Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15901) Dell XPS válasza Stars99 (#15900) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Néztem az alaplapot és nincs rajta megfelelő cpu tápellátás i7 -4 magos processzor működéséhez. i7 -2 magos cpu lehetséges csak, ha ez opció számodra.

Üdv, Dell XPS

(#15902) ricsi99 válasza Dell XPS (#15901) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezt ugyan melyik műszaki paraméterből vetted????
Mutass már nekem pls i7-es 2 magos cserélhető procit???

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15903) Tim82 válasza ricsi99 (#15902) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez van, amikor valaki nem végzi el a házi feladatot.

Például az említett géppel kompatibilis és cserélhető kétmagos Core i7 mobilproci: [link] [link]

Dell XPS: 37W TDP-s négymagosok nem jöhetnek szóba, mint i7 3612QM vagy 3632QM?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15904) Dell XPS válasza Tim82 (#15903) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia!

Sajnos nem, csak az általad linkelt processzorok. Hűtés is izgalmas kérdés lenne/lehetne: pl vajon mire elég az "elfáradt" heatsink, hogyan lenne hűtve a VRM, de itt tápellátás hiányában el sem indulna a cpu.

Üdv, Dell XPS

(#15905) ricsi99 válasza Tim82 (#15903) üzenetére


ricsi99
addikt

Nyertél... tényleg létezik ilyesmi... csak az a kérdés ,hogy minek :D
Mivel ráforrasztva az alapra még eladható...

Dell XPS " de itt tápellátás hiányában el sem indulna a cpu."

Ezt itt komolyan kérdem ,hogy erről hol lehet olvasni? Én még nem halottam olyat hogy egy adott foglalatban fizikailag nem lenne bekötve az i7 tápellátása

Olyan láttam már, hogy biosban tiltva ,vagy a hűtő direkt úgy van kiképezve ,hogy az i7-et ne lehessen alátenni...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15906) Tim82 válasza ricsi99 (#15905) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy te elvileg notebook-okkal foglalkozó szervizes volnál, nem?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15907) ricsi99 válasza Tim82 (#15906) üzenetére


ricsi99
addikt

Pont azért kérdeztem ,hogy hol olvasott ilyet...
Tapasztalataim szerint olyan nincs hogy nincs tápellátás az i7-nek...
2 magos i7-et sem láttam még a való életben :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15908) Tim82 válasza ricsi99 (#15907) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dell XPS-ről pont tudom, hogy hozzáértő szervizes.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15909) ricsi99 válasza Tim82 (#15908) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor a szemem színét is tudja :D
Tápellátásra vagyok kiváncsi... jó pap is holtig tanul :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15910) Dell XPS válasza ricsi99 (#15905) üzenetére


Dell XPS
veterán

Pedig ezzel rengeteget spórolnak a gyártók. Nem kell nagyobb, erősebb heatsink, hőelvezetés (thermalpad), stb. Egy fázis két FET -ből, kondiból és egy fojtótekercsből áll. Négymagos processzoroknak minimum három fázisos tápáramkör kell.
2013 -ban egy cpu tápáramkör javítás során tudtam meg KillHates -től, hogy így van megtervezve az alaplap. Szóval tőle tudom és a gyakorlatban is megtapasztaltam.

Elitebook, Dell Latitude laptopok jöttek sorban i7 -2 magos processzorral gyárilag is.

Üdv, Dell XPS

(#15911) ricsi99 válasza Dell XPS (#15910) üzenetére


ricsi99
addikt

Okés ,ezt így már értem.
ezt a 2 fázis dolgot ,holnap kipróbálom... van itt egy noti ,ideigleinesen lekapom az eggyik folytótekercset.
"Elitebook, Dell Latitude laptopok jöttek sorban i7 -2 magos processzorral gyárilag is."
Hál isten akkor nem fordult meg a kezem alatt ilyesmi javításra... Tisztitás/telepítésre lehet ,akkor nem szoktam nézegetni az alakatrészek tipusát ,ha nem muszály...
Hp elitebook -om volt de abban valós 4 magos procc volt... de hát minden tipus nem lehet

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15912) Stars99 válasza Dell XPS (#15901) üzenetére


Stars99
csendes tag

Szia DELL! Köszönöm a gyors válaszod.
Ha 2 magos i7-re cserélném akkor nem igazán lenne számottevő változás.Azt néztem, hogy jöttek ki Vaio SVE1512 szériák i7 3632QM processzorral ( ami ugye szintén négy mag és 35Watt), szerinted ez a processzor sem üzemelne a gépben avagy üzemelne csak a hűtés nem lenne megfelelő?

