Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15501) Pyttawrx válasza inf3rno (#15500) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link]
én értem, csak gondoltam jobb, ha tudod. Viszont akkor érdemes javítani is. tápkör hibának tűnik. Kb 35 szokott lenni garral.

(#15502) inf3rno válasza Pyttawrx (#15501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oké, akkor elküldöm ismerősnek, aztán eldönti, hogy mit akar vele. Ha nem, akkor aprón esetleg el lehet nyomatni alkatrésznek, hátha valakinek meg a monitor törött.

Buliban hasznos! =]

(#15503) ricsi99 válasza inf3rno (#15502) üzenetére


ricsi99
addikt

E-bay ,alibaba es hazonszôrů társai... olcsó csak 1 gónap mig ideér.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15504) inf3rno válasza ricsi99 (#15503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem olcsó az sem, fent linkeltek egy alisat... Ami meg olcsó, az elég kétes, hogy működik e ilyen helyekről. Szerintem megy Dominikhoz, aztán majd ő megtákolja, hátha. Vagy így megy elektromos szemétbe. Aprón nem látom értelmét alkatrésznek meghirdetni, mert úgyis valami frankó viszonteladó veszi meg és eladja alig futott orvos harmadik kocsijaként egy baleknak. Már nem az első eset lenne, azért nem akarok semmi hibásat aprón meghirdetni már.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#15505) ricsi99 válasza inf3rno (#15504) üzenetére


ricsi99
addikt

Régi ,vagy új javítása szervíz részről majd egykutya... kb ugyab annyi a munka megtalálni a hibát és javítani.2-3 órát ha kifizetsz egy szervizesnek így is úgy is...

Core-2 es gép... 15-ért lösz a ph-n 1-et... átpakolod a memóriát/ssd-t s kész.
Hibásként is érdemes meghírdetni.. sokszor tényleg avalmi fisz-f@sz dolog hiányzik a javításhoz ,aztán mivel csak külföldről lehet beszerezni ,inkább megvesznek egy hulla gépet donornak..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15506) Pyttawrx válasza ricsi99 (#15505) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak az rizikósabb, fennáll hogy elromlik az is. Nem hiszem, hogy kapni 6 hó garral.

(#15507) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15506) üzenetére


ricsi99
addikt

Ilyen korú gépeknél ajándék minden nap :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15508) inf3rno válasza ricsi99 (#15507) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valahogy úgy. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#15509) Upo válasza Rigormortiis (#15493) üzenetére


Upo
addikt

Én sejtem mi baja volt. A microsoft.
Annyira utálom ezt az átkozott gyors rendszerindítást, amit erőltetnek, de nem működik rendesen. Meg értelme sincs. És ha ki van kapcsolva, akkor időnként titokban értesítés nélkül vissza szokta kapcsolni magát.
Biztios hogy be volt kapcsolva a gyors rendszerindítás, ezért a gép leállítás helyett hibrid alvásban vagy hibernálásban volt. És a hibernált gépben lett gyakorlatilag "menet közben" kicserélve a ram, persze hogy nem tudott mit kezdeni vele.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#15510) Osynho


Osynho
addikt

Hello. Van egy Acer Swift 3 SF315-52-50UZ notebookom. A töltő csatlakozója kontaktos kezd lenni, bizonyos szögben használva nem vesz fel áramot. Tudtommal usb-c-n is tölthető lenne. Tudtok ajánlani ehhez töltőt, kábelt? Milyen szabványnak kell megvelelni? 45w elég?

(#15511) Imre1212


Imre1212
csendes tag

Sziasztok!
Legjobb tudomásom szerint egy 2012-es macbook pro-ról lenne szó. Szeretnék bele merevlemezt venni, mert a gyári bedöglött. Ha már csere, akkor SSD-re gondoltam. Lehet valami hátulütője annak, ha nem nézek előtte utána? Úgy értem, hogy nem-e lesz kompatibilitási probléma vele, vagy felismeri-e egyáltalán az SSD-ket ez a gép, netán nem nyírja-e ki idő előtt, mert mondjuk működik, de úgy kezeli, mint egy HDD-t? Konkrétan most milyen merevlemezeket ajánlanátok? Ársáv olyan 20-40 ezer forint. Tárhely és sebesség függvényében döntök majd a végleges kiszemelt mellett.

Köszönöm előre is.

