Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13551) Cs.Orsolya válasza 7 (#13550) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Á, én nem ítélkezem. Én csak lehetséges válaszokat keresek a viselkedésének okaira. A közösség formáló erejére számos kísérleti bizonyíték létezik, ugye.. :U És az előző magyarázatom nem tecccccett a színes-szíves publikumnak, kezitcsonkolom, kéremszépen... ;] :P :DDD

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13552) elmoraan (r) válasza 7 (#13550) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Ugyan... Ide olyan kemény gyerekek járnak, akik még az Erős Pistát is csak Pityukának szólítják. :DDD

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13553) 7 válasza Cs.Orsolya (#13551) üzenetére


7
addikt

Nekem az is tetszett. :)

(#13554) Cs.Orsolya válasza 7 (#13553) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az jó. Legalább nem bánkódom amiatt, hogy megettem egy fél pizzát, és benyomtam egy fél tábla csokit, egy csokis pudingot, és egy túrórudit, és hogy így sosem lesz olyan seggem, mint a Cool Tv-ben az előbb látott sztrip csajoknak. Három iksz felett már nincs esélyem táncosnői karrierre, igaz? Főleg, mert tegnap egy egész tábla csokit befaltam vacsorának. Pedig ritkán kívánom meg, akkor is elég pár falat... Aggódjak szerinted?

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13555) fokukac válasza Cs.Orsolya (#13554) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem aggódj :P

bár nagy test, nagy élvezet :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13556) 7 válasza Cs.Orsolya (#13554) üzenetére


7
addikt

Szerintem rettegj, és ezt a rettegést add át más nőknek is, nehogy még a végén elhiggyék magukról, hogy akkor is ugyanolyan szépek lehetnek, ha 5 kilóval többek az ideális súlyuknál. :P

[ Szerkesztve ]

(#13557) orbano válasza 7 (#13525) üzenetére


orbano
félisten

nagyon remélem, hogy igazatok van :D de egyelőre egy brutálisabb akadályon kell túllennem... :( :O

A vér nem válik VAZZE!™

(#13558) orbano válasza lorcsi (#13534) üzenetére


orbano
félisten

gyere, apa, mondd meg nekem a frankót :) feldobtam nektek egy nagyon magas labdát, legalább legyen neked is annyi fantáziád, hogy élvezhető módon csapod le... ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#13559) CyB0RG


CyB0RG
csendes tag

Sziasztok!

Előre is bocs, ez amolyan "muszáj kiírnom magamból" hsz. lesz...
1.5 éve megismertem A lányt akiről kiderült, hogy Ő az aki mindig is hiányzott az életemből. Sajnos már ez elején kiderült, hogy részéről barátság a maximum és soha nem lesz köztünk semmi "több".
Mivel ő is egyedülálló volt és én is, jól megvoltunk mint barátok (persze az időnkénti nézeteltérések, félreértések és kisebb balhék mellett). Persze én mindig is többet éreztem iránta, bármit megtettem volna érte, mindenben segítettem, nem számított semmi. Napi szinten tartottuk a kapcsolatot (msn, teló, dumálás...).
Kezdtem úgy érezni, hogy lassan túljutok ezen és legyőzöm az érzéseimet, tudok rá tekinteni mint "csak" barátra. De tegnap elmondta, hogy talált egy srácot, akivel nagyon jó érzi magát és elkezdik a kapcsolatot.
Kb. olyan érzés volt, mintha átmenne rajtam egy T-34-es...
Olyan hirtelen jött ez az egész és most gyűlölök mindent (A lányt kivéve), legfőképpen magamat, hogy mi az ami abban a gyerekben megvan, bennem meg nincsen, és MIÉRT????????????
Úgy érzem én örülnék a legjobban, ha most kitörne a 3. világháború, elsőként rohannék a harcvonalba, fejemen egy "ide lőjetek köcsögök (mert megérdemlem)" táblával.
Persze mindent megteszek, hogy A lánynak továbbra is úgy tűnjön, csak tiszta barátként tekintek felé, mert ha így boldog lesz, az többet ér nekem mint az én életem.
De tudom, ez csak ideig-óráig maradhat fent és el fogom veszíteni örökre mint barátot is. És azt nem fogom túlélni.

