Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) Kolondrum válasza Ðávid (#11000) üzenetére


Kolondrum
félisten

Celeron, Pentium, Coe2Duo

Pentium a T4400, de már Core2Duo a T9300 vagy 9500.

Azért megnézném mennyire szerelhető darabról van szó. Legugliznám nem e cserélt már valaki ebben cpu-t. Nem fejjel a falnak. Én sem úgy mentem. :R

(#11002) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Remélem jó helyen járok, ha nem, akkor elnézést.

Olyan problémám lenne, hogy van egy Acer Aspire 5536G notim, aminek sajnos típushibája, hogy túlmelegszik. Leginkább az Athlon QL-64-eseknél van ez a probléma, Turion változatoknál nem olvastam ilyesmiről. A helyzet olyan szinten súlyos, hogy már teljesen sz*r :D Múltkor dobtam újra win 7-et, mikor elkezdte leszedni a frissítéseket, csak töltött a gép, de a proci 86 fok lett, hdd 59, ekkor beraktam alá egy ilyen rendkívül dizájnos hűtőt, ez a hdd-t megfogta 52 fok körül [link] De a procival nem tudok mit kezdeni. Vettem bele régebben új gyári hűtést, hátha az az egység a hibás, de nem, ezzel is ugyanolyan. Aztán az alján voltak perforálások a venti alatt, amik nem voltak kivágva, hát megtettem, segített is 2-3 fokot. Újra lett pasztázva minőségi pasztával, el van emelve az asztaltól, hűtő megy alatta, aljáról a hdd fölötti részen le van szedve a burkolat, mert ha a műanyagot fújatnám a hűtőpaddal, annak az értelme erősen a 0 felé mutatna. És így is, ha csak a skype megy, meg netezek, simán 75 fokig felmegy a hőmérséklet, GPU is 60 fölött jár. Valakinek van valami ötlete, hogy mit lehet ezzel kezdeni még? Én a cpu cserén gondolkodom, a Turionok elvileg hűvösebbek, meg azokat lehet alulfeszelni.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11003) Thunderzolee válasza hentes555 (#11002) üzenetére

Az a hűtőpad amit vettél, az hová fújja a hideg levegőt?
Mert azt látom, h 3 venti is van rajta, meg neonos, de ha nem a noti hűtőventilátorának a levegőbeszívó-nyílása felé fúj, akkor sokat nem ér; max a merevlemezt tudja hűteni..

Ilyet kerestél volna inkább, vagy ehhez hasonlót, ezen a ventiket át lehet pakolni, a lyukak közül bármelyikhez hozzá lehet pattintani, ahol a gép beszívó nyílása van, oda kell tenni pl. az egyiket.

Processzor fronton nemigen tudok hozzászólni, mármint a melegedés ezeknél ennyire nem ismeretes számomra. Mármint elhiszem, h melegszik, de sosem olvastam ezekről, ilyet nem is nagyon szereltem, mivel ezekhez erősebb processzorokat nem nagyon lehet kapni (értelmes áron), így szinte sose volt dolgom velük.
Puma platform megy bele, Socket S1G2-es foglalattal.
Ezek azok:
wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_mobile_microprocessors#Puma
A táblázatban valóban látni, a Turion kisebb fesszel megy; bár a max. hőfok mindegyiknél 100C°.

A merevlemez azért is lehet meleg, mert régebbi fajta, akkoriban még jobban melegedtek, mint egy mostani egy tányéros példányok. Meg hát ha dolgozik, akkor felmelegszik, és a frissítések költői kifejezéssel élve fél napos munkát adnak egy ilyen gépnek. :/

