Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13051) fordfairlane válasza Cs.Orsolya (#13047) üzenetére


fordfairlane
veterán

De ez a macskás célzás a vénlányságra utalt, nem? Te meg egyből hibridnek képzelted magad. Élő szövet a belső fémvázon. :)

x gon' give it to ya

(#13052) DroneZ^ válasza Cs.Orsolya (#13050) üzenetére


DroneZ^
őstag

hát énis valahogy igy gondolom de szórakozohelyen néha még sz@rabb mint máshol... sulimban meg nincsenek jó csajok ;]

Amúgy a nők ha úgy hozza a sors, nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Ezt saját bőrömön tapasztaltam nemrég :((( (persze tisztelet a kivételnek) :O

(#13053) Integra


Integra
titán

felrázó:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13054) fordfairlane válasza Integra (#13053) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jaj, a kis tündér, hogy igyekszik. <3 :DDD

x gon' give it to ya

(#13055) DroneZ^


DroneZ^
őstag

ugy erzem el kellene menni valahova oldódni... felejteni... bulizni és félholtá inni magam :))

(#13056) bandus válasza DroneZ^ (#13055) üzenetére


bandus
veterán

zépé :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#13057) dragonfx


dragonfx
veterán

na kész azt hiszem végem van :C
tegnap elindult valami uj lúv egy szőkével.... :)) ..be vok sózva kb...
El kell adnia bmw-t :B :K ..faxt soha egy nőért

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#13058) orbano válasza DroneZ^ (#13055) üzenetére


orbano
félisten

ne hülyéskedj most indul a buliszezon. százával lesznek jó kis egyetemi nyitóbulik, miegymás. nem hinném, hogy nagyon keresgélned kéne. ilyenkor még az is talál magának csajt, aki nem akar. kivéve Kokkantást persze :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#13059) elmoraan (r) válasza fordfairlane (#13054) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

De ilyen kifejezéstelen arccal... :U

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13060) DroneZ^ válasza orbano (#13058) üzenetére


DroneZ^
őstag

de én nemvok egyetemista, egyetemi bulin még nemvoltam.... de mennék nagyon... kellene valaki babusgasson/karmolgasson aki nem macska hanem 1 nő ;]

Valaki vigyen magával :O

[ Szerkesztve ]

(#13061) DroneZ^ válasza DroneZ^ (#13060) üzenetére


DroneZ^
őstag

amugy egyetemi nekem nemjo, csak 18 multam ;]

(#13062) Esmein


Esmein
nagyúr

Hátőőő... voltam már egyetemista is, meg mostan főiskolás, de amit én leszűrök ezekből a bulikból, az nem túl kecsegtető a hosszútávú kapcsolatokra nézve. Értsd.: mindenki baromi laza és szabad, mindemellé még fel is hígítják az alkoholukat vérrel.
Bár búfelejtőnek tényleg nem rossz.
Egyébként pedig nem egy nagy etwas bejutni, általában szakosoknak ingyenesek ezek amúgyis, másnak 4-800 ft a belépő, diákkal olcsóbb. (legalábbis Szegeden ez volt mérvadó)

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13063) orbano válasza Esmein (#13062) üzenetére


orbano
félisten

án gólyabálon lettem szerelmes egy gimnazista csajba. elég komoly kapcsolat volt... ez megint ilyen idióta sztereotípia szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#13064) tildy válasza degu (#12809) üzenetére


tildy
nagyúr

Én.Albiba.Reggel 8kor értem haza, 10ig kikellett költözöm a koliból, mert már b.szogattak. :( :(
De most már albiban vagyok, illetve most ismerőstől netezek, albiba még nincs net (meg a laptoptöltőm sem érkezett még meg:()

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13065) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Hát akkor továbbra sem tudom, hogy merre vanna a jó helyek.... ilyen szórakozó helyek: bank dance hall - felejtős ;]

[ Szerkesztve ]

(#13066) Esmein válasza DroneZ^ (#13065) üzenetére


Esmein
nagyúr

Csináld úgy, mint én. Az internet mindenre jó, többek között erre is.
</sarcasm>

orbano: a gólyabál talán annyira nem vészes, de szegeden az orvosbálokon például nem láttál józan embert. Kicsit józant se.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13067) DroneZ^ válasza Esmein (#13066) üzenetére


DroneZ^
őstag

pff... régen mintha probaltam volna de tök hülyeségnek találtam. de kitudja. link? :DDD :DD :D :))

