Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Tim82 válasza ABE (#1981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom, hogy régi meg izébigyó, de ez téves, a foglalat nem más, a probléma az FSB-vel volna. A Celeron M 530 egy Dothan magon alapuló Celeron M proci, mondhatni, a Dothan-os Pentium M processzorok butított verziója.

Süni kolléga T40-esébe (amiben egy Banias magos 1.3 GHz-es Pentium M van) lehet Celeron M procit rakni, csak 400 MHz-es FSB-set kellene keresnie. Ráadásul az esetleges magasabb órajel ellenére ez majdhogynem downgrade volna, a Celeron M nem tud speedstep-et stb. Akkor inkább keressen egy 400-as FSB-s Dothan processzort.

A témáról bővebben itt, azért írtam a hsz.-t, mert korábban, amikor még nekem is T40-em volt, nálam is felmerült a kérdés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2002) ABE válasza Tim82 (#2001) üzenetére


ABE
őstag

Én úgy tudtam, hogy a Dothan magos procik foglalata Socket 479, a Celeron M530 pedig Socket P foglalatú Merom magos, és ezek nem kompatibilisek. De lehet, hogy tévedtem valahol. :B Utánanézek, aztán pótolom a hiányosságot.

Abban meg teljesen igazad van, hogy Celeron-ra "fejleszteni" felesleges a Speedstep hiánya miatt, és az FSB is kizáró tényező.

[ Szerkesztve ]

(#2003) Tim82 válasza ABE (#2002) üzenetére


Tim82
nagyúr

A biztonság kedvéért gugliztam egyet a Celeron M 530-ra, nekem s479-et dobott. :) [link]

Egyébként meg semmi gond, elsőre én is azt gondoltam, hogy nálad van az igazság, de valamiért úgy döntöttem, azért utánanézek és akkor már legyen javítva, hogy ha valaki belebotlik a topik olvasása közben, ne legyen ebből problémája. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2004) ABE válasza Tim82 (#2003) üzenetére


ABE
őstag

A Dothan magos procik ugye Socket 479-es foglalattal rendelkeznek: [link]

Eszerint létezik Socket M és Socket P foglalatos Celeron M530... :F [link]

Socket M: [link]

Socket P: [link]

Én ezek alapján még mindig azt mondom, hogy nem megy bele. :F De ki tudja már...

[ Szerkesztve ]

(#2005) Tim82 válasza ABE (#2004) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én meg csak annyit mondtam, hogy belemenni belemegy (az általam talált infó alapján, ld. a korábbi link - vagy valamit elcs*sztek ott, akkor a hiba nem a mi készülékünkben van :D ), a problémát nem a foglalat, hanem az FSB eltérése fogja okozni.

Eszerint egyébként Neked van igazad. :R [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2006) ABE válasza Tim82 (#2005) üzenetére


ABE
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a Celeron nem jó, és emiatt... :DDD

(#2007) Tim82 válasza ABE (#2006) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vitáztunk, csak más-más forrásból "dolgoztunk". :DDD

A Celeron nem jó és pont. :)) Bár ez sem igaz teljesen, ha valaki lemond a speedstep-ről (és ezzel együtt a nagyobb akkuidőről), akkor megfelel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2008) ABE válasza Tim82 (#2007) üzenetére


ABE
őstag

Volt Celeronos notim, és soha többé nem akarok olyat. Pont a lényegét veszíti el a notebook vele. Celeronnal adni egy notit pont olyan vétség, mint 2000mAh-s akkut rakni bele. Mondjuk ha valaki asztali gépként használja, akkor nem gond, de részemről nem hiányolom az állandó ventilátor pörgést és a melegedést. ;)

Az Intel meg igazán megtehetné, hogy végre létrehoz egy átlátható kompatibilitási táblázatot. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2009) Tim82 válasza ABE (#2008) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem még PIII Celeron-os volt, az volt életem első laposa. :D

A táblázattal meg egyetértek, de tudod, mikor fogják megcsinálni... :(

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2010) Süni válasza ABE (#2008) üzenetére


Süni
tag

nekem pont 2000maH-s akkum van es cerkam(volt) :D

errol az fsb dologrol en meg voltam gyozodve, hogy visszafele kompatibilis a lappal az m530as cerka, de mégsem :D

Kicsi a bors, de le van sz*rva

(#2011) misaly


misaly
csendes tag

egy gyors kérdés:
hp 6820s notiban x1350-es karit lehet-e cserélni és ha igen akkor milyenre?

u.i.: Crysis Warhead-et 1024x768-ban csak alapbeállításokkal tudtam végig tolni :((

(#2012) xcbiker válasza misaly (#2011) üzenetére


xcbiker
addikt

nem lehet.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2013) PuMbA válasza Tim82 (#2001) üzenetére


PuMbA
titán

"A Celeron M 530 egy Dothan magon alapuló Celeron M proci, mondhatni, a Dothan-os Pentium M processzorok butított verziója."
Ezt benézted,mert a Celeronok az 5xx sorozattól már Merom magosok(Core 2) és 64bitesek.
Laptomomban alapból M410 volt 1,46Ghz-es és a mostani M530 pedig 1,73Ghz ,de vagy 2x gyorsabb.
Itt megnézheted : [link]
"The Celeron M 520 (1.6 GHz), 530 (1.73 GHz), 540 (1.86 GHz), 550 (2.0 GHz), and 560 (2.13 GHz) are single-core 65 nm CPUs based on the Merom Core 2 architecture."