Gondolom a hűtés ki van tiszttítva, úgy értem a lamellák és a ventilátor között nincsenek porcicák.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11004) hentes555 válasza Thunderzolee (#11003) üzenetére


hentes555
senior tag

Az egyik venti a hdd-re fújja, a többi meg ahogy esik, elsősorban a merevlemez hűtése volt a célja. Hát olyan megoldást is gyártottam már, hogy az alábbi képen a noti szélén látható egy kb. egy ujjnyi széles részen szellőzés kivágva, meg a ramokat takaró kis lapon is van. [link] Na, hát az airflow az gondolom úgy van benne, hogy ott a szélénél beszívja a levegőt, majd a túloldalon a ventinél ki. Mint ezen a képen is láthatod, a venti alatt ki van vágva elég nagy területen, nekem és még sokan másoknak nem volt, ezért megtettem, hátha jobb lesz, de nem sokat segített. Na és azt kezdtem el mondani, hogy csináltam egy olyat, hogy egy üdítős kartondobozba beleépítettem egy 8 centis ventit, a dobozt pedig kivágtam és felhajtottam azt a részt, hogy a levegő a gépbe menjen, de az sem igazán segített. Ez így nézett ki, a pirosak ventik, a nagy szürke doboz meg az üdítős kartondoboz :D [link]
De azon is gondolkodtam, hogy mivel levettem a HDD fölötti panelt, lehet elbasztam az erflót benne :F
Ha meg nem veszem le, megfől a hdd ott benne :S
Pormacskák nincsenek :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11005) Kolondrum válasza hentes555 (#11002) üzenetére


Kolondrum
félisten

A HDD 40 fok felett időzített bomba tartósan. Ebben a pillanatban vezettem be valaki tudatába a HDD setinelt, mert a tartós 45-48 (de volt 59 is) fok miatt elkezdett meghalni a HDD.
Olvastam erről a hibáról, azon csodálkozom, hogy ma még vannak működő példányok.

Thunderzolee! Sztem ezzel sokat nem lehet kezdeni. Ez ilyen. :(
Olyat láttam már,hogy a notiból asztali lett, mert a CPU kapott egy fabrikált hűtést, meg lett emelve és alul mint egy kémény lógott ki a borda. Csak hát a noti innentől nem noti.

(#11006) hentes555 válasza Kolondrum (#11005) üzenetére


hentes555
senior tag

Hát ez 40 alatt sosincs. Bekapcsolom, 2 perc múlva 40+. Most megy ~10 perce, letöltöttem egy GPU-Z-t, 45 fokon áll jelenleg, proci 50-en. De most így, hogy ráraktam a hdd fölötti műanyag panelt, mintha jobban szívna kicsit azon a bizonyos szívónyíláson az elején, de netezés közben is tartja magát 60 alatt. Na majd mindjárt lövök neki egy youtube vidit, szerintem addig lesz 60 alatt. Az a baj így nagyon hardveraprón sem akar elkelni, hirdetem két hónapja, de semmi :/

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11007) hentes555 válasza hentes555 (#11006) üzenetére


hentes555
senior tag

Adtam neki egy kis 720p youtube vidit, 8 perc alatt 50 fokról 77 köré ment fel, gpu 71, hdd szép lassan pár percenként emelkedik egy-egy fokot, most 51 épp.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11008) hentes555


hentes555
senior tag

Találtam most 3k-ért Turion RM-70 procit bele, szerintetek érdemes megpróbálni, hogy hátha hűvösebb lesz vagy hagyjam a 'csába és próbáljam meg így eladni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11009) Kolondrum válasza hentes555 (#11006) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én személy szerint nem folytatnám ezt a vonalat. Amúgy a HDD nem sérült még meg? Sentinel nem jelzett?
Ebben a melegben 50 fokos átlag az enyém, de ez igen virsli cucc. Terhelve 71-74 a plafon.
Amúgy kb mindig van a noti alatt egy CoolerMaster Notepal X2 . Nem lehet fokokat mondani, de vannak esetek mikor csodákra képes.

(#11010) hentes555 válasza Kolondrum (#11009) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor hagyom inkább, megpróbálom így eladni, bár 2 hónap alatt nem sokan jelentkeztek rá:/ Az előző HDD is 3 évig ment ilyen hőmérsékletekkel, nem hinném, hogy baja lenne, 100/100-as HD sentinel szerint

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#11011) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ide is passzol, tehát megkérdezem :) Erre valaki tud okosat tippelni?
Köszi előre is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11012) Tim82 válasza hcl (#11011) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kingston Value modulokat ezek szerint nem mindig szereti az E6410, a Thinkpad-ekhez hasonlóan. (Ezek a KVR... megjelöléses RAM-ok.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11013) hcl válasza Tim82 (#11012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az frankó, ma tesztelem a T410-emben, mert akarok ramot venni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11014) Sokimm válasza hcl (#11013) üzenetére


Sokimm
senior tag

NEM SZÓLTAM... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11015) hcl válasza Sokimm (#11014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

? ? ?

