Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Alter válasza forest_ns (#4700) üzenetére


Alter
tag

Winyók, cdrom, rendszerhűtő ventik. Nomeg egyszeri alkalomra kiszedtem a videókártyát, hátha akkor csipog az alaplap.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#4702) batmab válasza Alter (#4701) üzenetére


batmab
senior tag

resetgombot nem huztad le?powergombbal együtt.... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4703) Atlantis


Atlantis
veterán

Az én gondom megoldódott(legalábbis amiről eddig tudtam). Kiderült, hogy a kölcsön VGA-m nem akart képet kiadni DVI-n keresztül addig, míg el nem jut az oprendszer bejelentkező felületéig. Szokatlan és rendkívül bosszantó hiba.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#4704) Alter válasza batmab (#4702) üzenetére


Alter
tag

Nem értem, hogy mire akarsz célozni. :)
Miután nem indult a gépem, kiszedtem az alaplapot, és átvizsgáltam/tisztítottam, ezért természetesen a resetgombot, powergombot, mindent kikötöttem. Utána visszatettem, visszakötöttem de a hibajelenség ugyan az. Sok köze nem lehet a power, vagy a reset gombhoz. ;)

Szerk.:
Próbáltam másik házban más pwr, és reset gombbal, hátha az én házamban elromlott vmelyik kapcsoló, de nem ez volt a baj.

[ Szerkesztve ]

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#4705) codec válasza Alter (#4704) üzenetére


codec
senior tag

Próbálj ki egy bioselem cserét.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#4706) Alter válasza codec (#4705) üzenetére


Alter
tag

Az imént kipróbáltam tanácsod. Sajnos nem vált be.

Próbáltam egy másik tápot is, azzal se indult. Nemsokára megpróbálom a cpu-t egy másik jó lapban. Ha ott működik, akkor marad az alaplap.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#4707) batmab válasza Alter (#4704) üzenetére


batmab
senior tag

arra gondoltam igen,h beragadt esetleg a resetgomb belseje.... :C

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#4708) klambi


klambi
addikt

tud valaki segíteni ebben?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4709) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

csatlakoztattam egy új HDD-t a géphez, boot után Invalid system disk-et írt ki.
(BIOS felismerte az új drive-ot).
Az új drive-ot levettem, de ismét ez az üzenet fogad.
Primary masteren van most.

???

(#4710) VÁMpír válasza VÁMpír (#4709) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

kiderült azért, mert egy USB drive benne maradt.

(#4711) imation


imation
csendes tag

Nah akkor van egy vadonat új konfig. Összelett szerelve.
Paraméterei:
-p35-ds3
-e4500
-8800gt 512MB Galaxy
-2x1gb kingmax 800mhz
-400-as fsp pnf táp
-2 Xilence ventilátor

A következő a probléma. A gépet rádugom az áramra és a monitorra.Bekapcsolom ekkor minden ventilátor elindul(vga,proci,ház) de az alaplap nem pityten be és kb 10 másodperc után le áll az gép és újra indul,és ezt folytatja.A monitoron kép nem jelenik meg így a bios sem elérhető.Úgy gondolom hogy a proci vagy az alaplap a hibás de nem vagyok semmi be sem biztos. Garanciális az egyész gép cserélik a rossz alkatrészt csak az a kérdés hogy mi nem műkődik.Mert nem akarom viszza küldeni az egészet!Várom a tippeket vagy a javaslatokat!

Márk

(#4712) Ijk válasza imation (#4711) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a helyzet, hogy vszeg külön ki kell próbálnod mindent. Esetleg ha van vmi ismerősöd, próbáld meg egy másik vga-val, a ramokat is külön nézd meg, és végül ha tudsz vkitől kérni akkor a procit is. Ha nincs ismerősöd, akkor legjobb ha visszamész ahol vetted a cuccost és ott egyenként kipróbálják a szervízben.
Mindenekelőtt viszont egy clear cmos. Ja és ugye nem felejtetted bekötni az alaplap másik csatlakozóját, ill. a vga tápkábelét?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4713) imation válasza Ijk (#4712) üzenetére


imation
csendes tag

Newm,persze de kiderült hogy az alaplappal van probléma így küldöm is vissza.

