Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) certop


certop
csendes tag

Sziasztok!Adott egy Acer Travelmate 2490 szeretném a procit kicserélni nagyobbra de nem tudom milyet lehet beletenni legnagyobb/leggyorsabb?!Jelenleg Mobile Intel Celeron M 420, 1600 Mhz (12 x 133) Tokozás típusa 479 Ball uFCBGA / 478 Pin uFCPGA

(#8002) GhostHunter


GhostHunter
tag

Thunderzolee, Impressa !

Hali !

Köszönöm a segítségeteket,sikerült a "mű" ! :K :R

(#8003) Thunderzolee válasza Chrystall (#8000) üzenetére

Az mindegy, h P7ezer, vagy P8ezer, egy kaptafa.
A P7ezer, és a P8ezer közt az alapvető különbség amúgy az, h az előbbi nem támogatja a virtualizációt. De gondolom azt nem használod, úgyhogy nem gond az se, ha olyat keresel hozzá.
Amit éppen találsz.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8004) Thunderzolee válasza Darks!de (#7996) üzenetére

Hát ha végignézted Google találatait, és nem találtál, akkor én se fogok. :(
Ebayen is nézted?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8005) Thunderzolee válasza certop (#8001) üzenetére

Sajnos a chipset csak egymagos, 533-as FSB-s processzorokat támogat.
Elvileg a foglalat vihetne ugyan kétmagos, 533-as FSB-s processzorokat is, de nem visz mégsem, legalábbis amit találtam angol nyelvű Google találatokon, azokban ilyeneket írtak.

Van akinek ment még benne a T szériás 533-as FSB-s Core Solo is. (T1250, T1350)

Itt is csak ilyen egyszerű processzorokat ír, mint támogatott típusok:
cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/940GML_Express.html

Talán a Core Solok valamivel többet érnek a 2MB L2 tár miatt, de alapvetően ez egy gyenge processzor típus. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8006) Chrystall válasza Thunderzolee (#8005) üzenetére


Chrystall
senior tag

Végül P8800 lett belőle. 8600-at is néztem, de CPU összehasonlító listában a 8800-ra 35%-kal több pontot adott, mint a T4500-ra, így inkább ezt vettem, a 8600 csak valami 20%-kal volt több. Bár gondolkodtam T9000 körül is, olyan 3 GHz körül, de azok nekem most csak visítva fértek volna be a keretbe.

(#8007) Thunderzolee válasza Chrystall (#8006) üzenetére

A T9ezresek aránytalanul drágák (P8600 pl. ilyen 5-6ezrekért már gyakran van kint Hardveraprón), semmivel se jobbak átlag felhasználó számára (a nagy L2 tárat úgysem használod ki), és ami a leglényegesebb, azok 35W-os TDP kategóriába tartoznak, nem 25W-osba.
Sokkal jobb egy P szériás processzor azoknál.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8008) Chrystall válasza Thunderzolee (#8007) üzenetére


Chrystall
senior tag

Amúgy ennek van jelentősége, hogy a HP a honlapján a Quickspecks-ben az én laptopomhoz P7370-ig listázza a kompatibilis processzorokat? Ezt ma vettem észre, mikor azt böngésztem, hogy tudom majd belőle kiszedni a processzort:

HP 620 Quickspecs

(#8009) Thunderzolee válasza Chrystall (#8008) üzenetére

Na, ez egy jó jel.

Találkoztunk már a topicban olyan HP termékkel, ami csak azokat a processzorokat kezelte, ami a kézikönyvében is szerepelt (BIOS szinten nem volt benne a CPU-mikrokódja), pedig a chipset vitte volna a többit is.
Remélhetőleg a felsorolt egyetlen P szériás processzor támogatása nem merül ki abban az egy típusban, hanem az összes P szériást megeszi a géped.

Azért nem mondtam eddig, mert bíztam benne, h menni fog benne anélkül, h bonyolítsam a helyzetet. Ilyenkor amúgy is csak azt lehet meglépni, h olyan embertől veszed meg, akinél belepróbálhatod, és ha netán nem kezeli, akkor nem kell megvenned.

