Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15351) gaben0211 válasza Pyttawrx (#15350) üzenetére


gaben0211
tag

acer aspire v3 571g de szerintem az ilyen kabelek ára dtágább mint egy adapter.

(#15352) Pyttawrx válasza gaben0211 (#15351) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bontott USB board kábellel 2600 plusz szállítás:
[link]
Szerintem ez több mint nem drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#15353) gaben0211 válasza Pyttawrx (#15352) üzenetére


gaben0211
tag

koszi a linket szerintem megis rendelem. en nemtudtam milyen névvel keressek rá erre a cuccra. tudnal linkelni ha talalsz egy usb adaptert is a cd olvaso helyere?

(#15354) Pyttawrx válasza gaben0211 (#15353) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit oda lehet tenni, olyat nem tudok, (ami nem egyenlő, hogy nem létezhet) amit írtam az usb-be kell dugni.

[ Szerkesztve ]

(#15355) Tótotto


Tótotto
tag

Sziasztok
Dell 7490 8.gen procival.Ram bovites lenne meg 8gb-al.Jelenleg sk hynx 2400mhz cl18 van benne(cpu z).Apron nem talaltam cl18-t.Mehet bele masik cl is?Most nem igazan vennek bele kettot ha nem muszaj.
Elore is koszonom a valaszokat

(#15356) gaben0211 válasza Pyttawrx (#15354) üzenetére


gaben0211
tag

igen ezt tudom usb hubom van 2 is. cd helyere még jolett volna valami. rakeresek hatha van olyan optic bay amibe lehet dugni usb-t

(#15357) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Valaki emlékszik még, hogy Amilo M1425-ben hova kell dugni a hangszórók csatijait? :D
Neten sehol nem találom, de a gépet szétszedve sem jöttem rá... Már így kaptam, hogy nem volt bekötve.
:R

Mutogatni való hater díszpinty

(#15358) Upo válasza hcl (#15357) üzenetére


Upo
addikt

VGA port mellett van az alaplapon elvileg, legalábbis a szervizkönyv szerint.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15359) Satoshi Haro


Satoshi Haro
újonc

Sziasztok!Acer Aspire 5733Z -be szeretnék 2*4 GB RAMot venni és ezt néztem ki. [link] ezt néztem ki, szerintem kompatibilis, de szeretném megkérdezni, hogy más szerint is az?P6200-as processzor van benne.

(#15360) ricsi99 válasza Satoshi Haro (#15359) üzenetére


ricsi99
addikt

Az a lényeg ,hogy ne "l" -es (1,35V) legyen
Sebesség meg mind1...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15361) Satoshi Haro válasza ricsi99 (#15360) üzenetére


Satoshi Haro
újonc

:R

(#15362) Zechó


Zechó
csendes tag

Sziasztok!

Van egy DELL E6230 notim, jelenleg ezzel a CPU-val Intel Core i5 i5-3320M 2.60 GHz. Lehetséges a CPU-t kicserélni mondjuk egy ilyenre i7-3540M? Ugyanaz a socket, csak ugye annyi a baj, hogy az alaplapba forrasztva van a proci. A noti egyébként kapható i7-es configgal is, ezért vagyok kíváncsi, hogy ezt meg lehet-e oldani.

Zoli

(#15363) ricsi99 válasza Zechó (#15362) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden megoldható...
Csak éppen nem éri meg neked.
Inkább add akkor el és vegyél jobbat
Ha meg ragaszkodsz hozzá akkor meg rendelj az e-bay vagy csájnából i7-es procival szerelt lapot.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15364) Pyttawrx válasza Zechó (#15362) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Plusz alig van kulonbseg kozte

(#15365) Zechó válasza Pyttawrx (#15364) üzenetére


Zechó
csendes tag

van egy ilyen procim i7-3540M. Egy másik laptopból lett kiszedve. Tudtok is ajánlani vkit aki ezt megtudja csinálni? Köszi előre is :)

Zoli

(#15366) Pyttawrx válasza Zechó (#15365) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De….
[link] kb, semmit nem érsz el. És egy normális szerviz, 10-20közt fog kérni kb.