(#13068) DroneZ^


DroneZ^
őstag

"csajt bárhol fel lehet szedni" - valahogy nemtudom elképzelni hogy bárhol.. ritkán járok mostanában pesten, de közel lakok. de amikor járok akkor is sietek hogy elérjem a villamost vagy metrót... most a másik siető kiscsajt sincs időm leszólítani és neki sincs rám ideje. Sőtt, ha már szép az foglalt lesz biztosan... ha utcán nem is de hol? azért bárkit bárhol nem szolitanék le... kell hozzá szerintem azért 1 hely, 1 hangulat :U bár sok a búszmegállós térténet, de ott legalább van csend, meg idő ;]

(#13069) lorcsi válasza orbano (#13063) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, tudjuk hogy te bárhol mármikor bárkivel össze tudsz jönni a hatalmas egód miatt
sajnos\szerencsére nem mindenki ilyen..legyet is röptében

(#13070) Wolverine válasza orbano (#13058) üzenetére


Wolverine
félisten

Erősen alábecsülsz egyes embereket :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13071) fordfairlane válasza elmoraan (r) (#13059) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem kifejezéstelen az, csak elgondolkodott.

Fokukac idézete jut eszembe:
- Szia, te bölcsész vagy?
- Á dehogyis, csak elbambultam.

x gon' give it to ya

(#13072) Cs.Orsolya válasza Integra (#13053) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Hey, ez Buffy, és mellesleg azt imitálja, hogyan szúrja karóval szíven a vámpírokat. :P

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13073) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13072) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Zsenge ifjúkoromból úgy dereng, hogy ott nem csak szív szurkálása ment, és nem csak karóval. :U :P (Mármint vámpírfronton.)

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13074) Wolverine válasza elmoraan (r) (#13073) üzenetére


Wolverine
félisten

Tényleg nem, akadt pár kard, bárd és egyéb középkori gyilkolóeszköz is a raktárban :DDD

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13075) Cs.Orsolya válasza elmoraan (r) (#13073) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Csak egyszer volt más, de az is Angel lelkébe került. Aztán lettek nagy bonyodalmak, hogy visszakaphassa... :U :P Ilyen az, ha "másként" nővel kezdesz. ;] :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13076) Integra válasza Cs.Orsolya (#13075) üzenetére


Integra
titán

hát igen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13077) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13075) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Hja, kérem, az utolsó (vagy utolsó előtti :F ) évadra felnőtt a kis Annie, aztán már nem csak egyszer volt olyan. :U És már a lélek sem volt elvárás. ;]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13078) Cs.Orsolya válasza elmoraan (r) (#13077) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Annie??? :F
Imádom Buffyt. Megvan az összes. Az Angel is. Angolul.

Buffy - hogy beszéljünk a nőkről -, azért különleges, mert ő az egyetlen olyan női főszereplő, aki női hős, nem pedig hősnő. A szerepköre teljesen elviszi a prímet. Hiába van szerelme, amikor alapvetően magányos. Ez az utolsó szériában ki is derül. Sőt, a barátai is csak kevés terhet tudnak megosztani vele, a végső döntés és felelősség mindig az ővé. Ezért nem egy hős mellettoi hősnő.
A filmtörténetben, és világirodalomban is csak egy olyan nő van, aki női hős. Kitaláljátok-e, hogy ki az?

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13079) Wolverine válasza Cs.Orsolya (#13078) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem elmo keveri valamivel a Buffyt :) (bár meg kell valljam, jobb szerettem a spinoffként megjelent Angelt... :B)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13080) I_Am válasza Cs.Orsolya (#13078) üzenetére


I_Am
veterán

Éva?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13081) fokukac


fokukac
nagyúr

keziccsókolom, miről van szó?
báffit én csak a pléhbojban láttam, de az se ma vó't...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13082) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13078) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Buffy Anne Summers. De az most mindegy. Ajánlom újranézni az izé... (google :U ) hatodik évadot. :K

A Vadász meg különben is egy nemtelen démon, nőbe oltva (defníció szerint).

A hősnő a Macskanő? :U

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13083) Cs.Orsolya válasza I_Am (#13080) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem talált. ;)

Kukac: Szerinted, ha egy pszichológus levetkőzik a pléhbojnak, akkor azzal veszít a hitelességéből?