Mutogatni való hater díszpinty

(#11016) Sokimm válasza hcl (#11015) üzenetére


Sokimm
senior tag

Hülyeséget írtam, és törölni nem lehet a hsz-em. :\

[ Szerkesztve ]

(#11017) Molk


Molk
tag

Sziasztok,
Egy lenovo x220-as laptopba szeretnék 4gb-ram ot venni (lehetőleg használtan).
Jelenleg egy ilyen van benne.
Ha megveszem ezt(a 4gb Samsung 1333Mhz) akkor csak a dual chanel nem fog működni, de egyébként minden jó lesz?
Az eladó azt írta hogy: Az enyémnek 09-10-F2 a vége.

Segítségeteket köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#11018) Tim82 válasza Molk (#11017) üzenetére


Tim82
nagyúr

Minden jó lesz, sőt, nagy valószínűséggel dual channel is lesz. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11019) Molk válasza Tim82 (#11018) üzenetére


Molk
tag

Köszönöm szépen a gyors válaszodat.
Akkor minden rendben.
(valahogy mindig ki tudsz segíteni ;) )

(#11020) Tim82 válasza Molk (#11019) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igyekszok az ember. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11021) hcl válasza Tim82 (#11012) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az oké, de akkor mit szeret? :) A kérdés lényegi része az lenne :)
Amúgypersze a t410-emben sem mentek :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#11022) Tim82 válasza hcl (#11021) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kolléga nem írt hülyeséget a kitörölt tartalmú hozzászólásában: pl. Hynix, Samsung, nem KVR... Kingston modulok... :)

Ha a Thinkpad-topikban rákeresel, psyho85 kollégának volt hasonló gondja kb. egy hónapja, akkor próbálgattunk vele modulokat, kb. a fenti konklúzióra jutottunk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11023) hcl válasza Tim82 (#11022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :) Jobb lett volna konkrét típusokkal, vagy ha esetleg lett volna ilyen ismeret, hogy bizonyos időzítéseket nem szeret, de ez is jól jött :)
Amúgy amivel sikerült kitesztelni munkahelyemen, az pont Samsung, a céges gépeinkben ilyen van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11024) Sokimm válasza Tim82 (#11022) üzenetére


Sokimm
senior tag

A mostani diszkriminációs világban nem mertem szóvá tenni, hogy nem szeretem a KingMax/Stone ramokat, mert voltak bajaim velük (pont nemrég). Hynix mindig jó volt.

Példának okáért, a win beboot-olt a kingmax-al, de már a win telepítő (akár dvd, akár pendrive) kifagyott tőle... Jöhetett egy lenovo-ból kikapott hynix pár, és máris nincs gond...

(#11025) Tim82 válasza hcl (#11023) üzenetére


Tim82
nagyúr

Oké...

Szóval, nem mindegyik Kingston Value RAM-ot köpik ki a Thinkpad-ek, de van, amit igen.

KVR1066DS3S7/4G - ez pl. megy T500-ban.

KVR1333D3S9/4G - ebből pl. volt egy pár, ami ment és volt egy, ami nem (más gépben meg hibátlan volt memtest86+ szerint).

Hynix:

HMT351S6CFR8C-PB - ez biztosan ment X200-ban, T500-ban, megy X201-ben. 1600 MHz-es FSB-s modul, persze 1066-on kezelik a fenti gépek.

Samsung:

M471B1G73QH0-YK0 - ez X220-ban (T410-ben, E6410-ben csak azért nem fog, mert ez 8 GB-os modul, az első generációs Core i-s laptopok pedig maximum 4 GB-os modult tudnak lekezelni per foglalat). 1600-as modul, 1333-asként kezeli az X220.

