Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15851) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok,

Mielott anyukanal kotne ki netflixezos gepkent a ven csatalo, erdemes hardveresen upgradelni? Dell Latitude 5480, fullhd, ,win10, i5-7300 proci, 8gb ram, 256GB 2,5" SSD.

Koszonom. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#15852) Pyttawrx válasza Zewa (#15851) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A ram ha 1x 8gb, akkor érdemes még 1 8gb-os ram, így meglesz a dual channel, ha 2x4, akkor nem szükséges semmit csinálni vele.

(#15853) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Nem sokkal fentebb olvastam hogy másnak is van hasonló problémája,amivel nem sokat lehet kezdeni csak újabb laptop vásárlással,de azért felteszem a kérdést hátha….. :)

Adott egy HP Compaq 610.

CPU : Intel Celeron T1500
Ram : 2+1 GB DDR2 800MHz vagyis összesen 3GB
HDD : 120GB SataII

Win10 elfut rajta,de eléggé lassú szegénykém. :(
YT videókat 480p-ben futtatja ami elegendő lenne.

Ahogy néztem a proci kihasználtságom 100%-ra ugrik fel nagyon sokszor és ilyenkor lassul be nagyon.

Cseréltem egy 120GB-os SSD-re a HDD-t mert van ithon a szekrénybe feleslegesen. ( tudom ezen a régi gépen nem sokat ér a SataII miatt )

SSD-re telepítettem egy sallangoktól mentes Win7 Tiny rendszert,és a gép megtáltosodott,de amint ismét böngészni szeretnék lassabb mint szeretném ( gyorsabb mint win10-el ) YT videóknál a 720p is megy már jobban,de itt is megröccen időnként.

Szerintetek egy T5870 proci cserével jobb lenne,vagy mondhatni ugyanilyen maradna?
Vagy esetleg lehetne bele rakni jobb CPU-t is?

Nem napi használós gépnek szánnám,de ha már itt van elszórakozgatok vele,ha egy kis pénz ráforditással jobbá tudnám varázsolni nekem már megérné a ráfordított időt. :)

[ Szerkesztve ]

(#15854) ricsi99 válasza perge666 (#15853) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Ha csak szórakozni kell javaslom az új Linux Mint et.
Pen drive ről is el lehet indítani telepítés nélkül és akkor a böngészést is kipróbálhatod.
Ha bejön akkor telepítés után full magyar is lehet
Win7-8 már nyekereg sokat a böngésző a frissitések miatt :D
10 meg sok erőforrást megeszik

2 magos proci sokat dob...
Nekem is van egy Msi gx620-as core-2-es notim :DYoutube + S.W.I.N.E simán megy :D

UI:ha minden szép és jó akkor utolsó lépésként bővíts 4GB-ra a ramot... a mai böngészők úgy eszik a ramot mintha cukorka lenne

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15855) Thunderzolee válasza perge666 (#15853) üzenetére

A processzor a szűk keresztmetszet.
Ezért a nagy prociterhelés, mert az a Celeron nagyon kis L2 tárral rendelkezik (512KB), nincs hová tárolni a számítások közben az adatokat, ráadásul mindkét mag ezen az egy kis táron osztozik.

Tegyél fel egy CPU-Z-t, olvasd ki a chipkészletet légyszíves.
GM965 chipset. Max 800-as FSB-t visz. Socket P foglalat. Ezek azok:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Az aprón találsz hozzá procit, 1-2ezer ezekhez. A listában láthatod, a T7ezres processzorok nagyobb típusszámú variánsai 4MB L2-vel ugrásszerű javulást eredményznének, vagy a kinézett T5870 is.
Ez utóbbival ezeket szerelték is gyárilag.