(#15367) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15366) üzenetére


ricsi99
addikt

Egy hozott ,forrasztott proci, cseréért?
Ha 20 ért vállalsz, megszórlak munkával ne félj :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15368) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15367) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Majd rákérdezek pontosan, ha szükséges

(#15369) Zechó válasza Pyttawrx (#15368) üzenetére


Zechó
csendes tag

persze, kérdezz :) figyelj, mit csináljak akkor a procival? :/ csak porosodik :/

Zoli

(#15370) ricsi99 válasza Zechó (#15369) üzenetére


ricsi99
addikt

Kulcstartó?
:R :R :R :R
Sorry

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15371) Pyttawrx válasza Zechó (#15369) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg nézted a linket? Igazából ugyanaz de rákérdezek

(#15372) Thunderzolee válasza Zechó (#15362) üzenetére

Én ezt nem értem.
Ezek az M-re végződő CPU-k cserélhetők a foglalatban.
Keresel Youtubeon disassembly videokat, szétszeded a notit, átcseréled, azt kész.

De ahogy néztem a tutorialt, ez tényleg bele van forrasztva. :W

Ami neked van i7-es, az BGA-s, vagy PGA-s?
Mert ha ez utóbbi, akkor nem is lehet beleforrasztani, mivel ehhez BGA-s processzor kell.

Írta itt valaki feljebb, h 10-20ezerért megcsinálják. Hát ez inkább ~30ezer szokott lenni..
A procicsere ha PGA foglalatos, esetleg 10-20 (egy drágább helyen), de ezt végülis otthon te is megcsinálhatod magadnak.

A másik a teljesítmény növekedés.
Ahogy írták már itt feljebb, nem sokkal jobb az az i7-es, ne reménykedj ugrásszerű gyorsulásban.
Mire használod amúgy a gépet?
Net, film, zene, office?
SSD van már a gépben? (Az sokat gyorsít.)
Mennyi RAM van benne?

Nem lebeszélni akarunk, mert van értelme a cserének, de csak ha PGA tokozású a processzor.
Ez így pénz temető, és kérdéses a hosszútávú kimenetele is, nem feltétlenül tesz jót egy notinak, ha forrasztgatják az alaplapját. Pláne ez egy kb 7 generációval ezelőtti szerkezet, már kiszolgálta a nyák az idejét, nehogy elhalálozzon a csere után pár hónapra. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15373) Zechó válasza Thunderzolee (#15372) üzenetére


Zechó
csendes tag

Ez csak netezős gép. BGA-s prociról van szó, HP notiról van leforrasztva.

Zoli

(#15374) ricsi99 válasza Zechó (#15373) üzenetére


ricsi99
addikt

Én elhiszem ,hogy érdekel ez a dolog és ha minden áron meg szeretnéd csináltatni.
Én segíthetek. Ha partner vagy ebben.
Elöször is ,szerezz a t cpu-d hoz való "stencil"-t.
Ez után valamelyik vasárnap fell kell utaznod a cégemhez.
Adsz a főnökömnek egy 10-est a műhelyhasználatért.
Szépen beülünk és árgus szemekkel figyelsz ,ahogy elvégzem a cserét.
Pl szépen letisztitom ,a hozott cpu-t ... eleve az ujragolyózáshoz + ellenörzés ,hogy nem e sérült e fizikailag.
Aztán a stencillel megkapja az új golyókat.
Ez szerintem bő 1 óra alatt megvan.
Aztán a notid szétszed ,alaplapról a cpu levesz , alaplap megtisztít ,másik cpu visszaforraszt.
Youtube tele van ezzel ,hogyan kell ...
Ez is megvan szerintem ,ha minden patentül megy, 3 óra alatt kb megvan.
Noti összerak és ha minden klappol szerintem 4-5 óra alatt biztos megvan.
A felelősség persze a tiéd... monjuk már beázott valaha a gép és melegítés során szimán szétcsattan a nedvesség miatt a lap, vagy mondjuk a hozott cpu nem jó... vagy a gyártó alulról,oldalról a procit +ban ragasztóval és megerősítette , amit az oldószer nem old és ezért sérül a lap ,vagy ilyesmi... aki ezt csinálja kapásból tud mondani 20 olyan okot amivel pillanatokon belül tönkreteheted az egész alaplapot.
Ha elindul ,jó.. ha nem akkor vagy ismétlés mindenben vagy így jártál... hozott alkatrészre nincs garancia... nem azért mert olcsó hanem azért mert ki tudja működik e.
Ez után kiszámolsz nekem egy olyan óradíjat amit úgy ítélsz ,hogy a felhasznált speciális anyagok /szerszámhasználati dijait fedezze (nem lidl-is hőlégfúvó) , + 4-5 óra szakmunka díját.
Ha ezt vállalod persze szivesen megcsinálom ...
Ricsi