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15512) ricsi99 válasza Imre1212 (#15511) üzenetére


ricsi99
addikt

Mezei ssd- hdd csatoló az fix/szabvány sata és kész... azzal nagyon nem lőhetsz mellé
fizikailag nem lessz problémád..
én mondjuk vennék egy használt 120-as ssd-t itt a ph-n ócóba... feldobnám rá a rendszert és adnák neki 1-2 hét teszt időszakot ...
almás topicban lehet többet tudnak segíteni ,hogy mely verziót tudsz felpakolni arra a régebbi gépre és az mennyire barátkozik az ssd-vel... de mivel már akkor is volt bőven ssd ,így nem hiszem hogy gondja lenne vele

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15513) Imre1212 válasza ricsi99 (#15512) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Köszönöm a választ. Ott is fel tettem a kérdést, de még annyira sem méltattak, hogy hozzám szóljon valaki :D Kiindulási alapnak jó nekem, amiket írtál.

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15514) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15511) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nyilván a 2,5" SATA HDD bármilyen 2,5" SSD-re cserélhető mac-ben is.

(#15515) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15514) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Szia! Akkor nincs ilyen furfang benne, hogy mondjuk csak a TLC-s, vagy mondjuk a Samsung SSD-it ismeri fel, ha jól értem? Kompatibilitási probléma nem jellemző? Minden normál SSD-vel mennie kellene? Bocsi, csak szeretnék biztosra menni, nem értetlenkedni akarok.
És köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15516) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15515) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen mennie kell, pl egy wd blue 3d, vagy egy samsung evo 870-el nem lesz bajod, nem kell bajnak lennie. Én a wd blue-t néznék ebbe. De ha dobsz ide egy pontos típus számot, akkor utánézek neked. :)

(#15518) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15517) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nem erre gondoltam, ezt töröld is innen :)
hanem A1347 például

(#15519) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15518) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Ja, jelentettem, remélem leszedik. Törölni már nem tudom. Akkor még egyszer. Model No.:
A1278

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15520) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15519) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ezek közül melyik? [link]

(#15521) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15520) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Valamelyik 4giga rammal és core i5-tel ha jól emlékszem. De most be se kapcsol, tehát nem tudom.

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15522) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15521) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, szóval mehet bele nyugodtan ssd, amit írtam :)

(#15523) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15522) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséged!

Annyit írtak még az Apple-ös fórumba, hogy a TRIM-et nem kapcsolja be magától az op. rendszer, szóval manuálisan kell a terminálból a "sudo trimforce enable" paranccsal.
A wd-n kívül említettek még crucial SSD-t is. Majd szétnézek, ezekből már fogok tudni válogatni.

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15524) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15523) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

a crucial BX500-at ne, mert laptopba a többihez képest nagyon melegszik. Picit az MX500 is, de az nem annyira. Ezeket nem igazán javasoljuk notikba a milyen ssd-t vegyek topikban.
Ezért írtam a WD BLUE 3D SSD-t azzal tuti nme fogsz mellé. :D

(#15525) Szabó András


Szabó András
tag

Van egy Packardbell Easy Note LE69KB-om
A fölső RAM foglalatban simán megy minden, de ha az alsóba teszem, akkor el sem indul a gép. Tönkrement az alsó (sosem volt használva), vagy ha veszek még egy RAM-ot akkor fog menni a kettő együtt?
Nem tudok kölcsönkérni, főleg itt a faluban nem ahol lakom.

(#15526) Pyttawrx válasza Szabó András (#15525) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Dobj már képet a “rossz” slotról.

(#15527) Szabó András


Szabó András
tag

Elvileg az alaplap AMD BoltonMemória 4096 MB, DDR3, Single-Channel, Zwei Speicherbänke (ezt találtam róla neten)

(#15528) Szabó András válasza Pyttawrx (#15526) üzenetére


Szabó András
tag

Majd igyekszem le is fényképezni.

(#15529) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15524) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Úgy látom, adattárolók terén tapasztalt vagy. Ha lehet egy kérdésem, a WD SSD-knél a green és a blue között mi a különbség? Mert tárnyér forgási sebességről ugye itt nem beszélhetünk. :D

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15530) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15529) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A green egy belépő ssd cache nélkül, a blue egy középkat ssd. Mindkettő stabil megbízható. Mire lenne használva és miben?

(#15531) Imre1212 válasza Pyttawrx (#15530) üzenetére


Imre1212
csendes tag

Szia.
Ja, még mindig a MacBook Pro-ba kell. Azon vacilálok, hogy melyik legyen. A 250 gigás green kb 2500 ft-al olcsóbb a blue-nál, de így, hogy nincs benne cache mem, lehet megéri azt a plusz pénzt a blue. Maga a gép amúgy 90%-ban csak netezésre lenne használva.

Nem vagyok hülye, csak helikopter!

(#15532) Pyttawrx válasza Imre1212 (#15531) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

blue- választanám, mindenképpen. Ez nem pénz érte, mármint ennyi különbség.