(#15913) Stars99 válasza Tim82 (#15903) üzenetére


Stars99
csendes tag

Nézelődtem a kérdés kiírásom után és én is erre a két általad említett processzorra gondoltam, amit fentebb írtam arra rájöttem hogy hülyeség mert az eleve 45Wattos....Nem tudom, hogy azok vajon működnének e. Ha kipróbálja az ember veszíthet valamit?

(#15914) Stars99 válasza Dell XPS (#15904) üzenetére


Stars99
csendes tag

Akkor úgy néz ki felejtős...nem gondoltam, hogy ennyire be vannak határolva a laptopok.

(#15915) Dell XPS válasza Stars99 (#15912) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben jöttek négymagos processzorral akkor ne add fel!
Jó lenne látni a Te alaplapodat, illetve heatsinket, hogy pontosabbak legyünk. Én nem találtam négymagos példányt, de ha tudsz linket szívesen megnézem.

Amennyiben megfelelő a proci tápáramköre akkor i7-3632QM tökéletes választás. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#15916) ricsi99 válasza Stars99 (#15914) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem első kőrben nézd meg a hűtésed ,hogy az a felület ami lefedi a cpu-t ,hogy az elég e az i7-es procihoz? az i5 kocka alakú az i7 pedig hosszú téglalap

Dell XPS
Kipróbáltam egy Fujitsu laptopnál .levettem a tekercset... 30 percet ment rajta a stressz teszt...Intel i7-2860QM ...nem láttam sehol komolyabb vdropp-ot sem... most már rakom össze mert a gazdi viszi vissza jolnap

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15917) Stars99 válasza Dell XPS (#15915) üzenetére


Stars99
csendes tag

elvileg ez az alaplap van benne, te ezt nézted ? [link]
17 collosban találtam I7-3632QM procival.
Tegyük fel, hogy bele menne, akkor hány fokig volna normális a cpu hőmérséklete?

(#15918) Stars99 válasza ricsi99 (#15916) üzenetére


Stars99
csendes tag

Oké, amúgy is gondoltam rá, hogy érdemes volna kitisztítani plusz esetleg újrapasztázni a gépet.Ez esetben megnézem amit írsz.Pasztából melyik az ami jó fajta és érdemes használni hozzá? (ps3-hoz anno mx4-et használtam)

(#15919) Stars99 válasza ricsi99 (#15916) üzenetére


Stars99
csendes tag

elvileg ilyen a hűtő rajta: [link]

(#15920) Dell XPS válasza Stars99 (#15917) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem, nem ezt néztem. Ebben működni fog a négymagos processzor. Nehéz megjósolni hogyan alakulnak a hőmérsékletek, rengeteg dologtól függ: pl mire használnád elsősorban, mire kell a négy mag, stb.

Üdv, Dell XPS

(#15921) ricsi99 válasza Stars99 (#15919) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha leveszed megtisztitani akkor maga az a rész az érdekes ahol a cpu a hűtővel érintkezik.
ilyen egy i5

i7 es hosszabb téglaplap alakú a mag

Pár mm-el "szélesebb" a mag
azt kell menézned a hűtésen ,hogy "végigéri/befedi" e teljesen a hűtés

Van amikor direkt nem sima az alja a hűtésnek, vagy eleve kissebb ,hogy ne lehessen i7-et beletenni.
Tiédben van extra videokártya?
Amit linkeltél kép azon nincs....
Ha nincs akkor biztos lehetsz benne ,hogy bőven el fogja bírni a hűtés az i7-est.

Ha van akkor megfontolandó egy hűtőpad majd alá
Az én személyes tapasztalatom az hogy egy ilyem bővítés után mivel jobban/gyorsabban is megy a gép a megszokott "alapjárati :D " ventillátor hang az meg szokott nőni /terhelés/böngészés/ miegyébb közben... mivel falatka a hűtőcucc így eléggé gyorsan felpörög elcsendesül a hűtés ...(engem pl idegesít így) ,ezért szoktam javasolni alá egy szép nagy ventis hűtőpadot... az sok hőt +ban elvisz a notiból és megszűnik a gyári kerregő fel/le pörgésének a zaja.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15922) rob2174


rob2174
tag

Sziasztok!
Aspire A515-44G R2UD notebbokhoz ajánlot RAM a :
[link]
vagy:
[link]
?

