Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) Thunderzolee válasza Dalzarus (#15698) üzenetére

Az aprók között nézd meg a notebook bontós hirdetéseket. Van akinél hegyekben áll a bontott billentyűzet, biztos találsz a notidhoz. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15702) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Dell N5110 -es laptop ,ilyen wifi kártyával:Intel(R) Wireless-N1030 . Lehetne ebbe AC -s wifi kártyát tenni? SSD -ét és RAM-ot már cseréltem benne a Ti tanácsotokra, minden jó lett.
#15413 hozzá szólás.

(#15703) ricsi99 válasza tcarina (#15702) üzenetére


ricsi99
addikt

Legolcsóbb/legkompatibilis megoldás ha külső usb-s kártyával próbálkozol....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15704) Tim82 válasza tcarina (#15702) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dell-ekben általában lehet, a Te esetedben arra kell ügyelni, hogy mini PCI-e és nem M.2 formátumú wifi kártyát kell szerezni. Ilyen pl. az Intel 7260HMW AC.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15705) tcarina válasza Tim82 (#15704) üzenetére


tcarina
csendes tag

Köszi ricsi99 és Tim82 !

(#15706) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
A notimban (Lenovo 15ITL6) szeretném lecserélni a jelenlegi Realtek RTL8821CE wifi kártyát egy Intel AX201 típusúra.
Alapvető gondom, hogy a jelenleg a tabletem által osztott 5GHz wifi 149(155) csatornáját nem fogja be emiatt kénytelen vagyok 2,4GHz-n használni.
Szerintetek ez megoldhatja a problémát és kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15707) ricsi99 válasza Bacusuz (#15706) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem lenne egyszerűbb a tablett-et usb-n összedugni a notival és a tabletten az usb-internet megosztást használni? Töltené is és stabil is a kapcsolat.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15708) Bacusuz válasza ricsi99 (#15707) üzenetére


Bacusuz
őstag

Valójában a megosztást használom a telómhoz is, ott műxik rendesen és a kábeles összeköttetés nem lenne nálam megoldás, mert egész nap mozgatva van mindkettő és külön is egymástól méterekre is lesznek használva.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15709) ricsi99 válasza Bacusuz (#15708) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem wifi-a megosztásnál max 1 óra alatt 0%-ra meríted a tablett akku-ját .
te tudod
én mindig külső usb-s wifi-t ajánlok... az is van már falatka méretben és nincs kompatibilitási probléma sem a notival...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15710) Bacusuz válasza ricsi99 (#15709) üzenetére


Bacusuz
őstag

Egész nap bírja de napközben autóból tudom tölteni.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15711) Bacusuz válasza ricsi99 (#15709) üzenetére


Bacusuz
őstag

megértem én hogy más megoldást ajánlasz amit köszönök de egy 6-8e ft-os kártya csere ha nekem megoldaná annak nagyon örülnék és a noti szétkapása sem okozna gondod mert ramot is akarok úgyis bővíteni.
tehát az eredeti kérdésre visszatérve mit gondolsz a jelenlegi Realtek RTL8821CE melyik AX-es kártya tudná kiváltani? Nézegettem az intelek közül a:
AX201
AX210
AX211 karikat de nem tudom melyik lehet kompatibilis vele.

Egyébként is tetszene a csere mert itthon erős routerek vannak(RT-AX86U és RT-AX86S) tehát a plusz sebesség is kihasználható lenne a 2x2 mimoval.

nem is értem, higy a tabon miért nem lehet állítani a sugárzó csatornát, 5GHz wifi 149(155) fixen ezen adja, míg a teló veszi a noti nem

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15712) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok,

RAM-ot szeretnék cserélni egy Fujitsu AH531-es laptopban datasheet itt

Mivel teljesen amatőr vagyok a témához, kérdezni szeretnék, hogy a RAM kiválasztásánál mire kell figyelnem, milyen paraméterek vannak amik fontosak?

DDR3 legyen, és notebook RAM, az OK
Azt olvastam hogy van DDR3 és DDR3L de utóbbi visszafelé kompatibilis, tehát valószínűleg ez nem lesz gond.
Max. 8 GB mehet bele, ez is világos, 1333 Mhz-en mennek ez is.
Vehetek bele 1600-as RAM-okat is, vagy ezekkel nem menne? Számít hogy egysoros vagy kétsoros a NYÁK-on a chip elrendezés?
Van bármi más, eltérő méretkategória, eltérő lábszám, bármi amit meg kell nézzek vásárlás előtt?

