Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Clemi válasza Zozzer888 (#13199) üzenetére


Clemi
veterán

Szerintem minden vakun van Manual mód, viszont ha nincs szinkronban a vaku és a gép sok értelme nem lesz a képnek ami készül. A nem ETTL képes távkioldók max 1/250-es szinkront tudnak, az enyémmel (RF603) ráadásul 1/200-ig van szinkron, úgyhogy már a váz 1/250-es idejénél is a csak a kép felső 2/3-át világítja meg a vakufény.

(#13202) Zozzer888 válasza Clemi (#13201) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, értem

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13203) kovadika


kovadika
őstag

Nikon D3100-hoz ezek közül melyiket ajánlanátok jobban? Távoli emberek/állatok fotózására.
[link]
[link]
Illetve a Tamronban van fókuszmotor? Ez fontos lenne, mert ugye a vázban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#13204) Darko válasza kovadika (#13203) üzenetére


Darko
senior tag

Tamron. Van fókuszmotor benne és kiváló stabilizátora van. A N50-300-at nem ismerem. A Tamront viszont szerintem meglátni és megszeretni.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13205) Geller72


Geller72
veterán

Üdv mindenkinek. Ma vettem 2 db obit, de mivel nem értek hozzá (a hülye, hogyan vehet obit, ha hülye hozzá..gondolom, ez az első reakció..;) ) ezért szeretnék véleményt kérni.

1. obi:

Olympus obi.
49mm Skylight (1A) (Japan)
Az első lencsén a következő:
Vivitar 135 mm 1:3.5 Auto, átmérő 49 mm VMC

Kérdés: Mennyit ér és milyen típusokhoz, típushoz jó. Bőrtokban, (a tok is Japán) jó állapotban

2. obi:

Pentax obi.
Pentax -A Zoom 1:3.5~4.5 28~80mm
Jó állapotban. Sapkákkal a két végén.
Kérdés ugyanaz.

Köszönöm. :R

(#13206) .DLL válasza Clemi (#13194) üzenetére


.DLL
veterán

Ezekkel mi a helyzet?

http://www.cokin.co.uk - ez pont úgy néz ki, mint a régi cokin.fr

http://www.cokin-filters.com/creative-system/

Ezek akkor ilyen kamu oldalak?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#13207) kiskornel válasza .DLL (#13206) üzenetére


kiskornel
addikt

Ne foglalkozz vele. Amíg Made in Frace a felirat, addig nincs vész. Bár ND átmenetes szűrőt valamiért nem kaptam... azt mondta a forgalmazó, hogy egyszerűen nem gyártanak.
Majd ha indítanak olyan gyártást... ez volt 1-2 éve...

Komolytalan a cég így, de a termékük az minőségi. A többi meg le van xarva.

Ha valaki gagyit akar venni, azt nem kell megakadályozni abban. Csak csinálja, aztán majd ide írogatja, hogy milyen rosszul járt... Én meg majd gonoszul kinvetem. ;] Nehéz megmagyarázni mindenkinek egyenként, hogy ez nem a spórolók sportja...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13208) Clemi válasza kiskornel (#13207) üzenetére


Clemi
veterán

Gyakorlatilag pontosan átmenetes szűrők terén akarok "Cokin" rendszert beszerezni, na de honnan? Az ebay-en nyugodt szívvel megveszem a marumi (mát megrendeltem) a hoya vagy a kenko márkájú szűrőket, de a "Cokin" rendszerhez emberi áron minőséget találni nem kis vállalkozás. Amit eddig találtam, az vagy gyanúsan túl olcsó (egy egész 20-30 db-os készlet 40-50$-os áron) vagy baromi drága, akár 60-80$ egyetlen lap ára.

Nekem jó esetben egy Z-Pro rendszerű tartó kellene, jelenleg 72mm-es adapter gyűrűvel (jöhet még a 49,52,62 is) és néhány átmenetes szürke, és színes szűrő. Teljes felületű ND szűrőből beszerzek valami márkásat, mondjuk ND8, ND64, ND100-at.

