Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15451) Starchm válasza ricsi99 (#15448) üzenetére


Starchm
őstag

Fhd-s a hp, a lenovo meg hd+. Kep alapjan mind2-nek ugyanott van, de nyilvan bontasnal minden kiderul.

Akksit mindig lekotom, de koszi a tippet es a valaszt is.

(#15452) Rigormortiis válasza donbig (#15444) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Megnéztem. Ez alapján milyen memóriát vegyek? Megnéztem, van az alaplapon még egy slot.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15453) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15452) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

SPD fülön mi van?

(#15454) tobias40


tobias40
veterán

Fujitsu LIFEBOOK E752 laposhoz 1600-as memóriát ír a honlap.4 giga van benne ami sztem nagyon kevés,bővíteni csak 1600-as érdemes vagy tehetek mellé 1333-as 4 gigásat?

(#15455) Rigormortiis válasza Pyttawrx (#15453) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15456) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15455) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

itt van minden :)
DDR4 2400MHZ 4GB. Ileyet vegyél. Ha pont ugyanilyet akarsz, akkor:
SK hynix 4GB 2400MHz DDR4 HMA851S6AFR6N-UH, itt a HA-n szokott is lenni jó árban :)

(#15457) Rigormortiis válasza Pyttawrx (#15456) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszönöm :R

Egy másik 4 gb-ossal vagy egy 8-as modullal járok jobban?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15458) donbig válasza Rigormortiis (#15457) üzenetére


donbig
tag

Ahogy Pyttawrx írta, legjobb,ha pont ugyan ilyen Hynix ramot veszel, ami még számít az a CL érték, - itt,ha igaz 17- akkor biztos, hogy jól fog működni dual channelben, ami valamennyi sebességnövekedést jelent. Ha kezeli a slot a nagyobbat lehet 8GB, és akkor ezt eladod, de ha találsz ilyen ramot szerintem kár bonyolítani.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#15459) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15457) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

2x4 jobb mint az 1x8, mert a 2x4 esetén meglesz a dc (dual channel), a proci és a ram közti sávszél. Vagy ugye 2x8. :)

(#15460) tobias40 válasza tobias40 (#15454) üzenetére


tobias40
veterán

Ráadásul egy I3 3110 proci van a gépembe azt is cserélni kellene sztem ha lehet.
Van javaslat memória és cpu upgradera vkinek az említett gépembe? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15461) ricsi99 válasza tobias40 (#15460) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól láttam akkor nincs rajta + vga
Én egy i7-es procit 2+4GB DDR3L es ramot
(ha drága) vagy i5 (ivy) procit +bármilyen 4gb DDR3 ramot tehetsz bele
Ha most "l" es van akkor szintén "l" -est tegyél , ha sima akkor meg sima
i7-nél kötelező az "l" es ram
+ ssd s csók ,többet nem költenék rá

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15462) tobias40 válasza ricsi99 (#15461) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
A cpu-z a memória sebességre 800MHz-et ír,az most akkor 1600-as? :U
Cpu-t meglátjuk,mennyi lenne az I7 szted?

[ Szerkesztve ]

(#15463) Pyttawrx válasza tobias40 (#15462) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tehetsz mellé igen 1333-at, de ha lehetőség van akkor 1600-at tegyél. figyelj, arra, hogy L-es ram van-e benne vagy nem

(#15464) tobias40 válasza Pyttawrx (#15463) üzenetére


tobias40
veterán

Most ami benne van az 1600-as?
Hol látom hogy L-es van- benne cpu-z-ban?

