Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15401) Tim82 válasza Tothgera30 (#15400) üzenetére


Tim82
nagyúr

Érdemben esetleg a proci cseréje négymagos i7-re (ha jól rémlik, 2570p-nél cserélhető) - én 35W TDP körüli változatokban gondolkodnék, mint i7-3612QM vagy 3632QM.

Ha van a 2570p-hez whitelist mentes BIOS (nem tudom, hogy van-e, nem néztem utána), akkor a gyári wifi kártya cseréje AC-s, esetleg AX-es kártyára (AX-esből is van mini PCI-e csatlakozós változat, Intel AX200, AX210-ből).

Hozzáteszem, véleményes, hogy bármelyik említett upgrade-nak van-e értelme/gazdaságos-e, ezt nem tudom helyetted megítélni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15402) Tothgera30 válasza Tim82 (#15401) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont ezeken az i7-es darabokon gondolkodtam én is. Bár egy szálon gyengébb lenne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15403) Pyttawrx válasza Tothgera30 (#15402) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha most kielégíti az igényeidet, én nem bántanám. De ahogy Tim82 írja, ezt majd neked kell eldönteni.

(#15404) ricsi99 válasza Tothgera30 (#15402) üzenetére


ricsi99
addikt

Én cseréltem a saját notimban i7-re..
Nekem bejött... valós 4 mag az valós 4 mag... nem ht...
Igaz nálam csak mezei felhasználás van....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15405) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Üdv!
Annyira még nem vagyok képben az M.2 ssd-kel kapcsolatban. Lányom notijába vettem múltkor, beletettem, műxik rendesen.
A sajátomba is M.2 ssd-t akarok venni. 2280-as formátumút. Az, hogy 1, vagy 2 bevágás van a csatlakozónál, mennyire lényeges? Az én notimban amúgy a bevágás melletti rövid oldalon 5 érintkező van.
Néztem ezt: [link]
Nem tudom, ez mennyire kompatibilis a saját gépemmel? Asus Rog Strix GL553VW
Elvileg ezek az M.2. ssd-k már elég gyorsak. Érdemes ilyet venni, vagy elég a hagyományos M.2 ssd? Mennyire érezni itt a sebességkülönbséget?

(#15406) Tothgera30 válasza Pyttawrx (#15403) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Most még elég, több weblapnál sem lassul be.

#15404 ricsi99: Nálam/unk is átlagos felhasználás van, a fő profil a net és film, arra egy sokkal gyengébb notebook is elég lenne. Pusztán időtállóság miatt kattogok a fejlesztésen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15407) ricsi99 válasza Tothgera30 (#15406) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha megfelel ,ne nyúlj hozzá.
Szép meg jó a gép de nem mai darab ,így akármikor megpusztulhat.
Max 1 win11-et nézz meg ,kis trükkel rámegy és az én tapasztalataim szerint jobban mennek vele a régi vasak.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15408) ricsi99 válasza SkyLine3000 (#15405) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha a notid lekezeli az nvme-ssd-t akkor azt vegyél bele.. olyat ami min .2000MB-s-el el olvas
A sima m.2-es ssd az a sata-3-as sebességet tudja.
Nvme kicsit simábban fut...
Úgy irnám le ,hogy amikor rákattintasz valamire az a kis "döccenés" amikor elindul az megszűnik... kicsit simább a rendszer
Konyhanyelven:
Nvme. : Adat - pci-express - cpu
M.2 sata: Adat - satavezérlő -pci-express - cpu

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15409) SkyLine3000 válasza ricsi99 (#15408) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A leírás szerint kezeli: NVMe SSD (M.2 2280)
Akkor a linken szereplő Kingston-nak jónak kell lennie. Ott olvasási sebesség is 2100MB/s

Az 1, vagy 2 bevágás amúgy gondolom, mindegy?

(#15410) Pyttawrx válasza SkyLine3000 (#15409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, Igen jó lesz a Kingston A2000.
de ki is kell használni, játék, és átlag használat közben, alig lesz különbség.

[ Szerkesztve ]

(#15411) mulatosdj


mulatosdj
tag

Szép estét! Dell 5537 laptophoz keresnék alaplapot! Bárkinek lenne, kérem jelezze.

(#15412) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Egy, a linken látható hűtő alternatíváját keresem, ami sokkal csendesebb, mint a gyári lehet. Erre lenne javaslat? Köszönöm előre is.

