Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Zofren válasza Gergello (#4600) üzenetére


Zofren
aktív tag

1: másik gépben van lehetőség arra a vinyora telepiteni?
2: kábel csere?
3: van rajtad sapka? :)

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4602) Gergello válasza Zofren (#4601) üzenetére


Gergello
addikt

Telepítést nem próbáltam, de másik gépben win alól működik ahogy kell. Alaplaphoz kapott új kábeleket is próbáltam régieket is. Csak egy ramot hagyok bent, minden lehúzva, rendszervinyóval elindítom . Post screen sehol, biosba be tudok lépni, ott jól ír ki mindent (1st boot devicera állítom, primari masternak ismeri fel amúgy) kilépek biosból, indul majd pár másodperc és resi.
Ma még bekötök egy cd romot is, bele egy xp cd-t aztán telepítés, hátha. Ha ez se jön be, akkor szerintem a lap rossz.

(#4603) Ry0K3N


Ry0K3N
senior tag

Na sziasztok, következő a gondom hogy kaptam egy laptopot és egyszerűen nem tudok rá WinXP-t telepíteni mert a telepítő nme látja a250-es SATA-s vinyót. Pedig Biosban ott van és köszöni szépen jól van. Hogy tudnám rászenvedni a VinXP-t? És mi a gondja?

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#4604) batmab válasza Ry0K3N (#4603) üzenetére


batmab
senior tag

xp telepitöd sima??akkor kell neki egy f6(asszem),és sata drivert beadni.... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4605) Ry0K3N válasza batmab (#4604) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Egy virágboltos XP telepítőm van de SP2-es. SATA drivert hogy kéne beadni neki? CD? Amúgy a laptop típusa AMILO Pi 2515 és a hivatalos oldalon csak a Vistához vannak driverek a többi OS Unsupported, szóval akkor ezen felejtős a Vistán kívűl minden?

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#4606) batmab válasza Ry0K3N (#4605) üzenetére


batmab
senior tag

akkor valoszinü....az sp2es winxpnél nem lehet gond.esetleg a biosban nem lehet átállitani ide v compatible modra a vinyot???mmint a sata illesztöt...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4607) procax


procax
csendes tag

Sziasztok! Lenne 2 kérdésem is. Az első egy IBM Thinkpad R40-es annyi a baja hogy nincs háttérvilágítás az lcd-n. Hogyan tudom megállapítani hogy az átvezető szakadt vagy az inverter rossz?
Második: Compaq M700 a gép jól működik csak bekapcsoláskor megjelenik a compaq logó és vagy 2 percig vár utána rendesen bootol és müxik. Hogy lehetne ezt megszüntetni mert így nagyon lassú a bootolás.
Előre is köszi!

(#4608) batmab válasza procax (#4607) üzenetére


batmab
senior tag

2. nézz körül a biosban...bootsorrenddel sokat lehet lenditeni a dolgon...szvsz :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4609) procax válasza batmab (#4608) üzenetére


procax
csendes tag

Sajnos már néztem és a boot sorrend jó. :(

(#4610) Zofren válasza Ry0K3N (#4605) üzenetére


Zofren
aktív tag

Fuji: nem felejtos xp, csak vadászni kell hozzá drivereket. f6-tal sata drivert kell neki adni, de kell hozzá kisfloppy :)

Compaq: memoriat gyorsan vizsgálja, vagy alaposan? ez is lehet "időveszteség".

