Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) lean válasza lean (#5450) üzenetére


lean
aktív tag

Vagy kiveszed a vinyót a gépből, és lemented az adatokat, valahol havernál, munkahelyen, tesó gépén, mittudomén... :DD

no cross no crown

(#5452) TGuru válasza lean (#5450) üzenetére


TGuru
tag

hát kipróbáltam az f5böl majdnem mindent,de semmi a parancssoros indítással is ugyan az a helyzet.
van c meg d.
akkor végül is h tom megoldani a boot-os víruskeresést?

(#5453) TGuru válasza lean (#5451) üzenetére


TGuru
tag

lementeni h tudom?bocsi,h ilyeneket kérdezek ezek biztos alap cuccok,csak eddig más megcsinálta ezeket,de most sajnos nem tudja és én meg a gépek ezen részéhez semmit nem értek.

(#5454) lean válasza TGuru (#5453) üzenetére


lean
aktív tag

-kiszereled a gépből.
-a másik gépben nézel egy szabad kábelt, ha SATA meghajtó simán rádugod a megfelelő táp és adatkábelt
- ha IDE-s merevlemez figyelve a master/slave jumperolásra rádugod az IDE kábel megfelelő helyére + tápcsati
- induláskor már látni fogod h felismerte-e, ha nem valamit elcsesztél :DD

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#5455) TGuru válasza lean (#5454) üzenetére


TGuru
tag

oksa kiszerelem.ha átviszem egy másik géphez és bedugom elindítom akkor az ő win-je indúl el és nem az én hibásom és mint,ha pl egy pendrive lenne felismeri és áttom másolni a dolgaimat?

(#5456) lean válasza TGuru (#5455) üzenetére


lean
aktív tag

jah, pl hasonlóan működnek a mobil rackek.... :DD

no cross no crown

(#5457) TGuru válasza lean (#5456) üzenetére


TGuru
tag

és ha ezt megcsinálom akkor a másik gépre átmennek a vírusok?:S

(#5458) lean válasza TGuru (#5457) üzenetére


lean
aktív tag

Vírustól függő.Előfordulhat, de nem valószínű, mert a vírusoknak a memóriába kell kerülniük, hacsak nem índítod el újból azt a fájlt ami a fertőzést létrehozta, megúszhatod.viszont vannak olyan vírusok amelyek, particióról particióra terjednek, viszont ezek nem okoznak olyan problémát mint amilyen a tied (pl sal.xls).win32 férgek mittudomén stb..

no cross no crown

(#5459) monti20


monti20
tag

Helló!

Kb. 2-3 évvel ezelőtt vettem a Gericom Notebook-omat. Az eladó azt mondta, hogy a CPU órajelét lejjebb vették, mert így nem melegszik annyira és kevesebbet fogyaszt a gép. Az Intel(R) Pentium(R) M 1.60MHz CPU most 600MHz-en megy. A BIOS-ban visszaállítottam 1600MHz-re, de amikor átállítottam 1600MHz-re a Windows betöltése előtt kék halál, majd újraindul és csökkentett meg normál mod között lehet választani. :W :O :W AMI BIOS Beállítás > Advanced > Geyserville Support > Enabled / Disabled. Disabled-en van, így indul. Ha átállítom előjön az említett hiba.
Visszaállítottam 600MHz-re, csak így volt hajlandó elindulni.
Intel i855GM/GME Gericom Alaplap, Intel(R) Pentium(R) M 1.60MHz CPU, mi lehet a gond??

Köszi előre is a segítséget!

NeSszeeeE!!!!! :)

(#5460) lean válasza monti20 (#5459) üzenetére


lean
aktív tag

[link]

To get your laptop to run at maximum CPU capacity when on AC power and conserve battery when on battery power, do the following:

Control Panel > Power Options > Power Schemes Tab. Select the "Home / Office Desk" power scheme. You can fiddle around with the other options according to your needs.