(#15413) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy Dell insprion N5110 -es laptopot használtan .Ez van benne:Proci:
Intel Core i5 2430M 2,4Ghz 3MB
Memória: 4GB DDR3 1333Mhz Foglalatok száma :2
Videokártya :dedikált
HDD:640GB 5400rpm
Szerintetek érdemes még ezzel foglalkozni,valamit cserélni,mert így nagyon lassú,vagy felejtős a dolog?

(#15414) Pyttawrx válasza tcarina (#15413) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. +4gb ram, és egy ssd pl wd green 240gb ez belépő ssd vagy wd blue 3d. 250gb. És használható lesz.

(#15415) Thunderzolee válasza tcarina (#15413) üzenetére

Ahogy írta a kolléga is, tegyél még bele ramot, meg egy SSD-t a merevlemez helyett.

Hasonló kiépítésű notit használok, tökéletes a mindennapi feladatokhoz, de 4giga rammal, illetve 5400RPM-es merevlemezzel tényleg lassú lenne. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15416) Thunderzolee válasza Tothgera30 (#15400) üzenetére

Nincs ezen mit fejleszteni, szinte ugyanilyen kiépitésű ProBookot használok (1terás SSD-vel), tökéletes azokra a feladatokra, amit írtál. Évente kiszedem a hűtést, h letakarítsam a porcicákat a lamellákról.

Csak a kijelzőfelbontással nem vagyok megelégedve, de mivel külső monitorokkal használom, ez sem probléma. :)

Vettem már egy újabb ProBookot is, hasonló specifikációval, de jóval újabb processzorral, de azóta is a régit használom, (az újon kevesebb az USB kapu).

Amíg a nyák bírja, nem érdemes lecserélni. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15417) tcarina válasza tcarina (#15413) üzenetére


tcarina
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget ,így fogok tenni.

(#15418) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Acer Aspire A315-51 laptophoz keresek akksit, mert a gyári már a végét járja. Gyárit nem találtam.
Utángyártottat találtam 20ezer alatt, de nem ismerem ezt a két gyártót. Melyiket javasoljátok?
GreenCell és Powery.
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#15419) ricsi99 válasza tpeter77 (#15418) üzenetére


ricsi99
addikt

GreenCell-t javaslom.
Viszont kizárólag onnét vegyél ahol tuti garanciiáztatni is tudsz ... nagyon sok mostanában a gyári selejt/elöregedett akku amit megpróbélnak elsózni!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15420) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Egy barátom panaszkodik az Acer Aspire 5 a515-51g-534u 4GB RAM laptopjára, mert folyamatosan elfogyott a memória üzenetet kap a W10-től (100+GB hely van a C meghajtón, de lapozófájl korlátozást nem tudta megnézni)

Bővítené a gépet egy 8GB-os memória modullal -> a mostani 4GB alaplapra forrasztott kivitel.
Gyorsban rákerestem emag-on milyen kínálat van alsó árkategóriában és belépőszintre ezt találtam: [link]

Sajnos a forrasztott memóriáról semmilyen adatot nem sikerült kinyerni (cpu-z, aida64 nem mutat memóriával kapcsolatos infót). Neten találtam ilyen gép memória bővítésére irányuló fórumtopikot [link] alapból +4GB-tal szerelt gépnél DDR4 2133MHz CL15 1.2V modul van a gépben és a hozzászólásokban CL15-ös memóriát javasolnak cserére is.

Ami memót találtam "ócsóért" az 2933MHz CL21 és 2133MHz-es jedec infót nem sikerült kerítenem hozzá milyen időzítést tud, de legalább 1.2V-on viszi a 2933MHz-et [link] (bár a laptop max 2133MHz-et tud)

Szóval a kinézett Kingston modullal bővíthető a kérdéses Acer laptop?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15421) ricsi99 válasza AtHoS (#15420) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg ugyan olyan mhz legyen + a cl érték is ha lehet
De a legjobb ha a gépet hónod alá vágod és beviszed egy szaküzletbe....
Elméletileg normális boltban több tipus van raktárkészleten és ott gyorsban bele is lehet próbálni.
Lehet 1-2 ezerrel drágább így de szerintem megéri.
Sok lenovó-val pont ugyan így totózás van,,, van amelyikben megy a modul ,van amelyikben nem... ezt még a bios verzió és megfejeli néha...
UI:Alapból ha nincs kézi macera a win automatikusan hozzá-swappol...kivétel ha valami csoda-gyorsító-rendszermahinátor program beleszól...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15422) Pyttawrx válasza tpeter77 (#15418) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vedd fel az acerrel a kapcsolatot, majd annyiert ad gyarit mint egy jobb utangyartott. Kb 5-10 munkanap. Én email szoktam írni sn számmal és típussal.
service.hu@acer.com

(#15423) tobias40


tobias40
veterán

Ha sokáig nem használom a laptopot akkor érdemes kivenni az akksit belőle?
Most állandóan rajta van a töltőn de nem használom.(dell 5420)

(#15424) ricsi99 válasza tobias40 (#15423) üzenetére


ricsi99
addikt

Az akkuk 20-80% töltötség között vannak el legtovább.