Ennél több konkrét típust most így nem fogok tudni írni, ezek azok, amiket előkapartam privátok közül, hogy biztosan kipróbáltam vagy jelenleg is használatban vannak.

Sokimm: notebook RAM-téren Kingmax-okkal nekem is több rossz tapasztalatom van, mint jó, de még a DDR/DDR2 időszakból.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11026) hcl válasza Sokimm (#11024) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szóvá tehetted volna, amúgy nekem sem volt velük bajom, de ha valami inkompatibilis, akkor az :D Lenovok pl. asztaliban is válogatósak.

@Tim82 : Köszi :R

"ebből pl. volt egy pár, ami ment és volt egy, ami nem (más gépben meg hibátlan volt memtest86+ szerint)."
SD-s Compaq gépekben volt olyan, hogy más lapokban hibásnak bizonyult ramokkal szépen mentek :D Nagy volt az öröm .)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11027) Sokimm válasza hcl (#11026) üzenetére


Sokimm
senior tag

Öhm, nekem ddr3 az hp g72 volt, és az válogatott, meg boot problémázott... ddr2 vel volt lenovo-val dolgom, ott mindent evett. (még olyan ramokat is dualba, ami 4-8 chip-es, azonos /vagy nem azonos GB adatokkal, más órajel, más márka, normlál, neki mindegy volt. :DDD De az új lenovok-ról nincs semmi infóm. Csak HP volt a kezem alatt az elmúlt időszakban (memóriát illetőleg). Arra mondhatom, hogy "óvatosan" válogass, de igazából lehet csak szerencsén múlt az egész nálam. Annyi adat van, ami miatt kiakadhat valami, hogy kár a HP-t szidnom (akármennyire is nem szeretem), sőt kár még a Kingmax/stone-okat is szidnom, mert lehet jók, csak én voltam béna, és nem néztem utána, hogy "mit eszik" a laptop.

Az asztali lenovo-k azért válogathatnak, mert megérdemelnek "akármit", mivel amilyen minőséggel építették meg, amilyen minőségi anyagokat, okos megoldásokat használnak (asztali gép, s775 dual core korszak, 2x2GB ram) az számomra lenyűgözően szép! A táp minőségi választása, hangja (így, sok év működés után is), a gyors csatlakozós megoldások, stb... Szóval ha "Ferrariit" veszel, ne tankold 95-ös benyával. :DDD

(#11028) hcl válasza Sokimm (#11027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekünk az asztali Lenovokkal volt bajunk, és hát annyi hogy a RAM is elvileg szabvány, szóval ha DDR3 akkor vagy mennie kéne vele, vagy le kéne írva lennie valahol, hogy milyen specifikációjú rammal megy.

Ennyire nem voltam hasra esve az asztali Dell/Lenovo/HP gépektől, persze tetszettek, de az is PC :)

HA meg szabvány, akkor az is teljesen természetes, hogy az egyik munkahelyemen az Intel 865 lapjaiba a 4 foglaltba négyféle ramot, két-három méretűt beletoltam, és általában ment :) (Muszáj volt életben tartani a P4-eket, nem volt más, azt raktuk bele, ami volt :) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#11029) Sokimm válasza hcl (#11028) üzenetére


Sokimm
senior tag

Lehet csak a "régi gépeknél" volt ilyen mindenség zabálás, azért nem merek modern eszközökről nyilatkozni.
Igazából mióta usb 3.0 korszak beköszöntött a laptopoknál, és csak win 8++ akrámennyit támogatnak a laptopok (driver szinten), azóta több driver, ram, usb (2.0) boot, uefi-legacy problémát láttam, mint azelőtt.
Régi (első szériás) i5 lenovo (és hp, és dell), usb 2.0-val mindent evett, azonnal települt (rufus-pendrive) és a driverek sem szarakodtak...
Szóval lehet kezdek begyepesedni, de amikor nővérem acer szuper 4 magos gépére (az már usb 3.0 korszak (nekem ez valami "nagy vízválasztó" azért ehhez viszonyulok)) úgy kellett ráhebrákolni a bios frissítést, hogy végre pendrive-ról tudjunk boot-olni, azután meg nem tömörít ki semmit a win, és sorolhatnám a bajokat, akkor azt mondom: vissza a bunkósbothoz! :DDD

