Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Heatsink Pad (Phobya Thermal & TG Minus Pad 8) cserében jártast kérdeznék.
A cserélt padek vastagsága mind jó (felfekszik mindenhol) viszont túl vastag, a CPU/GPU felett nem megfelelő a felfekvés (2x több paszta kell rá legalább) és nem terül el megfelelően a paszta sem, így nem elég hatékony a hő átadás.
Tudtok javasolni valami megoldást, hogy mennyivel csökkentsem a Pad vastagságot? (teljes területen, pontokon) Mondjuk 0.5mm-t? (ennél kevesebben nem tudok) Ahol 1mm ott az maradna (csak 2 ponton) 0.1mm a legvékonyabb amim van, 1mm , 1.5mm , 2mm , 3mm amik vannak hozzá.

Többet ilyennek sem állok neki, az is biztos! /bár az ember holtig tanul/ :W ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15252) Thunderzolee válasza MaxxDamage (#15251) üzenetére

Nem ugyanolyat tettél rá, mint amilyen volt a régi is?
Én még nem jártam így, h az új gap padok túl vastagok lettek volna. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15253) MaxxDamage válasza Thunderzolee (#15252) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gyáriakat kidobtam, mielőtt megjött volna az új - be volt +pasztázva és ez nem tetszett (volt olyan méret amire 1 hónapot vártam, nem volt készleten) le lett mérve, spéci gyurma is lett használva + digi. tolómérő, de mégis túl "magas" így csökkentenem kell, holnap kipróbálom. :R

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15254) Thunderzolee válasza MaxxDamage (#15253) üzenetére

És most milyen vastagok vannak rajta?
Írtad, h két lap 1mm-es a többi mekkora?

És ha rácsavarozod a hűtéseket, akkor a csavarokkal nem lehet annyira leszorítani, h a CPU, meg a GPU jobban felfeküdjön?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15255) MaxxDamage válasza Thunderzolee (#15254) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Így most nem tudom, mert volt olyan (vastagság) amit át kellett variálnom (pl. 2mm nem feküdt fel, így tettem fel +1.5mm -t = 2.5mm)
Lehet azokat veszem vissza (+0.5mm) és többire meg visszarakom az egyel kisebbet (2mm helyett 1.5mm) és alakul majd remélem :)

UI:
Csavarok maxra behajtva, de annyira fekszik fel (paszta terül el) ami a képen is látszik...és nem kevés paszta van rajta.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15256) Thunderzolee

Értem.

Igen, azt látni a paszta elterüléséből, h túl nagy lehet a rés.
Hát, nekem eddig nem is volt szerencsém olyanhoz, h 1mm-esnél vastagabb kellett volna valahová. Mondjuk túl sok gap padot nem kellett cseréltem még, inkább csak elszakadni szoktak, de kicsit összetapasztom, és vissza szoktam rakni az eredetiket.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15257) MaxxDamage válasza Thunderzolee (#15256) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Zölden és pirosan jelöltek egyforma magasság /itt lehet a megoldás/
Van még a VRM-k és RAM chipek (elvileg azok is egyeznek magasságban, pad vastagságban)
Holnap jelentkezem :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15258) tobias40


tobias40
veterán

Megjött a [link] wifi6-os kártyám.(Dell Lattitude 5420 a gépem)
Feltelepítettem a netről a legújabb drivert hozzá a 22.50.07-et.
Letöltésben 140 megát hoz feltöltésben viszont hozza a 1070 megát.
2000/1000 optika van nálam,mi lehet a gondja?
Intel(R) Wi-Fi 6 AX200 160MHz-nek ismeri fel a win10, a kártyán és az oldalon meg MPE-AX3000H-nek írják.Nem ez lehet a gond?
Próbáltam egy régebbi driverrel de azzal is ezt csinálja.

