Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) ricsi99 válasza Tim82 (#15796) üzenetére


ricsi99
addikt

"Persze a négymagos mobil i7-ekben nincs (a 1st gen Core i procik közül), de nem ezt írtad"
Stimm ,mivel arról a gépről volt szó ,minden hsz-ben nem említem :D
i7-6xxx sorozat meg egy felturbózott 2 magos proci+ ht... ha szintet akar lépni akkor ahhoz kevés ..nekem volt mind2 ,hidd el a 4 mag ott 4 mag... 2 meg csak 2 ht ide-oda

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15802) ricsi99 válasza Pferi (#15799) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem a hp sem jár el különben...bontás után kiderül...
USB külső wincsi nem lehet opció?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15803) Pferi válasza ricsi99 (#15802) üzenetére


Pferi
senior tag

Szerintem is külső hdd lesz a megoldás, ezeket a mai laptopokat meg rühellem szétszedni.
Visszasírom a régi Elitebook-omat, két kis kallantyút kellett elhúzni és lejött a teljes alsó burkolat.
Ezeknél meg 10 csavar meg gumitappancs meg könnyen letörhető kis körmök a burkolaton...

Hülye kérdés, de a mostani külső hdd-k mennyire kényesek a leválasztásra, ki- be dugdosásra, tartós hosszú távú működésre? Gondolom kb. ugyanaz a mechanika mint a belső hdd-knél.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#15804) ricsi99 válasza Pferi (#15803) üzenetére


ricsi99
addikt

A gagyi meg a csúcskütyü közt annyi a különbség ,hogy az utóbbi szép gumirozott strapabíró házban van.
Leválasztás meg úgyan úgy mint egy mezei pen-drive-nél.
Az új módi meg az ócó legyen a cucc ami max 50g legyen meg vékony... abba nem férnek el olyan nyalánkságok mint szerelhetőség meg efféle dolgok... aztán 2 évente vegyél újat az új oprenszerhez s csók

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15805) szabi0314


szabi0314
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Thinkpad L430 laptop amiben kicseréltem a HDD -ét egy SSD -re és tettem bele még + 4 gb ramot is a már eredeti 4 gb ram mellé. Viszont úgy néz ki a ramot nagyon nem szereti a gép amit én rakok bele. Ha ram nélkül indítom a gépet akkor minden gond nélkül indul. Viszont ha belerakom a +4 gb ramot akkor amikor bekacsolom fekete képernyőt ad és sípol rövideket ilyen sorrendben 1 - 3 - 3 - 1 és utána se hang se kép semmi. Utána olvastam ennek és azt írják hogy ez a jelenség alaplap/memória hibát jelent. Úgy gondolom hogy ebben az esetben a rammal lehet a gond. Csak azt nem tudom hogy mi lehet az...
Az eredeti ram ami benne volt azt hiszem olyan 800 MHz -es amit én vettem meg 1066 MHz -es. De elvileg ennek nem kéne gondnak lennie mert azt olvastam hogy ha magasabb a másik ram MHz -e akkor a legalacsonyabb mellé csökkenti magát az a ram ami magasabb. Vagy valami ilyesmi... Csatolom azért majd képként azt a ramot amit én vettem.
Az lenne a kérdésem hogy szerintettek vajon mi lehet a probléma? Rossz ramot vettem? Ha igen ezzel a rammal semmiképp nem lehetne működésre bírni a laptopot hogy érzékelje mind a 8 gb -ot?
A segítséget előre is köszönöm.

(#15806) Tim82 válasza szabi0314 (#15805) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég egy topikba beírni.

Az a "800 MHz-es" az DDR3-1600 lesz. Valószínűleg az 1,35V-os, DDR3L modul, az új meg - ha DDR3-1066 - szinte biztosan csak 1,5V-on tud üzemelni.

