Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) daninet válasza daninet (#5000) üzenetére


daninet
veterán

bocs lejárt a mod: 7720g nem sima 7720 de a lényeg ugyan az ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5002) daninet válasza daninet (#5001) üzenetére


daninet
veterán

Na még egy képet beszúrok róla [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#5003) szigmat


szigmat
tag

Sziasztok!

Van egy Hp nx9110 típusú notebookom és szeretnék benne ramot cserélni.
1 vagy 2 Gbra szeretném bővíteni.

Ez van ráírva a mostani ramomra:
hynix pc2700s-25330
256mb ddr 333mhz cl2 5
hymd232m646d6-j aa

Ez pontosan mit takar? Sajnos nem értek hozzá igazán. :U

(#5004) ro_bert17 válasza miki111 (#4995) üzenetére


ro_bert17
őstag

Az sem ártana figyelembe venni, hogy a processzor piszkálása garancia vesztéssel jár.

(#5003) szigmat: pc2700 (vagy pc3200-es) sima ddr ramot keress bele. Valószínűleg 2 slot van benne, tehát két modul tehető bele. Ezt egy aida, hwinfo32, siw segítségével könnyedén tudod ellenőrizni. 1 GB ddr modul-t jó esetben 5k körül kapsz apróban. Ez azért meg kell hogy érje, mert 256 MB már egy erősebb karórában is van mostanság.
Szerk: vásárláskor/beszereléskor mindenképp legyen próba!

[ Szerkesztve ]

(#5005) szigmat válasza ro_bert17 (#5004) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm a válaszodat!

(#5006) Thunderzolee válasza szigmat (#5003) üzenetére

Hynix a gyártója és 256MB-os méretű.

333MHz-es, és cl: 2.5 az időzítése.

Erről bővebben itt, röviden meg összefoglaltam:
A DDR1-es ramok szabványosan ilyenek voltak:
200MHz PC1600
266MHz PC2100
333MHz PC2700 <-- ez van a ramodra írva
400MHz PC3200
Értelem szerűen a processzorok FSB értékének( 400-533-800MHz) növekedésével párhuzamosan a ramokat is sikerült feljebb tornázni.

Az időzítés az meg:
cl:2 űberbrutál ram, csak a menőknek volt :D
cl:2.5 átlagos
cl:3 lassabb, de ez is teljesen rendben van :K

A 800MHz-es DDR2-nél pl. a ram időzítések így néznek ki:
cl:4 az gyorsnak számít
cl:5 az lassúnak számít
A cl:5 az inkább az 1066MHz-es DDR2-es modulokra jellemző érték.

Az nx9110 adatlapja:
h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11867_na.HTML
Két ram slot van, a chipset 333MHz-es max. 2GB-os modult kezel.

Az aprók közt keress hozzá memóriát, ott olcsóbb.
Egyelőre csak egy darab 1GB-ost vegyél, az is elég lesz. De valószínű elég egy 512-es is, így olcsón megúsznád a bővítést. Azért lassú az a gép most, mert 256-ramnál többet kérne a rendszer, nézd csak meg a feladatkezelőben (tálcán jobb egér gomb-->feladatkezelő), ha 768 ram lenne, az már nagy előrelépés a 256-hoz képest.
Azokat a folyamtokat, amiket nem tud a memóriába tenni (mert nincs elég ram), kilapozza a merevlemezre, és onnét töltögeti vissza, ha szükség van rá (márpedig folyton szükség van rájuk). Ez értelem szerűen jóval lassabb, mintha a memóriából lenne elég, és ott tudná tárolni az éppen szükséges folyamatokat a rendszer.

Valószínűleg ha 400MHz-es ramot veszel bele, azzal is menni fog, de csak 333-on fogja hajtani.

Processzor milyen van a gépben?

Na, közben megelőztek. :B

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5007) miki111 válasza ro_bert17 (#5004) üzenetére


miki111
csendes tag

Köszi, nincs gari :(

(#5008) ro_bert17 válasza miki111 (#5007) üzenetére


ro_bert17
őstag

A N5010-re céloztam.

