Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) mrdan206 válasza mave13 (#4950) üzenetére


mrdan206
tag

Minden OK. Megoldottam kiderült hogy a winfos a hibás minden megy full jón.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#4952) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy Socket A-s AMD Sempron procim és a Vezérlőpult->Rendszerben 1.2 GHz-esnek írja, pedig biztos hogy több annál, hiszen szinte minden új játék megy rajta, mi miatt lehet, hogy rosszul írja ki?? Vagy1általán mi lehet a probléma? :( előre is köszi...

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#4953) mave13 válasza ádikácska (#4952) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Jó lenne tudni a Sempron pontos típusát. A leggyengébb Sempron is gyorsabb, mint 1,2 Ghz, ha jól tudom. Fel kéne tenni egy Everest Home Editiont, ott meg tudod nézni pontosan, hogy milyen procid van, és az milyen órajelen fut.

Icewolf || kósza ||

(#4954) HellAbove válasza Rickenstein (#4947) üzenetére


HellAbove
tag

Az lehetséges h a 400-as FSP tápom nem bírja a configot a VGA miatt? mert sztem nem keveset eszik...

"The quieter you become, the more you can hear."

(#4955) Kombat válasza HellAbove (#4954) üzenetére


Kombat
őstag

A géped 50%-ra sem terheli le a tápot!
Szerintem is kontakthiba a valószínű!

(#4956) ádikácska válasza mave13 (#4953) üzenetére


ádikácska
aktív tag

oké köszi a segítséged! :R :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#4957) csezo83


csezo83
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával szívok keményen. Adott egy Sapphire HD4850 kártya és monitorként egy Samsung LE23R86BD LCD TV-t használnék DVI-HDMI kábel segítségével. Előre megjegyezném, hogy az öskővületnek számító laptopommal, amiben ATI X700-as van, tökéletesen működik a dolog.
Na már most először Vista 64 bit felrak, minden okésen működik, szűz Vistára raknám fel a Catalyst-ot, telepítés okés elsőre, aztán újból indít, de nem jön be a Vista alatt a kép!!!Egyszerűen folyamatosan újraindul a dolog. Bemegyek csökkentett módban, látom, hogy az eszközkezelőben ott van, hogy HD4800 serias, minden okésnak tűnik ott. Eltávolítom, majd gép újból indít, Vista elindul, kép van, de most ugye csak standard vga-nak ismeri fel, mert az előbb eltávolítottam. Max 1024*768, szóval driver nélkül van kép.

Na mondom akkor kipróbálom XP alatt is, hátha csak a Vista szívat. XP-fel, Catalyst felrak, gép újból indít. XP betöltődik, de kép az megint nincs driverral. Vagyis itt már jobb volt a helyzet mint Vista alatt,mert az LCD TV-n láttam, hogy ilyen csíkosan, rossz felbontásban megy az XP. 1-2 reset után bejött az XP és egyszercsak lett rendes kép is. 1360*768. Nem csináltam semmit,de lett kép. Felraktam 1-2 játék demot, minden szépen, tökéletesen ment.
Újból indítom a gépet és megint nincs kép…hihetetlen. Szóval röviden összefoglalva, Vista és XP alatt is addig minden ok amíg nem rakom fel a kártya driverért. Próbáltam már. 8.6, hotfixes 8.6-al, 8.7 mindenhol tök ugyanaz. Az a gáz, hogy amikor éppen elindult a gép, láttam, hogy a Control Centerben azt mondja, hogy a TV-mnek a max felbontása 1900*1200, holott nem tudja ezt a felbontást. Gondolom az a gáz, hogy a VGA mindenféleképpen ezt akarja ráerőltetni.

Esetleg szar a kártyám? Akkor viszont driver nélkül miért okés minden, amikor éppen elindult a játékok és tökéletesen mentek.
Próbáltam sima VGA-VGA kábellel is, de ugyanez a szitu. Egyszerűen nem vágom, hogy egy ilyen újnak számító kártyával nem lehet egy LCD TV-t elsődleges monitornak használni? Amikor az X700 simán tudta., vagy én baszok el valamit keményen?

Memóriákat megnéztem Vista memória ellenőrző cuccával azokat jónak találta. Szóval nem hinném, hogy amiatt indulgat újra.
Tuning semmi nincsen, BIOS-ban semmit nem piszkáltam.

Elég tanácstalan vagyok :O , hogy most mi van. VGA szar, más szar, vagy egyszerűen nem szereti a TV-m. Az király, mert akkor vehetek monitort.