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4611) batmab válasza procax (#4609) üzenetére


batmab
senior tag

akkor a gép teljesitménye lesz a szük keresztmetszet.... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4612) Martinjoe


Martinjoe
csendes tag

Helosztok!
Tegnap elkezdett a gép olyat csinálni, hogy egyszerűen minden előzmény nélkül lefagy. Megáll az egér, nem reagál semmire.Segítsetek mi lehet a baj, mert már kezd idegesíteni :(

(#4613) batmab válasza Martinjoe (#4612) üzenetére


batmab
senior tag

csak az egér,vagy a gép fagy le,és nem reagál semmire???? :F

1.egér csere,esetleg usbsre is....
2.elöször höfokok,gép szét-össze,kábelek ellenörzése,portalanit gépet,hütöbordákat,ventiket....
ha utána is,akkor tápcsere kölcsönbe.hátha...
ha nem,akkor wint nézd meg,hátha elfáradt... :R
3.hdsentinel pro,lehet vinyo is...

pontosabb info nélkül ennyi...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4614) Martinjoe válasza batmab (#4613) üzenetére


Martinjoe
csendes tag

Nem csak az egér hanem minden :W
Kösz megnézem ezeket,amúgy a tápom nem egy bajnok mercury 450w, meg a gépre is ráférne újítás csak nyárig bírja ki :D

[ Szerkesztve ]

(#4615) batmab válasza Martinjoe (#4614) üzenetére


batmab
senior tag

akkor lehet a tápod kezdi megadni magát.... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4616) piqla


piqla
őstag

Hello!

Lehet, hogy kicsit off, de: friss windows lett felteve, sp2, minden ami koll. Nade ez elkezdte azt csinalni, hogy bootolasnal ilyet ir ki nekem, hogy CLIENT MAC ADDR sok szam, aztan meg sok FFFF FF FFFFFFFFFFFFF FF. Ugyebar ezt akkor szokta volt, amikor halozatrol akar bootolni. Letiltottam en mar minden bootolasi elemet, csak a merevlemez van bent, de meg mindig hulye... Alalapi ethernetet hasznalok. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#4617) Zofren válasza piqla (#4616) üzenetére


Zofren
aktív tag

elszállt a hálokártyád. tiltsd le, tegyél be egy másikat. amugy tudom, hogy tokéletesen mukodik a hálo, mert nekem is irt ilyet anno. :) csak meguntam és tettem be kartyát.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4618) piqla válasza Zofren (#4617) üzenetére


piqla
őstag

O de jo... Az nem lehet, hogy fostalicskan installtam fel a winxpt?

Szereted az állatokat?

(#4619) Zofren válasza piqla (#4618) üzenetére


Zofren
aktív tag

nem, mert a bios-hoz még nincs koze a xp-nek.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4620) procax válasza batmab (#4611) üzenetére


procax
csendes tag

Az az érdekes benne hogy néha nem csinálja, ha pl be van dugva a hálókábel akkor úgy emlékszem jó, átlép gyorsan a bioson és már boot-ol is. Olyan mintha várna valamit a hálózat felől. De a biost már átnéztem 100-szor nem találok semmi olyat ami befolyásolná. (p3 650-e s 384M-ram-al)

(#4621) forest_ns


forest_ns
tag

Hali!Az lenne a nagy bánatom hogy nem indul az acer laptopom,ha nincs hálózati áramra kötve.Az aksi úgy tűnik jó,mert haelindulás után lehúzom a töltőt játékkal is elmegy 1 órát.
Ha valaki tud,pls segítsen!

(#4622) Satrafuckar


Satrafuckar
tag

hi all!!
a konfig:
msi 915p neo2 v2, pentium 630 (3ghz HT), bövebben nevemre katt...
az elözmény:
régebben tök randomszerüen csinált olyat a gép h benyomom, felpörögnek a cuccok, majd kb 3-4 mp mulva lelövi magát.... 4mp mulva teljesen magátol visszakapcsol, mejd 4mp és lelövi magát... és igy ki be ki be akár 1 napig...
ezt eddig kicsi pihentetéssel, alaplap piszkálgatással meg lehettett oldani, sztem vmi kontakthiba, de m jöttem rá h hol...
a hiba:
nah ma ugyanez elöjött... restartolok, me biosban akartam nézelödni, erre ez a kapcsolgatás... nagynehezen emgjavult, akkor pár restartig ment...
majd megin kapcsolgatos, most pedig benyomom, felpörögnek a dolgok, de se kép se pitty se semmi...
tv tuner kiszedve, perifériák lehuzva, ramot kiszedve is probáltam h hátha legalább pittyen ugy vmit, vga-t is kikaptam eccer detto, cmos reset is volt párszor, vinyo is lehuzva szal foggalmam sincs...
gyakorlatilag mintha a ventik kapnának áramot annyi van, semmi más m történik...