Mi lehet a gond és a megoldás?

szerk:közben dobtam még egy restartot és beállt! :C

[ Szerkesztve ]

(#15259) tobias40 válasza tobias40 (#15258) üzenetére


tobias40
veterán

Mondjuk egy emelettel lejjeb ez már "csak+ 1100/500 de ez nekem bőven elég és megérte a kártyát megvenni!
Köszi a segítséget Tim82-nek,aki sokat segített a kártya kiválasztásban! :R

[ Szerkesztve ]

(#15260) tobias40


tobias40
veterán

Még egy dolog hiányzik a gépbe ,egy jó akksi.
Egyszer már vettem az Aliról de nem vált be.
Itthon rohadt drága a gép értékéhez viszonyítva,kb. 20.000 ft.
Van bevált beszerzés ilyen Dell akksikra?Nem gond ha külföldi csak jó legyen,sokáig bírja ! :)
Ilyen a gyári:

(#15261) Tim82 válasza tobias40 (#15260) üzenetére


Tim82
nagyúr

Green Cell DE04 akku, kb. 11-14k között kapható itthoni webshopokban. Van rá itthoni gari, a gyártó elvileg európai (gyakorlatban valószínűleg Kínában gyártat, de az én tapasztalataim szerint normális Sanyo cellák kerülnek az akkuiba). Thinkpad-ekbe az utóbbi egy évben ilyen akkukat vettem, egyik akku sem akar elhalálozni eddig.

Örülök, hogy bevált az AX-es kártya. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15262) tobias40 válasza Tim82 (#15261) üzenetére


tobias40
veterán

És te melyik shop-ban vetted,linkelnéd amelyik jó az enyémhez? ;]
Nem akarok mégegyszer melléfogni..
Külföldről sem olcsóbb vagy nem is kerested?

Nagyobb kapacitásút nem lehet/érdemes venni az enyémbe?

[ Szerkesztve ]

(#15263) tobias40 válasza tobias40 (#15262) üzenetére


tobias40
veterán

Megrendeltem innen: [link] :D

(#15264) Tim82 válasza tobias40 (#15262) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért nem linkeltem, mert én budapestiként személyes átvétellel több webshopból is (Bestmarkt, Speedshop, Aqua) is rendeltem már Green Cell akkukat, attól függően, hogy melyik géphez melyik boltban volt épp jó áron,

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15265) tobias40 válasza Tim82 (#15264) üzenetére


tobias40
veterán

Kíváncsi leszek iinen mikor lesz meg mert nem ismerem őket és nem volt készleten,2-5 nap a szállítás...

(#15266) tobias40


tobias40
veterán

A ventillátorom eléggé süvít már,mennyire bonyi kicserélni?
Hogyan keressek rá youtube videót?

(#15267) Tim82 válasza tobias40 (#15266) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem YT és nem videó: [link]

Hivatalos szerviz útmutató (pdf, kattintásra letölti/megnyitja a böngésző: [link]

SEO: #Dell Latitude E5420 service manual kézikönyv útmutató

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15268) tobias40 válasza Tim82 (#15267) üzenetére


tobias40
veterán

Uhh,ezt jól szét kell kapni hozzá!

(#15269) tobias40 válasza Tim82 (#15261) üzenetére


tobias40
veterán

Megjött az akksi tegnap,egész jónak tűnik,köszi! :R
Most töltöttem fel 2. alkalommal de nem folyamatosan használtam és így bírt 3,5-4 órát.Ez gondolom így jó?
75% fényerő mellett csak böngészés ment..

[ Szerkesztve ]

(#15270) Tim82 válasza tobias40 (#15269) üzenetére


Tim82
nagyúr

6 cellás akkutól szerintem igen, ez jó, és még javulni fog kicsit pár töltési ciklus után.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15271) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

A helyzetem a következő lenne:

Van egy Acer Aspire 5742G már vagy 3 éve meghalt benne a HDD. A TV hez jó lenne egy amolyan TV okosító, de ahogy nézegettem nem túl komfortos egyik sem és nem is olcsó cserébe úgy fest hamar avul ha valami mindenre jót szeretnék.