Egyébként én megpróbálnám csak a 1066-os modullal is a bekapcsolást. Ha akkor is sípol (ugyanúgy 1-3-3-1 szekvenciát), akkor valószínű, hogy konkrétan az új modul vagy hibás, vagy legalábbis inkompatibilis valamiért az L430-addal. Maga az 1-3-3-1 hibakód amúgy általánosságban RAM vagy alaplap problémát jelentene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15807) ricsi99 válasza szabi0314 (#15805) üzenetére


ricsi99
addikt

Fényképezd le a régi modulon lévő matricát... attól okosabbak leszünk

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15808) szabi0314


szabi0314
csendes tag

Hát az a helyzet hogy ezen a laptopon amihez hozzá tudok férni az csak a hátulján van és egy ram férőhely. Gondolom a másik ram az valahol máshol van. Nem is tudom ahhoz hozzá lehet e egyáltalán férni... (annyira azért nem értek hozzá) Így lefotózni sem tudom nagyon... Valami progival nem tudom megnézni pontosan milyen van benne?
Amúgy látom nem csatolta a képet amit akartam az előző posztomnál. Megpróbálom megint. (Ugye ez az amit én vettem)

(#15809) szabi0314 válasza Tim82 (#15806) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Miért? Azért írtam kettőbe mert gondoltam két külön helyen több emberhez is eljut a problémám és így több esélye lesz annak hogy megoldódik a helyzet.

(#15810) szabi0314


szabi0314
csendes tag

Na most már csak sikerül


(#15811) ricsi99 válasza szabi0314 (#15808) üzenetére


ricsi99
addikt

Cpu-z
Spd Fül
ilyesmit kell látnod

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15812) szabi0314


szabi0314
csendes tag

Ezt írta ki:

[ Szerkesztve ]

(#15813) Tim82 válasza szabi0314 (#15809) üzenetére


Tim82
nagyúr

Régebben a Prohardver (regisztráláskor minden felhasználó által elfogadott) szabályzatában is benne volt és pont azért, hogy ne két (vagy még több) helyen legyenek tornáztatva a segíteni kívánók.

Amúgy itt van a szervizkönyv: [link] (pdf, kattintásra letölti/megnyitja a böngésződ). A doksi saját oldalszámozása szerinti 70-71. oldal lehet neked érdekes: a másik memóriahely a billentyűzet alatt található.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15814) szabi0314 válasza Tim82 (#15813) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Értem. Sikerült megtalálnom a második ramot. Azt is lefotóztam. Kipróbáltam úgy hogy csak azt az egyet raktam bele amit én vettem és úgy sem működött. Ugyan azt csinálta. Csak azzal hajlandó alindulni ami már eddig is benne volt.

(#15815) Tim82 válasza szabi0314 (#15814) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én azt mondanám, hogy az a valószínű, hogy a CSX gyártmányú modulod (tehát az utólag vett) vagy eleve rossz, vagy legalábbis inkompatibilis az L430-addal. A CSX amúgy az én tapasztalataim szerint nem igazán megbízható "márka".

Ha van rá lehetőség, vidd vissza az eladónak, vegye vissza és adja vissza a vételárat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15816) szabi0314 válasza Tim82 (#15815) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Hát az a helyzet hogy cégnévre vettem az alkatrészeket így nem állhatok el tőle. (ezt mondta az ügyintéző amikor felhívtam még a nap folyamán) De arra nem kérdeztem rá hogy mi a helyzet akkor ha hibás a termék... Akkor lehet vissza veszik. De hogy bizonyosodjak meg róla hogy biztos az a baj hogy hibás a ram nem pedig az hogy csak nem támogatja a laptop?

(#15817) szabi0314 válasza Tim82 (#15815) üzenetére


szabi0314
csendes tag

AQUA webáruháznál vásároltam amúgy egy ssd -el együtt.