Mindenesetre arra már rájöttem, hogy valamennyit segít ha valamivel széthajtom magam szinte összeesésig, lüktető fejfájásig üvölt a fülembe az In Flames és Pantera, továbbá mindezt megtámogatom egy liter sörrel és egy kis Johnny Walkerrel. :)

Persze nem adjuk fel soha, idővel minden jobb és könnyebb lesz, a jó elnyeri jutalmát és mindenki boldog lesz előbb-utóbb. Az élet szép.... de mikor lesz már vége?????

(#13560) Tim82 válasza orbano (#13558) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem kijár neked a nagy "L" betű. ;)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13561) orbano válasza Tim82 (#13560) üzenetére


orbano
félisten

only love, with a little L ;)

egyébként nem tudom miről beszélsz, de a kacsintgatásaidtól nem lesznek értelmesebbek a hozzászólásaid.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13562) orbano válasza CyB0RG (#13559) üzenetére


orbano
félisten

gyere le hozzánk kibboxra, jobb, mint a headbang :) egyébként pedig el fogod felejteni, és nem fogsz belehalni. ez tudományos tény :) (Anyu! Feltaláltam a dinamót! - Tudom, Ányos)

A vér nem válik VAZZE!™

(#13563) lorcsi válasza orbano (#13558) üzenetére


lorcsi
veterán

(#13564) Tim82 válasza orbano (#13561) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ám legyen:
L = lúzer nemzetközi jelzése. Gyengébbek kedvéért.

Menj csak vissza leülni a sarokba. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13565) orbano válasza Tim82 (#13564) üzenetére


orbano
félisten

fel sem álltam, onnét kiabálok befele :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#13566) Tim82 válasza orbano (#13565) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elismerem, ez nem volt rossz. :D :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13567) orbano válasza Tim82 (#13566) üzenetére


orbano
félisten

:B

Hát, ma is voltam közértben, de mire sorra kerültem, a hölgyikének lájárt a műszakja: egy ember állt előttem, amikor szépen felvette a táskáját és tovalibbent :O De nem baj, talán holnap :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#13568) 7 válasza orbano (#13567) üzenetére


7
addikt

Legalább tudod már, hogy meddig kell odaérni. Csak nehogy továbbálljanak. :)

(#13569) rarri válasza CyB0RG (#13559) üzenetére


rarri
senior tag

Hát, nagyon sajnálom, kegyetlen érzés lehet.. :(

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13570) Esmein válasza CyB0RG (#13559) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hülye dolog a szerelem, majd jön másik. (de igen, jön)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13571) Wolverine válasza orbano (#13567) üzenetére


Wolverine
félisten

És nem libbentél utána? :Y

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13572) "B" válasza CyB0RG (#13559) üzenetére


"B"
tag

Sajnálattal olvasom soraid..de ugyanakkor ha a lány tisztázta veled az elején hogy semmi esélyed..így magadat rántottad bele abba..hogy most úgy érzed magad ahogy..ne érts félre nem ellened vagyok tudom milyen a vizonzatlan szerelem érzése..ahogy többek is..
csak azt tudom ajánlani ami nekem is segített..megszakítani a kapcsolatot a lánnyal..nem kell örökre..csak egy darabig..amíg elmúlnak a fájó érzelmek..valszeg most az fog következni hogy minden idejét igykszik majd új párjával tölteni..ez neked sz@r.l fog esni..és azt te se akarnád..nem?

nyomd a johnyt..éld életed.. :K :)) :DD :D

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#13573) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Hejhó. Látom ma kiírom magamból nap van. Nekem is muszáj, mert csak agyalok a kapcsolatomon folyamatosan. Lenne Ő és lennék én, lennénk együtt... Elkezdődött az egyetem, albérletbe költöztem, Ő még középiskolás a "volt" lakhelyemen, ebből adódóan csak hétvégeken láthatjuk egymást, de már akkor se :Y. A mai nap egyik barátnője névnapjának ünneplésével telik, tegnap körülbelül egy órát ha együtt voltunk, ismerősöknél ünneplés következtében. Reggel koránkelés, kivittem állomásra, ne késsen el a munkából. Persze megkérdezte, hogy gond lenne e, ha elmenne bulizgatni és jól tudja, hogy igenis az lenne, de "elengedtem", a lelkiismeretére bíztam.
Lehet úgy tűnik túllihegem a helyzetet, de annak fényében, hogy két hete válsághelyzetbe került kis híján a kapcsolatunk és ezen fáradozok, hogy szebb és jobb legyen, jóvátegyem a hibáimat, pont ekkor jön az elköltözés és azt a kicsit is meg kell vonnom magamtól :(
Nagyon összeszedetlen az írásom, nézzétek el, sok minden kavarog bennem (én vagyok a hülye v. komoly is lehet a probléma v. Ő kukult meg) :F