[ Szerkesztve ]

(#13209) Zozzer888 válasza Clemi (#13208) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tudom hogy nem ugyanaz, és ne kövezzetek meg érte...de utólag Lightroomban vagy PS-ben nem lehet ilyen átmenetes szűrőt "ráhúzni" a képre?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13210) HollyBoni válasza Zozzer888 (#13209) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én pl azért szeretnék venni egyszer hogyha tájat fotózok le tudjam sötétíteni a napot, égboltot. Ezt PS-ben nem tudod jól megcsinálni. Ott van még a HDR is, de nekem ez jobban tetszik. :)

(#13211) kiskornel válasza Clemi (#13208) üzenetére


kiskornel
addikt

khmm... itt a katalógus és itt vannak a boltok. Telefon, majd rendelés.
Ne legyen a termék nevében: utángyártott.

Vatera kizárva, ott csak bolti áron árulnak eredetit, de az elsikkad a sok utángyártott közt.

Szerk: 3. oldal körül van az átmenetes szürke P...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#13212) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Hogy van ez a Tamron 5 éves gar. érvényesítése? Azt hittem, alapból megkapom (tegnap vettem egy 70-300-ast és a dobozon rajt van az 5 éves matrica), de a facebook-os Tamron oldal szerint regisztálni kell és csak akkor fog életbe lépni az 5 év?

Köszi! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13213) Clemi válasza kiskornel (#13211) üzenetére


Clemi
veterán

Kiskornel: Köszi átnyálazom

(#13214) aleister válasza Anubis_9 (#13212) üzenetére


aleister
veterán

Pont így.
Ha rajta van a matrica, akkor mákod van ugyanis nem minden Tamira jár az 5 év gari, csak a hivatalos importőrrel leszerződött kereskedésektől vásárolt obikra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13215) Zozzer888 válasza aleister (#13214) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én már olyannal is találkoztam hogy volt rajta matrica (csak még a németek rakták rá) így itthon nem élt rá az 5év gari.(220volt forgalmazta)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13216) Eagl3


Eagl3
veterán

Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD objektívbe van motor ugye? Szóval menne a Nikon D3100-al az AF? Illetve ez vagy inkább a Nikon AF-S 55-200mm f/4-5.6 ED DX VR esetleg az 55-300-as változata...

(#13217) Clemi válasza Eagl3 (#13216) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem ilyen van, csak Canon verzió. Milyen motort keresel benne? Van egyáltalán manapság gyártott olyan objektív, amiben nincs AF motor?

(#13218) Darko válasza Eagl3 (#13216) üzenetére


Darko
senior tag

[link]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13219) aleister válasza Eagl3 (#13216) üzenetére


aleister
veterán

Igen, van.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13220) Eagl3


Eagl3
veterán

Kösz

(#13221) Anubis_9 válasza aleister (#13214) üzenetére


Anubis_9
őstag

Rajt van a magyar nyelvű matrica, hogy 5 év gar. Amúgy beszéltem a Tamron magyar kizárólagos disztribútorával, ahol is az ügyintéző csaj nagyokat csodálkozott, hogy ilyen hogy fordulhatott elő. Mellesleg magyar nyelvű kezelési útmutató sincs a dobozban! Na, akkor végképp meglepődött! :((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13222) aleister válasza Anubis_9 (#13221) üzenetére


aleister
veterán

Ez mókás.:)

Egyébként a magyar disztribútorral (Computer Emporium) nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak. Az oldalukon semmi sincs a Tamron garanciával kapcsolatban. Elméletileg ők üzemeltetik a magyar T* oldalt is, ami vicc, de egy fércbúk oldal, és az ott található információkkal ellentétesen kommunikálnak emailben.

Anno gondolkoztam is a fogyasztóvédelmen, de nem volt hozzá elég energiám, időm.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13223) Zozzer888 válasza aleister (#13222) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én felhívtam őket, megmondták sorozatszám alapján hogy jár-e az 5év gari.Azt is elmondták hogy kell regisztrálni ha jól helyen veszem:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13224) Anubis_9 válasza aleister (#13222) üzenetére


Anubis_9
őstag

A facebook oldal szerinti infókat mind elküldtem nekik mailben. Kíváncsian várom válaszukat.