(#15923) Pyttawrx válasza rob2174 (#15922) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mi van most benne? Pl SPeccy progival vagy HWinfo progival tudod megnézni.

(#15924) rob2174 válasza Pyttawrx (#15923) üzenetére


rob2174
tag


2 db ilyen, dualban, sajnos az 1. forrasztott, így csak 1 szabad slot van

[ Szerkesztve ]

(#15925) Pyttawrx válasza rob2174 (#15924) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg 20GB-ig bővíthető maxumum, így 2666MHz ram jó lesz bele

(#15926) rob2174 válasza Pyttawrx (#15925) üzenetére


rob2174
tag

köszönöm,még 1TB ssd-t keresek pl:
[link]
jó lehet?

(#15927) Stars99 válasza Dell XPS (#15920) üzenetére


Stars99
csendes tag

Oké köszönöm, akkor elvileg van esély rá. Az a fajta alaplap amin nincs külön GPU + ramok, tehát az se rontja a hűtését.Igazából nincs se játékra se komolyabb programokra dolgoztatva a gép.Most bővítettem memóriát plusz pár éve kapot egy ssd-t.Kicsit gyorsítani illetve erősíteni szeretném az a cél.

(#15928) Stars99 válasza ricsi99 (#15921) üzenetére


Stars99
csendes tag

Igen néztem, hogy nagyobb az I7 felülete ráadásul az I7 nem is szimmetrikus hanem az egyik irányban jobban ( lelóg), köszönöm hogy felhívtad a figyelmemet rá! Amúgy mint laikus kérdezném, hogy tegyük fel 2-3 mm felületet nem takarna a réz hűtőfelület akkor a processzonak annyi lenne? Nem vinné el a hőt úgy is a réz hűtőéegység?Az alaplapomon nincs külön videókártya, tehát a prociba van ágyazva az intel grapics hd 4000, magyarán szerencsére az nem ad plusz hőterhelést a hűtőre.Szinte új korától mindig hűtőpad volt a laptop alatt csak általában nincs bekapcsolva a ventillátor, viszont így job a szellőzése alulról ahonnan levegőt szív.Elvileg szélesebb ez a réz lapka ami takarja a processzor tetejét,sajnos videókon néztem csak jópár éve pasztáztam, de már nem emlékszek milyen,de YT.-on nézett videók alapján pár milliméterrel nagyobb az a réz lapka.Gondolom mx-5 paszta megfelelő hozzá.

(#15929) Pyttawrx válasza rob2174 (#15926) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha tudja a gép az nvme ssd-t akko rigen vehető

(#15930) ricsi99 válasza Stars99 (#15928) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha kimarad pár mm már kuka is.
Ne kisértezz ezzel.
Noti cpu nincs letakarva védő fémsapkával.

Nézd meg szabad szemmel +a a varródobozból vedd el a centit és mérd le
Ha nincs extra videokari akkor a hűtésnek birnia kell.
Azért jobb előbb megnézni mert a gyártók szeretnek trükközni a kölönböző sorozatoknál..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15931) Stars99 válasza ricsi99 (#15930) üzenetére


Stars99
csendes tag

Szia Ricsi! Bocsi hogy csak most reagálok, de nem volt az elmúlt pár nap egyszerű...A lényeg, hogy ma kicseréltem a procit, a processzor tetejét tökéletesen takarja a gyári réz hűtő.Minden jó lett.A hőfokok is jónak tűnnek, alapjáraton 50 fok környékén van, de használat közben is kb.60-65 fok a hőmérséklet, 4k videónál felment 75 fokra ( de azt nem szoktam nézni csak tesztként csináltam) MX-4-el pasztáztam újra a procit..A laptop egyből elindult, viszont a windws10 a régi processzort írta ki az eszközkezelőben is, az aida felismerte az i7-3632QM-et , de az is fals adatokat írt. Majd fogtam és újratelepítettem a windowst és minden jó lett, minden értéket jól ír a windows és az aida is ( laikusként nem gondoltam, hogy egy processzor cserénél a windowst is újra kell telepíteni).A rendszer betöltése kb. 3 másodperccel gyorsabb lett és sok programnál pl. Google Earth jóval gyorsabban nagyít tölti be a gép az adatokat, de egy óriásméretű fénykép nagyításánál is jóval gyorsabb a gép.Letöltöttem egy exe fájlos biost a Sony honlapjáról, de nem mertem fríssíteni.8 GB ram van most bennet ( 2db 4GB-os) + egy 500-as SSD, szerinted ha a memóriát cserélné az ember 16GB-ra akkor gyorsulna e még a gép, vagy felesleges a csere?