(#15465) Pyttawrx válasza tobias40 (#15464) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen 1600-as.
memory és az spd füleken látsz mindent.
Voltage: 1,5V az a sima, az 1,35 pedig az L

[ Szerkesztve ]

(#15466) tobias40 válasza Pyttawrx (#15465) üzenetére


tobias40
veterán

Értem,akkor L-es!
I7 procinak még utána nézek mennyibe fájna.. :)

Vannak DDR-2-es ramjaim,hátha cserélne vki ddr3-ra! ;]

(#15467) Pyttawrx válasza tobias40 (#15466) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem tudom hogy L-es. Dobj be cpu-z képet a két fülről

(#15468) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Team Group Elite 3200Mhz-es ram ajánlottnak számít vagy valami jobbat kell venni ennél?

:R

(#15469) tobias40 válasza Pyttawrx (#15467) üzenetére


tobias40
veterán

"Voltage: 1,5V az a sima, az 1,35 pedig az L"
Megnéztem és 1,35 tehát L.es,nem? :)

(#15470) Pyttawrx válasza tobias40 (#15469) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de, csak ezt nem írtad. :)

(#15471) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Adott egy régi Dell Inspiron N5010 Early 2010 az alábbi felépítéssel: i5 560M, 2x4GB Ram, 250GB 850 Evo SSD, AMD HD5650, Dell DW1501 wlan.
Ezt szeretnénk upgradelni egy 4 magos i7 procival és egy Intel AC-7260 Wifi+BT modullal. Az lenne a kérdésem, hogy ti már cseréltétek ezeket az alkatrészeket? Van esetleg Whitelist a Wifi-hez és a procihoz? A cpu-upgrade szerint a HM57 chipkészlet el tudja vinni az i7-est, de nem tudom ezzel a notival van-e gyakorlati tapasztalata valakinek? Esetleg bírja-e a hűtés stb.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15472) ricsi99 válasza Energie X (#15471) üzenetére


ricsi99
addikt

i7-es proci nem melegszik sokkal jobban mint az i5.. ezzel a tipussal ebben a szituációban még ne volt dogom ,de pár notiban volt már cpu -upgrade és elbírta a gyári hűtés.... Olyan persze lehet ,hogy hangosabb lesz ,de bírnia kell....
Mielött a wifi-hez nyúlsz elötte mindenféleképp keres moddolt /vagy nyitott biost... ha nincs akkor inkább külső usb-s cuccokkal old ezt meg

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15473) haley


haley
csendes tag

Sziasztok,
Dell E7270 laptopom (érintő)kijelzője elkezdett bevilágítani [kép].
100e Ft körül van a kijelzőcsere (LCD). Érdemes cserélni? Van esetleg vmi más megoldás? Esetleg alkatrésznek eladható? (Akkumulátor már volt benne cserélve.)
6 éves laptop, i5 processzorral, SSD-vel.

(#15474) Pyttawrx válasza haley (#15473) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Most nem néztem utána, de ha hátlappal együtt cseréled nem érintősre, úgy is ilyen sok? (Szerintem ennél lehet a csere erre)

u.i: csak ugye 80-120 közt mozog ezek ára, nah most ha 100 a csere, akkor ha el is adod akkor max 20-at adnak érte, hogy nem bukjanak rajta. Nyilván az meg irreális összeg

[ Szerkesztve ]

(#15475) haley válasza Pyttawrx (#15474) üzenetére


haley
csendes tag

Köszi. "a lehet a csere erre" mit takar?
(Kijelzőcserére kaptam árakat, hátlappal együtt nem tudom mennyi lenne.)

(#15476) Pyttawrx válasza haley (#15475) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A nem érintős, lcd-re kompletten árat kérni.

