Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) Multibit válasza dugo_ (#12999) üzenetére


Multibit
veterán

:R
Látom, lehet készletben is kapni, többféle átmérővel.

(#13002) dugo_ válasza Multibit (#13000) üzenetére


dugo_
veterán

Megnéztem egy elfekvő antennán, az 2x3mm-nyi téglalap profilú szemből, erre kényelmesen rácsúszik a 3mm átmérőjű cső. Talán a 2,5mm-t is rá lehetne még tolni, kicsit összenyomva. De zsugorodik annyit, hogy nyugodtan vehetsz akár 4-5mm-est is. A legolcsóbbak is tudnak 2:1-es zsugorodási arányt.

Attól is függ, hogy milyen eszközről van szó, a régi mPCIe hálókártyákon nagyobb volt az antenna csatlakozója (ezt mértem most), az újabb M.2 E kártyákon ennél kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#13003) Multibit válasza dugo_ (#13002) üzenetére


Multibit
veterán

miniPCI express slotos modem helyére kerül majd egy mSATA SSD. Ezek szerint ez a nagyobb csatlakozós változat.
Köszönöm a segítséget!

(#13004) tserrof77 válasza Directors (#12996) üzenetére


tserrof77
senior tag

Chipset leírás alapján és a mostani alapján ott a lista, amivel elmegy...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13005) Directors válasza tserrof77 (#13004) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet! :)
Én is nézelődtem még egy picit és T 7400 CPU volt kéznél, azzal kipróbáltam és remekül fut vele.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13006) Thunderzolee válasza The A Team (#12993) üzenetére

Ezek ilyenek, a HM70-es chipset a butitott verzioja a HM75/76/77/78-nak.
Ez utobbiak viszik az összes procit, de a butitott verzio csak Celeront, Pentiumot. Pontosabban elindul sima Core i processzorral is, de 30 perc után lekapcsol.

Amit vettél a géphez másik alaplapot, ugy látszik az is csak HM70-es chipsetet tartalmaz.
Sajnálom, de kár volt megvenni.

Ezek sajnos nem asztali gépek, h az asztali alaplapokhoz hasonloan kompatibilisek legyenek egymással egy-egy BIOS frissités után, ha a foglalat azonos.

Asztali lapoknál a HM6x chipsetü lapok BIOS frissitéssel kezelik a HM7x-hez valo processzorokat; ill. a HM7x-es chipsetü lapok alapbol viszik a HM6x-as procikat, de laptopoknál nem igy müködik.

Ha normális processzorral szerelt gépet szeretnél használni, akkor ezt add el, és vegyél egy másik gépet, vagy olyan alaplapot keress hozzá, ami valoban HM75-ös chipkészletü.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13007) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Fujitsu siemens amilo pro v3515-ös gép amibe Celeron M 450 cpu volt.

Beletettem próbára egy T7400 procit. Ment is vele szépen de visszacseréltem egyből az M 450-esre.
Ma újra hozzám került a gép hogy tegyek már bele egy T7200-as procit. Bele is tettem, de mióta beletettem ezt a cpu-t azóta se kép se hang. Csak zúg a venti. Elpusztítottam a gépet örökre ezek szerint a T7200-al? Egyik cpu-val sem megy azóta.
:W :W :O

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13008) Directors válasza Directors (#13007) üzenetére


Directors
senior tag

Megoldódott.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13009) sagvary válasza kizio (#12882) üzenetére


sagvary
aktív tag

Igen, USB-s hdd tokkal működne.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13010) sagvary válasza kanál01 (#12917) üzenetére


sagvary
aktív tag

A kártyás SSD-re át lehet klónozni a rendszert ehhez a szoftvert a gyártótól lehet letölteni.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#13011) bolhalovas


bolhalovas
csendes tag

Sziasztok!
Van egy múzeumba való, Albacomp 8089C notim. Szeretném fejleszteni a procit és a memóriát. Elvileg Intel Montara-GML i852GM(V) lapkakészlete van, és Celeron M 350 processzora. Én a Celeron M 390-et gondolnám a legnagyobb előrelépésnek. RAM-ban már nem vagyok annyira biztos: 1. ötletem a meglévő 512MB-os mellé még egy: [link] , 2. ötletem pedig egy vagy kettő ilyen 1GB-os: [link] . Nem tudom, hogy képes lenne-e 1GB-os modul(oka)t kezelni a gép. Kérlek titeket, hogy erősítsetek, vagy cáfoljatok meg az elképzeléseimben. :)

(#13012) Duree válasza Directors (#13008) üzenetére


Duree
veterán

Hogyan?

duree54

(#13013) Directors válasza Duree (#13012) üzenetére


Directors
senior tag

Az egyik csavart ami a cpu hűtőt fogja nem húztam meg.
Viszont most olyat csinál hogyha frissíteni szeretném a windowst, vagy mondjuk a vírusírtót akkor lefagy.
Teljesen friss szűz win 7 64 bit lett feltelepítve rá.
Ez szerinted mi miatt lehet ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13014) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Van egy kis Asus Eee PC 1001PX-es laptopom.Azt szeretném megtudni hogy processzort lehet-e cserélni benne? Most egy Intel N450-es megy benne,jobbra lehet cserélni?Megéri a cserét egyáltalán?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#13015) dugo_ válasza Potyka03 (#13014) üzenetére


dugo_
veterán

Nem lehet.