Nem mintha létszükség lenne, de azért aggaszt, hogy nem kaptam hozzá magyar nyelvű útmutatót. Anélkül MO-on nem is lehetne forgalomba helyezni semmit. Bár ez sem igaz, mert pl. számítógép alkatrészekhez (pl. alaplap, CPU, memória amikre kifejezetten gondolok) sincs ilyen.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13225) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!
D600 vásárlása előtt állok és ezért objektívparkon is frissíteni kéne. :)
Első körben a következő obit néztem: Nikon 24-85/F3.5-4.5 AF-S ED VR

Mi erről a véleményetek?

Köszi!

(#13226) Geller72 válasza Anubis_9 (#13224) üzenetére


Geller72
veterán

Amire te gondolsz, az a (be(szállítói) minőségi megfelelőségi nyilatkozat. A zsák liszthez sincs és nem is kell használati útmutató. A fogyasztóvédelmi törvény nem ilyen egyszerű. ;) Amúgy valaki esetleg nem tudna válaszolni a feltett kérdésemre? :D.

(#13227) Zozzer888 válasza Geller72 (#13226) üzenetére


Zozzer888
addikt

Itt tudnak :)

(OFF)(csak várd meg az ármesterek (Taylor és Coxer) válaszát)(/OFF)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13228) Geller72 válasza Zozzer888 (#13227) üzenetére


Geller72
veterán

:R Ennyi. Köszönöm. ;). További szép estét. :).

(#13229) kovadika


kovadika
őstag

A Tamron a külföldről(eu-ból) rendelt termékekre is vállalja az 5 év garit?

(#13230) Zozzer888 válasza kovadika (#13229) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nem!

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13231) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Ma próbáltam ki az új Tamron SP70-300 F/4-5.6 Di VC USD objektívem. Több képet készítettem vele, de igazából egyik sem lett éles 300-as, vagy valamivel ez alatti állásban, kézből lőve, állvány nélkül. :B Természetesen megpróbáltam rezzenéstelenül fogni a gépet. A VC be volt kapcsolva. Itt van egy példa. Maga a gép D3200-es Nikon. 1/1000-rel készült programautomatika módban, ISO400-at állítottam be és 5,6-os blendét rendelt ehhez a záridőhöz a gép. Az alany nem mozgott a kép készítése közben. :DDD A gyakorlati tapasztalatotokra lennék kíváncsi: kevés volt az ISO400, vagy az 1/1000? Mit kellett volna tennem, hogy kézből penge éles legyen a kép? Sajna állványom nincs még, így azzal nem tudok kísérletezni.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13232) aleister válasza Anubis_9 (#13231) üzenetére


aleister
veterán

1/1000-rel akkor is élesnek kéne lennie a kutyának, ha egy gyorsvonat tetején csücsül. Ellenben 300 körüli gyutávon ne várj csodát. 250 alatt próbálkozz.
A Nikkor 70-300-nál 200-at szoktak lágyulási határnak mondani. A Tami egyébként kb 140-150-ig penge, 200-220ig éles, valahol efölött meg már lágyul ez is.

Csak 100-120mm-ig ideális az 5.6-os blende, efölött én már rekeszelném 8-ra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13233) Eagl3 válasza aleister (#13232) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez ugyan így igaz pl. egy 55-200mm-es obira, tehát, hogy kb. olyan 150-ig éles?

(#13234) .DLL válasza Padam (#13225) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tudom hogyan mondjam el frappánsan, hogy a 600D Canon, a kiszemelt obi hozzá pedig Nikon, úgyhogy csak egyszerűen megkérdezem, hogy ezt hogy gondoltad? :D

(P.H.)

(#13235) Eagl3 válasza .DLL (#13234) üzenetére


Eagl3
veterán

(#13236) Anubis_9 válasza aleister (#13232) üzenetére


Anubis_9
őstag

Ezt megszívlelem! :C Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13237) spanyoll válasza Eagl3 (#13233) üzenetére


spanyoll
addikt

Nincs olyan, hogy nem éles, max lágyabb. Amúgy az az obi amúgy sem egy nagyágyú, úgyhogy a trükk rekeszelés + utómunka lesz neked.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13238) .DLL válasza Eagl3 (#13235) üzenetére


.DLL
veterán

És én b...tam el, előbb van a D... :D bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#13239) Eagl3 válasza spanyoll (#13237) üzenetére