Ha netán mégsem fog menni benne, szívesen átveszem a processzort tőled, hiszen én adtam a rossz tanácsot, h ne legyen sértődés.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8010) certop válasza Thunderzolee (#8005) üzenetére


certop
csendes tag

Köszi a segítséget!Mit tudsz ajánlani mi az a legnagyobb proci amit beletudok tenni így?amúgy próbáltam a core 2 duo procit elindul csak nem le vga képet!

(#8011) Chrystall válasza Thunderzolee (#8009) üzenetére


Chrystall
senior tag

Még le tudom mondani a rendelést, de akkor most mi legyen? Mennyi az esélye, hogy viszi?

(#8012) Thunderzolee válasza Chrystall (#8011) üzenetére

100%

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8013) Thunderzolee válasza certop (#8010) üzenetére

Igen így olvastam én is, elindult, de nem ad képet. :K

Hát láttad a listát, értelem szerűen a legnagyobb órajelű az ami egy kicsit jobb lenne a mostaninál.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8014) Chrystall válasza Thunderzolee (#8012) üzenetére


Chrystall
senior tag

És ha belerakom a gépbe, bekapcsolom, és nem viszi, akkor az tönkreteheti a gépet vagy a processzort, vagy utána még azért eladható állapotban marad a szerkezet?

(#8015) Thunderzolee válasza Chrystall (#8014) üzenetére

Nem teszi tönkre.
Csak nem indul el.
Vagy elindul, de nem ad képet.

Mennyiért veszed?

Van nálam P8600, azzal kipróbálhatnád, csak hát Esztergomban van, nem Felsőtárkányban.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8016) Chrystall válasza Thunderzolee (#8015) üzenetére


Chrystall
senior tag

9000 körül vettem a P8800-at.

[ Szerkesztve ]

(#8017) Dhampir


Dhampir
félisten

Halihó!

2*4 GB 1600MHz memóriából milyen típust ajánlotok, melyiket érdemes megvenni?
(Egy Lenovo IdeaPad Z585A AMD A8-4500M + 7670M konfigba kellene.)

[ Szerkesztve ]

(#8018) certop válasza Thunderzolee (#8013) üzenetére


certop
csendes tag

Akkor ez a legjobb ugye?LF80538NE0411ME
BX80538450 450 2 GHz, FSB 533 MHz, L2 1 MB ami a listában van!

(#8019) Thunderzolee válasza Dhampir (#8017) üzenetére

Teljesen mindegy milyet használsz hozzá, egyforma mind.
Ha az időzítések miatt kérdezted, akkor a jobb időzítésűek aránytalanul drágábbak, és mint tudjuk, csak tesztprogramok képesek kimutatni különbséget a cl:8, vagy a cl:9 közt.

A legolcsóbbat keresd.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8020) Dhampir válasza Thunderzolee (#8019) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a CSX 4GB DDR3 1600MHz körülbelül megfelelne, megbízható márka? 99 hónap garanciát írnak hozzá. Nem nagy eltérés van az árak között, mindegyik szinte ugyanolyan drága.

Köszönöm szépen a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#8021) Lite válasza Thunderzolee (#7991) üzenetére


Lite
őstag

Köszi! :)

(#8022) Chrystall válasza Thunderzolee (#8015) üzenetére


Chrystall
senior tag

Egyébként ha megy a P8800, akkor a gép ventillátorát az le kellene majd cserélni? Mert Most 2.4 GHz-es a processzor, az meg 2.66 lenne, nem tudom hőleadás szempontjából ez nagy változást jelent-e, és nem-e kéne egy erősebb ventillátor a gépbe? Vagy a 25W miatt egyébként is a P8800 kevésbé fog fűteni?

