Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) wd.taz


wd.taz
aktív tag

Sziasztok!

Ebben tudnátok nekem segíteni? [link]

Köszönöm, Tazi

Well, á sün apró Enimel.../ „if it’s not a Boeing, I am not going" /

(#15152) lamasz válasza ricsi99 (#15149) üzenetére


lamasz
tag

Ezt az alaplapi fényképet itt hagyom mementóként az összes Lenovo Yoga 510-15IKB tulajnak, aki szeretne memóriát cserélni, hogy tudja 1db foglalata van rá az alaplapon.

(#15153) vakablak93 válasza lamasz (#15152) üzenetére


vakablak93
őstag

Na hali, adott egy Dell latitude E5430 amiben jelenleg egy i3 2370M van, miután szétszedtem láttam hogy mégsem az a soc-et amit Aida-ban láttam és nem is indult el benne a 3630qm , a foglalaton rPGA989-et látok, milyen procit lehet ebbe tenni?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15154) perros válasza vakablak93 (#15153) üzenetére


perros
csendes tag

Az i3-2370M egy 2. genes processzor >ezekkel< kompatibilis.
Az i7-3630QM már 3. generációs, az alaplapi lapkakészleted nem támogatja.

(#15155) vakablak93 válasza perros (#15154) üzenetére


vakablak93
őstag

köszi, akkor bepróbálok ezek közül egyet, legfeljebb visszaküldöm mint ezt, azért remélem menni fog benne egy 4 magos.
Csak azért fura mert a netem valahol láttam a gépet i7 3520m-el :F
Illetve az rPGA988B és 989 között van külömbség?

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15156) perros válasza vakablak93 (#15155) üzenetére


perros
csendes tag

Megy benne a 4 mag 8 szálas processzor, de ha a gépet gyárilag az i3-2370M-el szerelték, akkor a hűtésed valószínűleg arra is van tervezve.
A 2370M TDP-je 35 watt, a 2 genes 4 mag 8 szálas i7-eké pedig 45 watt.
Nézd meg az alaplapi lapkakészletedet, első körben ahhoz kell igazítanod a processzor választást. Aztán a tokozás, (Socket G2), majd a hűtés.

(#15157) vakablak93 válasza perros (#15156) üzenetére


vakablak93
őstag

Okés, akkor azokat hagyom, köszi.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15158) vakablak93 válasza perros (#15156) üzenetére


vakablak93
őstag

Mielőtt megvenném, erre a procira gondoltam most, szerinted ezzel elindul majd? [link]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15159) perros válasza vakablak93 (#15158) üzenetére


perros
csendes tag

Igen.
(az már más kérdés, hogy megéri-e egy ilyen upgrade)

(#15160) vakablak93 válasza perros (#15159) üzenetére


vakablak93
őstag

Na igen, jó kérdés úgy látom csak a turbo órajellel lenne gyorsabb ott van külömbség és +1 Mb cashe, nem tudom hozna-e lényegi változást, az i3-al már nagyon darabos alapjáraton is a rendszer, böngészni is kevés.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15161) Thunderzolee válasza vakablak93 (#15160) üzenetére

SSD van már a gépben?
Memória mennyi?

Én is használok második generációs i3-as notit, nekem nincs vele bajom, kellően fürge, netezés közben is.
(12giga ram, ill. SSD van alatta)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15162) vakablak93 válasza Thunderzolee (#15161) üzenetére


vakablak93
őstag

Most vettem hozzá ssd-t, és egy 8gb-os modult a benne levő 4 mellé, szóval itt is 12 giga lesz :)
Majd a napokban rakom össze és telepítem újra.
Utána eldöntöm.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15163) Krisztianby


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Sziasztok. Ingyen szoktam hobbiból laptopokat néha javítgatni nemrégiben egy LCD szalagkábel hibás laptop került hozzám ASUS X501A lassan 10 éves laptop.
Szegény nem volt túl jó állapotban kijelző keret elvolt törve. Laptop burkolata több helyen megvolt repedve néhol tördelve. Takaró zsanérok is el voltak törve. Nagy keret nem volt a tulajtól a így csak a kábelt cseréltem és kitakarítottam és törött elemeket össze ragasztottam és szikszalaggal megerősítettem. És valószínű laptop már előttem biztos szétvolt szedve.