(#13016) Thunderzolee válasza Potyka03 (#13014) üzenetére

Nem lehet, alaplapra van forrasztva a processzor. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13017) Thunderzolee válasza bolhalovas (#13011) üzenetére

Az a chipset max 1GB ramot kezel.
Az még netezéshez is kevés.

A "szakirodalom" úgy tartja, h a 915-ös chipset (Pentium M) előtti mobil chipsetekkel szerelt notikkal nem érdemes foglalkozni, mert kevés ramot, és gyenge processzort képesek csak kezelni --> semmire sem lehet őket használni.

Dothan magos a processzor benne?
(CPU-Z-vel ki lehet olvasni.)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13018) Directors válasza Directors (#13013) üzenetére


Directors
senior tag

Egy kis fejlemény. Arra rájöttem, hogyha a gép wifijét kikapcsolom akkor nincs fagyás. Wifi usb adaptert radugtam, és ìgy van net is, és tudom frissìteni mind a windowst, mind a vìrusirtòt. Nincs fagyás.
Driver hiba miatt fagyna be a gep ?
Szerintetek mi lehet a hiba ?
Egyedul a vga drivert kellett feltenni. Amugy nem jelez ismeretlen drivert az eszközkezelő. Felkellene esetleg mást is tennem ?
-Atheros ar5005g vezeték nélküli adaper van beleépítve.
-Via Rhine 2 compatible fast ethernet adapter még.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#13019) bolhalovas válasza Thunderzolee (#13017) üzenetére


bolhalovas
csendes tag

Tudom, hogy nem lehet sz*rból várat építeni, de most ez a feladat. :DDD
Igen, Dothan magos a proci.
És ez a chipset tudja kezelni az 1 GB RAM-ot egy slotban is, vagy két 512 MB-os modul kell?

(#13020) tserrof77 válasza bolhalovas (#13019) üzenetére


tserrof77
senior tag

Itt a lista ami belemegy a helyére...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13021) bolhalovas válasza tserrof77 (#13020) üzenetére


bolhalovas
csendes tag

Akkor ezek szerint a Pentium M780 a "csúcs"?

(#13022) Thunderzolee válasza bolhalovas (#13021) üzenetére

Az a chipset csak 400-as FSB-t visz, 533-as processzort nem érdemes beletenni.

De nem is tudom egyáltalán kezeli-e a Pentium M sorozatot, lehet csak Celeronokkal fog menni (az 1MB L2 tár miatt).

Foglalat az stimmel, de az nem jelenti, h a chipset is viszi mindet.

5-re végződnek a 400-as FSB-sek:
715, 725, 735, 745, 755 ,765
0-ra végződnek az 533-as FSB-sek:
730, 740, 750, 760, 770, 780

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13023) tserrof77 válasza Thunderzolee (#13022) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jogos észrevétel, és "csak" a proci alapján kerestem bővítési lehetőséget, a chipsetet nem néztem :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13024) Gabson730


Gabson730
tag

Heló,

egy Nec versa one m370/ fm 370-es laptopba szeretnék kompatibilis cpu-t, de nincs meg a kézikönyve, tud esetleg valaki linkelni eggyet? :W

Keresem már 1 hete a neten de nem sikerül levadászni, lehet elveszett.

Köszi!

(#13025) Thunderzolee válasza Gabson730 (#13024) üzenetére

Hát ha ez az, akkor GM965-ös chipkészlete van.
Socket P foglalat. Ezek azok:
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Socket_P

800-as FSB-ig válogass a listából.
Hardverapron 1-2ezertől indulnak a processzorok hozzá.

Milyen van benne jelenleg?
(CPU-Z-vel ki tudod olvasni.)
T2370? Hát annál szinte minden gyorsabb. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13026) Gabson730 válasza Thunderzolee (#13025) üzenetére


Gabson730
tag

Köszi, igen ez a gép az,T2370- es a proci, egyébként mindegy hogy 45 vagy 65 nm-es mind kettő belemegy?
Egyébként úgy rémlik a leírásában megjelölt kompatibilis cpu-k közül nem minden socetP-s 800-as volt a listában.
Ezért lenne király ha lenne hozzá konkrét gyártói kompatibilitási lista. :F

[ Szerkesztve ]

(#13027) Thunderzolee válasza Gabson730 (#13026) üzenetére

Nem mindegy mit raksz bele?
T7ezresek 1-2-3ezerbe kerülnek.

