Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) Traxx válasza Tüzi (#4550) üzenetére


Traxx
őstag

A táp egészen biztosan nem kevés, max. terhelésen (Orthos+3D mark egyszerre) havernál egy ugyanilyen kártyával szerelt gép 3,2-re húzott E6750-el evett 190W-ot a konnektorból...és ebből még lejön a táp hatásfoka, tehát 160W körül kajál csőgázon.
Ha meg utánanézel, a 3850 eléggé energiatakarékos karira sikeredett tudtommal :) Sőt, a pH-sok szerint még kevesebbet is.

"Annyit még hozzátennénk az eredményekhez, hogy a grafikonon úgynevezett csúcsértékeket tüntettünk fel, tehát néhány pillanatig elért maximális fogyasztásról van szó, a HD 3850-nel szerelt rendszer általában 160–170, a HD 3870-es konfiguráció pedig átlagosan 200–210 watt körül fogyasztott, miközben játszottunk."

Az előző kari egy 8600 GTS volt. Fogyasztásra ennyire alacsony terhelés mellett nem igazán számít a +20W a 3850 javára, tekintve, hogy 300W-ot ad le 12V-on a 350-es FSP :K Jah amúgy a táp szinte új...
Alaplapi PCI-E csati hibája nem okozhatja a jelenséget?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4552) Tüzi válasza Traxx (#4551) üzenetére

Igen, csak mivel a 350w az a 3.3-5, és 12v-os ágból jön össze, és mondjuk 3.3-5von nem ad le eleget, akkor az okozhat ilyen indulást. Legalábbis én a restartból erre gondolok. Ebből következtetve, ha a 350et elosztod kétfele, az legyen 175, de stabil futáshoz inkább számolj 150-160w-al áganként. De 160-nál már lehet instabil a cucc.

De, hogyha videókaricsere után lett ilyen bolond a cucc, akkor régi karit vissza, ha azzal jó, akkor meg van oldva a probléma. (új kari rossz)

Megint mondom, hogy induláskor veszi fel a gép a legnagyobb feszt, amit legközelebb csak csúcson játszva közelít meg. De az indulási felvétel a mindenkori legnagyobb. Restartkor meg ugye nem kell elindítani megint mindent. Vidd át neki a tápod, hátha mégis... próba cseresznye :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4553) Traxx válasza Tüzi (#4552) üzenetére


Traxx
őstag

Az érvelésed sztem egy picit sántít :) A mai gépek (értsd: PCI-E vidkarisok) 90%-ban 12V-ról kajolnak. Erről az ágról fogyaszt a proci, a vinyó és az optikai cuccosok is emellett (jah, ha van, akkor neon is 12-ről tudtommal, de ez esetben nincs). Tehát a maradék, vagyis a memória, a PCI-os cuccok és az USB zabál 5 és 3,3V-ról (az 5V-ra kötött ventik 1-2W-os fogyasztását hagyjuk). Ezek közül egyik sem hajdenagy fogyasztó, nem véletlen, hogy 5 és 3,3V-on a modern tápok együttes terhelhetősége olyan 130W környékén mozog. Egyszerűen nincs szükség többre.
A tápok teljesítménye meg ugyebár nem úgy jön össze, hogy kettébontod a 350-et, most erre kapásból a 450-es Corsair-t mondanám. A lap alján látszik a táp cimkéje, 12V-on 396W, 5 és 3,3 kombinált maximuma 130.
Magyarán van egy (kombinált, ha több ágra van bontva a 12V, de ez esetben, mármint a Corsair VX450 esetében nincs; a 350-es FSP-nél van) maximuma a 12V-os ágaknak és egy kombinált maximuma a 3,3 és 5V-os ágaknak. De a kettő összege nagyobb, mint a táp összteljesítménye. Azaz ha a 3,3 és 5V-on nem történik, csak 20W terhelés (több úgyse nagyon lesz, na jó, legyen 40), akkor a 12V-os ágak a saját maximukat tudják nyújtani.

Induláskor felvesz kraftot a gép, nem vitatom. De akkorát a véleményem szerint ENNEK a gépnek közel sem lenne szabad, ami megfektetné ezt a tápot. Gondolj bele: padlógázon a 12V-os ág olyan 50%-ra van leterhelve. Amúgy meg amikor nem indul be a cucc, akkor MEGY a gép, tehát vinyó pörög, stb...szóval a táp bírja...a VGA marad sötét olyan 10 startból 1x. És ennek az okát nem tudom.

