Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) saskaa válasza DAVID0000 (#5950) üzenetére


saskaa
tag

hát igen...csak mind át álltak már pci-raa régit meg eladták... :(((

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#5952) [HUN]Tyson válasza saskaa (#5943) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Sajnos - idő hiányában - valóban reinstall lett a vége.

Ez csak azért volt gáz, mert délután, amikor visszavittem a gazdájának, egy zsír új rendszer fogadta. A megszokott kis dolgaival elboldogult, de bármilyen változásnál megütközött.
Amikor 3adszorra mutattam meg eredménytelenül, hogy hogy bír egy böngészőlapot az oldalsó csúszka segítségével legörgetni, otthagytam.

(#5953) saskaa válasza [HUN]Tyson (#5952) üzenetére


saskaa
tag

:DD Tudom bírni az ilyen embereket! És türelmes szoktam lenni velük...de van 1 határ :DDD

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#5954) pirata


pirata
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Amilo gépem töltöjén kábel szakadás történt ,de sajnos használnom kellet.
Aztán bekapcsoláskor üres monitoral találkoztam és minden 10 . vagy sokadik bekapcsolásra reagált csak ( a gép bekapcsolt csak nem volt észlelhetö a monitoron semmi ).Majd mikor bekapcsolt bizonyos idö után ujraindult vagy 1 kék elmosodó hátér jelent meg és kikapcsolt.Kölcség enyhitési szempontokbol megprobáltam blonkolni a kábelt de igy semmiféle töltést nem jelenik meg a kijelzön és a gép sem indul .Kérdésem a következö lenne ilyenkor a gépemben károsodhat valami?(vagy a megfelelö védelem miatt nem )vagy csak a töltö ment tropára és nem volt megfelelö a töltés ezért produkált ilyen tüneteket ?köszönöm

(#5955) saskaa válasza pirata (#5954) üzenetére


saskaa
tag

üdv!
notikban nem vagyok otthon, de én nem nagyon kockáztatnám. Rossz töltések igen könnyen bajt tudnak csinálni a gépekben! Próbáld ki másik töltővel és ha ott jó akkor még nem tett kárt a rossz!

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#5956) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Egy 1 hónapja összerakott gépem van. A problémám az, hogy indításkor a win boot csíkig jut el, ami nem indul el hanem beszürkül és megfagy, ilyenkor csak egy reset segít, amit követően a win normál indítását választom és minden megy normálisan tovább. Működés közben a gép hibátlan. Mi lehet a gond ( memtest lement, hibátlan, semmi nem melegszik túl )?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5957) stultus78 válasza F.B.I. (#5956) üzenetére


stultus78
tag

Nem lehet hogy a win bootjával van a gond?

(#5958) F.B.I. válasza stultus78 (#5957) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy áramtalanítás megoldotta ezt a problémát, bár nem tudom hogyan. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#5959) Niky Tailor


Niky Tailor
csendes tag

Sziasztok!
Kéne egy kis segítség! Utazás során a Laptopom oldalára ráfolyt a sampon. :W Olyan lett a ventillátor (vagy nem tudom mi a szakkifejezés, nem értek hozzá:)) és a az USB nyílások. Nem tünt nagy dolognak, mert alig lett samponos, de azóta be se kapcsol! Mit csináljak vele? Most még nem akarom szervízbe vinni, h nem muszáj!HELPPPPP!!!!!!! :F :F :F

(#5960) jaffa888 válasza HUN_or (#5050) üzenetére


jaffa888
csendes tag

Ha nem sypol akkor a procinál gáz lesz

Disco's Hit...

(#5961) sss


sss
senior tag

Hi.
A probléma: a gép 1x csak újraindult, és utána kb 10. alkalommal sikerült csak elindítani. Vagy újraindult bootolás közben, vagy leállt mikor bejött a windows logo, aztán chkdisk javítgatott vmi de az is kifagyott. Volt egy lemezolvasási hiba is. Most végre elindult, de pl a start menü hiányzik, egy csomó program indításakor hibaüzenetet kapok (firefox, acrobat reader stb), meg az asztalon az ikonok is vhogy olyan elb.szódottul néznek ki. Format C vajon segíthet?
Üdv.

(#5962) WillChi válasza sss (#5961) üzenetére


WillChi
senior tag

Mielőtt valaminek nekiállnál, én a helyedben egy kiadós memória tesztelést javasolnék...