Elmo: Miket tudsz! Hiába, az angolom nem olyan jó, hogy ezen infok megmaradtak volna a Vadászról... Nem a Macskanő. Bár, határeset...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13084) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13083) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Ha a Macskanő határeset, akkor tuti, hogy Amelia Erhart. :P :DDD

Amúgy tudom ám, csak hadd olvasson a nép egy kis klasszikus magyar irodalmat, ameddig rájön. ;)

[ Szerkesztve ]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13085) Cs.Orsolya válasza elmoraan (r) (#13084) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem, nem Miss Erhart...
A szerelemtől és házasságtól beteljesedő nők nem lehetnek Hősök a szó klasszikus értelmében. Csak egy beteljesült, egy teljes Nő tud Hős lenni. Mert a hősi mivolta adja a teljességében való megnyilatkozását. Még akkor is, ha ő maga nem a teljességet éli át. Pontosabban, a hős úján járva ébred rá arra, hogy ez az, ami önmagává teszi. Vagy ilyesmi:)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13086) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13085) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

:Y Mentem is aludni. :P

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13087) I_Am válasza Cs.Orsolya (#13085) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor Xena az! :DD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#13088) Cs.Orsolya válasza I_Am (#13087) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ááá, Xena smafu... Xena nem egy klasszikus Hős. Jelenleg BA (Besorolás Alatt van). Több okból is. A karakterfejlődése nem tisztázott, és sok bizonytalanság övezi harcos mivoltának céljait, melyek pl. lélektani okokból fakadnak, vagy sosrszerűségükben elkerülhetetlenül kötelezővé teszik az útját.

Ellen Ripley a másik női Hős. ;o) Pontosabban, az első.

Van még egy hölgyemény: Azumi, aki jelenleg karakterfejlődésének közepén tart az Azumi 2-ben nyújtottak után. Története meglehetősen érdekesen alakul, és még nem lehet eldönteni, hogy hősi útja van-e, vagy csak egy sorsában megnehezített hősnőről van szó.

Minden esetre, az első női Hős Ripley, és ezen különleges helyzetével olyan női karakterfejlődést nyitott meg a köztudat számára, aminek a révén talán kicsit jobban érthetővé vált a női lélek.

Szintén besorolás alatt van Sidney Bristow az Aliasból, és Taratino Bride-ja a Kill Bill-ből. Bár ezek a női karakterek a körülöttük lébecoló pasik nélkül nem lehetnének saját női mivoltuk és sorsuk kiteljesítői. Vagyis, inkább hősnők, mintsem női hősök.
Persze, elég nehéz kizárni a férfi karakterek lélekfejlesztő hatását egy női lény önkiteljesítő folyamataiban. Viszont ahol a férfi maga a feladat, és nem valami más a sorsbeteljesítő feladat, ott a nő hősi volta erősen megkérdőjelezhető. S fontos hangsúlyozni, hogy itt emberekről van szó, akik karakterfejlődését bonyolíthatják a kapcsolataik, de a feladatuk nem a kapcsolatokban való fejlődésük, hanem a hősi útjukkal való megküzdésük.

S hogy miért nőügy ez? Mert, drága Uraim, bizony a Maguk között rohangászó nők között vannak olyanok, akik pont azzal küszködnek, hogy a női Hős mivolttal kezdjenek valamit. :K ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13089) elmoraan (r) válasza Cs.Orsolya (#13088) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Ó, ha ezt egyik tanult kollégám olvasná, menten könnybe lábadna a szeme. :DDD
(Nagy Ripley fan az istenadta. :K )

Azért én még betoldanám pl. Sarah Connort. :U

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#13090) Cs.Orsolya válasza elmoraan (r) (#13089) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Sarah Connor helyzete némileg kettős. Az ő szerepe a fia körüli hercehurcából áll. Az ő létezése egyfajta harcos anyai szerekör, amiben önmaga feláldozása nem kérdéses. Az ő sorsa az anyai önfeláldozás egy maszkulinabb formája. Az anyaság nagyon fontos női minőség, és hősiessége valóban hagy maga után valami megrendítőt. De alapvetően kiket hívunk hősöknek? Milyen karakterekből lesznek igazi hősök, nem pedig egy-egy történet főhősei? A pszichológiai alappozíció nem mindegy, mert a megítélés szempontjából a női hősök sokkal elfogadhatatlanabbak a hétköznapokban, mint egy későbbi hősért önmagát feláldozó és küzdő anya. Az anyák hősiessége sosem volt kérdéses. Sarah helyzete ezért nehezített, mert most miért is történik az önfeláldozás: a fiáért, aki mellesleg megmenti majd a világot, vagy magáért a világért...?

Nah, majd mesélek egyszer a Hősökről. A Szerepjáték és pszichológia előadásomhoz úgyis csináltam egy ilyen karakterösszehasonlítást a különböző történetek hőseiről, és a szerepjátékos hősökről. :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13091) DroneZ^


DroneZ^
őstag

na a dühöngő hely, leivós felejtős hely megvan, ZP.