Arra jutottam, hogy a vennék a laposba egy SSD-t pillanatnyilag ár/értékben erre tenném a voksom

Kijelzőt leszedném zsanérok úgyis tropák a TV szekrényben lenne neki polc nem is lógna ki.

3GB DDR3 van benne. Szerintetek mennyire érdemes foglalkozni RAM bővítésben? Ehhez a konfighoz mennyit tenne hozzá 8 GB dual? Nem akarok sokat költeni és azért ahogy nézem közel 20 at rá kellene locsolni, de vajon adna e annyit, h szignifikáns lesz a váltoás felhasználásban? Vagy engedjem el a dual chanelt és az 1gb modul helyet vegyek egy 4gb at? Azt már 7 ezer könyékén is adnak.

Elsődleges felhasználása tv go lenne valamint online sorozatozás, youtube és hasonlók. De lehet 1-2 régebbi játékkal is nyüstölném amolyan konzol filinggel mert van kontrollerem.

(#15272) Thunderzolee válasza atee_13 (#15271) üzenetére

Szerintem jó ötlet médialejátszónak a TV alá felhasználni.
Processzor elég lesz.
A kinézett SSD is rendben van, azzal már használható lesz a sebessége. :K

Memóriából elég lesz a 6 giga is, de ha az aprón veszel, akkor ár érték arányban jobban jársz, és belefér a keretedbe 8giga ram is.
Vannak 1066-os modulok is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15273) tobias40 válasza atee_13 (#15271) üzenetére


tobias40
veterán

Mivel tervezed majd használni mint média lejátszó,kodival vagy hogyan?
Tvgo-t webes felületen használnád?
Állandóan futna mint egy nas vagy hogyan lenne a gyakorlatban?
Távirányítást mivel oldanád meg?
Van nekem is hasonló tudású gépem de még nem jutott eszembe ez a jónak tűnő ötlet! :R
Nem is foglal sok helyet,nem feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#15274) atee_13 válasza tobias40 (#15273) üzenetére


atee_13
őstag

Van most is egy lonovo ami még üzemel de N es proci és elég lassú macerás és integrált a proci és a ram is.

A terv a következő:

Simán win 10 mintha a TV lenne egy laptop és HDMI vel össze van kötve. Nem fizetek külön TV-t de van TVGO elérés arról nézek meccseket, természetfilmet ilyesmit, ha film akkor letöltöm és van egy külső HDD 2TB TV kezeli.
Sorozatokat szoktunk online nézni böngészőből. Kvázi akkor menne ha nézni akarok valamit. Ami nem annyira gyakori. Kaja mellé szoktam elindítani valamit vagy hétvégén meccsnézés kb ennyi.
Távirányítást valami vezeték nélkülivel gondolom. PL ilyesmi, de majd megfelelő topikban megérdeklődöm ezt is vagy simán egér+billentyű kombi majd még meglátom.

#15272Thunderzolee

köszi már szét is néztem az aprón :R

(#15275) tobias40 válasza atee_13 (#15274) üzenetére


tobias40
veterán

És a win10 alatt böngészőből nézed a tvgo-t?
Ha már ezt megcsinálnám hogy laptop a média pléjerem akkor kodi alatt csinálnám a plusz addonok miatt...
Usb-s légegér is jó lehetne sztem.azzal lehet kezelni a kodi-t is ha használnád.. :R

[ Szerkesztve ]

(#15276) atee_13 válasza tobias40 (#15275) üzenetére


atee_13
őstag

Jaja win 10 böngésző, de szerintem máshogy nem is megy, nemrég volt változás, h progi helyett böngésző.

Nem használtam még a kodit, de ránézek mit tudok vele kezdeni :R

Ha film kell akkor azt a tv viszi külső HDD ról.

[ Szerkesztve ]

(#15277) Thunderzolee válasza tobias40 (#15273) üzenetére

Nekem nem noti, hanem egy komplett gép van a TV alatt.
E8500, 8giga ram, GT1030; a rendszer SSD-n, plusz jelenleg 12terányi HDD, CM690-es ház csendes ventikkel. Ha elfogy a tárhely, bővítem.
Meg hát ugye vezeték nélküli egér, billentyűzet.
Nagyjából ennyi.