(#15818) ricsi99 válasza szabi0314 (#15817) üzenetére


ricsi99
addikt

lol... ez hol turhatták elő... 100 éve nem is gyártanak már ilyen tipust
AIDA64-el nézd meg a bios verziót... lehet túl régi
Ha igen próbáld meg frissiteni ,lehet utánna megeszi a ramot
Azt is megpróbálhatod ,hogy előszőr az új ramot belerakod a régi helyére a billentyűzet alá... de én a bios-al kezdenék

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15819) Tim82 válasza szabi0314 (#15816) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem vagyok tisztában a céges vásárlásra vonatkozó jelenlegi szabályozással, de szerintem cserélniük kellene.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15820) szabi0314 válasza ricsi99 (#15818) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Már frissítettem bios és úgy sem volt jó. És már azt is próbáltam hogy a billentyűzet alá rakom az újat a régi helyére. Ugyan azt csinálta. Az is mindegy hogy magában van vagy a régi rammal és az is mindegy hogy melyik helyen van ugyan azt csinálja. Szóval teljesen tanácstalan vagyok :(

(#15821) Pyttawrx válasza Tim82 (#15819) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha hibás akkor cserélniük kell, mindegy hogy ki vette.
Ha inkompatibilitás, akkor a jóindulatukon múlik, de itt is mindegy higy ki vette.

(#15822) szabi0314 válasza Pyttawrx (#15821) üzenetére


szabi0314
csendes tag

Értem. Akkor még megpróbálom majd a cserét arra hivatkozva hogy hibás... Bár nem hiszem hogy cserélni fogják sajna. Amikor beszéltem velük akkor teljesen határozottan elutasították az elállást és a cserét is arra hivatkozva hogy cégre vettem nem pedig magán emberként. Viszont ha esetleg még cserélnék is azt se tudom hogy mire cseréljék!? Ugyan erre? Szerintem az nem lenne jó ötlet. Viszont akkor tudnátok mondani egy jó alternatívát ami biztos jó ehhez a laptophoz és meg is lehet rendelni?

(#15823) Pyttawrx válasza szabi0314 (#15822) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

vidd el a gépet és próbálják bele. Nagy cég az azért ennyire, hogy ezt ne tegyék meg, ha hibás. Hihetetlen

[ Szerkesztve ]

(#15824) ricsi99 válasza szabi0314 (#15822) üzenetére


ricsi99
addikt

Olyan nincs ,hogy cég vagy magánszemély... gari az gari
lentebb linkeltem a cpu-z progit
Azzal látod most milyen mhz és milyen cl értékü ram ami megy.
Vagy olyat keress vagy párban inkább hasonlót.
Személyes találkával és a helyszínen belepróbálod
Ha boltban veszed meg akkor is!

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15825) dzso22 válasza szabi0314 (#15822) üzenetére


dzso22
senior tag

Ne vidd vissza felesleges,sőt a csere ram sem fog menni. Ivi bridge soha nem fogja tudni lekezelni az 1066-os ramot.
cseréld el valakivel akinek első genes gépe van vagy add el. 1333/1600-as ddr3 fog menni a gépedben 99.999% :) De ha már 3. genes a cpu én mindenképp 1600-ast szereznék bele.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#15826) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Sziasztok!
Ma megadta magát a régi Dell N5010 laptopom videokártyája. Volt szerencsém ott lenni abban a pillanatban, láttam az összeomlott pixeles képernyőt :( Piros zöldes pixel toronyház a jobb oldalon, de a monitor nagy részén semmi.
A kérdésem az lenne, hogy vajon lehet e hozzá kapni Mobility Radeon HD 5470 vga-t?
A gyerekek youtube-oztak rajta, valamint párom azzal készült a vizsgájára. Kapott egy ssd-t a cd helyére, hálózatról használtuk, tulajdonképpen ezekre a mai napig elég volt, így nagyon sajnálnám.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#15827) ricsi99 válasza mrsitn (#15826) üzenetére


ricsi99
addikt

Biztos ,hogy abban cserélhető a vga?
Amiket én láttam abban nem.. igaz át lehet alakítani a lapot ,hogy menjen igp-ról
Aliexpresen is vannak komplett alaplapok ,de lehet MO-n is , de szerintem a javítási költség magasabb lessz mintha vennél egy másikat...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15828) mrsitn válasza ricsi99 (#15827) üzenetére


mrsitn
csendes tag

:O
Lehet hogy nagyon el vagyok tévedve akkor.
Annak idején azért vettem ezt mert különálló vga-nak gondoltam, nem integráltnak.
Ha különálló akkor nem lehet egyszerűen cserélni? Mint egy ki be szerelhető komponenst?