Viszont nem tudom én vagyok ilyen béna?
3-4 szétszedő és összeszerelő videót megnéztem először a laptopról és szerelés közben is néha néha belenéztem hogy biztosra menjek. Nem saját cuccokkal mindig nagyon óvatosan bánok. Viszont így is sikerült a burkolatot össze tartó elemeket(azok a kis pöckök amik egymásba akadnak nyomás hatására) néhol eltörnöm.
Nagyon finoman megszoktam nyitni a burkolatot majd pengetővel kis nyomással "szétpattintani" a burkolatot. Sehol se feszegetem. Ahol nem akar szétjönni ott nem erőltettem hanem megpróbálok másik oldalról megbontani.
És nem tudom mit csinálok egyszerűen rosszul. :( :(

Nem volt képem úgy vissza adnom a laptopot hogy itt ott rés van a burkolat között mert nincs ami fogja így körbe ragasztottam a biztonság kedvéért. És úgy raktam össze. Nem lett túl esztétikus viszont biztos hogy nem esik szét a laptop.

Egyszerűen ezekkel a pöckökkel mit lehet kezdeni? Vagy komolyan ilyen gyengék?

[ Szerkesztve ]

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#15164) Thunderzolee válasza vakablak93 (#15162) üzenetére

Hát akkor ez volt a "leggyengébb láncszem".
A 4giga ram, meg az 5400 RPM-es merevlemez.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15165) ricsi99 válasza Krisztianby (#15163) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen ilyen gyenge vacak..
Az a trükje hogy álltalában vagy befelé vagy ovatosan kicsit kifelé és meg kell nyomni a takaró lemezt ,hogy a fül kiakadjon.
Lehet az elötted lévő már széttörte és egy-egy csepp pillanatragsztóval a füleknél rakta össze.. avagy mivel már rommá volt törve a laptop ,már azok is töröttek voltak ,csak a megszokás tartotta össze...... Én is amikor szedek szét valami ilyen csodát ,utánna kirázom mert csak ugy hullanak ki belöle a műanyag darabok... elötte úgy szoktam ,hogy kikapcsolva megrázom a notit... ha csörög akkor felkészülök lélekben arra ,hogy legó lessz... 2 komponensű ragasztó előkészit.... mond meg nyugodtan ,hogy szépen össze tudod ragasztani és ez volt az utolsó javítás/tisztitás ... vagy új burkolat... 30k ...vagy venni egy donor-t... szintén hasonló összeg... itt nincs mit tenni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15166) ricsi99 válasza vakablak93 (#15162) üzenetére


ricsi99
addikt

Először vedd meg az ssd-t... nah ha akkor is gyenge akkor gonolkozz a többiben...
Nekem az asztali gépben van egy noti vinyó tartalék rendszernek , ha esetleg az ssd-n meghalna a rendszer/vagy cserélem vagy mittomén... de ég és föld ha arról kell inditanom a gépet annyira lassú

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15167) Krisztianby válasza ricsi99 (#15165) üzenetére


Krisztianby
tag
LOGOUT blog

Szia.
Ennél a naptopnál nem nagyon volt lehetőségem ilyen műveletre :(
A billentyűzet bele volt építve a felső keretbe.
Egész laptop olyan volt mint egy bölcső. Szóval alsó burkolatba belesüllyedt a felső.
Így csak "felfelé" tudtam feszíteni oldalsó irányokba még nyomni se volt lehetőségem.
+ féltem tovább reped.

Csak kicsit lelki ismeret furdalásom van mert lehet megtudtam volna jobban oldani.
Csak míg a szalagkábelt kicseréltem 20 perc alatt addig a burkolattal majdnem 3 órán kínlódtam hogy mi legyen vele.
Végül maradt a nem túl esztétikus ragasztás.

~ Nincs annál lustább ember a világon ki egy csomagot nem képes feladni a mai világban.

(#15168) pvt.peter válasza Upo (#15114) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Jajaj, ezen vagyok én is.
Akkor még csekkolnom kell az alaplapon is, hogy használatban van-e mind a 40 pin.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15169) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Tudom, hogy nem sok esély van rá de van itt olyan akinek Asus N53SV - SZ szériába eső laptopja van?
Érdekelne, hogy milyen kijelző (pontos modellszám) van benne.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15170) vakablak93 válasza ricsi99 (#15166) üzenetére


vakablak93
őstag

Hát belekerült az ssd meg a ram is, csak nézek hogy pörög, nem gondoltam volna hogy ez a régi masina így fog hasítani, asszem marad így :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15171) ricsi99 válasza vakablak93 (#15170) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15172) MaxxDamage válasza vakablak93 (#15170) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én P4 (s478) Prescott konfigba is tettem Sata2 (300GB) SSD-t amit PCI-X (RAID) kártyával vezéreltem és csak úgy hasított rajta a Win7 :K
Aztán ez tényleg nagyon régi konfig. [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15173) vakablak93 válasza MaxxDamage (#15172) üzenetére