Előre is köszi a segítséget! :R

(#15713) ricsi99 válasza DeFranco (#15712) üzenetére


ricsi99
addikt

i7 procihoz kell a DDR3L ram... i5-i3-nak mind1
vehetsz bele gyorsabb ramot is ,de mivel a prociban van a mem vezérlő így amit tud arra lekorlátoz úgy is.
2*4gb 2 oldalast vegyél párban... azzal elméletileg nem lessz gondod... márka miegyébb mind1

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15714) ricsi99 válasza Bacusuz (#15711) üzenetére


ricsi99
addikt

Sok noti háklis a wifi kártyára... csak meghatározott tipusok mennek benne (zárt a bios),hiába kompatibilis a foglalat.
Te tipusod speciel nem tudom ,hogy ilyen e.. próba cseresznye :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15715) Bacusuz válasza ricsi99 (#15714) üzenetére


Bacusuz
őstag

másik fórumon kaptam ötletet mely jónak tűnik.
A hardware maintenance manualban a lenovo oldalán miután beazonosított a pontos típust hivatkozásokat dob be melyekkel lehet keresni gyári alkatrészeket és ad be mellé kompatibilis cseredarabot is.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#15716) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Egy [Lenovo Yoga 500-14ISK] notebookban cserélnék HDD-t SSD-re és a 4GB RAM-ot 8GB-ra.
Az SSD egy [Samsung 2.5 870 EVO 500GB] lenne, viszont a RAM kérdésben bizonytalan vagyok. Én egy [Kingston ValueRAM 8GB DDR3 1600MHz KVR16S11/8] -ra gondoltam. Nem tudom, megfelelő lenne-e, ha nem, tudnátok ajánlani megfelelőt?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#15717) Pyttawrx válasza Buckey (#15716) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A ram tuti nem lesz jó. Te DDR3–ast linkeltél. Ami neked kell az meg DDR3L. Ssd-ben jo az evo, de esetleg nézd meg a wd blue 3d (G2) modellt is talán olcsóbb.

(#15718) Buckey válasza Pyttawrx (#15717) üzenetére


Buckey
senior tag

Oh, köszönöm, ezt benéztem! :R
Akkor ezek közül valamelyik?
[Kingston ValueRAM 8GB DDR3 1600MHz KVR16LS11/8]
[Kingston 8GB DDR3 1600MHz KCP316SD8/8]
[G.SKILL 8GB DDR3 1600Mhz F3-1600C11S-8GSL]

Ja, azt elfelejtettem írni az előbb, hogy Samsung RAM van benne, ha ez számít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#15719) Pyttawrx válasza Buckey (#15718) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Őőő hardveraprón talál 7-8k körül ramot.
Márka szinte mindegy a Volt, MHz ami számít leginkább, meg a késlektetést nézd cl

[ Szerkesztve ]

(#15720) Buckey válasza Pyttawrx (#15719) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R
És a márka nem számít? Mind menni fog?

[ Szerkesztve ]

(#15721) ricsi99 válasza Buckey (#15720) üzenetére


ricsi99
addikt

Aida64 vagy egyébb tesztprogrammal nézd meg most milyen van bene.
Ugyan olyan sebességű /időzítésűt nézz...
Ami szivacs hogy skylake procis... vétel előtt mindenféleképp teszt javasol ,hogy megy e benne egyáltalán

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15722) Thunderzolee válasza Buckey (#15720) üzenetére

CPU-Z-vel ki tudod olvasni milyen ram van benne most.
Lehetőleg egyezzen a késleltetés (CL érték), mert ezen szoktak elbukni, h különböző, azt nem megy együtt a notiban a kétféle cl értékű ram. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15723) Buckey válasza ricsi99 (#15721) üzenetére


Buckey
senior tag

Azt megnéztem. CL11 és 1600MHz, Samsung RAM. Mondjuk csak vétel után derül ki, hogy megy-e benne vagy sem, de van 14 nap visszaküldeni. De a posta költség akkor bukta. :((

[#15722Thunderzolee] , csak 1 slot van benne, épp ezért nézek a 4GB helyett 8GB-osat, és ugyanolyan CL 11-es késleltetésűt és 1600MHz frekvenciájút.