Ötlet?

(#4958) mave13 válasza csezo83 (#4957) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Én nVidiánál tapasztaltam hsonlót pár hete. A kártyád jó, a TV is jó, csak a windows megkeveredik, hogy melyik is az elsődleges megjelenítő. Csökkentett módban kell elindítani a gépet, és ha van kép, akkor vagy a Catalystban, vagy a vezérlőpult -> megjelenítés -> beállításokban kell beállítani a megjelnítők elsődlegességét.
Pontosan nem tudom hogyan, de valamilyen variációban ennek használnia kéne. Havernál ez segített. Utána már egyszerűbb beallítani a neked megfelelő megjelenítési módot.
Esetleg a beállítás alatt köss rá egy monitort, majd úgy állítsd be, hogy a TV legyen az elsődleges megjelenítő.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#4959) csezo83 válasza mave13 (#4958) üzenetére


csezo83
csendes tag

Köszi a segítséget!Majd próbálgatom. Most éppen fut rendesen XP alatt a kártya. 3DMark06 is lefutott rendesen, játékokkal is teszteltem. Szóval valószínű, hogy tényleg jó a kártya. Nem merek restartolni, mert most legalább működik.

(#4960) csezo83


csezo83
csendes tag

Megoldódott! :C Forrest Gump fórumtársunk tanácsára BIOS-t frissítettem az alaplapomnál F4-ről F7-re. Minden tökéletes XP és Vista is! :C :C :R :R

(#4961) mave13 válasza csezo83 (#4960) üzenetére


mave13
őstag

WOW. erre nem gondoltam volna. :D :F

Icewolf || kósza ||

(#4962) alibaba78


alibaba78
őstag

Sziasztok! Szerintetek hol tudok erdeklodni, miert nem indulnak bizonyos jatekok a gepemen? Elore is koszi a segitseget. :R

(#4963) mave13 válasza alibaba78 (#4962) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Egy kicsit konkrétabban légyszi. Ha ezt így bárhol megkérdezed, max. kiröhögnek.
Milyen játékok? Mit ír ki a gép? Milyen windows van rajta? Mikor lett telepítve?

Icewolf || kósza ||

(#4964) stultus78 válasza alibaba78 (#4962) üzenetére


stultus78
tag

"Hello szeretném kérni a kedvenc számom szia" :F

Tipikus esete.

[ Szerkesztve ]

(#4965) alibaba78 válasza stultus78 (#4964) üzenetére


alibaba78
őstag

It was really funny! :((( En csak meg akartam kerdezni, hol van az a topic, ahol ilyen problemaval is foglalkoznak, mivel nem talaltam, es nem akartam teleirni a topicot feleslegesen, hogy aztan elhajtsatok mashova. :((

(#4966) alibaba78 válasza mave13 (#4963) üzenetére


alibaba78
őstag

Szia! Szoval szeretnem megkerdezni, hatha tudsz segiteni, hogy mi lehet szerinted a problema?! Van egy ilyen konfigom: Gigabyte GA-7N400 Pro2 lap, Athlon xp 3200+ barton, 1gb ram, 7600gs 512mb/128bit Gddr2, Windows xp telepitve, frissitve sp3-ra. A C&C 3 Tiberium wars tokeletesen fut rajta maxon, viszont a Rainbow 6 vegas elso resze el sem indul. 2 kattintas az ikonon, toltesi ido 10mp, porog a vinyo, aztan hibauzenet. Konkretan ez: Fault. Ugyanez a problema a CoD4el, a The Witcherrel, vagy a Dirttel. Pedig szerintem ezen a konfigon futnia kellene. :((( Szerinted? Elore is koszonom szepen, hogy foglalkozol vele! :R

(#4967) Ndruu válasza alibaba78 (#4966) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A CoD4 azért nem fut, mert a játék nem támogatja a processzorodat (azaz inkább az utasításkészletét). Nemrég olvastam róla, hogy van hozzá valami patch, de meg lehet barkácsolni házilag is, hogy elinduljon.

A CoD4 topikban szerintem fognak majd segíteni.

A Rainbow Six-nél is hasonló lehet a baj, vagy pedig rosszul lett feltéve, esetleg hiányzik a legújabb forceware hozzá.

Harrrr!!!!