(#5006) Thunderzolee: kellenek az ilyen írások. :R

(#5009) LaptopSystem

Sziasztok lenne nekem egy Dell Inspiron N5110 laptopom betört kijelzővel szeretnék cserélni benne ebben tudna nekem segíteni valaki?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#5010) sagvary válasza sagvary (#4988) üzenetére


sagvary
aktív tag

Látjaz 500-as vinyót a Toshiba, de csak buherált dvd-vel ment fel az XP. A korábbi hdd rendszer particiójáról készített Ghost image új vinyora rakott particióval - most első esetben - nem indult el e rendszer.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#5011) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Most találtam a topic-ot, gyorsan megkérdezem...pár órácskám van, hátha...

Tegnap leszedtem a hőcsövet, le akartam cserélni a ventillátort (sajnos nagyon zúg) de a cseredarab nem volt kompatibilis, szóval takarítás után vissza

Szóval lecseréltem a hőcsövet, a CPU-ról letakarítottam a régi megkeményedett pasztát, de mikor a GPU-hoz értem, láttam, valami hővezető anyaggal "átitatott szőtt anyag" szerű cucc van rajta elég vékony, de azért nem elhanyagolható vastagsággal...nemtudom mi lehet az, egybe le lehetett húzni a hőcsőről..

Olyanom nem volt, ezért csak pasztát használtam visszaszereléshez.

...gép beindul, de rosszabb mint volt. A csere azért lenne esedékes, mert terhelés alatt 120C a GPU hőmérséklet......na most, "idle" 110C -os a cucc,

Keresgéltem kicsit a neten, találtam is valamit: "gap pad"
Ez lehetett az? De ami képeket láttam, a gap padról, ezek nagyon vastagok. Az a szőtt anyagnak tűnő akármi nem volt 1mm sem....
Létezik ilyen <1mm gap pad (ha valóban ez az, amit keresek) mert ha igen, és ez az ami nekem kell, gyorsan (még ma, 3 órán belül) be kell szereznem....

Minden további nélkül lehet ezt használni? (úgyértem, erre már nem kell extra paszta, igaz? Ha marad még ezt lehet alkalmazni paszta HELYETT a CPU-nál is? Nem okoz problémát a vastagsága? (most a CPU úgynézki talán jó, de a gap pad "jobban tetszik", mert -ha jóltudom- nem fog megfolyni idővel..

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szép napot!

Üdv.: Lacam

Jah, ez egy MSI VR630x

[ Szerkesztve ]

(#5012) miki111


miki111
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni? Dell XPS L501-eshez lenne szükségem magyar billentyűzetre!

Köszi: Miki

(#5013) pityke88


pityke88
tag

Hali!
Adott egy Fusi Amilo L7320GW típusu öregedő kis noti :D
1,7es cerka procival, 512mb ram-al, 60-as vinyóval, 64mb vga.
Ezeket upgradelném, ha érdemes... ;]
Ötleteket várom, köszönöm! :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#5014) Thunderzolee válasza LaptopSystem (#5009) üzenetére

Itt találsz kijelzős hirdetéseket, vannak olyan hirdetők is, akik direkt erre specializálódtak. Olvasgasd át, kell a mérete, meg, h hány pines a csatlakozója.
hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek/listaz.php

De majd az adott hirdetésben segítenek biztosan. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5015) Thunderzolee válasza lacam (#5011) üzenetére

Hát igen, amit csináltál, az tipikus példája annak, h mit nem szabad.

Az a "szövetes anyag" az átvezette a hőt a GPU és a hőcső között. Pasztával nem lehet fél/egy mm-t "áthidalni", ilyenkor használják ezeket a hőátadókat. Főleg notebookokban, videokártyákban találkozni vele.
Félre kellett volna tenned, és miután tapasztalod, h a paszta nem jó, visszaraknod. Az aprók közt tudsz venni, tessék kerestem egyet:
http://hardverapro.hu/apro/hovezeto_cuccok/friss.html
De a topicban biztosan van még több hirdetés is.

Ahogy elnézem, már elkéstünk a válasszal, de sajnos a topic nem pörög mindig. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5016) Thunderzolee válasza pityke88 (#5013) üzenetére

Ha beírod a topic keresőjébe ezt: VIA VN800, találsz tippeket.
http://itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/keres.php?stext=via+vn800
(A kérdésre adott választ keresd.)
Esetleg írj priviben ABE-nek, cserélt-e procit, és milyen lett.