vakablak93
őstag

Az oké, csak én abban a hitben éltem hogy a win ma mindegy miről fut, alapkövetelménye már a 4 mag, arra számítottam hogy hiába rakom bele az ssd-t, az oldalbetöltések, appmegnyitások, telepítések az újkorában is szupergyenge proci miatt továbbra is lassúak lesznek, hogy a win hamar feláll abban nem kételkedtem.
Korábban az M.2-es ssd-vel-vel szerelt Acer E5-575G laposom amiben i5 7200U volt az egyáltalán nem volt ilyen gyors és reszponzív.
Emellett számos alap netezős noti U-s i3 procikkal pl : 4030U ....6006U stb, amiket láttam hiába kaptak Sata SSD-t a többség alig gyorsult valamit, csak a win áll fel rajtuk gyorsabban... :N
Ehhez képest ez a kicsike pofátlanul gyors mintha csak a P751-ről neteznék :F , na ez az ami meglepett, és nem tudtam hova tenni.
Mindegy ha ebben nem is akkor majd abban cserélek procit, már úton bele a 8086K ;]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15174) ricsi99 válasza vakablak93 (#15173) üzenetére


ricsi99
addikt

Inelt bátyónál az "U" betű az intgrált "hüdekevesetfogyasztok" variáns jelenti= alacsony orajel pici cache... s az intelnél a teljesitmény az orajel/ cache szorzója mutatja... HT-t meg a kissebb prociban simán leöli a "gyorsankiadokegyaliglassitopachotafrissenkiderülthibára" win10 frissités.
Ha meg win7-et teszel fel akkor meg nem is öli le a gépet a win...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15175) vakablak93 válasza ricsi99 (#15174) üzenetére


vakablak93
őstag

Igen, ez megmagyarázza hogy miért jobb az U-s i3-aknál azok órajelben lejjebb vannak, de a 7200U-val szemben nem áll meg, mert a 2. generációs i3 2370M órajelben rosszabb és ugyanúgy csak 3Mb cashe mint az i5 7200U mindkettő szintén 2 mag 4 szál, és mindkét gépen win10-van, szó sincs win7-ről, mégis jócskán gyorsabb egy sata ssd-vel a 2. gen i3 :F

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15176) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Sziasztok!

A laptopscreen.com oldalról van bárkinek tapasztalata?
Azt olvastam, hogy van UK raktárjuk (nem tudom ez az info mennyire up-to-date, lehet hogy brexit miatt már van EU-n belül máshol is nekik).

Kérdés: Számolni kell vámmal ha onnan rendelek?

(#15177) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Sziasztok!
Hozzám került egy Lenovo Ideapad 700-15ISK - Type 80RU laptop.
Nekem elég is lenne a konfig, de a benne található 1terrás vinyó nagyon lassú.
Úgy gondoltam marad a vinyó és teszek bele egy
Kingston A2000 250GB SA2000M8/250G M.2 -t. Az op rendszert és néhány programot arra rakok és a gondom megoldodik.
Viszont még nem szedtem szét a laptopot, nem tudom ez a 80mm*3,5mm*22mm befér e?
lehet e valami kompatibilitási problémám?
Van esetleg tapasztalata hasonló témakörben?
PCX-nél rendeltem meg, de sajnos nem tudtak segiteni.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#15178) ricsi99 válasza s.s.j.goku (#15177) üzenetére


ricsi99
addikt

Erre gondolsz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15179) Pyttawrx válasza s.s.j.goku (#15177) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, tökéletesen bele fog menni, van neki hely, Én viszont lehet 500-ast tennék bele és a hdd-t kukáznám :), de ez csak szubjektív vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#15180) s.s.j.goku válasza ricsi99 (#15178) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Igen, erre, köszi a linket, hasonlókat találtam én is...

(#15181) s.s.j.goku válasza Pyttawrx (#15179) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Köszi a gyors segítséget, valóban jó ötlet, csak most anyagi oldalt is néznem kell,
ez fér most bele, a sima HDD jó lesz filmeknek :)

(#15182) Pyttawrx válasza s.s.j.goku (#15181) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor maradhat, ahogy elgondoltad.

(#15183) donbig


donbig
tag

Üdv! Acer E51-381S -t fejleszteném vásárlás helyett. Főleg internet, zenehallgatás, ritkán filmnézésre, szövegszerkesztésre használom. Plusz 4 GB ram (jelenleg 4GB) és ssd menne a hdd helyére, a hdd pedig az optikai meghajtó helyére. Mennyire szűk keresztmetszet itt az i35005U proci ? Illetve , hogyan tudom megnézni CD ROM fizikai méreteit - külső, USB házat vennék hozzá. Köszönöm!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15184) Thunderzolee válasza donbig (#15183) üzenetére