(#15724) Thunderzolee válasza Buckey (#15723) üzenetére

Ja, hát ha csak egy slotos, akk mindegy milyet teszel bele, nem lesz olyan, h nem tudja a két ramot összehangolni. ;]

Azért javasolta kolléga is a Hardveraprót, mert ott pl ki is lehet próbálni általában megvételekor a ramot, ha nem kezeli a noti, nem is kell megvenni. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15725) Buckey válasza Thunderzolee (#15724) üzenetére


Buckey
senior tag

Van [egy] a környéken, majd megkérdezem a laptop gazdáját, mit szól a használt RAM-hoz (eddig csak újat néztünk).

(#15726) Pyttawrx válasza Buckey (#15725) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak használtak fordulnak meg nálam. Talán újat nem is adtam el noti ramból. :)

(#15727) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Sziasztok

Nem tudom hogy jó helyre írok vagy sem de hátha kapok választ.
Nos nem rég vettem egy ideapad Gaming 3-15ACH6 gépet.
És szeretnék bele, egy HDD-t is rakni.
Mivel megbontani nem szeretném, ezért mi javasoltok?
Vigyem márka szervizbe és ott rakják bele?
Mert sajnos külön nyitható hely nincs a hátlapon.

Köszönöm a segitséget.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15728) ricsi99 válasza Zoolee19 (#15727) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Ez az a tipus?
A video 5-6 percétől szedik szét..
Némi gyakorlatot igényel mivel aranyos pici fülecskék fogják össze ,amik ha nem vigyázol előszeretettel törnek le ,így ha nincs benne gyakorlatod helyesen teszed ha nem te szeded szét.
Márkaszervíz nem biztos ,hogy szükséges ,de egy jó szervíz az igen , ha beviszed 10 perc alatt szétszedhető bőven.
Viszont sokszor kispórolják azt az adaptert amivel öszze lehe kötni a hdd-t az alaplappal.
Video 6.15s -,nél szépen látszik ,hogy ebből is. (alaplap bal alsó széle... látsz egy csatlakozót HDD felirattal ,de nincs benne az adapter)
Ha igen akkor csájnából érdemes megrendelni... 1-2 hónap és it van és nincs utánna fizikai akadálya a bővítésnek. (vagy használtan keresgélsz itthon ,valami bontott gépből)
Alapesetben van rajta még m2-es csatlakozó igy ssd-vel is bővíthető
Ha viszont csak otthon asztalon használnád a hdd-t , a linu iso-k biztonsági mentéseire akkor lehet még alternatíva egy külső usb-s házba rakna a hdd-t...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15729) Zoolee19 válasza ricsi99 (#15728) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Szia

Igen én is néztem a videót, meg szétszedéssel se lenne gond.
Csak garancia miatt kérdeztem, mert még friss gép.
És nem akarom a garanciát haza vágni azzal, hogy én szedem szét.
Adapterem nekem van, mert adott hozzá a Lenovo, szóval ezzel sincs gond.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15730) Zoolee19 válasza ricsi99 (#15728) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Az a baj, hogy garancia miatt nem merem szétszedni.
Mert akár most is meg tudnám csinálni, de félek hogy ugrik róla a garancia és utána már nem lesz érvényes. :(

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15731) ricsi99 válasza Zoolee19 (#15730) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor márkaszervíz..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15732) Zoolee19 válasza ricsi99 (#15731) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igen én is erre tippeltem csak kíváncsi voltam milyen tippeket kapok ezzel kapcsolatban.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15733) ricsi99 válasza Zoolee19 (#15732) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem akarod szétszedni a gari miatt...
Milyen ötleteket vársz?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15734) Zoolee19 válasza ricsi99 (#15733) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Mivel ahogy néztem, egyik csavarnál sincs le ragasztva semmi felé "védelemmel" hogy ne tudja szétkapni a tulaj a gépet, ezért kérdeztem.

Meg hát mint írtam kaptam hozzá HDD adaptert is hozzá.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#15735) knorbi90


knorbi90
csendes tag

Segítsetek srácok!
Nincs valakinek elfekvőben egy Lenovo V130-15IKB típusú laptophoz alsó és felső burkolat? Szinte egyik magyar boltban sincs raktáron aprón pedig nem igazán találtam. :(

Vagy esetleg ötlet honnan tudnám beszerezni minél gyorsabban?
Köszi!

