Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15551) ricsi99 válasza luci@85 (#15550) üzenetére


ricsi99
addikt

Nézd meg a gyárilag benne lévő modul sebességét és a "cl" időzítéseit.
Ugyan olyan értékű modolokkal próbálkozz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15552) ricsi99 válasza Romeo619 (#15549) üzenetére


ricsi99
addikt

Kérdés:
Amikor bootol (bios kép) akkor kiirja e esetleg hogy not supported hardware?
Ha nem és elindul a windows akkor az eszközkezelőben látszik e a kártya?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15553) Romeo619 válasza ricsi99 (#15552) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,
nem, semmi ilyen nem ír bootolásnál.
Az eszközkezelőben sajnos nem látja. A Lenovo oldalén találtam hozzá drivert is, tehát elvileg támogatott kell, hogy legyen. Lehet maga a HW a rossz :/ de aztán az is lehet, hogy egyszerűen nem támogatott?

(#15554) ricsi99 válasza Romeo619 (#15553) üzenetére


ricsi99
addikt

Ahogy én nézem ,papírforma szerint mennie kellene, mind2 ugyan az a csatoló felület.
Mindenféleképp elöször biztosra kellene menni mielőtt az sw-t piszkálnád.
Ha viszont másik gépben megy akkor szivacs mivel ez már m2-es csatlakozós... ergó ha nincs a noti biosában/uefi akkor nem fogja látni a win sehogy-sem ....
Ui:miben tud többet az új kártya?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15555) Romeo619 válasza ricsi99 (#15554) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,

igen, emiatt esett a választásom erre a bővítésre. Még nem volt lehetőségem másik gépben kipróbálni, mert más a csatlakozás a gépben :D :D

Na ilyen M2-es csatlakozásnak nem néztem utána, akkor tuti nem tudja kezelni és az lesz a baj.

1 gigás net van itthon, aztán a régi kártya csak 400MB-t tud(de azt hiszem kevesebbet), az új meg AC.
Viszont ha nem válik be, akkor mi alapján keressek Wifi kártyát? Az M2-es csatlakozás alapján?

(#15556) Upo válasza Romeo619 (#15555) üzenetére


Upo
addikt

Lenovo az whitelist-es. Csak a listában levő komponensek mennek benne, csak a listán a listán levő FRU számúak (másik, tök ugyanolyan kártya sem!).
Hol lehet megnézni a listát?
Pl. letöltöd ezt: [link] , a 72. oldalon vannak a wifik, onnan kell válogatni és FRU alapján megvenni.
Onnan a legjobb képességű a 8260 vagy valamelyik BCM4350 (Liteon vagy Foxconn, mindegy). Utána kell nézni hogy melyik a jobb.

De a support oldalon is kiadja a Parts menü alatt a gyári számra. [link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15557) Romeo619 válasza Upo (#15556) üzenetére


Romeo619
senior tag

Ahhh, ennyire alaposan nem néztem utána.... mondhatnám, ez lett vesztem. Ugyan itt AC9560 eladó :D :D

(#15558) Tim82 válasza Upo (#15556) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha whitelist lenne a probléma, akkor Unauthorized network card hibaüzenettel megállna a noti bekapcsolás után, OS betöltés helyett.

Lenovo-ék wifire kb. az 5-6. Core i proci-generációs notiktól már nem alkalmaznak whitelistet (ez azért függ termékvonaltól is, hogy mikortól pontosan, pl. a Broadwell generációs Thinkpad X250-be, L450-be probléma nélkül tettem Intel AX200-at, a szintén Broadwell Core M-es Yoga 11 meg a fent említett hibaüzenettel leállt).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15559) Upo válasza Tim82 (#15558) üzenetére


Upo
addikt

Van amelyik megáll, van amelyik továbbmegy. Esetleg egy üzenet felvillan egy századmásodpercre.
Ha tényleg kivették, az csak jó.
Amúgy a screen whitelist-et meg tényleg kivehetnék...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15560) luci@85 válasza ricsi99 (#15551) üzenetére


luci@85
tag

oké főnök ! Megnézem de a ram kit et még nem adom el .
Lehet jön ki bios frissítés ,hiszem nem csak én vagyok aki
belesett ebbe a csapdába !
A Crucial meg ne hazudjon ,miért írja kompatibilisnek ha mégsem az :W .