(#4968) alibaba78 válasza Ndruu (#4967) üzenetére


alibaba78
őstag

:R De a haverom gepen majdnem maxon futott a vegas, azzal a kulonbseggel, hogy neki 2600+-os bartonja van. Minden mas ugyanolyan, ram, vga. A legujabb Forceware alatt mit ertesz? A 175.19-es van fenn, ezt talaltam az Nvidia oldalan a videokartyahoz. Mindenesetre nagyon szepen koszonom. :R

(#4969) Ndruu válasza alibaba78 (#4968) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

175.19 a forceware verzió száma...

Akkor a Rainbow Six vagy rosszul lett feltelepítve, vagy csak szimplán nem akar elindulni.
A hibaüzenetnél amit kiír, ott meg lehet nézni, hogy mire hivatkozva nem indul el a játék.
Memóriacímeket kell nénzi (pl. 01FB45FF100, ez csak hasraütés), az alapján talán be lehet azonosítani a hiba forrását.

Ha a hibajelentés ablakon a Click here-re kattintasz, akkor bejön egy másik ablak, abban lesznek ezek a memóriacímek, a legfelső sorban. Arról tolj egy screenshotot, hátha be tudom azonosítani...

Harrrr!!!!

(#4970) alibaba78 válasza Ndruu (#4969) üzenetére


alibaba78
őstag

Ehunvane. Tenyleg nagyon szepen koszonom, hogy foglalkozol, a problemammal. :R

(#4971) Ndruu válasza alibaba78 (#4970) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnos nem jutottam előrébb... Nem tudom miért nem megy. Gondolom driverek fel vannak rendesen telepítve (alaplapi is), SP2-es windows legalább fent van.
Ennél többet nem tudok most mondani.

Harrrr!!!!

(#4972) stultus78 válasza alibaba78 (#4970) üzenetére


stultus78
tag

Bocs nem akartalak megbántani Csak egyben már mondhattál volna konkrétumokat. :R

Ahogy nézem a képet neked nem valami szuperált wined van?
Lehet hogy egyszerüen az címezi rosszhejre a dolgokat.

(#4973) stultus78


stultus78
tag

Talán a játékok fórumain többet tudnak mondani neked.
Itt megtalálod a legtöbb filyen fórumot.

(#4974) alibaba78 válasza Ndruu (#4971) üzenetére


alibaba78
őstag

:R Az eddigieket is koszonom szepen. :K Legalabb sejtheto, hogy a procival van vmi bibi. Esetleg az meg nem lehet problema, hogy ugye a 3200+-os procinak elvileg 400-as az fsb-je, de mivel 200mhz-es ramokat hasznalok, igy az fsb is 200, 11-es szorzoval, mert ugye 2200mhz az alaporajel?! :F

(#4975) alibaba78 válasza stultus78 (#4972) üzenetére


alibaba78
őstag

Semmi gond. :) Nem szuperalt, mar ha az nem szamit annak, hogy a transformxptovista nevu program van fenn. :K Csak egy kullem, semmi egyeb. Egyebkent probaltam nelkule is, es semmi.... :( Sot......, probaltam sp2-es xp-vel is, meg sp3-assal is. Probaltam csokkentett modban is, semmi....... A kompatibilitassal is jatszottam, aaaaaaah. :(

(#4976) alibaba78 válasza stultus78 (#4973) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonom szepen neked is! :R

(#4977) attika89


attika89
senior tag

helló mindenkinek!
Olyan problémám van, hogy a gépem az Xp betöltése közben újraindul egyfolytában.
Ezt csinálja csökkentett módnál is szal sehogy sem hajlandó elindulni.
Vmi ötlet?
Win úrjatelepítés azt annyi?

Sürgöske!!!!!

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4978) Kombat válasza attika89 (#4977) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, újratelepítés!

(#4979) stultus78 válasza attika89 (#4977) üzenetére


stultus78
tag

Format.Szerintem is.

alibaba78 Akkor nincs ötletem sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#4980) attika89 válasza stultus78 (#4979) üzenetére


attika89
senior tag

Köszi!
Mire meglestem a válaszokat már végeztem az újratelepítéssel ;)
Akkor jól döntöttem.

Köszi mégegyszer

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#4981) FerenczyK


FerenczyK
csendes tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy FuSi Pa1538-as laptopom tegnap gondolt egyet, és nem kapcsol be többet. Előtte egy órával használtam, és azóta semmi.
Elindul a ventije, világít a wlan meg a bekapcs ledje, de a vinyó meg se nyikkan, cd-t olvassa egy kicsit az elején, de utána semmi. Ha a vinyója halt volna meg, attól még maga a gép elindult vona nem? Lcd-nek is be kéne kapcsolnia. Nem tud valaki valami infót ezzel kapcsolatban, hogy mi lehet? Win telepítő Cd-vel sem kapcsolt be.
gari már nincs rajt, szétszedtem, memót vinyót kiszedtem, visszaraktam, de semmi változás.
köszi előre is.
Üdv: Karesz

(#4982) stultus78 válasza FerenczyK (#4981) üzenetére


stultus78
tag

Nem értek a topokhoz de nem lehet hogy a vinyóó adta meg magát?