[ Szerkesztve ]

(#13574) CyB0RG válasza orbano (#13562) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Nem tudum a kickbox mennyire menne, nem vagyok valami harcias jellem.. :D
Bár így belegondolva, most nem is az adott pofonokon lenne a hangsúly, hanem a kapottakon. :U

(#13575) CyB0RG válasza rarri (#13569) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Köszi, valóban nem egy leányálom az tuti.
Mindenesetre ha jönne a tündérke, hogy van 3 kívánságom, szerintem nem világbékét kérnék, hanem azt hogy ilyet soha senkinek ne kelljen átélnie és aki átesett rajta az pedig felejtsen el mindent. (A második kívánság, pedig, hogy legyen még 3 :) )

(#13576) CyB0RG válasza Esmein (#13570) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Van egy mondás, amit mindig előszeretettel hangoztattam (eddig :F ):
"A remény hal meg utoljára"
Kérdés: Mi van azután, ha már a remény is halott?

(#13577) Lengyi válasza CyB0RG (#13576) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Egyszerű "A remény hal meg utoljára, de Te előtte vagy a sorban" tehát semmi...

(#13578) CyB0RG válasza "B" (#13572) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Igen, tudom hogy igazad van. Magamnak kerestem a bajt, senkit nem hibáztatok e miatt. E miatt nem is haragszom egy cseppet sem A leányzóra (persze azért a csávóval remélem nem futok össze egy sötét sikátorban még pár napig, mert mehetek szappant keresgélni guantanamoba... ;] ).
Szerinted mondjam meg A lánynak, hogy egy ideig ne találkozzunk, beszéljünk? Vagy csak ne keressem és magától rájön (illetve úgysem tűnik fel a hiányom neki)?

U.I: Hihetetlen mennyire fájdalmas tud lenni néha egy-egy apró szócska... Pl. most olvasni hogy "új párjával"... :O

(#13579) CyB0RG válasza Lengyi (#13577) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Teljesen logikus, hihetetlen hogy már a erre sem jövök rá magamtól. :)
Köszi!

(#13580) rarri válasza CyB0RG (#13578) üzenetére


rarri
senior tag

Osztom B véleményét, szerintem is az lenne a legjobb a számodra, ha nem találkoznál a lánnyal. Persze csak ha kibírod hogy ne lásd , ne beszélj vele.Kérdeznék valamit. A barátságotok alatt nem akart közelebb kerülni hozzád? Mi volt a legtöbb testi érintkezés köztetek? Puszi? Ölelés? Több? Te próbáltál utalni rá, hogy jobban kedveled őt mint egy barátot?Azt lehet tudni, hogy szerinted miért dőlt el az elején már hogy csak barátok lehettek?

Lengyi: Ha nagyon szereted azt a lányt, akkor szerintem vedd komolyan ezeket a jeleket.

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13581) orbano válasza Wolverine (#13571) üzenetére


orbano
félisten

először megcsillant a szemem, hogy dej ó, utána mehetek és séta közben duma, de sajnos bement a személyzeti részlegbe... :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#13582) orbano válasza CyB0RG (#13574) üzenetére


orbano
félisten

jó az, csak rá kell kapni az ízére. én sem vagyok épp egy gladiátor alkat :D de most valóban az tenne jót neked, el lennél foglalva az élet nagy dolgaival, például, hogy hogy hívnak és milyen nap is van :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#13583) Lengyi válasza rarri (#13580) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Szeretem, és nagyon. A jeleken meg nem látok át, vagy nem is akarok. Neked mi jött le ebből? Kíváncsi lennék rá.