A processzor elég jó azokhoz a feladatokhoz, amire használni akarod.
A szűk keresztmetszet a 4giga ram, illetve az 5400RPM-es merevlemez volt eddig is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15185) ricsi99 válasza donbig (#15183) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg az allján vagy egy csavar ,amit ha kitekersz akkor syépen ki lehet huzni a dvd-t és akkor ott a kezedben a méret... ha lősz egy képet az aljárol akkor meg tudom mondani melyik csavar

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15186) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,
Nem tudom melyik topikba fér ez bele a kérdésem, de laptophoz keresek
USB-C - RJ45 átalakító adaptert. A pécéiksz oldalon többféle is van 7-8 között, de nem tudom melyiket válasszam. Ha rossz topikban tettem fel a kérdésem, kérlek linkeljétek be azt, ahol tudnak segíteni.
Köszi.

(#15187) donbig


donbig
tag

Thunderzolee és ricsi99 - köszönöm a segítséget, egy-két évig így el tudom húzni a cserét, ez most nem egy szerencsés időszak vásárlásra. A dvd-t sikerült megnéznem, elvileg 9mm.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15188) Thunderzolee válasza donbig (#15187) üzenetére

Már rég ki kellett volna cserélned a merevlemezt SSD-re, illetve 4giga rammal csak kinlódás a netezés is. :(
Ez egy jó gép, kár érte, h így visszafogják ezek a lassú alkatrészek.

Vannak olyan optibay kitek, amihez már eleve adnak egy USB-s kábelt meg tokot, a kiszerelt DVD írót bele lehet egyből tenni, és USB-n használható marad. (Most nem találtam ilyet a hirdetések között.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15189) donbig válasza Thunderzolee (#15188) üzenetére


donbig
tag

Igen, ez már tényleg kínlódás....Köszönöm a segítséget!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15190) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!

Adott egy lenovo g505 típusú gépezet.. vettem belr egy ssdt és egy beépítő keretet..na már most az a baj hogyha az ssdt beteszem winchester(SShd) helyére és a kerettel a winchestert akkor lenovo feliratnal megáll...no de ha forditva csinálom mminden flottul megy (másik wicnhesterrel is próbáltam) :F :F :F mi lehet baj?

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#15191) ilyennincs


ilyennincs
tag

Sziasztok,
HP 2570p-n lehet egy kicsit "szorosabbra" varázsolni a zsanérokat vagy nem éri meg vele foglalkozni?

(#15192) ricsi99 válasza ilyennincs (#15191) üzenetére


ricsi99
addikt

Keresd ki képen ,hogy néz ki... van aminek a végén van egy anya akkor lehet állitani... ha nem akkor csak csere

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15193) ricsi99 válasza bdani94 (#15190) üzenetére


ricsi99
addikt

Boot sorrend... amikor a lenovo feliratnál áll akkor gondolom az uj ssd-röl akar indulni amin nincs rendszer

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15194) bdani94 válasza ricsi99 (#15193) üzenetére


bdani94
tag

Előbb rátettem az SSD-re az oprendszer utána tettem be a winchestert..:(

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#15195) ricsi99 válasza bdani94 (#15194) üzenetére


ricsi99
addikt

Legacy -ban telepitetted vagy uefi ben? Ha legacy akkor látszódni kell a boot sorrendnek...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15196) bdani94 válasza ricsi99 (#15195) üzenetére


bdani94
tag

Igazából UEFI telepítettem a rendszert és ha újrainditottam telepítés után megállt lenovo feliratnal addig amig a wicnhester benne volt de megpróbálom legacyba hátha :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#15197) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !
Sajnos beégett a kijelzőbe az asztal képe, hogan tudnám megtalálni a legjobb csere darabot ?
A laptop : HP Zbook G2 -es 15-ös méret.

(#15198) tobias40


tobias40
veterán

Hi all!
DELL 5420-as laptopom már nem mai gyerek de hátha tudom kicsit turbózni a wifijét.
Telekomos 5670 AX-es routerhez kapcsolódok vele és szeretnék ax-es(vagy ac-s?) wifi kártyát venni bele.
Milyen kell bele ha egyáltalán van ilyen régi laptopba?

(#15199) tobias40 válasza vakablak93 (#15162) üzenetére


tobias40
veterán

Honnan és milyen modult vettél bele?
Nekem 5420-am van ami szinte uanaz mint a tied.Nem elég a gyári mellé +4 giga ram?

(#15200) Tim82 válasza tobias40 (#15198) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van AX-es kompatibilis kártya is, igaz, Thinkpad-ekbe szerelve, de írtam róla a Thinkpad-topikban.

[link]
[link]
[link]

A Dell-ednél nincs valószínűleg whitelist, szóval nálad valószínűleg alapból működik Win 10 alatt majd.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.