Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15751) Tim82 válasza szakallasgy1 (#15750) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az első kérdésre fogok tudni válaszolni.

Ha jól emlékszem, socket P-s és 1066 Mhz FSB-s mobil Core 2 Duo procik valók bele. Talán E8335 / T9900 a maximum (elvileg van E8435 is), mobil Core 2 Quad-ok tudtommal nem működnek benne.

Az más kérdés, hogy kb. 10-15%, inkább benchmark-okban, mint valós használatban kimutatható sebességnövekedést jelentenének a jelenlegi CPU-hoz képest.

Esetleg ide is: [link] érdemes bedobni a kérdést, hátha van több tapasztalat (a 2., 3. kérdések kapcsán biztosan).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15752) Thunderzolee válasza szakallasgy1 (#15750) üzenetére

Socket P foglalat. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P
Ahogy a kollega írta feljebb, nemigen van bele erősebb.

Egy SSD-t tegyél alá, illetve mennyi ram van benne?

A hőfokok rendben vannak, ezek ilyenek.
45W-os TDP osztályba tartozik, a meglassulási küszöb 105C° lenne.
A "Northbridge" az északi híd, ezeknél még külön chip volt az alaplapon, külön hőmérővel, külön hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15753) szakallasgy1 válasza Thunderzolee (#15752) üzenetére


szakallasgy1
tag

6 gb ram, elvileg 8gb ramot lehet beletenni. SSD folyamatban. Feltöltöttem a hőmérsékleti értékeket. Jelnleg az os x mellett windows 7 is fent van.
Akkor nagyon ne foglalkozzak ezekkel a hőmérsékleti értékekkel akkor? Ha ez egyébként nem pörgeti a ventilátort.

[link]

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

(#15754) Thunderzolee válasza szakallasgy1 (#15753) üzenetére

Na, hát az amit szeretnél, h jobb legyen a gép, azt az SSD által el fogod érni.
Azt hittem SSD már van a gépben, de így is lassúcska. Akkor mindenképp azt tegyél bele, az a leggyengébb láncszem. :K
6giga ram elég.

A 80 fokos MCP (ez az nVidia chipsetes gépeknél a processzormag) az normál hőfok. Ezek ilyenek.
Ha veszel alá egy hűtőpadot, akkor kb 7-10C°-ot csökkenthetsz ezen a hőfokon.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15755) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Sziasztok,
Elhatároztam, hogy végre szétbontom nagyapám kb. 2 éves HP 250 G7-ét (i3 7020U-val), mert embertelenül lassú.
Vennék bele egy SSD-t, úgy látom M.2 PCIe-os kell bele.
Viszont a RAM-ot is cserélném, de ezzel gondba vagyok.
Van benne 4 GB, vennék helyére egy 8 GB-st (nem tudom mi a max., amit bír, a proci 32-ig támogatja), viszont DDD4-2133Mhz kell bele, de ilyen már nem sok van, leginkább 2400Mhz van. Jó lesz az? Majd lejjebb veszi, nem?

Motorola Edge 20 Pro

(#15756) ricsi99 válasza Phoenixy (#15755) üzenetére


ricsi99
addikt

Vegyél inkább ugyan olyat (azonos mhz - azonos cl érték) ha 2 foglalat van benne
Vagy párban
Többet nyersz dual channell -el mint a 32gb rammal..
Ha meg nem is játszol 8gb ram 5* elég :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15757) Phoenixy válasza ricsi99 (#15756) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Múltkor ránéztem ment a Chrome, meg a háttérben windows update, így 3,6GB használt a 4-ből.
Először megveszem az SSD-t, aztán majd meglátjuk.

Motorola Edge 20 Pro

(#15758) Phoenixy válasza Phoenixy (#15757) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Végül vettem még 4 GB-t hozzá, így akkor most lett 8 és jól működik, az SSD is jó lett, végre használható a gép. :)
Amúgy most néztem, hogy ami benne volt 4 GB RAM, az DDR4-2666 Mhz-s volt, ami kissé túlzás, mivel 2133-ig támogatja proci. :Y

Motorola Edge 20 Pro

(#15759) ricsi99 válasza Phoenixy (#15758) üzenetére


ricsi99
addikt

Tegyél fel még win11-e és még gyorsabb lesz :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15760) Phoenixy válasza ricsi99 (#15759) üzenetére