(#15561) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok!
A közeljövőben leszek tulajdonosa egy ilyen típusú masinának:
Acer Nitro 5 AN517-54-70AP
16GB-ról szeretném 32GB-ra bővíteni!
Tud ebben valaki segíteni?
Illetve, bővíthető ez a konkrét gép?
Köszönöm!

(#15562) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#15561) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ddr4 3200MHz elvileg amit tud max.

(#15563) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#15561) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. DDR4 3200MHz elvileg amit tud max.

(#15564) B.Ricsike válasza Pyttawrx (#15563) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Úgy értem, hogy tudom 32GB-osra bővíteni vagy cserélni a benne lévőt
Alkalmas rá?

[ Szerkesztve ]

(#15565) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Lenovo Thinkpad E495 laptop-om.
Kellene bővítenem SSD-vel, és a gyári m.2 nvme ssd mellett van egy üres 2.5" SATA hely is a laptopban, és van is egy fölösleges 2.5" sata SSD-m. Adja magát, hogy azt szereljem be a meglévő ssd mellé.

A kérdésem, hogy az üzemidőben lesz-e észrevehető kölönbség ahhoz képest, mintha vennék a mostani nvme-s SSD helyett egy nagyobbat?
Sokat használom útközben, így számomra az üzemidő kritikus tényező.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15566) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!
Van egy ACER Extensa 5635G - 652G32Mn laptop.
Intel GM45 Express chipsetes.
Jelenleg egy C2D T6570 társaságában van 1 db 2 gigás 1066 MHz-es DDR3 (2Rx8 PC3-8500S-7-10-F1 Elpida).
Szeretném, ha dual channel lenne, szóval tennék mellé még 1 db modult, viszont alig találok hasonló memóriát a közelben.
Viszont van a közelben 2 db 2 gigás 1333 MHz-es DDR3 (2RX8 PC3-10600S-9-10-F1 Elpida).
Arra gondoltam, hogy mivel a desktopos tapasztalataim alapján szokott kisebb órajelű profil is lenni ezekben a RAM-okban, hátha mennének 1066 MHz-en a laptopban. És akkor a mostani 1 db 1066-os modult meg kivenném belőle, eladnám.

Szerintetek is mennének az 1333-as RAM-ok 1066 MHz-en? A chipset úgy tudom csak 1066-ig támogatja a RAM-okat.

Mindegyik 1.5V-os.

Köszi!

(#15567) Thunderzolee válasza proof88 (#15566) üzenetére

Erre senki sem fog biztos válasz adni.
Bele kellene próbálni.

Beszéld meg az eladóval, h odaviszed a laptopot, beleteszitek, ha megy benne, kifizeted, hanem, akkor nem veszed meg.

De én 2×4gigát vennék már inkább hozzá, ha már egyszer kezeli a DDR3-at, és bővíteni szeretnéd. 8giga rammal jobb használni még idleben is mint 4gigával.

És a processzort is átcserélném a GM45-ös chipset által kezelt legnagyobb procik egyikére. Ezek mennek bele: https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P
A lista vége felé a P-betűvel kezdődőket javaslom, P8600 például, ezeknek a hőtermelése/fogyasztása is alacsonyabb, mint a jelenleg benne levő.
Ebayen, Hardveraprón ~2ezer Ft körül szokott lenni.

Ha még SSD-t is raksz alá, meg egész gyors kis gép is lesz belőle. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15568) proof88 válasza Thunderzolee (#15567) üzenetére


proof88
addikt

Köszi! :R
Igen, feljegyeztem a tulajnak, hogy lehet upgrade-elni a procit is, ha igényt tart rá.
SSD már benne van.
LAN partis gép lesz amúgy, CS 1.6-ra, Warcraft 3-ra. :D

(#15569) Thunderzolee válasza Bici (#15565) üzenetére

Nem lesz észrevehető különbség, az SSD-k fogyasztása elenyésző.

https://ssdsphere.com/ssd-power-consumption-comparison/

Még az nvme többet eszik, mint a satás. De csak ha épp írási művelet zajlik, amúgy alapból alig terheli fél-egy wattal az akksit.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15570) Thunderzolee válasza proof88 (#15568) üzenetére

Akkor meg főleg nem árt egy erősebb processzor.
P9ezresek közül inkább valami, a nagyobb L2 tár miatt.
Egyjátékos üzemmódhoz nem is annyira kell nagy cache, de minél több a játékos, annál többet kell számolnia a procinak is. Órajelet nem lehet nagyon növelni, magok száma max 2, csak az FSB a szűk keresztmetszet, illetve az L2 tár mérete marad, ami növelhető.