Márk

(#4714) kristof0207


kristof0207
csendes tag

Sziasztok! Fontos! Légyszi, aki tud segítsen!
A C meghajtó majdnem megtelt és úgy kapcsoltam ki tegnap a gépet :(. A D-n még bőven van hely. Az a helyzet, hogy amikor ma bekapcsoltam (most egy másik gépől írok) nem indult el a windows, hanem az alábbi üzenet jelent meg: választani kellett csökkentett mód, csökkentett mód hálózattal, csökkentett mód parancssorral vagy a Windows nrmál módú indítása. Bármelyikre kattintottam eddig a Windows nem indult el, hanem egy darabig töltődött, de az üdvözölük előtt újraindul folyamatosan. Próbáltam az F8-at és az F5-öt is nyomni, sikertelenül. Mindenképpen be kellene lépnem csökkentett módban, mert ki kellene törölnöm a C-ről mappákat. Légyszi segítsetek, előre is köszi! Kristóf

(#4715) LALA_kiraly válasza kristof0207 (#4714) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha parancssorral sem indul el, akkor lehet nagyobb baj is van. Mi lenne ha átraknád a winyót másik gépbe, és ott törölnél dolgokat. Vagy csinálhatsz egy win javítást is.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4716) kristof0207 válasza LALA_kiraly (#4715) üzenetére


kristof0207
csendes tag

Szia! Sajnos a másik gép laptop, ezért nem tudom áttenni. De azért köszi a gyors választ!

(#4717) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám van, amiről eddig nem is hallottam vagy tapasztaltam.
Adott egy régi asztali gép XP SP2vel, adataimnál a pontos konfig.
Ma elcseréltem családtaggal a videókarit egy Ati 9600-ra (vagy valami 9 ezres szériára)
Gépbe berak, majd bekapcsolom és egy hosszút meg két rövided (asszem) sípol az alaplap és nem indult el sehogy. A zöld led a házon elkezdett villogni, na ilyet se láttam még. Sehogy se tudtam kikapcsolásra bírni, hiába nyomtam 10 mp-ig a power gombot, resetre se nagyon reagált. Aztán egyszercsak elindul a gép, de még egyet sem sípolt az alaplap. Persze a monitor nem kapcsolt be, de hallom, ahogy betölti szépen az oprendszer. Egyszer megnyomom a power gombot, erre ugye le kéne állítania a rendszert szabályosan. Ez úgy tűnik, hogy meg is van (víruskereső nézi a floppyt, tipikus hangok vinyó leálláskor stb), azonban a gép nem kapcsol ki, azaz világít a zöld led és mennek a ventik, de semmi vinyó dolgozás.

Na gép szétszed, kari ki, majd vissza be. Nem javított semmit, ugyanez a szitu. Azonban idegességemben többször nyomkodtam a power gombot hol több ideig hol csak egy kicsit. Erre mit ad Isten, sípolás, majd szépen bekapcsol a monitor, indul a rendszer, feláll (a rendszer:D)
Jó. Ati driver telepít, gép ujraindít, minden stimm.
Gépet kapcsolnám ki, egészen addig rendben is megy, hogy leáll. Azonban a gép nem áll le, a ventik forognak, zúg az egész, zöld led világít, vinyó alszik...mintha késznlétbe lenne...(pedig a megszokott módon kapcsol ki, vinyó leáll, van egy tipikus kattanás lekapcsolás előtt mindig nekem, ez is megvan)
Power gomb benyom, mintha nem is menne, újból feláll a rendszer...
És nem kapcsol ki sehogy (csak látszólag, fizikailag nem)

:F

PH! addikt since 2004

(#4718) Armahun válasza Tomics (#4717) üzenetére


Armahun
addikt

Ugyan ez volt nálam is, Asus p5gd1 pro lappal.
Alaplapcsere megoldotta. ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4719) Tomics válasza Armahun (#4718) üzenetére


Tomics
addikt

ne bassz...
1 éve cseréltem lapot mert a kedves sulinetesek olyat raktak bele ami az újfatjta videokariknak dupla feszt adott