TV előfizetésünk nincs, csak net. Filmeket, sorozatokat töltögetünk le, HD-ben.

Persze netezni is lehet a TV-n, de ez nem jellemző, max amíg nCoreon nézelődök.

Van aki okos TV-t vesz, vagy TV-okosítót, médialejátszót, de van aki a TV + szgép kombónál marad. :)

Én nem akartam kínlódni a TV-k médialejátszóival, feliratokkal, biztos belefutnék rendszeresen olyan formátumba, amit nem támogat a TV, vagy feliratot, hangot nem tudnék váltani. Így ezzel nincs gond, az MPC-HC, VLC mindent lejátszik.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15278) tobias40 válasza Thunderzolee (#15277) üzenetére


tobias40
veterán

Ha csak filmeket nézel akkor is érdemes a kodi-t kipróbálni szerintem ha nem azzal használod...
Ha nem kellenek az addonok és elég a vlc akkor természetesen ennyi a történet. :R
Én nem akartam külön pc-t 0-24-ben járatni ezért nas-ra töltök és onnan nézem a filmeket.Kodi meg a pléjeren van és azzal nézem a filmeket és a NF-t HBOGo-t,digionline stb....

Ki mit szeret,úgy választ... :DDD

(#15279) vakablak93


vakablak93
őstag

Hali sziasztok egy ismerősöm átdobott egy öreg
Packard Bell Easynote LJ65-öt, hogy hozzam mán' rendbe meg amit lehet azt ki belőle...

Hátlapot már találtam hozzá, a korábbi tulaj egy kretén volt konkrétan kivágta a házat a ventinél, mert hangos volt :W

Venti hangja mint egy rossz traktormotoré, de azt is találtam már bele, a fennmaradó problémákkal fordulnék hozzátok, melyek a következőek:

1. Ezen vidi alapján akartam szétszedni [link] , de a billentyúzet fölötti a zsanér részt fedő műanyag csík nemigazán akar feljönni.
Merjem ezt húzni vagy valami még szorítja? A gép hátuljánál kicsavartam a csavarokat elvileg csak nem tudom merjem-e erősebben húzni lefelé....

2. A gép hardvere Core 2 Duo T6600 és a csipszet AIDA64 szerint: Intel Cantiga PM45, FSB-re meg ezeket írja: 533,667,800,1066.

Lehet esetleg bele valami értelmesebb procit tenni, vagy semmi értelme???
A tulaj csak TV okosítónak használná, kb csak filmeket kéne lejátszon. Lehet csak az én igényeim mások, de nekem bántóan lassúnak hat még frissen telepített rendszerrel is.

3. Lehetséges lenne esetleg SSD-t tenni ebbe is vagy annyira régi a gép hogy nem vagy nem érné meg?

4. Összesen 4Gb ram van benne 2x2-es elrendezésben, van értelme 8Gb-ra bővíteni?

Ha semmi értelme az is érdekel, mert akkor csak kipucolom meg felpasztázom neki.

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15280) Pyttawrx válasza vakablak93 (#15279) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én erre nem költenék már. Ha van lehetősége rá, akkor másikat vegyen. A kis panelt foghatja pár csavar más nem, ha a kék szürke műanyagra gondolsz.
elég a 4gb ram, csak ssd-t tennék bele ha ez maradna.

(#15281) vakablak93 válasza Pyttawrx (#15280) üzenetére


vakablak93
őstag

Köszi, akkor mondom neki, hogy mi az ábra, és köszi :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15282) Thunderzolee válasza vakablak93 (#15281) üzenetére

Processzort is cserélhetsz.
Socket P foglalat. Ezek azok:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

P7ezer, P78ezer, esetleg P9ezresre. 1-2 ezer az aprón egy ilyen.
Ezeknek nagyobb számítási kapacitás mellett alacsonyabb a TDP-je, ha másért nem is, kevesebbet fog menni a hűtés, halkabb lesz a noti filmnézés közben.

