Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23851) radi8tor válasza user12 (#23850) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eddig csak a szopás van vele. :D De biztos user error.
Initial setup megtörtént de utána képtelen vagyok laptoppal csatlakozni rá hogy tudjam tovább állítgatni. :))
Legalább kipróbáltam a COM porton keresztüli factory resetet: működik szépen.

Most éppen nem ad IP-t a gépemnek DHCP-n de ezt ugye fix IP-vel áthidaltam. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23852) bogabi válasza radi8tor (#23846) üzenetére


bogabi
senior tag

Nálunk 330-asok vannak, nagyon jó cucc.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#23853) radi8tor válasza bogabi (#23852) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak jönnék rá végre hogyan állítsam be :DDD
Zargathatlak privátban VLAN configgal? :R

⭐ Stella

(#23854) kraftxld válasza looser (#23847) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az enable inheritance-t engedélyezted? Különben nem fog menni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23855) bobsys


bobsys
addikt

Ha van egy Exchange a child domainben es a userek a root domainben, akkor a root domain userek linked mailbxok vagy sima mailbox?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23856) kraftxld válasza bobsys (#23855) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Sima mailbox.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23857) bobsys válasza kraftxld (#23856) üzenetére


bobsys
addikt

Akko' egy hybrid setup is sima ugy lehet igaz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23858) kraftxld válasza bobsys (#23857) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze, még a linked mailbox-os resource forest konfigot is támogatja gond nélkül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23859) looser válasza kraftxld (#23854) üzenetére


looser
addikt

Bakker, nem mertem rányomni (WS2016), nehogy gond legyen (más kollégánál, akitől el lett véve az admin, nem volt ilyen gond), de most megtettem és végre működik! Szuper vagy, köszönöm!! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23860) bogabi válasza radi8tor (#23853) üzenetére


bogabi
senior tag

zargathatsz, bár nem vagyok network profi (se)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#23861) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Pici segítséget kérnék. SQL 2012r2.
Adatbázisban egy szervezetiegység userei és a GUID-ok. Ezt használja egy alkalmazás.
Az egész cucc átköltözött egy új vasra ezért ment az adatbázis és az AD /OU felhasználók is (AD migration tool), emiatt új GUID került az AD-ba is a cél szerveren, viszont az adatbázisban az eredeti AD user/GUID szerepel még. Kilistáztam csv-be a userneveket és a GUID-ot a cél szerveren. Már csak azt szeretném megoldani hogy SQl-ben név egyezés alapján cserélje le a régi GUID-okat a CSV-ben lévőkre. Erre kellene valami script vagy bármi. :R

(#23862) radi8tor válasza bogabi (#23860) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, jó lenne valamit haladni vele mert akkor pénteken lekapcsolnám a netet az (üres) irodában és tesztelném hogy ez el tudja-e látni amit kell. :R

⭐ Stella

(#23863) kriszrap


kriszrap
tag

Üdv sajnos nem nagyon tudtam haladni 802.1x projectel sajnos.
Beállítottam NPS nél vezetések biztonságot
Feltételek :
- NAS-porttípus ethernet
- tartományigépek.

Korlátozásnál : PEAP hitelesités
Lejjebb a ott a menübe pedig MS-CHAP-v2 és MS-CHAP .
Radius ügyfeleknél a szervert ip címét adtam meg.

Switch:
Doksija :[link]
Radius 104 oldalán (PDF számozás) CLI részen végig mentem jó ipt és secretett adtam neki.
802.1x 119 oldalnál található CLI be ugyan úgy 122 oldalig szépen végig vettem a sorokat.

Kliensen Ethernetnél a hitelesítés fület ellő hoztam minden gépen GPO sítségével.
Beéllítás:
PEAP
Hitelesítési mód : számítógép
Kiszolgáló tanúsítvány érvényesítése nincs be pipálva.
Ott a hitelesítési mód EAP-MSCHAP v2 be állítva.

Megkísérli mindig a hitelesítés de azt írja nem tud csatlakozni.
Hát nem tudom mit vagy hol rontottam de nagyon megköszönném a segítségeteket. :R

(#23864) Hzsolsz


Hzsolsz
csendes újonc

Sziasztok.
Van egy céges szerverünk, amire rácsatlakozom VPN-el, hogy tudjak otthonról is dolgozni. A PPTP kapcsolat létrejön, és tudom is pingelni a munkahelyi hálózat tagjait IP címmel, viszont ha \\név formában szeretném elérni őket, akkor nem kapok választ. Tehát olyan, mintha nem működne a névfeloldás. Pedig amelyik gép intézi a VPN kapcsolatokat, ő lenne a DNS szerver is. Ötlet?