any idea???

köszi elöre is mindenkinek!! :R :R :R

(#4623) Lenry válasza Satrafuckar (#4622) üzenetére


Lenry
félisten

én a tápra gyanakszom...
vagy lehet, hogy beragad a bekapcsológombod (legalábbis a 4 mp-s időintervallumból erre következtetek)... húzd le, és indíts nélküle...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4624) gege71.hu válasza Satrafuckar (#4622) üzenetére


gege71.hu
addikt

sztem táp lesz az. másik táppal kéne letesztelni. esetleg alaplap a gond.

(#4625) Satrafuckar válasza Lenry (#4623) üzenetére


Satrafuckar
tag

maga a gomb tuti nem ragad be, max ami mögötte van maga a kapcsolo... de megprobálom majd eztis, ha legközelebb lesz ez a hiba... 1elöre viszont 1általán müködésre kéne birni a cuccot...
de amugy télleg ez a 4mp... hogy én erre mért nem gondoltam??
köszi!! :R

gege71.hu
igen, hnap elvileg ki tom probálni másik táppal, de sajna énis az alaplapra gyanaxom... :((
:R

[ Szerkesztve ]

(#4626) gege71.hu válasza Satrafuckar (#4625) üzenetére


gege71.hu
addikt

Vmi bios beallitas esetleg? (energiaellatas, power gomb funkcio ertelmezese..ilyesmi)
Gombelem csere a lapon, cmos reset,...meg ilyesmiket ki kene probalni. :F

[ Szerkesztve ]

(#4627) Satrafuckar válasza gege71.hu (#4626) üzenetére


Satrafuckar
tag

hello
cmos reset volt... de irtam is...
azért köszi! :R
üdv

(#4628) forest_ns


forest_ns
tag

Hali!Az lenne a nagy bánatom hogy nem indul az acer laptopom,ha nincs hálózati áramra kötve.Az aksi úgy tűnik jó,mert ha elindulás után lehúzom a töltőt játékkal is elmegy 1 órát.
Ha valaki tud,pls segítsen!

(#4629) dabgergo


dabgergo
őstag

Adott egy szg, amin elvileg összeomlott a rendszer. Ki lett belőle szedve a merevlemez és próbáltuk beerakni egy másik gépbe, de az sehogyse akarta felismerni. Mi tévők legyünk? Hogyen lehetne lementeni az adatokat?

(#4630) gege71.hu válasza dabgergo (#4629) üzenetére


gege71.hu
addikt

Azert ennel kicsit több támpontra lene szükség.
Pl: IDE vagy SATA a vinyó? Milyen oprendszer omlot össze "elvileg"? Ha IDE vinyó akkor master vagy slave-re van jumperelve a vinyó? Mert ha pl IDE és egy ide kábelre kötitek egy másik gépben és annak azon az ide ágán már van egy master eszköz akkor nem fogja látni a rendszer ha ez az adott vincsi is master.
BIOS mit mutat? látja a hdd eszkozok közt?
Hirtelen ennyi ami nem lene rosz infonak, hogy érdemben is segítséget akartok. :)

[ Szerkesztve ]

(#4631) dabgergo válasza gege71.hu (#4630) üzenetére


dabgergo
őstag

IDE a vinyó. Xp olmott "elvileg" össze. Slave ként próbáltuk bekötni, de semmi eredmény, BIOS se mutat semmit.