Az asztali gépem (msi alaplap, 1150 socket) is támogat usb 3.0-t, de driver-ekkel sem akarja a Scythe Kama Dock USB 3.0-s dokkolót usb 3.0 sebességgel kezelni... Feladtam már rég a harcot! :D

bocsi az offért. :R

(#11030) hcl válasza Sokimm (#11029) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh, furcsaságok régen is voltak, meg most is vannak, én már nem lepődök meg. Tegnap beszéltük haverral, hogy ahogy telnek az évek, inkább egyre gyanakvóbbak vagyunk, mint magabiztosabbak, mert egyre több furcsasággal találkozunk :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#11031) gyuggyerca


gyuggyerca
csendes tag

Sziasztok

Sajnos nincs időm végigolvasni a fórumot ezért inkább felteszem a kérdést.Szeretném a laptopomban kicserélni a processzort,de nem tudom hogy működni fog e vele.A gép Toshiba Satellite l505-111 Na már most ebbe akarnék tenni ha lehet egy Intel Core 2 Quad Q9000 procit és szeretném tudni hogy az alaplap,chipset alapján van a rá esély hogy működjön.Hétfőn adná fel a srác a procit,de ha nem jó bele akkor inkább vissza mondanám.és keresnék bele másikat.Ha még kell valami infó a gépről szóljatok és megnézem AIDA-ban.

Válaszaitokat előre is köszi :)

Füles

(#11032) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Bővíteni szeretném a Lenovo B590-es laptopomat Ram-al és SSD-vel.
Nos, eddig néztem Everest-el és CPU-z vel is a gépem adatait, de nem tudok rájönni, hogy a Ram-ok hogy vannak benne elhelyezve, mert most 4gb van benne, és én szeretnék mellé még 4gb ot. De nem tudom, van e benne üres foglalat. A másik, hogy ti milyen SSD-t ajánlotok a gépbe?

Előre is köszönöm.

Üdv:
Zoli

(#11033) Kolondrum válasza gyuggyerca (#11031) üzenetére


Kolondrum
félisten

A Q-nak 1066-os az fsb, a T6600 meg 800-s. Meg ott van, hogy a Q-nak 10W-al nagyobba TDP-je.

(#11034) gyuggyerca válasza Kolondrum (#11033) üzenetére


gyuggyerca
csendes tag

AIDA szerintazokkal nem lenne gond mert az alaplap bírná(tudja az 1066fsb-t,meg a 45w-t is),inkább az hogy a chipszettel nem kompatibilis vagy mi a szösz.
Ez alapján bár ez alapján a mostani sem kompatibilis vele,mert az sincs a listában :)

[ Szerkesztve ]

Füles

(#11035) Kolondrum válasza gyuggyerca (#11034) üzenetére


Kolondrum
félisten

Arra a listára nem szabad adni, nekem is olyan van benne amit az intel szerint nem támogat. Kersni kell jelzéseket, hogy megeszi. Google.

(#11036) gyuggyerca válasza Kolondrum (#11035) üzenetére


gyuggyerca
csendes tag

Én már kerestem egésznap,de sokra nem jutok(elég gyér az angol tudásom).Marad az a verzió hogy megveszem és ha nem jó eladom én is.
Q9000
T6600

Füles

(#11037) Thunderzolee válasza gyuggyerca (#11031) üzenetére

Chipset: GM45.
Socket P foglalat, ezek azok:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_P

Négymagos processzort ne tegyél bele, mert azoknak többfázisú tápellátó áramkör is kell az alaplapon, de ebben a gépben ez nincs meg.
Másrészt a gép hűtésést 35W-os TDP-jű processzorokhoz tervezték, nem tudná lehűteni a 45W-os TDP-t, throttlingolna a processzor.

Mondd vissza nyugodtan a hirdetést.
Ez volt az?

Mihez kell a 4 mag?
Mire használod a gépet?

