Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15651) zozogtti


zozogtti
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkitől :R Ez amúgy egy kapott laptop amibe már van egy ssd meg 4 gb ram.
Akkor nem érdemes rákölteni ? Pontosabban a proci cserével G2020/2030 már nem dobna rá sokat gondolom.

(#15652) tserrof77 válasza zozogtti (#15651) üzenetére


tserrof77
senior tag

Mivel a G500-as könnyen szerelhető/bővíthető, akár házilag is, én érdemesnek találnám a cpu bővítést, akár a +4GB ramot is. Hoz annyit, amennyivel élhetőbb, használhatóbb lesz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15653) Pyttawrx válasza zozogtti (#15651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nem. 2mag/2 szál cpu-ról beszélgetünk, de minek, + vélhetően ez még SATA-II, tehát SSD sem dob rajta sokat, jó lesz másba.

(#15654) Upo válasza Pyttawrx (#15653) üzenetére


Upo
addikt

A négy sata portból az egyik sata3. Kérdés, hogy a lenovo azt vezette-e ki a háttértárhoz.
Szerintem tesztprogrammal ki lehetne deríteni.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15655) Pyttawrx válasza Upo (#15654) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezzel chipset dologgal már itt befürödtek....
Igen meg kell nézni pl Speccy-vel vagyy aida-val. Látatlanban mondom, hogy 90%, hogy SATA-II. De ha még SATA-III is akkor jön a kövi bukó tényező a CPU.

(#15656) ricsi99 válasza Upo (#15654) üzenetére


ricsi99
addikt

Celeron procival mind1 hogy sata2 vagy sata3... max szintetikus tesztprogrammal mérhető különbséget kapsz

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15657) tserrof77 válasza ricsi99 (#15656) üzenetére


tserrof77
senior tag

Azért is írtam, hogy egy G-st ha tud óccón szerezni, még egész használható lesz. Mivel a G500-ast nem kell ripityre szedni emiatt, viszonylag egyszerű bővíteni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#15658) tata93


tata93
tag

Sziasztok,

Adott egy Lenovo ideapad 100-15ibd laptop. SSD-t szeretnék beletenni úgy, hogy a HDD is megmaradjon. Kapásból azt csináltam, hogy a HDD helyére betettem az SSD-t, majd így teljesen újraraktam a wint. HDD teljes formázás megtörtént. HDD-t egy HDD caddy beépítő kerettel a DVD olvasó helyére bepattintottam, de a windows és a disk management sem vette észre, csak és kizárólag a bios. Próbáltam biosban átállítani tényleg mindent (uefi, legacy… stb stb), hogy valami változzon de semmi. A caddyre gyanakodtam, hogy nem jó, ezért visszacseréltem a hdd-ssd-t és megpróbáltam a dvd olvasó helyéről telepíteni az ssd-re újra a wint. Sikerült is, viszont nem tudom onnan bootolni a wint, mert ez a felirat fogad:
A disk read error occured.

Tanácstalan vagyok, valaki tudna valami ötletet javasolni?
Köszi előre is!!

(#15659) Pyttawrx válasza tata93 (#15658) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha bent van a az ssd a hdd helyén, a hdd pedig a caddy-ben, akkor az eszközkezelőben ott a hdd?

(#15660) tata93 válasza Pyttawrx (#15659) üzenetére


tata93
tag

Szia,
Nem, ott sem látja. Azonban a legfurcsább dologgal találkoztam amivel lehet találkozni. Kipróbáltam egy másik caddyvel ami tudom, hogy jó, azt még a bios sem ismerte fel. Utána pedig pár próbálkozás után egy sata adapterrel létrehoztam ezen a hddn egy partíciót, egy kis részét pedig hagytam törölt kötetként. Kikapcsoltam a gépet, lehúztam az adapterről a hdd-t, de az adaptert BENTHAGYTAM az usb-ben, a hdd-t betettem a régi caddybe, bedugtam a gépbe, gép bekapcs és mindenhol felismerte a hdd-t, használni is tudtam. (????)
Majd kíváncsiságból kihúztam az adaptert az usb-ből és mindenhonnan eltűnt a hdd megint. Komolyan ilyen furcsa anomáliákkal még nem találkoztam, pedig pár gépet már szereltem szét így…
Valakinek valami ötlet? Már kezdem azt érezni, hogy direkt szivat valami entitás :D