(#15736) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo G580 laptopom.
i3 2310M/HM76 chipset/4 GB DDR3 RAM.
Szeretném a procit és a memóriát kicserélni benne.
A kérdéseim a következők:

1. i7-re cserélném 45W TDP-sre de az enyém csak 35W TDP-s, bírni fogja a "nemtudommi"?
2. Az enyém Sandy Bridge de Ivy Bridge-re cserélhetem?
3. Honnan tudom, hogy milyen foglalatú? G2 vs BGA-1023 vagy ez a kettő ua?
4. Kell cserélnem hűtőt is vagy jó rá az ami most az én i3 procimon van?
5. Látom, hogy árulnak "L" és nem "L" memóriát.Nekem melyiket kell vennem?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

(#15737) Dell XPS válasza petyuska74 (#15736) üzenetére


Dell XPS
veterán

1, Terhelésen nem fogja bírni.
2, Ivy Bridge -re is cserélheted, ezért inkább ezt válaszd (35W TDP). pl: i7- 3612QM, - 3632QM
3, BGA - alaplapra integrált processzor. 2310M - es (G2) jelölésű cserélhető.
4, Ugyanaz a heatsink, de i7 -nél jobb lenne ha cpu tápáramkör is hűtve lenne!
5, Mindkettőt választhatod. Processzor memória vezérlése, támogatása a döntő.

Üdv, Dell XPS

(#15738) petyuska74 válasza Dell XPS (#15737) üzenetére


petyuska74
tag

Köszönöm a választ!

Hogy lehet megoldani a "cpu tápáramkör" hűtését? ehhez nem értek
vagy inkább cseréljem i5-re?

(#15739) Dell XPS válasza petyuska74 (#15738) üzenetére


Dell XPS
veterán

Képen megjelölt helyre Thermal pad (Gap Pad) szükséges (1mm). Minél nagyobb W/mk - képességű a thermal pad, annál jobb a hőátadó tulajdonsága, ergo jobb lesz a hűtés hatásfoka. Sajnos elég alultervezett a heatsink, így ajánlott kiegészíteni.

Üdv, Dell XPS

(#15740) ricsi99 válasza petyuska74 (#15736) üzenetére


ricsi99
addikt

Első körben nézd meg ,hogy nagyobb gpu-val látsz e valahol notit.....
Elméletileg a chipset tudja, de hogy a biosban benne vannak e a megfelelő mikrokodok az lutri
Sandy / Ivy szintén mikrokod kérdés...
A hűtőt meg kell nézned szemmel ,hogy az i7 proci fizikailag elfér e... úgy értem az szép nagy téglalap ,az i5-3/cerka meg kocka... tehát lefedi e.
Maga a ventillátor/hűtés fizikailag elbírja a nagyobb hőtermelést de az alapjárati csendes működés az valószínű megszünik (én egy alsó 14 centi/ventis hűtőpaddal orvosoltam a problémát)
L es memória az i7 procihoz kell
Ami nem L es az jó az i5/3 cerkához.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15741) Dell XPS válasza ricsi99 (#15740) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nincs Bios korlátozás a típusban! Sokan cseréltünk már benne processzort (i7), szóval tapasztalatból válaszoltam a kérdezőnek. E fórum is tárgyalta már kb 7-8 évvel ezelőtt a lehetőségeket. Nincs gond a fejlesztéssel.

Üdv, Dell XPS

(#15742) ricsi99 válasza Dell XPS (#15741) üzenetére


ricsi99
addikt

Bocsi.. nem korlátozásról írtam ,hanem ,hogy a bios támogatja e ,vagy bios mod on :D
Gyakorlatban sosem próbáltam ilyen "nemes szerkezetbe" i7-es procit

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15743) petyuska74 válasza Dell XPS (#15741) üzenetére


petyuska74
tag

mindenkinek köszönöm a válaszokat.
igyekszem egy megfelelő procit találni és vennék ilyen thermal pad-ot is.

Esetleg lenne hozzá linketek, hogy honnan, milyet vegyek, mekkora méretűt, mert több fajta van..
köszönöm előre is.

(#15744) Dell XPS válasza petyuska74 (#15743) üzenetére


Dell XPS
veterán

[link]
Annyi kell belőle, hogy a 3db VRM -t eltakarja: 30x10 mm. Az 1mm -es vastagságban nem vagyok teljesen biztos. Rég volt... :B :R 6W/mK -tól eldurvulnak az árak, nem érdemes magasabb értéküt választani.

Érdemes lenne egyszer paszta nélkül összecsavarozni, és ellenőrizni a hűtő/VRM közötti hézagot.