De ahogy elnézem, már ajánlottak neked ezt-azt: L7320GW ;)
http://itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/keres.php?stext=L7320

Szerintem csak ramot tegyél hozzá, mást nem nagyon érdemes.
Procit esetleg még érdemes.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5017) lacam válasza Thunderzolee (#5015) üzenetére


lacam
aktív tag

Köszönöm szépen

Felvettem a kapcsolatot az eladóval.

A gép kínlódik, de mennie kell..remélem bírja még egy darabig.
Annyi lenne a kérdésem még, hogy:

A GPU tiszta, gyárilag volt alatta Gap-pad, de a CPU alatt csak paszta volt. Namármost mi van akkor, ha a CPU fölé is Gap-padet teszek (paszta helyett...tudtommal akkor már nem kell paszta, de lehet hogy tévedek!) Nem lesz baj, hogy fölé kelül cca. +0.5mm-es hővezető réteg?

A csavarokat helyre csavarom, nem nyomja meg a chip-et? Ez a lap megnyomódhat kissé?

Üdv.: Lacam

(#5018) Vassili_Zait válasza lakisoft (#2493) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

i

[ Szerkesztve ]

(#5019) Thunderzolee válasza lacam (#5017) üzenetére

Ahol paszta volt, oda tegyél azt.
Ahol a hőátadó szivacs, oda meg azt.

Ne variálj, a gyárban a mérnökök csak kikísérletezték már. :D

miki111:
Én nem találtam, nem tudok jobbat, Googleba ha rákeresel dobál ki mindenféle találatot, át kéne böngészned. De átmatricázás nem jó megoldás, ha nem találni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5020) lacam válasza Thunderzolee (#5019) üzenetére


lacam
aktív tag

Jajám....ezért várom a lapot :)

Ma vettem egy notebook pad-et (jó, tesco-s canyon, nem valami hightech cucc) de talán ér valamit..talán...

Majd pénteken megérkezik a hővezető lap...akkor megint szétszedem...

(#5021) zmperx válasza Thunderzolee (#5019) üzenetére


zmperx
csendes tag

Köszi!

(#5022) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyáméknak van egy Asus F2HF notija, ami tulajdonképp az enyém, vagyis azóta végképp én használom (ők vettek is egy újat).
Részletesebben már írtam róla, ramcsere ügyében: [link]
Azóta a 2GB rammal egész jól elvagyok, csak a másik nagy gondja, hogy egymagos proci van benne.
Korábban azt találtam, hogy nem lehet cserélni a procit kétmagosra, mert ez is az Intel 940GML chipset "butításai" közé tartozik.
Viszont most egy újabb infóra lettem figyelmes, a gyári oldalon a letöltések közt szerepel egy Bios frissítés: [link] :

Version 215
Description BIOS 215
Fix bug that Yonah T2080 CPU C state is abnormal
File Size
451,25 (KBytes) 2008.02.19 update

Akkor ezek szerint mégis csak működik kétmagos procival ?
És vajon akkor működhet egy Merommal is (Core 2 Duo) ? (Persze gondolom csak aminek 533-as FSB-je van.)

(#5023) bonat


bonat
senior tag

sziasztok
tud valaki nekem segíteni az alábbival kapcsolatban??

arra lennék kíváncsi, hogy az alábbi Celeron Proci helyére be lehet e rakni a Core Duo procit:

- Intel Celeron M 530 (1M Cache, 1,73 Ghz, 533 Mhz FSB)
pcu-z alapján Socket 479 mPGA

- Intel Core Duo T2250 (2M Cache, 1.73 GHz, 533 MHz FSB)
LF80539 T2250
5650A951 SL9JJ
elvileg ez socket 478-as pontosabban nemtudom, hogy mPGA vagy PPGA

vagy esetleg próbáljam ki hátha megy? gond nem lehet belőle legfeljebb nem indul el?