Phoenixy
senior tag

Nem lehet. Még előtte letöltöttem a "pc health check-et" (aminek letöltése és telepítése 5-6 percet vett igénybe, annyira volt lassú a gép, néztem egy crystaldiskmark-ot is, 15mb/s olvasási sebességet írt) és meglepődtem, mert TPM az van, de az i3-7020U nem támogatott.
Igazából mindegy a rendszer, mint mondtam a nagyapám gépe és csak Chrome, meg VLC van rajta használva. Akkor kapott hülyét a nagyapám, mikor jött egy windows update (mondjuk havonta van egy nagyobb) és kb. 2 órába telt míg kész lett. Most már 2 perc lesz. :)
Komolyan így elb***ni egy gépet egy hülye HDD miatt.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 20 Pro

(#15761) ricsi99 válasza Phoenixy (#15760) üzenetére


ricsi99
addikt

Rufus az csodaszer :D
Frissitésekben is jobb a 11... az max kikapcsoláskor ajánla fel a frissitést...
nem bekapcsolásnál mötyizik :D
Erőforrás igénye is kisebb... (szerintem pont ezért tiltották a régebbi cuccokat)
Szeintem próbáld ki... ha frissen telepítesz akkor semmiből sem tart :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15762) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Egy hülye kérdésem lenne (lévén nem vagyok benne jártas). Alaplapra integrált (forrasztott) RAM-ot, ugye nem lehet cserélni?
Van egy Acer gép , amit megvennék, de sajna úgy olvasom, hogy a memória nem cserélhető (hosszútávra venném a gépet, nem 1-2 évre)
Sajnálatos módon, eddig választ sehol sem kaptam, csak a guglizás tudott vmit segíteni.
Thx

(#15763) Pyttawrx válasza Technoman (#15762) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lpddr4 az forrasztott igen, ha van 1 slot akkor bővíthető.
De szerintem nincs. Mellesleg 16gb azért bőven elég még sok mindenre. Mi lenne a felhasználás?

(#15764) Technoman válasza Pyttawrx (#15763) üzenetére


Technoman
őstag

Szia (itt is :)
Bocsi, rossz linket tettem be :B A helyes link ez lett volna.
Most az MM-be iszonyú jó áron van (200k) De félek tőle, hogy az idő múlásával a 8GB nem lesz elegendő (semmi játék , csak filmezés (4K), torrent, zene, net,)

[ Szerkesztve ]

(#15765) ricsi99 válasza Technoman (#15764) üzenetére


ricsi99
addikt

Azért az elég meredek hogy single memória channel-el kivéreztetik a gépet :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15766) Technoman válasza ricsi99 (#15765) üzenetére


Technoman
őstag

Ez gondolom vmi negatívum (nem értek hozzá?). De akkor is vállalhatatlan, ha csak a fentiek lesznek használva, tehát játék nem?

(#15767) ricsi99 válasza Technoman (#15766) üzenetére


ricsi99
addikt

dual channel /single channel
Az a lényege ,hogy a cpu 64bit vagy 128bit sávszálességgel jut e az adatokhoz a memóriában.
Erről rengeteg cikk is van ha rákeresel ,akár cpu akár gpu téren
Ezen felül a gpu is a prociban van ,így az is a memóriát használja....
Eleve singel channel az nagyon kevés a cpu-nak... igy eleve lassabb lessz a gyári paramétereknél (sokszor csak malmozik a cpu mert várnia kell az adatokra) ... ha meg esetleg játszanál az igp se tudja adni a maximális teljesítményt mert szintén várni kell az adatokra...
Elég aljas dolog volt a gyártónál ,hogy pár fillér sporálásával avagy szándékosan direkt korlátozza így a teljesítményt...
Amit te vársz el azt egy combos core-2 es noti is elviszi .... egy i5-ös notit használtan amit 1/5 öd áron megkapsz ami bőven elég filmezni is... szerintem ha ennyi pénzt rászánsz akkor már egy picivel jobb konstrukciót vegyél...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15768) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15765) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ezeket már dc-re csinálják nem?

(#15769) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15768) üzenetére


ricsi99
addikt

Erre a tipuszámra amikor rágugliztam akkor nem láttam az alaplapon memória foglalatot... de passz lehet ebből 1000 és egy verzió... legtisztább felhívni a boltot ,hogy lehet e ,ha igen akkor máris tegyenek bele 1-et ... szivjanak vele ők és a gari se ugrik :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15770) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15769) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de nem, nincs slot, de az alaplapi ram dc-ben működik. nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#15771) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15770) üzenetére


ricsi99
addikt

Amit én láttam/javítottam az single volt
De ez lehet nekem is új

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15772) Technoman válasza Pyttawrx (#15770) üzenetére


Technoman
őstag

c Ricsi: Én ez alapján gondolom, hogy forrasztott a cucc (igaz, amcsi oldal de márciusi a teszt)

(#15773) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15771) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen forrasztott, de dualba megy

(#15774) DaFunk1511


DaFunk1511
tag

sziasztok!