Meg a 8giga ram is elkel.

Ezek filléres tételek egy ilyen géphez, megéri kimaxolni azt a laptopot. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15571) proof88 válasza Thunderzolee (#15570) üzenetére


proof88
addikt

Ezt én is így gondolom, de ezt meg kell beszélnem a laptop tulajával. Az eredeti terve az volt, hogy ha nem lehet olcsón megmenteni a laptopot, akkor kukázva lesz. Végül ingyen meg lett javítva rajta az alaplapi töltő csatlakozás.
A hdd-t kiszedtük, beraktuk egy külső usb-s rackbe neki, mert hibátlan.
Ezután már ott tartottunk, hogy megbeszéltem vele, hogy szerzek bele egy SSD-t, az már meg is van. :D
Éppen terveztem volna visszaadni neki, amikor leesett, hogy 1 db 2 gigás modul van benne összesen, és ez nekem nem tetszett, mert hát kb 20 éve otthoni usereknek is elérhető a dual channel, hát akkor szerezzünk már bele egy másik modult. :D Szóval majd adagolom neki a lehetőségeket :D

(#15572) mogordaniel válasza ricsi99 (#15542) üzenetére


mogordaniel
csendes tag

Nincs vele semmi gond, csak játékhoz elég gyenge. Ma kipróbálom benne az Ati karit, majd megírom hogy mit sikerült elérni.

(#15573) Pyttawrx válasza mogordaniel (#15572) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Nem “kevés” a kártya, csak nem arra való, ez vektorosan számol, és nem pixelesen, ezért akadhatnak, vagy nem is mennek a régebbi játékok.
Plusz ugye ez egy workstation noti nem játékra találták ki.

(#15574) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Asus r208s 11,3"notebook-om .Érdemes-e, vagy lehet-e még valamit cserélni vagy venni valamit bele ,hogy kicsit fürgébb legyen. .Előre is köszi.

(#15575) Bici válasza Thunderzolee (#15569) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15576) tserrof77 válasza tcarina (#15574) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az egészet. Ebben minden (is) integrálva van... :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15577) Pyttawrx válasza tcarina (#15574) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Picit pontosíts mi van benne, volt-e már valami upgrade? Mi a cél? Mire van használva… stb

(#15578) Thunderzolee válasza tcarina (#15574) üzenetére

Kár volt megvenni.
Celeron N3700 processzor, ezeket tabletekbe kellene szerelni, nem notebookokba.

8giga rammal se lesz jobb.

Esetleg SSD-t tehetsz alá, de csodát ne várj tőle.
Inkább egy normális subnotebookot használj.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15579) tcarina válasza Thunderzolee (#15578) üzenetére


tcarina
csendes tag

Köszi a tanácsokat mindkettőtöknek ,Akkor ezzel úgy tűnik nem érdemes foglalkozni tovább.
(4GB memória ,N3700 1.60GHz Intel Pentium, SanDisk DS2064 Lemezmeghajtó.) Semmihez sem volt nyúlva idáig.

(#15580) Pyttawrx válasza tcarina (#15579) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bár ez egy 4 mag 4 szálas cpu, de celeron, ha van lehetőséged, akkor engedd el. Ha nincs akkor ssd plusz 4gb ram, ha tehető bele, ekkor már döcögni fog.

(#15581) Thunderzolee válasza tcarina (#15579) üzenetére

Ja, h ebben SD kártya van, és arról megy az egész gép.

Ez sose lesz jobb, engedd el, és szerezz be egy normális gépet, ahogy a kolléga is javasolta.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15582) tcarina válasza Thunderzolee (#15581) üzenetére


tcarina
csendes tag

Oké,elengedtem!