(#4632) batmab válasza dabgergo (#4631) üzenetére


batmab
senior tag

prob levenni rola a jumpert...anélkül is slave lesz...(pl.wd ilyen néha)

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4633) gege71.hu válasza dabgergo (#4631) üzenetére


gege71.hu
addikt

ehh..
egy másik gépben sem ártana megnézni...hátha, ellenben ha ott sem mutatkozik semmi lehet, hogy szomoruan kell majd konstatáljátok, hogy ez a vinyó beza megdöglött..lehet, hogy epp ezert omlott elvileg és gyakorlatilag is össze az az oprendszer...
gege

[ Szerkesztve ]

(#4634) sss


sss
senior tag

Egyik itthoni gép kikészít...
Indításkor csak a windows logóig jut el a gép, ott vagy újraindul, vagy kattan egyet a vinyó és kifagy. Egyszer régen mikor hasonló dolgokat produkált akkor kipróbáltam másik táppal, másik vga-val, másik rammal, de végül egy xp reinstall lett a megoldás. Hétvégén megint megoldotta a problémát az xp újratelepítés (az sem volt eccerű..), de 2 nap elteltével megint nem akar indulni. Vmi ötleg esetleg? Nekem a hdd vagy esetleg a táp ami gyanús. A konfig: nf7-s, 2500+ sempron, 512 samsung ddr ram, maxtor 80gb hdd, ms industrial 350W-os táp.

(#4635) dabgergo válasza gege71.hu (#4633) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi mindekettőtöknek! Majd akkor még próbálkozunk!

(#4636) batmab válasza sss (#4634) üzenetére


batmab
senior tag

a vinyot nézd meg másik gépben hddsentinel proval,vagy hasonlo progival.... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4637) gege71.hu válasza sss (#4634) üzenetére


gege71.hu
addikt

inkább tápgyanús nekem ez az ügy.

(#4638) sss


sss
senior tag

Köszi mind2tőknek. :R Hétvégén megnézem majd sentinellel asszem. Régebben mikor nem indult a gép másik táppal sem akart indulni, de ettől függetlenül nem hinném, hogy normális 0,1-0,15V ingadozás...

(#4639) sss


sss
senior tag

Újabban csak szimplán hibaüzenetet adott bootoláskor, és biosban láttam, h nem is érzékeli a vinyót...Találtam itthon egy régi 4gb-os vinyót, most arra raktam xp-t ideiglenesen, remélem ezzel már stabilabb lesz.

(#4640) Tomszy1


Tomszy1
tag

sziasztok, érdekes problémám van a gépemmel, a gépet elinditom, mikor meg kellene jelleni az xp-s feliratnak ujraindul a gép... probálkozok, uj xp, telepités felénél a gép ujraindul. mi lehet az oka?? köszi, hardver vagy softver? de régen gond nélkül fel tudtam tenni a rendzsert, nem értem..

(#4641) birozoli7800 válasza Tomszy1 (#4640) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Nekem is volt már ilyen nem is olyan rég 2x raktam egymás után úlyra és nem volt jó. Elkérdtem a haverom xp-jét azzal meg ment. Szóval ennyi. Telepitéskor nem írta ki, hogy xxx bizonyos fájl nem olvasható?

(#4642) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy elhoztek nálam pár napja egy gépet, hogy csináljam meg. Összedugom elindítom a 200w -os táp üvölt elöl zöld led világítani kezd, monitor nem ad képet gondolom ez aztán jól kezdődik. A konfig a következő:
P3 800mhz
vmilyen régi sz@r lap.
geforce4 mx
256 mb pc100 ram
200w-os "táp"
A vga nem lehet a ludas mert az t már kipróbáltam másik gépben és abba ment. Sztem a ramok se kiszedtem ami benne volt raktam bele másik pc100-as ramot azzal se ment. Azt gondolom, hogy az alaplap lehet a ludas szerintetek?

(#4643) gyorsfröccs


gyorsfröccs
csendes tag

hali, ide is beírom hátha több sikerrel járok.