Esetleg tehetsz bele még ramot is, de főleg processzorcsere kell ebbe a gépbe.
A TinyWindows jó választás volt. :K

A másik szűk keresztmetszet az X3ezres IGP. A következő generációs, 4ezres sorozatú IGP-k már HD támogatásúak lettek (X4500MHD), besegítenek a videomegjelenítésbe, jelentősen tehermentesítve a processzort, de az csak a GM45-ös chipsettel jelent meg, ebben még sajnos a CPU számol mindent.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15856) perge666 válasza ricsi99 (#15854) üzenetére


perge666
veterán

Régebben próbáltam a Linux Mintet egy másik gépen,annyira nem jött be sajnos. :(

A T1500 is 2magos,csak elég gyenge szegénykém.
A memória 32 bites rendszeren 4 gigát tudomásom szerint nem is látja,emlékeim szerint régebbi gépeimbe hiába volt több memória 3,5GB körül látta csak.
Ezt a Tinyt meg szeretném rajtahagyni,mert ezzel elég gyorsan áll fel a rendszer meg pillanatok alatt kikapcsol,csak mint írtam a böngésző indítás,YT videók lassulnak le.

Thunderzolee :
Köszi a megerősítést,énis arra jutottam hogy procit kell cserélnem benne,csak nem tudtam hogy a P-s procikat is támogatja a laptop,de így eléggé megörültem most. :)

CPU-Z nemsokára felrakom,csak most családi program van.......

IGP-röl szinte semmi infót nem találtam,gondoltam hogy az is valami alap cucc.

Fogok hozzá keresni processzort,és majd írok ide hogy tutira jó legyen bele. :)

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket,véleményeket. :R

B.Ú.É.K. mindenkinek.

(#15857) Thunderzolee válasza perge666 (#15856) üzenetére

Igen, 32bites csak 4gigát kezel, amiből egyrészt lejön a videomemória, másrészt ezek az újabb oprendszerek alapból csak 3,5 gigát engednek megcímezni.
Ha meg 64bitesre cserélnénk (a TinyWinből csak 32-es van), akkor meg annyival több ramot fog enni, h a 4giga már kevés lesz neki, viszont DDR2-ből 2x4giga laptopramot venni szép kaland. :P
De igazából nem a Windows zabála a ramot, hanem pl a Chrome. :/

Ami a processzorokat illeti, a listában a P betűvel kezdődőeket nem kezeli a chipset, csak a 800-as FSB-s, 65nm-es csikszélességűeket.
És ne keverd össze a Socket M-el, hasonló a számozásuk, de azok korábbi CPU-k, ez a gép nem kezeli öket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15858) Thunderzolee válasza ricsi99 (#15854) üzenetére

S.W.I.N.E +1 :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15859) perge666 válasza Thunderzolee (#15857) üzenetére


perge666
veterán

Értelek,vagyis azt hiszem. :DDD
Tiny marad tutira ezt eldöntöttem,lehet az 1GB-os memóriát lecserélem egy ugyanolyan 2GB-osra mint ami benne van,hiába 3,5GB-ot fog kezelni,fél giga is lehet sokat tud itt segíteni.
SSD-t is hagyom benne,ugyan mind1 hogy a szekrényben áll vagy a laptopban van.

Közben találtam egy hirdetést itt hardveraprón :
A következő notebook processzorok eladóak:
Intel:
Core2Duo:
T1350: 1500 Ft
T1500: 1500 Ft
T2330 (2db): 1800 Ft
T2370 (2db): 1900 Ft
T5750 (3db): 2200 Ft
T6400: 2400 Ft
P7450: 3000 Ft
P8400: 3300 Ft
P4500: 2200Ft
P4600: 2400Ft
P6100 (3db): 2500 Ft
P6200: 2700 Ft
B950 : 2500 Ft
Celeron 1000M (3db): 2500 Ftitt segíteni!

Ezek közül melyk lenne az ami szerinted/szerintetek jó lenne 100%-ra a Compaq 610-be,és érdemi javulást érhetnék el a T1500-hoz képest?

Lehet vennék egy T és egy P szériásat is,nem egy ökör ára.....
Ahogy nézem ezekből a P szériás egyik sem jó nekem,mert mind nagyobb 800MHZ-nél.

A T6400-ról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#15860) Tim82 válasza perge666 (#15859) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezek közül a T-vel kezdődő jelölésű procik biztosan. Közülük a T5750 és a T6400 jelentene azonban csak érdemi javulást.