(#4983) alibaba78 válasza stultus78 (#4979) üzenetére


alibaba78
őstag

Azert koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4984) FerenczyK válasza stultus78 (#4982) üzenetére


FerenczyK
csendes tag

Vinyót beleraktam apám Acer TraveMate gépébe, és ott elindult, elkezdett betölteni az xp, azán kaptam egy kék hibaképernyőt, hogy távolítsam el az idegen kötetet, stb többit nem tudtam elolvasni mert kikapcsolt a gép.
Az Acer vinyóját berakva a Fusi gépbe sem indult el.
Próbáltam Bios frissítést letölteni, beraktam a dvd-be, mert az még villog, amikor elindul a gép de arra sem csinál semmit, indító cd-re sem, sőt, még a memória kártya olvasóba is raktam bele bios frissítést, azzal sem kezdett semmit.
Ezek után valakinek valami tipp?

próbáltam variálni a memóriákkal is, hogy 2 512ddr2 van benne, és össze vissza pakolgattam őket, de semmi.

(#4985) Batman007


Batman007
tag

Hali!

Csinálni akartam az alaplapon egy vmodot de nem jött össze v nem tom mert mikor a feszültséget 1.075-re állítottam a gép nem indult. Kiszedtem az alaplapi elemet (majd vissza) h elfelejtse a rossz bios beállításokat de így sem mükszik.
Bekapcsoláskor a videókártyán és a ház elején világít a led (egyfolytában) de a monitor nem kap jelet. A gépet nem tom kikapcsolni csak ha leveszem a tápot az áramról.

(#4986) Batman007 válasza Batman007 (#4985) üzenetére


Batman007
tag

Közben rájöttem h az alaplapi elem kivétele nem olyan mint egy jumperelés :DDD .

Viszont ha már itt vagyok akkor nem tudja vki h miért van az h mikor bebootol a rendszer akkor lesz egy (néha kettő) villanás a monitoron. Ez a bios frissítés óta van és másik biossal is próbáltam. cmos cleart is csináltam de úgyse jó.

(#4987) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tipp esetleg?

Adott egy régebbi slot1-es alaplap amiben átalakítóval van benne egy PGA-s 566-os cerka.
Viszont a gép bekapcsolás után addig jut el hogy felpörög a proci ventije, illetve a táp ventillátora bekapcsol és kb ennyi. Itt megáll. Se a vincseszter, se a CD, meghajtó de még a PCI-os hálókari sem kap szerintem áramot mert nem vlágítanak rajta a ledek.
Gondolom valszeg alaplapbajos, csak a vicc az egészben hogy mikor el lett rakva, kb 6 éve, akkor működött. A táp jó, mert próbáltam másikkal, vidikari jó mert az is megy másik gépben, csakúgy mint a vincseszter. Itt viszont fel sem pörög. Az alaplap lehet zárlatos vagy mifene? Term. bios resetet már próbáltam...
PLS help.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4988) stultus78 válasza Ferdzsoo (#4987) üzenetére


stultus78
tag

Próbáld a lapot másik táppal

(#4989) Ferdzsoo válasza stultus78 (#4988) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Próbáltam, de azzal is csak eddig jut, + még kicsit vonyít is a táp. Szerintem itt valami zárlatos.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4990) stultus78 válasza Ferdzsoo (#4989) üzenetére


stultus78
tag

Akkor lehet igazad van

Passzolok

[ Szerkesztve ]

(#4991) mave13 válasza Ferdzsoo (#4989) üzenetére


mave13
őstag

Üdv!

Szedd szét teljesen apró darabokra, takaríts le mindent, a procitól a foglalaton át az utolsó csatlakozóig! Lehet, hogy csak valami érintkezési hiba, ha nem is a portól, lehet, csak az állástól.
Nézd meg, hogy jó-e a CMOS elem. Múltkor éppen az volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#4992) Ferdzsoo válasza mave13 (#4991) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Rendben, köszi a tippet, az elemet megnéztem az teljesen jó. Meg elvileg az elem nélkül is be kellene kapcsolni neki. Meg az a vicc hogy zárt házban volt, szóval egy deka por nem volt benne, viszont oxidáció már inkább lehetett mert télen kb 5-10 fokban nyáron meg 35+-ban volt, az is lehet a kondik haltak meg...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4993) mave13 válasza Ferdzsoo (#4992) üzenetére


mave13
őstag

Nekem is ez volt. 300-as Celeron + 3 év állás. Egy napomba került, mire újra stabilan állt a windows rajta, és használható volt. Mindent szét kellett szedni rajta.