(#23865) Gombinyó válasza Hzsolsz (#23864) üzenetére


Gombinyó
őstag

Amikor csatlakozol a VPN adapter milyen DNS kiszolgálót kap? A benti DNS szerver IP címét látod?
Tipp: a PPTP-t cseréld le valami normális VPN-re, mert azt egy 12 éves gyerek feltöri. :(

(#23866) sugarforce válasza Hzsolsz (#23864) üzenetére


sugarforce
őstag

Pptp-t kukazd, egyebkent probald gepnev.tartomanynevvel

(#23868) kriszrap


kriszrap
tag

Halli ismét én
Hát megszívatott a windows a secret key elégé hosszú és bonyolultat választottam valamiért nem fogatta el a radius szerver.

wifivel sikerült a radius szerver 802.1x hitelesítéssel.Egy cisco routerrel teszteltem.(kis siker)

Kábeles hitelesítés:
Suliba SMC 6726al2 sw vannak többségébe.
Beállítom az sw nek 1 indexen radius szerver ipjét és eseménynaplóból kiolvasva sikerül a kapcsolat.
SW 802.1X Port Configuration
Beállítom melyik porton szeretném a hitelesítést Modot auto ra teszem.
802.1X System Authentication Control bepipálom.

klienseknél gpoval állítottam be videó alapján: [link]
Próbálja hitelesíteni a windows de semmi.
Tanúsítványt is meg van az összes kliensen hát ha az a baj de nem .
Tudnátok pár tippet öltetett adni mi lehet a baj?

(#23869) norbert400


norbert400
tag

Sziasztok!

Nálunk éppen windows 10-es átállás zajlik és van egy app amely hivatalosan a support szerint nem kompatibilis win10-el. Azt se értették, hogy egyáltalán hogy ment fel.
Ha beállítok egy winxp sp3 kompatibilitási módot majd rendszergazdaként indítom akkor megy remekül. Viszont ha felhasználó jogával indítom akkor "az adatbázishoz való csatlakozás sikertelen".

Ezért próbáltam azt, hogy kiraktam egy parancsikont a szokásos runas felhasználó savecred program útvonala megoldással..
Viszont dll hibával errort dob ez a megoldás... pedig a dll nem hiányzik..

A kérdésem az lenne, hogy a regedit piszkálásával megoldható e az alábbi szkenárió:

1. Belépek rendszergazda jogosultsággal rendelkező userrel majd a felhasználó bejelentkezik a programba az adataival.

2. Felhasználó visszalép a profiljába én meg a regeditben átmásolgatom a current userből a rendszergazda x apphoz tartozó bejegyzéseit az adott user x app részéhez.

Ezáltal ha a felhasználó megnyitja a programot akkor rendszergazdaként nyitja meg vagy valami hasonló varázslás.
Ez működőképes lehet?
Eléggé kontár megoldás de ha működik akkor működik.

(#23870) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ki kellene cserélnem két VMware virtuális gép hálókártyáját (E1000 -> VMXNET3) Egyik tartományvezérlő a másik Exchange, mindkettő Windows 2008 R2. Van erre praktika, van valami félnivalóm, vagy sima liba, kicserélem, beállítom az IP-t és kész? Érdemes a MAC címet megtartani?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23871) Upo válasza bugizozi (#23870) üzenetére


Upo
addikt

Ha a vmware tools fent van akkor a driver ott van.
Én lehet hogy úgy csinálnám, hogy hozzáadnék még egy hálókártyát vmxnet3-al, arra átpakolnám az e1000-ről, aztán törölném az e1000-et ha már minden működik. Így minimalizálható a kiesés. Ha élesben váltod, úgyis sz@rik valamit az ördög, nem érdemes kockáztatni. (Természetesen teszt/játszós rendszeren _mindig_ pikk-pakk megy egy ilyen csere :DDD )

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#23872) bugizozi válasza Upo (#23871) üzenetére


bugizozi
őstag

Más, kevésbé fontos gépeken már megcsináltam, de eme két szervernél azért remeg a kezem az egér fölött :B Nem tudom az AD vagy az Exchange mennyire tolerálja ezt...

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23873) radi8tor válasza bugizozi (#23872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csináld hétvégén.