A P7450 és P8400 elviekben nem, de foglalat szempontjából kompatibilis, a többi pedig már más, újabb foglalat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15861) perge666 válasza Tim82 (#15860) üzenetére


perge666
veterán

Köszönöm szépen a gyors választ,szerintem a T6400-ra le is csapok ha még meg van. :R

(#15862) Thunderzolee válasza perge666 (#15861) üzenetére

Átnéztem a Hardveraprót.
Elég szegényes a választék.
Hát igen, egy letűnt kor processzorai ezek, alig van belőle már itthon.

Ebayen szoktál esetleg vásárolni?
T7700, T7500
Még ha a 400Ft-os vámot is hozzászámolom, akkor is ugyanennyi kb.

Tim, biztos, h megy benne a 45nm-es T6ezres proci? :F
Valamiért úgy emlékszem, h a 965-ös chipset csak 65nm-t kezel, és csak a köv. chipset (GM45) visz 45nm-es procikat is.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15863) Tim82 válasza Thunderzolee (#15862) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, biztosan megy. A nm nem lényeges, az ebbe a chipsetbe biztosan jó csúcs T9300 és T9500 proci is 45 nm-es.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15864) perge666 válasza Thunderzolee (#15862) üzenetére


perge666
veterán

Ebayen nem szoktam vásárolni. :(

A fentebb említett T6400 procit megvettem,jövőhéten remélhetőleg hozza a posta,elég lesz az nekem szerintem.
Ma játszottunk a laptopon gyerkőccel régi játékokkal,még így is maradhatna,de ha picivel gyorsulni fog a böngésző meg az YT videók már jó vagyok. :)

Annyi hogy laptopot még nem szedtem szét,de néztem róla videót és nem tűnik nehéznek.
PC-t már szedtem szét darabokra és raktam össze legalább 30-40 darabot,szerintem ez is menni fog.

10-15 éve kaptam pár rossz gépet,azokhoz vettem alkatrészeket,és a sikerélménynek köszönhetően vettem/üzleteltem még gépeket és azokat szerelgettem amit eladtam vagy családba elajándékoztam.

Azért kicsit tartok tőle hogy valamit elszúrok mivel ez az első szerelős laptop,de mivel nem nagy értéket képvisel ezért bevállalom,bár nem szeretném elrontani mert eléggé egyben van.

(#15865) Upo válasza Thunderzolee (#15857) üzenetére


Upo
addikt

Ebbe a gépbe tényleg szép kaland a 2x4 giga ram, mivel a 965GM csak maximum 4 gigát támogat hivatalosan. Az meg hogy nem hivatalosan működik vagy nem, nagy lutri.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15866) Tim82 válasza Upo (#15865) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eddig úgy 4 db ilyen chipset-es notiba tettem 2x4 GB DDR2 RAM-ot és mindegyik kezelte. Az, hogy amikor az Intel közzétette a specifikációkat, még nem volt 4 GB-os DDR2 a piacon, majd utána nem frissítette ennek megfelelően, bizony az ő sara/baja. Egyébiránt meg pont semmilyen lutri nincs benne, csak kokainárban mennek a 4 GB-os DDR2 modulok, szóval nem éri meg egy olyan beruházás, ami többe kerül, mint maga a bővíteni kívánt gép.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15867) perge666 válasza perge666 (#15864) üzenetére


perge666
veterán

Megérkezett ma a T6400,szétszedtem a laptopot,beleraktam,de nem indult el a rendszer.

Win7 betöltés közben kék háttérnél hibaüzenet hogy ellenőrizzem a HDD-t hogy minden rendben van e vele.
Próbálgattam mindent,a biosba lát mindent a gép,a cpu_t is.....

Újra raktam a gépet,betöltött a rendszer,aktiválta magát a Tiny,újraindult és betöltött.
Kikapcsoltam a gépet mert volt egy kis programom,amikor kapcsolom be a kezdőképernyő bejön,de a windows indításnál állandóan fekete képernyő jön be és megint nem tölt be a rendszer. :U

Ezt okozhatja CPU hiba,vagy létezik hogy kinlódik az SSD? / eléggé használt már az az SSD /
A Biosba teszteltem a memóriát,az rendben van,de a HDD diagnosztikánál már másodjára fagy le a gép,escape többszöri megnyomására csap sipol,bekapcs gomb hosszú megnyomására tudom csak kikapcsolni.