Van egy laptopom amit bővíteni szeretnék, mivel még mindene működik, az akksi is bír másfél órát (de ez lényegtelen nekem). A kérdés hogy megéri-e.
Igazából amire használom az a böngészés, háromnegyed részét netflix/hbogo/stb... teszi ki. Plusz néha a régebbi nagyobb címeken nosztalgiázás, pl Jedy academy, Kotor 1-2, NFS UG2, GTA részek(San Andreas-ig) és néha League of legends...

A konkrét típus:
Lenovo IdeaPad Z51-70 80K600G2HV [link]

Annyi az extra most, hogy anno vételkor +4gb Ram lett kérve bele.
Szóval ami leginkább érdekel hogy rakok bele SSD-t, ha esetleg lehetséges. De ha igen, akkor milyet? :F

2 opción gondolkodom...
-240es lesz benne és van egy külső konzolom a meglévő 500gb 2,5HDD-nek, plusz lesz majd külső HDD.
-500ast, vagy jó áron nagyobbat teszek bele és probléma letudva. Bár most Hollandiából necces apróról rendelni, de semmi sem lehetetlen. :K (de ahogy tudom, ssd nem szereti ha partícionàlva van és fontos dokumentumok is vannak a mostani hdd-n)

Processzor témát lehet bolygatni? Mármint ha esetleg van hozzá i5-i7 esetleg.... Vagy ezen az alaplapon fix a CPU?

Előre is köszönöm a válaszokat/segítséget. :)

(#15775) Pyttawrx válasza DaFunk1511 (#15774) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ssd kell neki. :) pl
Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 250GB SATA3 (WDS250G2B0A),
Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 500GB SATA3 (WDS500G2B0A)
ezeket bátran veheted.
CPU igen fix forrasztott

(#15776) ricsi99 válasza DaFunk1511 (#15774) üzenetére


ricsi99
addikt

Pyttawrx jól írta.
SATA3-as ssd-t végy.
Az ssd össz kapacitásának 10% illik szabadon hagyni.
Az mind1 mennyi particiíó mennyire van tele.. az ssd tlejes méretén dolgozik a "trim" így mind1 mivel és hogy vagy egyáltalán meg van e particionálva/formázva az ssd-teljes része...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15777) DaFunk1511


DaFunk1511
tag

Köszönöm szépen a válaszokat.

Gondolom most a gyári HDD mellett nem fér el az SSD ugye? :F

Igazából az a baj, hogy ezeket az opciókat otthon kell megvennem, mert itt pl a 250es WD blue 70 euró felett van ami a duplája majdnem mint otthon. :U
Kingston A400 240gb ami 30 euró itt...a 480as meg 43 euro (2db ilyen 240-es van az asztali gépemben)
Legalábbis leggyorsabban ezeket tudnám beszerezni, megrendelni.

Ezek nem jó opciók? Igazából nekem mindegy hogy pl 20-30%-al lassabb mint a másik, már az elég lenne hogy 20x gyorsabb mint az 5400as HDD... :)

(#15778) Pyttawrx válasza DaFunk1511 (#15777) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az A400 minden csak nem jó opció, akkor már pny cs911, vagy wd green

(#15779) ricsi99 válasza DaFunk1511 (#15777) üzenetére


ricsi99
addikt

Alaplapot elnézve nem tudsz beletenni nvme vagy ilyesmit... csak a sata3 -as ssd-t a hdd helyére.
Ha olcsót akarsz tegyél bele egy ilyet.
Nem nagy márka de annyit kihúz mint a notid...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15780) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15779) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

soha ne ajánl intenso ssd-t. :D főleg, hogy itt körüli árban van tőle jobb, mármint minőségibb, pl az mx 500 20k körül van, és összehasonlíthatatlan, de a pny 18-19 közt stb. Gyártási száma sincs szegénynek, nem tudni mikor milyen vezérlővel kerül forgalomba stb

[ Szerkesztve ]

(#15781) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15780) üzenetére


ricsi99
addikt

Passz... nekem is van pár darab
Mivel vitte az 500/500at stabilan így utánna sem néztem
Egy 500-ast használok tesztre is... eddig semmilyen problémám nem volt vele..
Persze vannak jobb márkák is ,de az ssd már szerintem egykutya

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15782) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon nem egy kutya

(#15783) DaFunk1511


DaFunk1511
tag

köszönöm szépen a válaszokat/segítséget. :K

(#15784) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!