Ha fordítani akarsz akkor ezt a házi módszert javaslom:
Feltöltöd 70% ig majd betekered műanyag fóliába és berakod a hűtőbe.
Ott eláll 3 hónapot... kiveszed , hagyod egy napot átmelegedni/kiszáradni és beteszed a notiba. lemeríted 30%-ig... majd visszatöltöd 70% , ra és mehet vissza a hűtőbe.
Ha csak nem használod akkor kihúzhatod a töltőből és kiveheted az akkut.
("Kikapcsolt" állapotban ugyan úgy feszültség alatt vannak a noti egyes részei.
(készenléti módban van mint pl egy TV))

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15425) tobias40 válasza ricsi99 (#15424) üzenetére


tobias40
veterán

Meddig van el a hűtős módszerrel és meddig ha csak kiveszem az akksit és beleteszem ha kell?
Ha töltőn használom néha-néha akkor az akksit nem is kell visszaraknom,igaz?
Így mi a jobb neki ha benne van a gépben vagy ki kell vennem és betenni a fiókba?(2-3 havonta újra tölteni és vissza a fiókba?)
Mivel lett egy céges laptopom és azt használom,a dell meg csak 2-3 havonta van bekapcsolva hogy még működik-e! :)

[ Szerkesztve ]

(#15426) ricsi99 válasza tobias40 (#15425) üzenetére


ricsi99
addikt

Így 2-3 évet elvan az akku..
Hűtö-s trükk meg azért kell ,hogy lelassísd a kémiai rekaciókat (önmerülés)
Ezt csak akkorha speciális-an meg akrarod meg akarod őrizni az állapotát.

Ha töltön használod akkor nem kell az akku.
(Speciális "Gamer" gépeknél igen ,mivel a gpu annyit eszik)

Amúgy meg ha nem használod ,ne is lógjon a töltőn (cseptöltés történik akkor is)
A por ugyan úgy lepi belülről/hűtőpaszta kiszárad... vedd ki az akku-t ,s tedd el akkkor a szekrény mélyére ... amikor kell előveszed/tisztitás ujrapasztázás/akku feltölés és kész.
UI:
Ha meg években gondolkodsz ,inkább add el ... 2-3 év múlva már fele ennyi ér ,és lehet már szebbet/jobbat kapsz ezért az értékért

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15427) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15426) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a hűtős dolog szerintem hülyeség. De ez csak privát vélemény. A normális akksik bírják 5+ évig is, ha állandóan a notiba van. Én pl sosem alkalmaztam semmit az akksik terén, és sosem volt baj.

(#15428) tobias40 válasza Pyttawrx (#15427) üzenetére


tobias40
veterán

És te sem használod 4-5 hónapig mint én?

ricsi99:vszínű elteszem a szekrénybe a lapos az akksival együtt! :R

(#15429) Upo válasza tobias40 (#15428) üzenetére


Upo
addikt

Azért az akkut kivenném és úgy tenném mellé. Ha benne van akkor kikapcsolva is van készenléti fogyasztása. Még ha minimális, akkor is van valamennyi, pl. figyelni kell hogy mikor nyomod meg a bekapcsoló gombot. Ez azért le tudja meríteni hónapok alatt az akkut, lemerülve meg gyorsabban tönkremegy.
A másik meg, ha a gyors rendszerindítás be van kapcsolva (mert alapból be van, és hiába kapcsolod ki, nagyobb frissítéseknél titokban visszakapcsolja), akkor meg nem kapcsol ki leállításnál, csak hibernál. Úgy meg pár nap vagy 1-2 hét alatt csutkára merül, és ugyanúgy kivégzi az akkut.
A hűtős dolgot én se preferálnám, egyrészt az elég párás környezet, másrészt hidegben nem gyorsabban merül pl. a telefon is?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15430) AtHoS válasza Upo (#15429) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"nem kapcsol ki leállításnál, csak hibernál"

Ez biztosan így van?