[ Szerkesztve ]

(#2014) Tim82 válasza PuMbA (#2013) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ehüm, végignézted a linkeket? Lehet, hogy hibás, de előtte gugliztam, tehát nem az ujjamból szoptam...

Jah, meg a hozzászólásokat is, ahol letárgyaltuk ABE-val? Ő ugyanezt linkelte, az alapján elismertem, hogy valószínűleg neki lesz igaza, az én forrásom hibás lehet.

Még valami? :DDD

mod: semmi gond, én emlékeztem rosszul, bár sajna, rossz forrásra is támaszkodtam. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2015) PuMbA válasza Tim82 (#2014) üzenetére


PuMbA
titán

Nem néztem végig,akkor bocs. :R :W

(#2016) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Szevasztok.

Segítséget szeretnék kérni vki hozzáértőtől.
Van nálam egy toshiba sp6100 noti. Tök jó az egész,csak éppen a cpu-cooler
nem kap semmi kraftot a tápcsatin keresztül. Kérdésem az lenne,hogy ezt hogy tudnám orvosolni, vagy honnan tudnék máshonnan annyi feszt leszedni,h a venti működjön(akár állandóan is)

Köszönöm előre is segítséget :R

(#2017) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Senki nem tud nekem segíteni? :O
Itt szopok ezzel a sz@rral :W

(#2018) xcbiker válasza P.e.t.ya. (#2017) üzenetére


xcbiker
addikt

én látatlanban nem.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2019) P.e.t.ya. válasza xcbiker (#2018) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Akkor hogy tudnál? Képet küldjek a lapról?

(#2020) xcbiker válasza P.e.t.ya. (#2019) üzenetére


xcbiker
addikt

leadod javításra...képpel nem tudok mit kezdeni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2021) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Toshiba Satellite L40-18W notebookom... Ebbe szertnék még 1GB ramot tenni, mert a Windows Vista-ra csaréltem az oprendszerem és kevés neki az 1GB. A gépemben Samsung 1024MB DDRII 667Mhz-es ram van, ehhez néztem ki ezt a két ramot: [link] illetve ezt: [link] Szerintetek melyik a jobb? Árban azonosak...

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2022) xcbiker válasza Thusor (#2021) üzenetére


xcbiker
addikt

én a samut venném hamár az van most is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2023) P.e.t.ya. válasza xcbiker (#2020) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Pont ezt a "leadod javításra" szeretném elkerülni.
Nem létezik,hogy nincs vmi olyan hely,ahonnan azt a vacak ventit meg lehet hajtani :W

(#2024) ABE válasza P.e.t.ya. (#2016) üzenetére


ABE
őstag

Egészen biztos, hogy a tápcsatlakozóval, és nem a coolerrel/kábelével van a gond?

(#2025) P.e.t.ya. válasza ABE (#2024) üzenetére


P.e.t.ya.
senior tag

Egészen biztos..főleg,h azóta másik ventit raktam bele,mert az eredetit lefüstöltem :(
Nem bírta a 15,5V-ot :DDD

(#2026) toldy


toldy
őstag

helo
az lenne a kérdésem h egy amilo li1705-be belemegy-e a t2350? ( a t2250 tom h jó mert a fsc ís támogatja)

Az élet nem habostorta.

(#2027) ABE válasza toldy (#2026) üzenetére


ABE
őstag

A két proci között csak órajelben van némi különbség, tehát bele kell mennie. :)

(#2028) toldy válasza ABE (#2027) üzenetére


toldy
őstag

értem, és köszi a választ

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#2029) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Valaki cserélt már dvd irot Acer Travelmate 5720-ban?

Mert nem birom kiszedni sehogyansem.

A környékéröl minden csavart kicsavartam ,a memoria fedél altti csavart is de meg sem mozdul.
Komolyabb szétszerelés kell neki?

(#2030) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Senki

(#2031) ABE válasza cobrakigyo (#2030) üzenetére


ABE
őstag

Próbáld megkérdezni az Acer topicban.

(#2032) -=AtteS=-


-=AtteS=-
csendes tag

Hali!

Egy ASUS F3M AP090 masinám van, és szeretném bővíteni, szerintetek érdemes? RAM-ot már raktam bele +1 GB-t, és a procin gondolkodom, és ha lehetséges a VGA-n.

Végeredményben: Érdemes-e bővíteni? Ha igen, milyen proci? és ha lehet VGA-t akkor mien VGA?

(#2033) Cho Simba


Cho Simba
tag

Sziasztok

A véleményetekre lennék kiváncsi.
Adott egy Toshiba Satellite A110-es laptop, Cele M430 procival. Kicseréltem T2600-ra, amivel alapvetően ment is, de időnként fagyogatott és elszálltak az alkalmazások, újratelepítés után is. ATI chipsetes az alaplap, a RAMok 667-esek. BIOS-ból nincs újabb. Visszaraktam a Celét és azzal semmi baja.