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#5963) sss válasza WillChi (#5962) üzenetére


sss
senior tag

Most úgy áll a dolog h elindítom, kék halál majd újraindul. Átraktam a vinyót másik gépbe, és ott is ezt csinálta.
Viszont azt kéne vhogy megoldanom, h van egymásik gép ide-s rendszervinyóval, és felismertetni ezt a sata vinyót, h megnézzem h az adatok elérhetőek-e. Nf7-s lapról van szó. Vmiért nem akarja látni.

(#5964) joe2005 válasza sss (#5963) üzenetére


joe2005
senior tag

Milyen vinyó, gyári progival tesztelted-e? Szerintem a vinyó kezdi megadni magát, rendszerre már bizonytalan. Másik gépben, vagy live cd-vel az adatokat le kellene mentened, ha fontos. Nem samu?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#5965) sss válasza joe2005 (#5964) üzenetére


sss
senior tag

Wd320aaks. Boot - kék halál - restart, ez megy. Másik gépbe raktam igen, hogy lementsem az adatokat, de nem akarja felismerni vmiért (mondjuk haverom sata vinyóját sem ismerte fel ez a gép anno).

(#5966) joe2005 válasza sss (#5965) üzenetére


joe2005
senior tag

Marad a livecd próbáld meg azzal (knoppix, ubuntu, ubcd). Nézd meg itt. A másik gép nem sata1-es volt, lehet hogy be kell állítani a vinyódat. [link]

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#5967) sss válasza joe2005 (#5966) üzenetére


sss
senior tag

Köszi mindenkinek megoldódott. Tesztprogramok nem találtak semmi hibát, szóval adatmentés utána format c úgy néz ki megoldotta a problémát.

(#5968) Def26


Def26
félisten

Srácok, pár napja nem indul a gépem.

Asus M3A
X2 5000+
620W Chieftec táp

A jelenség annyi, hogy kb. 1 másodpercre bekapcsol, majd ki. A ventik felpörögnek, aztán minden leáll. Mivel alig 1 ms a "menetidő" így a kép sem jön be.
Lehúztam mindent a lapról, vga, USB -k, bill, egér, HDD, dvdm stb.és rájöttem, hogy amikor be van dugva a processzor mellé a 4 tűs tápkábel a lapba, nah akkor nem indul el. Ha lehúzom a tápot akkor nem kapcsol ki a gép viszont így nem ad képet, csak úgy megy azt annyi.

Ilyenkor mivel lehet a baj? Lappal vagy a táppal? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5969) DAVID0000 válasza Def26 (#5968) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Szerintem próbáld meg másik táppal. Valószínüleg a "4 tűs tápkábel"-nél lesz valami érintkezési hiba.

(#5970) Def26 válasza DAVID0000 (#5969) üzenetére


Def26
félisten

A tápomon 2db 4 tűs csatlakozó van és mindekttőnél ugyanazt csinálja (vagyis semmit)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5971) DAVID0000 válasza Def26 (#5970) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hát akkor lehet, hogy mégis csak a lappal lesz a gond. Bár én azért megpróbálkoznék mégiscsak egy másik táppal (persze csak ha van kölcsönbe). Én mindenképpen a tápot nézném meg először.

(#5972) Vasgar válasza Niky Tailor (#5959) üzenetére


Vasgar
csendes tag

Az attól függ milyen sampon volt.....azóta az alaplapod lággyá, rugalmassá s fényessé lett....de csak ha Herbal volt.. :))