(#15583) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. Van egy régebbi laptop, egészen pontosan: Lenovo FLEX2-15D MN: 20377
Amiben, ugyebár van egy AMD A6-6310, ami nem túl betyáros. Lenne lehetőség erősebb processzort tenni ebbe a mainába? Milyen lehetőségek lennének? Egyáltalán megérné a bajlódást? Megtisztelő válaszokat előre is köszönöm.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#15584) tserrof77 válasza scream24 (#15583) üzenetére


tserrof77
senior tag

Forrasztott, így esélytelen :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15585) ricsi99 válasza scream24 (#15583) üzenetére


ricsi99
addikt

Engeddd el és tegyél mellé egy 20-ast ... annyiért ,ekkora méretben egy 2-3 gen i5-ös procival rendelkezőt is lehet venni ami erősebb lessz...
Van már benne ssd? Win10 megöl mindent hdd-val futó laptopot....

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15586) scream24 válasza ricsi99 (#15585) üzenetére


scream24
senior tag

Rendben. Köszönöm. Sejtettem, de egy kérdést megért. :) Igen, ssd van benne.

@tserrof77 Köszi.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#15587) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Milyen programmal tudom kiolvasni a maximálisan a Notebook-omba szerelhető memória mennyiségét?
Illetve, azt, hogy mely frekvencián működik majd?
Bővíteni szeretném 16ról 32GB-ra.

köszönöm!

(#15588) ricsi99


ricsi99
addikt

Cpu-z
Ezzel ami benne van.
Jövőbelátó nincs sajna..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15589) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#15587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Notebook típus alapján, gyártói spec, illetve manual. Mi a típus? Akár pn number

(#15590) B.Ricsike válasza Pyttawrx (#15589) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Holnap küldöm!
Köszönöm!

#15588 ricsi99: Neked is köszi

[ Szerkesztve ]

(#15591) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Lenovo G580-hoz keresek akksit. Tudtok esetleg olyan helyet, ahol jó áron lehet hozzájutni? Vagy az is jó, ha megírjátok milyen akkut keressek bele. Pl jó bele a G550-é is vagy ilyesmi. Köszönöm szépen előre is! :R

Sic Parvis Magna

(#15592) tserrof77 válasza 30z.Samu (#15591) üzenetére


tserrof77
senior tag

[PL] de ha valahol találsz GreenCell-t, azok is jók.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15593) Pyttawrx válasza 30z.Samu (#15591) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha gyári, akkor pl: [link] , ha utángyártott, aa green cell, amit írtak is

(#15594) 30z.Samu válasza Pyttawrx (#15593) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi mindkettőtöknek! :R

Sic Parvis Magna

(#15595) Thunderzolee válasza B.Ricsike (#15590) üzenetére

Ha ezt veszed meg: Acer Nitro 5 AN517-54-70AP
Akkor i7-11800H van benne, az meg DDR4-3200Mhz-es ramokat kezel.

Tehát 2 x 16GB DDR4-3200MHz-es ramot keress hozzá.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15596) B.Ricsike válasza Thunderzolee (#15595) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Igen, közben már kiderült.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm!

(#15597) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Van egy Dell 3511 laptopom, ilyen wifi adapter van benne gyárilag: Realtek 8821CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC

Kissé lassú, és az AX-et sem tudja. Tudnátok abban segíteni, hogy milyet tudnék bele tenni helyette?

Elsőkörben ezt néztem ki, ez kompatibilis vele?

Köszönöm előre is!

(#15598) mazsifutar


mazsifutar
csendes tag

Sziasztok!

HP EliteBook 845 G7ben bővítenék RAMot.
Jelenleg ez a Samsung van benne: 8GB DDR4 3200MHz PC4-25600 1.2V 1Rx8 260-Pin SODIMM Laptop RAM Memory Module M471A1K43DB1-CWE.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen 16GB-s RAMot vegyek mellé?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#15599) Pyttawrx válasza mazsifutar (#15598) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Semmilyet :) Vegyél 8-ast, vagy 2 db 16GB-os modult, mert úgy maximálisan meglesz a dual channel. Jobban járz a DC meglétével, mint a nagyobb rammal.
DDR4 kell neked 3200MHz 1db 8GB vagy 2x16GB

(#15600) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

Asus X553M laptopban szeretnék ramot bővíteni 8 GB-ra

most 4 GB van benne:
DDR3L PC3-12800 800MHz
kép1
kép2

ezt a ramot fogja tudni kezelni egy slotban?
8GB 1600MHz DDR3L 1.35V Notebook RAM CSX CL11 (CSXA-PSO-1600D3L-8GB)

mivel az oldal nem írja, ez úgyis egy PC3-12800-as lenne?

köszi, előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.