Elvállaltam egy hibás laptop javítását.. Odáig eljutottam, hogy valószínűleg a cserélhető memória modul a hibás. Lefagynak vele a memória tesztek, instabil vele a gép. Ami érdekes, hogy a bios-ig se jut el vele néha.
Ezt a gyanús modult kivéve minden jónak tűnik. Viszont, jó volna pótolni a kieső memóriát és itt el is akadtam.
A laptop egy T490, a CPU i5 8365U.
A forrasztott memóriáról ennyit találtam, de a net se túl szószátyár a témában:
wmic memorychip list full
BankLabel=BANK 0
Capacity=8589934592
DataWidth=64
Description=Physical Memory
DeviceLocator=ChannelA-DIMM0
FormFactor=12
HotSwappable=
InstallDate=
InterleaveDataDepth=
InterleavePosition=
Manufacturer=Micron
MemoryType=0
Model=
Name=Physical Memory
OtherIdentifyingInfo=
PartNumber=4ATS1G64HZ-2G6E1
PositionInRow=
PoweredOn=
Removable=
Replaceable=
SerialNumber=00000000
SKU=
Speed=2667
Status=
Tag=Physical Memory 0
TotalWidth=64
TypeDetail=128


Milyen modult érdemes venni hozzá?

Ha jól értem, a CPU 2400MHz-ig tudja kezelni a memóriát, a forrasztott viszont 2667-ig tudna menni. Az időzítésekről meg végképp nem találtam semmit. Gondolom érdemes lenne 8 GB-ost venni.

Üdv!

(#15785) ricsi99 válasza 1501N (#15784) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet egyszerübb volna a hibás memória modult szemugyre venni...
Valószínű van rajta matrica ,hogy mi is az...
ugyan olyan órajelű és cl értékű ramot vegyél....
Az integrált ha jól látom 8gb? ugyan akkora mértetű javasolt a Dual Channel miatt....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15786) Pyttawrx válasza 1501N (#15784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Psref számot írj.

(#15787) 1501N


1501N
tag

Sziasztok!

ricsi99 ötletén felbuzdulva sikerült másik modult szereznem. Azt azért nem is említettem, mert ahhoz is csak cseh és talán kínai oldalon találtam infókat. Könnyen lehet, hogy ezek nem igazán kerültek forgalomba.
A csere ram végül ilyen lett: 8GB 2400MHz DDR4 Notebook RAM Crucial CL17 (CT8G4SFS824A)

A CPU z szerint dual channel-ben is fut. Úgyhogy örülök neki. Az furcsa volt, hogy a BIOS és a Windows is szétfagyott első induláskor. De azóta nem volt baj és rám teszt se fagy már szét, mint az előző modullal.

Úgyhogy eddig egész ígéretes.

(#15788) ricsi99 válasza 1501N (#15787) üzenetére


ricsi99
addikt

Futtas egy kicsit a biztonság képpen pen-drive ről futtatható "memtest"-et.
Este belököd és ha reggelig hibamentes akkor tuti :D
:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15789) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
Elromlott a Dell Latitude e5450 laptopom és volt itthon elfekvöben egy Acer travelmate 8572, amit egy ideig használnék helyette, ezért szerettem volna átrakni memoriát a Dellböl az Acerbe 8 Gbot, de kék halállal leállt a gép. Én ugy néztem mind a 2 gépbe ddr3 memoria kell, mi nem jo akkor?
SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED
Ezt irja ki és h ujrainditja a gépet.

(#15790) ricsi99 válasza szonti (#15789) üzenetére


ricsi99
addikt

A memória vezérlő már a cpu-ban van mostanában.
Az acer egy 1.gen es cpu és emlékeim szerint max 16gb ddr3 1,5v os memórát tud kezelni...mivel nem egy mai darab szerintem max 2*4Gb os modult eszik meg a bios... nagyobb tipusokhoz valószínű már nagyon válogatós.
A Dell géped már 5.gen is proci van ami ddr3-L ramot eszik ami meg 1,35V-os.... amit biztos hogy nem fog helyesen megismerni az 1.gen es cpu..