Hibernálásnál fájlba kerülnek kiírásra adatok és onnan olvassa vissza. Semmi köze az akkuról való működéshez. Szerintem kevered az alvó móddal. Asztali gépnél is van gyors rendszerindítás, amikor is bármikor lenyomhatod a PC elosztóját, ugyanúgy indul legközelebb.

read-only mode on the forum

(#15431) ricsi99 válasza AtHoS (#15430) üzenetére


ricsi99
addikt

Win10 feature... hibrid alvás

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15432) AtHoS válasza ricsi99 (#15431) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kapcsolja le teljesen emiatt a gépet? Érdekes, bár én áramtalanítom az asztalit, ha hosszabb ideig nem fogom használni, szerencsére nem okozott eddig problémát.

Viszont most adtál egy ötletet, mert Adguard mostanában leállítás utáni indításkor blokkolja a netet vagy be sem tölt rendesen, csak próbál kommunikálni a háttérszolgáltatással míg ki nem lépek belőle. Utána kézzel indítva már minden rendben, bár ha nem tud kommunikálni a futó szolgáltatással, akkor azt ki kell lőnöm feladatkezelőből és úgy indítva már OK.
Lehet ez a hibrid alvás kavar be, mert néha kill helyett csak restartolom a gépet és akkor megfelelően indul. Ki is kapcsolom, hogy teszteljem

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#15433) AtHoS válasza ricsi99 (#15421) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Telefonos konzultáció alapján: Acer szerviz tájékoztatása szerint ezt a 2 típust használják/használták memória bővítésre ehhez a típusú laptophoz:

KINGSTON KCP426SS8/8 erre annyit mondott 8gb-os átvitel.
KINGSTON KCP426SS6/8 erre 16gb-os átvitel.
CL19 mind a kettő és 2666mhz

Utánakeresve az S6/8 végű
- Memory Depth 1G
- Chip Organization x16

az S8/8 végű

- Memory Depth 2G
- Chip Organization x8

Viszont S8/8-ra nagyon sok oldalon CL17-et írnak=gyártói oldal CL19-et. Árban teljesen hasonlóak, én az S8/8 végűt javasoltam barátomnak beszerezni a kevesebb számú nagyobb kapacitású chipes felépítése miatt

read-only mode on the forum

(#15434) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Lenovo Legion 5 82K0000WHV
Ennél a laptopnál van még egy ssd slot bővítésre?Nem tudja vki véletlenül?

(#15435) Pyttawrx válasza Gyick (#15434) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15436) Gyick válasza Pyttawrx (#15435) üzenetére


Gyick
őstag

thx

(#15437) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! Tettem az Inspiron 15ömbe egy ssd-t a dvd helyére, és be szeretném állítani, hogy erről bootoljon a gép a hdd helyett (klónoztam a hdd-t az ssd-re), de sehol nem találom a biosban, hogy hol lehetne bootsorrendet állítani. Mit nézek be? Nem tudom, számít-e, de be van kapcsolva a secure boot opció és az uefi alapértelmezésben.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15438) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15437) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ennek nincs értelme így. :)
Tedd az SSD-t a HDD helyére és a HDD-t a optibay-be. az SSD-t nem szoktuk az optibay-be tenni, ha HDD van mellette.

(#15439) Rigormortiis válasza Pyttawrx (#15438) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi, megpróbálom.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15440) Upo válasza AtHoS (#15432) üzenetére