Vegyél bele P8400/P8600-ost, az is jobb a T6600-nál. Hardveraprón 3000-3500ft.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11038) Thunderzolee válasza Atlantisz48 (#11032) üzenetére

CPU-Z-vel hogyhogy nem tudod kiolvasni a memóriamodul(ok) számát?
Az SPD fülön tudod kiválasztani a foglalatokat, ott írja, h melyik slotban milyen modul van.

De ha leveszed a gép aljáról a burkolatot, akkor vizuálisan is ellenőrizheted. ;)

SSD-t meg lényegében mindegy milyet veszel, veszettül gyors az összes. :D
Esetleg az SSD-s topicban tudnak segíteni az aktuálisan kapható csúcsmodelleket illetően. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11039) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék egy HP 530-ban procit cserélni.
Jelenleg egy Celeron M 520 ketyeg benne és jó lenne valamilyen 2 magos C2D-t beletenni.
Itt egy kép a rendszerről:

Mire figyeljek, milyen proci jó bele (HP oldalán nem találtam kompatibilitási listát)?
533Mhz FSB-s procik jók csak bele? Stepping mindegy, vagy chipsetfüggő és a gyártó nem korlátoz a kompatibilitásban? Milyet érdemes venni, ha valamilyen 2 magost szeretnék bele, ami nem fogyaszt sokat?
Net, Youtube és kis irodai progik mennének rajta. Youtube-nál a 945GM a korlát, így felesleges a legerősebb C2D-t bele tenni szerintem. TDP-ben van hasonló proci C2D-nél (30W)?
Köszönöm előre a válaszokat!

TDP nem a hűtés miatt fontos, mert kivett alaplapra rakok bármekkora hűtőt, hanem a deszka tápellátását nem akarom leterhelni és minél hosszabb ideig használni.
Egy bontott gépről lenne szó, aminek fele nem megy (DVD meghajtó portja, kijelző, akksi stb), de ilyen célra nekem még megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#11040) Thunderzolee válasza szacsee (#11039) üzenetére

T×k jó, h a CPU-Z nem írja a chipsetet. :/

Így csak Google alapján lehet sejteni, h mi van a gépben.

Remélhetőleg 945GME.
Socket M foglalat.
Ezek azok: http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_M

Ha 945 a chipset, akkor visz 667FSB-t is, remélhetőleg a HP nem korlátozta le a BIOS-ban a cpu-mikrokódokat.

Másrészt viszont van ez a doksi a HP oldaláról.
Ebben az szerepel, h a gépet többféle konfiggal adták, és többféle chipsettel is, attól függően, h milyen processzor volt a gépben.
Viszont rengeteg olyan esettel találkoztunk (ha visszaolvasol párszáz oldalt), h a leírásban 940-es chipset-alvariáns szerepelt, de a valóságban 945-ös volt.
Ez azért fontos, mert a chipkészlet variánsai kisebb FSB-s processzorokat visznek csak, és csak a teljes értékű 945-ös vitte a 667-et.

Szóval azt kéne csinálnod, h szerzel bele 667-es FSB-s processzort a már linkelt Socket M-esek közül, és beszerelés, win által felismerés, majd újraindítás után ellenőrzöd a CPU-Z-vel, h mekkora FSB-vel megy a processzor. Ha 667-en, akkor öröm és boldogság, ha viszont csak 533-on, akkor a chipset csak 533-as FSB-n hajtja, ez esetben inkább 533-as FSB-st szerezz bele. (Mivel a szorzó áttételeknek köszönhetően a 667-esek 533-on hajtva alacsonyabb órajelen járnak csak.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11041) szacsee válasza Thunderzolee (#11040) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
667-est láttam, hogy valamelyik variáns viszi.
Meglesem a ramokat és attól függ milyet veszek bele. Nyilván 533-as ramoknál nem fogom erőltetni a 667-es FSB-vel rendelkező procit.