Tápátvitel nem játszik sajna a nagy távolság miatt :(

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#4554) Tüzi válasza Traxx (#4553) üzenetére

Ezt én tudom, a példám volt rossz, elismerem.
Akkor régi kari vissza gépbe, ha jó, akkor új kari vissza gariba.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4555) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!!Lenne egy nagy gondom a gépem nem igazán működik amikor bekapcsolom simán beindul,, tölti a windows-t és amikor bejönne az a képernyő hogy üdvözöljük akkor a monitor kikapcsol!!!Csökkentett módban elindul gond nélkül egyik barátom mondta hogy probáljam meg azt csökkentett módban hogy dos-ba beirom:: chkdsk /f Utána kérdezett valamit hogy következő újrainditáskor leellenőrizze a chakdisk a rendszert mondtam hogy igen le is ellenőrizte és ugyanazt csinálja!!!Lehet hogy Biosba be kéne állítani vmit a videkártyánál??Nem tudja vki mi lehet a baj :F

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#4556) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok! Mindenféle segítséget szívesen vennék, hátha tapasztalt már valaki hasonlót.

Konfig:
Asrock K7VT4-4X
Athlon Xp 3000+
512 ddr333
asus radeon 9250

A probléma az, hogy ha bekapcsolom a gépet, akkor szépen felpörög minden és 1-10 mp n belül randomra leáll az össes mozgóalkatrész, leáll minden, de a a bekapcsolást jelző led tovább világít, semmilyen hibaüzenetre utaló sípolás nincs. Pár hete van ez, de sok próbálkozással néha elindul a gép és olyankor hiba nélkül üzemel, votl hogy 5 napig nem állítottam le emiatt és hiba nélkül működött. Most már egyáltalán nem akar elindulni. Tápot cseréltem az nem segített. Más alkatrészem nem volt amivel próbálkozhattam volna. fogalmam sincs mi produkálhat ilyet. Ha valakinek van vmi konkrét elképzelése az szóljon pls.

Üdv Dani

(#4557) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Gondom lenne egy géppel, ami nem indul.

Lap: MSI P35 Neo Combo-F
CPU: 3GHz/800 LGA775 2Mb cache
VGA: Leadtek 8600GT
ram: 2*1Gb DDR2 CSX 800MHz
Táp: ISO swicsing blabla valami gagyi, de nehéz, szal van benne anyag.

A gond a következő:
Rádugták TV-outot egy TV-re scart átalakítóval, és a következő nap már nem indult a gép.
A gép elindul, aztán leáll 2-3mp-re, majd újra elindul, és se kép se hang. Nem is csipod:S

A VGA-t kipróbáltam a lapomban, és nem hajlandó elindulni, tehát az halott.
A tápot kicseréltem, de másik táppal és másik VGA-val se indul a gép.

Memóriát és procit sajnos nincs lehetőségem kicserélni, vatgy máshol tesztelni.
Ti mit ajánlanátok még? Vagy mitől halhatott meg a gép? lehet, hogy a lap meg a VGA egyszerre halt meg?

Köszi!

(#4558) kem válasza KaraDani (#4556) üzenetére


kem
addikt

én a memóriára tippelek, de az is segíthet, ha kiveszed a processzort, és újrapasztázás után visszateszed.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#4559) greatchaos válasza kem (#4557) üzenetére


greatchaos
addikt

a tv működik?

(#4560) kem válasza greatchaos (#4559) üzenetére


kem
addikt

Igen!

De a szoba másik falán van bedugva, egy másik konnektorba.

Köszi!

(#4561) ANT válasza KaraDani (#4556) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg még alaplapi zárlat? :F Amúgy milyen típusú/mennyi idős a csere-tápegység, amit beraktál?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4562) kem válasza kem (#4560) üzenetére


kem
addikt

Ezt azért írtam, hogy nem lehetett-e baj valami földelés beli különbség?

Köszi!

(#4563) Malibuuu


Malibuuu
csendes tag

Kedves szakértők!
Jól jönne egy kis segítség.