Megpróbálhatod az acer bios-át a régi memóriával (amivel működött eddig) lefrissíteni a legfrissebre és utánna belepróbálni újra a 8-as modult ....de sok reményt nem fűznék hozzá.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15791) szonti válasza ricsi99 (#15790) üzenetére


szonti
aktív tag

Elvileg biost frissitettem az Aceren a legfrissebbre, igy se ment, akkor lehet 2 db 4 gbos modullal menne? Nézek itt az apron hátha van emberi áron.

(#15792) ricsi99 válasza szonti (#15791) üzenetére


ricsi99
addikt

amire figyelj hogy ddr3 legyen ne "l" es... a legrégebbi leglassabb legyen lehetőleg párban
ha meg költeni akarsz hozzá ki lehet fogni fillerékért gyorsabb procit is hozzá..
ssd meg alap ha nem akarsz megőszülni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15793) Tim82 válasza szonti (#15791) üzenetére


Tim82
nagyúr

Foglalatonként maximum 4 GB-os memóriamodult kezel egy 1. generációs mobil és kétmagos Core i prociban lévő memóriavezérlő, tehát noti esetén 2 db 4 GB-os modult igen, ennél többet nem. Ez nem BIOS függő, hanem a CPU generáció memóriavezérlőjének hardveres limitációja.

8 GB-os modulokkal én még csak nem is próbálkoznék emiatt.

A legtöbb DDR3L modul tud 1.35V helyett 1.5V-on is üzemelni, ami viszont mindenképpen lényeges, hogy "2Rx8" legyen a 4 GB-os modul, amit beleteszel az Acerbe. Ez annyit tesz, hogy ha megnézed magát a modult, olyat tegyél bele, amelyiknek az oldalán két sornyi memóriachipet látsz.

Illusztrációnak:

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15794) szonti válasza Tim82 (#15793) üzenetére


szonti
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segitséget! Igy már tudom mit kell keresnem, kicsit akartam felturbozni a laptopot, nem nagy dolgokra használom böngészés videozás, a több memoria azért jo volt a Dellben is.

Ricsi99: lehet benne processzort cserélni? Azt honnan tudhatom h milyenre lehet cserélni? Gondolkoztam h szétszedem ujrapasztázom mert eléggé melegszik, nem melegedne jobban egy gyorsabb procival?

[ Szerkesztve ]

(#15795) ricsi99 válasza szonti (#15794) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet... de sokat nem nyersz vele
i7-est meg nem tehetsz bele mert abban nincs igp.
Szakszerű Pasztázás/tisztítás meg sose árt :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15796) Tim82 válasza ricsi99 (#15795) üzenetére


Tim82
nagyúr

i7-est meg nem tehetsz bele mert abban nincs igp

Core i7 mobil proci, kompatibilis a gépével, van benne IGP rovatunkból:
#1: [link]
#2: [link]

Persze a négymagos mobil i7-ekben nincs (a 1st gen Core i procik közül), de nem ezt írtad. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15797) szonti válasza Tim82 (#15796) üzenetére


szonti
aktív tag

Na várj akkor ezt most nem értem, lenne olyan i7-es proci amit bele lehetne tenni ebbe a gépbe? Már ha találok? Honnan tudhatnám meg, h milyen procit lehet ebbe belerakni? 1. Generácios i5, i7 igy kellene keresnem valahogy?

(#15798) Tim82 válasza szonti (#15797) üzenetére


Tim82
nagyúr

I7-620M vagy 640M (ezeket linkeltem is), i5-520M, 540M, 560M, 580M.

Ha 560M-et vagy 580M-et találsz, azok nem maradnak le szinte semmire az i7-ektől.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15799) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
Adott egy HP 17-cp0003nh 17,3" notebook, amiben gyárilag egy 256-os M.2-es ssd van.
A tulajnak nagyobb tárhelyre lenne szüksége. Arra van abban a laptopban kiépített hely hogy egy 2 Tbyte-os 2,5"-os hdd-t bele lehessen építeni? Ha van hely, a HP volt olyan rendes hogy csatlakozókábelt is tett bele alapból?
Csak azért kérdem mert egy Lenovo laptoppal jártam úgy nemrég hogy a 2,5"-os hely megvolt, csak épp a csatlakozó-szalagkábelt kell 20.000-ért külön megvenni hozzá mert gyárilag nem jár hozzá :(

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#15800) szonti válasza Tim82 (#15798) üzenetére


szonti
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segitséget, majd nézegetem hátha lesznek eladok ilyen procik, meg persze ram. A Dell gépem sajnod meghalt egyik naprol a másikra azt nagyon szerettem, más kategoria volt, de arra mire én használom igazábol ez az Acer is megteszi, ssdt már tettem bele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.