(#8023) Impressa válasza Chrystall (#8022) üzenetére


Impressa
őstag

Ha azonos, vagy kisebb a P8800-as TDP-je, mint az eredeti procinak, akkor nem kell módosítanod semmit.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8024) Thunderzolee válasza Dhampir (#8020) üzenetére

Jó márka. :K

De ha konkrétan ramokkal kapcsolatban ennyire óvatos vagy, akkor inkább valamelyik ramos topicban kérdezz rá milyen márkát válassz. :D

Ha most egy 4gigás modul van a gépedben, elég, ha mellé veszel egy másikat, nem kell komplett 8 gigás kitet venned, menni fog különbözővel is dual módban.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8025) Thunderzolee válasza Chrystall (#8022) üzenetére

Ahogy Impressa is írta, azonos, vagy kisebb TDP osztályba tartozó processzorok esetében a hűtésen nem kell módosítani.
És jól látod, ezért ajánlgattam a P szériát, mert ezeknek egyharmaddal kisebb a TDP-je, ez jótékonyan hat majd a hűtésre, kevesebbet kell dolgoznia a hűtőrendszernek.
Lehet, h hihetetlenül hangzik, de az Intel mérnökeinek akkoriban sikerült egy olyan processzorcsaládot megalkotnia, ami ennyivel kevesebbet fogyasztott, mint az előző generáció, de mégis (jóval) nagyobb lett a procik teljesítménye.

Egyébként ha gyorsulást akarsz, SSD-t tegyél a gépbe, az dobja meg igazán. :K Esetleg egy 7200RPM-es merevlemezt (ha 5400-es van benne).

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8026) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

A HP Pavilion g6-os laptopomban jelenleg ilyen memória van:

Hynix 4GB 2RX8 PC3-12800S-11-11-F3 (HMT351S6CFR8C-PB No AA) RAM Laptop Memory DDR3 1600 MHZ SoDIMM

Kaptam egy Hynix 4Gb 2RX16 PC3-12800S-07-00-F0 (HYMP471B5773CHS-CH9) ram-ot.
Kérdésem, hogy betehetem-e az eredeti mellé, megférnek-e egymás mellett, mi fog történni (lassulás, stb.)?

Ez utóbbiról nem találtam semmi info-t. :(

(#8027) Impressa válasza Lite (#8026) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Összeveszni nem fognak. :D Ahogy néztem azonos a frekvenciájuk, de elétő az időzítésüek.( CL9,CL11 )
Lassulás nem lesz, max nem fog elindulni a géped, ha problémáznak egymással. De majd Thunderzolee megmondja hogy is van ez. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#8028) Thunderzolee válasza Lite (#8026) üzenetére

Nyugodtan megveheted, ne foglalkozz vele.
16, ill. 8 bankos megoldások, ezt szokták jelölni a chipeken, de ezek jelen esetben lényegtelen információk. Egyik se gyorsabb a másiknál, a gép se lesz lassabb.
Az időzítéseket úgyis csak tesztprogramok mutatják ki, valós életben nem veszed észre a különbséget.

Mindegyik 1600MHz-es, ez a lényeg.

Na, megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8029) Lite válasza Impressa (#8027) üzenetére


Lite
őstag

Köszi, kíváncsi vagyok a véleményre! Még garanciális a gép, de ki ne akassza annyira, hogy szervíz legyen a vége... ;)

(#8030) Lite válasza Thunderzolee (#8028) üzenetére


Lite
őstag

Király, köszönöm szépen! Csak ezzel a számmal nem találtam a Hynix honlapján (a gyárilag benne lévőt igen). Lesz érezhető hatása a működésben (valahol olyat olvastam, hogy az integrált gpu-n sokat segít, ha két modul van benne egy helyett)?

[ Szerkesztve ]

(#8031) Thunderzolee válasza Lite (#8029) üzenetére

Nem tudja, max. nem indul el a gép, de az lehetetlen, ezek gyakorlatilag egyforma memóriák.

Ez AMD gép, vagy Inteles?
Első sorban a két modul a Dual Channel miatt hoz gyorsulást, de ez se olyan jelentős, h különösebben észrevehető legyen.

Ha AMD gép lenne, azokban elég jelentős az alap grafikus teljesítmény is, ott számítana milyen memória van a gépben: pl. 1066-os ramok lennének a gépben, és az IGP a központi ramot használná, akkor már nem lenne mindegy, h 1066MHz-es ramok, vagy 1600MHz-esek lennének benne. Ezért mondhatták, h játékok alatt javulhat a gép teljesítménye, de nálad ez nem fog változni, eddig is 1600MHz-es ramok voltak benne.