Adott a köv.noti: Fusjitsu Amilo A 7620.
Athlon M XP 2600+, 256 DDR......
Beindítást követően 10-15 mp után leáll. :O
Amit eddig csináltam:
-memória cserélve
-merevlemez, optikai meghajtó eltávolítva
-procit hiába cseréltem, mobile-t nem találtam csak simát és azzal még az LCD se indult el( más szorzó meg fsb)
Amit tapasztaltam, a processzor elégé melegedik, a 7-8 mp.-ben a hűtőventillátor ezt érzékelve tuningolja magát és azután pedig kikapcsol minden. :W

Szívesen várok bármilyen konstruktív észrevételt.
Előre is köszönöm. :R

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#4564) kem válasza Malibuuu (#4563) üzenetére


kem
addikt

Szia!
A proci tutira müxik, mert azok bírnak 75-95fokot is.
Ott inkább az alaplap, vagy a táp árankör halt meg.

Épp van egy ilyesmi gépem, abban a proci 70fok felett járt, aztán mesütötte az alaplapot.
Utána meg egy nagy szőrpamacsott vettem ki a ventillátor meg a processzorborda közül, ami előzőleg telljesen hűszigetelte a processzort.:S
Viszont a proci túlélte, és simán megy asztali lapban :D

Köszi!

(#4565) Malibuuu válasza kem (#4564) üzenetére


Malibuuu
csendes tag

Hát ettől féltem :O
A táp körül még csak lehet babrálni valamit, igaz ott se sokat,
viszont az alaplapon majdnem semmit....

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#4566) AdamMcKraken


AdamMcKraken
tag

Hello. Remélem jó helyre írok... az a gond h folyton kifagy a gépem játék közben, illetve kifagy, v újraindul.. eleinte csak játék közben.. aztán már mikor elindul a gép akkoris.. elkezdi kiírni a meghajtókat,és akkor is újraindul.. :( Nah tudom,h ez kevés így :) Szal a gépem:

Alaplap: ASRock P4i65G (ezt kb 2 éve vehettem,de biztos nem több)(Lapkakészlet: i865G) Játék közben: max 31°C
CPU: Intel Pentium 4 Hyper-Threading, 3200 MHz (Prescott)(Ő már jópár éves.. de nyáron lett tisztítva és újrapasztázva) Játék közben: max 64°C
Video Kari: Inno3D GeForce 7600GS, AGP, DDR3, 256, 500/500, rá van rakva egy Zalman VF700-Cu venti (őt ugyanakkor vettem mikor az alaplapot) Játék közben: max 56°C
Hang Kártya: Creative SoundBlaster Live! 24-bit 7.1 (akkor vettem amikor a gépet.. sok éve)
Merevlemezek: Maxtor 6E030L0 (30Gigás),SAMSUNG SP1613N (130G) ,SAMSUNG HD321KJ (320G) - az első kettő sima ATA, a 320as az SATA, egyik sem melegszik 33°C fölé
Memória: kettő 512M memcsi(nemtom a márkáját :F ) Dual Channel módban

Rendszer: Windows XP Pro
Namost.. ÖSSZES frissítés fenn van.. Driverek mind alaplap,video, illetve hang kártya a legutolsó letölthető verziójuak... Van a gépen vírusírtó,tűzfal miegymás,de ez nem is lényeg,mert internetem csak December óta van, viszont ezek a gondok már nyáron kezdtek el jelentkezni...
Nemtom milyen infót kéne még megadnom.. írjatok léci,mit tehetnék... v milyen teszt progikat futtassak le... Előre is köszike!

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#4567) Draco13


Draco13
csendes tag

Helló!

Lenne egy problémám: egy "kísérlet" miatt ki kellett veni a procit a foglalatból és utánna véletlenül elgörbült az egyik lába, de kiegyenesítettem vissza mielőtt visszaraktam. Azonban azóta a gépem minden bekapcsoláskor a windows betöltésének kezdetekor lefagy, nyomok egy resetet ezután betölt teljesen majd ekkor fagy le, ekkor ismét resetet nyomok és a betöltés után már működik rendesen - többé-kevésbé -.
Az a kérdésem, hogy okozhatja mindezt az említett elgörbült láb.

Előre is köszönöm a segítséget.

Ui.: Remélem jó topicban tettem fel a kérdésem.