Szét-összeszerelésnél vigyázz, könnyen törik a műanyag ház. Meleg állapotban kezd el a műveletet! Csavarfészkek is hajlamosak leszakadni (pl: zsanér), pákával tettem vissza a helyére őket.

Négy mag általános használat során is jelentkezik, SSD -vel kigészítve pedig egész komoly változás lesz.

Jó munkát hozzá!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15745) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Képen dedikált videokártyát is látsz alul (jobbra chipset), de balra látod a processzor melletti termál pad elhelyezést:

Üdv, Dell XPS

(#15746) petyuska74 válasza Dell XPS (#15745) üzenetére


petyuska74
tag

Köszi még1X.
Akkor tkp elég 1 db-ot venni, szétvágva elég mind a háromra.
Én nem merek elkezdeni egy ilyet bütykölni, majd keresnem kell valakit.
Jól látom, hogy 3 darab valami 1 db thermal paddal van letakarva balra?

Írtam a Lenovo fórumon a proci upgrade miatt és válaszoltak.
Küldtek egyrészt egy Hardware maintenance manualt másrészt azt hogy ebben benne vannak a kompatibilis procik (köztük az i7 3612QM is).

Ha esetleg valaki hasznát veszi, annak szívesen elküldöm e-mailen, mert kb 12 MB, ide sztem nem tudom feltölteni.
Nem csak az én laptopomhoz jó:
Lenovo G480/G485/G580/G585/G780 Hardware Maintenance Manual PDF

Üdv,

(#15747) Dell XPS válasza petyuska74 (#15746) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, jó látod! :K

A lista nagyon nem pontos. Szerintem az összes i7-es processzor megy benne, lévén hogy nincs Bios korlátozás és a több fázisú tápáramkör lehetővécé teszi. Többen szerelték i7-3632QM -mel, illetve 7-3630QM -mel is láttam a típust. Sőt, találkoztam i7-3720QM -mel szerelt változattal is. Nem tudom, hogy oldotta meg a hűtését...

Közel is vagytok egymáshoz és nagy szaki. Őt tudnám ajánlani jó szívvel Neked : (link)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15748) petyuska74 válasza Dell XPS (#15747) üzenetére


petyuska74
tag

Valójában a válaszuk bővebb volt, a lényeget emeltem ki, de itt a válasz:
Hello.
The list of compatible processors are on the hardware maintenance manual (page 101).
To answer your question the compatible processors as listed there are guaranteed to work, any other else are not, unless some users have tried and shared here that a different processor worked.

Tehát a listában szereplők biztosan, a többi meg csak akkor ha valaki tesztelte és tényleg megy.
De a kérdésemre ők is válaszoltak a tekintetben, hogy az i7-ből a 3612QM jó bele, amit te is ajánlottál, de mivel a 3632QM sem különbözik sokban így az is jó.
A probléma az, hogy nem kapható most sehol :(

Köszi az ajánlást, én Dél-Pesten vagyok, gondolom akkor ő is kb arrafelé, az adatlapján nem látom.

(#15749) Dell XPS válasza petyuska74 (#15748) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hívd fel és egyeztessetek! Elképzelhető, hogy van nála processzor is.

Üdv, Dell XPS

(#15750) szakallasgy1


szakallasgy1
tag

Sziasztok!
Van egy működőképes matuzsálem korú 2009 eleje iMac9,1-es 20 inch display; EMC 2266; model Number 2266 Gépem:
( Intel Core 2 Duo (E8135) (“Penryn”)Processor Speed2.66 GHz)

Kérdéseim:
1- milyen processzorral tudom felturbózni a gépet? Amit még az alaplapba gond nélkül be lehet rakni? Azért merem feltenni a kérdést, mert ez egy inteles gép :)
Szeretném 1-2 évig életben tartani még.
2- - a gép frissen pasztázva (gpu/cpu), portalanítva, de a heatskin vagy Northbridge dióda és Northbridge heatskin 70-80 Celsius fok környékén van. Ez normális? A ventilátorok nem pörögnek fel, működnek ahogy kell. A cpu értékei jók. Mi lehet az oka ennek?
3- heatskin vagy Northbridge dióda és Northbridge heatskin- ezek micsodák? :D

A processzor cserélhető benne az biztos. Próbálok utánajárni magam is, de egyelőre nem vagyok még biztos a dolgomban.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Gépről adatok:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

szakallasgy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.