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#4720) Ireg


Ireg
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a tegnapi nap folyamán jött meg az új gépem. Nem is volt vele gond, minden klafolt csak netet nem tudtam varászolni rá. Ki is kapcsoltam, átmentem a másik géphez. Mikor meguntam, gondoltam átmásolok pár adatot az új gépre. Erre amikor be akartam kapcsolni, azt történt, hogy elindult 2 másodpercre, majd kikapcsolt, majd újból próbálkozott és szintén kikapcsolt. A ventillátorok elindulnak és az alaplap is elkezd világítani de fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma. Kérlek titeket, hogy segítsetek. Előre is köszönöm a válaszokat :( :F

(#4721) Ireg


Ireg
csendes tag

Legyen szíves valaki segíteni nagyon fontos lenne! :F

(#4722) klambi válasza Ireg (#4721) üzenetére


klambi
addikt

hang kép van? biosig eljut?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4723) Sátán44


Sátán44
addikt

Problémám a következő:
Ha hosszú ideig nem kapcsolom be a gépet kb 1-2 óra elteltvével bekapcsolom elinul a bootolási folyamat,de mire a windows futkáló csík megjelenne kilövi magát és restartol,ezt csinálja körbe-körbe.Olyan mintha túl húztam volna a CPU-t,visszevettem az fsb-ből,de csak ugyanaz a jelenség.Szerencsémre van biztonsági mentésem a winről és gondoltam megpróbálom azzal felülírni.Sikerült a gép újra beindult és a windows is betöltött.Most reggel kapcsolnám be a gépet ugyanaz a jelenség restart,majd körbe-körbe.Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4724) Sátán44 válasza Sátán44 (#4723) üzenetére


Sátán44
addikt

Változott,mostmár minden bekapcsolásnál újraindítja magát és csak a rendszer felülírása után hajlandó bootolni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4725) Sátán44 válasza Sátán44 (#4724) üzenetére


Sátán44
addikt

Újratelepítettem teljesen a wint és most úgy néz ki jó. :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4726) Sátán44 válasza Sátán44 (#4725) üzenetére


Sátán44
addikt

Mostmár egyértelmű a winyóm haldoklik.Hiába tettem újra a rendszert a jelenség továbbra is fenn áll. A MBR vacakol, egyszer látja a partíciókat, máskor nem :( Most mentem az adatokat míg végleg megadja magát :O

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4727) Tomics válasza Tomics (#4717) üzenetére


Tomics
addikt

megoldódott a probléma, a videókártya haldoklik, egy új megoldotta.

PH! addikt since 2004

(#4728) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!
Van 1 P3-as 1000-es gépecske amin linuxolni szoktam, van 1 olyan bibje hogy elég ritkán indul el, olyab intel lapocska hogy vannak rajta diagnostic-ledek, de mikor épp olyanja van hogy neeeem akkor ezek a ledek abszolút nem világítanak, 1ik ház venti sem indul be, a biosig se jut el se bííp se semmi, már csináltam vele mindent, 1x csak megy....nem tudja valaki mi lehet a bibije....táp talán? :F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4729) kommunism


kommunism
aktív tag

következő van most vettem 1 fsp tápot 350w sima és 1 evga 8800gs t de valamiért nem ad képet a gép picit kattog aztán szépen felpörögnek a ventik a videókártyáé végig pörög de képet igy se ad.

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#4730) klambi válasza kommunism (#4729) üzenetére


klambi
addikt

proci ram lap milyen? hány vinyó és hány dvd-van benne? világítás?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4731) kommunism válasza klambi (#4730) üzenetére


kommunism
aktív tag

400x2 2 vinyó msi alaplap 2 giga ram ennél több semmi

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#4732) kommunism


kommunism
aktív tag

4000x2

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#4733) klambi válasza kommunism (#4732) üzenetére


klambi
addikt

350-es tápra szerintem kicsit kevés az nem?! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4734) kommunism válasza klambi (#4733) üzenetére


kommunism
aktív tag

fsp re elméletileg nem meg akkor nem pörögne fel vagy inkább lekapcsolna vagy valami de azt is csak max terhelésen

[ Szerkesztve ]

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#4735) kelen


kelen
csendes tag

Sziasztok,

Olyan gondom lenne hogy kb fél éve vásárolt gépem érdekes dolgot csínál tegnap óta.
Bekapcsoláskor fekete képernyő és kb 4mp-ként csipog eggyet.
Ramot kicseréltem, akkor is, videókártyát kicseréltem, akkor is, lehúztam mindent (odd,hdd), akkor is, és táp csere is volt.
A hűtések mennek rendesen.

mi lehet a gond szerintetek?