De továbbra sem mondtatok valami jó helyet ismerkedés céljára :DDD Arra jó hely nincs is? ;] ilyen bank ass hole és hasonlókat nem csipázom, de még ha lenne hely beszélgetni, akkorse... Sajna kisvárosban lakom, de szerencsére közel pesthez szóval mennék már ha tényleg lenne valami überfaxa hely. :C
Dnb-t hallgatok, olyan bulikra járok, de ott annyira nem szoktam, ill. nemtudok annyira ismerkedni ;] Bár.... na mind1, az nem a legjobbak közé tartozik ;]

[ Szerkesztve ]

(#13092) 7 válasza DroneZ^ (#13091) üzenetére


7
addikt

"De továbbra sem mondtatok valami jó helyet ismerkedés céljára"
Bármi, ahol emberekkel találkozol. Több esélyed van, ha hosszabb ideig vagy izolálva a mindennapi élettől egy adott társasággal együtt.

(#13093) tildy


tildy
nagyúr

Voltak jó pasik bulgáriában, de még mindig egyedül. Szerintem még sokáig.Képtelen vagyok beleszeretni pasiba:( :O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13094) Cs.Orsolya válasza tildy (#13093) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Majd ehhez mondok valamit! CSak emlékeztess rá! ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#13095) 7 válasza tildy (#13093) üzenetére


7
addikt

Van olyan ismerősöd, aki kínálkozik ugyan, de te mégsem tudod megszeretni úgy, ahogy most említetted?

(#13096) DroneZ^ válasza tildy (#13093) üzenetére


DroneZ^
őstag

ó, megválttoztassam a véleményed? ;]

ejnye jó pasik... azér vannak itt magyarországon is :B
én bezzeg mindig a magyar csajokat istenítem :(((

[ Szerkesztve ]

(#13097) Kokkantas válasza tildy (#13093) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

A nők még mindig ott vannak. :U ;]

(#13098) DroneZ^ válasza 7 (#13092) üzenetére


DroneZ^
őstag

Ezaz amugy, hogy alig van itt ember. OLYAN KIHALT ez az egész környék.. Szigetszentmiklos-tököl-szigethalom... hihetetlen... néha itt, mikloson van pár ember de amugy, kihalt és tiszta üres... most pestre meg max szórakozóhelyre mennék... ahoz meg kell pár havert elrángatni... majd lesz valahogy. sok helyen megfordultam már de olyan igazi szerelembarlangot még nem találtam ;]
amugy egyetemi bulik jók, csak nem az én korosztályom, majd 2 év mulva... (mesélt ismerős, akkora buli volt hogy a partiképek még újságba is bekerültek) :C

(#13099) tildy válasza 7 (#13095) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod ez mindig úgy van, aki nekem tetszik, annak én nem jövök be, akinek meg én tetszem, abban meg én találok valami kivetnivalót. Lehet akadna igen, normális is, de ... Nem megy. Hiába "hordozna" a tenyerén, ha pl. a kommunikáció nem jó, vagy ha egyszerűen nem fog meg az egyénisége...
Talán buherka mondta azt, hogy főleg az ilyenhosszú kapcsolat után lévő nők azért nem találnak megfelelő pasit, mert túl válogatósak lesznek, az idő meg közben szalad....

Ráadásul ma sikerült naplementés bújós kéept találnom fenn wiwen páromról meg az új csajáról. (csaj fennvan wiwen).Bezzeg rólunk ...mindig olyan volt, én bújtam inkább. Itt meg exem bújik, és a csaj áll egyenesen.
Nagyon rossz érzés :O :O :O :O

Ráadásula külföldi képeimet elnézve...tényleg fogynom kell.15 kilót. de legalább vidám vagyok a képeken.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13100) Cs.Orsolya válasza DroneZ^ (#13098) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem akarok beleszólni, de 18 évesen Neked nem elsősorban a csajozással kellene foglalkoznod, hanem azzal, hogy miként alapozod meg az életedet, a karrieredet tudással, és tervekkel. Arra kellene ügyelned, hogy milyen életformát, életstílust alakítasz ki, ami alapján egészséges és boldog életed lehet. Aztán amikor ez megvan, utána kereshetsz hozzá megfelelő partnert. De addig ez a hajtom a szoknyát dolog sokszor csak energia- és időpazarlásnak tűnik...
Mindegy, a mai 14-18 éveseknek lövésük sincsen arról, mit akarnak kezdeni az életükkel, és sokszor az a benyomásom, hogy a párkapcsolatok, a korai szex, az állandó tajtmattra itt és drogozott állapotok csak pótcselekvések, és menekülés. Ami miatt nagyon el tudok szomorodni.
Szóval, előbb szerintem pakold rendbe, és alapozd meg az életedet, aztán keresheted a társadat. Közben meg úgyis szembe jön veled, akit elkerülni sem tudsz majd...

Mindegy, ez magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nők, nőügyek Archívum XI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.