A T8ezresek, T9ezresek ugyan 45nm-esek, de nem biztos, h működnek benne, ráadásul többe is kerülnek, mint a T7ezresek.

Olyan lista, amit keresel, nemigen szokott lenni a géphez adott kézikönyvekben, inkább csak a chipset alapján tudjuk megmondani, h adott gép mit kezel.
A Wikipediás Socket M-es, ill. Socket P-s listákat pl. konkrétan én csináltam, (ill. kiegészítéseimmel tettem használhatóvá), hogy legyen egy komplett lista, ne kelljen egyesével linkelgetni minden kérdezőnek a kompatibilis processzorokat.

Ráadásul még így is benne van a pakliban, h a gyártó lekorlátozta a BIOS-ban a gépbe szerelhető processzorok típusát.

Szóval sajnos így megy ez, bele kell próbálni, h mit visz a gép.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13028) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Egy Acer Extensa 5635G laptopba szeretnék akksit szerezni. Az eredeti 10.8V és 4400mAH.

Aliexpresszen van 4.800 Ft-ért kiszállítással együtt ez.

Itt egy másik opció is, ami még olcsóbb

Valakinek valami tapasztalata ezekkel a termékekkel kapcsolatban? Vállalhatóak? Jók lehetnek hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#13029) Duree válasza nemethchek19 (#13028) üzenetére


Duree
veterán

Túl olcsó , hogy jó legyen.Szinte biztos , hogy selejt cellákat tartalmaz.

duree54

(#13030) nemethchek19 válasza Duree (#13029) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Mit tudnál ezek helyett ajánlani?

(#13031) Duree válasza nemethchek19 (#13030) üzenetére


Duree
veterán

1 év garral árulnak minöségi akkukat igaz nem 4 000ft hanem 8-10 ezer de megéri mert ha gond van vele 1 éven belül azonnal cserélik.

duree54

(#13032) Duree válasza nemethchek19 (#13030) üzenetére


Duree
veterán

Ez kell neked ha komolyan érdekel akkor megszerzem neked áfa nélkül.

duree54

(#13033) ziZé


ziZé
csendes tag

Sziasztok!
Bár elolvastam ez első hozzászólást, és ezekkel a részekkel nagyjából tisztában is vagyok, a visszaolvasást idő hiányában hanyagolom! Elnézést kérek a házigazdáktól, de 13000+ hozzászólás végigbogarászása jelen pillanatban számomra túlságosan időigényes!
Az alap problémám, hogy van egy Samsung Series 7 (NP700G7C) laptop, amit szeretnék megvásárolni. A gép alap állapotban videokártya hibás, de ez nekem még jól is jön, mivel szeretnék mérnöki alkalmazásokra fejlesztett VGA-val ellátott gépet magaménak tudni. A kérésem, hogy ebben a laptopban található egy GTX 675M, ez milyen foglalattal rendelkezik, mire cserélhető? Rosszabb esetben integrált-e?
Korrekt információt eddig nem találtam, ezért gondoltam, hogy itt kérdezősködök.
Előre is köszönöm, ha valaki veszi a fáradtságot, hogy utána néz, mert tudja, hol kell, vagy esetleg olyan szakértelemmel rendelkezik, hogy csípőből tudja választ!
Üdv.: Zé

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#13034) tserrof77 válasza ziZé (#13033) üzenetére


tserrof77
senior tag

EZ alapján cserélhető a VGA modul, azt hiszem, ezek az MXMIII-B-s típusúak. Manual 30. oldal.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13035) ziZé válasza tserrof77 (#13034) üzenetére


ziZé
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az idődet és hogy utánanéztél!
Jövök egy sörrel! :) (Persze csak, ha elmúltál 18!!!)

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#13036) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok!

Van egy nVidia NVS5200-as kártyával szerelt Dell Latitude E6530 típusú laptopom. A jelenlegi i5 3320M processzort szeretném fizikai 4 magos i7-re cserélni. Lehetséges ez illetve azon felül, hogy 3. generációs intel mobil processzort kell keresnem mit kellene még figyelembe vennem?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13037) tserrof77 válasza Prison85 (#13036) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én korábban egy régebbi Precisionnal szívtam meg, hogy a c2d helyett berakott quad ugyan elindult vele, majd a gép közölte, hogy a hűtés NEM ehhez való, és leáll. Nem mondom, hogy belefuthatsz ilyenbe, de a QM és HQ-s i7-ek ugye magasabb tdp osztály, ergo benne lehet a pakliban a hűtőcsere is...