http://vasslajosblogja.blogspot.com/

(#5973) blaDe


blaDe
csendes tag

Hello! Egy olyan problémám van, hogy a múlt héten lettem figyelmes arra, hogy nagyon zúg a gépem. Szétszedtem megnéztem, Cpu hűtője adott ki olyan hangot mint gyorsuláson az auto szokott:). Szóval bementem megvettem a hűtőt levettem a prociról a régit, és rátettem az újat a probléma pedig a következő: Az új hűtő amit rászereltem azóta ha bekapcsolom a gépet nem ad képet. Néztem minden kébel a helyén van kitisztítottam a gépet teljesen. Néztem direkt a foglalatot jól illeszkedik oda, meg hát csak egyféle képpen lehet behelyezni ugye.. A gomb elemet is kivettem majd vissaztettem de semmi ugyana a gond. Próbálkoztam a meghajtók egyesével való lecsatolásáról , de semmi:( memóriát is próbáltam kivettem semmi:( más slotba raktam semmi. és az a poén a héten kicseréltem a tápomat is vaci új beleraktam és megint csak semmi:(. Ötleket várok ha van vkinek vmi jó tippje azt szivesen fogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#5974) DAVID0000 válasza blaDe (#5973) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Amikor levetted a régi hűtőt vagy amikor ráraktad az újat akkor a procinak nem lett semmi baja? Ugy értem nem törtél-e le belőle darabot vagy hasonló...
Szerintem nézd meg a procidat hátha ott lesz a hiba.

(#5975) blaDe


blaDe
csendes tag

Hát amikor először levettem akkor nem volt gond, nem találtam semmi szokatlan eltérést illetve amikor ráraktam az újat utána jelentkezett ez a probléma hogy nem volt kép,szétszereltem megint amikor levettem egy vagy két szál picit ferdén állt ha jól rémlik, de azt helyreállítottam és jól illeszkedik a foglalatba

[ Szerkesztve ]

(#5976) KrAt válasza blaDe (#5975) üzenetére


KrAt
veterán

Milyen proci? A procit kiszedted a foglalatból, vagy benne hagytad?

(#5977) blaDe


blaDe
csendes tag

Hát nem új gép már AMD Sempron 2800+os prociról van szó, és igen kiszedtem mivel csak úgy tudtam kivenne a hütőt meg a bordás részt hogy a proci is vele kiszedtem. Ilyen ezüst massza vagy paszta szerűséggel volt odaragadva a hütőbordára a proci

(#5978) KrAt válasza blaDe (#5977) üzenetére


KrAt
veterán

Az már kupakos proci, nem? Azaz fém kupak volt rajta teljesen, nem?

(#5979) blaDe


blaDe
csendes tag

fémkupak?? nem hiszem hogy lett volna rajta, mármint hogy érted, hogy a teteje fém lape? hát az fém

[ Szerkesztve ]

(#5980) KrAt válasza blaDe (#5979) üzenetére


KrAt
veterán

Arra voltam kíváncsi :) Akkor lesarkazás esete kizárva.. Marad a foglalat.. :U

(#5981) blaDe


blaDe
csendes tag

hmm.. foglalat? hát nem tudom.. szerintem jól raktam vissza cput a foglalatba..de szerintem szervizbe viszem, mert nem tom mi lehet a gond. Szerinted ha a cpu elszállt volna, netalántán akkor elindulna a gép? Mert rendesen mükszik tölt, a zöld led is világít elöl szóval.. ötletem sincs miért nem jelenit meg képet

[ Szerkesztve ]

(#5982) blaDe válasza blaDe (#5981) üzenetére


blaDe
csendes tag

Sajnálatos módon a proci volt a ludas:/, ki kellett cserélni :O

[ Szerkesztve ]

(#5983) XXX-TTT


XXX-TTT
csendes tag

Sziasztok!
Asztali pc nem indul, olyan mintha azt csinálnám, hogy ki be nyomogatom a bekapcsoló gombot, csak éppenséggel ezt magától csinálja...a LED felvillan, elalszik, és ezt csinálja non-stop, nem is kell nyomkodni, ahogy áram alá helyezem ez kezdődik és hülye hangot is ad ki....annyi az előzmény, hogy pl amikor pár napja bekapcsoltam, ugyanezt csinálta, de akkor kb 5perc múlva elindult, betöltötte az xp-t, de közben olyan hangja volt a ventillátornak, mintha egy porszívó menne...valaki találkozott már hasonló problémával? :O

(#5984) saskaa válasza XXX-TTT (#5983) üzenetére


saskaa
tag

üdv!
1 próba erejéig bírsz alkatrészeket szerezni?
és milyen tápod van? én arra tippelnék, bár ennyiből még sok minden lehet :F

A demokráciának többet kellene jelentenie annál, mint amikor két farkas és egy birka szavaz arról, mi legyen vacsorára.

(#5985) MMIX válasza XXX-TTT (#5983) üzenetére


MMIX
addikt

Megpróbálhatnád portalanítani a gépet lehet hogy a sok portól hőgutát kapott.