Upo
addikt

Igen, rengeteg problémát okoz ez a "gyors rendszerindítás", pedig a mai ssd világban már semmi sebességelőnyt nem ad. Nem is értem, hogy miért erőlteti a microsoft annyira agresszíven. Annál is inkább, mivel a windowsokon még soha nem tudták rendesen megcsinálni az alvást/hibernálást, többször hibás mint mikor nem. És mégis, amikor én direkt kikapcsolom, akkor is időnként minden értesítés nélkül visszakapcsolja.
Olyankor pedig hibernálja a gépet leállítás helyett, plusz még alacsony energia állapotban tartja. Tehát gyorsabban merül, mint kikapcsolva. És persze ott a jelzés is, hogy hibernálva is van, tehát hiába merül le, vagy áramtalanít az ember, akkor se normális indítás lesz, hanem visszatér a hibernálásból.
Több gépen ilyenkor pl. nincs boot menü, sőt olyan is van, ahol a biosba se lehet belépni miatta. Olyannal is találkoztam, hogy a Wake On Lan nem megy emiatt. Meg számolatlan egyéb rejtélyes, fantom hibákat tud csinálni. Te is adtál példát. Mondok egy frisset, ez a legutolsó tapasztalat: Lenovo Thinkpad laptop, viszonylag friss hardver (i7-11xxx széria), gyors rendszerindítással nincs vezetékes lan, de úgy nincs, hogy 20 esetből 1x azért van, meg még 1-2x van pár másodpercig, aztán ledobja. Persze újraindítással azonnal jó, és a gyors rendszerindítás kikapcsolásával is.
Az önkényes visszakapcsolásra pedig találtam módot ami eddig még működik (kopogjam le gyorsan). Tehát a vezérlőpult energiagazdálkodás alatt a főkapcsoló funkcióknál kiszedem a pipát a gyors rendszerindításból. Azután rendszergazdai parancssor, és ott kell kiadni egy
powercfg /h off
parancsot. Nem ír ki semmit, de újraindítás után eltűnik a hibernálás és a gyors rendszerindítás beállítás a vezérlőpultból, és eddig még nem is jött vissza.
Csak a parancs már nem elég, mind a kettőt meg kell csinálni. Régebbi win8/win10-ek alatt elég volt a parancs is, de az újabbakon már nem, a pipa kiszedés nélkül már vissza szokott jönni. Pipa+parancs egyelőre még stabil.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15441) AtHoS válasza Upo (#15440) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi a megerősítést :R nálam is a gyorsindítás kikapcsolásával megszűnt az adguard indulási probléma, mindig rendben indul most már. Azért megcsináltam a powercfg-s trükköt is mellé, ne kapcsolgassa vissza :K

read-only mode on the forum

(#15442) Energie X válasza Pyttawrx (#15399) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm! Intel AC7260 gyönyörűen működik. A másik kérdés a proci upgrade lenne. i3 3110m ről váltottam anno i5 3210m-re. Szépen működik. Most i7 lnne a cél 3612qm, vagy 3632qm. Ajánlottak már sima 3630qm-et is. Nem tudom ennek a samsung np350v5c-s06hu notinak van esetleg valami kifogása a 35w-os i7-esekkel? SSD, Ram és WiFi kártya esetében nem volt, esetleg procinál lehet whitelist? Hardware maintenance manualt nem találtam mint lenovonál ahol leírják milyen alkatrészeket lehet bele tenni...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15443) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen ram van a gépben (pl ddr4)? 4 gb van csak benne, és legalább még egyszer ennyit szeretnék bele tenni.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15444) donbig válasza Rigormortiis (#15443) üzenetére


donbig
tag

Például CPU-Z -vel. Nem kell telepíteni. Annál, hogy DDR4 több info kell majd a bővítéshez, ebből az időzítéstől kezdve sok minden adat kinyerhető.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15445) Starchm


Starchm
őstag

Hi,

Ha 2 kulonbozo laptopba tartozo kijelzo is 30 pines csatival van felszerelve akkor azok cserelhetoek? Van egy elvileg rossz kijelzos hp nalam es nem akarok emiatt 30k-t kiadni csere kijelzore, hatha a lap is szar. A masik kijelzo egy lenovobol van.

Szoval erdemben ha mind2-ben ugyanaz a csati akkor megerheti probalni a cseret v ennyire nem kompatibilisek vajon?

Ty elore is.

[ Szerkesztve ]

(#15446) Rigormortiis válasza donbig (#15444) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszi! Milyen infó kell még nekem?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15447) ricsi99 válasza Energie X (#15442) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg megy benne az i7 proci.
Ebben nincs white list...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15448) ricsi99 válasza Starchm (#15445) üzenetére


ricsi99
addikt

A csatlakozó maga az szaványos 30-30 40-40 pin
Ami trükkös lehet az a felbontás kérdése...
Fhd kijelzős laptopban megy a sima hd kijelző... felfelé nem mindig... attől függ kispórólták e motiból a + szálakat...
Dell ami válogatós még... ott lehetnek meglepik
Amire figyelj hogy vannak "slim" meg nem slim kijelzők.... egyiknek bal a másiknak jobb oldalán van a csatlakozó
És egy aranytanács... akkut is vedd ki amikor szerelsz mivel a kijelző kikapcsolt állapotban is feszöltség alatt van.. és egy pici rossz mozdulat és vagy a lapot teszed tönkre vagy a kijelzőt...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15449) ricsi99 válasza Rigormortiis (#15443) üzenetére


ricsi99
addikt

Aida64

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15450) donbig válasza Rigormortiis (#15446) üzenetére


donbig
tag

[link] Itt elég korrekten leírják, de az első lépés sztem tisztázni, van-e plusz slot az alaplapon, vagy ami van, kezeli-e a nagyobbat.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.