jó sigma azt hiszem, m3ss lövöldözik ilyennel ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14211) akela91 válasza spanyoll (#14210) üzenetére


akela91
addikt

Ő 105össel. Tamron 90mm jó cucc, van motoros verzió is már.

(#14212) imyourfriend válasza spanyoll (#14208) üzenetére


imyourfriend
őstag

Remélem mindenki örömét leli abban amit éppen használ (azt hiszem ezért vesszük azt amit veszünk.) Ha már nem ezért vesszük akkor régen rossz az egész.

(#14213) spanyoll válasza akela91 (#14211) üzenetére


spanyoll
addikt

Bocsi, akkor azzal, de biztos, hogy nem 40es nikonnal :D

@(#14212) imyourfriend: Nem értem mit akarsz ezzel mondani, max sejtem... Senki nem mondta, hogy baj van bármivel amit bárki használ, szimplán csak tettél egy erős kijelentést, de gondolom érzed te is ezt (remélem). Én, aki eddig csak szar sigmát láttam és használtam sem mondok olyat, hogy ingyen se fogadnék el, stb, pedig nekem így lenne rá azért némi okom. No mindegy, lelked rajta.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14214) akela91 válasza spanyoll (#14213) üzenetére


akela91
addikt

Igen, azzal max játszani lehet inkább.

(#14215) spanyoll: Számból vetted ki a szót, csak végül kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#14215) spanyoll válasza akela91 (#14214) üzenetére


spanyoll
addikt

Arra meg inkább egy fordítólencse ajánlott :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14216) imyourfriend válasza spanyoll (#14213) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lelkem rajta,így van.:) Azért az övön aluli hogy vissza kell küldeni szervizbe hogy kalibrálják az objektívet,vagy épp a váznak nem küld megfelelő jelet hogy hány mm-en áll épp az objektív,vagy hogy gyári darabnál ragasztani kelljen a fókuszáló üveget az objektíven. Talán mit gondoljak, rendjén van ez így? Ilyen fejlettségű világban nehogy már ezt kelljen elfogadhatónak tartanom. Igaz ennyi pénzért mégis mit várhatnék.. Örüljek ha egyáltalán működik, hátnem? Meg idegeskedjek hogy hány hét mire bekalibrálják a lencsét, vagy észrevesznek rajta mást is.. Ha hiszed ha nem kapnék egy 17-50es Tamront kisorsolnám itt az emberek között hogy kinek adjam. :) Maradjunk ennyiben. Engem az ideg szétvetne ha így járnék hogy újonnan vett termékkel bármi bajom is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14217) Eagl3 válasza freelanced (#14209) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem van, nagyon szeretem, szinte le se kerül a vázról. :)

(#14218) freelanced válasza spanyoll (#14210) üzenetére


freelanced
addikt

Jaja az elég jó már de majdnem duplája. Max használtan jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14219) spanyoll válasza imyourfriend (#14216) üzenetére


spanyoll
addikt

Ez amit leírsz ez kérlek csőlátás. Pár dolgot olvastál neten, vagy volt 1-2 rossz tapasztalatod, és ebből vonsz le következtetést. Mondom, én is tehetném ezt sigmával mégsem teszem. Sok obi van, sokat gyártanak, így többől több a szar is. Sigmából is sok a kaka, csak te szerencsés vagy. Mivel viszont a fórumon is a legtöbb embernek nagyrészt jó tapasztalata van a tamronokkal így nem hiszem hogy annyira nagyon rossz lenne, de te dolgod (viszont ha rám hallgatsz az ilyen radikális nézeteid megtartod magadnak a jövőben ha nem akarod feleslegesen szítani a feszültséget...).
@(#14218) freelanced: Makrózni jó üveggel éri meg, ha játszogatni akarsz akkor mondom, fórdítógyűrű. Vagy köztes megoldás: raynox :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#14220) Zozzer888 válasza spanyoll (#14219) üzenetére


Zozzer888
addikt

vagy még esetleg közgyűrű:)Bár az ára miatt nálam ez csak M42-es obinál jöhet szóba:)
Az igazi megoldás egy Tami 90 f2.8 makro lenne:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14221) freelanced válasza spanyoll (#14219) üzenetére


freelanced
addikt

Tehát akkor 100 alatt nincs normális makróobjektív szerinted?