(#5024) eketomy válasza atesss (#5022) üzenetére


eketomy
senior tag

Bios frissítés után tuti menni fog a T2...-es szériákkal, hogy a core 2 duo-val menni fog -e az nem garantált, mindenképpen bele kell próbálni és akkor kiderül! viszont ha csak az 533-as FSB-t támogat akkor olyan procit kell bele venni! üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5025) eketomy válasza bonat (#5023) üzenetére


eketomy
senior tag

Elméletileg simán vinnie kell! Viszont, tényleg az a legegyszerűbb, hogy ki kell próbálni és akkor kiderül, elrontani nem lehet vele, max nem megy vele! üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5026) Thunderzolee válasza bonat (#5023) üzenetére

Milyen noti?
Milyen chipset?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5027) Tim82 válasza atesss (#5022) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha és amennyiben az Asus F2HF-ed mégis képes lekezelni kétmagos CPU-t, akkor T5200 a csúcs, amit bele tudsz tenni. Én a biztonság kedvéért azért inkább egy említett, Yonah magos T2080-at próbálnék felhajtani (esetleg egy T2130-at), de csak miután meggyőződtem arról, hogy csak és kizárólag Intel 940GML-lel került piacra az Asus F2HF.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5028) Matthew1216


Matthew1216
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki akinek volt már dolga, vagy akár van egy Acer Aspire 4810T es laptopja tudna-e segíteni. /akár az 5810-es modell is oks) a Probléma a következő, a laptop ismerősöm szerint kint aludt balatonon, és azután nem ment elvitték szervízbe nem tudtak vele mit kezdeni aszonták, hogy halott ránéztem apámmal és kiderült, hogy egy diódája meghalt és zárlat miatt szétégett, ezzel semmi probléma, csak nem tudom kdieríteni, hogy miylen dióda volt benne. Lehetne kapni iylen egységet kompletten németektől 130 euró környékén, de ha egy pár száz forint körüli értékből megúsznám annak jobban örülnék( na meg lehet h más baja is van) Tehát aki esetleg komoylabban ért a gépehez vagy bele tud nézni egy hozzá közel álló iylen gépbe az legyen szíves írjon nekem a bernatmatvfreemail.hu címemre, és részletezem a helyét a diódának vmint képet is mellékelek, hogy hol kéne keresni.
Előre is köszi !

(#5029) eketomy válasza Matthew1216 (#5028) üzenetére


eketomy
senior tag

Én annyit tudok neked mondani, hogy ha dióda akkor az nem nagy összeg, pár száz ft-os tétel. Elméletileg ha elviszed egy jó elektro műszerészhez az kapcsiból megállapítja hogy van-e még más baja, és hogy melyik az a dióda amit cserélni kell.

Egyébként nem kell, pont u.olyan tipusú diódát keresni, (ez olyan mint a kondi) anno mi haverral cseréltünk úgy laptop alaplapon, hogy egy sima pc alaplapról forrasztottuk le és azt raktuk át, és simán működött még jó darabig a laptop!

persze nem garantált hogy működni fog, mindenképp egy szakember nézze meg aki ki tudja mérni az áramkört!

üdv

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#5030) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Milyen oldalt ismertek, ahol Intel processzorokat lehet keresni specifikáció alapján, az Intel ARK oldalán kívül ?
Mivel abban találtam már hibát, így nem bízok benne...

VT-t támogató 2 magos Yohan és Merom procik közt keresnék.
Megnézném hogy ezek közül melyik 533FSB-s és melyik 667-es.

(#5031) Mercutio_ válasza atesss (#5030) üzenetére


Mercutio_
félisten

CPU World

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5032) ro_bert17 válasza Mercutio_ (#5031) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nekem is ez ugrott be elsőnek. Csak mi van akkor, ha abban is talál hibát? :U

(#5033) atesss válasza Tim82 (#5027) üzenetére


atesss
addikt

Most látom csak, hogy te is válaszoltál.
"de csak miután meggyőződtem arról, hogy csak és kizárólag Intel 940GML-lel került piacra az Asus F2HF."
Erre te mit javasolsz ?
Azt mondjuk lehetne, hogy megnézni a chipsetet fizikailag, hogy mi van ráírva.
De mivel az sajnos nincs a fedlapos részen, le kéne bontani hozzá a noti alját.