Hopefully this will reduce those long threads and user discomfort at seeing their high end CPUs running at low frequencies even when on AC Power.

no cross no crown

(#5461) TGuru válasza lean (#5458) üzenetére


TGuru
tag

akkor lehetséges,h a memóriámban is ott a vírus?ha újra rakom a win-t akkor az is törlődik?Hát reméllem,h nem megy át,mert nem akarok még több bajt:S

(#5462) lean válasza TGuru (#5461) üzenetére


lean
aktív tag

Leállítás után törlődik a memória, úgyhogy nyugi, az újratelepítés meg fogja oldani.

no cross no crown

(#5463) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok
A gondom ma reggel megy a gép lemék reggelizni mire feljövök fekete képernyő.
Mmondom fasza, újraindítom semmi:S Megint ,semmi:( olyan 10dik bekapcsra sikerült nagyon halvány képet kapni meg külső monitort rádugtam és jó volt amikor be akartam állítanin a felbontást elment újra a kép.Azóta meg megint csak a semmi van.
Szerintem a videókari szart be, mert már bootolni sem bootol. Tudtok valami konkrétat mondani erre?

Előre is köszi.

(#5464) monti20 válasza lean (#5460) üzenetére


monti20
tag

Köszi a segítséget, de kiderült, hogy hibás gépet sóztak rám anno! :W :((( :W

NeSszeeeE!!!!! :)

(#5465) lean válasza 8nemesis8 (#5463) üzenetére


lean
aktív tag

Ja, valószínű h videokari.Ahogy látom egy laptopról van szó.Háát szerintem szervíz, ha garanciás még...ha nem garos, akkor... :W

no cross no crown

(#5466) lean válasza monti20 (#5464) üzenetére


lean
aktív tag

Szívesen.Akkor a problémát megoldódott. :C

no cross no crown

(#5467) 8nemesis8 válasza lean (#5465) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem garos.
Valaki nem tud esetleg segíteni, honnan szerezzek x1400as MXMes karit???

(#5468) monti20 válasza lean (#5466) üzenetére


monti20
tag

Fogjuk rá. :) A probléma még mindig fenn áll, csak most már tudom, ha fejre állok se lesz jó.

NeSszeeeE!!!!! :)

(#5469) Hinnyehunya!


Hinnyehunya!
csendes tag

Namármost elhalálozott a kedves P5K deszkám.
Béke poraira!
Viszont az élet megy tovább,ezért azt kérdezem a kedves szakértő uraktól,hogy milyen alaplapot vegyek trónörökösnek?
Még pont garanciális volt,ezért most választok másikat,persze rá kell fizetnem.
Az alkatrészek,melyekkel kompatibilisnek köllene lennie:

E8400,
HIS 3870 (késöbbi CrossFire lehetőség),
Kingmax 2x1GB HyperX 1066 MHz,
Sata Vinyó és DVD,
Gigabyte Superb 460W...

Köszönöm a tippeket előre is!!!!! :R

(#5470) TGuru válasza lean (#5462) üzenetére


TGuru
tag

oksa köszike.majd írok,h mi is lett a cuccal.

(#5471) Allien


Allien
veterán

Ha a tápommal lenne valami gond, ki lehet mérni műszerrel, terhelettlenül? :B Mondjuk, V-t tudok tutira, csak azt nem tudom, hogy ez elegendő-e. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#5472) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Hali! Sürgős kérdés, remélem azért jó helyre írom!

Szóval adott egy gép ati 9800 videokártyával és egyik napról a másikra csíkok, pontok, függőleges vízszintes és egyéb színes jelek jelentek meg.... gép bekapcsolása után vagy ha bemelegszik minden már a bekapcsoló képernyő is :O

Ha mozgatom a monitor kábelét hátul arra reagál máshogyan csikózódik.

Monitor kipróbálva másik gépen, jó!

Videó-kártya csere?

(#5473) lean válasza dzsozefo (#5472) üzenetére


lean
aktív tag

Próbáld meg monitor kábel cserét első körben, lehet meg van törve valahol.Ha jó, jöhet másik videokarival a próba.

no cross no crown

(#5474) kem válasza dzsozefo (#5472) üzenetére


kem
addikt

Pasztázd újra a videókártyát, bár attól inkább fagyni szokott. a hűtéssel nincs gond?

Köszi!

