Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Thunderzolee válasza FRENK1988 (#7000) üzenetére

Hát amikor szétszedted, nem láttad a procit?

Közben megnéztem, valóban eltakarja a processzort/VGA-t egy perforált lemez. Ezek szerint videokártyát sem cseréltél. :D
Nekem 4330s van, abban nincs ilyen lemez, csak simán hozzáférni a processzorhoz, ebből gondoltam, h látható a 4540s-ben is.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7002) FRENK1988 válasza Thunderzolee (#7001) üzenetére


FRENK1988
veterán

aztislehet? :Y

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#7003) Thunderzolee válasza FRENK1988 (#7002) üzenetére

Szerintem nem lehet, bár dedikált, de valószínűleg rá van forrasztva az alaplapra, de majd te szétszeded a tiéd, és kiderül. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7004) turbobusa


turbobusa
senior tag

Hali!

Samsung V25 típusú régi laptopba megvettem az 512-es ramot ami jól szuperál, immár 768-al. Mondom újratelepítem a szomszédnak, hogy minden legyen akkor helyén.
Két drivert nem találok, sajnos elég lényegesek, egyik az audió, avagy Cirrus Logic Cs4202 valami Intel-el azonos. Másik a hálókártya, Intel V100e-t jelez a driverkereső program, de hiába teszem fel azt nem ismeri fel.

Tudnátok segíteni ebben nekem? Nem tudom már egyszerűen hol próbálkozzak...

Üdv.

(#7005) turbobusa


turbobusa
senior tag

Senki se tudna segíteni a fentebbi driver ügyben?

(#7006) tukko1


tukko1
aktív tag

Sziasztok!

Egy Fujitsu Siemens Amilo M1451G laptopba akarok ramot cserélni, Most egy 512MB-os van benne és 2x1GB-osra szeretném cserélni! Úgy olvastam, hogy ddr2 533Mhz kell bele. Mi van, akkor ha olyat veszek bele ami több Mhz-es, illetve mennyire "kényesek" a laptopok a ramokra?

(#7007) Thunderzolee válasza tukko1 (#7006) üzenetére

Helyes a meglátásod. :K
Jobb, ha 533MHz-est veszel hozzá, mert nagyobbal lehet, h nem indul el.
Esetleg ha nagyobbat veszel (pl. 667), akkor ha van rá lehetőséged, akkor megvétel előtt próbáld bele. Ha kezeli, akkor nem lesz gond, de ha nem, akkor nem kell megvenned feleslegesen.

Itt tudsz hozzá keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/memoriak/notebook_ram/ddr2_ram/keres.php?stext=533

De ahogy elnéztem, hirdetnek 533-ast is bőven, úgyhogy nem lesz nehéz azt venned.
Viszont a chipset csak 2GB-ot kezel, két slot van, 2×1GB-ot keress, ne egy darab 2GB-ost. Nemcsak a dual channel miatt, hanem mert ha jól emlékszem, 2GB-os modulokat nem kezel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7008) Thunderzolee válasza turbobusa (#7004) üzenetére

Azt írtad lejjebb, h régebben már raktad fel az oprendszert, akkor nem mentetted el a drivereket?

Esetleg azt javasolnám, h tegyél fel egy Win7-et, 32bitest. Az jó esetben felismer mindent, ha nem, akkor majd elkezdhetünk aggódni hiányzó driver miatt. Aztán ha nem lesz hozzá, akkor visszarakhatod az XP-t.
Nem igényel nagyobb erőforrást az XP-nél a Win7.
Amiken az XP elfut, azokra szépen fel lehet tenni a Win7-et is.
És ha majd lesz a Win8-ból elérhető verzió, akkor arra kell cserélni. (A Win8-nak még kevesebb erőforrásra van szüksége, de mégis gyorsabb a Win7-nél.)

Hol keresgettél drivereket?
Gondolom ezt végignézted te is.
Ugye itt az a baj, h a találatok megvannak, és kattintásra át is dob a Samu oldalára, de ott nem indul el a letöltés, vagyis végtelen módba kerül a várakozás. Legalább 4százas, vagy 5százas hibát adna, akkor lehetne tudni, h mi van.

Nem tudom, esetleg Samsung supportnak írj, hátha tudnak segíteni pl. másik linkeket adva.