(#4568) LALA_kiraly válasza Draco13 (#4567) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem hinném, h attól lenne baja. Már én is jártam így párszor. Nem mozdítottad ki véletlen a tápcsatit, vagy a ramot?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4569) Xpod válasza Draco13 (#4567) üzenetére


Xpod
addikt

A proci hűtő rendesen felfexik? Elég szilikonpasztátt tettél rá?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4570) fastleslie


fastleslie
senior tag

Hali!
Van egy SocketA Sempron 2400+@2800+ gép ATI 9800Pro videokati, Chiftech táp + 512+256MB RAM. A gép nem jut el a BIOS-ig sem.
Videokari OK! (az alaplapra integrálttal ue. a helyzet...)
A táp szerintem atombiztos (vagy nem? olyat hogy egy Chiftech táp beadta volna a kulcsot, nem hallottam...)
Az alaplap egy ASUS minőségi darab, de nem tuningolható (csak FSB-vel lehet operálni)
Hogyan tovább? :F

(#4571) fastleslie válasza fastleslie (#4570) üzenetére


fastleslie
senior tag

Ja! és nem lett baszkurálva (szerelve, mahinálva, piszkálva, csak úgy megadta magát).

(#4572) fastleslie válasza AdamMcKraken (#4566) üzenetére


fastleslie
senior tag

A táp elegendő és minőségi? Elég sok wattzabálód van (több vinyó, egész jó videokari, ami szintén elég nagy fogyasztó + még a proci is...) és ha meghajtod a gépet, lehet, hogy a táp nem bírja.
Meg lehetne próbálni pl. csak 1 winyóval elindítani és tesztelni a gépet!
(én kb. egy 400-450 W-os minőségi táppal mernék csak ennyi mindent pakolni a gépbe)

(#4573) LALA_kiraly válasza fastleslie (#4570) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Vannak chieftec-ből is rossz szériák... Az asus lapot se mondanám minőséginek. Szedegess le mindent, mozgass át, hátha.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4574) ]Phobos[ válasza fastleslie (#4570) üzenetére


]Phobos[
senior tag

1., ram/proci nem bírja a húzást
2., lemerült a gombelem
3., passz, de szerintem az 1. /ram a ludas :)

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4575) KortesOne


KortesOne
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy problémám a géppel, fogalmalm sincs mi baja lehet: Olyan 2 hónapja rendszertelen időközönként magától újraindul, sípjeleket ad. Mi lehet a gond?

(#4576) ]Phobos[ válasza KortesOne (#4575) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Hát nem határoltad be túlságosan, és a sípjelek sem ide vágnak, de nem ártana kitakarítani( főleg procihűtő/táp ).

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4577) KortesOne válasza ]Phobos[ (#4576) üzenetére


KortesOne
csendes tag

Kitakarítottuk nemrég, formáztam is és még mindig nem jó :(

(#4578) AdamMcKraken válasza fastleslie (#4572) üzenetére


AdamMcKraken
tag

Mint ahogy priviben is írtam 460W tápom van.

a legnagyobb hülyeség is amit elkövetünk, jó valamire

(#4579) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Hi mindenkinek! Fater hozott egyik munkatársától egy félkonfigot. Konkrétan egy ASUS a7v600-as alaplapot, benne egy nem tudom milyen processzor, meg egy fx5200-as videókártya. Állítólag állandóan lefagyott a gép, munkatársa földhözvágta a gépet, ezért hozta fater, hátha tudok vele mit kezdeni :)) Arra a következtetésre jutottam hogy amíg ment a gép valószínű hogy azért fagyott mert a videókártya ventillátora nem pörgött és túlmelegedhetett.
Most viszont a gép egyáltalán nem csinál semmit. Pontosabban felpörögnek a ventik, világítanak a ledek, viszont se kép-se hang. Még azért se pittyeg mint a vadőrült hogy nincs bent memória. Raktam bele memóriát, bekapcs, ugyanaz. A pc-speaker mintha nyekeregne egy kicsit mikor bekapcsolom, de hibakód ebből nem azonosítható. Valakinek ötlete? Lehet azért nem megy, mert földhöz lett vágva ;] ? Elvileg van ez a crashfree bios lehetőség, azt még kipróbálom. Ha valakinek valami ötlete van akkor írjon légyszi. Igaz nem sok jót olvastam erről a lapról, de hátha menthető.