Én azon is gondolkoztam, hogy 667-es FSB-t nem-e tudna.
Így viszont egy T5600, vagy akár egy T7200 is mehetne bele.
Mivel azok tudják a VT-t:[link]
Viszont olyat nem találtam, ami Core 2 (Merom), 533-as FSB-je van, és támogatja a VT-t.
Illetve az ULV-k közt igen, de az tárgytalan már akár csak az ára miatt is (meg azért az az ~1,2Ghz sem túl sok, illetve ezt végképp kétlem hogy támogatná a Bios).

Csak azért érdekelnének ezek a procik, mert jól jönne a VT támogatása (ahogy az előbbi hsz-emben is írtam). Meg inkább Core 2-t (Merom) szeretnék, mint Core (1)-et (Yonah).
Az hogy mekkora a cache, az FSB, és az órajel, igazából nem annyira érdekes.
Csak ugye az, hogy támogassa a noti...

(#5034) Tim82 válasza atesss (#5033) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valószínűleg én fogalmaztam félreérthetően: nem a Te notidon lévő chipset-megjelölést kellene megnézni (egyébként akkor már Everest/Aida is megmondja, nem kell ezért szétbontani), hanem arról kellene információt találni, hogy az Asus az összes F2HF notebook-ot 940GML chipsettel hozta forgalomba. Ha igen és helyes a BIOS-os infód, legalább egy T2080-at biztosan tudsz belerakni.

A másik kérdésedre a válasz talán a CPU World lehet, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy pontosabbak lennének az Intelnél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5035) Thunderzolee válasza Tim82 (#5034) üzenetére

A bubik.cz-n működő processzorlista mikor szűnt meg? :F

Vagy nem szűnt meg, csak én nem találom?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5036) atesss válasza Tim82 (#5034) üzenetére


atesss
addikt

Próbáltam keresgélni a témában, de sajnos a chipsetről nem nagyon találtam infót, van ahol 940GML-t, van ahol 943GML-t írnak, az Aida és más rendszer-infó programok detektáló rutinjai nem tudom ezt mi alapján olvassák ki.
Viszont találtam egy lengyel fórumot, ahol elég sok mindent írnak a procicseréről:
[link]
Ugyanez google translate-ben: [link]
Ez alapján - ha jól fordított a google a lényeget tekintve - van aki sikeresen belerakott egy
T5600-at. De abból is csak az első steppinggel (B2) megy, mert a következőhöz nincs benne a Biosban a CPUID.
"Ma tettem a helyére a Celeron M 520 Intel Core 2 Duo T5600 SL9SG (CPU ID 0X6F6)"
Amit én találtam, azt megkérdeztem az eladótól, és pont ilyen, úgyhogy mindenképp kipróbáljuk.
De azért jó lenne pontosan tudni mit is írnak itt, nem tud valaki lengyelül ? :U

Viszont találtam egy MMTool nevű programot is, amivel AMI Bios-okat lehet szerkeszteni.
Ezzel meg lehet nézni, hogy milyen CPUID-ket tartalmaz a Bios.
Ennek a T5600-nak, és a jelenleg benne lévő Celeron M520-nak ugyanúgy F6F-es.
Vagyis úgy néz ki a Microcode szempontjából stimmel a dolog.
A fő problémát így valószínűleg az FSB jelentheti.

Viszont szeretném tudni, hogy a Bios-ban lévő CPUID-k alapján pontosan milyen procikat is támogat, ehhez keresnék egy Intel CPUID listát.
Core 2-ről találtam is a wikipedián: Stepping-ek és CPUID-k, sajnos csak Core 2-nél
De sajnos Core-ról nincs ilyen. Illetve az összes Yonah és Merom prociról kellene (Core Solo, Core Duo, Pentium Dual Core, Celeron M (ha jól sejtem két sorozat, a 400-as és az 500-as), Core 2 Duo) ilyen lista.
Mondjuk lehetne külön a procik steppingjeire rákeresni, de azért az eltartana egy darabig. Főleg hogy nehéz is találni infót egy adott proci CPUID-jéről, pl. a CPU World-ön is sok helyen nincs kitöltve.
De mutatom a többi wikipedia listát is, amit néztem:
List Of Intel COre 2 (Dual-Core Notebook processors-tól)
List Of Intel Core (Core Duo-tól)
List Of Intel Celeron (Yonah 512-től)
List Of Intel Pentium Dual Core (Mobile-tól)