SSD-t mindenképp tegyetek bele, ahogy írták is már. :K

Ramot viszont értelmes áron nem tudod bővíteni, DDR2-es SO-DIMM 4gigás verzióban nemnagyon van. Végülis elég lesz a 4 giga is. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15283) vakablak93 válasza Thunderzolee (#15282) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia, köszi az infót :R , még várok az alkatrészekre, hátlapot már találtam bontottat de a szértbarmolt venti helyére amit rendeltem még 2 hét mire megjön, rendben akkor veszek bele egy SSD-t is. :R

Igen láttam a ram beteg áron van, arról hamar letettem. Majd megkenem valami komolyabb pasztával, van itthon a saját gamer laposom miatt komoly anyag. Szóval a hűtéssel nem lesz gond szerintem.
A Clevo P751 már megtanított a paszta fontosságára :DDD

Lesz meló vele rendesen, komolyan remélem hogy a tulaj elégedett lesz vele, mert egy kínlódás a 13 évi ganéval együtt szétkapni.... A fickó egy nyamvadt zsebivel peckelte ki a HDD-t is hogy benne maradjon :W

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15284) tserrof77 válasza Thunderzolee (#15282) üzenetére


tserrof77
senior tag

Létezik 4GB-os DDR2 so-dimm is, de akárcsak a desktop verziók, ezek is "high-density" ramok, nagyon kevés lapban - desktop esetén többnyire nemintelchipsetes lapok eszik csak meg.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15285) Tim82 válasza tserrof77 (#15284) üzenetére


Tim82
nagyúr

Laptopnál Intel GM/PM965-ös chipset már megeszi őket, GL40/GM45 is. Utóbbiról van képernyőmentésem, az előbbi most nincs kéznél, de ha kell, tudok arról is készíteni 2-3 napon belül.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15286) tserrof77 válasza Tim82 (#15285) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem vitatom, csak akkor anno sikerült valami igentré fajtába belefutnom, alig tudtam tőlük megszabadulni...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15287) Tim82 válasza tserrof77 (#15286) üzenetére


Tim82
nagyúr

Komputerbay néven futó kínai RAM-mal nekem sem volt jó tapasztalatom, Hynix és Corsair modulokkal igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#15288) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Lenovo Legion Y530 laptopomban szeretném bővíteni a RAMot.
Két 8Gb, vagy 1 db 16Gb-ot modul lenne jobb?

(#15289) MaxxDamage válasza bombibmw (#15288) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

A 2x* a Dual Channel miatt lenne jó.
2x8 = 16GB (még elég mindenre)
Ha veszel 1x16-t azt beteheted a *8GB mellé, és később tehetsz még a 16GB mellé még egy 16-os modult. (Dual Channel végig marad ami előny!)
Viszont ha elég a 2x8GB (=16GB) és pár év múlva cserélnéd a lapost, akkor a 2X8GB is jó megoldás. Jelenleg milyen modul van a gépbe? /azt nem írtad/ :B

*feltételezem van már a gépbe 8GB :)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15290) bombibmw válasza MaxxDamage (#15289) üzenetére


bombibmw
veterán

A gyári 8 gigás van benne.
Most pasztáztam újra, de elfelejtettem megnézni az időzítést.
Szerintem akkor marad a 2x8Gb.
Köszi a választ! :)

(#15291) MaxxDamage válasza bombibmw (#15290) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Abba a gépbe szerintem is elég lesz. :K
/CPU-Z , vagy Aida64 progiba meg tudod nézni az időzítést, stb../

RAM topik

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15292) vakablak93


vakablak93
őstag

Csak érdekesség képpen kérdezném, az ilyen régi gépek mind MXM kártyásak voltak? [kép]
Illetve a proci mellett mi az a másik csip?
Ez az az omínúzus Packard Bell kövület.
Pusztán multimédiás célra, lehet/volna értelme jobbat beletenni? (sejtem hogy nem, de a kíváncsiságom felteteti velem a kérdést :D )
Ez elvileg Nvidia Geforce GT240M

Egyébként a gép totál csendes lett, a srác csak nézett hogy hová lett a traktorhang. :DDD

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15293) Thunderzolee válasza vakablak93 (#15292) üzenetére

Nem mindegyik volt MXM-es, sőt, sajnos nem nagyon terjedt el, pedig szerintem egy jó ötlet.