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15375) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

acer aspire 5742g 5463g32mnkk laposban szeretném kimaxolni a ram ot.

Árukeresőn nézelődtem eddig

Melyiket érdemes esetleg melyik kerülendő? Vagy alternatív beszerzési lehetőség?

És még egy grátisz kérdés :D , gyári hűtés tuningolható valahogy a lapostban?

(#15376) ricsi99 válasza atee_13 (#15375) üzenetére


ricsi99
addikt

2*4GB DDR3-as mezei ramot tegyél bele 1,5v-ost, ne "l"-est mert az csak 1,35v os

i5 procit olcsó kapsz hozzá de csak akkor vedd meg ha magassabb az órajele, amúgy nincs közte különbség
i7-es procival viszont szárnyalhat a noti , ha találsz hozzá mód biost + megtámogatod ssd-vel,
Hűtést az egy alapos tisztitással első körben, ha ez nem elég akkor külső usb-s hűtőpaddal tudod növelni... privát véleményem szerint az 1 "nagyventis" tipusok a megfelelők

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15377) Pyttawrx válasza atee_13 (#15375) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, DDR3-as 1066-1300MHzram való bele és nem DDR3L
tuning alatt mit értesz, és miért szeretnéd?

(#15378) atee_13 válasza ricsi99 (#15376) üzenetére


atee_13
őstag

+ #15377Pyttawrx

Régről megmaradt lapos amiben meghalt a HDD. TV okosítónak használnám. TV nézés, online film sorozat, stream meccsnézés, youtubeozás. És régebbi játékok amiket még elbír.

Egy Samsung 870 EVO -t már vettem most RAM ot optimalizálnám. Az ÁK-n leszűrt 1066 mhz nem jó hozzá?

TV alatt nyitott polcon lesz kb 15 cm magas a kijelzőt leszedem róla a zsanérók már úgyis rég megadták magukat, csak nem akarom, h nagyon melegedjen. Ez lenne a hűtés célja. Ha van valami házi barkács javaslat arra is ráprobálnék, ventipad szerintem már nem férne alá.

(#15379) ricsi99 válasza atee_13 (#15378) üzenetére


ricsi99
addikt

Mind1 a ram sebesség... se gyorsabb se lassabb lessz.
Házat ne bonsd szét... az ugy van kitalálva hogy úgy járja át a levegő.
Kijelzőt leveheted.
Házi barkács meg lejjebb rakod a polcot....és minden odafér

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15380) atee_13 válasza ricsi99 (#15379) üzenetére


atee_13
őstag

+Pyttawrx

Ha ilyet veszek: KINGSTON NB Memória DDR3 4GB 1333MHz CL9 SODIMM 1Rx8
ezzel elpötyög?

Leírásban én eddig ugy láttam, h 1066 mhz -s kell bele. De ha ezzel is elmenne ez most jobb áron lenne.

(#15381) ricsi99 válasza atee_13 (#15380) üzenetére


ricsi99
addikt

Gyorsabb ram simán megy lassabb sebességen is. ne aggódj

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15382) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Adott egy HP Probook 6470b noti:
i5-3340M proci
4GB RAM
120GB vinyó

Klasszikus fejlesztést kapna:
2x8GB DDR3 RAM
Egy 480GB SATA SSD
A vinyó kuka

Ez a memória van benne: [kép]
Ezeket az alkatrészeket néztem ki:
[link] x2db
[link]

Kompatibilitás ügyileg rendben lennének ezek az alkatrészek?
Köszönöm előre is a segítséget! Illetve van különbség a DDR3L SO-DIMM és DDR3 SO-DIMM között?