(#15829) ricsi99 válasza mrsitn (#15828) üzenetére


ricsi99
addikt

Notin minden IS az alaplapra van építve... mostanában max memóriát /ssd-t cserélhetsz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15830) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP 650 laptop.
Alaplap: HP 1858 65.34, HM70-es chipsetes.
BIOS-t frissítettem a legújabb F.39-re.
Jelenleg Win7 fut rajta.

Lehetne-e jelentősen gyorsítani a hardveren, ha kicserélném az alábbiakat?
1. CPU:
Régi: Intel Celeron B820 (1.7 GHz, Sandy Bridge 32 nm, 2MB L3 cache, 2 cores)
-> Új: Intel Pentium 2020M (2.4 Ghz, Ivy Bridge 22 nm, 2MB L3 cache, 2 cores)
Mindkettő 35W TDP

2. RAM
Régi: 2 GB DDR3 SO-DIMM
-> Új: 2x4 GB DDR3 SO-DIMM Dual Channel

3. HDD
Régi: Toshiba ATA MK3276GS 320 GB SCSI (ezt mondjuk nem értem, miért SCSI-nek írja...)
--> Új: Valamilyen SSD.

Működne ez így?
Win8.1 vagy Win10 lenne jobb rá?

Illetve, az új procinál egy hátrányt látok, a 100 Celsius max hőmérséklet helyett ez csak 90 fokot bír. Ez szempont?

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#15831) ricsi99 válasza batagy (#15830) üzenetére


ricsi99
addikt

Sose lessz olyan meleg a cpu ,hogy ez bármi gondot okozhat.
Win11-et pakolj fel... de a cerka miatt mindennel lassú lessz sajna.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15832) batagy válasza ricsi99 (#15831) üzenetére


batagy
őstag

Nem Celeron, hanem Pentium 2020M / 2030M menne bele. Azzal egy fokkal jobb azért nem?

(#15833) Pyttawrx válasza batagy (#15832) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
CPU-t hagyd 2mag/2 szálas mind, észrevehető különbség nem lesz, ssd + rammal többet érhetsz el. Ja és mintha ez még SATA-II lenne, tehát igazából sokkal jobb nem lesz.

(#15834) ricsi99 válasza batagy (#15832) üzenetére


ricsi99
addikt

Egykutya
Alacsony órajel +2 mag
Zintel bátyó korlátja a chipsett-el...
Akármit csinálsz nem lessz "pörgös" a noti..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15835) Woodrow


Woodrow
csendes tag

Sziasztok,

Bővíteni szeretném a RAM-ot szeretett laptopomban.

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen RAM javasolt? (8 GB-ról 16 GB a terv.)
Dell G5: https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/g-series-15-5587-laptop/pd

(#15836) ricsi99 válasza Woodrow (#15835) üzenetére


ricsi99
addikt

Alőször is:
Valami tesztprogrammal... aida64/hwinfo/cpu-z nézd meg ,hogy most mi van a gépeben..
1 vagy 2 modul?
Mekkora mhz- cl értékkel?
Ha 1 modul van benne akkor ugyan olyan mhz cl értéket nézz
Ha 2 modul van benne akkor mind2 modul cserélve lesz

Ha leveszed az alját ,hogy cseréld a modulokat figyelj az apró kis fülekre ,hogy lehetőleg keveset törj el :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15837) Woodrow válasza ricsi99 (#15836) üzenetére


Woodrow
csendes tag

Gyártónak a fent említetteken kívül van-e jelentősége, vagy a két modul lehet különböző, ha specifikációkra megegyeznek?