Icewolf || kósza ||

(#4994) Döme81


Döme81
csendes tag

Sziasztok,

Hasonló gondom van mint FerenczyK-nak, hátha tud valaki megoldást rá!

Nekem egy FuSi Amilo 1650G masinám van 2,5 éves és következő a problémám.
Egy program telelepítés közben kék, üres háttér jelentkezett. Vártam jó pár percet de nem történt változás ekkor lekapcsoltam a gépet.
Ezután nem indult el többé, bekapcsolás után a power led világít a winyó led felvillan de semmi, még a boot képernyő sem jön be, a képernyő is sötét maradt.
Sok ki-be kapcsolgatás után néha elindul a boot hibátlanul, tudok a bios-ban mászkálni sőt egyszer még csökkentett módban is elindult de sajna szűk egy perc után a képernyő mindig becsíkozódik és ezután semmi.
Megint jön a be-kikapcs de ilyen esetben csak kb minden 20.-ik után lesz kép újra.
A videokártyám a memóriából zabál 128 Mb lehet, hogy az lenne a hiba oka. De ha rossz a memo akkor néha miért indul el?
A monitor kábel biztos, hogy ok mert amikor volt kép akkor mozgattam a kijelzőt és stabil volt.

Kérem segítsen valaki ha tud.
Köszi.

(#4995) die Destic


die Destic
csendes tag

Sziasztok!

Mindenek előtt a problémás konfigurációt alkotó alkatrészek listáját írom le:

Alaplap: ASUS P4P800 SE
Processzor: Intel Pentium 4 (Prescott) 3 GHz HT
Memória: 2 db 512 MB-os 333 MHz-es és 1 db 1 GB-os 400 MHz-es modul
Videókártya: Club3D GeForce 6800 128 MB VRAM-mal
Winchester: Maxtor 160 GB egy 110 és egy ~ 50 GB-s partícióra osztva
Tápegység: Mercury 400 W
Egyebek: Realtek 10/100-as hálózati kártya, Pioneer 112 D DVD író

A topiknyitó hozzászólásban közölt gondéhoz kísértetiesen hasonlítanak az én jelenlegi problémám tünetei, melyekkel már több mint egy éve találkoztam, és azóta (főleg mostanában) egyre leküzdhetetlenebbként szembesülök:

Az egyik elég gyakori jelenség, hogy bekapcsoláskor a monitoron a "No video input." szövegű ünezet olvasható, miközben a számítógép működik, s ez eltart bármeddig. Mostanra ezernyi lehetőségnek köszönhetően megfigyeltem, hogy a billentyűzet három zöld LED-je csak akkor villan fel másodszorra, ha néhány másodperccel később a kijelzőn megjelenik a kép. Az, hogy a monitor hányadik bekapcsolás alkalmával kap jelet, teljes mértékben kiszámíthatatlan. A hosszas kikapcsolt állapotot követő első indítás általában kivétel nélkül szembesít az előbb leírt hibajelenséggel.

Amennyiben az információk eljutnak a képernyőig, abszolút változó időintervallumot alkot a sikeres indítás és az előbb vagy utóbb biztosan bekövetkező fagyás. Megesett már, hogy sokadik próbálkozásomra sem folytak az események az operációs rendszer betöltődéséig, ugyanis az alaplap logójánál vagy néhány másodperccel később lefagyott (a BIOS-ban is) lefagyott a gép, viszont nem ritka, hogy órák telnek el az első fagyásig és közvetlenül utána is.

Az esetek többségében egy szétszedés - összerakás programú ceremónia után van kép.
Egyéb változtatásokat mellőzve kipróbáltam a PC-t egy 350 W-os tápegységgel (a DVD írót nem kötöttem rá, csak a vinyót és a VGA-t), de semmi sem változott, majd az akkori RAm-ok helyébe egy 1 GB-os modult tettem, de hosszútávon szintén semmi nem változott. Ezek előtt vettem egy ASUS GeForce 6200-as VGA kártyát, azonban az első jelek ellenére (végre volt kép) nem oldodótt meg a gond.