Most látom van egy iylen is Samsungnál:
http://livechat.support.samsung.com/LiveChat/customer/notice_pop.jsp
Ez valami online chat egy élő szerelő státuszú emberrel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7009) mcpeet15


mcpeet15
csendes tag

Acer eMachines e525 típusú laptopomba akarom a processzort (Intel Celeron 900 2.2 GHz) lecserélni erre:

Intel® Pentium® Processor T4300
http://ark.intel.com/products/37253/Intel-Pentium-Processor-T4300-1M-Cache-2_10-GHz-800-MHz-FSB

Én, aki még életembe nem nyúlt bele notebookba, így házilag megtudnám csinálni?

Mennyire nehéz a szétszerelése? Nagyon zsúfolt belül?

(#7010) Thunderzolee válasza mcpeet15 (#7009) üzenetére

Így kell szétszedni:
http://www.youtube.com/watch?v=kDV05kzaFF0

Belevághatsz, nem nehéz, csak kell hozzá megfelelő csavarhúzó.

Viszont tegyél fel egy CPU-Z-t, légyszíves előtte, h kiolvassuk a chipsetet.
Nem világos. A neten fellelhető leírások szerint ez GL40-es chipsetű. Azok meg csak 667MHz-es FSB-t támogatnak. Nem értem, akkor miért tettek bele egy 9százas sorozatú Celeront, mikor azoknak 800-as az FSB-je.
A manual szerint egyébként ezek mennek bele:
gateway.com/emachines/notebook/2009/emachines/eme/eme525/eME525sp2.shtml

A chipset elvileg ezeket támogatja: (compatible product)
intel.com/products/35501/Intel-82GL40-Graphics-and-Memory-Controller-Hub

Amit beletennél egyébként T4300 az ugyanaz a foglalat, kompatibilis, (Socket P), de jó kérdés, h a chipset vinne e másmilyen processzort, mint ami az Intel ajánlásában szerepel?

Hőtermelés miatt nem kell aggódnod, a noti megbirkózik a 35W-os TDP-jű processzorokkal.

Azt javaslom, mielőtt kifizetsz bármilyen procit is, ha lehet beszéld meg az eladóval, h belepróbálod. Ha nem jó hozzá, akkor legalább nem veszed meg potyára.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7011) Yipp


Yipp
tag

Sziasztok!

Egy Gericom notebook-nak a HDD-jét szeretném cserélni. 2.5"-os UATA-133-as, IDE 44 tűs.
Inkább nem hagyományos HDD-t vennék, mert már alig van, drága és használtat nem akarok, ugyanaz lenne.

Ha jól látom a következő opciók vannak:
- IDE SSD: ez ok, de sokan azt írták, hogy még a régi vinyónál is lassabb főleg íráskor
- IDE to CF adapter + egy gyors CF kártya (400x 16GB, ez elég is lenne): erről nem találtam teljesítmény adatokat
- SATA/2-es SSD-t 1.8"-at valami átalakítóval már ha van ilyen és nem igényel külön tápot...

A crystaldiskmark szerint a mostani HDD erre képes:

Seq R/W: 24/22
Rnd 512k: 15/16
Rnd 4k: 0,3/0,6

Elég siralmas. Van valakinek tapasztalata, hogy egy ilyen öreg, de azért még számomra értékes gépet melyik megoldással lehetne normálisabb sebességre gyorsítani? Nem tudom mi a reálisabb, de legalább 2-3x gyorsabbat kellene elérnem.

(#7012) Thunderzolee válasza Yipp (#7011) üzenetére

Nem ismerem a PATA csatlakozós SSD-k sebességét, meg úgy egyáltalán ahhoz, amit írtál, nem tudok hozzászólni. Szerintem inkább az SSD-s topicban kérdezd meg:
http://itcafe.hu/tema/milyen_ssd-t_vegyek_2/friss.html

IDE csatlakozós SSD-k vannak, de nem tudtam róluk viszont azt, mit írtál, mármint, h lassabbak lennének a merevlemezeknél is. Nyilván a 100megás sebességet nem tudják túllépni a szabvány adta korlátokból, tehát még a SATA1-nél is lassabb, de hogy a véletlenszerű írás/olvasás is ennyire lassú lenne azt nem tudom.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7013) Yipp válasza Thunderzolee (#7012) üzenetére


Yipp
tag

Jó kösz, megpróbálom ott is megkérdezni. A 100 megás korlát nem zavar, mert jelenleg 20-al hasít a hdd-m.