(#5475) $mith


$mith
tag

Sziasztok! Pár napja szórakozik velem a gép :W (konfig az adataimnál). Van hogy pöccre elindul, máskor meg 4x 5x sem indul el és semmi... el sem jut a bootig. Monitor fekete, ventik pörögnek, elkezd 'dolgozni' a HDD (2másodpercig kb.) de a bootig nem jut el. Valakinek valami ötlet (bármilyen) :F

(#5476) lean válasza lean (#5473) üzenetére


lean
aktív tag

Vagy VRAM hiba, és akkor szintén kártyacsere/gar.

no cross no crown

(#5477) Flow


Flow
senior tag

Srácok! Ma délután fogta magát a gépem, és netezés közben egyszer csak kikapcsolt. Először azt hittem áramszünet, de se a monitor, se az erősítő nem indult újra. A gépem azóta nem reagál semmire. Be sem kapcsol.
Az alaplapi led világít, sőt, még a lan ledek is világítottak az elején.

Amit eddig próbáltam:
- csatlakozók megigezítása
- újraindítás (ha be lehetne kapcsolni)
- táp ki-bekapcsolása
- másik dugalj
- itthon csak egy 200wos fsp-m van, úgyhogy azzal megpróbáltam , hogy ad-e legalább valami életjelet magáró, de semmi.
- kétségbe esés (semmit nem használt)

Egyáltalán mi lehet a hiba? Mi szállhatott el? Mivel próbálkozhatok még?

A cfg a következő (alapon ment minden):
p5k
e6750
4x1gb 1066
spire 600w táp

Sürgős lenne, mert tanulnom kell hétfőre, és ez az egyetlen működőképes gép itthon napközben! :O

Köszönöm! Flow

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5478) Flow válasza Flow (#5477) üzenetére


Flow
senior tag

Megoldódott. A táp szállt el. :W

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#5479) Oczu válasza Hinnyehunya! (#5469) üzenetére


Oczu
senior tag

Talán itt próbáld meg->>[link]

Ez a topic nem alkalmas erre a kérdésre

(#5481) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Most raktam össze az uj gépemet. Aztán a tápkábel ami rámegy az alaplapra az rövidebb lett 4 ilyen "hellyel".
Másképpen: A tápkábel ami kijön a tápból az 20 tűs az alaplapon meg 24 hely van. Rá tudtam rakni eröltetés nélkül de nemtom hogy be merjem e így kapcsolni...
Lesz ilyentől valami baja??

(#5482) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hellosztok adott egy régi gép s462 xptelepítés dos mód vége reboot és ugye most jönne a grafikus része, de bootoláskor a következő hiba üzentet vagy mi fogad:
search for boot record from ide-0..OK

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5483) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Nincs itt senki aki tudna nekem segíteni az előző kérdésemben?

(#5484) dave93 válasza DAVID0000 (#5483) üzenetére


dave93
őstag

milyen táp, milyen alaplap? szerintem nem fog menni... szerintem

(#5485) DAVID0000 válasza dave93 (#5484) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Az alaplapom Asus A8V - XE
A táp pedig 300W Acorp

(#5486) zabu


zabu
tag

Helló!
Ugye most vettem egy asztali pc-t. Eddig tökéletesen működött, nem volt semmi probléma. Máig. Délután játszottam vele, stb.. frankó volt. Raktam bele még tegnap egy hangkártyát, amin van gameport is. Ma 1órája rádugtam régi kormányomat, de nem észlelte a gép, gondoltam egy restart megoldja./kormányon égett a led/ indul újra, Pista töltö be, alul zöld csík megy, de ezután semmi. Fekete képernyő. Csökkentett mód, nem tölt be, megáll egy fájlnál. Kártya ki, így sem. Volt már valakinél ilyesmi probléma?
Köszi, kicsit zavar hogy 5napos gép behal.
gép a profilban

(#5487) zabu válasza zabu (#5486) üzenetére


zabu
tag

megoldva. pendriveot kiszedtem és jó lett

(#5488) DAVID0000 válasza dave93 (#5484) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Már megoldottam. Azért kösz.

(#5489) <.RicHarD.>


<.RicHarD.>
tag

3355

Valaszoljatok legyszi.

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#5490) sgergi válasza <.RicHarD.> (#5489) üzenetére


sgergi
veterán

Nem stabil a tuning. Vegyél visszább belőle. Memóriák mennyi feszt kapnak, lehet azok nem bírják.

(#5491) <.RicHarD.> válasza sgergi (#5490) üzenetére


<.RicHarD.>
tag

+0.35V ot kapnak.A 3.2ghz megy stabilan..de nekem 3.3ghz vagy 3.3ghz+ a celom.