Szerintem csak arra figyelj, hogy 3-as széria legyen, és a proci csere előtt frissíts biost.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13038) ziZé válasza Prison85 (#13036) üzenetére


ziZé
csendes tag

tserrof77 kolléga jól írta! A TDP-t mindenképp vedd figyelembe! Ha váltasz is, ne csúcskategóriás proc.-t nézz! jelenleg milyen van a gépedben?
Egy kis összehasonlítás:
I5-3570K:
[link]
I7-3770K:
[link]

Mindkét processzornak ugyanaz a TDP-je, viszont én az órajelet és a fesz.-t kicsit visszaállítanám, biztos, ami biztos!

"Az ember él egy dobozban, néz egy dobozt és vár egy dobozra."

(#13039) dugo_ válasza ziZé (#13038) üzenetére


dugo_
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#13040) Prison85 válasza ziZé (#13038) üzenetére


Prison85
senior tag

Jelenleg 3320M van a gépben, 35W TDP. 45W kivitelben találtam olyan i7eket, amik megfelelnének a 4 mag kitételnek. Gondolom a +30% -os fogyasztás és az ezzel járó hőtermelés már megviselné a hűtést. Este szétszedem a gépet pasztázásra, mert munka alatt így is eléggé nyomja a meleget illetve belassul, ha nagyobb adag képponttal kell szembeszállnia - ráadásul a hőmérséklet vígan eléri a 70 fokot.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#13041) tserrof77 válasza Prison85 (#13040) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha belassul, ott már throttling van :U az nem jó jel :(

Takarítás után csinálj Adia64-gyel egy stabilitás tesztet, full terhelésnél nézd meg, nem throttlingol-e. Ha nem, jó eséllyel el fogja bírni a 45W-ost...

szerk: ebay-en találtam E6530-at gyárilag i7-3740QM-mel...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13042) aclandiae


aclandiae
senior tag

Dell 1525 Inspiron-ba szeretnék Intel AC 7260 WLAN kártyát tenni, ami mini PCI-E csatlakozású.
Az eredeti (Dell Wireless 1395) egy Minicard, kb. kétszer akkora lehet mint a tervezett új. Létezik ehhez valami átalakító?

(#13043) Tim82 válasza aclandiae (#13042) üzenetére


Tim82
nagyúr

eBay, keresőszónak mondjuk "Mini PCI-E Half to Full Size Adapter Bracket".

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13044) aclandiae válasza Tim82 (#13043) üzenetére


aclandiae
senior tag

#Tim82: már úton van. Köszönöm a javaslatot! :R

(#13045) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem :R

Szóval vettem egy Lenovo y700-as naotebookot. A problémák ott kezdődtek, hogy nem voltam otthon, és így mással kellett feltelepíttetnem. Megjött a gép és akkor látom, hogy az elvileg benne lévő 8gb ramból csak 4et lát.

A kérdésem az lenne, hogy megbontás nélkül hogy tudnék megbizonyosodni róla, hogy benne van a második 4gb ram is illetve, hogyan tudnám utólag telepíteni?

Próbáltam ugye a rendszerinfóknál, a parancssorba a wmic memorychip parancsokkal illetve keresgéltem a biosban (ez utóbbi semmilyen sikerrel nem járt), de mindegyik csak 4gb-ot jelez.

Előre is köszönöm :R :R :R :R :R

(#13046) b3ny


b3ny
csendes tag

Sziasztok! Caddy kellene dell e6430-ba van ennél jobb [link]?

(#13047) tserrof77 válasza b3ny (#13046) üzenetére


tserrof77
senior tag

Szerintem nincs... a többivel gányolni kellene...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13048) stoke válasza hawrlantb (#13045) üzenetére


stoke
csendes tag

a számítógép(win10:ez a gép)/jobb klikk/tulajdonságnál mennyit ír és mennyi használható?

10 ember él a világon, aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem...

(#13049) Thunderzolee válasza hawrlantb (#13045) üzenetére

CPU-Z SDP fülön, vagy az Aida a memóriánál kiírja bankonként, h mennyi modul van beleépítve.

De ha mindenhol 4gigát láttál, akkor sanszos, h csak ennyi van benne.
Vidd vissza, ha még 3 napon belül vagy, és kérdezz rá.

Remélem azért 64bites oprendszer került rá.

Vagy ha leveszed az alját, akkor szemrevételezni is lehet.
Youtubeon vannak tutorialok, hogyan kell szétszedni:
https://www.youtube.com/watch?v=dI2UXm3lrcE

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13050) feltamadas


feltamadas
tag

Sziasztok!
vetem egy Fujitsu Amilo Li 3910 18,4 col laptopot kitűnő állapotban a képen látható specifikációval szeretném fejleszteni gondolok proci Ram és ssd

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.