(#7014) juve600


juve600
nagyúr

üdv ! ha saját kezüleg bövitek ram-ot a notiban akkor garancia megmarad ???
thx

(#7015) Tenken


Tenken
őstag

Hali!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy amd-s vonalon mennyire kompatibilisek az apu-k az előző generációval.
Ahogy elnéztem ugyanaz az A70M-es fusion controller van a Llano-ban és a Trinity-ben is. Elképzelhető, hogy (ha a lábkiosztás is stimmel - ezt nem tudom) fejleszthető?
Pl nekem tetszik a probook. Ha szerzek egy 4535s-t akkor képes lenne trinity-t kezelni, vagy ez csak próba alapján dönthető el?
Másrészt, meg 4545s-t sajnos csak A8-ig szerelik gyárilag. Azt is csak teszt útján lehetne megtudni, hogy boldogul-e egy A10-essel? Van neki kistestvére is, amibe meg azt is beleteszik (mondjuk ott nincs mellette dedikált vga - gondolom hőterhelés miatt csinálják így, de ez meg kicsit sántít, mert amd az összes trinity-re 35W tdp-t adott meg, vagyis elvileg mind kompatibilis kéne legyen.)

Tudom egyszerűbb, lenne egy olyan modell ami gyárilag is tartalmaz olyan procit amilyet én szeretnék, de sajnos amd-s fronton egy kezemen meg tudom számolni, hány életképes konfigurációt adnak ki évente. Nekem a probook kaszni tetszik, ha fejleszthető is lenne mellé... :U

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7016) Duree válasza juve600 (#7014) üzenetére


Duree
veterán

Csak 2 gyártó lóg ki a sorból az MSI és a Lenovo.Ők nem engedik meg az idegen kezű beavatkozást,A többi gyártó nem gördít akadályt ez elé.

duree54

(#7017) Duree válasza mcpeet15 (#7009) üzenetére


Duree
veterán

Kérdezd meg az Acer gyári szervízét (www.ec-co.hu) ,hogy a processzor ID be van e égetve a cmosba,mert akkor hiába cserélsz nem fog menni.Ők megmondják,hogy megy e vagy nem.

duree54

(#7018) xyzui


xyzui
tag

Sziasztok
Az lenne a kerdesem hogy van egy asus f7kr x1 lapos a cpuz szerint amd turion 64 mobile tk 55
socket s1 638 azt hogy g1 g2 g3 g4 nem tudom megallapitani
szerintetek ide be lehet illesztei egy turion ii 560 at? van egyaltalan ertelme?
kezeli fogja a 800mhz memoriamodulokat?
Vagy milyen cuccokat lehet beleeroszakolni?
A cel teljesitmenynovekedes pussz memoria inventorhoz.
elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

(#7019) Thunderzolee válasza xyzui (#7018) üzenetére

Az S1 azaz S1g1 másnéven.
Amikor megjelent az S1-es sorozatú foglalat, ez volt ugyebár az első tagja, és akkor még csak S1 névvel
illették.

A Turion II M560-as Socket S1g3-as foglalatú. Az nem jó hozzá.

Van Wikipedián táblázat az AMD mobil procikról is, belinkelem őket, kiválaszthatod melyikeket kezeli:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Turion_microprocessors

Kite platform(ok) 2006, 2007:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_mobile_microprocessors

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7020) Firstline14


Firstline14
csendes tag

üdvözletem! Megrendeltem az Intel T2450 Core Duo 2x 2.000GHz / Socket-M / 2MB Cache / 533MHz FSB / 32bit / SLA4M procit, hétfőn érkezik. találtam ezt a videót:http://www.youtube.com/watch?v=LFQZihwP56k ez alapján elvileg én is betudnám szerelni. az eladó bekente előre MX2-es folyadékkal, azzal sem lesz gondom. még egy utolsó megerősítést szeretnék, hogy biztosan betudom- rakni ezt a procit, és nem lesz gond belőle.

adatok:
Processor 1 ID = 0
Number of cores 1 (max 1)
Number of threads 1 (max 1)
Name Intel Celeron M 420
Codename Yonah
Specification Intel(R) Celeron(R) M CPU 420 @ 1.60GHz
Package (platform ID) Socket 479 mPGA (0x5)
CPUID 6.E.8
Extended CPUID 6.E
Core Stepping C0
Technology 65 nm
Core Speed 1596.7 MHz
Multiplier x FSB 12.0 x 133.1 MHz
Rated Bus speed 532.2 MHz
Stock frequency 1600 MHz
Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3
L1 Data cache 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L1 Instruction cache 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L2 cache 1024 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size
FID/VID Control no

köszönöm előre is segítő válaszaitokat.

ui.: ha működik, hamarosan megkereslek titeket RAM ügyben is.