(#15932) ricsi99 válasza Stars99 (#15931) üzenetére


ricsi99
addikt

Szia
Örülök neki hogy jó lett.
Biost csak akkor frissits ha problémád van (főleg ha még nem csináltál)
Feladatkezelőben látod mennyit használsz azoknál a programoknál... ha nem fogy el a 8gb akkor nem lessz gyorsabb a gép 16-al sem.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15933) Stars99 válasza ricsi99 (#15932) üzenetére


Stars99
csendes tag

Én köszönöm a segítséget mindannyiótoknak ( ricsi, dell, tim).
Lehet rászánok még két nyolcas memóriát, bár az is nehéz dió így hasznátan találni, hogy stimmeljen az időzítés meg minden. Amúgy szépen fut minden, win 10 esetében a boot idő kb 8-9 másodperc lett a 15-17 másodperc helyett.

(#15934) Tim82 válasza Stars99 (#15933) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem bonyolítanám túl, vennék két darab 8 GB-os DDR3L-1600-as modult. Ha egyáltalán el fognak térni időzítésben, mert nem pont ugyanolyan modulok, akkor majd a lassabb időzítéseivel fog működni mindkét modul, de ezek kb. megérezhetetlen dolgok hétköznapi használatban, legfeljebb benchmark pontokban mérhetőek.

Illetve én így is szoktam, eddig sose volt olyan esetem, hogy ne ment volna a dual channel, pedig jó pár 2.-3.-4. generációs Core i-s laptop átment a kezeim között ilyen RAM bővítéssel.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15935) Stars99 válasza Tim82 (#15934) üzenetére


Stars99
csendes tag

DDR3L ás DDR3S között mi a különbség? A gyári memória DDR3S és az is 1600-as , de linkelek egy fotót (pont ilyen van benne). [link]

[ Szerkesztve ]

(#15936) Pyttawrx válasza Stars99 (#15935) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

DDR3S? Olyan nincs. Van DDR3(PC3), meg DDR3L(PC3L) Az L-es ramok 1,35V még a sima az 1,5V

(#15937) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15936) üzenetére


ricsi99
addikt

Valami dell /hp foglalaltban én is láttam ilyen feliratot... lehet az ilyen megtévesztő

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15938) Stars99 válasza Pyttawrx (#15936) üzenetére


Stars99
csendes tag

Két küllőre ugyanilyen memória van most benne, annyi különbséggel, hogy az egyik 2012 27. heti a másik 2012.21. heti gyártás. A kis öntapadón ez van: Kingston 4GB 2Rx8 PC3 - 12800S - 11 - 11 - F3
SNY1600S11-4G-EDEG
Másfél voltos ezek helyett kellene 2db 8GB-os.

AIDA64:
Modul neve Kingston SNY1600S11-4G-EDEG
Sorozatszám 660A6FF1h (4050586214)
Gyártás ideje 27. hét / 2012
Modul mérete 4 GB (2 ranks, 8 banks)
Modul típusa SO-DIMM
Memória típusa DDR3 SDRAM
Memória sebessége DDR3-1600 (800 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége 1.5 V
Hibafelismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Normál (7.8 us)

Memória időzítések
@ 800 MHz 11-11-11-28 (CL-RCD-RP-RAS) / 39-128-5-12-6-6-24 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 761 MHz 10-10-10-27 (CL-RCD-RP-RAS) / 37-122-5-12-6-6-23 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 685 MHz 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS) / 33-110-5-11-6-6-21 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 609 MHz 8-8-8-22 (CL-RCD-RP-RAS) / 30-98-4-10-5-5-19 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 533 MHz 7-7-7-19 (CL-RCD-RP-RAS) / 26-86-4-8-4-4-16 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 457 MHz 6-6-6-16 (CL-RCD-RP-RAS) / 22-74-3-7-4-4-14 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)
@ 380 MHz 5-5-5-14 (CL-RCD-RP-RAS) / 19-61-3-6-3-3-12 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP-FAW)

(#15939) Pyttawrx válasza Stars99 (#15938) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

DDR3 1600MHz ram kell neked.

(#15940) Stars99 válasza Pyttawrx (#15939) üzenetére


Stars99
csendes tag

11-12-F3 időzítés jó lehet bele ( ha mindkettőt cserélem ugyanarra)? Most 11-11-F3 van benne.
Ez jó lehet: ?