[ Szerkesztve ]

(#15661) Pyttawrx válasza tata93 (#15660) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Live linux alatt teszteld, ha van rá lehetőséged.

(#15662) ricsi99 válasza tata93 (#15660) üzenetére


ricsi99
addikt

Milyen usb-ről beszélsz? A dvd sima sata csatlakozóval van szerelve... oda csak egy mezei átalakító beszerelve a caddy-ba

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15663) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, tudna segíteni valaki melyik most a leginkább ajánlott választás ha főleg macbookhoz extra portokra lenne szükség?

Már nagyon régen elmentette ezt a dongle-t [Baseus USB C HUB ] de aztán találtam ezt a docking stationt [BlitzWolf® BW-TH13 18-in-1 USB C Docking Station] , ami sokkal érdekesebb és sokoldalúbbnak tűnik, csak ugye nem egy feltétlen komoly márka.

Van esetleg más javaslat is? Utóbbit magamnak tervezem venni, majd ha lesz egyszer egy mac studiom, mert az extra M2 memória bővíthetőség nagyon tetszik, előbbit inkább egy haveromnak szeretném ajánlani, de ha tudtok jobbat segítsetek ki, árban 50-100 euró között maradnék.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#15664) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!

Egy Acer Aspire 5552 laptopba jelenleg wd2500bevt-22a23to hdd van. Ennek a helyére be tudnék tenni egy sata3 ssd-t?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15665) Pyttawrx válasza Rivaul (#15664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Természetesen igen, mivel visszafele kompatibilis. DE! Ez a gép SATA-I, vagy max SATA-II. Nah most ha SATA-I, akkor nem érdemes, nem lesz szinte különbség. SATA-II-nél már talán érsz el vmit, de ez függ a gép többi paraméterétől is, ram típus és méret, illetve cpu-tól is.
Mi a terv és cél?

(#15666) Rivaul válasza Pyttawrx (#15665) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyon nagy dolgok nem. Após vette de win10-el 2gb ram-al teljesen használhatatlan. Tettem bele még kettőt, azzal már lényegesen jobb. Csak neten híreket olvas vagy vicces videókat néz. Tehát az alap kellene hogy gyorsan betöltsön és ne kelljen 5 perceket várni 1-1 ablak megnyitására. A 4gb ram mellé néztem egy adata ssd-t 120gb bőven elég neki. Meg lehet egy win7-et mellé.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15667) Pyttawrx válasza Rivaul (#15666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor olcso ssd és még “jobb” lesz

(#15668) Rivaul válasza Pyttawrx (#15667) üzenetére


Rivaul
addikt

Remek. Le is rendeltem. Köszönöm szépen :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15669) Thunderzolee válasza Rivaul (#15668) üzenetére

Milyen processzor van benne?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15670) Pyttawrx válasza Thunderzolee (#15669) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos már megvan a gép, rosszabb nem lesz, hátha segít.