Quad Core :)..Mert szeretem ha félgőzzel dolgozik a proci egy kicsit..^_^

(#5492) lamasman


lamasman
csendes tag

Helló, segítségeteket szeretném kérni.
nagyjából ugyanaz a problémám mint a topic legelső hozzászólójának. (#1) DooDoo21-nek
Miután bekapcsolom a gépet elindul, a monitoron nem akar kép megjelenni, majd egy jó 10 másodperc után kikapcsol magától, majd újra bekapcsol és ez ismétlődik. Már megfigyeltem ez akkor történik ha hosszabb ideig kivan húzva a táp kábel a tápból.(teljesen áramtalanítva)

Szét lett szedve már nem is egyszer. Mindenhogyan ki próbáltam elindítani.(darabonként nézve). Majd úgy nézett ki hogy alaplappal lesz a gond. Vissza vittem, nem szórakoztak vele kicserélték, másnapra (vettem mellé egy CM 600W Silent prot, szóval most ez van)

Tegnap este (újra, az új táppal, kicserélt alaplappal) össze lett rakva, semmi baja nem volt, ma reggel kapcsolnám be és kezdődik újra...bekapcs - kikapcs.

Nekem ellentétben DooDoo21-el más problémám nincs (legalábbis nem vettem észre).
De nem tudom hogy ö hogy oldotta meg, mert nem ír róla.

Teljesen új a gép:.

Gigabyte GA-EP45-DS3R (kicserélve)
Intel Core 2 Duo E8400
Samsung 750 GB
4gb Muskin ram ddr2
Pioneer DVD író
Gainward 4850GS 512mb
Gigabyte 460W SuperB (Cooler Master Silent Pro M600)

(#5493) lean válasza lamasman (#5492) üzenetére


lean
aktív tag

Földelt 220V-os aljzatot használsz a géphez?

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#5494) lamasman válasza lean (#5493) üzenetére


lamasman
csendes tag

igen

(#5495) lean válasza lamasman (#5494) üzenetére


lean
aktív tag

Akkor passz. :F

no cross no crown

(#5496) lean válasza lamasman (#5494) üzenetére


lean
aktív tag

8pines +12V ATX gondolom rá van dugva...

no cross no crown

(#5497) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Remélem tud vaki segiteni mert pont karácsonyra maradtam gép nélkül. Most vettem egy E8400-et és a srác akitől vettem sima boritékban küldte el egy papirzsepibe csomagolva. Na mondom ez biztos meghalt. Bekapcsolom a gépet és müködik. Na belépek a biosba látom maradtak a régi beállítások mondom jól van elemkivétel aztán ujracsinálom a biost, de addig még megnézem windows mit ir ki. Na elkezdett izélni hogy windows hogy kritikus hiba meg minden és meghalt, utána ujraindítás aztán előbb kékhalál egy ntfs.sys-el utána meg egy win32.sys-el. Mindez egy procicserétől. Jól van elem ki aztán vissza, azóta bekapcsoláskor semmi, ventik felpörögnerk, zölden világít az alaplap, zöld a videókártya is, DVD meghajtó is felpörög de aztán semmi. Procihalál lesz?

(#5498) lamasman válasza lean (#5496) üzenetére


lamasman
csendes tag

Rá.

(#5499) leyo76 válasza Baga1983 (#5497) üzenetére


leyo76
senior tag

nem proci halál ez hanem egy friss win install, nekem is volt a proci csere alkalmával, gondolom telepítéskor procit is iilesz, és ha lényegesen eltér a két proc akkom működni sem fog a régi rendszer...

mod: ja meg alaplapnak egy reset - jumperrel (nem elem kivétellel)

[ Szerkesztve ]

(#5500) Oczu válasza leyo76 (#5499) üzenetére


Oczu
senior tag

Én kaptam már úgy 478-as !!! procit, hogy csak papirtasakba volt és megúszta :D

Jó az elemkivétel is, csak legyen a 220-as hálózatról leválasztva. De ha total reset-et akarsz, elem ki, a két érintkező összeérint (rövidrezár), ez ey teljes kisütés, tutira elfelejt mindent.

mod:

attól, hogy a win összeomlott, a bios-nak még be kell jönnie :-)

Az igaz, ha elötte valami dual-core féle volt a lapban, kell a reinstall, más az utasításkészlet, s ugye a win arra épül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.