üdv: Balázs

(#7021) tfgjk


tfgjk
csendes tag

Sziasztok
A következő lenne a kérdésem samsung series 3 300E5C-S04 notebookom van intel pentium dual core B970-processzor van benne az szeretném megkérdezni hogy meddig lehet processzorilag fejleszteni tehát mi a határ
és hogy milyen procik jók bele milyet vegyek hogy a mai játékok elfussanak rajta szépen a 2012-játékok.
Ja és ha saját kezűleg cserélném ki elveszne a garancia? Ha igen van Szombathelyen olyan hely ahol kicserélik??

tfgjk

(#7022) xyzui válasza Thunderzolee (#7019) üzenetére


xyzui
tag

Sziasztok
Akkor a tablazatok szerint ezen nem nagyon lehet segiteni, ennyit tud a gepezet.
Max egy kis memoria de csak667 es.

(#7023) tfgjk


tfgjk
csendes tag

Ezek a cuccok vannak most a gépbe 8gb-ram van benne és ilyen videó kártya NVIDIA GeForce GT 620M szerintem nem gyenge gépről van szó már csak egy erős proci megnéztem hogy I3-proci is jó bele de még a I5-is talán

tfgjk

(#7024) Thunderzolee válasza tfgjk (#7021) üzenetére

Intel HM75-ös chipset.
Ez viszi az összes harmadik, ill. második generációs Intel Core i processzort.
Ezek azok: harmadik generáció:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_processors
és második generáció:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge_(microarchitecture)#Mobile_platform

Itt tudsz hozzá keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzorok/mobil/listaz.php

De szerintem ez most még drága, mert nagyon új.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7025) bazsi0322


bazsi0322
tag

Hello!

Van egy MSI VR630X nootebook-om. Model NO: MS-1672
Ramot szeretnék bele venni és az a kérdésem, hogy milyen való ebbe? Bármely nootebook rammal kompatibilis? 2gb kellene egyben(1x2gb). Köszönöm előre is.

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#7026) Robotsyte


Robotsyte
csendes tag

Sziasztok

Laptop procicserével kapcsolatban lenne kérdésem. Egy MSI GX720X-ben szeretnék processzort cserélni. Ebben gyárilag egy P8400 van és a kiszemeltem pedig egy Q9100-as. A két cpu összehasonlítása
Az összehasonlításból kiderült, hogy a TDP-ben van jelentős eltérés. Olvastam az első hozzászólásban, hogy a melegedéssel lehet gond. Ez ekkora különbséggel szerintetek mennyire lesz durva? Illetve Ez a többlet fogyasztás nem vághatja gallyra az alaplapot? Egyáltalán cserélhetem őket?

Köszönöm előre is!

üdv
Robi

(#7027) Dell XPS válasza bazsi0322 (#7025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A Chipset: NVIDIA MCP77MH Melynek RAM támogatása: Max. 4GB típusa: DDR2 667/ 800MHz CL6

Mivel az igényed egy "2GB"-os memória modul, így bármelyik notebook RAM alkalmas, amely a fenti paraméterekkel rendelkezik: 2GB PC2-6400 200-PIN DDR2 800MHz SO-DIMM [link] itt tudsz is néz magadnak...

Üdv, Dell XPS

(#7028) bazsi0322 válasza Dell XPS (#7027) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor ez jó lenne bele? [link]
Nem akarok rosszat venni azért kérdezek ennyit. :)

[ Szerkesztve ]

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#7029) Tenken válasza bazsi0322 (#7028) üzenetére


Tenken
őstag

99%, hogy jó lesz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7030) Dell XPS válasza bazsi0322 (#7028) üzenetére


Dell XPS
veterán

Kicsit megkönnyeztem az árát, de jól választottál...

Üdv, Dell XPS

(#7031) bazsi0322 válasza Dell XPS (#7030) üzenetére


bazsi0322
tag

Köszi szépen. :)
Hát az ára súlyos tényleg, lehet keresek is inkább itt aprón vmi olcsóbbat.