(#15533) ricsi99 válasza Pyttawrx (#15532) üzenetére


ricsi99
addikt

+1 blue

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15534) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

van egy Lenovo B51-es gépem, amiben egy intel AC3165-ös wifi kártya van. Nos ennek a sebessége nem pont a legmegfelelőbb, mert max 433Mb-t tud. Volt egy régebbi intel AC7260-as kártyám ami közel 900-t, de az a gépem, amiben volt, sajna meghalt :( át akartam rakni a B51-be, de most látom, hogy nem jó a foglalat. Tudtok esetleg alternatívát ajánlani az AC3165 helyett, ami közel 1 gigat tud?
Előre is nagyon szépen köszönöm! :R :R

(#15535) Pyttawrx válasza Romeo619 (#15534) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mire nem elég a 433? 😂

(#15536) Andy975


Andy975
csendes tag

Sziasztok!

Medion Akoya P8610 laptopban bővíthető a memória 2x4GB-ra?
Jelenleg 2x2GB DDR2 van benne.
Az alaplapon múlik, hogy mekkora a gépbe tehető maximum memória mérete vagy a 32 vagy 64 bites Windows-on?

Köszönöm!

(#15537) ricsi99 válasza Andy975 (#15536) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól láttam ez egy core2-es gép
Alaplapon/bios on múlik a dolog.
Viszont szerintem amennyiért 2*4GB DDR2 -es ramot veszel annyiért veszel egy sokkal modernebb komplett laptopot.
32bites windows az max 4Gb memóriát lát (ram+vga memória)
ha több van benne akkor sem tudja kezelni
javaslok win11x64-et... ha nincs ssd-t és az korrekten elkocog még

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15538) Pyttawrx válasza Andy975 (#15536) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, csatlakozom, ha nincs ssd inkább azt tegyél bele, win10

[ Szerkesztve ]

(#15539) Andy975


Andy975
csendes tag

Köszönöm!

Core2Duo-s a gép, SSD-vel és HDD-vel.
Csupán keveslem a 4GB memóriát.
Sajnos 2x4GB DDR2-es RAM 40000 felett kezdődik, tudom jól.
De gondoltam, hátha sikerül valahol olcsóbban vennem.
A jelenlegi gépembe is itt vettem egy T9300-as processzort 4 ezerért, 3 éve. Azóta is kifogástalanul működik.

Jelenleg is egy ugyanilyen méretű (18,4"-os) gépem van, Fujitsu Amilo Li3910, amiben max. 4GB memória lehet.
Nekem kizárólag netezésre, filmnézésre kell a gép, játékra egyáltalán nem.
A filmnézés miatt ragaszkodnék a 18,4-es kijelzőhöz, ezért is néztem ki ezt a Medion-t.

[ Szerkesztve ]

(#15540) ricsi99 válasza Andy975 (#15539) üzenetére


ricsi99
addikt

11x64-et próbáld ki... gépigény kb mint a 7-nek...alapból kb 2gb rammal elvan... a maradék meg elég a böngészőnek meg a filmnézéshez

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15541) mogordaniel


mogordaniel
csendes tag

Sziasztok!
Van egy hp elitebook 8560w notim és szeretném kicserélni a videókártyát. Most egy quadro 2000m van benne és egy ati radeonra akarom cserélni. Néztem róla videót, de csak olyat találtam amiben geforcera cserélik driver átirásával. Az atinál is át lehet írni a drivert? Szerintetek megoldható?

(#15542) ricsi99 válasza mogordaniel (#15541) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen a drivert át lehet "írni".
De az nem biztos hogy egyáltalán felismeri az ati karit... eléggé le vannak korlátozva a noti-k vga cserével kapcsolatban... hiába szabványos a csatlakozó.
A régi kártya már kevés vagy hibás?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15543) simsoner


simsoner
tag

Hello! Adott egy T7700 processzor aminek egyik lába hiányzik, netes képek alapján ott alapbol nem is kéne neki lennie, a foglalatba is csak igy megy bele. Megtudjátok mondani, hogy milyen láb lehetett illetve közös e valamelyik másikkal? Okoz e hátrányt a hiánya?

[ Szerkesztve ]

(#15544) ricsi99 válasza simsoner (#15543) üzenetére


ricsi99
addikt

Konyhanyelven:

Ebből a tipusból 3 fajta foglalat volt... van amiben csak 1 láb ,hiányzik ,van amiben vizszintesen 2 ,van amiben függőlegesen 2,
....... nevezzük 1-2-3 gen foglalatnak...
most ez a proci a gen-1...
ez megy a 2-3 as foglalatban is....
semmi hátrányod nem lessz ha így használod

viszont ha saját célra kell ,vadász bele a ph-n valami nagyobb cache-s procit... úgy még használható marad a gép is

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15545) simsoner válasza ricsi99 (#15544) üzenetére


simsoner
tag

Most vettem ezt a procit. :)) Egész gyors igy vele a lapos. Milyen láb lehetett ami hiányzik?

