Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) spanyoll válasza Santiagain (#13396) üzenetére


spanyoll
addikt

Én arról beszéltem amikor a felére menne mondjuk, mert megtehetik, mondjuk 250K, plusz nem minden FF obi kerül horror pénzekbe és nem a 20K-s kompaktokról beszéltem, nem is a régi gépekről. De mindegy mondom, egyikünk sem tudja, hogy mi lesz :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#13402) gab.m válasza spanyoll (#13401) üzenetére


gab.m
senior tag

De. A fényképezés csáknorrisza, kenbroki már biztosan tudja!

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#13403) fulton


fulton
addikt

sziasztok
véleményetek szerint a sigma 17-50 2,8 DC HSM minőségiben van olyan jó, éles stb mint a canon 15-85mm? Mert gondoltam lecserélném. Mi a véleményetek arról a lencséről, garanciájáról(érvényesítés)..

(#13404) Klemice válasza fulton (#13403) üzenetére


Klemice
senior tag

Akkor már stabi nélküli tamron 17-50-et vegyél

(#13405) fulton


fulton
addikt

a stabi az kellene, pont a rosszabb fényviszonok miatt, bár úgy érzem lassan ami minhségibb váltás lenne az akkor a Canon 17-55.

(#13406) Klemice válasza fulton (#13405) üzenetére


Klemice
senior tag

ropi hirdet egyet hardveraprón

(#13407) Zozzer888 válasza fulton (#13405) üzenetére


Zozzer888
addikt

A 17-50 F2.8as Tami rajzban hozzná a Canont:) Viszont ha kell a stabi akkor necces vétel,mivel a VC-s verza nem szereti a Canon vázakat (sokaknál problem, sokaknál működik)

De ha mégis Canon 17-55 IS, akkor Ropié...az évente volt takarítva, kalibrálva stb (camerakft-nál)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13408) bazsa111


bazsa111
csendes tag

Helló! Érdeklődnék melyik jobb obi?Melyiket érdemes megvenni? Nikon D 7000 re?
Nikor 18-105? Vagy inkább Tamron?Jobban mondva melyik passzolna rá legjobban képminőségileg? Esetleg egy két tipp jól jönne! Előre is köszi!

(#13409) Zozzer888 válasza bazsa111 (#13408) üzenetére


Zozzer888
addikt

Tamron mi?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13410) bazsa111 válasza Zozzer888 (#13409) üzenetére


bazsa111
csendes tag

Hát igazából ez lenne a kérdés hogy van olyan ami jobb? Persze ár/érték arányban.

(#13411) bazsa111 válasza bazsa111 (#13410) üzenetére


bazsa111
csendes tag

Esetleg mennyi érhet egy ilyen obi használtan? 18-200 f/3.5-5.6G ED VR II

(#13412) bazsa111


bazsa111
csendes tag

Vagy esetleg jobban megéri 2 db-ba megvenni? 18-55 és -200 ig?

(#13413) bazsa111 válasza bazsa111 (#13412) üzenetére


bazsa111
csendes tag

Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX NIKKOR vagy ezt éri jobban megvenni?Elnézést a sok kérdésért.Lajikus vagyok.Ajándékba lenne egy nagyon közli ismerősömnek.Valójában természet fotózás, 1-2 gyerek képet is szokott készíteni az illető.Ezért is fordulnék hozzátok mert csak annyit tudok amit hallottam róla.Megköszönöm a választ.

(#13414) aleister válasza bazsa111 (#13413) üzenetére


aleister
veterán

Mind a 18-105, mind a Tampon legtöbb üvege nagyon jó ár/érték arányú objektív.
Ha még nincs meg az a D7k, akkor szerintem kitbe vegyél hozzá egy 18-105-öt, majd fél év múlva -a használt gyutávokat kielemezve- már el lehet dönteni, hogy milyen üvegre kell esetleg lecserélni a kites megoldást.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13415) chriss88


chriss88
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy van 2 db kit objektívem:

Canon: 18-55mm IS II , 55-250mm f4-5.6 IS (tele) milyen napellenzőt vásároljak hozzájuk? sajnos nem igazán tudom mit kell figyelembe venni pontosan! köszönöm a válaszokat előre is!

(#13416) Zozzer888 válasza chriss88 (#13415) üzenetére


Zozzer888
addikt

18-55: EW-60C
55-250:ET-60

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13417) copass válasza chriss88 (#13415) üzenetére


copass
veterán

55-250 IS II-re gyári nehéz lesz találni, mert mindenhol csak rendelésre van, nekem utángyártott volt, mcgoat-tól

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13418) Zozzer888 válasza copass (#13417) üzenetére


Zozzer888
addikt

Vaterán sokkal olcsóbb.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13419) Zozzant válasza copass (#13417) üzenetére


Zozzant
addikt

Jó üzlet volt:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13420) Klemice válasza copass (#13417) üzenetére


Klemice
senior tag

az basz fel ebben a futoz/mcgoat gyerekben, hogy kurva drágán adja a kínából fillérekért behozott dolgokat, valamint az irányjelzősön fellengzősen hirdeti is magát

(#13421) Fandango válasza Zozzant (#13419) üzenetére


Fandango
veterán

En is ebayrol vettem a 55-250hez utangyartott napellenzot, annyi baj ban vele, hogy elegge szorul. Nehez le illetve feltenni, kicsit probaltam javitanai rajta, de meg mindig nem tokeletes sajnos.