Ha gyorsítani akarod a gépet, vegyél bele SSD-t, vagy egy 7200RPM-es merevlemezt (ha 5400-es van benne).

Feladatkezelőben meg meg tudod nézni mennyi memória fogy, szerintem a 4GB-ot se nagyon lépi át általános használat mellett, max. egykét játék alatt. Azért szokták csak ajánlani a 8GB-ot, mert egyrészt a Win 7 szeret terpeszkedni (akkor "érzi jól magát", ha van alatta bőven memória) másrészt olyan olcsó a ram, h nem gond 2×4GB DDR3 megvásárlása sem.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8032) Lite válasza Thunderzolee (#8031) üzenetére


Lite
őstag

Köszönöm!

(#8033) Lite válasza Thunderzolee (#8031) üzenetére


Lite
őstag

A gép az alábbi:

HP Paviliion g6 SH2013 B6W25EA#AKC

AMD A6-4400M / Radeon 7520G+7670M (ennek 1Gb dedikált ram) dual graph/4 Gb ram/640Gb Hdd 5400rpm.

Most a memória bővül, de erősen gondolkozom azon, hogy ha a garancia lejár (még 13 hónap), egy erősebb procit kap, ami rendesen meghajtja a 7670-est (egy fórumtárs szerint kevés lehet a proci a vga teljes kihajtásához, ezért nézek A8-4500M vagy A10-4600M procit, hátha van eladó).

A képszerkesztés annyira nem lenne jellemző, de játékokkal meg lenne kínálva rendesen (mondjuk az elmúlt 3-4 évből válogatva FPS-ek és repülőszimulátor), Win7 64 bites megy rajta.

(#8034) Dhampir válasza Thunderzolee (#8024) üzenetére


Dhampir
félisten

Okés, köszönöm szépen! :)

Tartottam attól, hogy az 1333 MHz modul nem fér majd össze az 1600 MHz-essel.
A kitben biztosabb vagyok, inkább úgy rendeltem a CSX-ből egy-egy darabot.

[ Szerkesztve ]

(#8035) Chrystall válasza Thunderzolee (#8025) üzenetére


Chrystall
senior tag

Keresgettem még itt közben infót fórumokban, a Notebookreview-en van egy kimondottan GL40 chipset topic. Találtam benne egy részt, ahol a P8600-ról kérdezik, hogy megfér-e vele, és ott mondják, hogy nem mert a GL40 csak 800 mHz-ig visz.

Na, hát ezen meglepődtem, mert linkeltetek egy összehasonlítást, és abban tényleg az volt, hogy 667 mHz-ig viszi, és akkor leszűrtük belőle, hogy mivel a mostani processzor 800 mHz-n fut, valszeg a gépemben GM45-van. Itt ez a link.

Nade, a Notebookreview fórumba is adtak meg linket, szintén a Intel oldaláról, ott meg tök mást ír a kézikönyv, azt, hogy a GL40 800 mHz-ig bírja, nem 667-ig, és DDR3-at is visz. Ez meg itt van.

Be kell ütni a keresőbe, hogy GL40, és kiadja egyből, hogy specifikációk.

Most teljesen tanácstalan vagyok akkor. Lehet mégis csak sima GL40 van a gépben? Csak azért kérdem, mert a P8800 rendelést még le tudom mondani, és az meg 1066 mHz-s.

[ Szerkesztve ]

(#8036) Chrystall válasza Thunderzolee (#8025) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ja meg még annyit, hogy írtad az előző oldalon, hogy esetleg a chipeket megnézhetem, és az SLB-s felíratokból ki lehet követheztetni milyen a chipkészlet. Na, hát megint levettem a fedlapot, és pont látszik a Chip egy résen keresztül, ám, persze hogy nem az a kód van, amit találtál a GL40-hez, azaz SLB95, hanem itt SLB8Q áll. Ez esetleg mond valamit?

(#8037) Chrystall válasza Chrystall (#8036) üzenetére


Chrystall
senior tag

Ja, bocs, most nézem az az I/O controller. :W

(#8038) Chrystall


Chrystall
senior tag

Na, hát szétkaptam a processzor fölötti részt, azt a hűtőcsövet, leszedtem, sajna ez GL40-et ír. A processzor mellet van egy kis chip, arra van ráírva. :O

[ Szerkesztve ]

(#8039) #92888064


#92888064
törölt tag

Sziasztok!