(#15546) ricsi99 válasza simsoner (#15545) üzenetére


ricsi99
addikt

Föld.
Ha érdekel a neten megtalálható a lábkiosztás..
Jobban megnézve a képet ,tévedtem.. nem is a jelölésnél hiányzik a láb , sorry előző hsz-emet tekintsd tárgytalannnak

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15547) simsoner válasza ricsi99 (#15546) üzenetére


simsoner
tag

De a jelolésnél. Ez a sarka megy a 3szög jeloléshez. Probaltam keresni a neten de nemtaláltam lábkiosztást.

[ Szerkesztve ]

(#15548) Thunderzolee válasza simsoner (#15543) üzenetére

"netes képek alapján ott alapbol nem is kéne neki lennie"

Ezt hogy érted? :F Dehogynem kéne ott lennie lábnak.
Akkor elnézted, és másik 478-as foglalat képével hasonlítottad össze.
Kolléga feljebb írt a 478 pines foglalatokról, bár sztem nem pontosan, mivel mindegyiknek más a neve, nem lehet őket "csak úgy" összekeverni.

A 478/479 lábkiosztású foglalatból 4 félét használt az Intel, viszont az Intel saját oldalán böngészve a processzoroknál nem is tünteti fel az adott foglalat nevét, csak Socket 478/479-ként hivatkozik rá.
Ezért alakult ki tévedés sokakban, mivel nem mindegyik 478-as foglalat egyforma. Tény, h csak 1-2 láb tér el, de hát ez van.

Alternatív oldalakon viszont a foglalat valós nevét adják meg. Pl a CPU-World szerint a T7700 Socket P-s foglalat.
Nem összekeverendő a nagyon hasonló számozású processzorokat kínáló Socket M-el.
(Ezt a két Wikipediás oldalt pl. pont azért csináltam, h átláthatóan legyenek külön felsorolva a nagyon hasonló számozású, de eltérő foglalatba passzoló akkori mobil processzorok.)

A képedet elnézve sztem valami jóképességű ember azt csinálta, h nem értett hozzá, és letörte a lábat, h bele tudja tenni a Socket M-es CPU-t fogadó laptopba, de hát persze hiába csinálta, nem működött a processzor. :W
Esetleg nem direkt csinálta, hanem elkezdte belerakni, de elgörbült a láb, majd miután észrevette, megpróbálta kiegyenesíteni, de letörött. :U

Az tény, h a külső lábak negatív, ill. groundként vannak jelölve, és amúgy is mindegyik duplikázott láb, ezért szokott működni törött lábú processzor is.
Az esetedben is a mellette levő ugyanazt "tudja", mint a letörött láb.
A processzorok mélylélektanát kutatva lehet találni gyártástechnológiai leírásokat, hát aki ilyenekkel foglalkozik, az tisztában van a lábkiosztással ugye. :B

Használd nyugodtan, ha működik.
Remélem olcsó volt, ha már így törött lábbal kínálták.

Meg lehet csináltatni, párezer Ft lenne, de a processzor értéke kb 2ezer Ft, így nem érdemes foglalkozni vele.

Ez egyébként jó processzor, az egyik legnagyobb, ami beletehető ahhoz a chipsethez abba az adott laptopba.
Alap dolgokhoz, megfelelő mennyiségű memória mellett, főleg ha SSD van alatta, jól használható. :K

Socket M vs Socket P:

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15549) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,
van egy Lenovo B51-80-as gépem. ebben eddig egy Intel 3165NGW Wifi volt, amit szerettem volna bővíteni. Rendeltem is hozzá egy Intel 9560NGW-t, de nem akarja látni a rendszer :(Lenova Vantage szerint a legfrissebb BIOS van fent.
Van esetleg bárkinek bármi tipp, hogy mi lehet a baj?
Előre is köszönöm!

(#15550) luci@85


luci@85
tag

Sziasztok !

Dell g15 5511-es notebook-om van !
A mai napon hozták ki nekem a crucial ballistix memoria kitemet(2*8 GB) ,de sajnos nem bootol a gépem csak sárgán világít oldalt ! Gyári 8 gb os modullal minden hibátlan de szerintem ha működésre bírnám sokkal többet teljesítene pl . játékokban a 2*8 GB cl16 3200mhz ramkit.
Legújjabb bios van rajta ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.