(#15868) ricsi99 válasza perge666 (#15867) üzenetére


ricsi99
addikt

Vedd ki a hdd-t ,usb linuxot indíts.
Ha az megy akkor nézd meg a hdd-t másik gépben.
Ha a linux se megy akkor bontsd meg a gépet és nézd hogyan sikerült ujrapasztáznod a procit :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15869) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15868) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek ahhoz nincs köze.

(#15870) Pyttawrx válasza perge666 (#15867) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindenképp másik háttértáral teszteld.
Illetve nem ritka, hogy a win10 frissítés alatt fekete képernyő fogad, akár több percig is. Ha win7, akkor nagyobb esél az ssd. Vagy ha vmi töltés/táp hiba van, akkor visszavesz a teljesítményből.

(#15871) perge666


perge666
veterán

Van itthon másik SSD is,felraktam rá a rendszert és tökéletesen működik. :) :)
Ez a T6400 tényleg fényévekkel erősebb a T1500-tól,böngésző is elfogadható sebességű mostmár,meg YT videó is folyamatos,gyors 720p-ben is. :C

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget,ezzel a kis géppel elleszek így már. :D :D :D ( jajj de felvidultam :D )

(#15872) Tim82 válasza perge666 (#15871) üzenetére


Tim82
nagyúr

meg YT videó is folyamatos,gyors 720p-ben is.

Ha még nem ismernéd, akkor Chrome és származékai, valamint Firefox esetében is elérhető a h264ify böngészőaddon, érdemes használni ilyen korú gépnél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15873) perge666 válasza Tim82 (#15872) üzenetére


perge666
veterán

Ezt nem ismerem..........

(#15874) Thunderzolee válasza Tim82 (#15872) üzenetére

Köszi a tippet, ezt én se ismertem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15875) Tim82 válasza perge666 (#15873) üzenetére


Tim82
nagyúr

& Thunderzolee:

A YouTube az utóbbi pár évben átállt VP8/VP9 kodekre, amit a régi gépek egyáltalán nem ismernek (talán csak 6. gen. Core i-től felfelé van támogatás pl. az integrált Intel videókártyákban, a GT10** szériától felfelé az Nvidia videókártyákban, az RX5** szériától felfelé AMD oldalon). Enélkül nyilván "izomból", processzorból történik a lejátszás.

A h264ify elviekben annyit csinál, hogy "kényszeríti" a YouTube-ot a régebbi gépek által inkább támogatott h.264 kodekre, legalábbis abban a böngészőben, amiben telepítik az addont.

Ez 1080p/30fps-ig működik, afölött (1080p/60fps meg 4K) már nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15876) perge666 válasza Tim82 (#15875) üzenetére


perge666
veterán

Telepitettem,de sok valtozas nem tortent.
Bocsi az ekezetek hianya miatt,de laptoprol irok es angol Win7 Tiny,angol billentyuzetet allit.Mindjart rakeresek at lehet e allitani.

(#15877) Tim82 válasza perge666 (#15876) üzenetére


Tim82
nagyúr

Leginkább annyi változásnak kellene történnie, hogy kisebb a prociterhelés YouTube lejátszás közben, mint a telepített és bekapcsolt addon nélkül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15878) perge666 válasza perge666 (#15876) üzenetére


perge666
veterán

WoW kis keresgélés után teljesen magyarra tudtam az egész Tiny-t varázsolni. :D

Tim82 : Tényleg nem vettem észre változást,de lehet nincs jól beállítva valami.....