Illetve lenne még két kérdésem.
Jelenleg 19V-os lapos töltővel használom (3,16A), gyárilag viszont 18,5V 3,5A-es illene hozzá.
Itthon elég drága a lapos töltő hozzá, viszont pl aliexpressen látni 10-15 dodó környékén töltőt elég sok eladással és elégedett visszajelzéssel. Nyilván a minősége nem biztos hogy eléri az itthon kaphatókat, viszont piszok olcsó. Mivel adatmentés és munka nem szempont ennél a gépnél, szerinted melyik verzió lenne jobb... használjam a már meglevő fujitsu töltőt amíg bírja (esetleg mérjek rá terhelve, hogy mennyivel tölti menet közben), vagy vegyek egy kínai de megbízható töltőt?
Akksi is kb ugyanez a helyzet, ha aida-ban látni az akksi feszt, akkor gondolom a töltő áramkörrel nincs gond, csak a cellák le vannak halva, annyit még rááldoznék, hogy veszek bele egy akksit 20 dodóért kb és nincs gond ha áramszünet van, vagy lehúzom róla.
Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy mit érdemes csinálni, mivel ez nem új masina így valamilyen szinten a költséghatékonyság is fontos számomra.

(#11042) Thunderzolee válasza szacsee (#11041) üzenetére

"Nyilván 533-as ramoknál nem fogom erőltetni a 667-es FSB-vel rendelkező procit."

A kettő nem függ össze, nem kell amiatt 533-as FSB-s processzort használni, mert a ramok csak 533-asok.

Töltő maradhat a jelenlegi. Az elektronikai alkatrészeknek van némi tűrésük, az a fél volt az nem számít semmit sem. A Watt a lényeg, pl. 17"-os géphez pl. ne használjunk 60Wattos töltőt, nem véletlenül adnak hozzá 120-ast.

Akksit ha szükséges vegyél, de nagyon drágák. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11043) szacsee válasza Thunderzolee (#11042) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi ennek utánajárok. :R
Ez az akksi van benne: 440268-ABC
Szerinted ez megfelelő lenne, vagy a 12000Ft-os annyival jobb amennyivel drágább?

(#11044) Thunderzolee válasza szacsee (#11043) üzenetére

Amit linkeltél, az 4 cellás (2200mAh vagy ahogy írják, 2000-2500mAh közöttiek)
A drágábbak gondolom 6, 8, 10, esetleg 12 cellásak.

Ez pl.8 cellás, 5400mAh.

Különösebben nem ismerem a laptop-akksikat, ami nem eredeti, az mind utángyártott, ezért kerülnek kevesebbe. Érdemes olyan eladótól venni, amelyik akár ad garit is, ill. sok pozitiv jellemzés van az akksiról.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11045) Kolondrum válasza Thunderzolee (#11044) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem UGY van, de aida szerint sanyo cellás és a gyárinál nagyobb a kapacitása.

[ Szerkesztve ]

(#11046) Atlantisz48 válasza Thunderzolee (#11038) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Valóban ott írta, nem tudom, hogy nem vettem észre...
Már csak az nem tudom, hogy hány Mhz-s, mert amikor nem sikerült a CPU-Z vel megtudni, hogy hogy vannak benne a RAM-ok, akkor ráraktam a SIW-et és ott (is) kiírta, csak kicsit másképpen.

Most akkor 1600 Mhz-s vagy 800 Mhz-s?

Üdv:
Zoli

(#11047) Thunderzolee válasza Atlantisz48 (#11046) üzenetére

Ez egy 4gigás, 1600MHz-es modul.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#11048) ZabZib


ZabZib
csendes tag

Sziasztok!

A Lenovo T-500 laptopomban kezd megpusztulni a HDD. Tudtok segíteni, hogy milyet vegyek bele? Mire kell figyelnem? Mekkora meló beszerelni? Sajna csak PC-ken vagyok otthon.

Köszönöm előre is!

(#11049) Tim82 válasza ZabZib (#11048) üzenetére


Tim82
nagyúr

2,5" SATA vinyó való bele.

A vinyócsere kb. 5 perc, ha lassan csinálod. Videó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11050) ZabZib válasza Tim82 (#11049) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Köszi!

Mondjuk ez jó vételnek számít?

http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/500gb-32mb-7200rpm-sata3-wd5000lplx-p260399435/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.