[ Szerkesztve ]

(#5037) wii90


wii90
tag

Helló! Volna egy MSI VR630X-088HU tipusú notim nos a kérdésem az volna ,hogy mivel tudnál fejleszteni a gépet ahoz hogy pl.: jobb játékok is fussanak rajta jelenleg nevetséges a gép teljesítményen nem igazán értem hogy?. :( Ilyen gémek mint GTA San Andreas max-on már elég tré vagy NFS Most Wantedez is ha feljebb veszem a grafikát csődöt mond... A gép tulajdonságai:

Gyártó: MSI
Kijelző mérete: 16"
Felbontás: 1366 x 768 HD, WXGA, GlareType
CPU Típus: AMD Sempron
CPU jellemzők: SI-40 (2.0GHz, 3600MHz HT, 512Kb L2 cache)
HDD: 160 GB
HDD fordulatszám: 5400 RPM
HDD csatlakozás: SATA
Memória mérete: 2GB
Memória típus: DDR2 1*2GB
Memória sebesség: 667 MHz
VGA: Nvidia GeFrorce 9100M G
Operációs Rendszer: Windows 7
Audio: HD Audio, 2 hangszóró + mélynyomó.

Remélem tudtok segíteni, nagyon megköszönném ha pl.: a procit javasolnátok cserére akkor megírnátok azt is hogy milyen fajtára tipusra és a többi. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat.
Itt is figyelem majd a hozzászólásokat de PÜ.-ben is elérhető vagyok szinte egésznap. :)

(#5038) Thunderzolee válasza wii90 (#5037) üzenetére

A Sempronod SI40-es típus, ez S1g2-es foglalatú.

Ez alapján fogad Turiont is, a Turion X2 QL sorozatot legalábbis biztosan. Azok is S1g2-es foglalatúak.

Wikipedián pedig fent vannak az S1g2-es foglalatú kétmagos Turionok:

Az aprók közt biztosan találsz hozzá:
hardverapro.hu/aprok/hardver/processzorok/egyeb_processzorok.php

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5039) wii90 válasza Thunderzolee (#5038) üzenetére


wii90
tag

Köszönöm szépen a segítségedet. :R Te melyiket választanád? :)

(#5040) zmperx


zmperx
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék a következőben: Acer Aspire 8920g laptop esetén lehet-e i5-ös esetleg i7-es processzort cserélni C2Duo T5750( 2GHz, 667 MHz FSB, 2MB L2 ceche), illetve erősebb videokártyát bele tenni( jelenleg NVidia GeForce GT8600(512MB) van benne
Köszönöm!

(#5041) Thunderzolee válasza zmperx (#5040) üzenetére

A 9820g videokártyája cserélhető, MXM3-as modulokat fogad.

A GM965 chipset Core i procikat nem fogad, csak a Core 2 Duo Socket P-s változatait, ezeket is csak 800MHz-es FSB-ig kezeli, tehát a P8×00, P9×00 jelzésű procikat nem érdemes megvenni bele, (azok többnyire 1066-os FSB-jűek).

A mostani procid 667FSB-s, 2GHz órajelű, és 2MB L2 tára van.

Ezek nagyjából a chipsettel komaptibilis procik:
ark.intel.com/products/chipsets/28117#compatibilityprocessors
Kicsit összevissza van, és a lista egyáltalán nem teljes.

Keress hozzá T6600-ost, azt szoktak hirdetni itt az aprók közt is, annak 800-as FSB-je van, picit magasabb órajele, és ugyanekkora az L2 tára.
Játékokhoz mondjuk nem ártana egy 3-4MB L2 tárral rendelkező proci.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5042) Thunderzolee válasza wii90 (#5039) üzenetére

Én azt választanám, amit az aprókban elfogadható áron (jó ár/érték arány) kínálnak éppen.

Bár nyilván Ultra ZM-et keresnék, abban több az L2 tár.