(#13422) Zozzer888 válasza Fandango (#13421) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem az EW-60C utángyártott, de az tökéletes.Az ET-60 az eredeti, de csak azért mert használtan tudtam annyiért szerezni mint amennyi az utángyártott volt újonnan:)Egyikkel sincs gond:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13423) Fandango válasza Zozzer888 (#13422) üzenetére


Fandango
veterán

EW-60C szinten ebay-es, azzal nincs semmi problema, sot az fix 50hez is van, azzal sincs baj.

(#13424) copass válasza Zozzant (#13419) üzenetére


copass
veterán

mennyi idő is mire megkapod? :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13425) Zozzer888 válasza copass (#13424) üzenetére


Zozzer888
addikt

Vateráról 2nap:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13426) copass válasza Klemice (#13420) üzenetére


copass
veterán

felhalmozza és eladja haszonnal, miért te mit csinálnál ha megrendelnél nagy tételben cuccokat ebayről?
eladnád annyiért amennyiért vetted?
van akinek fontos azonnal meglegyen a cucc, nem pedig hetekig kell várni rá mire megkapod és lehet hogy egy phos lesz amit kapsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13427) copass válasza Zozzer888 (#13425) üzenetére


copass
veterán

ebayről beszélünk, ne vaterázzunk már.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13428) Zozzer888 válasza copass (#13427) üzenetére


Zozzer888
addikt

Előbb írtam hogy még vateráról is olcsóbb mint futoztól.3ezerból megvan a kettő vateráról és várni se kell rá... :U

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#13429) Zozzant válasza copass (#13424) üzenetére


Zozzant
addikt

Jaa ha sok a pénzed és türelmetlen vagy akkor nem szóltam. kb 400 vásárláson vagyok túl érdekes hogy ki tudom várni azt a 2-3 hetet... kínából. UK meg DE az meg gyors, épp most vettem UK-ból CO riasztót honeywell, ugyanez itthon 13 én 7-ért vettem postával, ébredjünk már fel.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#13430) copass válasza Zozzer888 (#13428) üzenetére


copass
veterán

vaterán se kapod meg 2E+postaköltségnél olcsóbban az ET-60-at

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13431) copass válasza Zozzant (#13429) üzenetére


copass
veterán

az idő pénz, én meg nem szeretek várni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13432) Klemice válasza copass (#13426) üzenetére


Klemice
senior tag

Én ráérek ebayről is... amint említetted lentebb, az idő pénz... és én tudok várni...

(#13433) copass válasza Klemice (#13432) üzenetére


copass
veterán

kinek hogy,én türelmetlenke vagyok, fizetek többet csak legyen, 2-3 hét múlva már máson jár az agyam!:D
azon akadtam ki hogy akárhol megkérdeztem mindenhol csak rendelésre vállalták,gyárit meg eleve lehetetlen volt szerezni.
mcgoatnál meg volt raktáron, annyi hogy több mindent rendeltem így jobban kijöttem, másnapra megkaptam.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#13434) fulton


fulton
addikt

sziasztok

van tapasztalat a canon 85mm obival kapcsban fókuszát tekintve? én azt vettem észre az 550D vázamon sokszor előfordul h nyitott blendén 1,8 ; 2-n főleg gyengébb fényviszonyokban vagy nem talál fókuszt, vagy mellé fókuszál, de ez az utóbbi eset nappal is előfordul elég gyakran h úgy mondjam, főleg ha nem a középső pontot használom. Ez normális jelenség?

(#13435) fulton


fulton
addikt

Készítettem egy kis tesztet live view és keresőből történő fókuszálással.
Íme a képek:
Első a live view mód:
[link]

Második pedig a keresőből történő fókuszálás (véleményem szerint ezt kalibrálni kell, szerintetek használna neki, mivel már egyszer volt kalibráción:S ?):
[link]

(#13436) Darko válasza fulton (#13435) üzenetére


Darko
senior tag

Ha jól értettem mindkétszer manuál fókusz volt. Ha a keresőben nézed és ott rossz, akkor mit kalibrálnak?

szerk: úgy értettem a vázon belül mit állítanak?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13437) .DLL válasza Darko (#13436) üzenetére


.DLL
veterán

Miből gondolod, hogy manuálisan fókuszált? Szerintem a kérdése arra vonatkozott, hogy a fázis-összehasonlító AF-je téveszt.

(P.H.)