[ Szerkesztve ]

(#15477) Energie X


Energie X
őstag

Laptop proci cserénél melyik pasztát ajánljátok? I7 3612qm megy i5 helyére. 1 jőcső +radeon 7670m-et is lekenném. Thermal grizzly, noctua? Melyik lenne a kobb és melyik változat?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15478) Pyttawrx válasza Energie X (#15477) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

noctua nt-h2, vagy a grizzly, vagy arctic mx-5

(#15479) Energie X válasza Pyttawrx (#15478) üzenetére


Energie X
őstag

Köszi! Grizzly-ből mindegy melyik?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15480) Pyttawrx válasza Energie X (#15479) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

kryonaut

(#15481) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Samsung NP350V5C-S06HU laptopba processzort cseréltem i5 3210M -> i7 3612QM. A laptop veszi a töltést, de meg se nyekken, nem kapcsol be. Van valami ötletetek? Nem jó a proci?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15482) ricsi99 válasza Energie X (#15481) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem támogatott procit teszel bele akkor max bekapcsol ,venti pörög ,de se kép se hang... ugyan az mintha nem lenne benne proci.
Ha a venti sem pörög fel akkor az inkább hw (proci hiba).. gondolom a régi procival megy rendesen...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15483) Energie X válasza ricsi99 (#15482) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm a reakciót! :R Megvan a hiba! A billentyűzet+bekapcsológomb paneljához tartozó szalagkábel, egy gyárilag eléggé bugyuta módon hajtott kábel ebben a típusban. Szétszedtem ismet a gépet, majd a billentyűzet fedlapon lévő kábelt sárga-fekete jól ragadós szgszalaggal, alul fixáltam, hogy ne mozogjon, mivel át van bújtatva egy lukon pluszban, ezért nem csatlakozott rendesen... Minden működik most nyomom az aida64 stressz tesztet. Egyébként milyen progivalnérdemes még tesztelni a procit?

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#15484) ricsi99 válasza Energie X (#15483) üzenetére


ricsi99
addikt

Én az aida64 stabilitás" rendszer stabilitás" tesztjét használom ,úgy hogy csak az fpu-van pepipálva
Ha az megy egy órát akkor rendben van a gép/meg a hűtése is.
Ha lefagy akkor gáz van /ha elégtelen a hűtés akkor meg szépen mutatja hogy throtting-ol..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15485) ludla


ludla
őstag

Szisztok! Szükségem lenne egy Lenovo THINKPAD L520 LCD re, valaki esetleg tud hozzá elfogadható áron? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15486) ricsi99 válasza ludla (#15485) üzenetére


ricsi99
addikt

Az sokat segít ,ha esetleg kiveszed a kijelzőt ,és a hátulján lévő gyári számot elolvasod...
Abból pl kiderül a mérete /matt vagy fényes/ felbontás és egyébb lényegtelen infók :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15487) ludla válasza ricsi99 (#15486) üzenetére


ludla
őstag

Igen ezt tettem :D bocsi közben már vettem is, csak mondom hátha valaki tudja kinél keressek kijelzőt.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#15488) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Betettem a gépbe még egy 4 gigás ram modult, azóta nem bootol be. Mit cseszhettem el? 😅

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15489) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15488) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Kérlek pontosíts mit tettél be milyen gépbe és mi a másik modul ami benne van
Látatlanban szerintem az egyik DDR3 a másik pedig DDR3L, de ez csak tipp.
Illetve az h nem bootol az ez esetben azt jelenti, hogy ad képet bottolna a win, de lefagy?

(#15490) Rigormortiis válasza Pyttawrx (#15489) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Pontosan ugyan olyan, 4 gigás sk hynix ddr4 ramot tettem bele, mint ami benne volt (a cikkszám is stimmel). Annyi történik most bekapcsolás után, hogy a dell logó bejön és alatta "homokórázik", illetve első indításnál bejött egy képernyő, hogy megváltozott a ram mérete, ezt continue-val nyugtáztam.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15491) ricsi99 válasza Rigormortiis (#15490) üzenetére


ricsi99
addikt

Indísd el úgy ,hogy csak a régi 4gb os modul legyen benne a régi helyén... akkor ugyan úgy ki kell irja ,hogy megváltozott a memória mérete stb... aztán windows induljon el.
Ha ez megvan akkor gép kikapcs és a régi modul helyére tedd be az új ramot és nézd meg hogy azzal hibátlan-e.
Ha igen akkor a régi vissza a szabad slot-ba és nézd meg úgy rendben van e.