(#5986) XXX-TTT válasza saskaa (#5984) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Milyen alkatrészeket? Nem vagyok egy műszaki szaki, bocsi, ha nem értelek....kábelnek nincs baja, másik gépen működik...

(#5987) XXX-TTT válasza MMIX (#5985) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Kiportalanítottam :)

(#5988) MMIX válasza XXX-TTT (#5987) üzenetére


MMIX
addikt

Kapcsold be és keresd meg a gyanús hangforrást. Ki be kapcsolgató hangja HDD-nek is lehet ha döglődik. Tényleg akármi baja lehet így látatlanban mindenki csak találgatni tud.
Ha nincs más megoldás kölcsön alkatrészekkel kell kísérletezni egyenként.

[ Szerkesztve ]

(#5989) XXX-TTT válasza MMIX (#5988) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Ja,még annyi, hogy ahogy ki be kacsolgatja magát a ventillátorok elindulnak, aztán leállnak, ez kb lezajlik 3-4mp alatt....
Megvan azt hiszem a hangforrás, egy kis fekete dobozka,mint egy gyufásdoboz,nem tudom mi az :(...abból jön a hang szerintem...
Megírnád, hogy mi az a HDD?? Nem vágom a témát....

(#5990) jaja1981 válasza XXX-TTT (#5987) üzenetére


jaja1981
addikt

Tápot cseréld ki próba erejéig, ha lehet.

(#5991) XXX-TTT válasza XXX-TTT (#5989) üzenetére


XXX-TTT
csendes tag

Ha meg kihúzom a csatlakozóját a konnektorból, még akkor is folytatja pár másodpercig ezt a hangot, meg a ki-be kapcsolgatást....meghülyült teljesen..... :W

(#5992) MMIX válasza XXX-TTT (#5989) üzenetére


MMIX
addikt

HDD= vincseszter más néven merevlemez. De hogy te mit hívsz fekete dobozkának az viszont én nem tudom.

(#5993) P100 válasza MMIX (#5992) üzenetére


P100
senior tag

Talán a CPU hűtőre gondol... hmm, gyufásdoboz méretű? Rajta van a hűtő a CPU-n? Jól jönne egy kép.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#5994) jaja1981 válasza P100 (#5993) üzenetére


jaja1981
addikt

Lehet valami figyelő bizbasz, vagy ilyesmi.
Régebben volt ilyen figyelő a ventikhez, ha megállna sípol.
Lehet valami zárlatos és ahogy bekacsol a táp, letilt és újraindul.

(#5995) P100 válasza jaja1981 (#5994) üzenetére


P100
senior tag

Az is lehet, hogy az alaplap ment tönkre... akkor szokta azt csinálni, hogy a gép megy, villog, de ennél többre nem képes.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#5996) jaja1981 válasza P100 (#5995) üzenetére


jaja1981
addikt

De mi az a fekete gyufásdoboz nagyságú izé? :F

(#5997) MMIX válasza XXX-TTT (#5989) üzenetére


MMIX
addikt

A "kis fekete dobozkán" van valamilyen felirat? Vagy legalább azt írd le hogy hol találtad a gépedben. Az sem ártana ha leírnád hogy milyen gépről beszélünk. Ha kitöltenéd az adatlapodon a cuccok mezőt az még jobb lenne.

(#5998) vzsryl válasza jaja1981 (#5996) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Talán alaplapi chipset hűtő. Vagy lehet nincs a chipseten hűtő? Mert az fekete szokott lenni és kb. gyufásdoboz méretű. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#5999) P100 válasza vzsryl (#5998) üzenetére


P100
senior tag

Akkor viszont jöhet abból a hang, de abból még nem derül ki semmi, csak az, hogy hangos a chipset hűtője. Lehet régi az alaplap, túlforrósodott és kiégett :(

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#6000) joe2005 válasza XXX-TTT (#5989) üzenetére


joe2005
senior tag

Bár az nagyobb mint egy gyufásdoboz, de fekete és általában akkor ad ki jelet hangot, ha baj van. Lehet, hogy soha nem találják meg, mert csak 1 hónapig működik a jeladó.

Vicc nélkül, kérj meg valakit, hogy segítsen lokalizálni a zajforrást és tegyél fel képet, hogy tudjunk táv-segíteni.

"Have you tried turning it off and on again?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.