Konfig:
Asus P5B-Plus
Core 2 Duo 6420
Kingston 2x1GB/800Mhz
WD 320GB
Chieftec 400W (a próba táp is ugyan ez volt)
Gigabyte 8600GTS (passziv hűtés)

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#4736) eziskamu


eziskamu
addikt

Adott egy hp Kayak xu800-as gép. Mostanság hülyéskedett, kiléptek progik stb. Nyomtamegy gyors memtesztet, de semmi. Bekapcsoltam az ECC-t a bioszban (Rambus ECC memók), de mikor újraindítottam, nem bootolt. Resetelni akartam a Cmost. Elem kivesz, visszatesz, Cmos reset bekapcs, kikapcs, de ezek után semmi, bedugom, sárgán világít a gomb (a manuál szerint suspend vagy system lock üzemmód, de ezt meg nem tudom mi), az infópaneljén (ház elején lcd kijelző) kiírja a gép adatait, de nem reagál a kapcsolóra. Utánna olvastam, hogy ennél a cmos reset kapcsolót úgy kell hagyni első bootolásig, de úgy sem indul. Na most nem is a gép a gond, mert az úgyis ment volna 1-2 héten belül, csak épp ultra wide 160-as diskek vannak benn, és lenne pár adat rajta. vezérlőm meg nincs hozzá, valamint van egy párhuzamos csatlkozón lévő hardver kulcsa.
Van rajta case intruder jelző ezért oldallapot is visszatettem, áramtalanítottam de semmi.
Ha valaki tud megoldást, vagy tudja mi a system lock és hogy lehet kikapcsolni, írjon.

[ Szerkesztve ]

(#4737) eziskamu válasza kelen (#4735) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát akkor nem sok maradt, alaplap vagy proci. Esetleg a tegnapi viharok, valami pillanatnyi túlfesz okozhatta.

(#4738) kelen


kelen
csendes tag

Chieftec táp mellett nehezen képzelem el a "pillanatnyi túlfeszt" de szerettem volna ha nem pont az alaplappal vagy a procival lett volna gond de úgy néz ki tényleg az lesz

(#4739) klambi válasza kelen (#4738) üzenetére


klambi
addikt

vidkari tuti nem!!
ramot próbálgasd még 1ik be ki szlot csere ilyenek, ha nem akkor jumper ki vagy elem...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#4740) eziskamu válasza eziskamu (#4736) üzenetére


eziskamu
addikt

Az éjszakára ki lett véve az elem, reggel visszaraktam. El akartam indítani, de kiderült, hogy a ram panelt is kiszedtem az éjszakára, viszont már felpörögtek a ventik és jelezte a kis lcd-n, hogy nuku memó. Azt is visszaraktam, és működött. Igaz kicsit megizzadtam az scsi eszközök boot beállításán, mert számomra szokatlan volt, de ment gyorsan. Utánna indult és azóta is boldogan él míg végleg le nem selejtezzük :)

(#4741) Senz


Senz
csendes tag

Sziasztok,
a segitsegetekre van szuksegem.
Megjott az uj konfigom, osszeszereltem es mino meglepo abszolute nem ad kepet a monitorra.
kiprobaltam mindket DVI kimenetet, semmi.
Bar DVI atalakitoval, mer egyenlore csak egy crt monitorom van.
A gep elindul, minden huto beindul, de kep nincs :( :W
a konfig :

P5N32-E SLI plus
asus en 8800GT 512
4x1gb 6400 cl5 kit
chieftec 450W

Segitsegetek elore is koszonom.