Vettem egy új gépet darabokban, amit otthon össze is barkácsoltam, de a következő a probémám: Mikor elindítom a gépet, az alaplap teljesen áram alá kerül (felpörögnek a ventik, világítanak a ledek), de ennek ellenére a speaker nem csipog valamint a képernyőn se jelenik meg semmi (no signal). Elvileg mindent rendesen beleraktam. A memórát az ajánlott foglalatba tettem, a vga katyót mind a két pcie-s foglalatba kipróbáltam. A tápról az összes csatlakozót rákötöttem az alaplapra (egy 12x2-est ésegy 2x2-est) és jól, kattanásig rányomtam. Többször is kiviteleztem a dolgot de nem sok mindenre jutottam vele. A mostani felállás az, hogy teljesen kivettem a házból és külön összeraktam , nehogy érinkezzen az alaplap illetve bármi más olyannal ami rövidrezárhatná (pl ház). Nyomtam neki egy cmos cleart (jumperrel és elemmel is), de ugyanúgy nincs kép se csippanás. Ezután próbálkoztam olyanokkal hogy kiderítsem nem e a speakerrel van a gond vagy a monitorral. A monitor a régi gépemnél tökéletesen működik, semmi problémája nincs és hasonlóképp a speaker is. Gondoltam arra is hátha rosszul kötöttem be az újnál, ezért kihúztam a ramot, mire megszólalt és jelezte megfelelően hogy hiány van ramügyileg. Ezt követően megpróbáltam úgy is hogy kivettem a vga katyót, de úgy nemjelzett (pedig leírásban utal rá hogy kéne: "one continuous beep followed by three short beeps-->no vga detected).

a gépem: asus p5e3, intelcore2duo e8400, 1gb ddr3 ram, samsung sata2 320gb, xfx 9600gt xt és végül egy fsp atx-400pnf táp

5let hogy hol lehet a hiba? és/vagy hol rontottam el?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#4644) Tomszy1


Tomszy1
tag

sztem nem xp hiba, mert már százszor telepitettem azt a cd-t, de hogy kiszűrjem ezt a problémát, megprobáltam 3 félével is , de ugyanaz....

(#4645) mrdan206 válasza Tomszy1 (#4640) üzenetére


mrdan206
tag

Ellenőrizd a hűtést a gépben, mert ha bizonyos hőfok fölé megy akkor újraindul.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#4646) birozoli7800 válasza birozoli7800 (#4642) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Valaki erre (#4642)?

(#4647) Tomszy1 válasza mrdan206 (#4645) üzenetére


Tomszy1
tag

Nem az a gond, pontosan akkor indul ujra amikor az xp képnek be kellene jönni, telepités pedig akkor indul ujra amikor elkezdené az ellenőrzét, pár képsor lefut, azt helo...

(#4648) mrdan206 válasza birozoli7800 (#4642) üzenetére


mrdan206
tag

Ha összedugtad és elindítod és a zöld led ég akkor az azt jelenti h be van kapcsolva. A winyó pörög rendesen? A piros led villog?

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#4649) birozoli7800 válasza mrdan206 (#4648) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Ja ja vinyó felpörög (azt is hallom) így a piros led is ég csak a moncsi nem ad képet. :(

(#4650) dany27


dany27
őstag

hi

szentetek azt mi okozza hogy ha akarok vmit használni ami USBs és rádugom a gépre akkor bedöglik a bill :S meg az egér is és kiírja h teljesítmény inpulzus a hubon című hiba üzi meg h vmi tápelátásról is irkál a kis buborékba! Sőt ha elindítom a gépet úghy h pl rajt hagyom a pendriveot akkor is halott a bill.... mert előtte pont úgyvolt h nem engedtem betöltenia win-t és úgye akkor amiko legközelebb indítom akko kiírja h nem töltödött be válasszak a módok közül nah és akkor sincs billentyűzetem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.