[ Szerkesztve ]

(#4580) Elmör válasza Bocsek (#4579) üzenetére


Elmör
senior tag

Most komolyan földhözvágta?? :F
Nem csodálkoznék ha ez lenne a gondja, hiszen gondolj csak bele, hogy mi minden megsérülhet, ha úgy igazán földhöz vágnak egy gépet! :U Szegény gép! :O

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#4581) Elmör


Elmör
senior tag

Nekem is gondom támadt az új konfiggal, segítsetek légyszi!

A gép: P5K Premium, C2D E8400, CM HyperTX, 4X1GB RAM, 8800GTX, 160GB Sata vinyó, 2db. DVD-RW, 3db. házventi és ami hajtja egy Coolink 500W-os táp. Egy P5B-E és C2D 6320(3GHz-en) volt a régi konfigban.

Összeszereltem a gépet, alaplapi LED világít, okés, de amikor bekapcsoltam nem csippant egyet sem(általában szoktak a gépek) és egy szép fekete képernyő fogadott. Ventik pörögtek, világítottak is ,de semmi kép.

Gondoltam sok lesz a tápnak, ezért kivettem 2GB RAM-ot és a házventiket lekötöttem. Újra bekapcs, de semmi. Azt tudni kell, hogy szerelés közben észrevettem, hogy a lapon van egy 24 pines tápcsatlakozó és külön egy 8-as. Nekem a tápon csak 24+4 van, de a lap leírása szerint elég a 24+4 is! A 8800GTX-nek meg 2X6 kell, ezt eddig is úgy csináltam, hogy az egyik a tápról jött, a másik meg átalakítóval és működött.

A leírás szerint, ha 30 másodpercig nem csinál semmit a gép, akkor valami hiba van, hát ezt észrevettem. A tesztelők egy 400-as PSU-val a következő konfigot hajtották ezzel a lappal: Intel Pentium Extreme 3,73GHz, 4X512MB RAM, EAX1900XT, IDE vinyó, 2db. SATA vinyó, DVD-RW. Szerintem ez több áramot ehet alapon, mint az én konfigom nem?

Szerintetek a tápom nem tud adni elég kakaót vagy mi lehet a gond? :F

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#4582) Elmör válasza Elmör (#4581) üzenetére


Elmör
senior tag

Közben már megoldódott a problémám! :B

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#4583) Laraxior válasza Elmör (#4582) üzenetére


Laraxior
titán

:C :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#4584) sympatex


sympatex
csendes tag

A következő történt, időrendben és számozva a lépéseket a könnyebb beazonosíthatóság végett. A nagybetűs részek az átláthatóság miatt vannak.

Asus P5B, Intel E4600 2.4GHz, 2x2GB RAM (Geil Kit), Radeon X300, Samsung 500GB SATA HDD, LG DVD-RW, floppy.

1. Deszkán összeállítva, egy gagyi ABPower (455W) táppal simán ment, felment rá Windows, minden.

2. Ezután be a házba, ahol fogadta egy FSP BuleStorm II 400W. Plusz belekerült a fentieken kívül Audigy2 ZS, Leadtek PVR2000, előlapi és hátlapi USB csatlakozók az alaplapi header-ekre. Indításkor egy picit megpöccennek a ventillátorok (a tápé is), majd leállnak. NEM INDUL.

3. Ki a gépből deszkára de most az FSP-vel, minden kikerül belőle, NEM INDUL egészen addig, amíg a videokártya is ki nem jön, ekkor indul a szokásos sípolással. Nem segít BIOS reset, CMOS törlés sem.

4. ABPowerrel ELINDUL deszkán a videokártyával is.

5. ABPower táp bekerül a házba az FSP helyére, minden visszamegy és: NEM INDUL! tehát a házban kell keresgélni a hibát, gondoltam ekkor..:)

6. Minden kártya ki az alaplapból, NEM INDUL.

7. Itt most sajnos két dolog történt: egy ház-előlapi USB header-t lehúztam, majd induláskor az egyik molex tápcsati véletlenül belelógott az egyik alaplapi ventillátorcsatlakozó tüskéibe. Szikrázás, majd leállt, nyilván a rövidzárvédelem miatt.