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#15383) atee_13 válasza ricsi99 (#15381) üzenetére


atee_13
őstag

:R

(#15384) ricsi99 válasza tranceplanet (#15382) üzenetére


ricsi99
addikt

"L"-es ram 1,35V-on üzemel , a sima az 1,5V
I5 ös proci mindkettővel , (i7 csak L-essel) csak ne keverd...

Én 2*4GB ramnál többet nem javaslok (vegyél a meglévő mellé egy +4-es s csók)
240-es ssd-t + a dvd helyére Caddy-ban egy használt 500-1 Tb hdd-t (a "biztonsági mentéseknek" pl videok ,linux iso-k stb)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15385) tranceplanet válasza ricsi99 (#15384) üzenetére


tranceplanet
addikt

Köszönöm szépen a segítséget!
Akkor egyforma ramok kerülnek bele, nem keverem. :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#15386) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Sziasztok!

Van egy Dell Latitude E5430- as laptopom.
Intel i5-3230M CPU @ 2.60GHz
8GB RAM
HDD

Érdemes ebbe a gépbe belefektetni? I5 procit cserélném egy I7 3612QM-re, plusz venni bele egy SSD-t a HDD helyett.

Már ezzel és az újabb procival se menne a Win11...

Elgondolkodtam a cserében, bár a jelenlegi feladataimra még megteszi a jelenlegi konfig is.

Mi a véleménytek?

(#15387) ricsi99 válasza SeatLeon08 (#15386) üzenetére


ricsi99
addikt

i7-el jól jársz... valóban pattogósabb lessz a rendszer
SSD legyen az első... hdd+win10=lassúság

Win11 -re meg ezer trükk van a topicjában is hogy felmenjen... de ssd-nélkül az is csigalassú lessz

Szóval én vennék bele egy ssd-t ,majd arra egy "szűz" win11.. és ha akkor is karcsú akkor az i7 proci... de azért nézz utánna hogy támogatja e a notid biosa... merth ha nem akkor turbo , ht off... és már csak i5 teljesítmény...
Azon felül kicsit jobban is fűt az i7 ,úgyhogy valami jófajta pasztával vegyél... vagy normális bolt ahol ezt megcsinálják ,ha még nem szedtél szét notit....
Ez után is lehet az hogy jobban megy a cpu venti... ezt meg csak hűtőpaddal tudod orvosolni ,ha idegesít a zúgás.

Dióhéjban ennyi szerintem ,mielött belevágsz :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15388) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!
Lenovo IdeaCentre AIO 520-ban levő I3 7100T procit lehet cserélni nagyobbra?
A specifikációk között látok 8400T-t is. Esetleg erődebb is elmenne benne?
Köszi előre is!

(#15389) ricsi99 válasza Bozso68 (#15388) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez most noti?
Ilyen egybe-monitor kombónak láttam.
Ezen felül ,én úgy láttam létezik olyan ahol foglalatban és létezik olyan alaplap amire rá van forrasztva a proci.
Ezt neked kellene megnézben melyik verziód van... ha foglalatos akkor lehetséges a csere de csak 7xxx sorozatszámú procit keress a 8-as szerintem nem fog menni ,nagy trükközés nélkül

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15390) Bozso68 válasza ricsi99 (#15389) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi!
Ez egy All In One monitorgép. SSD-t kell belerakatnom, és ha szét van már szedve, azért gondolkodtam el a procicserén is. Youtube-on láttam videót, abban a gépben a proci simán kivehető. Akkor ennek utánanézek.
7xxx csere nem hoz nagy változást, ezért gondoltam az I5-re.

(#15391) ricsi99 válasza Bozso68 (#15390) üzenetére


ricsi99
addikt

i3-i5-i7 /órajel ami téged érdekel
a 7xxxx az egy gyártási széria ,beceneve "Kaby lake"
Ebből kell válogatnod ha foglalatos az alaplapod ,aztán a lenovo oldalakon megnézni hogy a támogatva is van e.
Notiban/ilyen gépekben a gyártók mindent elkövetnek ,hogy ne tudj főbb alkatrészt csereberélni... nekik az az érdekük : "ha kevés vegyél újat"

UI:mint irtam a gépedhez több féle alaplap is van... aki szétszedi az ssd- cseréhez az látja hogy melyik revízio

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15392) Bozso68 válasza ricsi99 (#15391) üzenetére


Bozso68
senior tag

Igen, én is néztem a processzorok adattábláit.
Ha nyűgös, akkor elengedem.