[ Szerkesztve ]

(#15879) Tim82 válasza perge666 (#15878) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az is lehet, hogy annyira régi a noti, hogy az abban lévő videóvezérlő a h.264 kodeket sem támogatja, szóval nem oszt, nem szoroz az addon megléte.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15880) perge666 válasza Tim82 (#15879) üzenetére


perge666
veterán

Lehetséges,a lényeg hogy mostmár elfogadható sebességgel és minőségben mennek a YT HD videók,a többi nem számít. :)

(#15881) perge666 válasza perge666 (#15880) üzenetére


perge666
veterán

Ha Win7 akkor élményindex. :DDD
Tudtam én hogy az integrált videókártya a leggyengébb láncszem ebben a gépben. / bár a többi sem csúcstechnológia :DD /

(#15882) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

A rutinos szerelőktől szeretnék szakmai iránymutatást kérni.

Az előzmények: Hozzám került egy bontott, Asus N550JK-DS521H EAN0CY310763423 típusú laptop, kijelző, akksi, merevlemez és dvd modulok nélkül. Hogy mi történt vele arról semmit nem tudok és csak tanulási szándékkal próbálom javítgatni a saját káromra is akár.

Szeretném lecsökkenteni a valószínűségét hogy tényleg csak kiejlző hiány problémája van és a többi alkatrész jó. Amiket eddig észrevettem:

- Áram alá helyezve egyből kigyúl a töltésállapot led.
- Bekapcs után pár másodpercre felpörög a vga és proci és tartósan megy amíg ki nem kapcsolom a gépet
- Semmilyen beep bios hibaüzenetet nem kapok ha van memória benne ha nincs (2 modul volt alapból, próbálgattam csak 1 slotot és próbáltam saját memóriamodullal is)
- A bekapcsológom lapka moduljáról ami nem az alaplapon van hiányzik az összekötő kábel (kép csatolva - ASUS N550JV N550LF ) (két bekapcsoló gomb van rajta, a másikkal kapcsolom be elvileg)
- HDMI-n külső monitorra kötve nem jelenik meg kép, akkor sem ha használom a monitor átváltás funkciókat
- Billentyűzet háttérvilágjtás nincs, nem tudom, hogy van-e ehhez a típushoz, a funkcióbillentyűk között ott van a jele a háttérvilágításnak

Tehát elsősorban tanulási szándékkal érdeklődnék, hogy itt merre érdemes továbbindulni? Mit szoktak nézni ilyenkor a tapasztaltabb szerelők?

[ Szerkesztve ]

(#15883) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sajnos már nem tudom szerkeszteni a fent hsz-t. Tovább kutatva most vettem észre hogy a második "bekacsoló" gomb az az Instant key button. A ventillátorok elindulnak maguktól. Gondolom ez még nem jelenti azt, hogy be is van kapcsolva a gép. Elsőnek akkor egy ilyen kis kábel beszerzését kellene megoldjam.

Nem lehet ideiglenesen máshogy is bekapcsolni valami érintkezők rövidre zárásával?

[ Szerkesztve ]

(#15884) Pyttawrx válasza ParadoxH (#15883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

De általában igen be lehet. :) De azért ha még csak tanulsz, akkor jobb nem ezzel kezdeni. félre ne értsd nem lenézés vagy ilyesmi.
a led panelről nem tudod addig átrakni a kábelt?
am: innen vehetsz panelt: [link]

Meg ez nem érintő kijelzős?

[ Szerkesztve ]

(#15885) ParadoxH válasza Pyttawrx (#15884) üzenetére


ParadoxH
tag

Nem fogom alkalmazni, de kiváncsi vagyok, hogy mi a módja a bekapcsolásnak laptopi alaplapoknál? A CMOS elem kivételét próbáltam, hátha utána bekapcsol. Sajnos nem kapcsolt be.

Néztem, a led panel és a touchpad panel kábele is szélesebb pár érintkezővel mint a bekapcs gomb kábele sajnos :(

Amúgy rákérdeztem akitől kaptam és a serial is touchscreenre utal, szóval az. Sokkal macerásabb a javítása mint a simának, mi? Arról szó se lehet, hogy ne touchpades kerüljön bele?

Amúgy az asus-nak nincs ilyen partsurfer-es adatbázisa mint a hp-nek?

[ Szerkesztve ]

(#15886) Pyttawrx válasza ParadoxH (#15885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Két lábat kell összezárni, ez típusfüggő, hogy melyiket. De mehet bele sima is, csak meg kell nézni, hogy az lcd cover és keret is ugyanaz-e. Plusz ugye az érintő külön szokott lenni, vagy ragasztva.