Illetve a Raynox DCR250 jobb mintha közgyűrűt vennék? :F

Illetve mire képes egy 18-55-s obival?
Köszönet!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14222) m3ss válasza freelanced (#14221) üzenetére


m3ss
veterán

ezeket mar egyszer kerdezted itt, nem? aztan privatban tolem is nemtudomhany hozzaszolason at...most meg megint? azota is ugyanaz a helyzet ;)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14223) BiriBum válasza freelanced (#14196) üzenetére


BiriBum
őstag

Az attól függ, hogy mi lenne a fotótéma. Bogarászásra rövid a 40mm, mert bele kell tolni az alany arcába, hogy megkapd az 1:1 leképezést. Tamron 90, Sigma 105 - ilyesmiket nézz inkább, ha ez a cél.
Raynox - szükségmegoldás, de az árához képest nem annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

(#14224) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Hosszas gondolkodás után úgy döntöttem nem passzolom el a 17-70 stabis sigmát, 82-ért hirdettem és vasárnap meg is vették volna, de rosszul jöttem volna ki mert ár/érték arányba ez a legjobb a környéken. Érdemes volt megtartani szerintetek ilyen vásárló mellett?

(#14231) m3ss válasza imyourfriend (#14224) üzenetére


m3ss
veterán

biztos erdemes/korrekt hirdetes elott eldonteni, hogy el akarod-e adni vagy sem :DDD :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#14232) aor


aor
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Hetek óta filózok rajta, és nem jutok dűlőre....
0-100mm között keresem a legjobb megoldást! Kéretik úgy érteni, hogy minél közelebb a nullához és a százhoz. :)
Olyan 70eft körül és a képminőség az igazán fontos...meg talán az, hogy ne legyen csiga lassú az AF.
sigma 17-70, tami 28-75 -> amik elsőre eszembe jutnak, meg a netes nézelődés alapján megérheti. (bár a 28 kezdő azért elgondolkoztat, hogy nem kevés e?! APS-C váz)

Köszönöm!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#14233) BiriBum válasza aor (#14232) üzenetére


BiriBum
őstag

Sokat segítene, ha leírnád milyen vázad van.

(#14234) aleister válasza BiriBum (#14233) üzenetére


aleister
veterán

Ott volt az adatainál. :U

"Canon 1100D+kitobi+Tamron SP70-300+egyéb"

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14235) BiriBum válasza aleister (#14234) üzenetére


BiriBum
őstag

Igazad van, de egyrészt nem szoktam a felhasználók adatait böngészni, másrészt lehet, hogy ami ott van már rég elavult. :)

(#14236) Clemi válasza Zozzer888 (#14220) üzenetére


Clemi
veterán

vagy még esetleg közgyűrűBár az ára miatt nálam ez csak M42-es obinál jöhet szóba

Na ezt amit írtál nem értem. Mi is a gond az ebay-en mondjuk 1/5-öd áron beszerzett, és műanyag közgyűrűvel? Azt használok lassan egy éve, és mostanában ráadásul a 70-300-as Tamron alá szoktam felcsavarni, amivel tökéletesen működik.

Ez a kép is azzal készült: kb 2 méterről készült, és ez a 18 MP-ből egy 1200x800-as crop

[ Szerkesztve ]

(#14237) Zozzer888 válasza Clemi (#14236) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nincs semmi gond vele, csak az M42es közgyűrű 800ft-volt, az a chipes canonos ami átviszi a jelet az meg drágább.(én 10en fölül láttam, ebayt nem néztem)
Persze még mindig sokkal jobb árban mint egy makro obi:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#14238) .DLL


.DLL
veterán

Nekem a makró témához lenne egy mélységélességgel kapcsolatos kérdésem.

Ugye nyilván való hogy makró munkatávon mondjuk dedikált makró obival, nyitott blendével iszonyú kicsi a mélységélességi tartomány. Ha zárom a rekeszt ez nő, de a fényerőm meg csökken.

Ha egy obi mögé kihuzatot teszek, akkor szintén csökken a fényerőm elég rendesen. A kérdés az, hogy nő-e ettől a mélységélességem, vagy bukom ennek a jótékony hatását, és az marad ugyan olyan szűk?