Megcsillan a fény az Emirates-en, átszáguld a labda a gólvonalon, együtt forog a labda és a lélek , Arsenal-os leszek, amíg élek!

(#7032) Dell XPS válasza bazsi0322 (#7031) üzenetére


Dell XPS
veterán

Figyú, mostanában a memória modulok elég jó árakban vannak (sajnos nem ez), de nézzél szét, hátha kapsz ezért legalább 2x2-es (én mondjuk jobban örülnék egy 4GB-os modulnak), de az OS-nek is adnál egy esélyt a jobb kihasználtságra (3.2)

Üdv, Dell XPS

(#7033) Dell XPS válasza Robotsyte (#7026) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem kezeli tökéletesen, annak ellenére, hogy elindul vele. Javaslatom: SSD meg fogod látni, hogy irgalmatlanul nagy változás lesz. Egyébként, nem bírja el azt a különbséget, amit említesz.... :)

Üdv, Dell XPS

(#7034) Robotsyte válasza Dell XPS (#7033) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

SSD-t most vettem bele, tényleg óriási a különbség.
Most a proci a leggyengébb láncszem a gépben, ezért gondolkoztam a cserén. Hogy érted azt, hogy nem fogja tökéletesen kezelni? Akkor lényegében nincs értelme szórakozni vele.

Közben felmerült bennem a régi laptopom HP 530-as processzor cseréje is :))
Lehetséges Intel_Celeron_M420 v. Intel_Core_Duo_T4200 ?

(#7035) Dell XPS válasza Robotsyte (#7034) üzenetére


Dell XPS
veterán

Honnan vetted, hogy az a processzor fog menni benne?

Üdv, Dell XPS

(#7036) Robotsyte válasza Dell XPS (#7035) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

Mármint melyik?
A T4200-as, igazából csak a tokozásból kiindulva gondoltam....

(#7037) Robotsyte válasza Robotsyte (#7036) üzenetére


Robotsyte
csendes tag

És egy ilyen cserem mennyi pénzt ér meg?
P8400 vs. P9500

[ Szerkesztve ]

(#7038) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Eléggé meg vagyok ijedve:S
Van egy MSI EX623X notebookom. A jelenség az volt, hogy amikor nem akksival használtam, hanem hálózati kábellel, akkor néha egy kisebb mozdításnál kikapcsolt a gép. Próbáltam mozgatni, hogy melyik az a pozíció, amiben nem kapcsol ki, de egy idő után már semmi nem segített, sőt szinte be sem tudtam kapcsolni. Tegnap faterommal nekiálltunk megnézni és kiderült, hogy ahová csatlakozik a 220-as kábel ott elég durván mozog a kis középső pöcök "apa". Szétszedtük a gépet, levettem a processor hűtőt, hogy jobban lássunk és láttuk is, hogy az a kis tartó műanyag el van törve, és minden bedugással benyomódott az a kis pöcök és ott megszűnhetett az érintkezés. Megragasztottuk a műanyagot, meg egy kis cint is forrasztottunk a pöcök hátsó részére, és sajnos most egyáltalán nem kapcsol be a gép, szal nem találtuk el a dolgokat:(

Mit tudok most csinálni szerintetek? Helyre lehet ezt hozni még valahogy?

Másik problémám:
Már régóta rosszalkodik a Wifi a gépben. Szobámban van a router és többnyire ott használom a gépet is és gond nélkül csatlakozik és tudok netezni. Nade abban a pillanatban, ahogy elhagyom a géppel a szobámat, megszűnik a net, sőt a win7 azt írja, ha kapcsolódni akarok, hogy windows was unable to connect, vagy valami hasonlót. Van még két gép a lakásban és mindkettő távolabbi szobákból simán kapcsolódik.
Mi lehet a gond? MIndent kipróbáltam már: driver frissítés, win ujratelepítés, vadi zsír router, automata/ fix IP cím, jelszó/jelszó nélkül stb.

Köszi előre is a segítséget.

Üdv.

(#7039) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Hali!

Ez milyen hibára utal? [link a képről]

Nagyjából mire számítsak?

Msi GX700

Live poor, die ritch.

(#7040) Dell XPS válasza Octopus21 (#7038) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Amennyiben még nem sikerült volna megoldást találni, írjál rám légy szíves...