(#13584) rarri válasza Lengyi (#13583) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem te sokkal komolyabban veszed ezt a kapcsolatot, mint a barátnőd. De a korából adódóan az normális dolog én úgy gondolom. Szerintem ő egy aranyos kislány , aki élvezi a társaságod, úgy gondolja hogy ez jár neki , és hogy semmit sem kell tennie azért hogy téged megtartson, mert nagyon szereted. Tehát azt csinálja amihez kedve van, nem veszi figyelembe a te igényeidet. Itt a veszélyt a kevés találkozásban látom, és abban, hogy a lány túl fiatal , személyiségfejlődése még folyamatban van.
Viszont valami érdekelne. Milyen hibáidat akarod jóvátenni? Tettél valamit amit helyre kell hoznod?

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13585) Lengyi válasza rarri (#13584) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Őszintén megvallva én is hanyagoltam amikor éreztem, hogy szeret. Jártam bulizgatni, vita is volt belőle, hogy sokat megyek, bár tegyük hozzá olyan időpontokban, mikor Ő épp hétköznapi tanulással volt elfoglalva és a találkozás bizonyos korlátozások miatt nem volt megoldható. Egy idő után megfakult a feléje mutatott szeretet, amit fel is emlegetett, úgy érezte nem adom magam a dolgokhoz és egyoldalú az együttlétünk. Most teszem fel, lehet visszavág, mert megérezte és mondtam is neki, hogy most nagyon hiányzik és nagyon szeretem, de akkor viszont fiatalsága ellenére lehet nem látja ez rossz időpont a revansra :(
A különválás felmerülése óta jöttem rá, hogy nagyon teperni kell, meg is beszéltük, hogy odafigyelünk a másikra. Én adnám is magam hozzá, de így hogy :F

u.i: kb 3-4 hete volt a válságidőszak, azóta tiszta lap fázisban vagyunk. Azért tartom fontosnak még ezt, mivel lehet csak én kopmlikálok és lihegem túl a dolgokat (illetve nagyon szeretném a megerősítést ebben :)) )

[ Szerkesztve ]

(#13586) Lengyi válasza rarri (#13584) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Kíváncsi vagyok a véleményedre. Elnézést, ha nem reagálok azonnal, pár sört muszáj bedobnom egy cimbivel a bánatra:)

(#13587) rarri válasza Lengyi (#13585) üzenetére


rarri
senior tag

Lengyi, én megerősíteni nem tudlak semmiben, de azt javaslom, hogy próbáld meg ezt a " tiszta lap " fázist fenntartani. Én a helyedben elbeszélgetnék a lánnyal, hogy miért olyan fontos neki a bulizás, és ha korrekt a válasz, akkor nem aggódnék. Megbeszélhetnéd vele, hogy legközelebb akkor menjen a barátnőihez amikor nem veled van, és ha alkalmatok van találkozni, azt csak veled töltse. Ha szeret, megérti ezt, és így tesz. / szerintem /

Jó sörözést! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13588) CyB0RG válasza rarri (#13580) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Nem akart közelebb kerülni sajnos. Néha úgy éreztem, de én soha nem ismertem ki az embereket, ő pedig egy végtelenül nyílt és őszinte leányzó. Emiatt kb. 20 fiúból 19 azt hiszi van esélye nála, pedig dehogy... :) Nagyon sokmindenről beszélgettünk, sokmindent megosztottunk egymással, ő is mondta már, hogy több vagyok neki mint haver (tehát a barát kategória). Számomra igaz baráttá vált (és sajnos többé is). Emiatt olyan nehéz most a helyzet, és nem tudom csak úgy egyszerűen "kihúzni a dugót a konnektorból".
A legtöbb ami köztünk volt az a puszi köszönésekkor, semmi egyéb (de ez is olyan, hogy mindenkinek puszival köszön, ergó semmi többletjelentése nincsen).
Sokszor utaltam már arra, hogy többet jelent nekem, és akkor mondta hogy soha nem lesz köztünk semmi, csak maximum barátként tud velem foglalkozni.
Amígy egyedül volt (bár eleinte sokszor felemlegettem ezt és sokszor voltek e miatt kisebb vitáink is), nem volt annyira gond, hiszen mindenkire csak barát/haver szinten gondolt.
De most ez elmúlt.
Amúgy soha nem fejtette ki miért dőlt el, hogy csak barátok lehetünk, gondolom nem tudtam semmilyen érzést előcsalogatni belőle, vagy a külsőm nem jött be neki, vagy nemtudom. :U

(#13589) CyB0RG válasza Lengyi (#13586) üzenetére


CyB0RG
csendes tag

Jól is teszed a sörözést, ilyenkor ez talán a legjobb. :)

Én is beszerveztem egyik haveromat egy kis kocsmai biliárdra, estére. :K

(#13590) rarri válasza CyB0RG (#13588) üzenetére


rarri
senior tag

Akkor úgy látszik, hogy fel kell dolgoznod ezt a helyzetet, és elfogadni hogy ő nem lehet már olyan módon a tiéd, ahogy szeretnéd. Nagyon sajnálom...