Rokonnak szeretném fejleszteni a notebookját, és a processzor terén elbizonytalanodtam.
Jelenleg celeron m530-as van benne, és egy t2390-et találtam hardveraprón. 533-as procikat támogatnia kell az alaplapnak, ha a celeronnal működik, de a foglalatokban nem vagyok otthon.
Szóval működne a másik procival?

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#8040) Thunderzolee válasza #92888064 (#8039) üzenetére

Milyen laptopról van szó?
Mert a Celeron M530-ból van Socket M-es verzió is, meg Socket P-s is.

Egyébként a linkelt M530-as az Socket M-es, a T2390-es az meg Socket P-s.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8041) #92888064 válasza Thunderzolee (#8040) üzenetére


#92888064
törölt tag

acer aspire 5310
itt azt írják, hogy "M". akkor ez rossz hír számomra?
illetve arra is kell figyelnem, hogy 533mhz-es legyen("fsb")?
ahogy elnéztem 533-asból a Core Duo T2450 a legnagyobb.

szerk.: közben körbenéztem hardveraprón, és találtam egy t2400-at és egy t5500-at.
ezek már jók lesznek bele?

[ Szerkesztve ]

(#8042) Thunderzolee válasza #92888064 (#8041) üzenetére

943GML chipset, Socket M-es processzorok közül az 533-as FSB-s CPU-kat kezeli.
Hát nem egy jó chipset, eléggé le van korlátozva fejleszthetőség terén.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8043) #92888064 válasza Thunderzolee (#8042) üzenetére


#92888064
törölt tag

akkor itt hülyeséget írnak, hogy nézzem meg aidával, hogy pontosan melyik chipset van benne?
szerk.: aida nem ír semmit, viszont cpu-z szerint i945gm. cpu-z ilyen jellegű infójára még nem hagyatkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#8044) Thunderzolee válasza #92888064 (#8043) üzenetére

Nem írnak hülyeséget, ez gyakori, mármint, h nem pont az a chipset van benne, mint ami a kézikönyvben szerepel.
Akartam egyébként én is írni, h nézd meg CPU-Z mit ír ki, de ezek szerint már meg is nézted.

Én is olvastam erről, mármint, h ilyen gépben mentek a 667FSB-s processzorok is, de ott csak vitatkoztak róla, gyakorlatban abban a fórumban nem próbálták ki, úgyhogy te végülis akkor most jobb találatot találtál Googleval. :K

Nyugodtan hidd el, h viszi a teljes Socket M-es palettát.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8045) certop


certop
csendes tag

Hello!Adott egy Acer Travelmate 4230 sorozatból 4233WLMI típus amiben jelenleg Intel Core 2 Cpu T7200 2Ghz van!Tokozása:479 Ball uFCBGA / 478 Pin uFCPGA!Kérdésem melyik a legnagyobb/gyorsabb proci amit még bír kezelni? :R

(#8046) Dell XPS válasza certop (#8045) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

T7600, nehéz eset..

Üdv, Dell XPS

(#8047) certop válasza Dell XPS (#8046) üzenetére


certop
csendes tag

Gondolom ritka ugye?Mi az ami nem lenne ritka mégis gyorsabb?:)

(#8048) Dell XPS válasza certop (#8047) üzenetére


Dell XPS
veterán

T7400.. (SSD..)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#8049) Thunderzolee válasza certop (#8045) üzenetére

Socket M foglalat, ezek mennek bele:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

A CPU-t már nem nagyon van hová fejleszteni benne, párszáz MHz-el gyorsabbak vannak csak nála, nem sokat hozna sebességben, viszont ritka, és ezért drága hozzá.
Ami sokat dobna rajt, ahogy kollega is írta lejjebb, az az SSD esetleg egy 7200RPM-es merevlemez (ha 5400-es van benne).

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#8050) #92888064 válasza Thunderzolee (#8044) üzenetére


#92888064
törölt tag

köszönöm a válaszokat:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.