8. Szikrázás utáni újraindításbál viszont ELINDULT! Ellenpróba: visszadugtam a lehúzott USB header-t, NEM INDUL; megint lehúzva ELINDUL.

9. ABPower ki, FSP be: minden bent az alaplapban, kivéve az említett USB-t és ELINDUL.

Most teljesen tanácstalan vagyok. Ugyan megy minden, de mi történhetett? Mi okozta a nem indulásokat: az USB csatlakozás? De akkor miért nem indult USB-k nélkül deszkán az FSP-vel? Vagy a videokártya okozott egy hosszantartó terhelést?

Lehet, hogy olyan "állapotba" került az alaplap, amiből a szikrás kisüléssel keveredett ki? :)

Egyáltalán: okozhat ilyesmit (tulajdonképpen rövidzárat) egy ház-előlapi USB kábel bekötése? Nem gagyi ház, Antec Sonata...

Még egy kérdés-ötlet: hallottam valamikor arról, hogy 9. USB pin bajokat okozhat és jobb ha azt a drótot elvágjuk, lehet hogy innen fakad a probléma?

Bármilyen ötletet örömmel fogadok..:)

[ Szerkesztve ]

(#4585) wwhy


wwhy
veterán

Pls. help: péntek óta döglött-forma a PC-m: HDD, RAM, VGA, ODD másik gépben kipróbálva, OK. Maradt a táp v alaplap. A HDD felpörög, power ON led világít, CPU hűtú forog, ODD nyílik-csukódik; gondolom a táp OK. 2006 novemberi MSI AM2-es lap: még egy sz@r csipogást se tudok kicsiholni belőle; BIOS reset megvolt; mehet a kukába :F Még annyi, h az alaplapon a déli híd+proci melegszik rendesen, azaz kapnak áramot, Próbáltam minden lehúzva indítani, de akkor sincs egy nyomorult sípolás sem, tök fekete a képernyő :W A BIOS-ba HDD stb. nélkül is be lehet lépni, nem? :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4586) Oczu válasza wwhy (#4585) üzenetére


Oczu
senior tag

hali , a prociról nem írtál....sajna az is generál ilyen hibát

Igen, a biosba lépéshez nem kell de ODD, se HDD

[ Szerkesztve ]

(#4587) wwhy válasza Oczu (#4586) üzenetére


wwhy
veterán

a proci is ki lett cserélve, zsír újjal se indul :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4588) m4rc! válasza wwhy (#4585) üzenetére


m4rc!
őstag

Memóriát vedd ki a lapból, és ha nem sípol, akkor tuti alaplapos lesz.

We are analog players in a digital world

(#4589) wwhy válasza m4rc! (#4588) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor tuti alaplapos :((( sorba kiszedtem mindent, de csak én sípolok a dühtől :W egyébként meg kuss van.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4590) sympatex válasza sympatex (#4584) üzenetére


sympatex
csendes tag

Bár továbbra is maradtak rejtélyek, az bebizonyosodott, hogy az USB header 9. (vagy inkább 5.) PIN bekötése problémás. Érdemes leválasztani, egyelőre nincs magyarázat, hogy miért lenne rá szükség, de az biztos, hogy gép indulási problémát tud okozni.

(#4591) Vidroz


Vidroz
csendes tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni, mert már kifogytam az ötletekből

Nemrég vásároltam egy gépet, nem egészben hanem darabokban.
Összeraktam legjobb tudásom szerint (kezdő vagyok), és elvileg minden klappol.
Azonban mikor elindítom, nem történik semmi, nem jelenik meg semmi a monitotoron, és a speaker sem jelez (jól van bekötve amúgy minden).

Kicsit részletesebben:
Az alaplap egy Abit p35 pro,
a memoria Kingstone 2048 DDRII
A proci egy Intel Core Duo 2,2 Ghz Lga775
a videokártya: egy MSI NX6600 GeForce PCIexp
Összeraktam a cuccot, a vinyókat nem pakoltam bele, (azok régebbiek, nem most vettem őket), gondoltam a nélkül is megnézhetem hogy műkszik-e legalábbis a BIOS ig csak eljutok.
Bekapcsolás után az alaplap POST Code Displayere C1-et mutat, és nem történik semmi.
A memóriák is rendesen be vannak kattanva a helyükre, meg minden panel.
Kipróbáltam már DIM1 DIM2 DIM3 helyre is de semmi (amúgy 1 db memóriám van)

Mit lehet ilyenkor tennni, mert nincs ötletem, hogy mit ronthattam el.
A válaszokat előre is köszönöm!