Jó biliárdozást és szűrést estére! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#13591) Esmein válasza CyB0RG (#13588) üzenetére


Esmein
nagyúr

A lelki szemetesláda pozíció az, ahonnan a legszebb nyerni. Nézelődj más lányok után, annyi aranyos csaj rohangál az utcákon, csak arra várnak, hogy lehengereld őket.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13592) Cs.Orsolya válasza fokukac (#13555) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Erre csak ezt tudom válaszolni: [link] ;]

Yetike: Oké, rettegek. Azért a derekam még vékonyabb, mint kamszkoromban :D Akkor volt 63 cm. És erről amúgy is ez jut eszembe: [link]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13593) dragonfx válasza Lengyi (#13573) üzenetére


dragonfx
veterán

de ismerös szitu vazeee kisebb eltérésekkel detto ugyanez...

mind1 teso gyere bulizni ma igyunk vazeeee :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13594) orbano válasza CyB0RG (#13578) üzenetére


orbano
félisten

pedig gondolj csak bele, lehet épp most nyúl bele finoman, gyengéden a bugyijába a hapija... én most hasonlóan vagyok az exemmel... csak én nem tudom biztosra, hogy van-e barátja, de így is gyilkos érzés, annak ellenére, hogy én szakítottam vele.
itt volt ma és buzi szarul érzem magam... aranyos is volt, szép is volt, kedves is volt... el kéne már engednem végre :( meg neked is sürgősen, mert ez csak szarabb lehet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#13595) elmoraan (r) válasza orbano (#13594) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Degonoooosz! :DDD Mondd, nem kértek még fel hivatásos vigasztalónak? :U :P

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13596) orbano válasza elmoraan (r) (#13595) üzenetére


orbano
félisten

:D

Amikor szakított velem pár éve életem első igazán nagy szerelme, a legjobb barátom azzal vígasztalt, hogy jobb ha felkészítem magam, mert lehet már holnap egy kigyúrt szőke macsó fogja nyaldosni a sejhaját :) De az a vicc, hogy az ilyen beszólásai ellenére meg tudott vígasztalni. Leráncigált a földre a fellegekből, majd perspektívákat rakott elém... nagyon jó módszer. Empátia sem kell hozzá, csak egy kis emberismeret.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13597) dragonfx válasza orbano (#13596) üzenetére


dragonfx
veterán

meg 2 üveg sierra.... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13598) orbano válasza dragonfx (#13597) üzenetére


orbano
félisten

volt olyan is :D

Istenem de ó volt. Én egy hónappal a szakítás után voltam, ő egy héttel az esküvője lemondása után, feküdtünk fent tiszakécskén egy faház tetőterében, és notebookról hallgattunk 5 nosztalgikus zeneszámot és agonizáltunk a saját fájdalmunkon. aztán este lementünk a strandra, benyomtunk pár portoricoit és jó volt :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#13599) I_Am válasza CyB0RG (#13559) üzenetére


I_Am
veterán

"Persze mindent megteszek, hogy A lánynak továbbra is úgy tűnjön, csak tiszta barátként tekintek felé, mert ha így boldog lesz, az többet ér nekem mint az én életem."

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan. :) Ilyet ne mondj és írj le soha, mert megbánod. Ha hiszel magadban és magadért teszel meg mindent akkor lesz majd valaki aki ezt látni fogja és tetszeni fog neki. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13600) I_Am válasza rarri (#13584) üzenetére


I_Am
veterán

Nagyon okosan látod a dolgokat.

Saját hibámból tanulva meg kell erősíteni, hogy ha valamelyik fél nagyon kiadja magát, sokkal jobban mint a másik fél (ugye Orsi? a belső kör :D ), akkor a kapcsolat felborul egy irányba.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.