(#15393) SeatLeon08 válasza ricsi99 (#15387) üzenetére


SeatLeon08
tag

Szia!

Direkt ugyan olyan TDP értékű processzort keresek, mint a mostani.
Ez 35W, a 3612QM és a 3632QM is ugyan ezzel a TDP értékkel egyezik meg, így nem melegedne jobban, véleményem szerint.

Igazából ami miatt kellene fejlesztenem az az, hogy lakásfelújításnál sokat segít egy lakberendezős program, ami a képet kirendereli nekünk megadott felbontásban. Fényekkel, valódi színekkel stb. (Planner 5D). Sajnos a modellek színe teljesen eltér a renderelt színtől és sokat kell várni, míg meglesz a valódi renderelt kép.

Ezen gyorsítana esetleg az új I7-es proci?

(#15394) Bozso68 válasza SeatLeon08 (#15393) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szerintem érdemi különbség nem lenne, annyira egyforma az adatlapjuk.
Nekem egy ezer éves Y500 Lenovo van I7-3630QM procival, ami ugyanaz a nagyságrend, mint az általad írt 2 proci.

[ Szerkesztve ]

(#15395) Bozso68 válasza Bozso68 (#15394) üzenetére


Bozso68
senior tag

Bocs, rosszul értelmeztem az előzményeket. Az I5-ös rész kimaradt, a #15394 bejegyzésem téves.. Sajnos kifutottam a szerkesztési időből. :W

[ Szerkesztve ]

(#15396) ricsi99 válasza SeatLeon08 (#15393) üzenetére


ricsi99
addikt

Ehhez a projekthez ssd+ sok ram kell , lehet oda már karcsú a 8gb
Az adott programnál nézd meg hogy a ht-t támogatja e.
Ill azt ugye tudod ,hogy a "Turbó orajel" az kicsit tükkös ,ha mind a 4 magot folyamatosan terheled. TDP /noti hűtési kialakítása se mind1
De nekem mind1 ,én leírtam a véleményem ,halgasd meg másét is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15397) SeatLeon08 válasza ricsi99 (#15396) üzenetére


SeatLeon08
tag

Meghallgatok minden hasznos tanácsot! Köszönöm Neked is! :)
Sajnos nem sok infót találtam, hogy támogatja-e egyáltalán a HyperThreading-et...

[ Szerkesztve ]

(#15398) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Van itthon egy Samsung NP350V5C típusú laptop Atheros AR5B225 wifi kártyával. Mivel az internetünket felemelték 1 Gb-esre, így ezt szeretném jobbra cserélni, valami AC + BT modulra. Van a Samsungnál bármilyen korlátozás a BIOS-ban mint a Lenovoknál? (Whitelist), Tudtok ajánlani valamilyen WiFi kártyát?

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#15399) Pyttawrx válasza Energie X (#15398) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem tudok samunál whitelistról. Mini PCIe half legyen

(#15400) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Adott egy gyönyörű, új állapotú Hp EliteBook 2570P. Mivel ez egy igen masszív műszer, nem szívesen cserélném le. Jelenleg i5-3360M CPU, 16Gb 1600Mhz DDR3L és egy Samsung 850 Pro 256Gb SSD teljesít benne szolgálatot. Felhasználás szempontjából 5-10 weblap egyidejű futtatása, filmezés, pdf, excel és mindenféle szövegszerkesztő fut rajta. Nagy ritkán még egy-egy régebbi GTA vagy NFS széria pörög, de az elenyésző. Érdemes-e még fejleszteni valamerre, hogy időtállóbb legyen a technika? Sajnos ezek az integrált U procis Ultrabookok nem vettek meg (itt van mellette egy E7280), minőségben elég nagy visszalépés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.