Udv:
Senz

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#4742) Zofren válasza Senz (#4741) üzenetére


Zofren
aktív tag

hulye kérdések:
1: mindent osszedugtál amit kell?
2: a speaker csipog, ha bekapcsolod?
3: alaplap és a ház közt ugye vannak távtartók?
4: esetleg clear cmos?

[ Szerkesztve ]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4743) Senz válasza Zofren (#4742) üzenetére


Senz
csendes tag

hello,
1 Alaplapra 2 tap csati, 10 es 2 -es
VGA 6-os tapcsati.
2: Speaker nema, hiaba veszem ki a ramot is. mar mindent leszedtem.( vinyo, dvd , hangkartya)
3 : vannak beszereltem.
kiprobaltam a monitort a laptoppal, megy.
Megprobaltam Svideo kimeneten TV-vel, csak feher zaj van.
4 : Clear-t is kiprobaltam, utana felvillan a monitor Zold jelzes de ujra no signal...

koszi a valaszt, valami otlet meg ? :(

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#4744) Senz válasza Zofren (#4742) üzenetére


Senz
csendes tag

Meg egy dolog.
A gepet nem lehet kikapcsolni,csak ha lekapcsolom a tapot.
Szoval feladtam a probalkozast, meglatjuk holnap mit mondanak a szervizeben.
Sajnos nincs ra modom hogy kulon kulon kiprobaljak minden alkatreszt.

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#4745) Zofren válasza Senz (#4744) üzenetére


Zofren
aktív tag

alaplapra tippelek. ha lesz eredmény szolj. mindig tanulunk vmit.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4746) Senz válasza Zofren (#4745) üzenetére


Senz
csendes tag

Megoldodott :) " Orulunk Jules" :)
A tap csatival volt eloszor gebasz, lehet hulyen hangzik de "vissza" voltak csuszva a pinek.
Az egyik 4 pines 12v-oson.
A lenyeg kicsit meghajligattam vekonycsipesszel es elindult.
Kb 3 ora merev bambulas utan jottem ra.
Kovetkezo lepes, hogy a lapon levo bios nem tamogatta a Procit.
Parom Celeron D-jet beraktam, EZ flashel uj bios, es mukodik is.
1003-astol tamogatja. A lapon 9004-es volt.
Mindenestre koszi a valaszokat. :R

edit 1:
A windows csak 3.25 gb-t lat. :( windows xp.
Valahol lattam erre megoldast itt, csak meg kell keresni a topicot.
edit 2:
Nem tudom bezarni a DVD-t, allandoan kinyitja :Y :W
ergo, nem tudok felinstalallni semmi drivert.

[ Szerkesztve ]

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#4747) Zofren válasza Senz (#4746) üzenetére


Zofren
aktív tag

1: igen, az xp annyit lát. mivel 32 bites szoftvert használsz. tegyél fel 64 bitest és akkor jo lesz. szvsz nem érdekes, hogy csak annyit lát.
2: rejtett cd? kicsit csusztasd hátrébb a meghajtot.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4748) Senz válasza Zofren (#4747) üzenetére


Senz
csendes tag

OFF:
koszi a valaszt:)
akkor marad az xp.
nem akarok ide offolni, mivel a gep mar elindult.:)
De meg 1 kerdesem lenne, Alaplap Drivert nagynehezen felraktam.
(Cd bezar, gyorsan rakeres intezobol lol )
nem, sima normal cd.
De utana leresetel a gep egybol, megneztem a hofokot Biosbol es 60 celsius s cpu.
ohm.. az sok nem ?
Ha van mas topik ahol lehet ilyen bajokkal irni atmennek oda
On

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#4749) Zofren válasza Senz (#4748) üzenetére


Zofren
aktív tag

probáld meg azt, hogy az optikai meghajtot teljesen kikotod. lehet azért indulgat ujra. paszta van a procin?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#4750) Senz válasza Zofren (#4749) üzenetére


Senz
csendes tag

kikotottem, mar okes, koszi :K
Paszta van, marmint ami gyarilag volt a huton.Dobozost vettem.

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.