(#13438) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Videózáshoz kéne ND fitler, szerintetek hogy járnék jobban? Ha vennék több sima nem állítható ND-t, vagy egy állíthatót? Melyik lágyítaná jobban a képet? Tudom cserélgetni a filtereket elég szenvedés, de ha élesebb a kép akkor megérné. Most egy 3500ft-os állítható van, de 2x-es croppos vázon az 58-as Helios-nál már nagyon homály. :(

[ Szerkesztve ]

(#13439) Mikisys válasza fulton (#13434) üzenetére


Mikisys
őstag

AF használatakor érdemes a középső fókuszpontot alkalmazni, akkor kevesebbet téveszt(?) a gép.
Objektív függő is a dolog, fényerőtől, felépítéstől és főleg szűrő-előtétezéstől is függ a fókuszálás milyensége, minősége! Érdemes levenni a szűrőt. ( Nem csak színt-szűr, hanem élességet is.)
Ha nem a középső pontra fókuszálunk, akkor célszerű manuálisan állítani a fókuszt, azaz az élességet, az adott pontnak megfelelően.

Üdv!

(#13440) fulton


fulton
addikt

Így van. nem manuálisan fókuszáltam,
A fázis alapú (live view módban) ami ugye pontos, ehhez képest az AF keresőből nem. Amint a képen látható.

(#13441) Darko válasza .DLL (#13437) üzenetére


Darko
senior tag

Ebből látszik, hogy nem értettem jól a kérdését. Ja hogy a fáziseltérés vs. kontrasztérzékelős af mód közül az előbbi téveszt. sorry

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#13442) fulton


fulton
addikt

Nincs szűrő rajta.
A 15-85 mm obim pont azt az élességet (fókuszt) hozza, mint a fázis alapú(live view) fókuszálásnál. Akármeilyk pontra is állítom azt. Namost azért a 85 mm usm obimtól is elvárható lenne ez a teljesítés gondolom.Középsőre néztem egyébként. Olyan lehetséges hogy valamilyen oknál fogva elállítódik az obiban ez a fókuszrendszer? (ez esetben szomorúbb vagyok)

(#13443) fulton


fulton
addikt

Lehetséges hogy ezzel az obival eleve valami gond van az AF rendszerére gondolok, tehetek valamit csere vagy hasonló, vagy egy normális kalibráció kellene neki, csak akkor azt nem értem korábban mit csináltak vele?

korábban beküldött fotóim is ezt produkálták. Ez akkor készült mielőtt elküldtem karibrálásra, pár hónapja.
[link]
[link]
fogjátok itt is látni a különbséget.

(#13444) esox válasza chriss88 (#13415) üzenetére


esox
senior tag

Aliexpress-en 6 dollár, ingyenes szállítással.
Ha nem most lenne a kínai újév, akkor kb 1.5 hét alatt itt van, de most többet kell várni.
Ebayen is kínából kapod az utángyártottat, nekem onnan minden hosszabb idő alatt jön meg. DealExtrem a leglassabb, AE a leggyorsabb.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#13445) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

Lehet egy tök általános kérdést teszek fel, de fel merem tenni :)

Nemsokára megyünk elég messzire városokat nézni és mivel sok a magas épület, így ti milyen objektívet ajánlanátok egy Canon D600-as gépre? (Még távol-keleten beszerzett, így a pontos típusa: Canon Kiss X5)
Jelenleg van az alap 18-55-ös, de lett véve ajánlás alapján egy 18-135.

Most akarok rá napellenzőt rendelni, mert elég napos helyre készülünk és egy lenspen-t, hogy szépen karban legyen tartva.
Tetszenek a Lensbaby speciális objektívei is, de általános célú objektív lenne az elsődleges.

Segítségetek előre is köszönöm.

Mess with the best / Die like the rest

(#13446) aleister válasza Louro (#13445) üzenetére


aleister
veterán

A "sok magas épülethez" széles látószög kell majd, így bármilyen nagylátó üveg szóba jöhet.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#13447) esox válasza Louro (#13445) üzenetére


esox
senior tag

egy 15-85 USM már jó lehet, rajzolata is gyönyörű és még nem halszem, nem lesznek hordós képek, de kérdés milyen magasak azok az épületek...

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#13448) Louro válasza esox (#13447) üzenetére


Louro
őstag

Sziasztok

Köszönöm a segítségeket. A cél amerika nyugati partja (Los Angeles, Las Vegas,Grand Canyon,etc) szóval lenne nagy távolság is, bár arra szerintem jó ez az általános célú 18-135-ös, de a városba egy jobb kellene, ami jó fényerővel is bír (Las Vegas éjszaka) és sok belefér egy képbe :) Értelemszerűen nem felhőkarcolót akarok 10 méterről, de úgy tudom, hogy arra akadnak azért nagyobb épületek.

Mess with the best / Die like the rest

(#13449) A Zéé válasza Louro (#13448) üzenetére


A Zéé
addikt

Grand Canyon :U Azt megnézném én is.
Valami UWA lencsét vinnék oda elsősorban. Sigma 10-20 Nikonos verzióját szokták szeretni, az biztos van Canonra is.

Just a simple Lineman...

(#13450) Zozzer888 válasza Louro (#13448) üzenetére


Zozzer888
addikt

15-85, de az meg nem fényerős...17-55 IS F2.8...ha sokallod akkor ugyanolyan rajz,de IS nélkül ott a Tamron 17-50 F2.8, de ugye ezek meg rövidek.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.