(#15838) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok! :)

Szeretnék a Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ARH05 típusú notebookomban cserélni RAM-ot és SSD-t. :) Jelenleg 8 GB RAM dolgozik benne, illetve egy 250 GB-os SSD. Szeretném mind a kettőt megduplázni. RAM terén ezen gondolkozom: [link] illetve SSD téren pedig ezen: [link] . RAM információkat az AIDA 64-el próbáltam ellenőrizni, légyszíves tudnátok benne segíteni [kép] , hogy ezek jó választások-e lehetnek ebbe a notebookba? Segítségeteket előre is köszönöm szépen! :R

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15839) Pyttawrx válasza ViharVadász (#15838) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ramból 1db 8gb modul kell neked. 8gb ddr4 3200MHz, az ssd az jó lesz

(#15840) ViharVadász válasza Pyttawrx (#15839) üzenetére


ViharVadász
őstag

Rendben, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) És még csak egy olyan kérdésem volna, hogy ha a RAM-ot illetve az SSD-t beteszem a gépbe, kell a Windows telepítése kívül mást csinálni vagy beállítani rajta? :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15841) Pyttawrx válasza ViharVadász (#15840) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát drivereket is fel kell telepíteni. De akár ha van módod akkor a Macrium progival klónozd, akkor ott folytatsz mindent ahol abba hagytad. Épp futó rendszer alól is tudsz klónozni. (Ha nem SHIFT + leállítással állítod le, akkor az első ssd indítás kékhalál lesz, de az normális). Ha clean rendszert akarsz, akkor meg a driverezés van

(#15842) ViharVadász válasza Pyttawrx (#15841) üzenetére


ViharVadász
őstag

Igen, tiszta rendszerrel szeretnék indítani majd mindenképpen. :) Drivereket sejtettem, hogy majd nekem fog kelleni felrakni, én azt hittem, hogy esetleg a BIOS-ban kell majd valamit állítani, módosítani az új RAM vagy SSD miatt. A zárójeles rész egy picit megkavart engem, az a SHIFT + leállítás egy tiszta telepítésnél is elő fog jönni, vagy ez csak a klónozás esetén lesz várható? Kérlek ne haragudj a buta kérdések hada végett, hardver cserém még nem volt, videókat nézegettem róla eddig, hogy miképp zajlik ezen a notebookon csak néha a videókészítők is elfelejtenek elmondani egy két dolgot. :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15843) Pyttawrx válasza ViharVadász (#15842) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A shift… az csak klónozás esetén. Itt ugye amire kell figyelj, hogy milyen telepítőd lesz, és mi a bios beállítás. Uefi vs legacy

(#15844) ViharVadász válasza Pyttawrx (#15843) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ha telepítőre a Windows telepítőre gondolsz, akkor van egy USB-m amire rá van rakva a hivatalos program által a Windows 11 telepitője. :) Úgy vettem ezt a gépet, hogy nem volt rajta rendszer, így amikor indítottam egyből a Windows telepitőjével indult el végül az egész gép indítás. Bár lehet most úgy érzem, hogy picit halasztom még ezt az egész újítást és jobban informálódon a dolgok tekintetében, mert picit most meg lettem fogva itt az utóbbi segítség nyújtásnál. :DDD Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#15845) Pyttawrx válasza ViharVadász (#15844) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szívesen. Gyere bármikor, ha tudunk segítünk

[ Szerkesztve ]

(#15846) szucsinka


szucsinka
őstag

Üdv
egy láma kérdés:
lehet forrasztott ramot cserélni? (persze garancia akkor tudom hogy off)
konkrétan erről lenee szó:ASUS Zenbook Ux325JA-kg321ws

(#15847) ricsi99 válasza szucsinka (#15846) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet , de csak profi szervíz..
Ha hibás akkor ...de hogy nagyobb legyen azzal nem próbálkoznák...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15848) Pyttawrx válasza szucsinka (#15846) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát megéri-e, ha találsz olyat, aki foglalkozik ezzel profi szinten… Mi még csak olyat csináltunk, hogy a hibás forrasztott ramot “kiiktattuk”, hogy csak a slotban lévőt nézze.

(#15849) szucsinka válasza Pyttawrx (#15848) üzenetére


szucsinka
őstag

van egy külön ures slot is ebben a laptiban?

[ Szerkesztve ]

(#15850) Pyttawrx válasza szucsinka (#15849) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.