(#15887) ricsi99 válasza ParadoxH (#15885) üzenetére


ricsi99
addikt

Finoman szólva... ha alapvető ismereteid sincsenek ,hogy egyáltalán mi hogyan működik lehet kicsit tanulni kellene... ez is egy szakma pár év iskola aztán ha már csinálod 3 év múlva már a lelkes kezdő szintett el is éred ...
Varázsszó "shematics" ... alap esetben ezt szoktuk letölteni kikeresni bármelyik notihoz ,hogy egyáltalán ,hol vannak az alapvető részek... következő szint hogy ezt olvasni is tudd... harmadik szint ,alkatrészismeret ,hogy az ábrákon a szép számok valyon mire valók...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15888) ParadoxH


ParadoxH
tag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Szerintem beleásom magam a témába és rákeresek valami roadmap-re.

(#15889) rdt89


rdt89
addikt

Sziasztok!

A minap vettem egy MSI gt72vr laptopot mxm 1070es vga-val, 16gb ram-al, 7700hq i7 processzorral /hétfőn kerül tulajdonomba a gép/. A kérdésem a következő lenne. Ennek a cpu-ja rá van forrasztva az alalplapra vagy cserélhető? Amennyiben cserélhető, vajon a foglalatában melyik a legjobb cpu ami kompatibilis és beépíthető? Köszönöm szépen a segítséget és válaszokat előre is.

(#15890) ricsi99 válasza rdt89 (#15889) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem cserélhető.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15891) rdt89 válasza ricsi99 (#15890) üzenetére


rdt89
addikt

Akkor ez meg is oldotta az összes további fejlesztési szándékomat. Akkor még kap a 16gb mellé egy másik 16gb-ot és úgy maradt. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. :R

(#15892) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Van egy érdeklődő egy általam árult memóriára, viszont nem biztos benne hogy kompatibilis a laptopjával. Tud valaki segíteni nekem abban hogy egy asus x550cc-xo095d laptophoz, ami
Intel Core i3-3217U val szerelt gép összeillik-e ezzel a memoriával (MT16KTF1G64HZ-1G6N1)

(#15893) Pyttawrx válasza arcsin (#15892) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A CPU tudja az L-es ramot, de lehet a gépe sima ddr3 van, akkor nem lesz j neki.
Nézze már meg speccy, vagy hw info progival, hogy most hány V-os a ram 1,5V vagy 1,35L

(#15894) arcsin válasza Pyttawrx (#15893) üzenetére


arcsin
senior tag

Igen, jelenleg is L-es ram van a gépében, de sajnos az üzlet meghiusult (pofátlanul sokat alkudott annak ellenére is hogy én utánajártam neki, jófejségből). Nem elég előszűrés az hogy HA-n hirdetek, sajnos. A segítséget köszönöm ennek ellenére is.

(#15895) Pyttawrx válasza arcsin (#15894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit. Sajnálom, h nem jött össze.

(#15896) Csaby2021


Csaby2021
tag

sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy 4700MQ cputól menyivel lenne hűvösebb egy 4712MQ vagy egy 4702MQ ?

(#15897) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15896) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mennyi most a hőfok alapjáraton, és terhelve?

(#15898) Csaby2021 válasza Pyttawrx (#15897) üzenetére


Csaby2021
tag

szia terhelve 80 fok körül

(#15899) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15898) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az teljesen jó! Mikor volt és mivel pasztázva?

(#15900) Stars99


Stars99
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy Sony Vaio laptop SVE1512E4E , hm76 Lapkakészlet van benne jelenleg egy i5 3210M processzor van benne (ez volt a gyári), szeretném I7 kategóriásra bővíteni.
A kérdésem az lenne melyik a legnagyobb i7-es processzor amit még kezel az alaplap? ( én az I7 3840QM -et néztem). Szerintetek azt bele lehetne tenni vagy melyik lenne bele a legoptimálisabb 4 magos i7? Köszönöm előre is mindenkinek%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.