⭐ Stella

(#23874) E.Kaufmann válasza radi8tor (#23873) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy idő után már nem biztos, hogy fizetnek annyit, hogy az ember önként hétvégén szívjon ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23875) kraftxld válasza bugizozi (#23870) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Semmi extra, egyiknél se legyen mindkét hálókártya bekötve egy időben.
Én így szoktam csinálni:

Képernyőmentés a mostani IP beállításokról.
Shutdown, virtuális hálókártya törlés
Új hálókártya be, disconnected állapotban
Indítás, eszközkezelőből kigyalulni a régit ami hidden állapotban van (set devmgr_show_nonpresent_devices=1)
Az új hálókártyára felvinni ugyazat az IP címet, gatewayt, DNSt, stb.
Shutdown.
Hálókártyát átrakod connected-re a megfelelő VLAN-re
Majd indulhat is a gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23876) bugizozi válasza kraftxld (#23875) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#23877) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Migrálok régi VM-eket VMWare-ből HyperV Cluster-be.
Szeretném lecsökkenteni a VHD-k méreteit kisebbre, mert régi VM-ek nem kell akkora szabad tárhely már nekik(kevesen használják).
Ráadásul a clusterben is spórolni kell a tárkapacitással. :)

Napok óta túrom a netet hogy lehetne egy VHD unallocated helyét lecsökkenteni.
De semmi érdemleges. :(

Pl 500GB a VHD, adat 200GB rajta, shrinkeltem a VHD-t 300GB-ra, a maradék 200GB-t kéne ami most unallocated, kitörölni, elvenni, megszüntetni. :)
VHD, mert GEN1 és fixed size.

Köszi!!

(#23878) kraftxld válasza _kovi_ (#23877) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hyper-V verziója?
Miért nem vhdx? gen1-es gép is mehet VHDX-ről.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23879) _kovi_ válasza kraftxld (#23878) üzenetére


_kovi_
aktív tag

2012r2 Hyperv, 5 verzio.
Teszteltem, nem indult el utána a 2008r2, lehet hogy az iscsi lemez típus miatt...

[ Szerkesztve ]

(#23880) kraftxld válasza _kovi_ (#23879) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hagyd ugyanúgy IDE controlleren.
De amúgy több lehetőség van.
1, VHDX konvertálás után a VM-en belől lecsökkented a partíció méretet, majd utána a VHDX-et is lehet shrinkelni.
2, Egy bootolható backup cuccról elindítod a VM-et, (Veeam recovery media, Macrium, akármi), hozzácsapsz egy kisebb VHDX-et, és arra átklónozod + shrink a partícióra.
A régit meg leszeded és törlöd.

Amúgy ezt a V2V konverzió előtt szoktuk csinálni, hogy takarítunk aztán a szemetet nem migráljuk :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23881) _kovi_ válasza kraftxld (#23880) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Köszönöm, sokat segítettél! :R

(#23882) bobsys


bobsys
addikt

TP-Link POE switchek gondolom teljesen rendben vannak otthoni hasznalatra?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23883) gaborbol válasza bobsys (#23882) üzenetére


gaborbol
őstag

Parat raktunk ki kis ugyfelhez es nem is volt vele gond soha, de annyira kicsi a kulonbseg arban egy Netgear-Unifi eszkozhoz kepest az uzleti eletben, hogy be is fejeztuk jopar eve.
Amit kiraktunk 4-5 eve, meg mindig megy gond nelkul, ha jobban belegondolok szinte barmilyen halozati eszkoz lehuz 10+ evet, ha csak valami villam vagy tulfesz el nem viszi.

Kis-kozepes ugyfel: unifi, mert ugyis WiFi-re azt hasznaljuk, es akkor a controller latja a switchet-is ,es azokkal sem volt meg gond, annak ellenere, hogy viszonylag nagy szamban mennek ki.

[ Szerkesztve ]

(#23884) bobsys válasza gaborbol (#23883) üzenetére


bobsys
addikt

Unifinel a hasonlo switch azert $130 tobb. Arban a Netgearrel van ez a TP-Link

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23885) sanzi89 válasza bobsys (#23882) üzenetére


sanzi89
addikt

Suliban gyakorlatilag az összes switch fém házas TP-Link Enterprise valamilyen típus, kb. összesen 20 darab, és az elmúlt kb. 7 évben 2 ment tönkre.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23886) Phvhun


Phvhun
őstag

Tudtok esetleg ajánlani valami költséghatékony megoldást arra, ha nekem cégesen (kell számla meg minden..) kellene bérelnem kb 5-6db egyszerűbb desktop gépet (ssd legyen benne, 4-8 giga ram, meg proci azért ilyen 2-3000-es i3-as szintjét üsse meg) mondjuk 2-3 hónapra?