Notiban az elem jó? (dátum/időt nem felejti el?) Biosba be tudsz lépni?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15492) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15490) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor ha be tudsz lépni a biosba indíts el egy tesztet, vagy memtestet usb-ről

(#15493) Rigormortiis válasza Pyttawrx (#15492) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Jó lett közben, fogalmam nincs, mi baja volt :DD

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#15494) Pyttawrx válasza Rigormortiis (#15493) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :D

(#15495) human374


human374
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Ezt a lapost szeretném bővíteni 32GB memóriára és 1TB SSD-re, viszont nem vagyok járatos hogy melyik márka megbízható és a kompatibilitással se vagyok tisztában.
Tudnátok linkelni párat légyszi?

(#15496) Pyttawrx válasza human374 (#15495) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jót nézek: [link] tehető bele m.2 ssd is, méghozzá nvme, így akkor Kingston A2000 1TB javaslok
ram: 32GB of dual-channel DDR4 2400MHz, azaz slotonként 16GB-os modul tehető bele, azaz akkor 2db 16GB DDR4 2400MHz

(#15497) human374 válasza Pyttawrx (#15496) üzenetére


human374
tag

Köszi a tanácsot!
Még arra ránéznél, hogy ezek a konkrét típusok kompatibilisek-e a lapossal?
Memória
SSD

(#15498) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Nehéz volt idetalálni, azt hittem létezik valami Lenovo márka topik, ami mindent lefed, de nem igazán. Van egy Lenovo G430 laptopja [link] az egyik ismerősömnek, ami a szerviz szerint alaplap hibás. Nem teljesen világos, hogy hogyan hozták össze, állítólag töltőn volt egyik este, amikor vihar volt, és másnap már nem indult. A lényeg a szokásos, hogy gazdasági totálkár, mert a szerviz csak csillagászati áron tud új alaplapot hozni bele. Esetleg tudtok valami kerülő megoldást, amivel lehetne olcsón szerezni?

Másik hasonló eset, hogy nekem egy Asus T100(TA-DK046H) mondta be az unalmast. Ahhoz is keresek main board-ot, de nem igazán találok a neten olyat, amire azt mondom, hogy meg is venném. Arra 80k-t mondott a main boardra a szerviz, a aliról vagy amazonról egy gyengébb típus lapja viszont 15k és elvileg minden T100-as kompatibilis egymással. Azzal tennék egy próbát, de ilyeneket olvasni, hogy így vagy úgy átforrasztották a lapot és meg van mókolva az egész, azért félig már elengedtem, hogy nekem ilyenem lesz. Esetleg tudtok ebben is valami iránymutatást mondani, hogy honnan tudnék olcsón szerezni hozzá valamit, ami nem esik szét holnapra vagy nincs tele kínai lehallgatókkal?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15499) Pyttawrx válasza inf3rno (#15498) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt el kell felejteni Dual Core. Vegyen szerintem inkább valami i3-i5 3-4. Gen-es notit.

[ Szerkesztve ]

(#15500) inf3rno válasza Pyttawrx (#15499) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem arról akartam vitát nyitni, hogy létezik e ennél jobb gép. Ezeknek az olcsó gépeknek is megvan a maguk szerepe. Olvasgatni pl az én T100-asom is teljesen jó volt vagy melóhoz is, ha hirtelen kell valaminek utánanézni ott helyben, vagy csak tesztelni, hogy hasít e a net vagy rádugni a routerre, hogy beállítsam rajta. A kérdés az, hogy gazdaságosan hogyan javíthatóak ezek, honnan lehet olcsón megbízható alkatrészt találni. Néztem itt aprón, hátha van olyan, aminek törött a monitora, de nem találtam. A T100-nál is csak fura emberek jöttek, hogy odaadja szívességért cserébe meg haverkodjunk. Mondom kösz, de kihagyom. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.