[ Szerkesztve ]

(#15941) Pyttawrx válasza Stars99 (#15940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#15942) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni lehetséges alaplap cserélési ügyben.

Adott egy régi, 6gen procis, touchpades laptopom

HP ENVY 15-w102na modell (sn: 8cg61400wc pn: n9s02ea#abu).

A laptop működőképes, viszont a töltésvezérlőjével probléma van (korábban töltő és akksi is volt benne cserélve). Szeretnék még egy próbát tenni a megjavításával, hobbi szinten, a saját káromra is akár. Pontosan ebből a típusból nem kaptam bontás alatt álló modellt.

A kérdésem az, hogy tapasztalataitok alapján van a modellek között átfedés? (Konkrétan az alaplapot szeretném kicserélni).

Pl. nagyon sok kinézetre és modellszámra hasonló hírdetést látok az itteni piacokon. Mondjuk HP Envy x360 15-W001NQ, stb. Van értelme ezeket összehasonlítgatni, partsurferen figyelni, vagy pedig csak és kizáróal ugyanazon modell alaplapja fog passzolni az én laptopomhoz?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#15943) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Ez a notebook-alkatresz.hu valami humor oldal akarna lenni?

Kaptam ingyen egy Dell latitude e6400 -at, ami sikerült felélesztenem. Gondoltam ilyen "bohóckodós" gépnek pont megteszi. Néhány gombja viszont hiányos. Felnéztem erre a oldalra és lehűltem. Az állam a padlóról kellett felszedni. Billentyűzet hozzá raktáron 33 000 Ft ! ! :Y Ráadásul még csak nem is magyar vagy angol kiosztás. Majdnem két ilyen komplett laptopot tudnák venni érte patika állapotút. Ezért az árért kajak van olyan, aki megveszi? Mert nyilván valami alapja csak van, amiért ezt az összeget ki merik írni. Ha csak nem trollkodásból csinálták ezt az oldalt.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#15944) ricsi99 válasza Truman (#15943) üzenetére


ricsi99
addikt

Billentyűzet curva drága agyarországi hivatalos szaküzletben.
Vagy nézz valami bontásból valót ,vagy e-bay/ alibaba és társai...
Ha nem magyar kisztásos akkor lehet rá matricát venni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15945) Pyttawrx válasza Truman (#15943) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link]
Az oldal amit kérdezel, csak webshop. Ez sajnos ilyen drága.

(#15946) Ixion77


Ixion77
őstag

Lenovo 920 laptopban ventilátort cseréltem. Ehhez sajnos ki kellett szedni a teljes alaplapot, ergo kihúzgálni az összes szalagcsatlakozót.
Összeszerelés után az a tapasztalat, hogy a laptop látja az akkumulátort, tölti is, százalékot is mond rá, viszont amint megszűnik a kábeles tápkapcsolat kikapcsol, mintha nem lenne benne akku.
Van valakinek tippje hogy mi lehet a gond?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#15947) ricsi99 válasza Ixion77 (#15946) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbálltad azt hogy ismét szétszeded ,kihuzod az akku-t , ujra csatlakoztatod az akku-t?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15948) Ixion77 válasza ricsi99 (#15947) üzenetére


Ixion77
őstag

Szétszedtem és összeraktam újra. Most épp úgy tűnik hogy működik.

Más:
A ventik kimenete és a ház valamilyen jó erős textilszerű ragasztószalaggal volt összerögzítve (fél-egy milliméter hézag van köztük). Gondolom, hogy egyrészt stabilitási másrészt légáramlási okokból. Egyelőre szigetelőszalaggal helyettesítettem, de preferálnám a "hivatalos" megoldást. Vajon milyen ragasztószalagot kell keresnem? Ilyen hőálló szalagot, vagy ilyen textil szalagot, vagy valami mást? Az eredeti jó erős volt, és textil jellegű.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#15949) CARNIVAL


CARNIVAL
csendes tag

Sziasztok! Arra vagyok kiváncsi mi történik olyankor, ha DDR4 3200Mhz-es ramot teszek a 2400-as laptopba. Azt tudom hogy 2400Mhz-en fog működni, de viszont a cas latency az mennyi lesz? Javul az ideje vagy ugyan annyi marad? (CL22-ről 16-ra javulna esetleg?)

(#15950) Pyttawrx válasza CARNIVAL (#15949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pontosíts, hogy mibe lesz, és mi van most benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.