(#23887) kriszrap


kriszrap
tag

Udv ismet de mas temaba :)
Van egy szerver ami jelenleg futt es a hdd jet szeretnem kolonozni teljesen van ra egy hadwerws eszkozom. Mai nap vegre kaptunk egy uj szervert a regi helyet igy azt szeretnem megoldani ha lehet hogy a clonozott hddrol be tudjon bootolni az uj mert tuti nem fog szerintem..
Meglehet ezt valahogy oldani vagy valaki csinalt mar ilyet es sikerult ?

(#23888) norbert400 válasza kriszrap (#23887) üzenetére


norbert400
tag

Nekem pár hónapja egy win xp-s gépet kellett klónoznom egy új gépre egy specifikus program miatt.
Amivel gyorsan és egyszerűen sikerült az a hiren's boot és azon belül is a norton ghost.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#23889) gaborbol válasza bobsys (#23884) üzenetére


gaborbol
őstag

Hany portos switch-re gondolsz?

kriszrap: az mit jelent, hogy van egy hardveres eszkoz. A klonozasra van, vagy a szerveren van hardware kulcs vagy valami speci kartya?

[ Szerkesztve ]

(#23890) bobsys válasza gaborbol (#23889) üzenetére


bobsys
addikt

Mar nem is emlekszem, talan a 24-es, merthogy poe+ miatt, a kis lite nem hajtana meg a 2 access pointot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23891) gaborbol válasza bobsys (#23890) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha csak 2 ap-hez kell akkor tudok ingyen kuldeni unifi poe injectort.

AP atlag 7-8 wattot ker.

[ Szerkesztve ]

(#23892) bobsys válasza gaborbol (#23891) üzenetére


bobsys
addikt

injector meg talan akadna a rumlis dobozban, csak tisztabb es szarabb erzes lenne ha a switch hajtana meg. Azt hittem azert irnak 802.at az AP-hoz, mert elker 20+ wattot.
De ha nem kell neki annyi, akkor nezek valami olcsobb switchet amin van mondjuk csak 2-4 802.at port a tobbi meg sima switchport.

lehet veszek valami l2/l3 occsoert ebayrol ha mar ugyis cisco-t parancsokat nyomogatok mostanaban. Na jo nem, mert nem jon be ez a switch basztatas :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23893) bobsys válasza bobsys (#23892) üzenetére


bobsys
addikt

Van is egy Netgear, $179, na nem mintha most azonnal kellene, majd ugy fel ev mulva :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23894) gaborbol válasza bobsys (#23892) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha par eszkoz van rajta talan karcolja a 3-4 wattot. Ilyen 30+ user korul szokott lenni 7W.
Az a 20 watt gondolom akkor van, ha van hangszoro meg mikrofon raakasztva intercom gyanant.

En erre nem vennek kulon eszkozt jo az injector. Ha lite vagy non-pro ap van otthon akkor figyelj, mert az 24volt Poe nem 48v standard es a rendes poe switch van, hogy egybol kinyirja.

[ Szerkesztve ]

(#23895) bobsys válasza gaborbol (#23894) üzenetére


bobsys
addikt

NanoHD van es majd lesz melle egy sima HD. Itthon van egyebkent egy switch es a nanoHD injectorrol megy, akkor lehet marad az, hogy a HD is kap egy injectort es kesz (mintha jonne is egy vele?). LEgalabb nem kell elkoltenem ~$200 switchre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23896) kriszrap válasza gaborbol (#23889) üzenetére


kriszrap
tag

Halli egy ilyennel szeretném:
[link]

(#23897) gaborbol válasza kriszrap (#23896) üzenetére


gaborbol
őstag

Hany hard drive van a szerverbe es milyen operacios rendszer fut rajta? Raid van?

(#23898) kraftxld válasza kriszrap (#23887) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, csináltam. Virtualizáld a gépet, úgy 100x egyszerűbb lesz.
De mondjuk a Veeam Agent-el meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23899) CsodaPOK válasza Phvhun (#23886) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kérdezd meg őket: [link]

(#23900) kriszrap válasza gaborbol (#23897) üzenetére


kriszrap
tag

Kettő van de egyet szeretnék amin windows 2012 R2 van.
Le klonozom az eszközzel és utána hiresn boot ahogy fent említették azzal elbíbelődök.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.