Szerintetek melyik alkatrész okozza az fent leírtakat?
Tudom, hogy egyetlen alkatrész cseréje a régimódivá vált interfészek miatt több hardverét vonzza, de a gépfejlesztés a konfiguráció kora miatt csak egy kis mértékben kényszerszerű. :-)

(#4996) kem válasza die Destic (#4995) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Én először tápra gyanakodtam, de mivel írtad, hogy azt próbáltad, így marad az alaplap.
Vagy rosszak a BIOS beállítások, vagy gáz van az alaplappal. BIOS frissítést csináltál már?

Ezt kifejthetnéd:

Ha nem ad képet, az azt jelenti, hogy a gép nem csinál semmit?(szerintem ez lesz a ledek miatt)? Vagy pedig bootol, teker a vinyó, és elindul a windows, csak kép nélkül?

Köszi!

(#4997) die Destic válasza kem (#4996) üzenetére


die Destic
csendes tag

Én is a tápegységre gyanakodtam, és most sejtéseim alapján az alaplapot göngyölném össze a tekintetemmel, ha tudnám. BIOS frissítést azért nem csináltam, amiért most sem szívesen ejteném meg: bármikor lefagyhat a számítógépem.

Amikor a monitor nem ad képet, akkor is világít a power LED a ház elején és az alaplapon, valamint pirosan izzik a HDD LED, miközben a hűtőventilátorok forognak, a winchester pedig hallatja a szokásos hangokat, csak a billentyűzet fényei nem villannak fel másodszorra. Tehát a "No video input" üzeneten és a három zöld LED kétszeri helyett egyszeri felvillanásán kívül látszólag semmi sem utal abnormális működésre. :-)

Olyan soha nincs, hogy nem kapcsol be a PC.

Egy "szakember" azt állította, hogy A Windows Vista oly' mértékben rettenetes rendszer, hogy lehet a hiba kiváltó oka. Joggal / okkal tettem -e idézőjelbe az őt rejtő alanyt?

A CPU és a winchester tulajdonképpen nem vagy csak nagyon kis valószínűséggel bújhat meg a gond hátterében?

(#4998) die Destic válasza kem (#4996) üzenetére


die Destic
csendes tag

Azt nem tudom, hogy mit produkál a gépem, amikor képet nem, de valószínűleg nem folyik minden zavartalanul, hiszen az internetet UTP kábel + egy hálózati kártya segítségével osztom meg a tesómmal, akinek X idő elteltével sem lesz netkapcsolata, ha nem kap a monitor jelet.

// A szerkesztési lehetőségnek már nyomát se látom. //

(#4999) mave13 válasza die Destic (#4997) üzenetére


mave13
őstag

Egy "szakember" azt állította, hogy A Windows Vista oly' mértékben rettenetes rendszer, hogy lehet a hiba kiváltó oka. Joggal / okkal tettem -e idézőjelbe az őt rejtő alanyt?

Ezen jót röhögtem. :D A Vista nem szar rendszer, és nem tudná feltétlen úgy hazavágni a gépet, hogy már a BIOS-nál meghaljon.

Problémával kapcsolatban: nem lehetséges, hogy a VGA kicsit mindig kicsúszik a foglalatból? A régebbi gépeknél tipikus hiba, hogy a ház fala nem teljesen merőleges az alaplapra, és a VGA kicsit kicsúszik a foglalatból. Ha megigazítod, akkor megy.
Ha van speaker a lapon, akkor ilyenkor általában csipog. kb.: tű-tű-tű-tütütü
De lehet, hogy ez alaplap lesz tényleg.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#5000) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok!

Az asztali PC-met szerettem volna kicsit helyrerakni, de történt egy kis gubanc... A C meghajtót próbáltam Norton Partition Magic-el két részre szedni, amire 983-as hibát írt ki particionálás közben. Erre lefuttattam egy töredezettségmentesítést, majd egy chkdsk /f-et, külföldi fórumok tanácsára. Ezután már elindult a PM, de kis idő után pedig az 1552-es hibával kidobott. Azóta nem indul el a gép. Win boot képernyő után rögtön kékhalál, és közli, h töröljek le minden meghajtót buheráló programot, stb, majd futtassam a chkdsk /f-et. Csak sajna esélyem sincs futtatni, mert a boot képernyő után csökkentett módban is a kékhalál jön be. Sehogy nem tudok továbbjutni.
Légyszi segítsetek!
Előre is köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.