Az a másik chip az az "Északi híd", a Core i széria előtt még nem a processzormagba volt integrálva, hanem külön chip volt az alaplapon.
Az Északi híd felelős a memóravezérlésért, PCI/PCI-E portok, (régebben az AGP csatlakozó) vezérléséért.

A másik ilyen chip, az meg a "Déli híd", az meg vezérel minden mást (USB kapuk, PATA/SATA portok, régebben Floppy, Audio).

Egy ideje a memóriavezérlőt beleintegrálták a processzorokba, ahogyan az alaplapra integrált egyszerűbb VGA-t is, így már nincs külön alaplapi chip, csak magának a lapkakészletnek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15294) vakablak93 válasza Thunderzolee (#15293) üzenetére


vakablak93
őstag

Szia,
nagyon köszi a választ :R , érdekes, akkor ez valami kövületalkatrész.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#15295) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Ilyen laptop billentyűzetet szeretnék vásárolni HP probook 440 G3-as notebookomhoz, hol tudnék a legolcsóbban hozzájutni?
Bontott is jöhet.

https://www.laptopszaki.hu/laptop-billentyuzet/12527-840801-211-gyari-uj-fekete-hattervilagitott-magyar-laptop-billentyuzet-1.html

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15296) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni, mert adott egy Lenovo Y580-as laptop, ahol ha jól néztem a wifi csak a 2.4GHz-s wifit látja/támogatja. Otthoni net 1000/300-as lett, ezért beszereztem otthonra egy Asus RT-AX58U-s router. A laptop wifije csak 10/15mbit/s-t tudok összehozni többet nem sajnos. Wifin csatornát illetve pár beállítást eszközöltem, de erre csatlakozva más eszközök is max 20-25mbitet mérnek(telefon,tablet).
Természetesen az 5ghz-s wifire csatlakozva ez 200-450mbit/sec-re felmegy.
Gépen Win10 pro van, 1-2 éve tettem újra. Próbáltam drievr törölni/frissíteni de csak régi (2013-2015-ös) vertió van, amit találtam.
Specifikációt nézve, ha minden igaz nincs 5GHz-s wifi támogatottság, ezért 2 dologra gondoltam:
1.Veszek egy új wifi modult a gépbe innen apróról ami támogatja az 5Ghz-t és mondjuk AC-s modul. kompatibilitásban tudtok segíteni, melyik ami ajánlott és belemegy?
2. Veszek egy usb sticket ami AC433/866-os wifit támogat és azt használom.

Gondolom a 2. megoldás egyszerűbb, - igaz nagyon pici usb-s modult keresek, mert a hosszú pendrive szerűt nem szeretnék - vagy tudtok abban segíteni, ha a laptopba wifi modult cserélnék mi az ami ajánlott?

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#15297) Weaver


Weaver
senior tag

Asus x200ca noti
pontosan ez: [link]

gyárilag 2gb ddr3 memóval (integrált?) van, bővíthető?

(#15298) tserrof77 válasza Weaver (#15297) üzenetére


tserrof77
senior tag

Üdv! [Forrasztott] :((( :(((

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15299) Pyttawrx válasza tserrof77 (#15298) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

@Weaver

Szia. Az általad linkelt leírás is tartalmazza a válasz :)

Memória
Memória mérete2 GB
Memória típusa DDR3
Memória maximális sebessége1333 MHz
Memória foglalatok száma Nincs
Memória maximális mérete 2 GB

Bocs nem neked ment :)

[ Szerkesztve ]

(#15300) tserrof77 válasza Pyttawrx (#15299) üzenetére


tserrof77
senior tag

Végeredmény a lényeg :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.