(#4592) Déta


Déta
tag

Nálám is gáz... Ezt adjátok össze.
Össze van rakva RETRO, ég a kis led. Benyomom. Nem megy.
Leveszek mindent, csak proci marad, nyomom, POWER gomb, nem megy. LED ég. Egy késsel összeérintkeztetem a Power lábakat. Elindul. Ezután megy a POWER gomb is.
Hurrá.
Összerakok mindent.
Nem megy semmi. LED ég...
A 20.-ik cigim is...
:W Ötleteket kérek szépen. :O

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#4593) Déta


Déta
tag

Most hozzaértem a táphoz és megy rendesen... Mi a halál van?? :(((

Írtam egy alkalmazást magyar nyelven: http://logout.hu/bejegyzes/deta/egy_hasznos_alkalmazas_tolem_nektek_sok_szeretette/hsz_1-50.html

(#4594) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Hello!

Haverom gépje játékok alatt lefagyott.Elöször a tápra gyanakodott mert egy szar Codegen volt benne azóta vett egy bluestorm 2-öt.Utánna is fagyott vett egy 9600gt-t amivel idáig 2-szer állt fel a windows.Régi videókártyájával x700pro két d-ben nincs baj csak játékok alatt fagy.Mi lehet a baj?Alaplap MSI nforce4,proci 3800x2,Kingmax memória,

(#4595) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Barátnőm gépébe raktunk egy új vinyót vagy 2-3 napja, csak zene van rajta.
Ma reggel csak addig jön be, hogy a lemezt vegye ki a gépből. :F
De nincs benne se cd- se floppy-se usb.
Mi lehet a gond?

(#4596) Turmoil válasza Déta (#4593) üzenetére


Turmoil
senior tag

Pl. kontakthiba. Koszos az érintkező, vagy törött az egyik drót.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4597) Turmoil válasza Zsolt!! (#4594) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mennyi idő után fagy játékok alatt?
Hőmérsékletek?

(Nekem nForce 2-es lap Athlon XP 2400+ procival csinálta 200-as FSB-n, hogy játékok alatt egy idő után fagyott. Illetve melege lett és megállt a gép. 166-os FSB-nél nincs ilyen baja, a proc eredetileg 133-as. Csak azt nem tudom, hogy a proc, vagy a chipset nem bírta.)

De fagyást nem csak hardver, hanem akár vírus is okozhat.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#4598) Amoroso válasza Amoroso (#4595) üzenetére


Amoroso
aktív tag

Megvan a válasz, kilazult a wincsi tápcsatija! :)

(#4599) Gergello


Gergello
addikt

Hali!

Ismerős gépében elfüstölt a táp, vitte a lapot is.

Azóta vett egy új lapot ASROCK P4i65G -t. Kipróbálgattam másik gépben a cuccokat, semi másnak nincs baja, de: még egyszer sem sikerült vinyóról bebootolni. Lehúzok mindent rajtamarad a rendszer partíciót tartalmazó vinyó ide master ágon és semmi. Felvillan a kurzor majd resi. Végigpróbálgattam már az összes ágat, jumpereléseket. Ha egy xp cd-t rakok a cd meghajtóba azzal indítja a telepítést, de ha mellé be van kötve egy vinyó is akkor szintén resi. Tehát bármilyen variációban van rákötve vinyó resizik. Néztem az alaplap könyvét, nem találtam semmi kirívó jumper beállítást. Most csinálok egy CMOS cleart, ha ezután sem lesz jó akkor nincs több ötletem. Nektek?

(#4600) Gergello válasza Gergello (#4599) üzenetére


Gergello
addikt

Post screen továbbra sincs, viszont ugye érzékeli a cmos cleart, be tudok lépni a biosba. Látja a vinyót (1vinyó masterra jumperolva, primari ágon), beállítom , hogy elsődlegesen erről bootoljon, oks resi. Indul, post screen sehol, majd resi. Tipp?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.