(#15671) Pyttawrx válasza Rivaul (#15668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit. :)

(#15672) Thunderzolee válasza Pyttawrx (#15670) üzenetére

Segit az SSD, persze. :K
Nem azért kérdeztem.
Csak akár azt is lehet erősebbet beletenni.
Athlon II, ha jól néztem, S1G4-es foglalat.
Érdemes nagyobb L2 tárast használni.
Az aprón egy ezres egy ilyen, a használhatóságon viszont sokat tud dobni.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15673) Pyttawrx válasza Thunderzolee (#15672) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát lehet persze.
Én inkább a SATA-I-től félek, minrha ez még az lenne

(#15674) Rivaul


Rivaul
addikt

Ma már meg is lettek az alkatrészek. Egy Athlon X2 van benne egyébként. +2gb 1333-as ram ment bele és az Adata 120-as SSD. Továbbá a 32-bit Win10-et, 64-es Win7-re cseréltem. A különbség drasztikus lett. Cca 50mp bekapcsoló gomb megnyomásától, mire a Chrome-ba a hírfolyamig eljutok. Eddig ez ~15 perc volt és utána is csak szaggatva. Pedig az is egy teljesen friss Win10 volt amit az eladó rakott rá. A lapos azért ez a modell lett, mert volt egy ilyenje apósnak, de az combosabb hardverrel. Sajnos kirabolták a házat és elvitték. Ő pedig mindenképpen egy hasonlót szeretett volna. Lényeg hogy most napi használatra alkalmas lett. Köszönöm a segítséget :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#15675) Pyttawrx válasza Rivaul (#15674) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C Szívesen. :)

(#15676) Csaby2021


Csaby2021
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni valaki szerelt már be dual heatpipes hűtést lenovo t470 vagy t480 ba ? Leginkább arra lennék kiváncsi menyivel hatékonyabb az egy csövestől illetve mire kell még oda figyelni vásárlásakor beépitésénél ?

(#15677) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15676) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A mostanival mi a baj?

(#15678) Csaby2021 válasza Pyttawrx (#15677) üzenetére


Csaby2021
tag

szia az integrált vga óra jele terhelénél folyamatosan csökken

(#15679) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pasztázva takarítva volt? Ha van thermal pad volt: kellhet cserélni?

(#15680) Csaby2021 válasza Pyttawrx (#15679) üzenetére


Csaby2021
tag

ezek mind megvoltak

(#15681) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15680) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És mivel?

(#15682) Upo válasza Csaby2021 (#15680) üzenetére


Upo
addikt

Akkor lehet hogy nem jól lett összerakva. De úgy a másik hűtés se lesz jó.
Esetleg nem lehet hogy kiszökött a gáz a csőből?
Ha ilyen lenne gyárilag, akkor mindenki erről írna.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15683) Csaby2021 válasza Upo (#15682) üzenetére


Csaby2021
tag

szia az integrált gpu-ja 1100mhz-ről kb 900mhz csökken ott meg is áll nem én pasztáztam be de aki megcsinálta az ért hozzá lehet a paszta se volt valami jó minőségű vagy a tdp korlát miatt ugrik le anyira pass meg veszem a gépbe a dupla csövű hütést meg veszek hozzá jobb féle pasztát oszt majd kiderül azzal hogy alakul.

(#15684) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Aki ért hozzá, az jó pasztát is használ, a megfelelő mennyiségben. De akár lehet, hogy megromlott a paszta, vagy ahogy Upo írta, hibás a hőcső.

(#15685) Csaby2021 válasza Pyttawrx (#15684) üzenetére


Csaby2021
tag

Mindenképp cserélni szeretném a hűtést dupla hőcsövesre csak nem tudom el dönteni melyiket vegyem mert több féle van az ebayon

(#15686) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15685) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Linkeled?

(#15687) Csaby2021


Csaby2021
tag

úgy tudom azonosak a t470 hűtés a t480 hűtésel mindjárt küldöm a másikat is

(#15688) Csaby2021


Csaby2021
tag

https://www.ebay.com/itm/284813978108?hash=item42503c69fc:g:96UAAOSwzqRifxim

(#15689) Csaby2021


Csaby2021
tag

https://www.ebay.com/itm/184870235238?hash=item2b0b1fec66:g:aG8AAOSw135h35IJ

(#15690) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen a te notid? És a heatpipe-od?