Eagl3
veterán

Még nincs telém, csak tervezem a fentebb említett Tamron beszerzését. :)

(#13240) aleister válasza .DLL (#13234) üzenetére


aleister
veterán

:DD
Látom Te is most keltél. :D

Eagl3:
Nem tudom. Ilyen obim nem volt. De Általánosságban elmondható, hogy inkább az aljuktól középig szoktak jól muzsikálni a telék ebben a szegmensben.
Volt nálam egy Sigma 70-200 f2.8 egy ideig, ami már eggyel magasabb kategória. Na az minden távon ugyanúgy karcolt kivétel nélkül, és az ideálisnak mondható f5.6-on volt a legpengébb bármely gyutávon.

szerk: a Tami 70-300zal jól fogsz járni. Nagyon jó ár-érték aránya van.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13241) spanyoll válasza Eagl3 (#13239) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja, hogy Tamronból lenne az 55-200. Azt hittem, hogy Nikkorból, mert az eléggé gyalázatos (szerintem). A tamront nem ismerem, de attól még nagyjából igaz az állításom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13242) JohnyBlue válasza Eagl3 (#13239) üzenetére


JohnyBlue
őstag

D600 ra 70-300? :O Na ne :)

Szerkesztés:
aleister: bakke' kiad a srác több mint ötszázat egy vázra és egy ilyen obit teker elé.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#13243) aleister válasza JohnyBlue (#13242) üzenetére


aleister
veterán

Miért ne?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13244) Eagl3


Eagl3
veterán

Tényleg ennyire nem figyel ebben a topicban senki egymásra?
Most akkor terápiás célzatból olvassunk vissza együtt...
:DDD

(#13245) aleister válasza Eagl3 (#13244) üzenetére


aleister
veterán

Én azért próbálok. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13246) Zozzer888 válasza Anubis_9 (#13231) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Tamronoknál gyakori amúgy a fókuszhibás obi, vásárlás előtt tesztelni kell őket.Akkor is ha új.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13247) Anubis_9 válasza Zozzer888 (#13246) üzenetére


Anubis_9
őstag

Majd csinálok vele akkor pár olyan képet is, amin nincs 300-ig tekerve. :D Amúgy a fókuszhibás alatt mit értünk: mindig rosszul fókuszál, vagy csak az esetek egy részében?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13248) indigo válasza Anubis_9 (#13247) üzenetére


indigo
aktív tag

A fókuszhibás a frontfókuszt és backfókuszt jelenti. Itt a képednél úgy jelentkezne, hogy frontfókusz esetén a kutya elé, backfókusz esetén a kutya mögé fókuszál annak ellenére, hogy a kutyát állítottad élesre. Ezt az előhíváskor veszed észre.
Nekem is volt ilyen obim. Nem volt fókuszhibás, de nekem is túl lágy volt 300mm-en, ahol jellemzően használtam. Ezért lecseréltem másra. Egyébként súlyra, összeszerelésre, stabilizátorra nagyon tetszett, csak sajnos a képminőség nem felelt meg 200mm felett.

(#13249) Anubis_9 válasza Zozzer888 (#13246) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most beszéltem a Tamron disztibútorral az 5 éves gar érvényesítés miatt és ha már vonalban voltak, rákérdeztem erre a fókuszhibás dologra. A srác egyértelműen kijelentette, hogy valóban előfordul ilyen, de ez csakis abban mutatkozik meg, hogy lassabb, nehézkesebb lesz a fókuszálás, az elkészített kép minőségét ez semmiképp sem érinti. Ezt azzal magyarázta, hogy néha a vázak gyártói nem tájékoztatják teljeskörűen az obigyártókat az esetleges változásokról.
Ebből azt vontam le, hogy a kutyusom nem azért nem lett penge éles, mert fókuszhibás a Tamronom. :) Amúgy semmiféle hibára utaló jelenséget nem érzékeltem fókuszállítás közben... ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13250) Anubis_9 válasza indigo (#13248) üzenetére


Anubis_9
őstag

Érdekes amit írsz... Veled egy időben írtam az előző hozzászólásom. Holnap délelőtt mindenesetre csinálok pár tesztképet, 150-250 mm is. Majd beszámolok, sőt fel is töltök majd párat.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.