Átnéztem a hirdetéseket, ezeket találtam csak S1g2-ben:
http://hardverapro.hu/apro/amd_turion_tm_x2_ultra_dual-core_mobile_processor/friss.html

http://hardverapro.hu/apro/amd_turion_rm-70_x2_2_ghz_1_mb_elado/friss.html

Az egyik pont egy Ultra ZM. :D

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5043) wii90 válasza Thunderzolee (#5042) üzenetére


wii90
tag

Köszönöm! :R Már jeleztem is vásárlási szándékom az eladónak. :) Tudnál nekem abba segíteni hogy milyen játék futna el a gépen az említett "ultrával"? A gépem specifikációa kicsit fentebb. Előre is nagyon köszönöm. / ismerem a gépigényes oldalt csak nem értem :) /

(#5044) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Lenne egy FSC laptop ami nagyon érdekes hibát produkál, már ketten is ránéztek (igaz mindegyik csak amolyan a szomszéd ért hozzá szerelő), és most tőlem kértek tanácsot, hogy mi lehet, de ilyenről még én sem hallottam. (én pedig a messzi szomszéd ért hozzá vagyok :) )

Szóval ez egy FSC V5555 laptop, és az a hibája, hogy a DVD olvasó/író egységével hiába írod meg a dvd-t elkészíti, kiírja, hogy kész 100%, de lényegében egy hibás dvd-t ad ki, nem tudja semmi beolvasni. Olvasni tökéletesen tud. Úgy gondolták a DVD író a ludas, így azt kicseréltették, de a probléma ugyanúgy megmaradt. Ezután jött a Nero 8 frissítése Nero 10-re, de a helyzet még mindig változatlan, még ha lassan írják a dvd-t akkor is. Olvasni továbbra is tökéletesen olvas. A gépen Windows XP fut. Mi lehet a hibája, van valami ötletetek?

(#5045) Thunderzolee válasza Babetta-X (#5044) üzenetére

A Neroban a "lemez végleges lezárása' opció ki van pipálva?
Illetve az alábbi képen levő menüpontnál az egymenetes írás van aktiválva?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5046) Thunderzolee válasza wii90 (#5043) üzenetére

Hát nézd.. A kétmagos proci, akár az ultra ZM, akár a sima RM visz játékokat is. DE a videokártya az nem kifejezetten egy gamer kártya. :(
A 9100 az csak a kilences sorozatú nVidia videokártyák legalsó, belépő szintű VGA-ja. 9400, 9500 már alsó-kategóriás kártya, 9600 már középkategóriás, és a 9800 lenne a teteje a kilences sorozatnak.

Ennél még a 8400 is erősebb, pedig az sem egy gamer kártya.
Tessék, itt egy lista, eléggé alul van a GeForce 9100 M:
notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.html

Ezért volt alap proci a gépben, mert a VGA is csak egy alap képmegjelenítő. Ha játékra kell notebook, picivel erősebb VGA kell bele.
Például a netbookokba gyártott ION platform egy 9400-es VGA-nak felel meg. Az ION pedig nem kifejezetten játékra tervezett, de érdekes módon elfutnak rajt egész jól régebbi játékok is.
Dehát a 9100 jóval alatta van. :(

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5047) wii90 válasza Thunderzolee (#5046) üzenetére


wii90
tag

Köszönöm a segítséged. Úgynézki inkább túl adok a gépen mintsem kicserélgetem benne a hardverokat. :) :R

(#5048) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Erre tudna valaki válaszolni ?

(#5049) Thunderzolee válasza VinoRosso (#5048) üzenetére

Miért akarod elsődlegesnek állítani?
Automatikusan átvált rá, ha szüksége van a rendszernek a nagy VGA teljesítményre, és nem elég az IGP.

De nem tudom lehet-e egyáltalán ilyet csinálni, inkább valamelyik videokártyás topicban kérdezd meg.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5050) VinoRosso válasza Thunderzolee (#5049) üzenetére


VinoRosso
veterán

azért mert egyátalán nem használta a rendszer. Nem lehetett beállítani egy normális felbontást se. De érdekes módon amint kiment a netre a gép, frissítette magát a wintosz, nekiállt működni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.