(#15691) Csaby2021


Csaby2021
tag

lenovo t470 annyit tudok hogy 1db hőcsöves

(#15692) Pyttawrx válasza Csaby2021 (#15691) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor visszatérünk rá, ha pasztáztad, meg a kezedben lesz.

(#15693) Upo válasza Csaby2021 (#15691) üzenetére


Upo
addikt

Akkor elvileg ilyen kellene bele.
https://www.ebay.com/itm/264256735026
Amiket linkeltél, azon két hőátadó felület van. Az szerintem olyan gépekhez való, amiben a geforce 940MX vga chip is benne van. Nem tudom mennyire érdemes próbálkozni vele, meg hogy egyáltalán benne van-e az ötödik csavarnak a rögzítés. A chip nélkül lehet hogy akár félre tudja úgy húzni a hőcsövet, hogy megint nem fog rendesen felfeküdni, lehet hogy rosszabb lesz, mint a bele valóval, ami pont azokkal a feszítő erőkkel lett tervezve, ami ahhoz az összeállításhoz lett tervezve.
Én azért letesztelném azt a benne levő csövet, hogy rendesen vezeti-e a hőt, valahogy így:
https://youtu.be/_MRmGHVn8u8?t=384
De az is lehet hogy deformálódott a hűtés.
Ha tiszta a hűtőborda, jó a cső, jó a hőátadás, akkor annak jónak kellene lennie.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15694) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, van olyan töltő fej, amit érdemes megvenni ha néha laptopot, de általában inkább ipadet, vagy egyéb eszközöket szeretnék tölteni használat közben?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#15695) Pyttawrx válasza trialboj (#15694) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mindenhez csak gyárit használj. Az ilyen mindenhez jó töltők árthatnak mint használnak.

(#15696) trialboj válasza Pyttawrx (#15695) üzenetére


trialboj
őstag

Én USB C portos töltőre gondolok, olyasmire amit a macbookokhoz is adnak. Egy töltőfej de 2-3 portal, amivel több eszköz is tölthető.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#15697) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

sziasztok,
HP notiban bővítek RAM-ot. Ha jól értem, 2400-ast kell keresnem. A késleltetést viszont nem írta ki az AIDA, az mindegy? CL17 jó lesz vagy érdemesebb CL14, CL15 venni?

AIDA szerint jelenleg ez van benne:
DIMM1:

Ramaxel RMSA3260NA78HAF-2400
8 GB (1 rank, 16 banks)
SO-DIMM

DDR4-2400 (1200 MHz) SDRAM
64 bit
1.2V
Nanya

(#15698) Dalzarus


Dalzarus
tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lennem hogy tud-e valaki olyan boltot ajánlani, ahol tudnék venni szóló billentyűket egy lenovo legion Y520-hoz.

Két billentyűm kitört és kicserélném, de ha nem muszáj, akkor nem vennék egy teljes billentyűzetet meg szedném szét az egészet 2 billenytű miatt :DDD

De nem nagyon találok olyan oldalt ahol szólóban lehet őket rendelni.

(#15699) Pyttawrx válasza Dalzarus (#15698) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pl wolfcomputer, de passz hogy ehhez pont lesz-e

(#15700) Thunderzolee válasza VÁMpír (#15697) üzenetére

Ne Aidával nézd, hanem CPU-Z-vel.
Az ingyenes, és kiír azt is, amit az Aida csak pénzért (vagy töréssel). ;]

Az a Ramaxel cl:17-es.
A Nanya az nem tudom, nem írtad.

Ajánlott két egyforma modult venni bele. Most nem a márkára gondolok, hanem hogy a másik modul is azonos frekvenciájú legyen, és ugyanolyan késleltetésű.

A kisebb késleltetés amúgy gyorsabb ramot jelent, de csak akkor, ha mindkét modul ugyanolyan alacsony késleltetésű.
Általában drágábbak is, viszont sztem egy átlagos laptopba felesleges ilyesmire költeni, nem ettöl lesz a noti gyorsabb.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.