Mert ha teszem azt, egy f/5,6 fényerejű obi mögé teszek kihuzatot, stb, akkor már nagyon elsötétül a kép, de ha emellett nőne a mélységélesség, akkor azt mondanám rendben van, jöhet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#14239) aleister válasza BiriBum (#14235) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ez mondjuk igaz.
Én mindig kampányolok érte, hogy a fotósok ugyanúgy töltsék ki az adataikat, mint a pc-sek. Ebből kifolyólag meg is nézem ezeket, ha kérdés születik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14240) aleister válasza .DLL (#14238) üzenetére


aleister
veterán

A makróhoz nem értek, de számolni tudok. :)
Csökken a DOF közgyűrű esetén.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14241) kiskornel válasza .DLL (#14238) üzenetére


kiskornel
addikt

Ezt így nem lehet értelmezni.

Nyilván akkor teszel be közgyűrűt, harmonika huzatot, ha nem ugyanazt a képkivágást akarod fotózni. Közgyűrűvel rövidlátó lesz az obid, nyilván csak akkor teszed fel, ha a nagyítás érdekében szükséged van a közelebbi fókuszra. A tárgytávolság csökkenésével rohamosan csökken a DOF is.

Hogy ugyanazon képkivágás mellett hogy alakulnak a DOF-ok... Tippem szerint csökken ott is.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14242) aleister válasza kiskornel (#14241) üzenetére


aleister
veterán

Igazándiból elméletileg csökken. A gyakorlatban viszont a kicsi tárgytávolság miatt szerintem nem. Csekk disz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14243) Clemi válasza Zozzer888 (#14237) üzenetére


Clemi
veterán

Anno vagyis tavaly 50$ volt az a Macro közgyűrű sor, amit most nem egész 30$, és szerintem attól, hogy műanyag tökéletesen jó.

(#14244) kiskornel válasza aleister (#14242) üzenetére


kiskornel
addikt

"Csekk disz." - ezt nagy ívben kerüld el. A normál mélységélesség képletek macro környezetben nem alkalmazhatók! Már az alapvető feltételek miatt sem. Ezek a marhák meg ráhúzták a normál számítási módszert.

Már eleve rövidlátó lesz a rendszer közgyűrűvel, és a végtelen fog eltolódni n*10cm környékére...

Aztán meg macro kalkulátor, ennek aztán nagyon van értelme így, két tizedesig számolva:

Mivel nem tudom, hogy számol, a kijelzett adatok nem igazán megbízhatók... Én ezt messziről kerülném. :K

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14245) forceberg válasza kiskornel (#14244) üzenetére


forceberg
veterán

PudingTechnika próbája az evés a használat!

Grafikonokból meg kalkulátorból nem lehet fotózni.
Ki kell menni az erdőbe, vagy akárhova és kész : :))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14246) aleister válasza kiskornel (#14244) üzenetére


aleister
veterán

Igen, ez a centiben való számolás elég ciki. Nem is ezért linkeltem, hanem azért, hogy lássa az ember, hogy a különböző paraméterek megváltoztatásával miképp módosul a többi.

Egyébként itt van, hogy hogy számol. Bár javascript, de eléggé átlátható programozói tudás nélkül is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14247) kiskornel válasza kiskornel (#14244) üzenetére


kiskornel
addikt

ÁÁÁ... átnéztem a számítási módszereit is. Marhák. Az ext tube nélküli tárgytávolságot számolja át valós tárgytávolságra. Hülye. Végig valós tárgytávolsággal kellene számolnia.

De a képletek (elvileg) helyesek.

DOF alatt pont a DOF nincs kiírva... near limit, meg a far limit igen...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#14248) aleister válasza kiskornel (#14247) üzenetére


aleister
veterán

Fura, pedig kitér a közgyűrű vizsgálatára:
if (extension > 0)
{
h = h + extension;
g = 1.0 / (1.0 / f - 1.0 / h);
d = g + h;
}

szerk: A kettő távolsága lesz a DOF...mondjuk tényleg kiszámoltathatták volna azt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#14249) freelanced


freelanced
addikt

Amúgy jól hallottam, hogy ha közgyűrűt használ az ember egy 18-55-s obihoz elérhető az 1:1 leképzés?

Azthiszem ez a három elem van: 13mm/21mm/31mm

Az 1:1-hez fel kell rakni az összeset? Valaki használ esetleg ilyet innen (az "elektromos" változatot)?
Mert megköszönném ha küldene pár képet esetleg. :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#14250) #74459392 válasza freelanced (#14249) üzenetére


#74459392
törölt tag

köv héten ha lesz időm csinálok párat és felrakom
nekem is d3100 van
van 18-55 is
szóval minden klappol:)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.