Érdemes nekiállni egy 533-as FSB-s másik procival vagy eleve inkompatibilis ezekkel ?
(Pl T2050, T2350, T2450)

thx

(#2034) ABE válasza Cho Simba (#2033) üzenetére


ABE
őstag

Én úgy tudom, hogy a gépben lévő chipset hivatalosan csak 667 Mhz-es FSB-t támogat. Valószínűleg ezzel van a gond, és az 533-as FSB-vel rendelkező procikkal nem lenne gondja.

(#2035) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Notimban winyót akarok cserélni. Most egy 120gb-s hitachi van benne. Milyenre érdemes lecserélni? Néztem egy 320Gb-s, 5400rpm-es WD-t meg egy 160Gb-s 7200rpm-es hitachi-t. Végülis annyira lennék kiváncsi, hogy 7200-as mennyivel gyorsabb és van e értelme olyat venni?

(#2036) Thusor válasza Daemon09 (#2035) üzenetére


Thusor
őstag

A 7200-as gyorsabb természetesen...de szerintem nem éri meg a melegedést, és a zajt feláldozni a gyorsaságért.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2037) Daemon09 válasza Thusor (#2036) üzenetére


Daemon09
őstag

Értem. Igen, a melegedés az nem a legjobb egy notinak. :(
Észrevehető egyébként a gyorsulás? vagy csak a tesztprogiknak?

(#2038) xcbiker válasza Daemon09 (#2037) üzenetére


xcbiker
addikt

ha gyorsaságot akarsz akkor SSD. Viszont ezért fel kell áldozni a nagy méretet, ill a pénztárcád. :(

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2039) Daemon09 válasza xcbiker (#2038) üzenetére


Daemon09
őstag

Mit is tud ez az SSD? Mert csak hallottam róla, de nem tudom pontosan, hogy mi ez. :B

(#2040) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Remélem beleférek a topicba. Van nekem egy Compaq Evo n1020v notebookom. Második tulaj vagyok, selejtezett darab, de flottul megy, nem is ez a gond. A bibi az, hogy egyszer közel tették egy asztali lámpához, ezért a monitor tetején megolvadt a műanyag fedlap. Ez ugye két részből áll, a külső és a belső műanyag keretből. Na, ezeket kellene cserélni, mert iszonyatosan zavaró esztétikai hiba. Nekem ez megér akár 10-20k-t is, amúgy is fel akarom újítani itt-ott, némi ram sem ártana bele. Van szerintetek, vagy tudtok Magyarországon olyan bontóról, ahol érdemes lenne próbálkozni? Körbenéztem külföldi oldalakon, találtam is külső részt, de belső keretet nem, amellett ott lenne még a szállítási díj miegymás, szóval szeretnék itthon, esetleg Ausztiában vagy Németországon próbálkozni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2041) Daemon09 válasza Agostino (#2040) üzenetére


Daemon09
őstag

Nézz körül itt a ph-n, elég sok bontásra váró notit árulnak.

Tetszik ez az arcképgyáros "rang". Ilyet még nem is láttam. :)

(#2042) Agostino válasza Daemon09 (#2041) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Igaz is, futok majd egy kört, csak nem tudom ez mennyire egyedi alkatrész, már azon is gondolkoztam, hogy valami esztergályossal vagy nem is tudom gyártatok custom lapokat. : )))

Ez a kis egyedi név meg annyit tesz, ha egyszer arckép kell, fordulj hozzám bizalommal. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2043) Daemon09 válasza Agostino (#2042) üzenetére


Daemon09
őstag

Általában komplett notik vannak majdnem mindig alaplaphibával és eladnak róla mindent.

Majd, ha őstag leszek, vagy 600napos, akkor kereslek. :K

(#2044) xcbiker válasza Agostino (#2042) üzenetére


xcbiker
addikt

vannak hozzá alkatrészeim.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2045) Agostino válasza xcbiker (#2044) üzenetére


Agostino
addikt

Dobtam egy privit. : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2046) lakisoft válasza Daemon09 (#2039) üzenetére


lakisoft
veterán

itt utána tudsz olvasni

(#2047) Daemon09 válasza lakisoft (#2046) üzenetére


Daemon09
őstag

köszi, azóta már informálódtam. :K

(#2048) lakisoft válasza Daemon09 (#2047) üzenetére


lakisoft
veterán

rendben ... ez a jövő!!! :D

(#2049) lakisoft


lakisoft
veterán

Tudtok igazán jól használható leírást Lenovo 3000 N200-as CPU cserére?
Előre is köszi

(#2050) (Darkwood) válasza lakisoft (#2048) üzenetére


(Darkwood)
őstag

És ha nekem van egy WDC WD2500BEVS-22UST0 HDD-m és volna még egy és azok mennének Raid0-ba, akkor megérné nekem venni egy SSD? Szerintem nem igazán vagy tévedek? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.