Üdv, Dell XPS

(#7041) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.
Ehez a géphez [link] milyen ramot ajánlanátok bővítéshez?

Igazából a legjobb lenne e kettő közül választani: 1.: [link] itt úgy van írva hogy Kingston-DELL 2.: [link] itt simán Kinsgton.. de igazából az alapjaik egyformák..

köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#7042) Thunderzolee válasza choco01 (#7041) üzenetére

Teljesen mindegy, melyiket rakod bele, ahogy elnéztem mindegyik cl:11-es időzítésű.
DDR3 SO-DIMM 1600MHz-es legyen, ez a lényeg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7043) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok Lenovo z580 as laptoppomat szeretnén tuningolni tettem bele ssd gyorsabb lett most a videokártyán gondolkodok ebbe sajnos a parasztvakitásos gt 630m 2GB DD3
helyette szeretnék ugyanezt a kártyát ddr5 verzióban esettleg jobbat
kérdésem az ára illetve hogyan lehet beszerezni?

(#7044) Tenken válasza attila199207 (#7043) üzenetére


Tenken
őstag

Hát, nem lesz könnyű de elvileg nem lehetetlen.
A gpu chip maga ugyan az. Ott csupán maximum az órajelen kell majd állítanod, hogy ref 635-t kapj.
A gddr5 a nehezebb eset. Ilyet többnyire csak konténeres tételben lehet venni, de próbáld meg alibaba-n hátha szerencséd lesz és küld pár darab termék mintát az egyik gyártó. Ha ez megvan akkor már csak egy elektroműszerész kell aki leszedi és felforrasztja a régi helyére az alaplapon az új memória chipeket.
Egy ilyen szakember napi bére pár száz euro, de lehet tudsz alkudni vele.

Sok sikert!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#7045) Thunderzolee válasza attila199207 (#7043) üzenetére

A benne levő videokártya nem cserélhető, integrált.

Tenken leírta mit lehet csinálni vele, de őszintén szólva ez nem egy általános eljárás, én is csak kikerekedett szemekkel olvastam.. :D Azt meg sem említem, h a garancia is ugrana miatta.

Ha kevés a gép video teljesítménye, add el, és vegyél egy olyat, amiben erősebb a videokártya, vagy cserélhető, MXM-es van benne.
Esetleg mielőtt megvetted, utána kellett volna nézned a video-teljesítménynek. ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7046) attila199207 válasza Thunderzolee (#7045) üzenetére


attila199207
tag

én azt hittem hogy mxm foglalatos mikor megvettem :S

(#7047) Thunderzolee válasza attila199207 (#7046) üzenetére

Hát.. Googleztam egy darabig, de nem találtam rá adatot, vagyis inkább úgy mondanám, arra több fórumban utaltak, h nem MXM-es.

Ilyenkor azt szoktam mondani, az a legjobb, ha szétszeded, és megnézed.

Itt egy video a szétszedéséről:
http://www.youtube.com/watch?v=pqN1m5zhnww
Elvileg a tiéd is ugyanez.

Be van rajzolva rajt a GPU, integrálva van az alaplapra.
Ha MXM-es lenne, ilyesmi lenne:

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7048) attila199207 válasza Thunderzolee (#7047) üzenetére


attila199207
tag

holnap szétszedem és megnézem... nagyon reménykedek :D

(#7049) kornel83


kornel83
csendes tag

Sziasztok!

Toshiba Qosmio X300-11T laptopomat szeretném felújítani/korszerüsíteni (jelenleg gyári felszereltség).

A következőkkel kapcsolatban van szükségem tanácsra:

Min 120 GB SSD cseréje a HDD helyett
RAM bővités maximumra (8Gb)
Processzor és RAM tuning

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Üdv

(#7050) Thunderzolee válasza kornel83 (#7049) üzenetére

Hát ha ez a felszereltsége, akkor szerintem azon nincs már mit tuningolni, elérted az elérhető legjobb felszereltséget. :D

Memóriát DDR3-ast kezel, 1066MHz-est.
2+1GB van benne? Akkor elég ha az egy gigás helyére veszel egy 4 gigásat, a dual channel úgy is megmarad.

SSD-t meg pénztárcád szerint bármilyet belerakhatsz.
Az SSD-s topicban megmondják, jelenleg melyik a legjobb ár/érték arányú.

Egyébként a gépen már csak egy SSD gyorsít, minden más elég jónak mondható alkatrész.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.